St. Nicolaas- advertenties Sint Nicolaas. Wij verzoeken U tijdig uwe in te zenden» hoore, onder leiding van den beer Nelis. Na de pauze kwam de tweede spreker aan het woord, de heer H. H. Spoelstra met: «Het zeil ge- heschen.» Spr. zeide dat wij 7 crisis jaren achler ons hebben en toonde wal God heelt willen schenken aan de Chr. Vakbewegingen zegt dat nood niet allijd bidden leert maar ook wel eens opstand. Ook deze spr. vergeleek de moderne en de Cür Vakbeweging, Spr, betoogde dat wij niet willen dat de patroon zijn stoel afstaat aan den arbeider, maar dat hij er één stoel naast zet voor den arbeider, opdat wij samen kunnen spreken over onze sociale belangen wat ook een voordeel voor den patroon kan zijn. Spr. zeide dat wij moeten komen tot een bedrijls organisatie. Het gaat niet in de Chr. Vakbeweging om geld ot con tracten om een medezeggingschap maar het gaat om de eer des Heeren, om den Koning. Spr. zegt wat de mensch zaait dat zal hij maaien en wijst erop dat man en vrouwsamen moeten strijden en wij het niet moeten zoeken bij den sterken man zooals in sommige landen, maar vasthouden aan Gods Woord. Hierna kreeg Ds. Hofmann, N. H. predikant v.m. Besoijen, het woord om het slotwoord uit te spreken wat met alle aandacht wird beluisterd. Hierna liet de Voorzitter Ps. 1501 zingen,waarna Ds. Holmaan sloot met dankgebed. ATTENTIE. ZEEPFABRIEK „DE KLOK". In de advertentie van de Zeepfa briek „de Klok", in ons Eerste Blad 4e pagina staat: Melkkan en Suikerpot, 30 geschenk- bonnen, dit moet zijn 35 geschenkbon nen. j NED. R.K. BOND VAN HANDELS-, KANTOOR- EN WINKEL BEDIEND AFDEELING WAALWIJK. Door den waarnemend Voorzitter den heer P. A. v. d. Ven, werd de ver gadering van 9 November, welke zeer goed bezocht was, geleid. Hij kon hier in ook verschillende nieuwe leden in- stalleeren. Mededeelingen w.o. ook deelname aan de in het najaar te hou den Federatie-examens, waaraan voor de leden van onzen Bond speciale voor- deelige condities zijn verbonden, bracht hij onder de aandacht der aanwezigen. Aan het winterprogramma is dit jaar speciale zorg besteed. Er zullen lezin gen met en zonder lichtbeelden gegeven worden op geestelijk en materieel ge bied. T.z.t. zullen den leden de ver schillende data worden bekend ge maakt. Een voorstel tot oprichting van een eigen ondersteuningsfonds voor werk- looze leden uit onze afdeeling, waar voor iedere maand een klein offer zal worden gevraagd, werd met algemeene stemmen aangenomen. Voor het bij gelegenheid van de vie ring van het 6e Lustrum in 1938 aan het Bondsbestuur aan te bieden Bonds- vaandel, waarvoor bereids een Comité is gevormd, zal ieder lid éénmaal eene kleine bijdrage worden gevraagd. Na nog een kort woord van dank sloot de Voorzitter deze vergadering. Tooneelvereentging «O.O.G Zooals wij bereids mededeelden opent O O G. morgen het seizoen met haar traditioneel bal. Kenmerk ten zich tot nog toe de O.O.G.-bals als zeer gezellige dansavonden, meer nog dan de vorige jaren zal dit thans het geval zijn Immers het aantal honoraire leden is dit jaar weer aanmerkelijk uitgebreid en niet alleen zij die reeds vele malen de bals van O.O.G. meemaakten doch ook de nieuwe honoraire leden zullen met graagte Zondagavond naar »Thalia« komen. Het 0.0 G.-bestuur heelt dan ook niet geaarzeld voor uitstekende muziek zorg te dragen en engageerde hiervoor de in Waalwijk zeer po pulair wordende »Music Friendscr. Zij die deze band kennen weten wat het zeggen wil als de Music Friends optreden. Men kan er dan ook van verzekerd zijn dat in Thalia Zondagavond honderd pro cent stemming is. De Music Friends die o.a. pas nog optiaden voor het S.S.S. bil en hedenavond op den Postavond het muzikale gedeelte verzorgen zijn persoonlijke vrienden van O O.G. en hier graag te gist. We kunnen er van verzekerd zijn dat zij op volle bezetting spelende alles zullen geven om dit O O.G.- bal tot een waar dansfeslijn temaken. Verder zullen op dezen balavond nader worden bekend gemaakt de plannen welke O.O.G. dit seizoen verder nog heeft alsmede mededee lingen aangaande het Sinterklaas feest op Zondag 5 December. Er is tevensnoggelegenheid dezen avond zich op te geven als honorair lid. Dat velen hieraan gevolg geven want veel schoons staat hun nog te wachten. Voor nadere bijzonder heden raadplege men de adverten tie in dit nummer. HARMONIE „ST. JAN". Den muziekliefhebbers staat mor gen een buitengewone uitvoering te wachten. De bekende harmonie der Jongenscongregatie uit Drunen, die op zulk een fraaie reeks schitterende con cours-successen kan bogen komt hare medewerking verleencn aan het eerste winterconcert van de harmonie „St. Jan." Zij komt met een prachtig program ma voor den dag. nummers als Poëte et Paysan (Dichter und Bauer) van Suppé, Ballet Egyptien van Luigine, Cortege de Ballet van J. Montagne hou den voor muziekliefhebbers de belot- te in van een avond van hoogstaand instrumentaal kunstgenot, om van de overige welgekozen nummers nog niet te spreken. Ook Le beau Danule bleu (Blauwe Donau wals) van Strauss prijkt op het programma. De harmonie „St. Jan" zet zelf ook haar beste beentje voor en geeft eenige zeer mooie nummers. Naast dit buitengewoon, aantrekke lijk muziekprogramma zullen de hee ren J. IJpelaar en Doreman uit Dru nen van hun vroeger succesvol optre den hier nog welbekend, voor de noo- dige afwisseling zorgen met eenige mooie zangnummers en komische voordrachten. Alles bijeen dus een prachtig pro gramma vol variatie. OUD IJZER Het oud ijzer schijnt nog steeds zijn goede handelswaarde te bezitten. Door de landbouwers KI. en M. is namelijk bij de Kon. Marechaussee alhier aan gifte gedaan van diefstal van twee ijzeren drinkketels, die ten behoeve van het vee in hun weiland geplaatst waren. Dit is reeds de vierde maal in een week, dat dieven op het land hun slag slaan. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen van de navolgende gevonden voorwerpen: Bruine dames-portemonaie, groene Alpina muts, portemonaie met inhoud, drie paar handschoenen, drie porte- monie met inhoud, zwart etui met twee medailles, een dubbel katrol. BIOSCOPEN. THEATER MUSIS SACRUM. ,,'t Jochie". Een pracht creatie van Lucien Baroux. Een van de allermooiste films van den laatsten tijd is thans in Musis te zien. Het is ,,'t Jochie" (Papa Prosper en zijn vondelingetje), een werk dat op één lijn staat met „De Bewaarschool („La Maternelle)die eenige jaren ge leden in ons land zoo n geweldig suc ces had. Zij is even fijn besnaard, even ontroerend, en daarbij even eenvoudig. Een jonge vrouw legt haar éénjarig kindje te vondeling, omdat zij ten ein de raad is. De lieftallige boy komt te recht bij een verstokte vrijgezel van middelbaren leeftijd ((Lucien Baroux) die plotseling tot de ontdekking komt, dat hij vaderlijke eigenschappen bezit. „Papa" wordt leeraar in een meisjes pensionaat en houdt het kind bij zich, hoewel zulks natuurlijk ten strengste verboden is. Het geheim is echter al spoedig geen geheim meer, want de jongedames van de school komen er achter en op zekeren dag als de leeraar voor de klasse staat, is er één, die het durft zeggen. Dit is een der schoonste fragmenten uit de film. Lucien Baroux kijkt bedroefd op, alles breekt in hem maar hij blijft rustig. Nu weten jul lie het, nu moet ik heengaan en het kindje ook; en wanneer 't eens honger heeft, is het jullie schuld. Er is stilte in de klasse, de meisjes zijn tot tranen toe bewogen en meteen heeft de een voudige man aller harten gewonnen. De meisjes besluiten hem en het kind te helpen, zorgen voor voedsel voor de kleine, wasschen zijn kleertjes etc. De strenge directrice komt er echter ach ter en de leeraar met zijn pleegkind worden weggestuurd. Dit ontketend in het deftige pensionaat een volledige re volutie. Hoe het afloopt?... Het zou niet aardig zijn het te ver klappen. Wél kan gezegd worden, dat het alleszins bevredigend verloopt en in de zaal van Musis moet menigeen zich de tranen uit de oogen wisschen, niet tranen van verdriet, doch van vreugde om deze edele film die boordevol kin derliefde is en waarin Lucien Baroux zooveel innige warmte heeft gelegd. Hij is een groo:t kunstenaar en een diep voelend mensch. 't Jochie is een ju weeltje, dat wij een ieder warm aanra den te gaan genieten. Wederom een uitblinker in Musis Sacrum's Parade der Triomfen! MUSIS SACRUM'S PARADE DER TRIOMFEN. SAN FRANCISCO. De Geschiedenis van een Bekeering. Binnenkort krijgt Waalwijk dan in het Theater Musis Sacrum de première van het veelbesproken en vooral ook door het katholieke deel onzer bevol king met zooveel spanning tegemoet geziene meesterwerk „San Francisco". De historische aardbeving, welke die stad op 18 April 1906 verwoestte, is niet alleen een hoogtepunt der moderne filmfabrikage geworden, waarvan elk een die dit wonder aanschouwd heeft, versteld staat, Maar zij is bovendien 't motief voor de bekeering van Blackie (Clark Gable) als hij zijn geliefde Ma ry (Jeanette Mac Donald) ongedeerd bij den helpenden en predikenden pries ter terugvindt. Deze priester speelt hier een voor katholieke oogen zoo ontroe rende rol, dat ook de Amerikaansche Legion of Decency (Het Werk voor de Goede Film) zich genoopt gevoelde, officieel te verklaren, dat zij deze film als een der prachtigste resultaten van hare bemoeiingen voor betere films be schouwde. Ook in Duitschland schreef Germa- nia: Wij zien in deze prachtfilm het eerste positieve resultaat van de Ame rikaansche Liga tegen de slechte film. Dat men hier den moed gevonden heeft zonder pathos en zonder gekunsteld heid den mensch, die aan niets meer ge loofde, tot een echte Godserkenner te brengen, beteekent iets! De Amerikaansche en de Oostenrijk- sche Bisschoppen hebben deze film reeds op de warmste wijze aanbevolen, terwijl ook de Hollandsche Katholieke bladen opgetogen zijn over dit waar lijk grootsche filmwerk. LUXOR-BIOSCOOP. BLONDE CARMEN. Martha Eggerth heeft deze week be zit genomen van het Luxor-Theater, waar zij het publiek zal laten genieten van haar prachtige stem en schitte rend spel. Nadat zij triomfen heeft gevierd als operette-ster in Parijs gaat zij haar vacantie doorbrengen in de Beiersche Alpen. Hier hoort zij een jongeman, die later blijkt een beroemd schrijver te zijn, zeggen, dat geen enkele tooneel- ster een goede vrouw kan zijn. Martha Eggeth verkleedt zich dan als bloemenmeisje en wordt hierdoor een echt natuurkind. Zoo komt zij we derom in aanraking met den auteur die haar als huishoudster in dienst neemt. Zij worden echter op elkander verliefd en als zij elkaar heter leeren kennen, komt er een happy-end. Blonde Carmen is ongetwijfeld een der beste films van Martha Eggerth en met liet welverzorgde hij programma zullen de bezoekers zich weer enkele uren kostelijk kunnen amuseeren. Wij willen nu de aandacht van het bioscoop-publiek reeds vestigen op den Vidor-film van volgende week „Bloedende Rozen". Verloting Door B. en W. is aan de Voet hal vereeniging »Juliana« alhier ver gunning verleend tot het houden eener verloting. ADVERTEERT IN DIT BLAD. R.K. Middenstand Een gehouden besprekingtusschen eenige leden van de R.K. Midden- standsveieeniging en het bestuur heeft tot resultaat gehad dat men h« t niet noodig vond om een voor stel ter tafel te brengen om in een of anderen vorm wederom een St. Nicolaasactie op touw te zetten. ST. NICOLAAS V.M. BAARDWIJK Gisterenavond vergaderden de da mes en heeren van het St. Nicolaas- comité in voormalig Baardwijk. Besloten werd ook dit jaar weer een St. Nicolaasfeest voor alle kinderen te organiseeren en tevens de stille armen met een St. Nicolaas-gave te verrassen. De comité-leden zullen voor dit sym pathieke doel Zaterdag 20 Nov. a.s. een collecte langs de huizen te houden en tevens zal vergunning worden ge vraagd tot het houden eener verloting. Zaterdag 4 Dec. trekt St. Nicolaas weer door de straat met de Harmonie St. Jan, waarna de H. Man in het pa tronaatsgebouw zal resideeren, waar Wij kunnen er dan de noodige zorg aan besteden, U is ver zekerd van een goede plaats en wij kunnen tijdig gereed zijn. Nogmaals stelt niet nit tot 't laatst. men tevens aan het rad van avontuur zijn geluk kan beproeven. „DE GOUDEN CLOWN". Tweede opvoering. Wij meldden reeds dat er plannen bestonden om het mooie tooneelspel „De Gouden Clown", dat j.l. Zondag met zooveel succes in het patronaats gebouw te Baardwijk werd opgevoerd, nogmaals voor het voetlicht te bren gen. Blijkens de affiches heeft de R.K: Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" thans besloten op veelvuldig verzoek „De Gouden Clown" nogmaals op te voeren op Maandag 22 November a.s. NIEUWE ONTSLAGEN TE DONGEN. Steeds onheilspellender worden de berichten van de Dongensche schoen industrie. Slechts 30 pCt. van het ar beidende volksgedeelte dezer gemeen te werkt nog in de schoenfabrieken en dan nog slechts een zeer gering aantal uren per week. Nu heeft de bekende schoenfabriek Smits 6 Cie. ongeveer 25 van haar ar beiders ontslag moeten verleenen, ter wijl de N.V. Erven Cloin aan een 17- tal arbeiders ontslag heeft aangezegd. OOK IN DONGEN WORDEN SCHOENEN GEMAAKT! Uit het raadsverslag der gemeente Dongen: De schoenfabrikanten kregen van den voorzitter de wijze raadgeving om bij hun reclame voortaan te vermelden, dat hun schoenen in Dongen worden gemaakt. Dit om stelling te nemen te gen de nog steeds bij velen gevestigde meening, dat er alleen in Waalwijk schoenen worden gemaakt! A. R. KAMERKIESKRING. De Organisatie van Anti-Revoluti- onnaire Kiesvereenigingen in den Ka merkieskring Den Bosch houdt op a.s. Woensdag 17 Nov., des nam. 2 uur, in „Het Wapen van Amsterdam" te Heusden eene vergadering. De agenda bevat o.a. de volgende punten: Verslagen secretaris en pen ningmeester over 1936; Benoeming 3 bestuursleden wegens periodieke aftre ding; Benoeming bestuurslid in de va cature ontstaan door het overlijden van den heer J. G. Schouten te Andel en benoeming van een voorzitter; Bespre king onderwerp betreffende samenwer king van A. R. en C. H. bij raads- en statenverkiezingen. VERKEERSVEILIGHEID VAN VRACHTAUTO'S. Dinsdag van de volgende week komt opnieuw een auto in Tilburg, teneinde de vrachtauto's te controleeren op ver keersveiligheid en bedrijfszekerheid en Woensdag d.a.v. te 's-Hertogenbosch. Het denkbeeld van den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, om in samenwerking met het Wetenschap pelijk Bedrijfsauto Instituut controle mogelijk te maken op den toestand van motorrijtuigen, zoowel met het oog op de verkeersveiligheid als de bedrijfs zekerheid, heeft in de practijk zijn juist heid bewezen. Controle is noodig. Dat is een erva ring, die talloos vele bedrijfsautohou ders hebben opgedaan. Zij is nuttig, omdat kostbare reparaties in een nabije toekomst vermeden konden worden. Zij is voordeelig, doordat zij bedrijfsstoor- nissen, die geld kosten, voorkwam. De technische controle wordt in steeds meer landen uitgevoerd. De F. I. T. C. A., de internationale federatie van bedrijfsautohoudersbonden in de verschillende landen, heeft de noodza kelijkheid van technische controle ter verhooging van de verkeersveiligheid en bedrijfszekerheid voor het weg transport erkend en zal die zooveel mogelijk bevorderen. De F.I.T.C.A. verbindt daaraan de voorwaarde, dat de controle dient te geschieden door een neutrale instantie. Zij moet dus niet plaats hebben door of vanwege de gebruikers, die belang hebben bij goedkeuring, noch door den Staat of eenige overheid, omdat die belang hebben, althans kunnen hebben bij zaken, die weliswaar indirect ver- EEN GOEDE TIJDING VOOR ONZE ADVERTEERDERS EN ONZE LEZERS. Het is de laatste jaren de gewoonte geworden, dat wij tegen St. Nicolaas aan ons blad een bijzondere attractie verbinden die onze trouwe lezers een aardige afwisseling bezorgt en die boven dien het koopen in Waalwijk zooveel mogelijk bevordert. Daardoor hebben onze vorige St. Nicolaas-wedstrijden zich steeds in een algemeene deelname van de Waalwijksche winke liers en in een enorme belangstelling van de zijde van het publiek mogen verheugen. Dit laatste kwam wel het best tot uiting in het enorme aantal oplossingen, dat elk jaar al grooter werd. Voor dit jaar meenen we een opzet te hebben gevonden, waar mee het tweeledig doel: „attractie voor de lezers en reclame voor de winkeliers" wel in bijzondere mate bereikt zal worden. Op de Zaterdagen 20 en 27 November en 4 December a.s. zul len in ons blad, in verschillende advertenties letters onderst-boven of uit een afwijkend lettertype gezet worden. Deze letters zal men moeten opsporen; maar dan is men er nog niet! De verzamelde letters moeten nog verwerkt worden in een spreekwoord, een kruiswoord-puzzle en een rijmpje. Nadere bijzonderheden voor onze lezers volgen spoedig. Alleen willen we nog vermelden dat door ons wederom de volgende geldprijzen worden uitgeloofd: le prijs 2e prijs 3e prijs 4e prijs 5e prijs 25. 10.-. 5.-. 2.50. 2.50. 6e prijs 7e prijs 8e prijs 9e prijs 10e prijs en eventueel prijzen die de winkeliers nog beschikbaar stellen. Onnoodig te zeggen dat de winkeliers door dezen opzet voor 100 zekerheid krijgen dat hun advertenties in deze nummers van a—z worden gelezen en her-lezen. Een buitengewone gelegenheid dus om het publiek in te lichten over hetgeen hun zaken met het oog op het a.s. St. Nicolaasfeest hebben aan te bieden. Maar dit is niet het eenige belang dat de winkeliers bij dezen wedstrijd hebben. De oplossingsformulieren zullen uitsluitend ver krijgbaar zijn in die zaken die één of meer advertenties plaatsten in ons blad van 20 Nov., 27 Nov. of 4 Dec. Voor iedere ƒ1.'aankoop moet een oplossingsformulier be schikbaar worden gesteld, waarop alle namen der deelnemende winkeliers, alsmede alle bijzonderheden over den wedstrijd staan vermeld. In tegenstelling met vorige wedstrijden wordt, met het oog op de tijdsomstandigheden, van de winkeliers geen extra bijdrage voor deelname gevraagd. Ieder adverteerder wordt zonder meer in deze prijsvraag ingeschakeld. De oplossingsformulieren worden aan kostenden prijs beschikbaar gesteld, naar verhouding van het kwantum. Gezien het enorme succes van de vorige St. Nicolaas-wedstrijden van ons blad, verwachten wij ook voor deze zeer attractieve prijs vraag weer een algemeene deelname van de winkeliers en een overgroote belangstelling van de zijde onzer lezers. DE ADMINISTRATEUR.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10