P r a e-a d v i e z e n. iioemanuedsirnd nelerlaod Fraikrilk EET MEER DRUIVEN Stationsstraat 21 - H. Kleiin-Tummers. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Sport Laatste Berichten Per persoon f 1.80 HJi 1 Prae-advies bij agenda-punt 3. Voorstel tot aanwoop grond in de Putsteeg. Door A. van Berkel is ons te kennen gegeven, dat nij genegen is aan de gemeente te verkoopen een deel van den grond, gelegen aan de Putstraat ten Zuiden van zijn bios coopzaal, waarop thans een aantal onbewoonde woningen staan. Deze woningen verkeeren in zoodanigen toestand, dat ze in aanmerking no men voor oubewooiibaarverklaring. Nu zich de gelegenheid voordoet om ter plaatse de bebouwingslijn Westwaarts te brengen, meenen wij dat de gemeente deze gelegenheid niet moet laten voorbijgaan. Ten Zuiden van de bovenbedoelde wo ningen staan twee nieuwe woningen. Deze laatste echter zijn meer West waarts gebouwd en er ligt ook een trottoir voor. Met v. Berkel hebben wij nu onderhandelingen gevoerd betreffende overdracht aan de ge meente van den noodigen grond voor doortrekking van dit trottoir Noordwaarts over het terrein, waar. op de onbewoonde woningen staan, tot aan het gebouw der bioscoop. Van Berkel is genegen deze strook, na afbraak van de woningen, aan de gemeente af te staan voor een bedrag van f 1200. Tegenover deze bate staat voor hem op de eerste plaats het verlies van een gedeelte van het vrijkomende terrein2e de omstandigheid dat hij practisch na afstand van de strook het overblij vende smalle terrein niet kan her bouwen, omdat hij het daarvoor bi noodigde terrein noodig heeft voor zi ne zaak, voor bergruimte e.d.; 3e het gemis van een bergplaats, welke hij voor zijne zaak momenteel heeft in het Noordelijkste deel van het af te breken blok, zoomede het gemis van een waschhuis, dat in het blok is voor de Zuidelijk aangren zende nieuwe woning; 4e.de nood. zakelijkheid om het vrijkomende terrein van den openbaren weg al te sluiten door een terreinafschei ding. Deze omstandigheden mede in aanmerking nemende, hebben wij dan ook termen gevonden U voor te stellen het aanbod onder de ge stelde voorwaarden aan te nemen. Een situatieteekening ligt ter inzage. Prae advies agenda punt 5. Kappers vragen vrijen Dinsdagmiddag. Door de R.K. Kapperspatroons- vereeniging alhier is het verzoek gedaan om de Winkelsluitingsver ordening aan te vullen met een be paling, krachtens welke de kappers zaken op Dinsdag na 1 uur des na middags voor het publiek gesloten moeten zijn, behalve in de week vóór Paschen, vóór Pinksteren, vóór Kerstmis, vóór de week, gedurende welke de kermis gehouden wordt en in de weken, waarin een R.K. Feestdag valt. Voorts vraagt zij de 21 uitzonderingsdagen vastte stellen waarop de zaken geopend mogen zijn tot 10 uur des avonds. In haar verzoek worden de door haar voor gestane 21 dagen ook genoemd. Adressante deelt mede, dat de be sluiten tot het doen dezer verzoeken zijn genomen door 12 georganiseerde kappers en dat 5 kappers nog bui ten de vereeniging staan. Wij hebben de vereeniging mede gedeeld, dat de aanwijzing van da gen, waarop winkels na 8 uur des avonds voor het publiek geopend mogen zijn, hier heeft plaats gehad, zij het dan, dat daarbij niet juist de door haar voorgestane dagen zijn gekozen. Na gepleegd overleg zijn wij met de vereeniging evenwel tot een compromis gekomen. Op bijlage 1 van dit prae advies geven wij een overzicht van de te dezer zake bestaande regeling en van die, welke wij U thans voorstellen in het leven te roepen. Met deze laatste kan de Kapperspalroonsvereeniging zich vereenigen. Wij bieden U daar om een nieuwe verordeniug ex art. 9, derde lid der Winkelsluitingswet ter vaststelling aan, geldende voor alle winkels. De vereeniging vraagt voor de bedoelde 21 dagen als slui- tingstijd 10 uur des avonds. Wij stellen voor niet verder te gaan dan gevraagd is, temeer daar ook de bestaande verordening 10 uur als sluitingsuur aanneemt voor de mees te der aangewezen dagen. Voor2en Paaschdag, 2en Pinksterdag, 2en Kerstdag en 31 December schrijft ze 9 uur als sluitingsuur voor. Ook dit voorschrift stellen wij voor te handhaven. Voor het venten zijn in de be staande verordening gelijke bepa. lingen opgenomen. Wij stellen voor deze ook thans parall 1 te doen loopen met de toe te stane facilli- teiten voor het openhouden van winkels e.d., zulks zoowel om bil lijkheidsoverwegingen als om prae. tische redenen. Een ontwerp der nieuwe verordening gaat hierbij. (bijl. 2). Ten slotte stellen wij U voor ook aan het andere verzoek van adres sante te voldoen en aan de bestaande verordening ex art. 9, eerste lid, der wet, een bepaling toe te voegen, luidende als volgt «Artikel 4« (nieuw artikel). »De winkels of de open ol be »sloten ruimten, waar pleegt te «worden gewerkt in een Kappers- »of barbiersonderneming, moeten «voor zoover het betrelt het ver «richten van kappers- ol barbiers- «werkzaamheden, op Dinsdag na »1 uur des namiddags voor het «publiek gesloten zijn. «De bepaling van het eerste lid «van dit artikel vindt geen toepas* «sing op den Dinsdag,onmiddellijk «voorafgaande aan het Christelijk «Paaschfeest, het Christelijk Pink- «sterfeest, aan Kerstmis, aan de «week, waarin te Waalwijk de ker- »mis gevierd wordt en evenmin op «den Dinsdag in de weken, waarin «een te Waalwijk als Zondag gevierd «wordende RoomschKatholieke «Feestdag valt«. Het bestaande artikel 4 dezer verordening moet worden genum merd: 5. Deze wijzigingsverordening is aan de Koninklijke goedkeuring onder- worpen. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. Prae-advies bij agenda-punt 6. Verlichting Nuts-school. Waalwijk, 21 October 1937. Aan den Raad der Gemeente Waalwijk. Door het bestuur der bijzondere U. L O.-school is onder dagteeke- ning van 30 September 1937 tot Uwen Baad het verzoek gericht in de behoefte aan een betere verlich ting der schooi te willen voorzien, alsmede gelden te willen toestaan voor aanschaffing van 3 banken, noodig in verband met het toege nomen aantal leerlingen, waardoor thans het aantal banken niet meer toereikend is om alle leerlingen een behooilijke plaats te kunnen geven en in de eerste klasse reeds een ongen en een meisje naast elkaar geplaatst moesten worden. De kosten van aanschaffing dier janken raamt het bestuur op 1 55.— Van de verlichting zegt het school- jestuur, dat deze niet voldoende is, wanneer op de kortste dagen van iet jaar de lessen bij kunstlicht gegeven moeten worden. Het heeft omtrent de aan te brengen verbe tering advies ingewonnen van den directeur der gemeentelijke licht- bedrijven. Blijkens het advies is het mogelijk verbetering tc brengen in den bestaanden toestand door wijzi ging der bestaande gasverlichtings installatie (aanbrengen van moderne armaturen) ofwel door aanleg van electrisch licht. Van beide geelt de directeur een omschrijving der uit te voeren werkzaamheden. De eerste oplossing is de meest economische. De kosten van het gasverbruik worden n 1. door den directeur geschat op 8cent per uur per leslokaal, die van electrische ver lichting op 10 cent per uur per leslokaal. De kosten van verandering der bestaande gasverlichtingsinstal latie worden begroot op f90. die van aanleg van electrisch licht op f 175. Met het schoolbestuur zijn wij van meening, dat de bestaande verou derde gasverlichtingsinstallatie on voldoende is te achten. Door inwil liging van het verzoek van het bestuur om in de behoefte aan betere verlichting te voorzien, worden daarom o.i. normale eischen, aan het geven van lager onderwijs (i.e. uitgebreid lager onderwijs) te stellen, niet overschreden. Aangezien echter met een verandering der bestaande gasverlichtingsinstallatiekan worden volstaan, stellen wij U voor te be sluiten daartoe medewerking te verleenen en het daarvoor noodige crediet toe te staan. Tevens stellen wij U voor de gevraagde medewer king te verleenen voor de aanschaf fing van 3 banken, aangezien deze naar onze meening nood-g zijn. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. Prae-advies bij agenda punt 7. Overeenkomst Bank voor Ned. Gemeenten. Waalwijk, 21 October. Aan den Raad der gemeente WAALWIJK. Door de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten wordt ons medegedeeld, dat de abnormale geldmarkt haar noodzaakt de credit rente in rekening-courant en de rente der deposito-rekeningen te beperken, aangezien de Bank van het grootste gedeelte van haar tijde lijke beschikbare middelen geen rente ontvangt en van de rest slechts zeer weinig. Zij heeft daarom moeten besluiten vanaf 1 Jannari a.s. inde rekening—courant- en deposito- overeenkomsten de volgende bepa ling op te nemeiV: „Zoolang echter de promesse* „disconto 2%°l0 of minder be draagt, wordt over het credit saldo, voor het gedeelte dat „tien ten henderd van de ge- „wone ontvangsten volgens de „laatst goedgekeurde begrooting „te boven gaat, geen rente ver- „goed." Daarmede worden de gemeenten in het algemeen in het genot gelaten van de gewone rente over normale credit-saldi, maar wordt over be dragen daarboven geen rente ver goed, zoolang het promesse—dis- konto der Nederlandsche Bank niet boven 21/, °/0 stijgt. Deze laatste bedragen komen voornamelijk voort uit tijdelijke beschikbare middelen tengevolge van conventeering van leeningen. De normale credit rente bedraagt in minimum 2°/0 beneden het promesse-disconto. Wij stellen U voor te besluiten tot aanvulling der door onze ge meente met genoemde Bankgesloten deposito—overeenkomst met boven staande bepaling. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. Supportersclub „Juliana." In de consumptietent op bet Juliana- terrein kwamen Woensdagavond een aantal juliana-aanhangers bijeen om te komen tot oprichting van 'n Supporters club. Staande de vergadering gaven zich reeds een 20 tal leden hiervoor op. Het bestuur werd samengesteld als volgtL. Hollemans, voorzitterP- Klerkx, secretarisA. Braspenning, penningmeester; H. Verhoeven en J. Boom, commissarissen. Bata contr „De Schoen." Gisteren diende voor de rechtbank te Rotterdam in kort geding, de zaak Bata contra „De Schoen", naar aanleiding van het verslag der rede door den heer Donker te Parijs gehouden over het Bata-systeem. Bata verzocht in kort geding om het publiceeren van dergelijke artikelen te verbieden. Er was groote belangstelling. Mr. Nathans hield voor „De Schoen" en de heer W. Donker Pzn. een uit voerig pleidooi, dat deze laatste zelfs nog toelichtte o.m. met de volgende passage Hij heeft de rede voorbereid onder den indruk van het leed van een echtpaar, dat na vier jaar werk zaamheid, ontslagen was, met ver speling van f;1000 cautie en met f300 schuld, zonder dat een noemenswaardige vergoeding is gegeven voor de arbeidskracht, terwijl de man nu gedwongen is om van zijn ondersteuningsgeld nog f5 per maand op de schuld aftelossen Spreker weidde voorts uit over het onmenschelijke en on zedelijke van het contract, dat den filiaalhouders ter teekening wordt voorgelegd en spreker wijst voorls op de vrijspraak in 1932 door het Berlijnsche Hof van Rud. Philip, die in zijn boek: Der unbekannte Diktator op overtuigende wijze heeft aangetoond, dat het Bata- systeem op onzedelijke grondslag rust. Mr. W. van Dijk uit Eindhoven pleitte voor Bata. De president der rechtbank bepaalde de uitspraak op 2 November a s. Inlevering van Rijksgoederen. Door den Indeelingsdistrictscom- mandant te 's-Hertogenbosch is bepaald dat de inlevering der rijks goederen door degroot.verlofgangers der lichting 1922 zal plaats vinden als volgt; Op 4 November te 's-Hertogen bosch, lokaal Stadhuis, Achter het Stadhuis, voor de groot-verlofgangers uit de gemeente Boxtel, Vlijmen, 's Hertogenbosch, Vught, Rosmalen, Berlicum, Helvoirt, Empel c.a. en St. Michiels Gestel. Op 5 November te Raamsdonks- veer voor de groot-verlofgangere uit de gemeente Raamsdonk, Dongen, Dussen, Woudrichem, de Werken c.a., Waspik, Made c.a., Sprang- Capelle. Op 5 November te Waalwijk voor de groot verlofgangers uit de ge meenten Waalwijk, Eethen, Rijswijk, Heusden, Op- en Neer Andel. Een groot Sportpark tusschen Tilburg en Loon op Zand. Men meldt uit Tilburg d.d. 21 October aan de «Prov. Ct.« Naar wij vernemen is men voor nemens het 220 H.A. groot zijnde bosch en heideveld gelegen tusschen de straatwegen^ van Tilburg naar Loon-op Zand en Dongen te her scheppen in een groot park waarin alle soorten vansport zouden kunnen worden beoefend. Verder staat op het programma een groote café met kinderspeeltuin, terwijl het publiek in de gelegenheid word gesteld tot aankoop van grond om er zomer en theehuisjes op te vestigen. ABONNEERT U OP DIT BLAD. RKVV HERCULES. Programma voor a.s. Zondag: Sporters 1-Hercules I. Hercules 2-R. K. T. V. V. 4. D. E. S. a—Hercules a. H. E C. b—Hercules b- (Zaterdagmiddag.) Het eerste elflal gaaf naar Drunen en zal de gast zijn van „de Sporters" dat evenals Hercules voor het eerste jaar in de 3e klasse I.V.C.B. uitkomt. Reeds eerder ontmoetten beide ploegen elkaar in vriendschappelijke wedstrijden, en steeds waren het de Sporters, hoewel met een minimum verschil, die deze wedstrijden wonnen. Ook thans schijnen de Sporters gezien de twee achtereen behaalde overwinningen buitengewoon goed op dreef, zoodat ons 1ste elftal a s Zondag een zwaren strijd te wachten staat Sporters wonnen thuis van O.S.C. met 4—1, terwijl Hercules tegen deze ploeg slechts een gelijk spel behaalde, Al lijkt een succesje van de thuis club waarschijnlijk, toch valt er o.i weinig van het resultaat van dit treffen te zeggen. Dat er spanning zal zijn is het eenige wat vast staat. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. Vertrek 1 uur bij café »de Lindeboom*. Het 2e elftal speelt om 2 uur thuis tegen R.K. T V-V. En als onze reserves spelen zooals in de laatste wedstrijden dan bestaat er een goede kans op de overwinning. Het 3e elftal is vrij. Het A elftal der junioren speelt in Kaatsheuvel tegen DES A. Aanvang 12,30 uur. Vertrek 11,30 Het B elftal speelt hedenmiddag tegen HEC B op het HEC terrein. Aanvang 2,30 uur. ALJECHIN WINT DE ACHTSTE PARTIJ De stand is thans 5 3 voor den oud wereldkampioen. Gisteravond is in de Stadsgehoorzaal te Leiden, onder groote belangstelling de achtste partij van de match Euwe Aljechin gespeeld. Aangezien na de nederlaag van dr. Euwe te Rotterdam de stand 4 3 in het voordeel van den oud wereldkampioen was, heerschte bij den aanvang van deze partij reeds een groote spanning, temeer omdat Aljechin de witte stukken hanteerde. Hij opende wederom met d2—d4, waarop Euwe met de Nimzo Indische verdediging antwoordde. Naar het oordeel van de deskundigen behandelde de wereld kampioen de opening zeer fijn, zoodat zten een perspectief op remise opende, doch hij kwam in het middenspel in moeilijkheden door den 17en zet (1... Pb6 a l Aljechin wist van deze minder goede voortzetting partij te trekken en allengs werd de positie van dr Euwe hopeloos. Na op den 26sten zet van Aljechin eenigen tijd te hebben nagedacht gaf onzen landgenoot zich gewonnen. De partij was even na half tien ge eindigd- De stand is thans 5-3 in het voor deel van Aljechin Brand te Nieuwkuyk. Gisteravond is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de woning van Jef Heuvelinckx aan de Peperstraat te Nieuwkuyk. Het perceel, dat met riet was gedekt, was in een oogwenk in een vlam menzee herschapen. De bewoners, vader, moeder en vijf kinderen konden zich bijtijds in veiligheid stellen. Later op den avond vonden zij te Vlijmen onderdak. Van den inboedel werd niets gered. Verze kering dekt de schade. Dubbele moordaanslag. In het Liesbosch bij Breda is Donderdagavond van dichtbij een schot hagel gelost op den 23jarige A. uit Leur en de 25 jarige mej. H. uit Leur. Beiden werden ernstig gewond, doch er bestaat geen levensgevaar. Omtrent den dader en diens motieven is nog niets bekend Verlenging van Contingen- teeringen. De volgende contingenteeringen zul len per 1 November a.s. worden verlengd, waarbij de onderstaande be palingen betreffende de percentage voor de berekening der autonome contin genten en de periodes zullen woiden vastgesteld Schoeisel van leder, 100 v h. aantal paren, 12 maanden, schoeisel van rubber, 35 v./h. aantal paren, 12 maan den, schoeisel (geen leder of rubber) 70 v./h. aantal paren, 12 maanden, leestklaar schoenwerk, 100 v./h. aantal paren, 12 maanden. Naar wij vernemen, zal bij de op handen zijnde legeruitbreiding en reorganisatie het 18de R. L uit Amers foort naar Harderwijk worden overge plaatst, zoodat dan de geheele zevende infanterie brigade, bestaande uil het 7de, 18de en 20ste R. I. met den brigadestaf te Harderwijk gelegerd zal zijn. Ook het eerste regiment veldartillerie, thans te Utrecht, zal dan in Harderwijk in garnizoen komen. Op 6 September 1938, wordt het 40—jarig regeerings jubileum van H-M. de Koningin herdacht. Het zal een nationale feestdag zijn. RADIO—DISTRIBUTIE—BEDRIJF WAALWIJK. ZONDAG 24 OCTOBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 MAANDAG 25 OCTOBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 DINSDAG 26 OCTOBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 WOENSDAG 27 OCTOBER 1937. Programma 1: Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: A.t. ZONDAG 31 OCTOBER naar AMSTERDAM A. MULDERS-SA RS Telefoon 141 Stationsstraat - WAALWIJK ZOETE WESTLANDSCHE DRUIVEN 12 ets. pond PRIMA 15 FIJNE HANDPEREN 18 ets. kilo EXTRA STERAPPEL 15 ets. kilo. 2 kilo 28 ets. NIEUWE VIJGEN -15 ets. pond Beleefd aanbevelend, i i i i I Wü^ilfine 'n programma voorbehouden. 8.30 Brussel Vlaamscli. 8.50 Keulen. 10.20 Brussel Fransch. I.20 Brussel Vlaamscli. 2.20 Brussel Fransch. 2.40 Droitwich. 3.20 Keulen. 5.20 Londen Regional. 0.35 Droitwich. 7.25 Weenen. 9.25 Droitwich. 10.25 Berlijn. 8.00 Keulen. 8.50 Parijs. 9.40 Diversen. 10.35 Parijs. 11.05 Droitwich. 11.35 Londen Regional. 12.50 Brussel Vlaamscli. I.30 Londn Regional. 3.20 Keuln. 4.50 Londn Regional. 5.20 Parijs. 6.20 Keuln. 7—8 uur Gramofoonmuziek v.h. R.D.B. Dansmuziek 8.20 Londen Regional. 8.50 Lyon la Doua. 10.50 Brussel Fransch. II.20 Droitwich. 8.00 Keulen. 9.05 Diversen. 10.35 Parijs. II.05 Londen Regional. 11.35 Keulen. 1.20 Brussel Vlaamscli. I.35 Droitwich. 2.20 LondenRegional. 4.35 Droitwich. 6.20 Keulen. 78 uur Gramofoonmuziek v.h. R.D.B. Marsch- en Walschplaten. 8.20 Droitwich. 9.20 Londen Regional. 10.05 Hamburg. 11.20 Diversen. 8.00 8.50 10.35 II.05 11.35 2.20 3.15 4.20 5.50 6.20 7—8 8.20 10.20 11.20 Keulen. Diversen. Parijs. Droitwich. Keulen. Londen Regional. Deutschlandsender. Keulen. Droitwich. Keulen. uur Gramofoonmuziek v.h. R.D.B. Dansmuziek: Londen Regional. Berlijn. Droitwich.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 12