t BURGERLIJKE STAND. INGEZONDEN STUKKEN. VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING UW KRANT „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" SPRANG-CAPELLE. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. DUSSEN. NIEUWKUIJK. RAAMSDONK. WASPIK. KAATSHEUVEL. „De Echo van het Zuiden. De natuurzuivere KING pepermunt juist aaa de zijde waar de brand is uitgebroken. Het.is niet onmogelijk dat dit vonken en smeuling heeft veroorzaakt in de goederen, maar hieromtrent staat niets vast Drinkwaterput onbruikbaar gemaakt. De heer v. d. V., wonend aan den Heeschen weg te Oss heeft bij de Kon. Marechaussee aldaar aangifte gedaan, dat zijn drinkwaterput, wel ke zich op het erf voor zijn woning bevindt, op ergerlijke wijze is ver ontreinigd en daardoor geheel on bruikbaar gemaakt. Men heeft zich niet ontzien afval van geslacht vee eii dierlijke uitwerpselen in den put te werpen. Vermoedelijk heeft men hier met een wraakneming van den een of ander te doen. Het on derzoek heeft nog niet het gewen- schte resultaat opgeleverd. Vechtpartij te Oss. In café »de Schuur« te Oss heeft een hevige vechtpartij plaats ge vonden tusschen een aantal café bezoekers, De 23-jarige arbeid.r H. Brands werd met groote kracht door een ruit geworpen. Daarna zochten de vechterbazen een goed heenko men, terwijl het slachtoffer hevig bloedend was blijven liggen. Politie en dokter werden onmiddellijk ge waarschuwd Het bleek dat B. deer lijk was toegetakeld. Beide polsslag aders waren geraakt. Op advies van den behandelenden geneesheer is de man onmiddellijk per ziekenauto naar het Groot ziekenhuis te 's-Bosch vervoerd. Dé vermoedelijke dader is aange houden. Het geheim van Waver opgehelderd. Het geheim van het z.g. kind van Lindbergh te Waver is nagenoeg opgehelderd, daar thans blijkt, dat hier geen sprake is van het kind van Lindbergh, doch dat het jongetje door een ongehuwde moeder, die thans bekend is, verlaten werd. LOON-OP-ZAND. Van 15 tot en met 28 Oct. 1937. Geboren Willem, zv. J. P. M. Vercauleren en Ga. Hamers Leonard us, zv. P. Lig- tenberg en Aa. van Lieshout Hen- ricus, zv. G. Lips en Ma. Klijn Carditis, zv. C. Steenbergen en Fra. Pagie Wilhelmina, dv. C. van Box tel en van Aa. Ligtvoet Trudé, dv. N. Molenschot en Pa van Wezel Carolina, dv. W. Beerens en Ma. Hol- lanls Cornelia, dv. M. Hamers en Ca. Beerens Pelronella, dv. C. v. Loon en Ma. v. d. Ven Andreas, - zv. Th. Netten en Ma. van Boxtel. Huw. aangiften: H. Loonen, oud 32 jaren, te Ooster hout en Aa. de Kort, oud 26 jaren, al hier C. van der Ven, oud 31 jaren en Wa. Laros, oud 24 jaren, alhier P. de Kort, oud 27 jaren en Cla. Ver- boven, oud 30 jaren, alhier A. Koenraat, oud 25 jaren, te Tilburg en Wa. van Broekhoven, oud 24 jaren, alhier. Gehuwd C. Rekkers, oud 40 jaren, te Was pik en Ia. Jansen, oud 30 jaren, wo nende alhier. Overleden Adrianus Stam, oud 88 jaren, echt- gen. van Ma. Verschuren Francis- cus van Rooij, oud 11 maanden Franciscus van Gulik, oud 71 jaren, echtgen. van Aa. de Brouwer Jo hannes van Mierlo, oud 26 jaren Cornelia van Beers, oud 57 jaren, echtgenoote van P. J. Robben. Ingekomen: Aa. Aarts, wed. van Fr. van Dongen, van Eindhoven J. Mutsaers, van Tilburg Ja. van der Lee, van Til burg Wa. van Wamel, van Wamei A .Visser, van Dongen F. Hut ten en echtgenoote van Tilburg G. Nagtzaam en gezin, van Goirle Aa. van Dieten, van Uden C. van Corstanje, van Sprang-Capelle Ma. Pennings, van Waalwijk Aa. van Berkel, wed. van G. Meijs, van Til burg Ma. Knoops, van 's-Hertogen- bosch. Vertrokken: Eth. Moorlampen naar Tilburg J. Maas naar Grave Ia. Jansen naar Waalwijk C. Heijblom naar Broek in Waterland Aa. Rijken naar Sprang-Capelle D. v. d. Velden naar Gilze c.a. Wa. Vermeer naar Tilburg P. Verhagen en gezin naar Tilburg C. Sluis naar Willige-Lan- gerak M. Paulisse naar Rotterdam Ma. Oerlemans naar Tilburg Ca. de Kort naar Tilburg H. Hun- tjens naar Heerlen. Wat door de heerlijke smaak en geur een waar genot betekent: KING. Wat volkomen zuiver is: KING. Wat de op wekkende en verkwikkende eigen schappen ontleent aan het edele na tuurproduct: KING. Wat nooit verveelt: KING. Wat een weldaad is voor Uw zenuwen en Uw spijsvertering: KING. v Waar U staat of waar U gaat, draagt steeds KING bij U, om te genieten, om U te verkwikken, om fit te blijven. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur. De gepubliceerde cijfers en be sprekingen inzake de gemeentebe- grooting zijn in meer dan één op zicht leerzaam en interessant om te volgen. De belastingverlaging kan met blijdschap, maar wordt toch ook met gemengde gevoelens begroet. Duidelijk blijkt, dat deze verlaging voor een groot deel vrucht is van de door het Dagelijksih Bestuur gevoerde aanpassingspolitiek. Het brengen van den schuldenlast der gemeente op op lager renteniveau verdient gemeentelijke waardeering. In de Raad werd dit dan ook ge voeld. De gereclameerde belasting verlaging zou echter van weldadiger beteekenis zijn als ze vrucht was van een opleving in de plaatselijke industrie. Tot heden is daar, ook in de begrootingsdebatten, nog geen spoor te ontdekken. Wel blijkt, dat de plaatselijke bedrijvigheid die er is voor een heel groot gedeelte, rust op een hoogst ongezonde grond slag. Al kan het gemeentebestuur weinig doen, toch lijkt het mij goed, dat de personeelsbezetting bespro. ken is. Een en ander leidt tot de slotsom, dat ook de val van den gulden tot heden voor de plaatselijke industrie nog niets anders dan teleurstelling brengt. Na een klein vleugje van opleving is de inzinking grooterals ooit te voren. Algemeen hoort men, dat het nog nooit zoo slecht is geweest als op het oogenblik. Laten we echter hopen dat een opleving in de plaatselijke industrie zich spoedig mag openbaren. Voor Waal. wijk is dat een levensbelang. Daarbij koester ik de hoop dat er ook opleving komt in het be drijfsleven waarin ook een levens kans aan een zelfstandige midden-, en winkelstand geboden wordt. Het lijkt nog geen landsbelang als een zelfstandige middenstand geheel van het tooneel zou veidwijnen. De wereld ligt als in barensnood en waarachtige verbetering ligt al leen in inwendige doorbreking van genadelicht Zonder aanvaarding van het Licht gaat de wereld ten onder. Gelukkig leven we in een land waajin bij verschil van meening de onderlinge waardeering bewaard wordt. Als het gas den strijd aanbindt tegen kachel en kookfornuis maakt het misschien ten algemeene nutte nog wel een kans. Óp het terrein van de verlichting is het m.i. een vechten tegen de bierkade. Allerwege ziet men dat de toe komst van het kunstlicht niet is aan de gloeikous maar aan de electrische lamp. Laat men hier in Waalwijk m.i. de schooljeugd ook maar onderwijzen bij het licht van dezen tijd. U Mijnheer de Redacteur dank voor de opname. INWONER. Wilt ge op de hoogte zijn en blijven van 't geen er leeft en te koop is in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving, abonneert U dan op Op initiatief van Mevr. Smit, echtgenoote van den Burgemeester, is ook in deze gemeente een dames, comité gevormd, teneinde gelden en goederen in te zamelen om aan daarvoor in aanmerking komende moeders, die ongeveer gelijktijdig met H.K.H. Prinses Juliana een baby verwachten, een blijvende herinnering aan te bieden. Waarschijnlijk zal echter geen wieg, zooals elders worden aange boden, aangezien vele moeders of a.s. moeders reeds een wieg hebben, doch werd het beter geoordeeld een meer blijvend geschenk te geven in den vorm van een kinder ledikant met bed en toebehooren, alles vanzelfsprekend indien de te ontvangen gelden zulks gedoogen. Het ligt in de bedoeling om op 27 November a.s. daartoe een collecte te houden, terwijl baby kleertjes e.d. gaarne in ontvangst zullen worden genomen door de hier onder genoemde dames, die bereid waren in genoemd Comité zitting te nemen. Het Comité is samengesteld als volgt Mevr. Smit, Presidente, Mevr. Middelkoop, Penningmeesteres, Mevr. Colet, Mevr. Oerlemans, Mevr. van den Berg, Mevr. Bousema, Mevr. van Lummel; Mevr. Winkelman, Mej. J. Oerlemans en Mej. van der Velde. SPRANG. J.l. Vrijdagavond kwam dhr. K. alhier tijdens de gymnastiekoefeningen in de zaal van den Chr. Volksbond van de brug te vallen, waarbij hij zoo ongelukkig terecht kwam dat hij ver wondingen aan het gelaat, inwendige kneuzingen en een lichte hersenschud ding opliep. Dr. Winkelman verleende, nadat K. naar huis was vervoerd, ge neeskundige hulp. Aan het hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand October 1937 voor de Rijkspostspaarbank inge legd 3865.20 en terugbetaald 3431.49. Naar wij vernemen zal heden, Woensdagavond, in de Consistorieka mer der Ned. Herv. Kerk alhier, de herstemming plaats hebben ter vervul ling van twee vacatures in het Kies college, uit de heeren S. de Bie, H. v. d. Broek, Jac. Molegraaf, J. van der Schans Azn. en A. Smits. A.s. Vrijdagavond half 8 zal in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier met een opwekkende rede voor de Afdee- ling Langstraat van het Ned. Bijbelge nootschap optreden de Weleerw. heer Ds. G. J. Koolhaas van Rotterdam (Charlois). Bij deze gelegenheid zal een collecte worden gehouden ten bate van het fonds ter herdenking van het 300-jarig bestaan der Statenvertaling. Het mond- en klauwzeer onder het vee breidt zich in onze gemeente nog steeds uit, zoodat er schier geen stal meer is, welke niet besmet is. Ook kwamen reeds verschillende sterfgeval len voor. Het is noodzakelijk de melk goed te koken; in verschillende gezinnen ko men bij kinderen gevallen van tong- blaar voor. De jaarvergadering van de Ver- eeniging ,,Chr. Volksbond'' alhier zal worden gehouden op Maandag 15 No vember a.s. in het gebouw dier ver- eeniging. VRIJHOEVE - CAPELLE De tooneelvereeniging »Nut en Genoegen« alhier zal op de Woens dagen 10 en 17 November e.k. hare eerste winteruitvoeringen in dit seizoen geven, in het lokaal van den heer A. van Dijk aan het Bruggetje. Opgevoerd zal worden »Plicht« tooneelspel in een bearijf van A. H. van den Berg en »Een knap Stel« blijspel van J. J. Rentmeester. Gezien het groot succes door deze vereeniging behaald, in voor gaande jaren met «Het Lied van Moeder« enz. kunnen wij gerust beweren, dat succes verzekerd is. CAPELLE. De afdeeling «Sprang Capelle en omstreken« van Volksonderwijs hield in het Stationskoffiehuis van den heer P. Pruyssers een algemeene ledenvergadering onder leiding van haar voorzitter, den heer E. Colet. Na een kort openingswoord van den voorzitter, las de secretaris, de heer J. Kraak, de notulen voor der vorige ledenvergadering, welke on veranderd werden vastgesteld. Hier na volgde de behandeling van de ingediende voorstellen voor de op 6 en 7 dezer te Utrecht te houden jaarlijksche algemeene vergadering van Volksonderwijs. De bespreking dezer ingediende voorstellen vor derde nogal eenigen tijd. Tot afge vaardigde naar deze algemeene vergadering werd benoemd de heer C. Vos Gzn. en tot plaatsvervangend afgevaardigde de heer J. Michaël. Beide heeren namen onder dank- zegging voor het in hen gesteld vertrouwen hun benoeming aan. Na de gebruikelijke rondvraag werd deze vergadering te ongeveer 10 uur onder dankzegging voor de belangstelling gesloten. v/ Gedurende de maand October 1937 werd ten hulppostkantore te dezer plaatse in de Rijkspostspaar bank ingelegd f8918,86 en terugbe taald f9444,18. Het aantal inlagen bedroeg 79, dat der terugbetalin gen 51. V Ds. J R. Cuperus,die hel beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Doornspijk aangenomen heeft, zal reeds op Zondag 28 Nov. a.s. in de Ned. Herv. Kerk alhierzijnafscheids- predikatie houden. a Door het vertrek van Ds. Cuperus naar Doornspijk zullen na 28 dezer in den «Ring 's Grevelduin- Capelle« twee Ned Herv. gemeenten zonder predikant zijn en wel de Ned Herv. alhier en die a. d. Loonschen- dijk- Het aantal ingeschrevenen voor de lichting 1939 bedraagt in de gemeente Sprang Capelle 33. Naar wij vernemen is onze 17 jarige E. J: Hubertus geslaagd voor het toelatingsexamen van het Hoo- ger Instituut der Academie van schoone kunsten te Antwerpen. Werkelijk een mooie prestatie, te meer daar hij vijf klassen heeft over geslagen. Zooals onze lezers wel zullen weten is Hubei tus de ontwerper van het Bianchi monument aan het Wil- helminaplein alhier. Naar wij vernemen is door de huiseigenaren te Geertruidenberg 'n protestvergadering gehouden in ver band met de door den raad dezer gemeente vastgestelde verordening op de straatbelasting. Het ligt in de bedoeling een request tot den ge meenteraad te richten. Zoolang ech ter de huiseigenaren geen andere bronnen met dezelfde opbrengsten kunnen aanwijzen om het begroo tingstekort 1938 te dekken, zal er van de afschaffing van de straat belasting wel niet veel komen. K- Openbare vergadering van den Raad der gemeente Geertruidenberg op Vrijdag 5 November 1937 des namiddags acht uur in 't gemeente huis aldaar. Te behandelen zaken: 1. Vaststelling gemeenlebegrooting dienst 1938 en de daarbij behoorende bedrijfsbegrootingen. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het rooien en ver- koopen van ongeveer 40 iepeboomen en ongeveer 200 canadaboomen op het Galgenveld. 3. Ingekomen stukken. \j4. Reclames. De heer Dr. I. J. Havelaar, alhier is gekozen als president van de Heusdensche Fanfare, wegens ver trek van Dr A. van Gulik. Onze stadgenoot de heer B. Sluimers slaagde in de afgeloopen week voor het politiediploma, uit gaande van den R.K. Poltiebond. Zaterdagavond 30 October had in hotel Dekker te Nieuwendijk de aanbesteding plaats van een woon huis voor rekening van den heer P. van Rijswijk alhier. De laagste inschrijvers IPervan waren Metselwerk W. v. d. Broek f 1017 Timmerwerk J. v. Tilburg 1 677. De inschrijvers voor in massa waren: B. Schermersf2034, A.van» Dongen f 1850, J. v. Tilburg f1841 Allen alhier. Het werk is gegund aan den heer J. van Tilburg voor f 1841. Door de Directie der N. V Papierfabriek «De Maasmond» is besloten aan die gezinnen van het* personeel, waar in de maand Januari een blijde gebeurtenis te wachten staat, een complete baby-uitzet, als. mede een ledikantje te verstrekken Door het breken van een riem, viel een boerenkar, waarvoor een paard gespannen was, achterover, waardoor het paard met de kan achter zich aan op hol sloeg. Het dier maakte een zijdelingsche wen ding en kwam midden in een sloot terecht. Spoedig was er hulp aan wezig, waardoor 't paard na eenigen tijd uit zijn benarde positie kon worden bevrijd. Ook de kar werd vrij spoedig op het droge gewerkt. Zondagavond werd in café J. de Bont door de liederlafel «Oefening daart Kunst» en de harmonie «De Eendracht» een concert gegeven. Voor een goed gevulde zaal wer den door genoemde vereenigingen onder leiding der directeuren resp. de heeren C. de Gouw en F. Houët de zang- en muzieknummers zeer verdienstelijk ten gehoore gebracht. Het was voor velen wederom een genotvollen en genoeglijken avond. De alhier gehouden collecte door 't dames comité ter verrassing van behoeftige kraamvrouwen bij gelegenheid van de blijde gebeurte nis van Prinses Juliana heeft f 45 opgebracht. Het Comité bestond uit de dames Mina de Bont, Dina van der Geld, Betsy van der Leede en Henriette Mostermans. RAAMSDONKSVEERv- - Zeer zeker was het een prach- tige collecte voor het Spaarfonds, die Zaterdag alhier door leden van den Chr. Nat. Werkm. Bond en R.K. Werklieden gehouden werd; op slechts enkele centen na bracht de collecte f 205.— op. Woensdagavond zal Ds. Oost in de Veersche Hervormde Kerk dankstond voor het gewas houden RAAMSDONKSVEER. Gevonden drie zakken meel, te bevragen bij J. Roosenbrand en een huissleutel bij P. Zijlmans, alhier. Voor de leden van den R.K. Vrouwenbond zal alhier op Don derdag 4 November des namiddags om 7 uur in 't St. Henricusgebouw een lezing met lichtbeelden worden gehouden door den ZEerw. Pater Zoetmulder. Voor den Vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 7 runderen, 28 varkens en 3 kalveren. Zondag 11. bracht de harmonie «Volksvlijt en Volksvermaak« een serenade bij oen nieuw benoemden wethouder, den heer D. C. van der Rijken. ST. JOACHIMSMOER. Het huis met omliggende gron den van den heer H. IJeunis, on middellijk grenzende aan de pastorie en Ktrk dezer parochie is na open bare veiling ten overstaan van notaris v. Ham te Kaatsheuvel een bezitting geworden van 't Kerkbe stuur. De R.K. Voetbalclub S. D Z. (vroeger Blauw-Wit) zet de compe titiewedstrijden goed in met vier achtereenvolgende overwinningen. A.s. Zondag zal ze tegen Hercules te Waalwijk spelen, waarbij wij de S.D.Z.'eis eveneens een goed succes toewenschen. Bij 't examen voor Lingerie van de R.K. Vereeniging voorhuis- houn en industrieonderwijs St. Anna slaagde o.m. onze dorpsge. noote Mej. C. de Kort. Zij genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters te Loon op Zand. MOET Z IJ N Waalwijksche

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 3