EEN NET ME1SIE, TE KOOP Ol TE HIH is Aanbesteding. INGEZONDEN STUKKEN. AGENDA'S. Notaris Middelkoop VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Sport BIEDT ZICH AAN HET VERBOUWEN DER PASTORIE ALDAAR. Notaris CHRIST te Waalwijk, f 1800.-- veilen en verkoopent Het publiek leefde zoo intens met het spel mede, dat dit reeds alleen een tooneel was. Het muzikaal gedeelte van dezen avond was toevertrouwd aan «De vroolijke blazers«, alom in de streek bekend, onder leiding van den Eerw. Broeder Galenus. Beide Broeders hebben met hun staf van medewer kers, Kaatsheuvel opnieuw een prettigen avond bezorgd, dat, hopen we, niet de laatste is. EXCURSIE TIMTUR-SCHOEN- FABRIEK. Dinsdag werd de Timtur-schoenfa- briek alhier bezocht door een 18-tal Belgische schoenfabrikanten lid van de Vereeniging van Schoenfabrikan ten Aalst e.o. Met een bus arriveerden zij om om streeks 1.30 uur aan de fabriek waar zij door de directie werden ontvangen, waarna in twee groepen de fabriek en de werkzaamheden bezichtigd werden. De bezoekers waren vol lof over de inrichting en werkwijze van deze fa briek évenals over het kwaliteits schoeisel dat hier gemaakt wordt. AMBTENARENVER. „T.O.G." De Waal wij ksche Ambtenaren ver eeniging „T.O.G.", maakte Zaterdag een uitstapje naar Helmond. Zij vertrokken hier des avonds om uur per bus en werd in Helmond door hare zustervereeniging, aldaar gevestigd, ontvangen. Tevens waren er aanwezig de ambtenarenvereeniging uit Eindhoven en Tilburg. Het behoeft niet gezegd dat de le den onderling weer veel plezier ge maakt hebben en met pleizier nog aan dezen dag zullen terugdenken. „T.O.G." heeft in overweging om in Januari a.s. bovengenoemde ambte- narenvereenigingen in Waalwijk uit te noodigen met de bedoeling hier dan een feestdag van te maken. AANBESTEDING. Onder Architectuur van A. van Hui ten Jr., is het bouwen van een land huisje aan de Kloosterweg voor den heer C. de Graaff opgedragen aan H. Kramer te Waalwijk. UITVOERING ST. CLEMENS- PATRONAAT. Door de St. Clemens-jeugdvereeni- ging werd Zondagavond in het patro naatsgebouw een goedgeslaagde uit voering aangeboden, al was de publie ke belangstelling daarmede niet in over eenstemming. Aan dezen avond ver leende hare medewerking de tooneel- èliib „Dón BoSco" te Orthen, die op voerde het fraaie stuk getiteld „De schamele straatzanger en 't miraculeuze Lieve Vrouwkevan Jozef van den Eijnde. Dit stuk werd op fraaie wijze voor het voetlicht gebracht en de spelers bleken alle voor hun taak berekend. Terecht bracht Kapelaan Allard hen dan ook in zijn dankwoord hulde voor het getoonde spel en hoopte nog meer dere malen op de medewerking dezer vereeniging te kunnen rekenen. ONGEVALLEN. Vorige week werd de ruim 80-jarige heer Jos Wanten, die zich als naar da- gelijksche gewoonte naar z'n werk be gaf, door een paar fietsende jongelui, die in groote vaart de trottoir op vlo gen om naar de kerk te v.m. Besoijen te gaan, dermate aangereden, dat hij naar 't Ziekenhuis moest worden over gebracht, waar een heupbeenbreuk werd geconstateerd. Een kindje in de St. Crispijnstraat liep tegen een fiets aan met het nood lottig gevolg dat een schouderbeentje brak. Ook deze kleine werd naar het St. Nicolaas-ziekenhuis overgebracht. STATENKIESKRING HEUSDEN. Zaterdagmiddag hield de Statenkies- kring Heusden een algemeene vergade ring in hotel „Noord-Brabant" te Den Bosch. Behalve de afgevaardigden, wa ren alle plaatselijke bestuursleden en propagandisten ook tot deze vergade ring uitgenoodigd. De opkomst was daarmede lang niet in overeenstem ming. De Voorzitter, Mr. R. v. d. Heijden, gaf bij de opening een terugblik op de verkiezingen in Mei van dit jaar, waarbij hij vooral liet uitkomen het groote voorbereidende werk door den partij-voorzitter, Mr. Goseling verricht, met den nieuwen organisatorischen op bouw der partij in het nieuwe reglement vastgelegd. Het propaganda-apparaat en de inniger verdieping kregen daar mede een flinke stoot. Het resultaat der verkiezingen, door een complex van oorzaken bereikt, was schitterend. Hierna hield de heer J. J. W. van IJsselmuiden, lid van de Tweede Ka mer, een politieke rede, waarvoor hij tot titel had gekozen: „Aan het Oogst feest zijn wij nog niet toe." In een zeer uitvoerig betoog ontwik kelde spr. dat we na de gehouden ver kiezingen wel den grond vrij hebben om te bewerken en dat er ook de wer kers zijn, maar dat nog alles moet ge beuren wij zijn pas aan het begin eer het tijd voor het oogstfeest is. Het nieuwe defensie-ontwerp, waaraan voor de verkiezing niemand had ge dacht, hoe noodzakelijk thans ook is wel een stok tusschen het been voor de vele sociale voorzieningen, als ge zinsvraagstuk, werkloozenzorg, crisis maatregelen enz., die een voorname plaats op het program der partij had den. Voor wanhopen is er echter geen reden; vol vertrouwen kunnen we het parlementaire werk beginnen. Een zeer aandachtig gehoor en luid applaus viel spreker ten deel, eveneens den dank van den voorzitter. Hierna had de verkiezing plaats voor het bestuur, dat collectief aftrad, als mede voor verschillende andere partij instanties. Alle aftredenden werden herkozen, met voor enkele instanties, wegens va cature, een nieuw lid. Mr. v. d. Heij den werd weer voorzitter. De voorzitter gaf hierna een viertal actie-punten voor het a.s. wintersei zoen, waarvoor hij in volgorde noem de: 1 leden-werving, 2 vorming van kernen, 3 verspreiding periodieken, 4 vergadering met goede sprekers. Hierover volgde een uitvoerige ge- dachtenwisseling. Van de rondvraag maakte het be stuurslid Smits gebruik, om de verga dering te verzoeken, zich tot partijbe stuur en kamerfractie te wenden, om in het ingediende defensie-ontwerp ver lichting voor de groote gezinnen te be pleiten. De afd. Waalwijk ondersteun de dit en de vergadering keurde zulks goed. Hierna sluiting. BENOEMING. Tot tijdelijk incasseerder-meterop- nemer aan de Gemeentebedrijven is benoemd de heer G. van Duyl. CAPELLE. Ds. J. Cuperus te Capelle heeft het beroep naar Doornspijk aangenomen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur, Zoo'n Zondag geeft je toch een prachtige gelegenheid om eens op je gemak de vele zaken die de Echo je voorzet eens nader te bekijken en te overwegen. Temeer als je lijfblad hoogst belang rijke dingen brengt als het nummer van 1.1. Zaterdag, o.a. de agenda van den gemeenteraad, prae-adviezen van B. W., 't rapport van de commissie van onderzoek der begrooting 1938 en wat dies meer zij. En wanneer ik dan de conclusies trek uit hetgeen hier geboden werd, dan kom ik tot het volgende: 1. dat ik niet begrijp hoe B. en W. een wijziging voorstellen van de Win- kelsluitings-verordening ten bate der kappers, op verzoek van eene vereeni ging die even de helft van beoefenaars van dit gilde bevat, terwijl op de des betreffende vergadering slechts 8 leden tegenwoordig waren, waarvan er 6 voor stemden en 2 tegen. Alzoo zullen met medewerking van B. en W. en eventueel den gemeente raad 6 kappers hun wil opleggen aan 14 colega's (er zijn 20 kappers) en aan het geheele publiek van Waalwijk een groot ongerief bezorgen. Ik geloof dat dit toch al te democratisch is en heb vertrouwen in den gezonden kijk van den gemeenteraad om zoo iets te voorkomen. Laten de heeren die dit verzoek de den dan eerst maar eens zorgen het be staande sluitingsuur te handhaven. Het is toch beter dat ze Dinsdagmiddag open blijven dan 's avonds na acht uur nog te werken? Eerst het een en dan misschien later het ander, wanneer later zeg 70 a 80% der bedrijfsgenooten daarom vraagt, dan kan men weer zien. Op de tweede plaats lijkt mij de geste van de commissie van onderzoek der gemeente-begrootingen ten op zichte van een categorie van inwoners wel bijzonder royaal! Niet meer of minder dan 3.000 wil zij afdoen van hetgeen de caféhouders aan personeele belasting opbrengen. Nu weet ik wel dat de tijden slecht zijn, maar zijn ze dat niet voor allen. Moet nu een categorie van nering doenden zooveel bevoordeeld worden ten koste van de andere ingezetenen. Wat hier toch geschonken wordt, moe ten de andere belastingbetalers opbren gen. B. W. kunnen tenslotte een ver laging van 10 en 3 opcenten voorstel len over de geheele linie, ondanks het feit dat een aanzienlijk bedrag voor de huishoudschool wordt uitgetrokken en moet deze verlaging voor allen nu weer te niet gedaan worden door een te royale belastingverlaging alleen voor enkelen. Dat lijkt mij vooral in dezen tijd zeer onbillijk en ik hoop en velen met mij dat de gemeenteraad hier de commissie niet zal volgen. Iedereen wil wel profiteeren van eene belastingverlaging, waar voor iedereen de tijden zeer moeilijk zijn. Ik geef toe dat het café-bedrijf on gunstig is, misschien nog iets meer dan anderen, welnu, laat men hen dan op eene andere wijze eenigszins tegemoet komen, b.v. door een verlaging der biljart-belasting, zooals dat ook wel el ders geschiedt. Dit zal eenieder billijken, maar ove rigens gelijke monniken, gelijke kappen. Kan de belasting-verlaging worden toe gepast, dan voor iedereen. Intusschen alle hulde voor de samen stelling van de begrooting en het voor stel van belastingverlaging, ,,'t Is wer kelijk een witte raaf onder de gemeen ten." Tenslotte zou ik nog een opmerking willen maken: Ik geloof dat de commissie voor on derhandeling over personeels-verhou- dingen in de schoenindustrie eigenlijk overbodig is, nu de Federatie van Schoenfabrikanten op instigatie van den minister bij alle schoenfabrieken een enquête instelt naar de personeels- verhoudingen, om uit dit onderzoek den minister in staat te stellen maatregelen te nemen. Ik dank U, mijnheer de redacteur, voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, EEN ABONNE. Geachte Redactie, De monumentale Ned. Herv. Kerk aan de Haven is nu vrijwel ontmanteld en heeft nu weer een mantel in den vorm van een leelijke schutting aange kregen. Ik zou willen vragen, wanneer gaat men nu verder met de restauratie. Zoo is het toch zeker geen gezicht en zoo zijn de dure penningen van Rijk, Provincie en gemeente toch niet goed besteed. In dit verband wil ik ook de hoop uitspreken, dat men bij de restauratie van kerk en omgeving geheel de oude foto's en teekeningen zal volgen, opdat de kerk mettertijd herrijze geheel in de stijl van voorheen. En hiermee bedoel ik niet alleen de kerk, maar ook de entourage, ook het lage muurtje dat er om heen hoort en dat men op oudé teekeningen kan zien. Ik zeg dat te meer nu bij de a.s. be grooting ter sprake komt het aanleg gen van een parkeerterrein bij de kerk. Ik heb hiervan de situatie-teekening vanzelfsprekend niet gezien, maar dat behoeft ook niet om de uitdrukkelijke hoop uit te spreken, dat men toch hier het zwaarst laat wegen, wat 't zwaarst is. Eerst de natuurgetrouwe historie van het monument, dan een parkeer-terrein dat desnoods of mogelijk veel beter ook aan de overzijde komen kan. Men bekijke de zaak ter dege vóór er veranderingen gemaakt worden; als het er eenmaal is, is er dikwijls niets meer aan te veranderen en is het voor altijd bedorven. Ér zijn meer sta-in-de-wegs gekomen in deze omgeving. Jammer genoeg? Met dank. WAALWIJKER. R.W.B. HoardivijkRWD 00. Ondanks RWB met een danig gehan dicapt elftal moest uitkomen, midhalf en rechtsachter stonden op den ziekenlijst, terwijl met de rust de rechtsbinnen nog vervangen moest worden, zijn onze jon gens er toch nog in geslaagd op Baard wijk, dat een invaller had voor haar doelman, een gelijk spel te behalen. Hoe wel voor de rust béide elftallen 0111 beur ten in den aanval waren, slaagde zij er niet in de verdedigingen te passeeren. Na de hervatting nam RWB een meer verdedigende houding aan, waardoor Baardwijk wat meer in den aanval kwam. Toch slaagde zij er niet in, evenmin als RWB dat met enkele gevaarlijke uitval len succes tracht.te bereiken te scoren. De stand bleef gelijk, een uitslag waar mede beide elftallen tevreden mogen zijn. RWB 2 verloor, zij het op het nipper tje, van Noad met 23. Het derde elftal verloor van Baardwijk 2 met 62, ter wijl het vierde elftal niet achterbleef en met 61 verloor van Baardwijk 3. De junioren deden het beter en klop ten die van WSC met 40. Voor het eerste- en tweede elftal zijn in verband met de interland-wedstrijd voor Zondag geen wedstrijden vastge steld. W.V.V. BLAUW WIT. Door Heusden 2 Zondag j.l. op over tuigende wijze te kloppen is Blauw Wit thans tot de 2e plaats opgeklommen, en wacht op een struikeling van Baardwijk 0111 de leiding over te nemen. Reeds aan stonds na den aftrap zijn beide doelen beurtelings in gevaar. En weer zal blij ken dat de Blauw Wit voorhoede haar taak goed verstaat want na goed samen spel weet zij tegen den vrij sterken wind in met 20 de leiding te nemen. Na de rust blijven onze jongens het beste van het spel behouden. Hoe Heusden ook werkt en zwoegt, onze achterhoede met doelman Ophorst aan het hoofd is dezen middag weer uiterst safé. Na een prach tige goal van G. Schapendonk waarmede hij den stand op 30 bracht voeren de onzen dezen nog op tot 60 waarmede het einde komt. Rest nog te vermelden dat de doelpunten werden gescoord door J. Rombouts 1, Sj. van Schaik 1, G. Scha pendonk 1, Ant. van Schaik 2 en F. Moonen 1. Scheidsrechter C. v. d. Lee leidde goed. Waalwfj ksche Jeugd-Competitie. Wedstrijdprogramma voor Zaterdag 30 October a.s.: NEO—WSC L. Schapendonk. SpartaSDO T. v. Dongen. I. V. C. B. WAALWIJK. RKVV HERCULES. Het eerste elftal verloor Zondag j.l. in Drunen van Sporters met 42. Wij wil len er echter direct bijvoegen dat wij dezen wedstrijd onverdiend verloren en dat ons elftal danig gedupeerd werd door de slechte leiding. Zoo werden er door Hercules 5 doelpunten gescoord, waar van er 3 werden geannuleerd. Opvallend was het goede spel van Hercules in de eerste helft toen zy tegen den vrij sterken wind op speelden. Reeds na 5 minuten spelen scoort Her cules voor de eerste maal. De midvoor schiet op doel, de bal wordt door de Sporters-doelman onvoldoende gestopt, zoodat de bal reeds de doellijn gepas seerd was, doch de scheidsrechter laat doorspelen. Even later doelpunten de Sporters door den midvoor 10. Direct daarop brengt de Hercules-midvoor met een fraai doelpunt den stand op 11. Het lukt Hercuies zelfs 0111 de leiding te nemen, doch dit doelpunt wordt zeer ten onrechte wegens buitenspel geannuleerd. Nog voor de rust brengen de Sporters den stand op 21 uit een vrije trap. Na de rust zet er Hercules alles op om gelijk te maken, doch geheel onverwacht komt succes aan de andere zijde. Bij een snelle doorbraak schiet de midvoor onhoud baar in 31. Na een kwartier spelen doelpunt de rechtsbinnen van Hercules en de stand is 32. Dan is het wederom de beurt aan deSporters. Zij ondernemen verschillende goede aanvallen waaruit zij den stand op 42 brengen. Thans pakt Hercules stevig aan. Uit een voor- ze van links doelpunt de rechtsbinnen, doch dit doelpunt wordt wegens buiten spel geannuleerd. Even moeten de rechts binnen en rechtshalf wegens opgeloopeu blessures den strijd staken. Doordeze tegenslag ontmoedigd, speelt Hercules verder. Er worden nog enkele aanvallen ondernomen doch deze leveren niets op en als de scheidsrechter het einde aan kondigt heeft Hercules onverdiend ver loren. Het tweede elftal zette haar zegetocht voort. Thans was het RKTVV 4 dat zij met een 62 nederlaag huiswaarts stuur de. Het A elftal behaalde de derde over winning en sloeg het sterke DES a op eigen terrein met 51. Het b elftal behaalde een gelijk spel te gen HECb. RKVV H. E. C. Ook in haar derde competitie-wedstrijd hebben de HEC'ers zich niet van de wijs laten brengen. De Orthenaren kregen geen schijn van kans tegen onze jongens, welke zeven maal het doel van de gasten wisten te vinden. Het elftal staat goed in elkaar, zoodat het verband tusschen de linies, goed klopte. Na een stroef be gin dat ongeveer lü minuten duurde, werd het allengs duidelijker dat de HEC- ers hiin tegenstanders volkomen onder bedwang zouden krijgen. De OSC-achter- hoede moest onder een zeer hooge druk spelen, wat haar vooreerst nog goed af ging. Vooral hun keeper maakte een uiterst solieden indruk, en wist dikwijls op on verklaarbare wijze de hachelijkste situ aties op t knappen. De half linie en voor hoede van OSC waren van veel minder kaliber, zoodat zy geen gelegenheid kre gen op adem te komen. Toen he na de rust 30 werd was de ineenstorting vol komen hun tegenstand was toaal ge broken. Zooals gezegd waren in het begin de partijen vrijwel tegen elkaar opgewas sen, wat op en neer gaande aanvallen ten gevolge had. Die van HEG bleken ai spoedig heel wat gevaarlijker te zijn, zooda de OSC-achterhoede handen vol werk kreeg, w?t hen nog zeer goed af ging. Hierdoor kon het gebeuren dat pas 11a een half uur de rechtsbinnen uit aan geven van den centervoor de blanco stand op kon heffen. Dit schijnt het schaap te zijn dat over den dam gaat, want direct daarop ontfutseld men den bal van 'n OSC-back, en deponeert no. 2 in het net. Na de rust is het gedaan met Orthen. Onophoudelijk komt het doel der gasten in gevaar, en het duurt niet lang dat de voorsprong door goed werk van den rechtsbuiten vergroot wordt. Orhen is dan een geslagen ploeg, waar door de HEC'ers den stand to 71 op voeren, door rechtsbinnen 2, centervoor en linksbuiten 1. OSC had inmiddels nog de bekende eer weten te redden. HEC b en Hercules b deelden broeder lijk de punten (55), wat geen slecht resultaat is. WASPIK. Met de ontmoeting tegen Quick uit Made hebben wij de eerste overwinning van dit seizoen kunnen boeken. We moe ten er echter onmiddellijk aan toevoegen dat deze overwinning allerminst reden geeft tot ook maar eenige zelfvoldoening. Ten eerste is deze eenige goal gemaakt moeten worden uit een elfmeter-schop. Overigens was er practisch geen enkele kans om een doelpunt te maken. Ten tweede hebben de gasten twee elfmeter schoppen hopeloos om hals gebracht. Daarnaast zyn er ten minste drie opge legde kansen tot doelpunten geteld. En ook deze werden jammerlijk gemist. Den geheelen wedstrijd door konden we in het veld de gelijken der gasten niet wor den. Dat we niettemin op de beide punt jes beslag hebben gelegd danken we en kel en alleen hieraan, dat de ons toege wezen elfmeter-schop onberispelijk in een doelpunt werd omgezet, en verder dat de gasten totaal niet bij machte wa ren voor ons doel ook maar iets te pres- teeren. We hebben nu uit drie wedstrij den drie punten, wat voor een nieuwe ling alleszins behoorlijk kan worden ge noemd. Onze reserves hebben blijkbaar ook het roer omgegooid en wonnen in Hank me 43. Keesje de Ruijter weer op de film. Wij vernemen nog dat de jongste biljartmatador van Nederland, heden avond 7.30 uur weer kunst- en fantasie- stooten ten beste zal geven. De film maatschappij „Profiltix" zal hiervan dan filmopnamen maken. Wegens gebrek aan plaatsruimte moeten verschillende sportberichten tot een volgend nummer blijven liggen. WAALWIJK W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 7 uur Vertrek naar Tilburg vanaf de Markt. Vrijdag Luxor Bioscoop «De Beheerscher der wereld«. Vrijdag Theater-Musis Sacrum, f f Heden overleed plot- f seling tot onze groote droefheid te 's-Graven- hage, voorzien van de H.H. Sacramenten der Sterven den, in den ouderdom van 69 jaar, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw Catharina Elisabeth Blom Weduwe van den Heer Antoon van der Schoot. Waalwijk M. HOFFMANS- VAN DER SCHOOT H. HOFFMANS TONY. Hillegom, 26 October 1937. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Voor de zeer vele blijken van belangstelling ondervonden bij onze 50-jarige Echlvereeniging op 15 October j.l. betuigen wij onzen hartelijken dank. G. KOENE G. A. KOE NE-Klootwijk. Vrijh -Capelle, Oct. '37. 15 jaar, voor winkel of kantoor. 58399 Adres M. v. GOGH, Baard- wijkschestr. 28, Waalwijk. een nieuwgebouwd eerste klas van alle gemakken voorzien, vaste waschtafels, bad met geiser etc. De grootste helft der koopprijs kan als hypotheek geplaatst worden. Het huis is gelegen in het centrum van Kaatsheuvel. Schriftelijke aanbieding onder letters A. EL Bureau «Echo van het Zuiden«. 58396 Ondergeteekende zal namens het Kerkbestuur der Ned Herv. Gem. a. d. Loonschen dijk op DONDERDAG 4 NOV. a.s. onder protestant georg. aannemers trachten aan te besteden Aanwijzing Dinsdag 2 Nov. Bestek en teekening k fl. 1.50 verkrijgbaar bij J. M1CHAËL, Architect, 58391 Capelle (N.-Br.) berient dat het huis met erf en tuin te Baardwijk, Min, Loeffstr. 46, eigendom van den heer J. v. d. AA aldaar is in gezet op Toeslag blijft bepaald op Donderdag 28 Oct. 1937 ten kof. fiehuize v«n den heer W. v. HELVOIRT te Baardwijk, des avonds 7 uur. 58352 te Capelle, zal op Donderdagen 4 en 11 November, telkens des avonds om 7 uur pi ecies in het Koffie huis HOLTZER-PASS1ER aan de Besoijenschestraat te Be soijen, ten verzoeke van de FamilieH. QUIRIJNS-Kuysten in het openbaar Onder BESOIJEN in Sectie C KOOP 1. Een boerderijtje met erf en tuin, nummer 746, groot 5.25 aren. Te aanvaar den 1 Jan. 1938. KOOP 2. Een perceel bouw en weiland, West naast den Sprangschen weg, nrs. 235 en 602, groot 1.42.00 H. A. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Gelijk met den inzet van bovenvermelde goederen zullen publiek worden verkocht, om contant geld, de voederbieten, wassende op koop 2, in twee Breed bij biljetten. 58395 Naar aanleiding van deze vraag die velen zich niet den geachten inzender gesteld zullen hebben, vernemen wij dat de restauratie begin volgend jaar voortgang zal hebben, zoowel in- als uitwendig. De dichtgemetselde ramen zullen opengebro ken worden en glas in lood krijgen, het metsel werk blootgelegd, de kantcelen bij- en opgewerkt enz. De Telegraaf van 14. Zondag wijdde nog een uitvoerig artikel aan (fit historische gebouw, dat origineel vóór 1200 wjerd gebouwd, door den St. Elisabetlisvloed in 1421 werd verwoest en in 1480 herbouwd. In 1840 kwam het in het bezit der Ned. Herv. gemeente. ;$Red.) nprppplpn

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 8