NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING SPORT. AGENDA'S. BINNENLAND. DRUNEN. KAATSHEUVEL De opheffing van de overweg te Drunen. Keesje de Ruijter op de film! De kort geleden in café »City» opgenomen Polygoon iihn van ons Waalwijks biljartwonder Keesje de Ruijter zal vanaf Vrijdag a s. worden vertoond in 't Journaal van Theater Musis Sacrum alhier. Ongetwijfeld zullen vele de ver richtingen van dezen jeugdigen ma tador op het groene laken eens in deze zeer geslaagde filmopname willen zien. Wij vernamen nog dat Keesje de Ruijter thans reeds door de A.V.R.O. is uitgenoodigd om direct na zijn eventueel tournée door Amerika, zijn ervaringen voor de microfoon te vertellen. Vechtpartij. Zondagavond meenden de Gebr. S. uit Kaatsheuvel de zaak in café »de Lindeboom« eens even opstel ten te kunnen zetten. Zij werden echter spoedig de straat opgewerkt, waar zich toen echter een vecht partij ontwikkelde, waarbij een der broers een flinke wonde, blijkbaar toegebracht met een mes, aan het hoofd opliep. Voordat de politie, wiens assis tentie ijlings was ingeroepen, ter plaatse was, waren de herriemakers echter weer verdwenen. Ook op andere plaatsen gaf het wat heibel, zoodat we kunnen spre ken van 'n rumoerige Zondagavond LASTIGE WOONWAGEN BEWONERS. Zooals den lezers nog wel bekend zal zijn is enkele maanden geleden in het woonwagenkamp te Dussen, bij een onderlinge twist, een zekere V. dood gestoken. die later in Kaatsheuvel werd begraven. Een aantal familieleden en kennis sen, voor 't meerendeel Belgen, brach ten Zondag een bezoek aan zijn graf en legden een krans neer, ook de we duwe van V. was hierbij tegenwoordig. Zooals het meer gaat, wanneer een dergelijk gezelschap bij elkaar is, maak te men er later een gezellig partijtje van, waarbij verschillende café s wer den aangedaan. Zoo belandde het geheele gezelschap, ongeveer een twintigtal personen, des avonds in café „de Korenbeurs". Het gezelschap had op een dergelijken druk ken Zondagavond veel bekijks en een ware volksoploop ontstond voor ge noemd café, zoodat de politie er aan te pas moest komen. Deze zag geen an dere kans om aan de verzameling een einde te maken, dan de woonwagenbe woners te verzoeken het café te verla ten, waaraan zij niet dan na veel te- genstribbelingen voldeden. Even later belandde het heele gezel schap echter in het café van den heer A. van Berkel, die echter allerminst op een dergelijk bezoek gesteld was, al toonde een van hen dan ook een bank biljet, welk geld hij los in den zak stak. Toen kort daarop een ander uit het gezelschap een briefje wisselde, kwam dat den eerste verdacht voor en daar door ontstond ruzie. Het ging echter niet makkelijk het gezelschap op dezelfde manier te laten verdwijnen als het was binnengeko men, temeer daar enkele vrouwelijke personages het onderling aan den stok kregen en verdacht veel glaasjes naar binnen hadden geslagen. De politie moest er dus weer aan te pas komen, die zich genoodzaakt zag een van hen mee te nemen naar het bureau. Hierdoor bliezen ook de overi gen den aftocht, zoodat spoedig de rust in de straat was weergekeerd. Toch bleek men op weg naar 't woonwagen kamp de zaak nog te hebben afge werkt, althans daarvan waren de spo ren duidelijk te zien. De toestand in de Schoenindustrie. Naar de »Prov. Crt.» verneemt heeft de fa. Gebr. Ligtenberg te Dongen aan de helft van haar per soneel ontslag aangezegd tegen de volgende week. „Gezellig Samenzijn" in R. K. verband Zondagmiddag had in café Th. Elshout aen samenkomst plaats van afgevaardigden der aangesloten ver- eenigingen van den bond van Hand- boogschutterijen Gezellig Samenzijn omvattende de ver. van Vlijmen, Haarsteeg, Herpt, Drunen en Waal wijk ter bespreking van een even- tueele toetreding in R.K. verband en 't aansluiten bij den R.K. Bond »St. Sebastiaan» zetel Eindhoven. Voorzitter van Sprang (Vlijmen) lichtte liet voorstel nader toe en na een zakelijke discussie werd besloten het voorstel aan de aangesloten ver. voor te leggen en binnen een tweetal weken hierover een beslissing te nemen. Enkele ver. deden reeds direct toezegging tot aansluiting Tot op heden waren deze ver. allen aangesloten bij den »Oranje- bond», omvattende de ver. gevestigd in milden Noordbrabant. Zoo de zaken er momenteel bij staan mogen we veilig aannemen dat alle ver. bij den R. K. Bond zullen aansluiten. Geslaagd Onze oud.dorpsgenoote de Eeiw Zuster Stanislas (A. A. M.Veltman) slaagde voor het te Sittard gehou- uen examen voor enquëtrice. De Postduif In de Maandagmiddag in café van der Geld gehouden algemeene vergadering van de P.V. »l)e Post duif« werd een nieuw bestuur gekozen en wel als volgtW. Viveen, voorzi-ter, P. Willemse, secretaris, M. Pulles, penningmeester. In principe werd besloten zoodra de vluchten beginnen, wegens de geringe deelname onderling, bij een andere combinatie aan te sluiten. Als Motorspetters vergaderen! De »Vroolijke Sterters« vergader den Maandag in de beste stemming. De winter is voor de motorspetters een handicap en daarom werd besloten 't winterseizoen toch in het teeken van activiteit te stellen. Een kinderfeest met St Nicolaas voor de kinderen der leden werd wegens geringe deelname afgestemd. Mogelijk zal daarvoor een surprice dienst worden ingesteld op surprice avond. Getracht zal worden om een terrein beschikbaar te krijgen om aspirant motorrijders onder toezicht der motorclub de eerste lessen der motorrijkunst aan te leeren. De Bossche motorclub schijnt plannen te hebben om in Drunen een terreinrit te organiseeren.Zoover het de »Vroolijke Starters« in hun macht is, zullen zij daarin mede helpen. Een en ander zal nader worden afgewerkt. Damestooneel Door de dames-tooneelclub is in studie genomen het tooneelspel in drie bedrijven »Haar ()ogappel« van J de Leur. Regisseur is Jan Kuijs. Opdracht Bij publieke aanbesteding is aan de firma W. van Sam beek en Zn opgedragen het verfwerk van de dokterswoning van Dr. Akkermans voor een bedrag van f720,— Huiseigenaren Vrijdagavond kwamen een groot aantal huiseigenaren in Hotel Vissers in vergadering bijeen. Een plaatse lijke vereeniging werd definitief opgericht en 't voorloopige bestuur nam zitting als definitief bestuur met als voorzitter P. Veltman, vice voorzitter Chr. Muskens en secr- penningm. A. van Drongelen. Een groot aantal leden traden reeds toe Kantonnier slaat collega van de fiets Terwijl kantonnier der Rijks waterstaat L gestationeerd te Drunen per rijwiel over den kanaaldijk reed, werd hij door zijn collega den heer van B. van het kantonnement 's Bosch achterop gereden. Bij 't passeeren bracht deze laatste L. een dusdanigen slag toe, dat hij \an zijn rijwiel viel uiel een zwaar geblesseerden schouder, zoodat L zich onder geneeskundigebehande ling van Dr Akkermans uit Drunen moest stellen Het al of niet betaald zijn van een rijbroek van B. moet als oor zaak van dezen aanslag gelden. B. uitte nog de bedreiging «onder vier ooge' nader met zijn slacht offer te zullen afrekenen. De verslagene heeft in zijn kwali teit van onbezoldigd Rijksveld wachter (beiden genieten deze bevoegdheid) proces verbaal tegen zijn collega opgemaakt. Deze pijnlijke historie kan nog een lang staartje hebben en waarbij de i echter het laatste woord wel zal hebben. Gevallen van tongblaar onder jeugdige en oudere personen te Drunen. Naast enkele gevallen der zoo zeer gevreesde tongblaarziekte onder de kinderen, zijn thans ook een tweetal oudere personen tusschen 50 en 60 jaar aangetast. 't Is een feit dat, ondanks dat ieder ingezetene weet dat 't Mond en Klauwzeer alhier epidemisch heerscht, nog vele gezinnen onder geen enkele voorwaarde de melk koken. Een onverantwoordelijkheid die wordt ingezien wanneer het te laat is. ELSHOUT Been gebroken Door het schichtig worden van het paard viel 't zoontje van C. van Drunen van de kar en raakte daarbij bekneld tusschen een wiel en de laadboom. Door snel ingrij pen kwam de kleine er slechts met een gebroken beentje af. Dieven Landbouwer Muskens had een partij aardappelen onbeheerd op zijn akker achter gelaten. Den volgenden dag kwam hij tot de ontdekking, dat 'n 15 tal zakken waren verdwenen. Van dp dieven geen spoor. R. P. S. Aan het Postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand October 1937 ingelegd f 27533,77, terugbetaald f 13213.16. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt 't nummer 9449. DES I—'SDOE I, 5-3. Zondag speelden onze plaatsge nooten voor de Competitie 2e klasse IVCB tegen SDOE uit Eindhoven. Alhoewel SDOE uit 4 wedstrijden nog geen enkel winstpunt wisten te bemachtigen, kwam hun spel niet overeen met de stand op de ranglijst. DES is bet eerst aanvallend, doch heeft geen succes. De partijen gaan goed tegen elkaar op enaanweers zijden blijven de verdedigingen voorloopig de baas. DES heeft het eerst succes als v. d. Ven met een boogschot den keeper het nakijken geeft. SDOE is hierdoor geenszins ont moedigd en weet zelfs voor de rust Vloemans tweemaal te passeeren. Na de thee heeft DES haar op stelling eenigszins gewijzigd,hetgeen verbetering brengt. De voorhoede ondervindt thans meer steun van de middenlinie, waardoor de aan vallen op het doel van de gasten talrijker en ook gevaarlijker worden. Uit een goed vrijgemaakte voorzet van links weet van Boxtel de gelijk maker in het net te plaatsen. Even moet nu onderbroken worden voor een flinke regenbui, doch nauwelijks is het spel weer hervat of DES leidt met 3—2. Nu hebben onze jongens er de smaak van te pakken. Het combineeren vlot nu ook veel beter en het spel wordt vlotter, want SDOE zet nu ook alles op den aanval. Hel was een hachelijke situatie, toen Vloemans over de bal heentrapte en van Boxtel op het laatste nippertje nog corner kon werken. Even later is het weer van der Ven, die de stand op 4 2 brengt. De doelpunten zijn niet van de lucht want slechts enkele oogenblikken daarna laat Vloemans de bal uit de handen glippen en het is 4—3, Er is nog alles mogelijk. Een snelle uitval der gastheeren, een goede voorzet van rechts en v. Nieuwstadt maakt met een mooi doelpunt de overwinning van de thuisclub tot een feit en DES twee punten rijker. Het 2de DES, dat kampioenaspi raties heeft bleef vooitgaan op den weg der overwinning door HEC 2 in Waa'wijk met 5-0 te kloppen. Ook DES 3 deed haar plicht en won thuis van Sartod met 4 2. Een mooie dag voor de R K. Voetbal te Kaatsheuvel. Christus-Koning-dag. Met een triduum, dat iederen avond een bijna volle kerk jongens en meisjes trok en dat geleid werd door een Eerw. Pater Capucijn uit Udenhout, werd alhier voor Kaats heuvel in de parochie van St. Jan de feestdag van Christus Koning voorbereid. Met een algemeene H. Communie is de daarvoor gestelde H. Mis van 7 uur, waarin door de geheele kerk de Hollandsche Mii van den eerw Heer Hamers werd gezongen werd het kerkelijk feest besloten, 's Avonds werd in den Gildenbond voor de verzamelde meisjes en in het KJ.C. huis voor de jongens een avondvergadering gehouden. Een meisjestooneel voer de het prachtige bijbeldrama: door Christus verwonnen, met veel succes op. In het patronaat sprak de K.J.C. directeur en deken v. d. Brekel de jongens in een opwekkend woord toe, hel Jonge Wacht tooneel gaf een kleine een-actcr, Rector Morel hield een toespraak, waarna ver schillende filmpjes tot groot ver maak van de jongens vertoond werden. KA DIO—DISTRIBUTIE—BEDRIJF WAALWIJK. DONDERDAG 4 NOVEMBER. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Keulen. 9.50 Diversen. 10.35 Radio Parijs. 11.50 Londen Regional 12.50 Droitwich I.35 Londen Regional 5.20 Droitwich 6.20 Keulen 78 Gramofoon van het R.D.B. 8.20 Rome (Milaan). 10.20 Droitwich VRIJDAG 5 NOVEMBER. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.00 Keulen. 8.50 Radio Parijs. 9.40 Diversen. 10.35 Radio Parijs. 11.20 Keulen. I.20 Londen Regional. 5.20 Droitwich. 6.20 Londen Regional. 78 Gramofoon van het R.D.B. 9.15 Beromunster. 9.45 Weenen. 10.15 Deutschlandsender (Berlijn e.a.). 11.20 Droitwich. ZATERDAG 6 NOVEMBER. Programma 1: Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.00 Keulen. 10.20 Diversen. 10.35 Radio Parijs. II.05 Londen Regional. 11.35 Keulen. 1.20 Droitwich. 2.20 Londen Regional. 3.20 Keulen. 5.20 Droitwich. 6.20 Keulen. 78 Gramofoon van het R.D.B. 8.20 Londen Regional. 9.55 Brussel Fransch. 10.20 Boedapest. II.25 Berlijn (Keulen). 'Men schrijft ons: Door den minister is goedgekeurd, dat de bewaking van de overwegen na bij Drunen en Raamsdonk in den grooten verkeersweg „s-Hertogen- boschGeertruidenberg" mag worden opgeheven worden. Neemt men de overweg in Drunen in oogenschouw, dan valt het onmid dellijk op, dat hier in de toekomst terwille van 9 k 10 gulden per week ruim dagelijks 600 automobilisten en ruim 2000 fietsers worden blootge steld aan het gevaar van een onbe waakte overweg, waar juist op de drukste tijden van het treinverkeer sa menvalt met het drukste tijdstip van het verkeer op den weg. Nadat reeds jaren de mare door de streek ging, dat deze overweg onbe waakt zou worden, is dit thans een feit geworden. Vorig jaar zijn er van wege de S.S. tellingen gehouden van het wegverkeer, die als uitkomst had den de hiervoor genoemde cijfers. Per dag passeeren deze overweg een twintigtal treinen en hierin is zeker de oorzaak gelegen van het opheffen van de bewaking. Het zal daar in de toekomst een plaats worden, waar het aantal onge lukken niet te overzien is. Lezen wij niet dagelijksch van ongevallen op onbewaakte overwegen in ons land? Een automatisch sein kan mooi zijn Het dorp Drunen heeft ook een over weg, die van het station gesloten wordt, nadat door een licht het ver keer is gewaarschuwd, doch reeds meerdere malen zijn de afsluitboomen stuk gereden. Wij noemen het onbewaakt worden van de overweg in Drunen een ramp voor de heele streek en willen dit na der toelichten: De overweg ligt in de buitengewoon drukke verkeersweg, waarvan hon derdtallen arbeiders uit de streek ten Oosten van Waalwijk dagelijksch ge bruik maken. Juist op die tijden, dat deze arbeiders de overweg moeten passeeren komen ook de meeste der treinen over het lijntje. De fabrieken vangen aan om half acht. Tusschen zeven uur en half acht passeeren een drietal treinen. Het einde van de morgen werktijd valt om twaalf uur en om even over twaalf passeert weer een trein de overweg. Om half twee vangt de middag werk tijd aan. Tusschen een uur en half twee passeeren een tweetal treinen. De fabrieken eindigen om half zes en kwart voor zes. Tusschen half zes en zes uur loopen twee treinen. In de avonduren is er veel heen en weer gaand verkeer tusschen deze streken. Om zeven en tien uur passee ren treinen wat juist op de tijden is, dat men van huis gaat en weer naar huis terugkeert. Het autoverkeer is in het laatste jaar met het gereed komen der Moer- dijkbrug onrustbarend toegenomen. Door duizenden wordt de Langstraat thans gebruikt als de kortste verbin ding tusschen Den Bosch, Moerdijk, Breda, Tilburg e.a. plaatsen. De mogelijkheid van het reizen per trein is in de Langstraat qua ligging der stations en de weinige treinen loop ondoenlijk. De reizigers zijn dan ook genoodzaakt deze streek per trein af te doen. Daarbij is het toeristen verkeer in de zomermaanden in deze streek in de laatste jaren enorm ge worden. Men kan schermen met lich ten, automatische waarschuwings- teekens, vrij uitzicht e.a. prachtige dingen en daarmede de vele ongeluk ken op de onbewaakte overwegen in de laatste jaren hebben uitgewezen wat daar van terecht komt. Men kan zeggen, dat moeten wij de menschen leeren en onderwijl zullen daar dan dagelijksch duizende menschenlevens naar gewaagd moeten worden. En dat zoo iedere dag opnieuw! Met de toe stand van de overweg is het wat lig ging en uitzicht aangaat aller erbarme lijkst gesteld. In de richting Den Bosch wordt het uitzicht aan de Oostzijde totaal weg genomen door boomen, een dijk en een hooge korenmolen, terwijl de trein uit Westelijke richting naderende, half verscholen gaat achter de ballu- strade van een enkele honderde me ters lange brug en een laan popelieren. In de richting Waalwijk is het nog erger gesteld. Een hooge, pas nieuw gebouwde korenschuur van landbou wer Aarts plus een boomgaard belem mert het uitzicht totaal in Oostelijke richting, terwijl dit aan de Westzijde word weggenomen door een hooge dijk en de hiervoor reeds genoemde brug. Hierbij komt dan nog, dat de toe gangsweg naar de overweg een steile stoep is, dat om de rails haaksch te passeeren halverwege een flinke on overzichtelijke bocht maakt. Dit is iets waar reeds jaren over geklaagd is geworden. Alles bijeen genomen: de toestand van de overweg en de drukte van het verkeer, kan deze opheffing der be waking niets anders genoemd worden als een onverantwoordelijke daad te genover de bewoners van deze streek en daarmede tegenover van half Bra bant. Wij verwachten wel, dat de Gemeen tebesturen tegen dit besluit zullen ageeren, hoewel zij beter zouden heb ben gedaan dit te doen voor het vallen van het besluit. Zoo men ons mede deelde was een en ander reeds langer officieus bekend. Wij hebben eens nagegaan, voor zoover wij dat konden, wat voor voor deden de S.S. er bij kan hebben om deze bewaking op te heffen. Zij be sparen een salaris der wachteres van ongeveer 10 gulden per week en het ondehoud der afsluitbbomen. Om het uitzicht voldoende te ma ken, zullen enkele duizende guldens gespendeerd moeten worden. De be staande wachtpost zal gesloopt worden en daarmede verdwijn een huur van enkele guldens per week. Wij lieten ons vertellen, door een insider, dat de automatische signalen ongeveer 6000 gulden kosten. Alles bijeen zal dit geval wat scha de en onkosten aangaat, komen op een bedrag van bij de tien duizend gulden,j. wat wel zal neerkomen op een weke- lijksche uitgaaf van 9 a 10 gulden. Bij een onderzoek of er veel onderhoud was aan den overweg, hebben we mo gen constateeren, dat dit heel miniem is en waarvan de kosten (het bewa- kingslocn natuurlijk uitgesloten) bij het onbewaakt worden wel met niet veel guldens zullen dalen, d R r v Wat de boomen van onderhoud kos-.^j. ten, zullen de lichten ook wel vragen. Wij mogen daarbij aanstippen, dat de lijn Den BoschLage-Zwaluwe op genomen zal zijn in het defensieplan, waar aan vastzit, dat het voorloopig wel niet zal worden opgeheven, al ren deert het. misschien piet meer. De lijn vraagt, gezien haar gp?de ligging, wgi- nig aan onderhoud. /Toch werken er dagelijks tientallen arbeiders pnder ploegbazen om hier em daar. iets bij te stoppen en de dingen in orde te hou den. Veel willen wij daar niet van zeg gen, maar uit waarnemingen viel het op, dat steeds slechts kleine dingen be hoeven te worden opgeknapt, welke zooals er een leek tegenaan kijkt, zeker met minder personeel zou kunnen ge schieden. Daarvoor Worden wel hon- i derden guldens per week uitbetaald en de uitgaven van nog g£en 500 gulden per jaar zouden ondoenlijk zijn om (e dienen voor de beveiliging van een heele streek. Wanneer dan ruim tien duizend gul den gespandeerd zal moeten worden om de voorgenomen plannen ten uitvoer te brengen, dan zou het stukken beter zijn deze te besteden aan een onder-door gang bij de spoorbrug. Deze zou gezien de huidige toestand heel gemakkelijk gemaakt kunnen worden. De aangrenzende landerijen 'zijn Rijksgrond en wanneer de richting ge volgd zou worden waar thans de tram rails liggen, dan worden daarmede een drietal bochten afgesneden en was het geval van de onbewaakte overweg ook van de baan. Het is een tip! Wij verwachten werk in die richting en zeker een machtig protest der bevolking door gemeente besturen, fabrikanten ,e.a. tegen het stellen van een dergelijke onverant woordelijke daad in een der zuidelijke provinciën. ro 4 Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag Luxor Bioscoop »The King steps out«. Vrijdag Theater-Musis Sacrum, »Tarzan's vlucht*. R.K.V.B. DEN BOSCH. Uitslagen van 31 Oct. 1937 Eerste klas. Schijndel 3Juliana ODC 2Zwaluw 2 N. GedachtAvanti ODI 2J. v. Arkel Tweede klas. EVVConcordia SVD 2—MSV (gestaakt) Derde klas. Concordia 2VJC 1 Concordia 3VJC 2 Sporters 3Vlijm. Boys 2 R.K. Juniorenkring „Drunen Omstreken". VJC a—VJC b Vlijm. Boys aSDO afgelast. 5—1 4—0 2—1 1—1 0—2 4—4 4—3 0—5 en OVERZICHT Eerste klas. WAALWIJK W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Door onbekende redenen werd de match Schijndel 2Juliana afgelast. ODC 2 heeft zich met mooie punten over haar gasten kunnen handhaven met 5—1. Dat er Avanti in Geffen niet in zou slagen de punten inee te nemen wisten wij vooruit. Met een 40 nederlaag trok Avanti naar huis. De nieuweling ODI heeft er Jan van Arkel met kleine cijfers onder gehouden. Een zeer mooie prestatie. i, Tweede klas. Concordia heeft met EVV de punten eerlijk gedeeld. Het was juist zooals wij gedacht hadden. Derde klas. VJC 1 speelde gelijk tegen Concordia 2, terwijl VJC 2 er met een 43 nederlaag afkwam bij Concordia 3. R.K. Juniorenkring „Drunen en Omstreken". Dat VJC a er haar b genooten onder zouden houden hadden wij verwacht, evenals de mooie overwinning van de Boys a in Vlijmen op SDO. in de loop van deze week volgen de standenlijsten. Vlijm. BoysSporters 81. Het was een faire match, waarbij van de zijde van Drunen weinig inzat. Voor de rust scoren de Boys vier maal en leiden zij me de rust met 40. Na de rust zijn de Boys andermaal in de meer derheid en zij scoren wederom 4 maal, terwijl Sporters met één tegengoal de eer kunnen redden. A.s. Zondag hoopen wij beter spel te zien. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Na de onverdiende nederlaag tegen Raamsdonksveer hebben de Boys zich in den wedstrijd tegen de Be Ready- reserves geheel hersteld, hoewel hun spel nog niet de oude hoogte bereik te. Reeds kort na het begin krijgt de linksbinnen een opgelegde kans de score te openen doch zijn schot gaat hoog over. De Boys blijven overwegend ster ker maar doelpunten blijven uit. Bij een tegenaanval van Be Ready ont staat in de Boys-verdediging een misver stand waarvan de midvoor handig ge bruik maakt en Be Ready de leiding be zorgt. Dan nemen de Boys wederom het spel in handen en het is de midvoor die na een algemeen opdringen den stand op 11 brengt. Nog voor de rust slaagt de rechtsbuiten erin de Boys de leiding te bezorgen 21. Na de thee wederom hetzelfde spel- beeld. Overwegende Boys-aanvallen met enkele Be Ready tegenaanvallen. Een kwartier na de rust scoorde de links binnen het derde doelpunt, waarin voor het einde geen verandering meer kwam. De Boys wonnen welverdiend met 3—1. R.K.V.V. Be Ready. Be Ready 1 had Zondag j.l. een „off day" en werd in Moerdijk door DVO gekraakt. Met bijna dubbele cijfers wer den zij naar huis gestuurd. Wat is er aan de hand, geel-zwarten? Het tweede elftal verloor de thuiswed strijd tegen de Boys en blijft hierdoor onder aan den ranglijst. RKVV H. E. C. Ook de vierde wedstrijd, in Oss, werd door de HEC'ers in een groote overwin ning omgezet, waardoor dus op het ma ximum aantal punten beslag gelegd is. Het wordt nu wel duidelijk dat onze jon gens van plan zijn een gooi te doen naar de bovenste plaats. Ter elfder ure moest door ziekte het elftal nog gewijzigd worden, wat in het begin aan de combinatie lang geen goed deed. OSS was zelfs een tijdje voor de rust uitgesproken in de meerderheid, waarbij, zij. echter het. doelpunten maken vergaten. Bij de aanvallen van de geel zwarten kwam het OSS-doel regelmaig in de knel, en dikwijls werd met meer geluk dan wijsheid doorboring voor komen. Een kwartier voor de rust opende de rechtsbinnen de score, waarbij nog een goal uit een strafschop werd toegevoegd. Na de rust kreeg OSS geen kans meer. Zij probeerden door de buitenspelval de bakens te verzetten. Zy werden hier zelf de dupe van, want regelmatig werd de stand ot 60 opgevoerd, door linksbin nen 2, linksbuiten en rechtbinnen 1. Vooral het laatste doelpunt verdient ver' melding, hetwelk uit een voorzet van links door den linksbinnen onhoudbaar langs den paal werd ingeschoten. In de laatste minuten redde OSS de bekende eer. De reserves lieten het tegen DESK 2 leelyk zitten. Met 50 werden ze in de pan gehakt, welke uitslag wel wat tegen valt. Het A elftal der junioren deed heel ander werk. DESK a werd met een 70 nederlaag naar huis gestuurd. Een prachtprestatie. DAMMEN, W. D. V. De Dinsdag j.l. gespeelde partijen voor de clubcompetitie van WDV brachten de volgende uitslagen: Groep I. H. BrouwersF. v. d. Gouw 02 A. MoonenH. Brouwers 02 A. v. d. GouwH. Brouwers 11 Doordat A. v. d. Gouw remise speelde tegen Brouwers is hij in puntenaantal gelijk gekomen met zyn broer Frans zoo dat tusschen deze twee een beslissings- partij moet worden gespeeld voor de bo venste plaats, welke a.s. Vrijdag zal plaats vinden. WIELRIJDEN. SLAATS TEGEN ARCHAMBAUD. De winterbaan te Brussel organiseert op Zaterdag 6 November a.s. de „match van den dag" uit de wielerwereld, een achtervolging tusschen den werelduurre cordhouder Slaats en zijn hardnekkig- sten belager voor dit schoone record, den Franschman Archambaud. Beide renners komen dien avond ook aan start in een koppelwedstryd, waaraan in to taal vier Nederlanders uitkomen: Slaats- Pellenaars en v. Schijndel-v. d. Broek. Belastingyerhooging voor de Defensie-uitgaven Geen verhooging van salarissen. In haar Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer op de alge meene begrootingsbeschouwingcn deelt de Regeering mede, dat zij voornemens is de defensie-uitgaven althans ten deele te dekken door belastingverboogingen, waaruit zij beoogt een bate ven rond f20 millioen te verkrijgen. Bij de regeering zijn onder meer de volgende maatregelen in over weging le Maatregelen tegen het ontgaan van de belastingen naar het inkomen door middel van Naamlooze Ver- nootscbappen 2e. Technische herziening der Omzetbelasting, waardoor de leve ring van objecten, welke naar den geest der betrokken wet belast zou moeten worden, doch indepractijk en gevolge van een bepaalde handel wijze vrijvalt, thans onder de wer king der wet wordt gebracht; 3e. Verhooging van de hoofdsom der Dividend- en Tantième belasting waarbij de heffingsvoet der opcenten zoodanig zal worden verlaagd, dat het rendement dier opcenten gelijk blijft aan wat zij nu opleveren 4. Verhooging van de opcenten (boven de bestaande) op de hoofd som der Inkomstenbelasting. Wat ten slotte het denkbeeld van een weerbelasting betreft, ook deze gedachte is nog ik overweging. De budgetaire toestand Iaat een verhooging van de salarissen niettoe. De regeering etelt zich voor, in dien het algemeen prijspeil van landbouwproducten blijft stijgen, op den weg, welke leidt een liquidatie van de financieele landbouwsteun maatregelen voort te gaan. In het bijzonder zal de regeering er voor blijven waksn, dat de diensten welke voorde crisisbemoei ingen in het leven zijn geroepen, bij het verminderen dier bemoeiingen worden ingekrompen. J Wvjz'K'ng: in programma voorbehouden. 7—3 3—2 1 Sporters leden een verpletterende ne derlaag. Het Sporters-elftal was dan ook niet in haar oude vorm en zoowel voor hoede als achterhoede bleken niet opge wassen te zijn tegen het vlugge en vlotte spel der Vlijmensche jongens.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6