Gemeenteraad Waspik. SPORT. VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING BURGERLIJKE STAND. GEMENGD NIEUW* BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN DRUNEN. OUSSEN. EETHEN. GEERTRUIDENBEKG. HERPT HEUSDEN. MEEUWEN. RAAMSOONK. WASPIK. WASPIK. „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" I I D i nn lo n/^r^xU Mia n*/c I listen niet tegenhouden. brengen met de troepen rond Infiesto I U#Cl/ l\E f±k I Op weg naar Egypte trachten Dot en Louis hun zwaarsten concurrent Eddie Junior op alle mogelijke manieren uit te schakelen. Eddie komt echter gezond en wel in Alexandrië aan en leert daar Fanya, de dochter van den Sheik ken. nen. Deze sheik, die wraak gezworen heeft omdat Professor Wilson het graf van zijn voorvaderen geschonden had, ontvangt Eddie zeer hartelijk, 't Eeni- ge bezwaar vindt hij, dat de dochter hem zoo het hof maakt, aangezien hij zich hierdoor den haat van Ben Ali, haar verloofde op den hals haalt. Inmiddels hebben Larrabee, Dot en Louis een bezoek aan het paleis ge bracht om te probeeren den schat los te krijgen. De sheik geraakt hierover zoo in woede, dat hij het heele gezelschap laat gevangen nemen. Eddie zal in ko kend v/ater gedood worden. Eddy vlucht in een kamer vol mummies, waar hij fungeert als een geest uit het verle den, die den sheik weet te bewerken om hem vrij te laten, dit lukt en hij slaagt er in met de kist Wilson-juwee- len per vliegmachine te ontvluchten naar New-York. Daar kan hij zijn ideaal in vervul ling doen gaan. Hij laat een groote ice- cream-fabriek bouwen en met behulp van al z'n vroegere rivalen stopt hij de New Yorksche jeugd vol met ice cream. Morgen Luiermand-Collecte. Schaken. Zondag a.s. wordt de eerste der vijf wedstrijden gespeeld tusschen Schaak mat en S.D.J.C. Voor winnaar heeft Pastoor Goos- sens een zilveren medaille beschikbaar gesteld. Festivalcomité. Donderdagavond kwam het Festival- comité onder presidium van P. Jansen in vergadering hijeen in café A. v. d. Geld. Uil het verloop der vergadering was op te maken, dat er een klein batig saldo bleef. De verloting is vastgesteld op Zon dag 24 October in café A. v. d. Geld om 8 uur. Kort daarna zal het comité samen komen in de z.g. afscheids-vergade- ring. Baldadigheid. De schooljeugd beleefd in Drunen met het vallen der bladeren een bal dadige periode, die zich in hoofdzaak uit in het weghalen van fruit en groenten. Verschillende hoven en tui nen hebben het reeds moeten ontgel den en ook de politie heeft enkele ma len flink moeten optreden. Een tikje meer medewerking der ouders zou in 't tegengaan van deze ergerlijke baldadigheid geen overbo dige luxe zijn. Mond- en klauwzeer. De veeziekte mond- en klauwzeer neemt in Drunen enorme afmetingen aan. Ruim 100 gevallen staan inge schreven, terwijl deze week op één dag 18 aangiften werden gedaan. „Wiegen-actie"-comité. Teneinde uitvoering te geven aan hel initiatief van Mevrouw van Rijcke- vorsel-Serraris, n.l. om ter gelegen heid van de aanstaande blijde gebeur tenis in het Prinselijk Gezin aan daar voor in aanmerking komende moeders baby-uitzetten ten geschenke te geven, heeft zich onder leiding van Mevrouw van der Heijden-Perquin in deze ge meente een dames-comité gevormd. In dit comité hebben zitting genomen de dames: Akkermans—Canters, Schreurs-Canters, van Halder-Elshout, Muskens-van Gorkum, Veltman-van Weert, Priem-Meijers, van de Lokkant- Wintjes, van Rooij-Pelders, Pelders- van Dijk, de Gouw-van Doorn, Brok- van der Krabben, Willems-van Breu- gel, van Wezel-Hauser, A. Pulles, A. Vugts, Klijn-v. Gorcum, .T. Kolmans, A. v. Kessel en A. Pijnenborg. Op Maandag 25 October a.s. en zoo noodig op andere dagen in de vol gende week zal dit comité met geslo ten bussen in de gemeente collectec- ren. Ongetwijfeld zal door ieder naar vermogen worden hijgedragen, om het hij uitstek lofwaardig streven van dit comité in alle opzichten te doen sla gen. Vereeniging van Congregaties Naar wij vernemen worden er thans besprekingen gevoerd om de Congre gaties der Eerw. Broeders van Drunen en Elshout in een orde te vereenigen. Opening veilinggebouw te Drunen. Wij vernemen, dat de officieele ope ning van het verbouwde en belangrijk uitgebreide veilinggebouw te Drunen naar alle waarschijnlijkheid zal plaats hebben op Woensdag 3 November a.s. „PersiT'-demonstreerde. ..Persil" heeft Donderdagavond in Drunen voor een propvolle zaal in de Meisjescongregatie in samenwerking met den Boerinnenbond van Drunen en Elshout een in alle opzichten ge slaagde demonstratie gegeven. Den honderden aanwezige dames werden onder leiding van den heer v. Lieshoven de bijzondere werking van hun waschmiddelen gedemonstreerd. Met een versnapering (koffie enz.) en tenslotte een gratis verloting werd HIJ BEHOUDT ZIJN WERKKRING HOEWEL HIJ DE 70 REEDS IS GEPASSEERD. Huisschilder vertelt waaraan hij dit te danken heeft. „Ik heb sinds jaren de gewoonte in iedere kop thee een heel klein beetje Kruschen Salts te nemen. Ik ben nu 70 jaar geweest en huisschilder van be roep. Ik kan nog al mijn werk doen, op hooge ladders of op stellages die buiten hooge gebouwen hangen. Er wordt mij dikwijls gevraagd hoe het komt, dat ik nog zoo flink ben en er uitzie als 50. Ik vertel ze allemaal, dat ik geregeld iede- ren dag mijn Kruschen Salts neem." J. S. A. Vooral bij ouderen zijn de inwendige organen, lever, nieren en ingewanden, dikwijls niet meer zo.actief als nodig is. Kruschen Salts spoort deze organen zacht en voortdurend aan hun taak op natuurlijke wijze te blijven vervullen, waardoor men zich ondanks het ouder worden, jeugdig, fit en gezond zal blij ven voelen. Kruschen Salts is verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Mij., A dam, voorkomt. deze avond, die tot 10 uur duurde, af gewisseld. Of vele mannen ook huisarrest had den R. K. W. V. Maandag om half acht organiseert de R.K.W.V., alhier een ontwikkelings avond, waarbij als spreker zal optre den den heer Harry Poll uit Heus- den, met 't onderwerp „Thomas More". Film. Dinsdagavond om half acht zal in de zaal van café Th. Elshout een film voorstelling gegeven worden van „De Drie (Musketiers" aangeboden door de v. d. Biggelaars koffie en thee. Fiets gestolen. Met de tijden blijkt men brutaler te worden. In ons rustig dorp schijnen fietsen ook al niet veilig meer te staan voor een huis midden overdag. Dat ondervond kapper Jos v. d. Ho ven. Op den middag had hij zijn kar retje voor zijn zaak geplaatst en toen hij 't enkele uren later wilde gebrui ken bleek 't spoorloos verdwenen te zijn. Met grooten ijver werd gezocht, doch zonder resultaat. De politie is met deze zaak in ken nis gesteld. Biljarten. B.J.C. 2—E.B.C. 2 Uitslag gespeelde match: W. VissersB. Klerks 7537 L. KnijpersA. Merkx 7075 A. v. LeestC. Pulles 0775 P. WillemseH. Pulles 3275 BroekhovenC. Kleijn 7545 Totaal 319 307 Hoogste serie W. Vissers 18 car. ELSHOUT. E.B.C. 1—B.J.C.l M. KlerkxH. Verhoeven 98100 H. MuskensJ. de Munnik 99150 H. TauschH. Brok 10074 H. v. d. BesselaarM. Klerkx 43100 J. TauschC. v. d. Hoven - 81100 Totaal 421—524 Hoogste serie J. de Munnik 27 car. Zondag a.s. geeft 't Maria Patro naat alhier haar eerste winteruit voering. Opgevoerd zal worden 't drama »St. Cecilia«. Waar in onze gemeente het vervoer der suikerbieten steeds meer paats heeft per auto, heerschl mo menteel, in tegenstelling met andere jaren in deze bietencampagne, een groote slapte aan den »loswal«. Hierdoor heeft een belangrijke werkverschaffing plaats gehad, en nu niet direct ten gunste onzer gemeentenaren. HANK. Door den gemeenteveldwachter, werd tegen verschiillende personen procesverbaal opgemaakt, wegens overtreding der Motor en Rijwiel- wet. Nog steeds wordt deze wet op verschillende wijze overtreden, tot verhooging van de onveiligheid op den openbaren weg. Door de rijkspolitie zijn bij verschillende winkeliers, maten en gewichten in beslag genomen, die niet waren geijkt. Procesverbaal werd tegen de overtreders opge maakt. De besmettelijke veeziekte Mond- en klauwzeer breidt zich nog met den dag uit. Werd op 30 Augustus j.l. het eerste geval van deze ziekte geconstateerd, thans werd op het gemeentehuis het twee honderdste geval aangegeven, met een totaal aan vee van 1143 stuks. J.l Maandag werden 25 gevallen en Dinsdag 15 gevallen van Mond. en Klauwzeer geregistreerd. Het aantal genezen verklaringen weegt niet op tegen de aangiften. Tot op heden zijn nog slechts 19 gevallen genezen verklaard. Reeds zijn 8 runderen en eenige kalveren aan deze ziekte gestorven. Eenige personen J. W. te Sprang en F. N. te Aalburg werden bekeurd wegens het niet aangeven van deze ziekte onder hun vee. Natronloog, hel ontsmet tingsmiddel is op het gemeentehuis voor de betrokken veehouders ver krijgbaar, waarvan over het alge meen een dankbaar gebruik wordt gemaakt. De gemeentelijke commissie voor de steuu aan kleine hoeren is samengesteld als volgt: de bur gemeester als vertegenwoordigende het gemeentebestuur, E. van dei- Reek als vertegenwoordiger van de landbouworganisatie en J.G.Colijn vertegenwoordigende de kleine boe ren. De aangiften kunnen eiken dag ten raadhuize worden gedaan. Het aantal werkzoekenden inge schreven bij den agent der arbeids bemiddeling alhier bedraagt mo menteel 1Ü3. Hiervan zijn er 55 in de gemeentelijke steunregeling op genomen. Stoomzuivelfabriek ,.St. Isidorus". Onder voorzitterschap van den heer Chr. v. Herpt hield de Coöp. Stoomzuivelfabriek St. Isidorus haar jaarvergadering. De burgemeester die van zijn aanwezigheid blijk gat zeide belang te stellen in het werk der fabriek en hoopte deze belangstelling ook steeds te mogen behouden. Een rijksveeteelt-consulent hield hierna een betoog over de stalvoe- dercontrole. Deze controle heelt, aldus spr., in hoofdzaak ten doel het geven van gratis adviezen. Hiervoor ontvangt de controledienst een subsidie van f 14UÜ De controle wordt uitgeoefend door een of twee jonge boeren die daarvoor zijn opgeleid en dieonder toezicht staan van den veeteelt consulent. Het werk van deze personen be slaat gewoonlijk uit het wegen van het voer, controleeren der voorra den enz. Vervolgens zette de heer Ariens uiteen wat voor voordeelen er aan een dergelijke controle verbonden zijn. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd een zeer druk ge bruik gemaakt. De aftredende bestuursleden de heeren J. Pulles en A. Ruijs werden herkozen. In de vacature A. de Wilt, als lid van de commissie van toezicht werd gekozen de heer H. de Wilt. De voorzitter legde hierna nog eens den nadruk op het groote belang dat verbonden is aan het volgen van een cursus in't melken, waarna na de gebruikelijke rond vraag dezegeauimeerde vergadering wenA gesloten. Rlijkens de kasopneming der Ver- eeniging van Ziekenhuisverpleging voor het Land van Heusden en Altena over het 3e kwartaal 1937 bedroegen de ontvangsten Saldo postrekening 1 Juli 1937 f 466.39 Premie tarief A f 75.41 Premie tarief B f 710.61 Opbrengst reglementen f 10.90 Totaal f 1263.31 Uitgaven Onkosten, incassoloon enz. f 129 14 llitkeeringen f429 31 Totaal f558.45 Saldo postrekening per 1 Oct.'37 f704.86. Op 1 Oct. '37 bij de Rijks postspaarbank belegd f1501. Heden werd met goed gevolg op de Nieuwe Waterweg en de Noordzee proeftocht gehouden met het motorschip «Durness», gebouwd op de werf van de firma De Haan Oerlemans alhier, voor Zuid Afri- kaansche rekening. De lengte van het schip bedraagt 105 ft 9", de breedte 23 ft, de holte 11 ft, draagvermogen 285 ton. Dit schip is gebouwd onder Lloyds Register klasse 100 A L, de Neder- landsche Scheepvaartinspectie en de Board of Trade, en vertrok op 21 dezer op eigen kracht naar Zuid Alrika. Dit is het eerste schip van deze soort, dat hier te lande voor Zuid Alrika gebouwd is en tevens is het ook het eerste motorkust vaartuig, wat daar in de vaart zal worden gebracht. De «Durness» is van alle moderne gemakken voorzien en werd terstond door de reederij overgenomen. In de machinekamer is een Atlas Die sel motor van 300 P.K. en 300 omw. geplaatst, welke aan het schip een snelheid geeft van 10 knoop. Op 27, 28 en 30 October a.s. zal alhier een bazar worden gehouden ten bate der Muziek en Oranjever- eeniging in de Fordgarage van den Heer A. de Graaff. De eerste dag n.m. 3 uur zal de opening plaats hebben door den E.A. Heer D. A. van der Schans, Burgemeester der gemeente Eethen. De andere dagen is de bazar toe gankelijk voor het publiek vanaf 5.30 uur Het ziet er naar uit, dat het pret tige dagen zullen worden voor de bezoekers. Er zijn verschillende mcoie stands, die de werkelijke vele en mooie cadeaux, die aan de bazar zijn geschonken, tentoonstel len, terwijl de prijzen zoodanig zijn gesteld, dat een ieder naar zijn keus een ofander arlikel zal kunnen koopen. De diverse attracties zullen ook zeer zeker in den smaak vallen. Er worden dan ook vele bezoekers verwacht. Rijwielstalling is bij de bazar aanwezig. RAAMSDONKSVEER. Op uitnoodiging van de plaatse lijke damvereeniging D.G.V. alhier, zal op 26 October a.s. door den oud wereldkampioen dammen en kampioen 1937, den heer Springer een simultaan seance worden ge geven in de bovenzaal van hotel »de Witte Leeuw«, alhier. De heer Springer speelt dien avond aan veertig borden. Van twee visschers, afkomstig uit Breda, die den geheelen dag in de Bergsche Maas nabij Keizersveer hadden gevischt, werd het rijwiel plaatje van hun rijwiel gestolen. Aangifte hiervan werd gedaan bij de marechaussee, doch van de da dels) ontbreekt tot dusver ieder spoor. In -een weiland in den Oost polder liepen van den heer de B. 14 schapen. Door enkele honden, waarvan de eigenaar nog wel in de onmiddellijke nabijheid was, werden twee schapen dcod gebeten, zonder dat de eigenaar van de honden er zich iets van aantrok. Zich ontdekt ziende nam de man met zijn hon den de vlucht, en wist te ontkomen. Schapenhouders, weest dus op uw hoede. Tot onderwijzeres aan de Naaischool der St. Adriannsschool alhier, is benoemd Mej. Wa. A.W. M. Verhoekx, uit Schijndel. Dezer dagen is alhier een heerenfiets gevonden, merk Enka. Inlichtingen te bekomen bij de ge meente-politie. Het mond-en klauwzeer onder het vee breidt zich alhier nogsteeds uit. In het geheel zijn bijna 100 gevallen geconstateerd. Bij de werkverschalfiing in den Emiliapolder zijn circa 40 werkloozen uit deze gemeente te werk gesteld. Naar we vernemen wordt de bewaking en afsluiting van den overweg -van den spoorweg Lage- Zwaluwe—'s Hertogenbosch bij K M. 17241, dat is de overweg «Blokpost 16« aan de Julianalaan tusschen Raamsdonksveer en Raamsdonk (dorp), opgeheven. Een automatisch lichtsein (flik kerlicht) zal dan bij den onbewaak- ten overweg worden geplaatst. Deze spoorwegovergang, die een zeer drukken verkeersweg door de Langstraat is, zal dan ook tot de onbewaakte overwegen komen te behooren. Wat gevreesd werd, is er dan toch van gekomen. Hel is ten zeerste te betreuren, dat de directie der Staatsspoorwegen hier toe is overgegaan. Al de protesten van de gemeentenaren zijn dus jammergenoeg op niets uitgeloopen. Of misschien komt de overheid nog wel tot andere gedachten, want ongelukken blijven hier zeker niet uit. Woensdag 20 October vierde het Genootschap van de H. Kinds heid alhier haar 40 jarig bestaan, dat met eenige feestelijkheden ge paard ging. De schoolkinderen hadden een vrijen dag, en werden getracteerd. Verder trad in het St. Henricusgebouw op een bekende goochelaar en werd een vertooning gegeven met de poppenkast, wat zeer in den smaak viel bij de kin- deren. Ds. Oost treedt Zondagmor gen om half tien op indeVeersche Kerk en om half drie in de Kerk op 't Dorp. Ten bate van het Groene Kruis werd alhier een speldje ver kocht; deopbrengst bedraagt f50,35. Door den architect A. G. de Bruijn is aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor den heer A. van Gerwen. Ingeschreven werd als volgt: C. Savelkouls Waspik f 3625.— Ant. Boom f 3600.— J. de Ruijter t 3370.— Adr. Mutsaers f 3364.— Th. en H. de Grauw Waspik f 3160.— L. Fitters t 3132 G. Baaten t 3099. A. Willems Sprang-Capelle f 3075.— P. en Th. de Grauw Waspik f 2874.— Jac. v. d. Broek f 2827.— Adr. Roovers f 2786.— Raming f 3250. Gegund aan den laagsteninschrij. ver. Woensdag j.l. kwam het zesjarig zoontje van den heer J. K. zoo ongelukkig onder een zaaima- chine terecht, dat het met een diepe snede in het gelaat werd opgenomen. Dr. W. j verleende geneeskundige hulp - Predikbeurten Zondag 24 Oct. 1937: Ned. Herv, Kerk voorm.half tien en nam. twee uur Ds. G. Lans Jr. Te beginnen met deze week is de bibliotheek der Chr. Jongel.- ver. des Dinsdags van halfzeven tot zeven uur weer voor het publiek toegankelijk gesteld. ADVERTEERT IN DIT BLAD. Beëediging nieuw raadslid. Het lot wijst een nieuwen Wethouder aan. Donderdagavond kwam de raad dezer gemeente in openbare ver gadering bijeen onder voorzitter schap van den Edelachtb. Heer Burgemeester Dekkers, die de ver gadering met gebed opende. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. De voorzitter stelde aan de orde beëediging van het nieuwe raadslid den heer J. J. Smits. Nadat deze den eed had afgelegd, wenschtlede voorzitter hem van harte geluk met zijne benoeming. De nieuw benoemde is geen vreemde In dit college, daar hij vroeger jaren ook zitting heeft gehad, zegt spr. Spreker hoopt dat God mag geven, dat de heer J. J. Smits vele jaren in den kring van raadsleden mag zitting hebben. De heer J. J. Smits dankt met enkele woorden. De nieuwe Wethouder. Hierna werd overgegaan tot de benoeming van een wethouder. De stemming verliep als volgt: Eerste vrije stemming: D. v. d. Rijken 2, Jan Smits 1. M. van Dongen 3, G. Zijlmans 2. W. Verschuren 2, A. Brokx I. Hierna was weer een vrije stem ming noodig die het volgende resultaat had. D. v. d. Rijken 2, Jan Smits 1, M. van Dongen 2, G Zijlmans 2, W. Verschuren 2, A. Brokx 1, een ongeldig. Hier bleven er dus vier over met een gelijk aantal stemmen. De voorzitter leest dan uit het reglement voor dat uit deze vier personen, twee personen door het lot moeten worden aangewezen over welke twee personen dan wederom gestemd moet woiden. Het lot wijst dan aan de heeren W. Verschuren en D. v. d. Rijken. Na stemming bleken zij beiden vier stemmen te hebben behaald, terwijl een briefje blanco werd ingeleverd. Wederom moest nu het lot de beslissing brengen en dit was den heer D. v. d. Rijken gunstig gezind, zoodat deze tot wethouder was beuoemd. De voorzitter wenscht den heer v d. Rijken geluk met deze be noeming. Reeds 18 jaar is de heer v. d. Rijken lid van den laad en spreker kan getuigen dat men steeds uitstekend heelt samengewerkt, bpreker hoopt dat dit ook nu het geval zal mogen zijn en spreekt tevens de hoop uit dat de heer v. d. Rijken nog lang voor het college van B. en W. mag gespaard blijven. De heer v. d. Bijken dankt voor deze benoeming, maar verzoekt 24 uur bedenktijd. De voorzitier en verdere leden van den raad werden echter uitge- noodigd om reeds terstond aeze benoeming op de gebruikelijke wijze te gaan bezegelen, waaraan graag gehoor werd gegeven, zoodat hiermede ook deze raadsvergadering werd gesloten. Aankoop Raadhuis goedgekeurd Naar wij zoo juist vernemen is door B. en W. van Waspik van Gedeputeerde Staten het bericht ontvangen dat de aankoop van het huis c.a. van den heer Antoon Brokx om dit tot gemeentehuis in te richten, is goedgekeurd. WAALWIJK. Van 15 tot en met 22 Oct. 1837. Geboren Antonia, dv. A. P. van den Houdt-van Broekhoven Maria Elisabeth, dv. A. P. van den Houdt-van Broekhoven Josephus Ilendrikus Johannes, zv. J. Klyn-Beerens, Loonopzand Petrus Augustinus, zv. P. A. Buijkx-Nieman. Overleden Fr. J. Klerkx, oud 68 jaren, echtgenoot van Aa. de Reijer Chra. Ma. Vuistman, oud 76 jaren, echlgenoote van H. G. Mul ler. Huw. aangiften M. L. Zwaans, oud 25 jaren, wonende te Loonopzand en Ja. Ma. Ma. van der Heijden, oud 26 jaren, wonende te Waal wijk. Gehuwd P. P. Adriaanse, oud 28 jaren en Eth. van de Coevering, oud 33 jaren, heiden te Waalwijk P. A. A. van Hoof, oud 27 jaren en Chra. Wa. van Rijswijk, 27 jaar beiden te Waalwijk H. de Rooy, oud 36 jaren, en Johanna Muller, 29 jaren heiden te Waalwijk. Ingekomen Ida E. Jansen, van Loonopzand H. J. Draaisma, van Assen Wa. J. van Dinteren, van Dussen Ma. J. van I)in- teren, van Dussen Aa. Ba. van Din teren, van Dussen Ca. H. Funcke, van Haarlem M. J. A. M. Claassens, van Roermond La. M. Hellings, van Vlij men G. van Zalinge, van Ginneken en Bavel. Vertrokken Th. J. M. van Engelen naar Hooge en Lage Zwaluwe Ja. M. Th. van Engelen naar Hooge en Lage Zwaluwe Ha. G. M. van Engelen naar Hooge en Lage Zwaluwe Aa. M. W. van Engelen naar Hooge en Lage Zwaluwe H. Erwich naar Rotterdam H. Greve maar Rotter dam H. Meurs naar Apeldoorn Ca. J. van Interen naar Dussen Chra. P. M. Muller naar Eersel P. Pipping naar 's-Hertogenbosch. Ongeluk gedurende den mist. Jongeman uerdronken. De 19-jarige H, uit Wetering Steenwijk is gistermorgen tusschen Steenwijk en Blokzijl in de Wetering geraakt en verdronken. H. had met den beurtschipper D. uit Blokzeil afgesproken, dat deze van hem aan het eind van den Boomsloot een mand met kippen zou overnemen bestemd voor de markt te Meppel. Toen H. met een punter op den hoek van de Wetering en de Boomsloot verscheen bemerk te hij door den dikken mist den motorboot van D. pas op hetlaatste oogenblik. Het gevolg was, dat de punter door den motorboot werd overvaren waarbij H. in het water viel. Met een vaarboom heeft de schipper getracht in contact te komen, met den drenkeling, doch de mist heeft dit verhinderd. Na eenige uren dreggen is het lijk opgehaald. Franco's leger rukt Gijon binnen. Hedenavond om zes uur is de boofdcolonne der nationalistische legers in Aslurië Gijon binnenge rukt. Eenige nationalistischeafdee- lingen hebben de stad alweer ver laten en marcheeren verder in de richting van het ten Westen van Gijon gelegen Aviles, waarheen de republikeinen zich in wilde vlucht hebben teruggetrokken. De val van Gijon is tevens de bevrijding van Oviedo geworden. Het nieuwe succes der nationalisten heeft blijkbaar op de in het berg land strijdende Asturiërs zulk een RKVV H. E. C. HEC—OSC. demoraliseerenden invloed gehad, dat velen hunner besloten den suijd te staken. Verscheiden aldeelingen van de republikeinsche soldalen, die Uviedo omsingelden, liepen vanmiddag naar de rechtschen over. Dezen maakten van deze gelegen heid gebruik om den tegenstand der belegeraars te breken en maak ten tal van gevangenen. Oviedo is thans aan de Noordzijde geheel bevrijd. In Gijon zelf werden zes duizend krijgsgevangenen gemaakt. Boven dien werden in enkele gevallen zelfs veertig zeemijlen uit de kust twaalf schepen met vluchtende mili ciens door oorlogschepen van Franco opgebracht. Zes honderd miliciens, die zich aan boord van het Britsche stoom schip »Stangrove» bevonden konden op het laatste moment ontkomen Het schip was reeds door den kruiser »Alniirante Cevera» gepraaid, doch werd bevrijd door een Britschen kruiser «Southampton», die't thans naar Bordeaux escorteert. De aan boord van de schepen in Musel, de haven van Gijon gevangen gijzelaars zijn allen door de witten bevrijd. Het aantal miliciens, dat zich in het mijngebied van Oviedo heelt overgegeven, gevangen werd geno men of opgesloten, schat men op zestigduizend. Na een rustpoos van drie weken komt het eerste elftal van HEC eindelijk weer eens op de been. De competitie zal dan op eigen terrein voortgezet worden tegen OSC uit Orthen. Deze laatste is dit jaar nog niet erg op dreef, wat wel blijkt uit bet feit dat nog maar slechts 1 punt op haar register staat. Bekijken we de eerste twee wedstrijden van de geel-zwarten, dan zou men geneigd zijn ben een ge makkelijke overwinning te voorspellen. Van dergelijke lichte karweitjes zijn we echter een beetje huiverig. We behoeven slechts te memoreeren dat HEC tegen Orthen op eigen veld altijd aan 't kort ste eind trok, en werd vorig jaar nog met 42 verloren, nadat de HEC'ers eerst op het OSC-terrein met 3—0 gewonnen hadden. Bovendien hebben de Orthenaren Zon dag j.l. tegen Hercules laten zien, dat het hun aan strijdlust bij lange na niet ont breekt. Zij beschikken over een stevige ploeg, die het noodige enthousiasme weet bij te zetten. Hoe staan onze jongens daar tegenover? Hopenlijk is de lange rust periode hen niet in de beenen gaan zit ten. Mogelijk heeft het ook wel uitge werkt, dat zij opnieuw met een groote dosis geestdrift bezield zijn. Het beste is juist als bij de eerste wedstrijden, direct van begin af er alles opzetten, zoodat men zelf den toon aangeeft. Het zou een mooie prestatie zijn indien Zondag we derom de beide punten in Waalwijk bleven. HEC B speelt Zaterdag a.s. tegen Her cules B. Burgemeester Mr. Heere. De »Prov. Ct.« verneemt dat de le wethouder van Raamsdonk Mr. Heere, in aanmerking komt als burgemeester dier gemeenie Wilt pe op de hoogte zijn en blijven van 't geen er leeft en te koop is in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving, abonneert U dan op /*N 1 1

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10