BUITENLAND AGENDA'S. PEHFOREEfiSTER Nieuw geopend alle soorten Automobielen, DRUKWERK UlaaluiiiHsche stoomdruhherij Antoon Tielen Diverse Berichten A.s. Zondag 14 Nov. Per persoon fl. 1.40. Maandag 15 Nov. NAAR 's-BOSCH Per persoon fl. 0.65. Prima gevraagd Periodieke en tusschentijd- sche verkiezingen Kamer van Koophandel en Fabric ken voor de Langstraat. maakt bekend, Besoijenschestraat over de Spoorlijn TELEPHOON No. 322, Verkoop- en Reparatie-inrichting van ZEGT HET VOORT. OP ELK GEBIE D en zelden zagen.wij Hercules 2 zoo in vorm als thans in dezen wedstrijd. Voor al de voorhoede leverde goed spel en het was dan ook aan het goede werk van den DES-doelman te danken dat het aantal doelpunten tot 3 beperkt bleef. Ook de achterhoede verdedigde fraai. Slechts eenmaal werd de Hercules-doelman ge passeerd, zoodat het einde van deze van beide zijden fair gespeelden wedstrijd kwam met een 3—1 overwinning voor Hercules 2. Het 3e elftal speelde tegen DES 4. In dezen wedstrijd werd van bei de zijden goed spel geleverd, doch de Hercules-voorhoede was productiever dan die van DES. Hercules scoorde vier maal terwijl DES slechts eenmaal doel puntte. Alzoo kwam het einde me een verdiende 41 overwinning voor Her cules 3. DRUNEN. SPORTERS. SportersOSS 52 Het elftal van Sporters had in haar voorhoede een groote wijziging onder gaan. De meeste spelers waren van plaats verwisseld, waarbij opviel, dat v. Geldei de middenvoorplaats was gaan bezetten, terwijl Maas rechtsbuiten liep en van Delft vervangen was door Schalken. Het vlotte niet voor de rust; bij geen van beiden. Tenstotte kunnen de gasten de leidin<> nemen en raakt daarna van Gelder geblesseerd. Sporters zien geen kans om hun eer te redden en met rust leidt OSS met 1—0. Na de rust is Maas naar binnen ver huisd terwijl Schalken rechtsbuiten is geplaatst. De achterhoede had zich goed gehouden voor de rust en hield dit ook na de rust vol, maar kon toch niet ver hinderen, dat de gasten de tweede goal maken en daarmede de leiding nemen met 20. Het Sporterspubliek is den moed in de schoenen gezakt, terwijl de elftal-com missie ongeveer totaal afgebroken is ge worden. Ondertusschen raakt de nieuwe voorhoede er in; heeft elkander eenigs- zins loeren bgrijpen en komt dan on houdbaar opztten. Er is geen houden aan voor de Ossche. achterhoede en Schalken weet het eerste doelpunt te scoren, terwijl Maas met een penalty voor den gelijkmaker zorgt. Van* der Wiel heeft goed voldaan in dezen match en de prachtige derde goal (32) voor Sporters bewijst dat hij er in komt on daarmede zijn plaats waardig is. Van der Zande zorgde zooals wij van hem g' woon zijn geworden eveneens voor een r-'ode goal 42, terwijl Maas nog maals scoort en de stand op 52 brengt, waarr ode het einde komt. Spoj ters speelden goed. De goals kwa men Min de vleugels en binnenplaatsen, wat m geblesseerden middenvoor te vergeven is. Ondanks dat heeft hij weer veel goed werk verricht. Het was een angstige doch spannende match, die verdiend gewonnen is. Wij mogen wel opmerken, dat de ploeg OSS in het geheel geen slechte partij voetbalt, maar het ontbreekt hun waarschijnlijk aan goede schutters in de voorhoede, want anders zouden Sporters het er zoo niet afgebracht hebben. ST. JOACHIMSMOER. S.D.Z. Eerste nederlaag. Na de fraaie resultaten dezer blauw- witten viel het resultaat van deze ont moeting eenigszins tegen. Verdiend was de nederlaag niet, doch de gelukkigste heeft ditmaal gewonnen. SDZ bond op eigen errein den strijd aan tegen RKTVV 5 uit Tilburg en ver loor met 12. De eerste helft bood een aantrekkelijk spel, waarin de slappe SDZ-aanval te vergeefs trachtte uit de talrijke kansen eenig voordeel te putten. Nacïat beide doelverdedigers fraai werk hadden laten zien, wist de midvoor der gasten zijn club de leiding te geven. Als bijna het eerste gedeelte van den strijd verstreken is„ zagen we den stand op gelijken voet gebracht door van Kuik, 11. We meen den bijna opnieuw een doorboring van ons doel te zien, doch Smulders kon den bal nog juist over tippen. Na de rust speelden de SDZ'ers stuk ken beter. Het combineeren ging vlotter, waardoor men voor het RKTVV-doel ge vaarlijker was. De achterhoede van SDZ gaf steeds acte de precense, zoodat de gasten geen succes hoekten. Het sterke overwicht van SDZ was duidelijk zicht baar, doch het zat de blauw-witten niet mee. Ret succes kwam van de andere zijde uit een tóegewezen strafschop, die benut werd. In dezen stand kwam geen verandering, zoodat het de bezoekers waren, die beide punten mee naar huis namen. R.K.V.V. Dussensche Boys. De Dussensche Boys deden wat we van hen verwacht hadden. Zij klopten de Bergsche reserves met 52, en laten wc direct zeggen volkomen verdiend. Met de rust hadden de Boys reeds een 20 voorsprong, welke zij hadden ver kregen door toedoen van linksbinnen en linksbuiten. Ook na de rust behielden de Boys hun overmacht, zelfs nog toen zij met 10 man verder moesten spelen. Dit tengevolge van een incident, ontstaan tuschen tv/ee spelers onderling. De Bergenaren wisten 20 minuten na de rust den achterstand te verkleinen tot 21, doch kort daarop scoorde de links binnen met een prachtschot no. 3, ter wijl no. 4 niet lang op zich liet wachten. Voor het einde daar was, wisten de voorhoedes nog eenmaal te doelpunten. Alzoo kwam het einde met een royale 52 zege voor de Boys. RKVV BE READY. Het anders zoo sterke Be Ready-elftal schijnt dit jaar wel aan krachten te heb ben ingeboet, daar zij tot nu toe niet veel hebben gepresteerd. Hopcniijk komt hierin spoedig ver andering, en kan de Be Ready-machine weer op volle kracht draaien. Kom geel-zwarten nog eens aangepakt hoor! RAAMSDONKSVEER. Victoria 1Veersche Boys 1 15 Veersche Boys 1 was j.l. Zondag de gast van Victoria 1 te Oudenbosch. Als om 2 uur scheidsrechter van Ou denhoven de beide elftallen in het veld brengt, wordt door de Boys afgetrapt. Al aanstonds wordt al flink aangepakt, aanval op aanval wordt ondernomen. De Boys zijn al direct in de meerderheid, toch hebben ze in het begin niet veel ge luk, want doelpunten blijven in in het eerste halfuur nog uit. Dan volgt een felle aanval van Victoria, het leer wordt eerst van rechts en dan van links voor het doel geplaatst, een misverstand van een der spelers van de Boys en de bal rolt, waar niemand erg in had in het doel der Boys 1—0. De Boys blijven ech ter de sterkste, en door het mooie com binatie-spel komt de bal bij den rechts buiten der Boys, deze geeft voor, de links binnen der Boys krijgt den bal vrij en met een onhoudbaar schot komt de ge lijkmaker 11. Even voor de rust weet de midvoor der Boys den stand te bren gen op 12. Na de rust zijn de Boys heer en mees ter op het veld. De midbalf en de rechts back blinken uit door hun mooie spel. Na een kwartier spelen krijgen de Boys een penalty te nemen, die ineen doelpunt wordt omgezet 13. Direct erop volgt een voorzet der Boys, die door een spe ler van Victoria in eigen doel wordt ge plaatst 14. De aanvallen van Victoria zijn ook niet van gevaar ontbloot, maar stranden meestal op het hacksstel der Boys. Dan volgt weer een aanval der Boys, cie linksbuiten der Boys krijgt den bal goed toegespeeld, en weet met een mooi schot het vijfde dcxflpunt te scoren 15. Kort daarop volgt het einde. Veersche Boys 2 speelde ook een uit- wedsrijd tegen Quick 1 te Made. De Boys komen met twee invallers in het veld, de rechtsbuiten en voor de spilplaats. Des ondanks wisten zij 't legen 't sterke Quick nog tot een gelijk spel te brengen. Het Quick-doel was in de laatste 15 minuten niet van gevaar ontbloot, want de Boys zwoegden als leeuwen. De stand bleef echter 33. Het derde elftal der Veersche Boys speelde Zondag ook een uitwedstrijd te gen het Wapen van Raamsdonk 2. Deze kwamen ook niet verder dan tot een ge lijk spel 22. B. V. B. WAALWIJK. W.V.V. BLAUW-WIT. Wat niemand had verwacht is een feit geworden. Onze Blauw-Wilten heb ben het ongeslagen Baardwijk 2 zijn eer ste nederlaag toegebracht, zoodat zij met Baardwijk gelijk op kop gaan. Als de scheidsrechter beginnen blaast stelt Blauw-Wit zich als volgt op DoelW. Ophorst. Achter: B. Brekelmans; L. Schapen donk. Midden: Ant. Vermeer; Ant. v. Schaijk; Ant. Schuwer. Voor: A. Kroot; A. Rombouts; M. Kuis; G. Schapendonk; Sj. v. Schaijk. Reeds vanaf den aftrap ontwikkelt zich een snelle harde wedstrijd waarbij de verdedigingen de beide voorhoedes de baas blijven. Eenmaal werd door onze aanvallers tot viermaal toe het Baardwijk doel bekogeld, doch er was telkens weer ïen been om doorboring te voorkomen Als Blauw-Wit een penalty heeft gemist en Ophorst met een prachtuitval een ze kere goal voorkomt is het rust. Na ds hervatting hetzelfde spelbeeld doch als Blauw-Wit aanvalt belandt de bal bij den midhalf die met een ver schot in den rechterbovenhoek zijn club de leiding geeft o1. Dit geeft de onzen nieuwe moed en zij zijn thans geweldig actief. Een door den midhalf ingezonden schot ketst tegen den paal, de linksbuiten die den terugspringenden bal opvangt, schiet eveneens tegen de lat om even later uit ren 02. Door een geluks-goal weet 'n voorzet van rechts onhoudbaar te sco- Baardwijk dan tegen te scoren maar dan herstelt Ophorst zich weer met een prachtsprong naar den bal. De laatste 15 minuten komt Baardwijk geweldig op zetten maar de Blauw-Wit achterhoede weet er wel raad mee, en als scheids rechter M. v. Vugt, die keurig leidde ein de blaast heeft Blauw-Wit een alleszins verdiende 12 overwinning bevochten. Het Blauw-Wit bal dat j.l. Zaterdag ge houden werd mocht zich in een groote belangstelling verheugen; het ging er dan ook keurig en buitengewoon gezellig naar toe waaraan de goede muziek van „The Bas Dancing Band" niet vreemd zal zyn geweest. REGELING VAN DE RUNDVEE TEELT. Aan het rapport van de diverse cen trale landbouworganisaties en de F. N. Z. inzake de rundveeteeltregeling ont- leenen wij o.m. het volgende: De commissie meent, dat de vleesch- productie 1938 niet beneden het peil van 1936 zal moeten dalen en zij oor deelt het daarom noodzakelijk, dat maatregelen worden genomen, dat de kalvertoewijzing 1938 10 of 35.330 stuks grooter dient te zijn dan de toe wijzing 1937. Daardoor zal het moge lijk zijn, dat op den duur het aantal slachtingen van runderen 385.000 a 390.000 stuks bedraagt, zonder dat de veestapel behoeft te worden ingekrom pen. De commissie meent, dat het niet in het belang is van onzen boerenstand, dat thans het risico genomen wordt door opheffing van de teeltregeling tot uitbreiding van den melkveestapel over te gaan. Met nadruk wijst zij er op, dat het voor den Nederlandschen veehou der van overwegende beteekenis is, dat hij in de gelegenheid wordt gesteld zijn vleeschproductie op onze binnenland- sche markt, die een groot afzetgebied vormt, tegen loonende prijzen af te zet ten. Ook tegen den invoer van buiten- landsch vleesch heeft de commisie groo te bezwaren. Ten aanzien van 't mond- en klauw zeer merkt de commissie op, dat zij thans nog niet kan zeggen, welke bij zondere maatregelen, op grond van het mond- en klauwzeer, dienen te worden genomen. Zij is echter wel van mee ning, dat het optreden van het mond en klauwzeer een verdere verruiming van de vaarskalverentoewijzing 1938 dan de voorgestelde 10 noodzakelijk zal doen zijn. Het weggeld in Noord-Brabant. Zooals. men weet wordt in Noord Brabant nog altijd een weggeld gelieven van wielrijders. Bij herhaling en van verschillende kanten is er op gewezen, dat die belasting, van f2.5U per jaar, toch eigenlijk uit den tijd is. üe A. N. W, B. heeft in dit verband speciaal gewezen op de onbillijkheid om ook ingezetenen van andere provinciën te laten betalen, waar immers van de Brabantsche wielrijders in die andere provinciën geen belasting geheven wordt. Daarom werd in een adres aan de Provinciale Staten gevraagd, in ieder geval de niet ingezetenen van Noord-Brabant van de betaling van weggeld vrij te stellen. Thans is door Gedeputeerde Sta ten van Noord-Brabant een voorstel ingediend tot wijziging van de pio- vinciale weggeldverordening. Deze wijziging houdt o.a. in, de definitieve invoering van de z.g. vacantiekaarten voor rij wielen, gel dig voor de maanden J uli, Augustus en September, tegen een tariet van f 1.25 (een kaart voor het geheele jaar kost f 2.5U). Verder wijziging van het tarief voor tandems van 16.— op f4.- (voor vacantiekaarten f2._) En tenslotte het vrijstellen van niet-ingezetenen der Provincie van de betaling van het weggeld. Deze stappen in de goede richting mogen met instemming worden begroet; men mag echter blijven hopen, dat het verouderde weggeld in het op w:gengebied altijd zoo voortvarende Noord-Brabant spoe dig tot de.gscfciiedenis zal behooren. Duizend gulden vermist. Gistermorgen vroeg heeft dechauf- feur van een melkauto, toebehoo- rende aan de coöperatieve zuivel fabriek De Volharding te Peize, aangifte gedaan van vermissing van een bedrag van ongeveer duizend gulden uit zijn auto. in den auto bevindt zich een bakje, waarin een aantal zakjes met een totaal bedrag van tweeduizend gul den was geborgen. Het geld moest aan verschillende boeren worden uitbetaald. Op een gegeven oogenblik miste de chauffeur eenige der zakjes, in totaal ongeveer duizend gulden inhoudende De politie van Peizeen de recherche van Groningen hebben een onder zoek ingesteld. Van een hooizolder gevallen. Vanmorgen is de landbouwer W v. d. L. te Wanroy van een 4 meter hoogen hooizolder neergestort. Met zwaar inwendig letsel is het slacht offer opgenomen. Zijn toestand is ernstig. Ruzie tusschen huurlieden. Aan den Middelweg te Zwolle zijn vanmiddag de huurlieden B. en IJ. slaags geraakt. De ruzie ontstond, toen de vrouw van U. den 84 jarigen B. bij het schrobben van de stoep met water gooide. U. sloeg B. toen bovendien nog met een bezem op het hoofd en deze wond zich daar zoo over op, dal hij een mes greep en U. in het oor stak. Ernstig ge wond is de man naar het Sophia- ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. De poliiie heeft den ouden B. opgesloten. Auto tegen een met paard be spannen wagen gebotst. Maandagavond is de automobilist F. S. uit Tilburg op den Bosschen weg te Boxtel tengevolge van den mist bij het passeeren van een anderen auto in vol e vaart tegen een met paard bespannen wagen gebotst. De voerman, zekere T. uit Boxtel werd op den weg geslingerd. Met ernstige verwondingen aan het hoofd is hij naar het ziekenhuis vervoerd. De autobestuurder kreeg geen letsel. Auto en wagen werden geheel vernield. WAALWIJK W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag Luxor Bioscoop »De Blonde Carmen«. Vrijdag Theater-Musis Sacrum, »Jochie«. Zoekt niet langer zelf naar PERSONEEL. Laót ons dat lastige werk opknappen. De stem van ONS BLAD dringt ge regeld in duizenden gezinnen, in de Langstraat en Omgeving, waar werkers te over zijn. Plaats uwe aanvraag voor personeel dus in „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". f f Heden overleed in 't f St. Theresiageslicht, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten onzegeliefde Oom en Oud oom de Heer A. F. KEMPERMAN Weduwnaar van Mejuffr. W van der Lee, in den ouderdom van 92 jaar. Uit aller naam, Fam. KEMPEHMAN. Fam. VAN DER LEE. Waalwijk, 8 Nov. 1937. De uitvaart en begrafenis zullen plaatshebben Donderdag 11 Nov. a.s. ten 9 uur in de parochiekerk van St, Jan. Eenige en algemeene kennisgeving. in het Sportpaleis te ANT WERPEN, tevens gelegenheid tot het bezoeken der Opera's CARMEN 's middags en de VLEDERMUIS 's avonds. ITALIAANSCHE OPERA A. MULDERS-SARS Telefoon 141 Stationsstraat - WAALWIJK Fa. J. BLOK-v. HEUST. De Voorzitter van het Hoofcf- steinbureau voor de periodieke en tusschentijdsche verkiezing (candidaatstelling) van leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat, dat de dag der verkiezing is bepaald op 25 November 1937. Op den dag der verkiezing kunnen van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 4 ui.r bij den Secretaris der Kamer, ten Raaohuize te Waalwijk, candidaten worden opgegeven door indiening van een verkla ring door ten minste 15 kiezers. De verklaring moet vergezeld gaan van een schriftelijke me- dedeeling van den candidaat, dat deze bereid is zijn candi- datuur te aanvaarden. Formulieren voor de candi daatstelling zijn van 10 tot en met 25 November a.s kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar ter secretarie der gemeenten, welke gelegen zijn in het dis trict der Kamer, alsmede ter secretarie der Kamer. Waalwijk, 6 Nov. 1937. De Voorzitter voornoemd, TH. H. C. J. RAMING. Dat wij hierin iets presteeren, getuigen de vele schitterende recensies uit vakbladen en particuliere brieven welke wij tot nu toe ontvingen. Laat dit een aansporing voor U zijn om voortaan Uw drukwerk bij ons te laten vervaardigen. U is dan verzekerd, dat Uw drukwerk den toets der critiek kan doorstaan. De Drukkers voor het betere werk. Garage B. Sctaoondernark

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 8