Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Plaatselijke Berichten CIRCUS VAN BEVER Schlagerprogramma 1937* CIRCUS VAN BEVER K N A L-programma 1937. H.deBont-v, Huiten VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Heerenkleeding naar maat zet haar triomftocht voort met haar overtreft alles met haar DUSSEN. NUMMER 89. rn ZATERDAG 6 NOVEMBER 1937. 60c JAARGANG Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever Abonnementsprijs: per 3 maanden 1.25. Franco per post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO. Advertentiën moeten Woensdag d Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. Uitgebreid Lager Onderwijs voor Meisjes. Naar wij vernemen heeft de voor zitter van het schoolbestuur der St. Theresia-school van J.M.J. alhier bericht ontvangen van Z. H. Exc. den Bisschop en de hoofdinspectie dat de oprichting van een Ulo school voor meisjes is goedgekeurd. Het ligt in de bedoeling deze U.L.O. school als topschool te ver binden aan de bestaande L.O. school dezer stichting. 5 iThans zullen door 't bestuur verdere stappen gedaan worden bij de betrokken autoriteiten om tot stichting te komen, voorloopig in de bestaande gebouwen. Mocht na verloop van tijd groote belangstelling blijken, dan zal naar meerdere ruimte moeten worden uitgezien. Het ligt in het plan de school te openen op 1 Sept. 1938, zoodat dan leerlingen voor alle d.w.z. Ie, 2e en 3e leerjaar kunnen worden toe gelaten. Voor meisjes buiten Waal wijk zal gezorgd worden, dat deze leerlingen in het middaguur kunnen overblijven en de schooltijden zullen zoo gunstig mogelijk naar trein en busdienst worden geregeld. Daar het onderwijs op de Lagere School altijd als hoogstaand wordt geprezen, hebben we dus alle reden te vertrouwen, dat deze U.L.O. school veel goeds zal tot stand brengen. Zooals bekend bestaat er thans reeds een proefklas, aansluitende op de lagere school, waarvoor veel interesse blijkt te bestaan. Zeer zeker is dit een verheugend bericht voor de katholieke meisjes van plaats en streek, waar op 't gebied van verder doorgevoerd onderwijs voor meisjes hier en Niet alleen de gewone menschen' die nooit meer zagen dan een Plechtige H. Mis of een H. Vormsel, maar ook de intellectueelen zullen in deze film dingen zien, waarvan ze de schoonheid en de diepe be- teekenis nooit hebben vermoed. Behalve deze indrukwekkende film, zal bovendien nog vertoond worden de natuurfilm »De Rijn van Keulen tot Mainz« en een geestig teekenfilmpje met Mickey Mouse. Door den aard van hetgebodene twijfelt het bestuur van den R.K. Vrouwenbond er niet aan of alle leden zullen dezen avond present zijn. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen wij naar achterstaande ad vertentie. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen Een boodschappentasch.een zwar. te rozenkrans, een bruine porte- monnaie, een kerkboek, een bruine rozenkrans, een bruine dameshoed, een juttezak. Ontvreemd rijwiel terecht. Een Vrijdagavond alhier ont vreemd rijwiel, eigendom van den heer Fr. is deze week in Wijk en Aalburg weer opgespoord. Naar de daders wordt een onder zoek ingesteld. ENGELSCHE OPDRACHT VOOR DE WAALWIJKSCHE INDUSTRIE Naar wij vernemen, heeft de Firma Wed. J. Verhulst Zn. alhier, op dracht gekregen tot levering van een uitgebreide droog- en stoominstallatie aan de Fa. Newman's Slippers Ltd. in Blackburn, een groote Engelsche schoenfabriek. Parallelweg - van 6 t.m. 10 November - WAALWIJK elders zeer geringe gelegenheid be stond. Thans is de beurt aan ouders en leerlingen om te toonen dat deze nieuwe onderwijsgelegenbeid, vol ledige^ L.O. op prijs wordt gesteld. R.K. Vrouwenbond. Algemeene vergadering met ülmverlooning. Woensdag, 10 Nov. a.s. houdt de R.K. Vrouwenbond om 8,15 uur, hare algemeene vergadering in de groote zaal van de R.K. Werklie- denvereeniging. Behalve enkele belangrijke huis- houdelijke punten die op de agenda staan, zal tevens de leerzame en zeer interessante film vertoond wor den Priester in Eeuwigheid«. Deze Nederlandsch gesproken kunstfilm, zal om zijn grootsch opgezette, indrukwekkende scènes, zeker niemand willen missen. Hij toont U het studieleven der semi naristen; hun opname in den geestelijken standde vier kleine en de drie groote H, Wijdingen met hun talrijke en schoone sym bolen en dit met een duidelijkheid die alleen door de film bereikt kan worden. Parallelweg - van 6 t.m. 10 November - WAALWIJK Het is kenmerkend voor de doelma tigheid van de door de Fa. Wed. J. Verhulst Zn. geleverde installaties, dat door bovengenoemde firma, waar van de oprichter de heer Neumann is, die vroeger eigenaar was van de Fa. Adler Neuman in Frankfurt a. M., een dergelijke order hier in Waalwijk geplaatst wordt. CHRISTELIJKE BESTURENBOND WAALWIJK. Propaganda-vergadering der Chr. Vakbeweging, te houden op Woensdag 10 November 1937, des avonds om 7.30 uur, in de zaal voor Chr. Belangen (voormalig Besoijen). Als sprekers zullen optreden de hee- ren: J. Wind, hoofdbestuurder van den Ned. Chr. Textielarbeidersbond „Uni- tas" en H. H. Spoelstra, hoofdbestuur der van den Nederl. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, met de onderwerpen: ,,Het Zeil geheschen en „Keerend getij". Het openingswoord zal gesproken worden door den heer H. de Hoop, ge meente-architect, Waalwijk; de Wel- eerw. heer Ds. Hofman, Ned. Herv. predikant (v.m. Besoijen) spreekt een slotwoord. Medewerking verleent de Reciteer- vereeniging ,,De toenadering LUXOR BIOSCOOP. The King Steps ont. De Luxor Bioscoop gaat voort met het geven van Schlagers. Ditmaal komt Grace Moore! Dat zegt al veel. Maar er zijn méér factoren die U bijna ver plichten een bezoek aan dit theater te brengen. In de eerste plaats: de muziek. Van niemand minder dan den beroem den componist-violist Fritz Kreisler. Grace zingt: .Stars in my eyes" (Ich war zo gern einmal verliebt), Madly in love" (Ein stilles Glück), „Learn how te lose" (Caprice Viennois), ,,Call to arms" (Soldatenmarsch)„The end begins" (Liebesleid) en „The old re- begins" (Liebesleid) en „The old ref rain" (Der alte Stephansturm)terwijl b.v. Liebesfreud als balletmuziek ge bruikt is. Dan is verder van belang, dat Joseph von Sternberg de film regisseer de en zich daarbij van een heel nieuwe zijde laat kennen. Hij bewijst ook in 't luchtige, parodistische genre volkomen thuis te zijn. En tenslotte is er de te genspeler van Grace Moore: de meer en meer populair wordende Franchot Tone, die in de film uitmuntend speelt en zeker zijn tal van vrouwelijke be wonderaarsters niet teleur zal stellen. Ongetwijfeld is „The King Steps out" een der beste zangfilms sinds lan gen tijd vertoond. Er zal weer te genie ten vallen van de gouden stem van Grace Moore. De romantische charme van Franchot Tone en van de glorieuze melodiën van Fritz Kreisler. Een ideale amusementsfilm, die jong en oud in verrukking zal brengen. Als steeds prima verzorgd bij-pro gramma. MUSIS SACRUM BIOSCOOP. «Tarzan's vlucht.» Tarzan dapperder en sansationeeler dan ooit De Tarzan Stof is onuitputtelijk. Telkens verschijnen er nieuwe boe ken en films van den blanken leider en vriend der apen. Iedere'keer op nieuw verricht Johnny Weissmuller wonderen van behendigheid en kracht, en altijd weer is Maureen O'Sullivan aan zijne zijde. Ditmaal is Johnny weer buiten gewoon op dreef. Hij worstelt met een buffel, zwemmend strijdt hij met een krokodill, vliegensvlug slingert hij aan lianen heel een oerwoud door. Het is adem benemend De geschiedenis begint aldus: Een jonge Engelschman en zijn zuster reizen naar het hartje van Afrika om een nichtje te bezoeken, die met den beheerscher der Wilder nis zoo goed als getrouwd is. Zij brengen de boodschap mede: Te Londen ligt een grot fortuin op je te wachten. Het nichtje, dat zich in weerwil van enkele jaren jungle-practijk nog heel goed als dame weet te gedragen geraakt bij het vernemen van deze tijding met zichzelf in conflict. Wat moet ze doen medegaan naar de bewoonde wereld met bom duiten, of blijven bij den fieren Tarzan, dien zij toch zooteder mint. Terwijl zij dit met zichzelf uitvecht logeeren de bezoekers zeer tot hun genoegen in een riante bovenwoning midden in het oerwoud, een woning die van alle gemakken voorzien is, (o. a. een zeer vernuftig uitgedachte iftinstalatie). Het is een niet te onderschatten verdiensten van deze film dat ze zoo door en door komisch is. Onnoodig te zeggen, dat dit werk ook weer buitengewoon spannend is. De manier waarop deze groote spanning is vastgelegd, strekt den regisseur tot eer. Hij weet wat een Tarzanfilm noodig heeftgroote beweeglijkheid van mensch endier, sensatie en rijkdom van veel fraaie natuurtafereelen. CIRCUS VAN BEVER. Waalwijk kan gedurende een vier tal dagen wederom genieten van een wereldprogramma, dat haar gebracht zal worden door hel grootste en ver- inaardste Nederlandsche Circus, van Bever. Circus van Bever komt in Waalwijk met een gezelschap artisten dat met de besten ter wereld kan wedijveren. Voorts bevatten hare stallen, tiental len paarden, olifanten, beren, tijgers enz. enz., alle tot in de puntjes ge dresseerd en die het publiek zullen worden geloond in een rijke variatie. De naam van Bever staal trouwens borg, dat het publiek zal vergast wor den op het best wat op circusgebied getoond kan worden. Wie zal hier niet weer eens vdn wil len genieten, nu het zoovele jaren ge leden is, dat 'n goed circus deze streek heeft bezocht. Men zal de traditioneele circusgeur wederom kunnen opsnui ven, waarin nog de echte oude circus- romantiek zit, maar die dan gebracht wordt in een modernen vorm. Men zal weer kunnen gieren en lachen om de kostelijke invallen en dwaze grappen van de clowns. Overal waar Circus van Bever trou wens voor het publiek optrad, oogstte het een massa belangstelling en dan wat meer zegt een belangstelling die metterdaad toonde door donderend applaus na iedere voorstelling, ent housiast te zijn over het gebodene. Ongetwijfeld zal ook Waalwijk waardeering toonen voor het schlager programma dat hier geboden wordt en dat voor deze plaats zeker niet dikwijls te genieten zal vallen. Zeer vele Waalwijkers zullen daar om een bezoek aan dit Nederlandsche gezelschap brengen en naar onze mee ning zal geen enkele bezoeker teleur gesteld worden. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. MOTOR-ONGEVAL. Naar wij vernemen is de heer Christ Markus die 1.1. Vrijdag bij Brummen een ernstig motor-ongeluk kreeg, Woensdag bij kennis gekomen. Zijn toestand is naar omstandig heden wel, zoodat er alle hoop op levensbehoud is. De slag bij Montana, üp 3 November was het 70 jaar geleden dat de Pauselijke Zouaven bij Mentana de Ganbaldisteu ver sloegen, aan welke slag werd deel genomen door vele Katholieke jonge mannen uit Brabant en ook uit Waalwijk, Druuen, enz. o. m. door wijlen den oprichter van dit blad, waarvoor hem na den slag de Mentana medaile werd uitgereikt. Jhr. Mr. Dr. van Rijckevorsel President-Commissaris der P. N. E. M. In de vergadering van Commis sarissen der Provinciale Noord— Brabantsche Eiectriciteilsmaat— schappij is benoemd tot president commissaris Zijne Exc. Jhr. Mr. Dr. A. van Rijckevorsel, Commissaris der Koningin in deze provincie. Bata contra „De Schoen" In een vorig no. heeft men de behandeling in kort geding voor den president der Rotteruamsche Recht bank kunnen lezen van de door de N.V. Bata ingestelde vordering tegen »De Schoen», waarbij verzocht werd het pubiiceeren van artikelen met een inhoud als het artikel in »De Schoen» van 23 Sept. '37 te ver bieden. De uitspraak van den president d.d. 2 Nov. jl. luidt als volgt: Verbieden dat gedaagden, het plaatsen, pu biiceeren en verspreiden van het gewraakte artikel, zoomede het schrijven, plaatsen, pubiiceeren en verspreiden van artikelen, die daar mede in hoofdzaakovereenstemmen. veroordeelen geuaagden vooi iedere overtreding van het verbod aan eischeres als dwangsom te betalen een bedrag van flUUO, dus, dat betaling door den een den ander zal bevrijden, alles totdat de gewone rechter in een te dezer zake bij dien rechter binnen veertien dagen na heden aanhangig te maken geding anders zal hebben beslisl. Het vonnis, werd bij voorraad uitvoerbaar verklaard, terwijl ge daagden veroordeeld werden in de kosten van f 85. (Zie vervolg Prov. Nieuws 4e pag.) Ecnigen tijd geleden werden alle •werkloozen dezer gemeente te Werk gesteld hij de uitgravingen in de win terbedden langs de Maas. Thans zijn zij allen hiervan teruggekeerd en wordt dit werk uitgevoerd door werk loozen uit naburige gemeenten. De werkloozen alhier zijn nu weder om aan 't werk gezet in den Zuid-Holl. Polder, alwaar zij in ploegen de bin- nen-wateren nogmaals moeten uitbag geren. Op de loswal alhier, liep van een buitenkar een wiel af, waardoor de wagen neerviel en het paard met groote moeite tot staan werd gebracht. De voerman sloeg achterover, doch bekwam geen letsel. De zwaar geha vende wagen werd naar een wagen maker overgebracht. In een laatst gehouden vergade ring heeft de R.K. Werkliedenvereeni- De Echo van het Zniden, Waalwybsclie en Laiigstraatsebe Courant*

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9