ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. SPORT. GEERTRUIDENBERG. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. RAAMSDONK. SPRANG—GAPELLE. KAATSHEUVEL. VLIJMEN. Laatste Berichten vreemd. Aangifte bij de plaatselijke po litie volgde, die direct een onderzoek heeft ingesteld. Van de daders is tot nog toe geen spoor ontdekt. Door den Commissaris der Ko ningin is tot landbouwkundige voor de ze gemeente aangesteld de heer J. J. Staal alhier. Door de gemeente-politie werd bij M. een zak met bieten in beslag geno men welke verduisterd was. Ten nadeele van een juffrouw uit Raamsdonksveer werd een tasch, in houdende eenig geld, van haar fiets welke voor een woning aan de Sta tionsweg alhier was geplaatst, ont vreemd. Aangifte volgde bij de mare chaussee. De opbrengst van het bloempje voor het verkeerfonds vanhetWit- Gele Kruis heeft in deze gemeente [/f29.42 opgebracht. De oproep tot bijwoning van een algemeene ledenvergadering van de Geertruidenbergsche ijsclub is van weinig resultaat gewetst zoodat het onmogelijk was tot herkiezing van een nieuw bestuur te komen. Het oude bestuur is afgetreden en de kas groot f 20.37 zal ter beschik king woiden gehouden voor hen die de overtuiging zijn toegedaan dat een ijsclub in Geertruidenberg recht van bestaan heeft. Het initiatief wordt dus aan de inwoners van Geertruidenberg over gelaten. De echtgenoote van den land bouwer Th. begeren kwam door de gladheid van den weg met haar liets te vallen waardoor zij haar rechterbeen brak. Dokter Jaspers verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna zij naar het St. Agues- ziekenhuis werd overgebracht. In deze gemeente zullen weder om een viertal woniugeu worden geplaatst nl. 1 op den Stationsweg, 1 op het Emmaweg en 2 aan de Dongekade, zoodat er in de bouw bedrijven in deze gemeente weer eenig werk aan den winkel is. Voor de Evangelisatie hoopt Zondag 14 November a.s. des v.m. 9.3U en des n.m. 2 uur voor te gaan candidaat Vroegindewei uit Wad- \y dinkxveen. Zondag j.l. hield het Wit—Gele Kruis een propaganda avond voor oprichting van een R,K. E.H.B.O.- vereeniging. De voorzitter van de Nationale Commissie voor E.H.B.O. de heer Berger te Botteidam nam de leiding der bijeenkomst op zich. Voor een talrijk publiek zette hij op duidelijke en aangename wijze het doel der E.H.B O. uiteen. Hierna werd overgegaan tot ver kiezing van een bestuur: A. van Delft, voorzitter, A. Buijs, vice voorzitter, Mej. A. Keunen, le secretaresse, Zuster v. d. Kleij 2e secretaresse, P. Verschure, le pen ningmeester, J. v. d. Heijden, 2e penningmeester, A. Dankers, com missaris van materiaal. ünder de aanwezigen merkten we op de HoogEerw. Heer Deken, de ZeerEerw. heer Pastoor van Herpt, adviseur, de ZeerEerw. heer Pastoor van Hedikhuizen, de Zeer Eerw. heer kapelaan Maas, de burgemeester en mevrouw. De Schijndelsche E.H.B.O.-ver- eeniging gaf nogeenige demonstraties ten beste. Staande de vergadering gaven zich 48 personen op als lid van de R.K, E.H.B O. Ook Heusden heeft kunnen genieten van de verrichtingen van het jeugdig biljartwonder uit Waal wijk, Keesje de Ruijter. In hotel »Concordia« speelde hij eenige partijen,'welke door hem glansrijk werden gewonnen. Menigeen stond dan ook verwonderd voor de ver richtingen van Keesje. Zelfs de moeilijke massé's waren voor hem geen bezwaar. Vooral was'tgrappig om te zien, hoe hij op de biljart klauterde om zoodoende in lastige positie te biljarten. Wij wenschen Keesje nog veel succes. De collecte voor T Sanatorium »Zonnegloren« bracht op fl6,65'/a- Bij de R K. Werkliedenvereeniging »St. Joseph» alhier bestaan plannen tot het organiseeren van een werk- loozendag, welke in Januari 1938 zal worden gehouden. Reeds zou hiervoor een comité samengesteld zijn. Op een en ander zullen we nog nader terug komen. Aan den dienstplichtigen C. J. van Helvert, der lichting 1939 is voor een jaar vrijstelling verleend van den dienstplicht wegens oplei ding tot een geestelijk ambt. De margarine is in het tijdvak van 8 tot en met 20 November a.s. verkrijgbaar Hj de volgende winke liers F. M. Rooijackers, H J. Mee wisse, Gez. Jaspers en A. H.Zijlmans. SPRANG. J.l. Vrijdagavond trad in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier met een op wekkende rede voor de Afdeeling Langstraat van het Ned. Bijbelgenoot schap op den WelEerw. heer Ds. G. J. Coolhaas van Rotterdam-Z. Ds. Coolhaas hield een predikatie naar aanleiding van de woorden uit 2 Petrus 1 19. Er was flinke belang stelling. De collecte ten bate van het fonds ter herdenking van 't 300-jarig bestaan der Statenvertaling bracht ca. 30.— op. Hedenavond (Woensdag 10 No vember) half acht, zal in het Geref. Kerkgebouw alhier dankuur voor het gewas gehouden worden, waarin hoopt voor te gaan Ds. B. A. van Lummel. De Afdeeling Sprang van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond houdt a.s. Vrijdagavond half acht in de zaal van den Chr. Volksbond alhier eene al gemeene ledenvergadering. Aan de or de komen o.a.: Verslag afgevaardigde naar de Districtsvergadering en Be spreking winter-propaganda. VRIJHOEVE-CAPELLE. Maandag j.l. zijn wederom een 10-tal steuntrekkers uit deze gemeente in de werkverschaffing aan de Maas geplaatst. CAPELLE. Door de gemeentepolitie werd te gen den landbouwer B. v. d. H. alhier proces verbaal opgemaakt wegens het verscharen van zijn aan mond- en klauwzeer lijdend vee zonder daartoe de noodige vergunning te hebben ver kregen. \J De echtgenoote van P. R. in de Nieuwstraat had het ongeluk bij haar werkzaamheden in den kelder te val len met het ongelukkig gevolg, dat zij haar been brak. Geneeskundige hulp werd door Dr. Roos verleend. Tot leden van de plaatselijke com missie voor ondersteuning van den kleinen boer zijn benoemd de heeren A. Smit, burgemeester, J. van Beek, H. Boer en W. M. A. Heymans. Tot voorzitter en secretaris zijn respectie velijk benoemd burgemeester A. Smit en tot secretaris W. M. A. Heymans. Deze commissie zal a.s. Vrijdag 12 Nov. des namiddags van 34 uur ten gemeentehuize zitting houden. Zij die voor steun in aanmerking denken te komen kunnen zich alsdan aanmelden. Met het oog op zijn aanstaand vertrek naar elders heeft de heer A. H. Spierings bedankt als 2e penningmees ter van het muziekgezelschap Kunst na Arbeid". In de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk hoopt heden Woens dagavond 7 uur als spreker op te treden Ds. P. Zandt te Delft, die een herden kingsrede zal houden in verband met het 10-jarig bestaan van de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging op Geref. grond slag Gideon" aldaar. De declamatieclub ,,Nut en Genoe gen" zal a.s. Woensdag des avonds half acht in de zaal van den heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje te Vrijhoe- ve-Capelle een uitvoering geven, waar bij ten tooneele zal worden gebracht „Plicht", tooneelspel in één bedrijf van A. H. van den Berg en ,,Een knap stel" blijspel in één bedrijf van J. J. Rent meester. K. J. C.-tooneel. Zondagavond had de tooneelclub „Kunst en Vermaak" hare gewone sei zoen-uitvoering in het K.J.C.-Huis. De zaal was zeer goed bezet. Onder de aanwezigen merkten we den Hoog Eerw. heer Deken van den Brekel met Kapelaans en verschillende Eerwaarde Broeders. Onder leiding van den nieuwen re gisseur, de WelEerw. Kapelaan Ver hoeven, werd opgevoerd het bekende stuk van W. v. d. Berg: ,,Ik ben maar een Paria". De uitvoering was een suc ces waartoe niet weinig het goede spel van verschillende acteurs bijdroeg. Er zijn spannende momenten in het stuk, soms zelfs hoorbaar door de ademlooze stilte!! De heer Brown en zijn zoons gaven goed spel te zien, ter wijl ook de rol van Wout zeer verdien stelijk gespeeld werd. Ook Barend won met zijn kostelijk humoristische rol oogenblikkelijk alle harten. Hij was de man die zorgde voor ontspanning na de spanning!! Jammer dat de rol van den heer Meyer door een veel te jonge kracht gespeeld moest worden, maar die het er toch aardig afbracht. Ook de andere spelers waren best. Den regis seur en de spelers hulde en niet min der den bekwamen grimeur. In de pauze liet het K.J.C.-orkest zich hooren. Er is hier werkelijk voor uitgang. Het pianistje bracht 't er kra nig af. Het is te hopen dat spoedig een aantal andere instrumenten de violisten komen versterken. Voor het 4e bedrijf sprak de WelEerw. heer Directeur van de K.J.C. een dankwoord tot allen die to het welslagen van den avond hadden medegewerkt. Voor de T.B.C.-vereeniging. Er was weinig belangstelling in de zaal van den heer Johan Smit toen Zon dagavond de t.b.c.-tooneelclub aldaar optrad met de klucht „Een logé uit Ca nada". Verschillende notabelen gaven voor deze eerste opvoering blijk van attentie. O.m. waren aanwezig Burge meester Mallens met echtgenoote. De acteurs geen onbekenden wanneer het betreft de t.b.c.-vereeniging met too- neel of zang te steunen, hebben ook thans weer bewezen iets in hun mars te hebben. De klucht van Jan Verhoeven die op vele momenten een sterk spel eischt, werd zeer goed ten tooneele gevoerd. De heeren de Vries, Brands, van Kuijk, van Rijswijk e.a. hebben laten genie ten en ruim drie uren de zaal in gezel lige spanning gehouden. Jammer dat de opkomst niet grooter was. We mogen echter veronderstellen dat de tweede opvoering 21 Nov. in den Gildenbond wel een volle zaal zal trekken. Duivensport. De gevleugelde vrienden gevestigd in café C. v. v. Assem hielden Zondag een wedvlucht vanuit Helmond. Uit slag: 1, 2 C. de Bondt, 3 Leo de Bondt, 4 C. Steenbergen, 5, 8 Jos Schrauwers, 6 J. Vloemans, 7 L. Brokke, 9 G. v. d. Linden, 10 Fr. v. Beers, 11 Fr. v. d. Linden; le overduif C. v. d. Assem. Politiehonden-demonstratie. Op de terreinen bij café L. v. Berkel aan den Horst hield de dresseerver- eeniging „Onze Verdedigers" Zondag een goed geslaagde Politiehonden-de monstratie. Het prachtige weer had vele liefhebbers naar den Horst gelokt. Zes goed afgerichte honden van de vereeniging namen aan de oefeningen deel, die gehouden werden volgens het keuringsreglement van de K.N.P.V. Keurmeesters waren de heeren C. v. d. Velden en J. v. Seters. Pakwerker de heer Jos Jansen en leider de heer A. Molenschot. De uitslag was: 1 G. v. d. Velden met 267 pnt., 2 H. Schoenma kers met 227 pnt., 3 M. v. Dongen met 225225 p., 4 A. Zwaans met 222 pnt., 5 Chr. Merks met 216 pnt. en 6 J. Bre- kelmans met 214 pnt. De speciale prij zen voor bewaken, algemeene appèl oefeningen en terugroepen, werden alle gewonnen door den hond van G. v. d. Velden. Een door den kastelein be schikbaar gestelde prijs werd bij loting gewonnen door Jos Zwaans. Door blinden voor blinden. De Blinden van het St. 1 Icnricus-ge- sticht uit Grave maken momenteel een tournee met een tooneelelub van ver pleegden, wat zeer zeker een bijzondere attractie is. Met blinde acteurs wordt pgevoerd het blijspel: Een Paarden middel. waarmede op 17 November a.s. wordt opgetreden in-de ^aal van den R.K. Gildenbond. Elders is het succes van de blinden zeer groot, zoodat ver wacht mag worden, dat i et ook hier niet aan belangstelling zal ontbreken. Derde lustrum. De eerste Loonopzandschc Politie- Londenvereeniging, afd. vdii de K. N. P. V., vergaderde Maanlag in café Jan van Dun alhier Er werd besloten tot de viering van het derde lustrum op 22 November a.s. met een intieme leest- veigadering gevohtd door een bal in de zaal van den heer Jan v. Dun. In een vergadering van het hoofdbe stuur van de K N.P.V. vorige week ge houden, werd de Weled. heer J. van Hclsland alhier alg. penningmeester en hoofdkeurmeester van de K.N P.V., begiftigd met de eerste medaille, die werd uitgereikt met de beeltenis van Prins Bernhard, lid van de K N.P.V. als blijk van dank voor de uitmuntende diensten aan de K.N.P.V. bewezen. Commissie H. Sacraments-processie. De Commissie Sacraments processie van de St. Jozefparochie besloot tot het organiseeren van een huisvlijttentoon- stelling op 1 en 2 Januari a.s. in den Gildenbond ten bate van het processie fonds. De heer H. v. Rijswijk heeft zich belast met het verkrijgen van inzendin gen op deze show. LOON OP ZAND Liedertafel „Echo der Duinen" Zondag gal' de Liedertafel »Echo der Duinen« haar eerste winter- uitvoering in de zaal der vereeni ging bij den heer F. Aartsen. Bij de opening werd een woord gesproken ter nagedachtenis aan den overleden beschermheer dezer vereeniging Jhr. Verheijen, waarna nog een lied werd gezongen. Hierna ging men over tot de uitvoering, welk zeer in de smaak viel van het publiek, dat, alhoewel de opkomst niet zoo groot was toch een zeer prettige avond had. Varkensverzekering Zaterdagavond had in café Jos. Stokkermans op initiatief van enkele ingezetenen een vergadering plaats met 't doel te komen tot oprichting van een varkensverzekering zulks met het oog op het feit, dat in de laatste weken in ons dorp nogal eens sterfgevallen onder de varkens voorkwamen. Een 15-tal leden gaven zich op terwijl verschillende in principe tot toetreding besloten. Een voorloopig bestuur werd samengesteld uit de heeren Jos van Broekhoven, B. Cools en P. Vera. De premie zal bedragen 20 cent per maand en per varken, terwijl per lid 50 cent voor toe treding zal worden geheven De volgende vergadering zal worden gehoud ST. JOACHIMSMOER. Ongeval. Rij het verricuicu van werkzaam- heüeii haü ue luiiubouwei J. utuiei, het ongeluk zijn piuk le nrekea. Hij moest zicü oauer Deüauuetiiig van dr. S. sicilea. Kruisboog Het Kruishooggczeiachap «Onder linge Vnenuacaaptt aiaier üaü o November l.i. zijn jaariijkacne koningacbielen mei laarvergauciiiig en leeiavond, als slot van naar paa algeloopeu seizoen. Mel 4U puuicn neüaaiue M.bcueliekens den kouiugs Ulei. Uil ue üaaiupvolgetiue jaar veigadenng reieveeieti we een lekurl van bijua 4d gulden in ue kas. Natuurlijk volguen Hierop bezuinigingsvoorstellen, die aan ue band van t uiigenracnie liuaulieel verslag, vrijwel met algemeene stemmen werden aangenomen, met de bepaling, dat de contributie wijziging stecbls geldt voor 'l aan- gentokeu seizoen, dus tot einde October 1938. Uit bet verslag der oefening bleek, dat 't peil der schiet vaat uigtietu een weinig was verhoogd. T iloogsle aantal rozen verwieil U. v. Oorcum met 435 rozen, 't üoogs.e aantal had A. Kouweuberg mei a97j en l boogste gennudelue scboten pel oelennag bebaulue H. holberg mei 2y schoten. Op de hierop toege kende prijzen zal 25 pCl. bezuimgu worden, terw ijl voorlaan die prijzen zullen worden toegekend voor bel hoogste pCt, rozen, vieren en bei hoogste aantal scnoien. Bij de be spreking tot deelname aan hei concours van «Oelening in den Wijngaard« te Tilburg werd na rijp beraad besloten niet een eigen zesiui uit te komen. Hierna volgde een leestelijk samenzijn voor leden en donateurs. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op 12 November 1937 des n.m. ten 7 uur ten raadhuize dezer gemeente. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven A. v. Ilelvoort en toelating als raads lid. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de verordening op de beffing en invordering van schoolgeld. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot regeling van het beroep ingevolge het reglement autovervoer personen. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot beschikbaarstel ling van gelden ingevolge de spaarregeling voor werkloozen. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het toekennen van presentiegeld aan de leden van de gemeentelijke commissie voor den steun aan kleine hoe ren. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van de bezoldiging van een tijdelijk ambtenaar ter secretarie op ar beidscontract. 8. Goedkeuring burgerlijke Armbe sturen over 1936. 9. Voorloopige vaststelling van de rekening der gemeente over 1936. 10. Wijziging begrooting 1937. 11. Aanbieding begrooting 1938 met de daarop betrekking hebbende verzoekschriften en met inbe grip van de begrootingen van de Burgerlijke Armbesturen. Zooals bekend heeft Rusland in Rome geprotesteerd tegen de aansluiting van Italië tegen het anti Kominternverdrag met Japan en Duitschiand, omdat dit in strijd zou zijn en is met het in 1J33 tusschen Italië en Rusland gesloten verdrag Italië zal waarschijnlijk geen ant woord op dit protest geven,of anders 't bewuste verdrag maar opzeggen. Litwinof zal de negenmogend- heden conferentie verlaten, omdat men Rus'and niet wil kiezen in de kleine commissie voor verdere on derhandelingen. Misschien gaat de geheele delegatie weg. Minister Spaak is in België nog niet geslaagd. Hij zal z'n pogingen tot vanmiddag voortzetten. Onze uitvoer in October is in vergelijking met de maand Septem ber gedaald, doch blijft belangrijk boven het niveau \an hel vorige jaar. De Nederlandsche Bank heefi de goudaankoopen voortgezet tot een bedrag van 40 millioen over de afgeloopen week. Dekkingspercen- tage opnieuw geslegen. Er komt een wijziging der Tabakswet maar geen verlaging van den tabaksaccijns. De 15e partij Euwe Aljechin is gisteren te Rotterdam afgebroken. RADIO—DISTRIBUTIE—BEDRIJF WAALWIJK. DONDERDAG 11 NOVEMBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 10.35 Dronwich. 11.oO Lonuen Rgional. iz.oO Dronwicn. I.35 Lonuen negional. 3.35 Dronwich. ü.zO Diversen. 0.40 Lonuen Regional. 78 Giamoioon van het R.D.B. 10.40 boeuapest. 11.25 Diversen. VRIJDAG 12 NOVEMBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Regional. 12.50 Droitwich. I.35 Londen Regional. 5.20 Droitwich. 78 Gramoi'oon van het R.D.B. 8.20 Diversen. 10.00 Droitwich. 10.35 Brussel Fransch. 10.45 Londen Regional. 11.20 Droitwich. ZATERDAG 13 NOVEMBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Regional. II.35 Droitwich. 78 Gramofoon van het R.D.B. 10.20 Brussel Vlaamsch. 10.30 Weenen. 10.50 Londen Regional. II.35 Droitwich. WAALWIJK. R.K. V.V. H.E.C. HEC—SVD 2—2 Wat wij j.l. Zaterdag in ons overzicht over dezen wedstrijd voorspeld hebben, is in alle opzichten uitgekomen. De uitslag, een gelijk spel, geeft trou wens wel aan, dat het er gespannen lièéft op het HEC-terrein. Gelukkig konden wfj constateeren dat de belangstelling zeer goed te noemen was, waaruit blijkt dat de waardeering voor den IVCB groeiende is. I)e aanwezigen hebben dezen middag kunnen zien, op welke hoogte het spel peil van de derde klasse staat. Vooral het eerste halfuur werd in een moordend tempo gespeeld, dat alles, maar dan ook alles van iedere speler eischte. De ge heele wedstrijd werd bovendien in een goede verstandhouding gespeeld, zoodat het jammer was, dat SVD de laatste 20 minuten hun 21 voorsprong door her haaldelijk uittrappen trachtten te con- solideeren. De Bosschenaren brachten een keurige ploeg in het veld, waarbij vooral de ver dediging bovenmate uitblonk. Ontzettend veel werk is door hen verzet, wat ook wel noodig was, want de HEC'ers zaten als leeuwen op den bal, waardoor ge vaarlijke situaties aan de orde van dc dag waren. Het was jammer dat de geel-zwarten het eerste kwartier na de rust een leelijke inzinking kregen, waarvan SVD handig wist te profiteeren. Toch kwamen zij nog heel gelukkig aan den gelijkmaker, door" dat hij een te zacht teruggespeelden hal, onze keeper kwam te vallen. Voordat de onzen van den schrik bekomen waren was het reeds 2—1 voor SVD. Na die pe riode was het echter met hen gedaan. De HEC'ers vochten als leeuwen om den ge lijkmaker, welke maar niet zoo vlot wil de komen. Het Bossche doel kwam onder hoogen druk, zoodat de SVD'ers hun hei] in uittrappen zochten, wat minder spor tief aandeed. In de laatste minuut ge lukte het echter nog een schitterende goal te fabriceeren, welke volkomen verdiend was. Over het verloop nog het volgende: Direct na den aftrap blijkt al dat beide partijen hun huid zoo duur mogelijk zul len verkoopen. Razend snel wisselen dc aanvallen elkaar af, zoodat het een hoog» staande partij wordt. De resp. verdedi gingen geven echter geen krimp, tot ca. 10 minuten voor de rust onze centervoor een kans onhoudbaar weet te benutten. De rust gaat in met 10. Het is de SVD'ers na de rust te zien, dat zij met dezen stand geen genoegen nemen, en komen gevaarlijk opzetten. Na 20 minuten gelukt het hen dan ook op bovenvermelde wijze den gelijkmaker te scoren, terwijl het even later zelfs een 21 voorsprong wordt. Dit kunnen de HEC'ers niet verkroppen. Met man en macht wordt er gewerkt om tenminste 1 punt te behalen, wat in de laatste minuut ook gelukt, wanneer de rechtsbuiten uit een voorzet van rechts met een prachtige kopstoot den stand gelijk maakt. De vreugde was natuurlijk onbeschrijfelijk. De reserves behaalden verder een op merkelijk succes. De volle buit werd uit Tilburg meegebracht, waarmede de eer ste overwinning een feit is. Ons vertrou wen in de ploeg is dan toch bewaarheid geworden, en zien nu vol verwachting uit naar verdere prestaties. De A-junioren behaalden bij DESK B een groote 72 overwinning, waardoor dus het geheel 'n succesdag was voor onze vereeniging. RKVV HERCULES. De reserve-elftallen hebben zich Zon dag j.l. danig hersteld van dev orige Zon dag geleden nederlagen. Het tweede elf tal speelde tegen DES 3 uit Kaatsheuvel Wijziging in programma voorbehouden.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7