Sportrubriek. De Gruy Eerste Kwaliteit Me Heaaei en Eenden Net Dagmeisje, Landerij en kantoorruimte gezocht, BAIIDHOUT VERKOOPMfi Rouwstoffen F». A. FREDERIKS G RA"Hb. 1,2 Pond Kofêe van denzeWen V* een aankomend mannelijk bediende Overschrijving en Verhuring Notaris Schreurs Notaris Schreurs Mag. „De Zon" publiek verkoopen Steeds hebben wij een uitgebreide sorteering Rouwstoffen voorradig Travers 130 cm. 80 cm. Voor Mantels 140 cm. Serge 130 cm. 1.95 1.38 0.59 1.10 2.35 2.95 1.49 1.10 d KAATSHEUVEL O^ik HET NEDERLANDSCH ELFTAL VERLIEST. I. V. c. B. ST. JOACHIMSMOER. BVl aankoop met 8 dagen vrij zicht. 150 Witte Leghorns. 6 mnd. oud f 1.25 per stuk; 80 Rhode Is. Reds, 6'/a Died, oud f 1.35 per stuk; 120 Witte Legh. Br. '36 d. d. rui 75 ct. per stuk; 75 Khaki Campbell Eenden,6 mnd. oud, 80 ct, p. st. Deze dieren zijn a, en t. den leg, flink ont wikkeld en kerngezond en allen eigen fok. Verp. gratis. Vanaf station franco onder remb. Aanbevelend, D. VAN LAAR, Graanhandel, VEENENDAAL 58392 Middelbuurtscheweg A 89. GEVRAAGD Leeftijd 16—18 jaar. 58415 MAG. ELECTRA Grootestraat 207 Waalwijk. GEVRAAGD op een kantoor te Waalwijk. Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. 58417 der voorm. Gemeente Nieuwkuijk. te Drunen, zal ten verzoeke van het Ge meentebestuur van Vlijmen, op Donderdag 11 November 1937, des nam. 37a uur precies, ter herberge van TH. VAN DER GELD te Nieuwkuijk, A. de Overschrijving en Ver huring houden van de lan derijen der voorm Gemeente Nieuwkuijk. 58408 B publiek verpachten de Jacht op de landerijen der voorm. Gemeente Hedikhuizen. IN CENTRUM WAALWIJK (2 kamers, liefst ten deele als zoodanig gemeubileerd en van telefoon voorzien) teneinde advocatenpraktijk te vestigen. Brieven onder No. der adv. Bureau v. d. blad. 58416 TE HAARSTEEG. te Drunen, zal op Woensdag 10 Novomber 1937, des nam. 5 uur precies, ter herberge van ZEEUWEN- v. d. WATER te Haarsteeg, Voor de Gemeente Vlijmen 1 perceel éénjarig bandhout in den Westakker. 1 perceel éénjarig bandhout in de Bernsche Hoeve. 1 perceel driejarig bandhout in den Snoekenkamp Nadere inlichtingen geeft de Gemeente-opzichter. Voor den Hter Chr. A J.v. Herpt te Herpt: 1 perceel éénjarig bandhout te Herpt aan den Dijk nabij het Veer, groot 25.00 Aren. 58407 I Een verdiende nederlaag. Onze pessimistische voorspellingen betreffende den uitslag van dezen wed strijd zijn bewaarheid geworden. Het Na tionale team heeft overduidelijk aange toond op zijn retour te zijn. De Neder- landsche elftalclub is verouderd. Oranje heeft noodig pittige jonge spe lers, die stuk voor stuk in het oude ge heel worden ingeschakeld tot er weer een team op de beenen staat, dat bij machte is Nederlands voelbalfaam ver der te verbreiden. Dat is het recept voor nieuw succes, dat en de gave van de leiders om zoo'n verjongd Oranje-team ook mentaal voor te bereiden voor de overwinning. Op één plaats had men frisch bloed in het elftal gebrachtBergman. Welnu, het door den Blauw Witter gedemonstreerde spel is als het levend bewijs voor de juist heid van de stelling, dat 't Nederlandsch Elftal verjongd moet worden. De debu- teerende linksbuiten speelde een heel goeden wedstrijd, waarin hij het lang niet gemakkelijk had tegen den Fran- schen rechtshalf Bourbotte, die zeer las tig te passeeren was en die er op critieke oogenblikken niet voor schroomde om zijn tegenstander minder reglementair tegen den grond te werken. Vóór de rust twee- of driemaal. Zoo moeten ook andere zwakke plaat sen vervangen worden. De namen noemden wij reeds in ons vorig nummer. Inderdaad, wij hebben het niet tegen de Franschen kunnen bolwerken. De nederlaag is weliswaar klein gebleven, maar een kans op de overwinning heb ben de Hollanders niet gehad. Dc wedstrijd. Reeds na 14 minuten spelen hebben dc Franschen succes, als bij een snelle door braak, na goed samenspel tusschen Nico las en Courtois, de eerste hard inschiet. Dit was ongetwijfeld een schitterende goal en voor Halle totaal onhoudbaar. De Nederlanders niet ontmoedigd, weren zich geducht, doch de voorhoede is niet bij machte doelpunten te maken, zelfs niet als Bergman, na een pass van Wels vrij voor doel komt, en onbegrijpe lijk naast schiet. Trouwens, na dit eerste doelpunt der Franschen waren de Oranjehemden over wegend iets sterker. De Fransche achter hoede, met den doelverdedigcr Di Lorto, aan het hoofd, was echter in zoo'n prima vorm, dat er schier geen doorkomen aan was. De Fransche achterspelers ontzagen zich bovendien niet door middel van te zwaar spel het gevaar te keeren en voor al Bergman moest dit eenige keeren on dervinden. Telkens gebeurde dit juist even buiten het strafschopgebied, maar tegen de dan opgestelde haag tegenstan ders leverde de vrije schop niets op. Wels probeerde het éénmaal op een listige ma. nier, Paauwe deed het met een goed schot, terwijl Vente over de lat kogelde. Zóó verliep de eerste helft met een onge. wijzigd spelbeeld, een fel aanvallend Holland, dat maar niet dc juiste wijze van aanvallen kon vinden, tegen een zich hecht verdedigend Frankrijk met eenige niet geheel van gevaar ontbloote tegenaanvallen, die echter gemakkelijk door de Oranje-achterhoede afgeslagen werden. Met 10 in het voordeel der Franschen kwam dan- ook de rust. Na de rust. Was deze 10 achterstand nog geen aanleiding voor pessimistische verwach tingen, dit werd geheel anders toen dc tweede helft 4 minuten oud was. De bal kwam namelijk bij Langiller, die echter hevig werd aangevallen door Weber. Toch zag hij nog kans een schuiver over den grond aan Halle te geven, waarmede deze oogenschijnlijk geen moeite kon hebben. De Hollandsche doelverdedigcr wierp zich voorovermaar de bal glipte onder hem door in het doel. Hal le's beruchte fout was weer gemaakt! 20 voor de Franschen een voorsprong behaald op het moment, waarop Holland nog alle hoop op een goed resultaat had mogen hebben. Reeds thans scheen de strijd definitief beslecht te zijn, er scheen geen wijziging in den stand ten gunste van Oranje meer mogelijk. Totdat plotseling het moment kwam, waarop het publiek een vol uur lang ver geefs had zitten wachten! Eindelijk een snelle aanval met een verrassend karak ter, waarbij nu eens niet getreuzeld werd. Pellikaan gaf een verren trap naar voren, die gezien zijn voorgangers mis schien bij toeval by Van Heel terecht kwam, Smit koos terstond iets naar links uitwijkend keurige positie waar bij Van Heel hem direct den bal voor de voeten speelde. Smit zag een gaatje open en nog vóór Di Lorto zich het gevaar be- wust was, lag de bal reeds uit een prach tig schot achter hem (12). Dit was voor de Hollanders weer een stimulans stevig aan te pakken, doch de Fransche verdedigers gaven geen schijn van kans. Ook de Franschen waren ech ter niet mis en zij bezorgden Halle meer. malen lastig werk, o.a. wist hij door snel uitloopen een zeker doelpunt te voor komen, door snel uit te loopen en den bal voor Nicola's voeten weg te graaien. Aan de overzijde gaf van Heel handen vol werk aan de achterhoede der Fran schen die het volgend succes boekten. Er was bijna een halfuur gespeeld, toen Weber een zwak moment had, waarvan de Franschen op handige wijze wisten te profiteren. Nicolas bemachtig de den bal, passeerde naar Courtois, die naar binnen gekomen den uitgeloopen Halle met een listig schot omspeelde (1—3). Snel naderden nu de laatste minuten. Vele toeschouwers hadden zich reeds met deze nederlaag verzoend en verlieten het terrein. Maar met een allerlaatste krachtsim spanning gooide Oranje nog eens alles op den aanval, werden er nog enkele hoek schoppen geforceerd, ten einde te trach ten den achterstand zoo klein mogelijk te doen zijn. Een hevige scrimmage ont stond hierbij, waaruit Smit den bal te pakken kreeg. Een fel schot volgde, door Di Lorto afgeweerd, weer schoot Smit in een weer sloeg Di Lorto hem den bal terug voor de voeten. Nog feller was Smit's derde schot thans en werkelijk trof hij nu doel (23). Alles werd nu nog geprobeerd om ten minste een gelijk spel uil het vuur te sleepen. Caldenhove en Weber sonden over dc middenlijn heen, de middenlinie zwierf ergens voor het Fransche doel. maar de Franschen gaven de overwinning niet meer uit handeniedere bal, die in het strafschopgebied kwam, werd on herroepelijk geretourneerd. Nog twee minuten, nog één minuut niets hielp meer: Frankrijk had zijn revanche op Holland genomen, en niemand, die zal durven beweren, dat dit onverdiend was. Nederland BNormandië 22. Het Nederlandsche B-elftal heeft wel is waar niet door een overwinning op Normandië een pleister kunnen leggen op de wonde, die geslagen is door de Nederlandsche nederlaag in de hoofd stad, maar het meer dan verdiende ge lijke spel 22 en het soms uitstekende spel van verschillende oitzer spelers, heeft zonder twijfel een goeden indruk in de Fransche havenstad achtergelaten. Het zou waarlijk niet vreemd geweest zijn, indien onze ploeg met een of twee doelpunten verschil gewonnen zou heb ben, hetgeen misschien wat ondankbaar klinkt, wanneer men.weet, dat Dumortier eerst twee minuten voor het einde den gelijkmaker kon scoren. Maar wanneer wy daarentegen in aan merking nemen, dat tot driemaal toe de bal buiten bereik van den Franschen doelman tegen den paal en de lat ketste en de Normandiërs alleen door het feit, dat Punt vijf minuten voor tijd ongeluk kigerwijze den gladden bal van zijn voet in eigen doel zag rollen, opnieuw de lei ding verkregen, dan is daarmede ver klaard dat inderdaad een Hollandsche overwinning niet onlogisch zou zijn ge weest. Zwitserland—Italië 2—2. Ruim 20.000 toeschouwers woonden den landenwedstryd tusschen Zwitser land en Italië bij, welke ontmoeting tevens gold voor het tournooi om den Europa-beker. Zwitserland heeft in de zen wedstrijd buitengewoon goed ge speeld. Het resultaat, 22, verdient des te meer aandacht, indien men bedenkt, dat de bergbewoners een belangrijk deel van de ontmoeting met tien man hebben moeten spelen. K.N.V.B. WAALWIJK. R.W.B. RWB 3 dat Zondag bij Zandschel op bezoek is geweest verloor daar met 21. Het vierde elftal deed het beter en sloeg de reserves van Zandschel met 53. Het programma voor Zondag a.s. is als volgt RWB 1—WSC 1 Vlijmen 2RWB 4 Haarsteeg 1RWB 3 Wilhelmina 2RWB 2 Zaterdag komen wij hier nog nader op terug. JULIANA. De Zondag gespeelde wedstrijd Julia na 2—Haarsteeg eindigde met 41 in het voordeel van Haarsteeg. Hoewel Haar steeg op fortuinlijke wijze aan de eerste twee doelpunten kwam sjpeelden onze re serves in dezen wedstrijd ver beneden hun vorm, terwijl het hun voor doel niet mede zat, en Haarsteeg verdiende door haar beter spel de overwinning. Juliana 3 wist weder een overwinning te behalen bij WSC 4 met 72, zoodat zij nog geen enkel punt hebben verspeeld. Zondag a.s. moet het eerste elftal den zwaren uitwedstrijd in Zalt-Bommel gaan spelen. Waalwijksche Jeugd-Competitie. Wedstrijdprogramma voor Zaterdag 6 Nov. a.s. WSCSparta Th. Adriaanse. SDORWB H. v. Oversteeg. Voorloopig programma voor 13 Nov.: Sparta—RWB NEO—SDO Wedstrijduitslagen van 30 Oct. j.l. NEO—WSC 9—1 SpartaSDO 01 SPRANG. N. E. O. J.l. Zaterdagmiddag werd op het ter rein van N.E.O. alhier door de Junio ren van die club de eerste competitie wedstrijd gespeeld voor de Waalwijk sche Jeugdcompetitie tegen de Junio ren van W.S.C. uit Waalwijk. De bezoekers hadden niet veel in te brengen en moesten de NEO-junioren als hun meerderen erkennen. NEO won met niet minder dan 9—1. S. D. O. Onze Junioren speelden j.l. Zater dagmiddag te Vrijhoeve-Capelle tegen de Junioren van Sparta aldaar, voor de Waalwijksche Jeugdcompetitie. Hier eindigde de wedstrijd met 1—0 in het voordeel van de S.D.O.-Junioren. KAATSHEUVEL. ZANDSCHEL. Zondag j.l. speelde Zandschel 1 een thuiswedstrijd voor de 1ste klasse BVB tegen RWB 3 uit Waalwijk. Deze wed strijd werd door Zandschel met 21 ge wonnen. Zandschel 3 speelde een uitwedstrijd voor de 2e klasse BVB tegen RWB 4 in Waalwijk. Deze wedstrijd werd door RWB 4 met 53 gewonnen. WAALWIJK. RKVV HERCULES. Hercules HVC 24. De hoop dat Hercules tegen HVC suc ces zou boeken is ydel gebleken, en met 42 hebben onze jongens verloren. Nog steeds heeft Hercules haar ouden vorm niet te pakken, en wordt er te laks ge speeld. Het eerste kwartier is het niets dan wat terrein verkennen, en komen beide doelen in gevaar. Dan wordt Heesch wat sterker, en weet dat met een goed doel punt aan te oonen. Hercules zit er dan even flink op en de linksbinnen ziet kans om gelijk te maken. De vreugde is echter kort, want recht van den aftrap gaat de bal naar het doel, een ver schot volgt, dc doelman wil den bal op zijn gemak pakken, doch deze krijgt effect en tikt buiten zijn bereik in het doel. Zoo komt Heesch gelukkig aan de leiding, en voor Hercules van de schrik bekomen is ligt het derde doelpunt in de touwen. Vijf minuten voor de rust zet Hercules nog eens flink door en verkleint haar achterstand tot 32 door den linksbin nen. Na de rust is het een op en neer gaan den strijd, met goede aanvallen,doch de verdedigingen zyn op hun post. Hoe meer het einde nadert hoe slechter het spel wordt, en we denken al dat de tweede helft zonder doelpunten zal ver- loopen als vlak voor het einde de HVC- midvoor nog een vierde doelpunt scoort. HVC won verdiend, en Hercules zal uit een ander vaatje moeten gaan tappen om succes te boeken. Jongens komt vooral trouw naar de training, jullie hebben het zeer hard noodig. Het 2e elftal was evenmin gelukkig en leed de eerste nederlaag in Tilburg, waar met 32 van Zigo werd verloren. Hier door moesten onze reserves de bovenste plaats afstaan aan Rood-Blauw. Ook het derde elftal leed een smade lijke nederlaag. Met 40 moest het de meerdere erkennen van het sterke Bl.- Wil uit St. Joachimsmoer. De junioren-elftallen a en b deden het beter. Zoo won het A elftal van DES b met niet minder dan 6ft, erwijl het B elftal een 31 overwinning behaalde op DES c. S.D.Z. Het is Zondag weer een succesvolle dag geweest voor onze blauw-witten. Het bezoekende Hercules 3 uit Waalwijk werd met een 40 nederlaag huiswaarts gezonden. De uitslag is eenigszins ge flatteerd. Een tegenpuntje hadden de gasten wel verdiend. In de eerste helft wegen beide partijen tegen elkaar op, en zien we aan weers zijden gevaarlijke aanvallen. Als de scheidsrechter een penalty voor SDZ ontgaat, zien we eenige oogenblikken later uit een voorzet van den linksbuiten den rechtsbuiten fraai inkoppen en SDZ leidt met 10. Vele kansen gaan door lukraak schieten verloren. Na de thee zitten de SDZ'ers er stevig op, en weten de voorsprong te vergroe ien door van Boxel. De gasten zijn niet ontmoedigd, en trekken met élan af op de SDZ veste; maar Sup c.a. roepen hen telkens halt toe. Daar zijn de jongens van Meeren weer doorgebroken en uit een mooi aangegeven voorzet van rechts jaagt van Boxtel in moeilijke positie dén bal in de touwen. Deze zelfde speler "weet nog eenmaal te scoren, en de stand is 40. Met SDZ in den aanval, fluit de referee het einde van deze fraaie en in de beste verstandhouding gespeelde match. WASPIK. Waspik—EKTVV 5—3. Een debutant die 3 goals maakt. Zooals we vermoed hadden heeft onze ploeg de schade van verleden Zondag in gehaald. Met een 53 overwinning op RKTVV 2 uit Tilburg is de nederlaag tegen Goirle gebroken. Hoewel hun ern stige pogingen om aan de leiding te ko- men niet zonder\succes bleven slaagden zy daarin niet geheel en moesten ten slotte de heele buit achterlaten. De gas- en brengen den bal aan het rollen doch onmiddellijk neemt onze voorhoede het leer over. Ze trekt ten aanval, passeert halflinie en verdediging en met 'n schit terend schot brengt de rchtsbinnen on ze ploeg aan de leiding. Bij een aanval van de gasten krijgen deze een strafschop toegewezen. De bal komt bij den mid- voor die zonder aarzelen den gelijkma ker in het net schiet 11. Enkele minu ten later wordt een aanval door de gas ten afgeslagen. Het leer komt echter bij onzen ver opgedrongen spil. Deze geeft een schot en middels het been van den linksachter der gasten ligt nummer twee in het net. Voor de rust wordt uit een schitterende voorzet van onze rechts buiten de stand op 31 gebracht. Na de thee wordt aan beide zijden nog 2 maal gedoelpunt zoodat het einde komt met een 53 overwinning der onzen. WSC 2VeerscheDoys 3 13. Veersche Boys 2WSC 1 41. Noch op ons eigen veld door onze re serves, noch bij de Boys in eigen home door ons eerste elftal kon ook maar één puntje worden veroverd. Wat de wed strijd op eigen veld betreft kunnen we ons gelukkig prijzen dat de nederlaag niet verpletterend is geworden, en/dat we tenminste de eer hebben weten te redden. Het eerste elftal werd met een 41 nederlaag naar huis gestuurd, en we meenen dat een 41 nederlaag had kunnen worden voorkomen. Er werd aan onze zijde te lusteloos gespeeld, en de tegenpartij maakte daarvan voor 100 pro cent gebruik. waarond®r VV cn (u.lgezo Woensdag tót en Donderdag Loon opzon

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 4