CIRCUS VAN BEVER Wereld - programma 1937* SPORT. BURGERLIJKE STAND. Overpeinzingen. WASPIK. brengt 100°|o amusement met haar DRUNEN. HEUSDEN. RAAMSDONK. Uw zenuwen en gesterkt en uw Parallelweg - van6t.m. 10 November - WAALWIJK Münhardt's Zenuwtabletten ging alhier besloten om ook dit jaar een groot St. Nicolaas-kinderfeest te organiseeren. Hiertoe zal St. Nicolaas reeds op 20 November aan de grens der gemeente worden afgehaald, waarin in optocht door 't dorp wordt gegaan. Op 5 December heeft in 't Patronaat 't kinderfeest plaats. Dezen winter zal door den gees telijk-adviseur van de R.K. Werklie- denvereeniging, den ZeerEerw. heer Pastoor alhier in 't Vereenigingsge- bouw een godsdienstcursus gegeven worden, waartoe alle mannen en jon gens toegang hebben, in tegenstelling met voorafgaande lezingen welke al leen voor leden toegankelijk waren gesteld. De viering van het 50-jarig Jubileum der Eerw. Zusters te Drunen. Woensdag j.l. heeft de geheele ge meente hartelijk meeleefd met de feestelijke herdenking van het 50-jarig vestigingsjubileum der Eerw. Zusters van het Gezelschap J.M.J. alhier, al waar zij het onderwijs der meisjes en de verzorging der ouden van dagen gedurende een halve eeuw met groote nauwgezetheid en plichtsbetrachting hebben verricht. Onder leiding van een ijverig buurt- comité met kapelaan Vogels als groote stuwkracht was voor het gebouw een prachtige eerepoort met passende ver siering en verlichting aangebracht. Op uitdrukkelijk verlangen der geestelijke overheid en de Eerw. Zus ters zelve werd het jubileum op een voudige, doch hartelijke wijze gevierd. In den morgen werd in de fraaie kloosterkapel door kapelaan Vogels voor het geheele consent een H. Mis van dankbaarheid opgedragen. Om 9 uur werden de Eerw. Zusters door bruidjes afgehaald, die hun tus- schen de door alle leerlingen der school gevormde „kinderhaag" naai de R.K. kerk van St. Lambertus ge leidde. Door Pastoor Goossens werd met as sistentie van Kapelaan Vogels en rec tor Hoevenaars een plechtige jubileum Mis opgedragen. Na de H. Mis werden de Eerw. Zus ters wederom voorafgegaan door bruidjes tusschen een haag van kinde ren teruggeleid naar hun huis. Intusschen had een stroom van bloe menmanden en geschenken van dank bare ouders en diverse instanties het gebouw een feestelijk aanzien gege ven. Ja, men kwam soms plaats en handen tekort om een en ander te ar- rangeeren. Onder de gasten van 't Drunensch convent, merkten wij de superieuren met 3 assistenten der Eerw. Oversten van de huizen van Vlijmen en Baard wijk, de Eerw. Zusters Dorethé en Coletha, die vele jaren in het huis te Drunen vertoefden en een tweetal Zusters die over 14 dagen naar de Missie zullen vertrekken. In een der zalen werd een staande receptie gehouden waar vele dank bare ouders hun gelukwenschen kwa men aanbieden naast vele geestelijke en wereldlijke autoriteiten. Wij merkten o.m. op Pastoor Goos sens, Kapelaan Vogels, Em. Pastoor Schellekens, Rector Hoevenaars, Pas toor v. Kessel uit Zevenbergen, Kape laan Pijnenborg uit 's-Bosch, Rector van Dal uit Tilburg, het volledige kerkbestuur, Burgemeester v. d. Heij den en echtgenoote, Dr. Akkermans en echtgenoote, Notaris Schreurs en echt genoote, Gemeente-secretaris Veld man en echtgenoote, Gemeente-Ont vanger v. d. Lokkant en echtgenoote, het hoofd der Bijz. School J. P. van Rooy en vele deputaties van vereeni- gingen ter plaatse. Dank zij de vele en onvermoeide voorbereidingen van de dames Klerks, v. d. Sanden en Verdiesscn, wachtte de jubileerende Zusters en genoodigden nog een prettigen middag in de groote zaal der Meisjescongregatie, waar de leerlingen der scholen verzameld wa ren. Met voordracht en zang werd de middag prachtig gevuld. Een leerling der school, Jo. Mimpen, dankte en feliciteerde de Eerw. Zus ters bij dit jubileum, terwijl Mére Superieure een mooi bouqet bloemen werd aangeboden. Aan de leerlingen werden versnape ringen uitgedeeld, terwijl een gratis tombola allen met een kleine verras sing deed huiswaarts keeren. De leerlingen der bewaarschool heb ben Donderdag een feestje gehad. De belangstelling voor de versiering was in de avonduren zeer groot. „Prins Bernhard" ten strijde. Zondag speelt de biljartclub „Prins Bernhard" van hotel Vissers, alhier een revanche match in Lith in hotel v. Dooren tegen de aldaar gevestigde bil jartclub. Het hoofdnummer van de match is zeker de partij BlankJan v. Delft. In Drunen speelde deze twee v. Delft Blank 200—132. Naar wij vernemen zullen een groot aantal supporters „Prins Bernhard" vergezellen. Opening Veilinggebouwen. De opening der nieuwe Veilingge bouwen van de „De Langstraat" is thans definitief vastgesteld op Woens dag 10 Nov. n.m. om 2 uur. De vacature in den raad! Nu de heer A. Priem geen zitting wenscht te nemen in den gemeente raad is dan de opvolger de heer Jan Veltman, die zijn eventueelc benoe ming bijna zeker zal aanvaarden. Intusschen een aanvulling langs den weg der geleidelijkheid! ELSHOUT. De R.K.W.V. gaat feesten! De R.K.W.V. hieldeen algemeene ledenvergadering onder presidium van den heer A. Merkx. Besloten werd op 9 Nov. a.s. het tweede bestaans-lustrum feestelijk te herdenken in een leest- vergadering. Met St. Nicolaas zal er iets gedaan worden voor de kinderen der leden, terwijl in de commissie voor Herwon nen Levenskracht werden benoemd de heeren W. de Kruger en C. Brok. Aan net postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand October ingelegd t 22719,68, terug betaald f 25393,42. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 11880. In Hotel »Centraal« alhier, had een bespreking plaats, uitgaande van de Winkeliersvereniging alhier, omtrent de vestigingswet. De heer Baggerman uit Zallbommel hield een korte uiteenzetting van de wet en een uitvoerige bespreking en over de gevolgen, welke voor den middenstand uitdeze wet voortvloeit. Na deze bespreking werd besloten alhier een cursus te organiseeren, aanvangende 9 November in Hotel »Het Wapen van Amsterdam«. Voor de leden van de Heusdensche Win keliersvereniging bedraagt het les geld f 1 per maand, voor niet leden f 1,25. Voor dezen cursus gaven zich 14 personen op. De heer A. de Graag, dam- kampioen van Noordbrabant, speel de te üss een simultaanpartij tegen 21 liefhebbers. Hiervan verloor hij 2 partijen, 5 remise, terwijl hij er 14 won. RAAMSDONKSVEER. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorend ambtsgebied is gedurende de maand October j.l. op de Rijkspostspaarbank ingelegd f 56220,27 en terugbetaald f 44263,45. De R.K. Werkliedenvereniging »St. Joseph« hield een vergadering voor hunne leden in het Bondsge bouw. Daar de spreker de heer P. Coppes, bondsambtenaar verhinderd was de spreekbeurt te vervullen, hield de geestelijk adviseur kapelaan Bijnen een lezing over het onder werp: ^Christelijk Europa bedreigt«. Spreker gaf een uiteenzetting over de werkwijze van het communisme en nationaal-socialisme en de andere groepen die op hetzelfde terrein komen en hoe deze trachten de christelijke maatschappij te onder mijnen. Na afloop bracht de voor zitter den Weleerw. spreker dank voor zijn schitterende lezing, die bij de talrijke aanwezigen een aan dachtig gehoor vond. Op de gehouden najaarskeuring van springstieren zijn goedgekeurd de stieren van de landbouwers J. J. Boons-Stael, A. J. de Bont en A. W. Kamp. Bij de rijkswerkverschaffing te Dorst zijn 23 werkloozen te werk gesteld uit deze gemeente. Het aantal werkloozen bedraagt in deze gemeente 263 en het aantal steuntrekkers 111. Het aantal ingeschrevenen voor den dienstplicht der lichting 1939 bedraagt in deze gemeente 66. In deze gemeente is een com missie samengesteld voor steunver. leening aan kleine grondgebruikers. Zij die voor dergelijke steunver- leening in aanmerking denken te komen, kunnen zich bij die com missie opgeven, die hiervoor zitting zal houden op Maandag 8 Novem ber a.s., van des voormiddags 10 12 uur en des namiddags van 2—4 uur in het voormalig gemeentehuis alhier De aandacht wordt er op gevestigd, dat van de akkerbouw gewassen de oppervlakten moeten worden opegeven, welke gedurende het oogstjaar 1936/1937 met bedoel de gewassen waren bezet. De vee stapel moet worden genoteerd naai den toestand op 1 November 1937, eveneens ten aanzien van den tuin bouw de totale oppervlakte met groenten en fruit beteeld. tt rj worden gekalmeerd slaap wordt weer rustig door het gebruik van Glazen Buisje75ct. Bij Apoth. en Drogisten Zondag treedt oud.zendeling Ds. Blii.de des morgens half tien op in de Dorpsche en om 2 uur in de Veersche Herv Kerk. De bazar alhier te houden voor Rehoboth en de Antonetla- stichting zal gehouden worden 23, 24 en 26 November. De Novembercollecte voor de Samenwerkende Zendingsveree- nigingen te Oegstgeest zal begin volgende week worden gehouden, Gedurende October passeer den 1766 vaartuigen met een totaal- inhoud van 249106 ton de Rolbrug over de Donge alhier. Predikbeurten Zondag 7 Nov. 1937: Ned. Herv. Kerk voorin, half lien en nam. 2 uur Ds. G. Lans Jr. Dankstond voor het gewas. \j Op de j.l. Donderdagavond ge houden ledenvergadering van de Chr. Schoolvereeniging alhier, is besloten aan het schoolbestuur machtiging te verleenen de in 1942 vrijkomende waarborgsom als hypotheek te vesti gen op een door de Diaconie te bou wen onderwijzerswoning. WAALWIJK. Van 29 October tot 5 November 1937. Geboren: Gijsbertus Petrus zv. G. H. van Nira- wegen-Hoedmakers Mathuis Hendrikus Maria zv. J. C. van MIerlo-van Ree Lambertus Cor nells Marin zv. G. Keetels-Klerx Cornells Wil helmus zv. H. L. F. Peijnenburg-Veraa Lau- rentlnn dv. D. Verschuren-van Broekhoven Franclsca Johanna dv. A. J. van Iersel-Mcijers Christina Antonia dv. J. van den Houdt- Fran ken. Overleden: Ja. Aa. de Ble, oud 89 jaren, wedu we van A. van der Hoeven, wonende te Sprang- Capelle Aa. Honings, oud 82 jaren, eclitg. van N. van Meeuwen Maria N. Hamers, oud 84 ja ren, eclitg. van Chr. van den Meijdenberg J. van Dongen, oud 79 jaren, wonende te Loonop zand Ma. Ja. Aa. Stevens, oud 41 jaren, eclitg. van P. A. Dekkers. Huwelijken: Geen. Huw. aangiften: G. G. A. Knepfle, oud 26 Jaren en Ha. Ja. van Wees oud 25 jaren, beiden te Waalwijk J. F. b'. Scliraven, oud 26 jaren, wonende te 's-Boscli en Eth A. A. Uroumels, oud 29 jaren, te Waalwijk. Ingekomen personen: P. J. Dieckmann van Amsterdam B. J. A. M. van Wijck van Am sterdam. Vertrokken personen: Ha. J. van de Wiel naar Vlijmen A. G. Kooijmans naar 's-Bosch Q. van de Griend naar Boxtel J. M. van der Krabben naar Drunen H. J, van Loon naar Dru nen a. L. A. J. DerJx naar Weert J. P. A. de Buijter naar Haarlem C. J. Mutsaerts naar Tilburg C. A. Slaats naar Amsterdam E. II. H. Esch naar Loonopzand Ca. W_ de' Gouw naar Loonopzand. SPRANG—CAPELLE. Geboren: Johanna dv. E. Nieuwenhuizen en J. Schilders Pietcmelln dv. J. Konings en C. Broeders Cornelia dv. M. C. Wervers en P. de Haan Jan Willem zv. A_ Roosenbrand en T. Burghout. Gehuwd: A. J. Boor, oud 26 jaar en P. A. Konings, oud 27 jaar A. van Andel, oud 33 jaar en L. D. van Pelt, oud 26 jour. Overleden: J. Koenert, oud 71 jaur wed. van J. J. Brouwers C. J, van der Schans, oud 42 jaar zv. W. van der Sciians en P. W. van Uitho ven. WASPIK. Over de maand October. Geboren Petrus G., zv. Adrianus van Dongen en K.J.M.V II. Het vereenigingske jonge midden- standerkens soude edoch gene warelyke ver- eeniginghe geweest syn, als daer niet een raed van bestuurderen geweest ware: een hoeftman ende een scryver van cronycken met sierlijcke handt ende een waghter der penningskens welke die jongelieden hem braghten in groete paraetheid. Ende si allen hielden de touwkens, datte die cnaepen niet rondspringen souden van dartelheid, lyk jonge kalverkens. De persoon van een voorzitter kan voor een vereeniging van beslissende beteekenis zijn: omdat hij, indien hij een persoon lijkheid is, lijn geeft en zijn stempel drukt op de vereenigingsperiode van zijn voorzitterschap. De sterkte en diepte van onze ver eeniging is het werk geweest van de vijf voorzitters, die haar deze vijf jaren hebben geleid: Walther Klerkx, Harry Bergmans, Wim Hornman, Toon Raaymakers en Christ Klerkx. Ende si waren niet gelyck, in dickte, noch in scone woorden, sie wisselden in groete bontheid van lyne ende colore tot groete versciedenheit, maer uutten parecamenten vont ick, dat si dat jonghe ver- eeniginghske wisselyck hebben geleidt op goeden weghe. Ende dat die hoeftman van theden- daghe seer slanck is ende daerom dicke mikken eet in groete hapkens. Het eerste lustrum onzer ver eeniging moge een voldoening zijn aan alleu, die in deze vijf jaren een bestuursfunctie hebben vervuld. Zij mogen weten, dat een stuk van onze vereeniging hun werk is. Ende die cnaepen bleven vrolyck ende vroom ende trocken telken jare ter pelgrimage in die scone Meimaand. Sie gangen ende staptem fermelyck naar die Soete Lieve Vrouwe, sdone wisen singhend ende de kralekens vromelyck tellende. Of si pelgrimeerden t'ure, dat sie eigentlijck in hunne beddekens krupen souden ende niet een die sprack ofte loech in 't donker van die groete Hoftsteden. Het is van beslissend belang voor een jonge Katholieke vereeniging godsdienst- en vereenigingsleven te combineeren. Iedere scheiding hiervan moet zich oogenblikkelijk wreken. Dies comen die cnaepen ter ver- gaderinghe ende na alderhand ernst ende jolyt vragen si den Moderatore moeilyeke vraghen van de Kercke ende hare costuymen. Ende si syn seer slim, sodat hi diep nadencken moet ende syn voer- hoeft in rimpelen trecken. Ende si comen ter kercke, als daar scone ceremoniën ende optoghten syn ende trecken mee, vromelyck biddend. So bliven si vroom ende ferm. Ende dicke diepe plooyselen cwamen gevouwen in den voorhoofde van den kronykscryver ende scharpe fronselen waren tusschen syne wenckbrouwen. Ende synen veder kraste gevarelyck meldende als hij was die groote wysheden en wetenswaardiglykheden die die cnaepen betraghten ende over dewelcken sy malkanderen onderhielden. Ende de kronyken spraecken van de scone conste en vele andere saecken van verschydene doctoren uyther plaetse onderwesen van hoe sy leerden verstaen die wyse op dewelcke gassen van gehymelijcke soorten loopen in buysen van yser onder de straeten. Ontwikkeling en verdieping. Onze club zoekt en vindt die op cultureel, technisch, sociaal en politiek terrein in hare vergaderingen. Vragen uit het volle leven! Vragen uit het verleden. Vragen, antwoorden en debatten. Geen eenzijdigheid, Belangstelling voor alles voor alles wat belangstelling verdient. Chr. KI. Jr. Elisabeth A. Boom Johannes P., zv. Marinus Vermeulen en Johanna van den Hout Petronella C. Th., dv. Hendrikus L. J. van Irsel en Johanna W. Busio Petronella, dv. Johannes Luijten en Geer- truida van der Velden Adriana A., dv. Adrianus J. van Irsel en Adriana P. van Dongen Michaela G., dv. Adrianus L. Hoofjmayers en Johanna van Zon. Overleden Mathijs IJpelaar, 66 jaren. RAAMSDONK Van 23 Oct. tot en met 29 Oct. 1937. Geboren Johannes W., zv. Marinus Gorisse en Geertruida Maton Petronella M., dv. Johannes P. Netten en Anna E. Groenen- daal Johanna Chr., dv. Petrus M. Ot- jens en Theodora E. Broeders Domi- nicus M., zv. Antonius M. van Eijl en An na W. Zijlmans Henrica G. M., dv. Cornelis H. Schoenmakers en, Mechelina H. M. de Wilt. Gehuwd Hochus H. Akkermans, oud 23 jaren en Adriana H. de Wit, oud 21 jaren Ja cobus Th. H. Verschuur, oud 26 jaren en Wilhlminó J. Th. A. Th. M. van den Hoven, oud 24 jaren Maurits Ros, oud 34 jaren en Petronella van Dongen, oud 29 jaren. Overleden Huibert Snijders, oud 81 jaren. DRUNEN. Geboren Leon. Petrus, zv. W. van Balen-Mom- mersteeg. OVERZICHT DISTRICT DEN BOSCH. Eerste klas. Juliana wacht wel een van haar zwaar ste wedstrijden tegen de kopganger van haar klasse, ODI 2. Gelijk spel lijkt ons daarom een goede verhouding. Avanti zal het wel met een nederlaag moeten stellen tegen Schijn del 2, terwijl Nooit Gedacht wel weinig moeite zal hebben van Zwaluw 2 een tweetal punten af te snoepen. Jan v. Arkel zal de punten wel voor zich houden tegen het zwakke ODC 2. Tweede klas. Ja, de spanning zal er zeer zeker zijn in den match MSVEVV, Het zijn twee ploegen die voor niets ter wereld het kampioenschap schijnen te willen missen. Een gelijk spel is de goede verhouding. Nieuwkuijk zal het bijzonder zwaar hebben in de match tegen Concordia. Wij geven hen dan ook weinig kans; een gelijk spel zou reeds een heele prestatie zijn. Sporters 2 zullen het in een volledige opstelling zeer ver brengen in den match tegen SVD 2 en de punten wel mee naar Drunen nemen. Derde klas. VJC2 zal het in Drunen best stellen en MSV 2 met een mooie nederlaag naar huis zenden. Helvoirt 2 zal in haar eerste match de punten moeten afstaan aan de reserves der Boys uit Vlijmen. Sporters 3 wacht een zware kluif bij Concordia 3, waarmede wij haar geen overwinning kunnen voorspellen. VJC 2 zal het niet erg glad ziten in Herpt, waar zij de Boys in hun eersten match ontmoeten, die na een ruiine pe riode van rust wederom met verschen moed in actie komen. VJC 2 heeft weinig kans op de punten volgens onze meening. WAALWIJK. KWB—W SC. Na het internationaal intermezzo van vorige week komt een belangrijke wed strijd thans de aandacht van het Waal- wijksche publiek vragen. Deze wedstrijd, waarvoor ongetwijfeld een massa belang stelling zal bestaan, is de derby tusschen RWB en WSC. De laatste maal dat beide ploegen el kaar op het RWB-terrein ontmoetten, eindigde de wedstrijd in een 22 gelijk spel. Het is echter niet doenlijk om op dezen uitslag af te gaan en zoo maar bout weg wederom een draw te voorspellen. Ongetwijfeld moet men WSC de beste kansen geven, te meer daar de zwart- hemden dit seizoen pas een nederlaag leden en hierdoor boven aan den rang lijst prijken. BWB kan niet op dergelijke resulta ten wijzen, de tricolores behaalden im mers van de vijf gespeelde wedstrijden slechts een overwinning. Toch is het wel weer wat te vel ge waagd om afgaande op deze resultaten een overwinning voor de bezoekers te voorspellen, daar velerlei andere facto ren hier een doorslag gevenden rol spe len. De RWB'ers zullen er een eer in zien het sterke WSC een nederlaag too te brengen en daardoor haar eigen ge kwetst vertrouwen eenigszins te herstel len. De WSC'ers zullen echter geenszins met een nederlaag genoegen willen ne men, daar dit haar wel eens haar mooie plaats op de ranglijst zou kunnen kosten. Beide ploegen hebben dus redenen te over om zich geheel te geven, en een spannenden wedstrijd te waarborgen. Wie tenslotte als overwinnaar 't strijd perk zal verlaten? Wij geven WSC kans op een kleine overwinning. Verrassingen zijn echter geenszins uitgesloten.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10