Plaatselijke Berichten Een nieuwe prima 5 cents sigaar Fa. WED. TH. C. PULLES Sigarenmag. POSTAVOND H.deBont-v.Hulten Echo van het Zuiden Vierde Blad Zaterdag 23 October 1937. No. 84. De Echo van het Zuiden Derde Blad NEEMT NOG HEDEN PROEF. Een strijkplank van ons: Een Wringerbok van ons: Een Waschbok van ons: Een Kolenzeef van ons: Een Trap van ons: Een Broodplank van ons: Een Messenplank van ons: Een Broodmes van ons Een Zakmes van ons: Een Hakbord van ons: Fa. ANTON HOLTGREFE, op Maandag 25 October a.s. Heerenkleeding naar maat 2. 3. 4. 5. 6. 7. 9. 10. GEMEENTERAAD VAN WAALWIJK. Openbare vergadering, te houden op Vrijdag 29 October 1937 om 7 uur, ten gemeentehuize. Aan de orde: Ingekomen stukken. Van de Gedeputeerde Staten: a. Goedgekeurde instructiën voor het personeel van den vleesch- keuringsdienst, vastgesteld bij raadsbesluit van 30 Juli 1937. b. Goedgekeurde verordening tot wijziging der bouwverordening, vastgesteld bij raadsbesluit van 27 Augustus 1937. c. Goedgekeurde raadsbesluiten van 27 Augustus 1937 en van 1 October 1937 inzake omzetting van geldleeningen. d Goedgekeurd raadsbesluit van 1 October 1937 tot onderhandsche verhuring van het voormalig schoolhuis van Besoijen. e. Goedgekeurd raadsbesluit van 1 October 1937 tot wijziging der begrooting 1937. Voorstel tot teruggaaf van verlofs- recht. Voorstel tot aankoop van een strook grond met daarop staande woningen aan de Putstraat. Voorstel tot vaststelling van gewij zigde verkeersvoorschriften (op stelling verkeer bij stopplaatsen). Voorstel tot wijziging der bestaan de winkelsluitingsvoorschriften Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ingevolge artikel 72 der lager-onderwijswet aan het be stuur der Nut's u.l.o.-school voor het veranderen van de verlichting in het schoolgebouw en voor aan schaffing van schoolbanken. Voorstel tot wijziging der deposi to-overeenkomst met de N. V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten te 's-Gravenhage. Voorstel tot het aangaan eener nieuwe rekening-courant-overeen komst met de Rotterdamsche Bank- vereeniging. Voorstel tot wijziging der begroo ting 1937. Vaststelling bedrij fsbegrootingen en gemeentebegrooting voor 1938. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR DE LANGSTRAAT. De periodieke verkiezing van leden der Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Langstraat zal in Novem ber a.s. plaats hebben. Aftredend zijn in de afdeeling Grootbedrijf de heeren G. van den Assum te Dongen, A. de Haan te Heusden, G. N. van Loon te Waalwijk en J. B. Verschuren te Loon- op-Zand; voor de afdeeling Kleinbe drijf de heeren C. Marks te Waalwijk, W. van de Noort te Made en A. D. Snels te Dongen: er is in deze afdee ling één vacature. WAALWIJKS BELANG. Algemeene vergadering op Maan dag 25 October, des avonds ten %V2 uur, in „De Twee Kolommen". Aan de orde: Opening en notulen. Jaarverslag v. d. penningmeester. Mededeelingen. (Oprichting Co mité ouden van dagen, medewer king Luchtbeschermingsdienst, ge schenk aan 't Raadhuis, enz. enz.) Rondvraag en sluiting. Wij willen de leden van „Waalwijks Belang" met nadruk op deze algemeene vergadering wijzen en hen aanmoedigen deze bij te wonen. Het bestuur noodigt de leden slechts een paar malen, per jaar tot eene vergadering uit en het heeft dan ook recht te verlangen dat de leden opkomen, om te hooren wat gedaan is, wat gedaan kan en moet worden en te bespreken de belangen van vereeniging en plaats. A.s. Maandagavond dus naar de vergadering van W. B. DE R. K. JONGE MIDDENSTAND BEGRAAFT DE TRAM! Om bijzondere redenen was ons ver zocht eerst in dit nummer melding te maken van de origineele plannen, die de Jonge Katholieke Middenstand heeft ter herdenking van zijn eerste lustrum. Naast de gewone feestviering van gezellige bijeenkomsten, heeft deze jonge vereeniging, die na „Dikke Mik aan haar prestige verplicht is iets bij zonders te bedenken, op haar feest programma gezet: „De begrafenis van de tram". Zeer zeker een origineel en goed idee. De tram die wij nu uit onze straten wenschen, heeft in de voorbije dertig jaren wel zooveel verdiensten voor de Langstraat en onze gemeente gehad, haar sen waardige begrafenis toe komt; een verdwijnen zonder meer uit ons straatbeeld, ware wel het summum van ondankbaarheid. Zoo ook meende de Jonge Midden stand en besloot dezen heugelijken feestdag aan te grijpen om onze tram een waardige begrafenis te bereiden. En zoo zal dan deze plechtigheid a.s. Zondag in onze gemeente plaats grij pen met bijzonderen luister en zeker onder groote deelneming. Nadat de Jonge Middenstand zich met oud-leden in de ochtend- en mid daguren hebben verpoosd in hotel Ver- wiel om het eerste lustrum naar waar de te vieren, zullen de heeren zich des namiddags ten omstreeks half vier in passend rouwcostuum per auto naar de brug in den Overlaat begeven, waar de laatste tram in volle rouw-ornaat ge reed staat. Dan zal de „dierbare over ledene" toch nog op eigen kracht de laatste reis aanvaarden met de deel nemende heeren die voor haar „laatste 1. 2. 3. 4. eer" hebben zorg gedragen. Op origi neele wijze zal vanuit de tram de treur muziek weerklinken en geen enkele der vroegere halte-pleisterplaatsen zal worden overgeslaan voor een laatste groet en laatste drupske tot lafenis van locomotief- en wagendrijver en de rou wende gasten. Zoo gaat het naar Waalwijks cen trum, waar op het Marktplein de voor zitter van de Katholieke Jonge Mid denstand de lijkrede zal uitspreken op de hem wel toevertrouwde wijze en bij welke bijzondere plechtigheid het be stuur der gemeente en 't bestuur van Waalwijks Belang zijn uitgenoodigd. Dan gaat het voort naar de Haven, waar het corpus delicti zal worden ten grave gelegd met alle ceremoniën daaraan verbonden! Ziehier dan het programma van de origineele „tram-uitvaart", die onge twijfeld eene ongekende belangstelling zal trekken. NIEUWE ONBEWAAKTE OVERWEGEN BIJ RAAMSDONK EN DRUNEN. Naar de K.N.A.C. verneemt, heeft de minister van waterstaat voor de overwegen bij k.m. 17.241 en k.m. 33.080 van den spoorweg Lage Zwa- luwe's-Hertogenbosch resp. gelegen in den provincialen weg Raamsdonks- veerRaamsdonk in laatstgenoemde gemeente en in de gemeente Drunen tot wederopzegging ontheffing verleend van de verplichting tot afsluiting. Bij beide overwegen zal een automa tische waarschuwingsinstallatie, zooals thans nabij Steenwijk is geplaatst, wor den aangebracht. In weerwil van de protesten heeft de minister dus toestemming verleend om de overwegen aan den Drunenschen Overlaat en tusschen Raamsdonksveer Raamsdonk, in den verkeersweg 's-BoschGeertruidenberg door de Langstraat, onbewaakt te laten. Wij noemen dit een ernstige en ge vaarlijke beslissing, daar het verkeer over beide overwegen hier zeer groot is en beide wegen, speciaal van Drunen en Raamsdonksveer uit zeer slecht zicht geven. Wel wordt als pleister op de wonde er bij gevoegd, dat een automatische waarschuwings-installatie zooals in Steenwijk wordt aangebracht en moe ten wij uit eigen aanschouwing toege ven dat deze practisch werkt en veel tot tijdige waarschuwing van opletten de rijders kan bijdragen, toch meenen wij dat het opheffen van afsluiting op dezen weg onverantwoordelijk genoemd moet worden. Blijkt zulks op z.g. binnenwegen in de practijk al telkens noodlottige ge volgen te hebben, op verkeerswegen als deze moest van opheffing in 't alge meen belang geen sprake kunnen zijn. DE ONDERNEMERSOVEREEN KOMST IN DE SCHOEN INDUSTRIE. De minister van oeconomische zaken heeft aan de vaste commissie van den oeconomischen raad, ingesteld bij Kon. besluit van 28 Augustus 1935, verzocht hém te willen adviseeren over het ne men van een algemeenen maatregel van bestuur, als bedoeld in artikel 2 van de wet op het algemeen verbindend en onverbindend verklaren van onderne mersovereenkomsten ten aanzien van een door de federatie van Nederland sche Schoenfabrikanten ter algemeen verbindend verklaring voorgedragen ondernemersovereenkomst. Het schijnt den minister wel ernst te zijn met z'n hulp aan de schoenindus trie! „TIMTUR". In vakkringen werden den laatsten tijd geruchten verspreid, waarbij aan de Timtur-Schoenfabriek de bedoeling werd toegeschreven om door middel van een net van eigen verkoopfilialen (een 40-tal) haar product op andere wijze dan thans af te zetten. Het „Vakblad voor de Schoenmake rij", heeft daaromtrent inlichtingen bij de directie zelf ingewonnen, die daarop heeft geantwoord: „Er is geen sprake van dat wij ons „verkoopsysteem zouden willen wijzi gen. Blijkbaar valt er op onze arti kelen niets aan te merken, zoodat men „thans poogt op deze unfaire wijze ons „te benadeelen." LUIERMAND-COLLECTE. Zaterdag worden in de verschillende deelen onzer gemeente de luiermand- collecten gehouden, waarover wij in ons vorig nummer uitvoerige mededee lingen hebben gedaan. Zooals gemeld zullen de dames die zich hiervoor welwillend beschikbaar hebben gesteld, de collecten houden met gesloten bussen. Ieder kan dus vrij geven wat hij wil, doch ieder geve wat voor dit sympathieke doel. Hoe meer financiën, hoe meer moe ders verrast kunnen worden! Iedereen kent het doel, is van de col lecte op de hoogte en legge dus z'n gift klaar, opdat de dames vlug haar wijk kunnen afwerken. NED. R.K. FABRIEKSARBEIDERS- (STERS) BOND ST. WILLIBRORDUS. Algemeene vergadering op Maandag 25 October 1937, in de groote zaal der R.K. Werkliedenvereeniging. Aanvang 8.15 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen in verband met plannen tot verbindend verklaring Coll. Arbeidsovereenkomste: die spoedig even beroemd zal zijn als Frans Slaats GROOTESTRAAT 247 TEL. 116 WAALWIJK. 4. Bestuursvoorstel in verband Steun- actie en Werkloozendag. 5. Mededeelingen. 6. Rondvraag en Sluiting. Propaganda-vergadering voor arbei ders in de lederindustrie (looiers) op a.s. Woensdag 27 October, waar ge tracht zal worden een Collectief Con tract af te sluiten. Spreker Hoofdbestuurder H. Mulder. K. A. V. Het bestuur der onlangs alhier op gerichte afdeeling der Katholieke Ar beiders-Vrouw blijkt zeer actief te zijn. Het heeft nu reeds een winterpro- gramma aan hare leden toegezonden dat er zijn mag. Wij ontleenen er 't volgende aan: Maandag 25 October: Ledenverga dering om 8 uur, met uiteenzetting van het Winterprogramma. Maandag 22 November: Film-avond over Zuivelproducten, met tractatie. Als slot 'n leuke film. In aansluiting met deze film worden in December 3 opeenvolgende weken kooklessen gegeven van 2 uur over be reiding van zuivelproducten. Er mogen slechts aan deelnemen degenen, die vóór 15 November lid waren van de K.A.V. Januari: Jaarvergadering met Be stuursverkiezing. Februari: Moederdag. H. Mis en H. Communie der leden, 's Avonds een Lof met toespraak van den Geestelijken Ad viseur, daarna gezamenlijke koffietafel en gezellig samenzijn. Maart: Filmavond. April: Les door Mejuffrouw Reijntjes over: „Moederschapsgedachten". conférences, dans, schimmenspel, sa- menzangen, enz. Wanneer we thans overgaan tot een nadere bespreking van het program ma, dan kan liet niet anders of we moeten beginnen met den leider van dit cabaret-ensemble n.l. den jeugdigen chansonnier Wim Sonneveld, u allen beter bekend door z'n herhaald optre den voor AVRO, KRO, Radio-Luxem burg, Kurhaus-cabaret, tournée Louis Davids, Jan Musch, etc. Conférencier Sonneveld beschikt over 'n uitstekende voordracht, 'n boeiend lyrische stein en 'n veelzijdig repertoire. Overal waar hij optrad heeft hij steeds getoond, zoowel in het serieuze als in het vroolijke chanson, 'n veelbelovend kunstenaar te zijn, één dier jeugdige artisten, die met ori gineele liederen van beter gehalte het Nederlandsche cabaret op succesvolle wijze dient. Zijn mede-conférencier Wim van den Brink, actcur-typeur van Louis de Vries, alsmede Toussie Keeser (Mies Peters), actrice van Centraal Tooneel, zorgen voor de één-acters, sketchjes en black-outs, en nemen als zoodanig een voorname plaats in bij dit hoogstaand cabaret-gezelschap. Iels nieuws voor Waalwijk zal voor zeker het optreden zijn van de actrice voordrachtkunstenares Amsy Moina met haar leuk Indisch-Hollandsch re pertoire. Deze schitterende actrice speelde in diverse Hollandsche films (o.a. Rubber) en maakt thans nog doel uit van het tooneelgezelschap van. Cor Ru ijs. Het comité ineent voorts 'n goede Een solide strijkplank! Been wiebelmachine I Staat op vier pooten Geen beduvel-maatje Voorkomt ongelukken1 Doet dienst voor 50.000 boterhammen 1 Beteekent niet naar Keulen rijden Beteekent staal in plaats van blik! Beteekent GARANTIE I Kan werkelijk op gehakt worden! Wij hopen nog lang met Uw medewerking de zaak van vertrouwen te kunnen blijven. v.h. BIERLAAGH-VAN DER HEIJDEN -„DE GROOTE IJZERHANDEL"- HOEK RAADHUISPLEIN WAALWIJK TELEF. 72. NIEUWE SCHOENFABRIEK. Wij vernemen, dat binnenkort hier ter plaatse een nieuwe schoenfabriek zal geopend worden in het pand voor heen in gebruik door de melkfabriek Taxandria, aan de Burg. v. d. Klokken- laan. In deze fabriek, die geëxploiteerd zal worden door den heer P. M. Bak kers alhier, zal uitsluitend maatwerk vervaardigd worden, in allerlei model len. Men is thans bezig met de inrichting der fabriek en het plaatsen van machi nes. OVERPLAATSING. De heer E. Pipping, ingedeeld bij de Brigade der Kon. Marechaussée alhier, is overgeplaatst naar de Brigade te 's-Bosch. In zijn plaats is alhier be noemd de heer C. v. d. Werf, tot nu toe ingedeeld bij de brigade te Geffen. Aanvang kaartverkoop Kaarten verkrijgbaar bij JAN MUIS. POSTAVOND 1937. De negende Postavond op 13 Nov. a.s. belooft 'n unicum te worden op cabaret-gebied. En geen wonder! Niet minder dan het vermaarde cabaret gezelschap „Han Hal" uit Amsterdam zal dezen hekenden avond verzorgen met chansons, sketches, monologen, keus te hebben gedaan door hel enga- geeren van de Harmony-Sisters (zang duet), overbekend door haar veelvul dig optreden voor alle Hollandsche zenders. Deze Harmony-Sisters bren gen op zeer origineele, charmante wijze bekende liedjes en schlagers in apart-genre. De danseres Puck Meijer met haar al leszins prachtige dansfantasiën zal op dezen Postavond bewijzen 'n onmis bare schakel te zijn in dit beschaafde en decente amusements-programma. De musicale begeleiding is in handen van den heer Peter Kellenbach, de vroegere pianist van ballet Joost, ter wijl de entre-act en dansmuziek zal verzorgd worden door het versterkt salon-orkest der „Music Friends". Alles bij elkaar genomen 'n cabaret avond vol intimiteit en sfeer van gezel ligheid, 'n bonte mengeling van ernst en (vooral) luim. Zooals altijd zal ook deze Postavond staan op moreel peil, niet alleen als amusement, maar tevens om ook als „kunst" verantwoord te zijn. EN ST. CRÏSPINIANUS". „ST. CRISPIJN Het schuttersgilde „St. Crispijn en St. Crispinianus" te v.m. Besoijen, houdt Maandag 25 October a.s. de traditie getrouw haar jaarlijkschen Statiedag. Deze dag wordt ingezet met een H. Mis des morgens om 8 uur in de pa rochiekerk van de H. Maria Onbevlekt Ontvangen, waarna om half elf het prijsschieten aanvangt. Des avonds vereenigen de leden zich in café v. d. Meijs, waar de prijzen zul len worden uitgereikt en alwaar een diner wordt aangeboden. ONDERSCHEIDING. Bij Kon. besluit van 14 October is toegekend de aan de orde van Oranje- Nassau verbonden eere-medaille, in brons aan: J. Sleenhoff, arbeider bij de N.V. van den Bergh's Stoomschoenfa- briek te 's-Hertogenbosch. R.K. TOONEEL VEREENIGING O. O. G. Het tooneelseizoen is wederom aan gebroken en allerwege maken de ver- eenigingen zich op om hun werkzaam heden aan te vangen. Ook onze Waal- wijksche tooneelvereeniging O.O.G. is bereids met haar voorloopig program ma gereed gekomen. Hei seizoen wordt ditmaal geopend met het traditioneele O.O.G.-bal, dat in Thalia zal worden gehouden op Zondag 14 November a.s. Dan volgt op 5 December, voor 't eerst, dit jaar een prachtig Sint Nico- laasfeest voor de kinderen der leden en honoraire leden, iets wat voor de klei nen een onvergetelijke Sinterklaas avond belooft te worden. Naast de vele prachtige attracties die de kinderen zullen ten deel vallen, zal op dien avond voor 't eerst ook het pas gevormde kna penkoor zijn medewerking verleenen. Alsdan volgt op den 2en Kerstdag de eerste groote officieele winteruifovoe- ring van O.O.G. zelf. Voor 't eerst zal dan O.O.G. met gemengde bezetting voor het voetlicht treden. De keuze is gevallen op het spinternieuwe drie-be drijvige drama van Charlotte Kramer en Jan Everwijn, getiteld „Het huis zonder zon". Momenteel wordt door de dames en heeren onder leiding van dhr. H. van Engelen met buitengewonen ijver gere peteerd om dit stuk, dat ontzettend zware eischen stelt aan leider en spe lers, op sublieme wijze ten tooneele te voeren. Het stuk dat een werkelijk ont roerend Kerstspel zal zijn wordt mede opgeluisterd door het voornoemde kna penkoor. en zooals de repetities nu reeds doen aanzien, wordt deze tooneel- avond voor de O.O.G. schare een eve nement. Dan volgt enkele maanden later we derom een groote bonte avond, die ook weer zeer veel schoons zal bieden. In elk geval staat den honorairen leden van O.O.G. wederom enkele pracht avonden te wachten. Tot den avond van het bal op 14 November bestaat er gelegenheid tot opgave voor 't lidmaat schap, welks aantal nog steeds aan groeit. Wij komen op de diverse avon den nog nader terug. KEESJE DE RUYTER GEFILMD. Onze gemeente is op den goeden weg om naast Frans Slaats een nieuwe be roemdheid bij te krijgen, al is dit dan op geheel ander terrein. In ons vorig nummer hebben we reeds uitvoerig ge meld. dat er alle kans bestaat dat Kees je de Ruyter, het 11-jarige biljart-phe- nomeen onzer gemeente, een tournee door Amerika gaat maken, om daar z'n wonderlijke prestaties op het groene laken te demonstreeren; dat hij in ons land de bijzondere aandacht trekt was reeds langer bekend. Dit bleek opnieuw uit 't feit dat 1.1. Donderdag Polygoon uit Haarlem ex- presselijk naar Waalwijk kwam om de prestaties van Keesje voor de film vast te leggen. Eerst werden enkele aardige close- ups gemaakt terwijl Keesje de school verliet, natuurlijk omzwermd door tal van juichende kameraadjes, die ook van een dergelijke opname wilden pro fiteered In Café City liet Kees daarna de fraaiste kunst- en fantasiestooten zien, die ieders bewondering afdwongen en door weinigen, al zijn 't dan ook profs, verbeterd kunnen worden. Begrijpelijk is, dat de zenuwen hem bij deze gele genheid wel een beetje parten speelden: eenmaal maakte hij zich hierover zelfs zeer boos, hetgeen wel bewijst wat voor een rakker het is! Talrijke aanvragen bereiken Keesje om sceances te komen geven, zoo heeft hij voor 3 November a.s. een uitnoodi- ging ontvangen van den wereldkam pioen v. Vliet, eigenaar van het beken de hotel ,,'t Zuid" te 's-Gravenhage, om aldaar te komen demonstreeren. duidelijker maakte. Het geheel heeft dan ook uitstekend voldaan, trouwens de pers was overal vol lof over dit schitterende filmwerk, werk. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 „Frans Slaats" Sigaren. De groote populariteit van onzen plaatsgenoot Frans Slaats is voor de Firma Wed. Th. G. Pulles Sigaren magazijn, Grootestraat 237 alhier aanleiding geweest een sigaar te creëeren naar den naam van onzen nieuwen werelduurrecordhouder. De «Frans Slaats» sigaar is een prima geurige Sumatra zandblad, die gezien kwaliteit en prijs wel spoedig het wereldrecord onder de sigaren zal behalen. Intusschen een buitengewoon aardig initiatief dat zeer zeker in 1 Noord-Brabant, maar vooral in Waalwijk,zoowel letterlijk als figuur- lijk, in den smaak zal vallen Voor nadere bijzonderheden ziet advertentie. ST. FRANCISCUSFILM. Ten bate der missiën van de P. P. Capucijnen in Borneo en Sumatra, werd Woensdag in den R. K. Gildenbond de schitterende firm vertoond „St. Fran- ciscus van Assisië". Des middags bij de kindervoorstel ling was de groote zaal stampvol, ter wijl deze 's avonds goed bezet was. Het gebodene was een druk bezoek dan ook ten volle waard. Met duidelijke explicaties van een oud-Waalwijker, den Weleerw. pater Bergmans, kreeg men een indruk hoe moeilijk en zwaar het leven van St. Franciscus geweest is. Om het verhaal levendig en interes sant te maken, was naast 't historisch leven van St. Franciscus een drama tisch gebeuren ingelascht, dat door de schaduw der contrasten juist de glorie en het licht, wat den Heilige omstraalt, tegen prijzen aan de tijds- o mstandigheden aangepast. GESTOLEN RIJWIEL TERECHT. Dinsdag 19 October is te Drunen een rijwiel ontvreemd, dat Woensdag ochtend op den Winterdijk alhier is teruggevonden. Aan het rijwiel is niets vermist, zoo dat vermoed wordt, dat de een of an der het heeft meegenomen om alzoo vlug en voordeelig in Waalwijk te ko men. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: Een handpomp, een kindertaschje, een damesportemonnaie met inhoud, 'n fietsplaatje, een kosteloos rijwiel belas- tingmerk. BAT'A EN HET VAKBLAD „DE SCHOEN". Naar wij vernemen zijn de heeren W. Donker Pzn., voorzitter van den Nederlandschen Bond van Schoenwin keliers en Schoenmakerspatroons, en Fr. Hessels, hoofdredacteur van het vakblad „De Schoen", door de N.V. Bat'a in kort geding gedagvaard, we gens beleedigende artikelen naar aan leiding van een door den heer Donker te Parijs gehouden rede. De zaak zal Vrijdag 22 October voor de arrondisse- ments-rechtbank te Rotterdam behan deld worden. Bat'a eischt een schadevergoeding van 1000. THEATER MUSIS SACRUM. „Wittebroodsweken". De uiterste raken elkaar, in deze uitmuntend geslaagde comedie. De kunst van amusement te maken is: uitersten tot elkaar bren gen, Anny Ondra en Adèle Sandrock zijn uitersten.... Anny is koket, sprankelend van humor, een elfje, zooals zij in zijden dessous door dezen film been huppelt en Adèle is een mannenhaatster, een wrekende Nemesis, een fregat uit het midden van de vorige eeuw. Men kan dus nagaan hoe komiek een film is, waarin deze twee uitersten tot e kaar worden gebracht. Dat genot beleeft men deze week in Theater Musis Sacrum, waar Wittebroodsweken« draait. Anny is niet meer het gek kinnetje dat van zichzelf caricaturen maakt, maar gedraagt zich als een welopgevoede blijspel—artiste en Adèle is in topvorm, stelt een Hol. landsche schoonmama voor, die in een Alpenhotel haar tenten heeft opgeslagen en daar de gasten tyrun- niseert. Zij toont in dezen rol dat zij werkelijk van Hollandsche afkomst was. Zoo is de combinatie Anny- Adèle een groot succes geworden. Over den inhoud van de film zullen we zwijgen. Het is niet aardig als men tevoren van dezen schlager den inhoud kent, de spanning en ver rassing heeft dan te lijden. De regis seur Lamac koos zijn scenario met zorg en hij heeft een gevatte manier van regisseeren. Fijnproevers ven ast hij altijd met geestige vondsten, zonder dat hij uit 't oog verliest, dat eenieder de geestigheid moet snappen. Zoo ook in deze Witte broodsweken, een verbazend komi sche film, één der beste Ondra films, die tot heden toe zijn vertoond. Ook het voorprogramma is van de bekende goede samenstelling, zoodat en somme een bezoek aan Musis den bezoeker véél amusants verschaft 11 LUXOR BIOSCOOP. De millioenen erfenis. Luxor Bioscoop komt deze week met een programma van sprankelende hu mor. n.l. Millioenenerfenis, waarin Ed die Cantor den hoofdrol speelt. Inhoud: Eddie Wilson Jr. is de zoon van een beroemd archaëloog die sterft op het moment dat hij in de Pharao-graven een millioenenschat ondekt. Dies gaat hij scheep naar Afrika om zijn rechten op het fortuin te laten gel den. Op dezelfde boot zijn echter nog an deren. die aanspraken op de 77 millioen van wijlen Prof. Wilson willen doen gelden. Dot zangeres in een muziek winkel en haar vriend Louis een ex-gangster spreken af, dat Dot zich zal uitgeven als de tweede vrouw van professor Wilson. Dan is er nog Kolo nel Larrabee uit Virginia, voorzitter van het Egyptisch Genootschap, die zijn rechten grondt op het feit, dat dit Genootschap de Wilson-expeditie ge financierd zou hebben. Jerry Lane, as sistent van den professor, ontkent ech ter ten stelligste, dat Wilson ooit geld van dit Genootschap heeft ontvangen en men mag veilig aannemen, dat de kolonel deze subsidie voor eigen ge bruik aangewend heeft. „Frans Slaats" Sigaren

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9