EdeBont-v,Hulten Dsuie. VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING niissa Heerenkleeding naar maat HEUSOEN. HAAMSDONK. band houden met het autotransport, doch daarvoor beter afzonderlijke voorschriften kunnen worden gegeven. De internationale organisatie wenscht een internationaal en onafhankelijk in stituut, dat in geen enkel opzicht be trokken mag zijn bij den handel in of het gebruik van automobielen. De B.B.N, is ten deze al voorgegaan door de onderwerpelijke controle op te dragen aan het W.B.I., dat werkt vol gens de reglementen van het Bureau Veritas te Parijs en daardoor geheel aan de gestelde voorwaarden voldoet. Dat de bedrijfsautohouders vertrouwen stellen in deze neutrale controle, blijkt overvloedig uit het groote aantal wa gens, dat voor onderzoek wordt aan geboden. Het is nu al voor de derde maal, dat een controlewagen te Tilburg en Den Bosch aanwezig zal zijn, om aan de toenemende vraag om onderzoek van motorrijtuigen te voldoen. De controle vindt plaats op Dinsdag 16 November a.s. te Tilburg, stand plaats N.V. Key's Houthandel, Bos- scheweg 249, en op Woensdag 17 No vember a.s. te 's-Hertogenbosch, stand plaats Café „De Nieuwe Meijersche Kar", Engelenscheweg. Iedere bedrijfsautohouder, die wil medewerken aan de verkeersveiligheid en daarbij het belang van zijn bedrijf verstaat, stuurt zijn wagens ter con trole. (Zie verder advertentie in dit nummer). Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aan ge past. IN- EN UITVOER VAN SCHOENWERK. Aan het maandblad van de Statistiek van Nederland ontleenen wij: dat in de maand October 1937 werd inge voerd aan schoenen, laarzen en pan toffels: 40825 paar voor 165000 in 1937. 25690 paar voor ƒ97.000 in 1936. Over de maanden Jan. tot en met October: 389.308 paar voor 1.188.000 in 1937 412.959 paar voor 1.032.000 in 1936. Uitgevoerd werden: 5694 paar voor ƒ23.000 in .1937 4935 paar voor 16.000 in 1936. Over de maanden Jan. tot en met October: 82.200 paar voor 337.000 in 1937. 33.357 paar voor 103.000 in 1936. WAARSCHUWING. In verschillende dagbladen zijn den laatsten tijd berichten verschenen over de oprichting van een nieuwe Jeugd- luchtvaartclub, met name de „Nationale Luchtvaart Vereeniging". Het algemeen secretariaat van deze vereeniging is gevestigd te Voorburg, Laan van Leeuwensteijn 68, en wordt waargenomen door Johan Alexander van den Eijnde, geb. te Rotterdam 13 Februari 1917. Tegen genoemden van den Eijnde is door den Burgemeester van Voorburg in Februari 1937 in de pers gewaar schuwd. Hij was destijds secretaris van een zoogenaamde vereeniging onder den naam: Algemeene Luchtvaart Vereeni ging voor Nederland (Luchtvaartver- eeniging voor de rijpere jeugd). De gedragingen van van den Eijnde als secretaris van laatstgenoemde ver eeniging zijn voor den Burgemeester van Voorburg aanleiding het publiek wederom in overweging te geven de noodige voorzichtigheid te betrachten bij het aangaan van relaties met dezen persoon. Lankhaar, rijksveldwachter te Kie- vnswaard, resorteerende onder de bri gade Bussen, den dienst met pensioen verlaten. oensdag 10 November j.l. nam de heer Lanknaar afscheid van zijn chef en mede-dienstgenooten, ten huize van majoor Alers alhier. Door 't breken van zijn rijwiel kwam dhr. v. Dortmont leelijk te val len, en moest een nabijzijde woning worden binnengedragen. De ontboden geneesheer constateerde hersenschud ding. Eerst den volgenden dag kon de getroffene naar huis worden vervoerd. Evenals 'L vorig jaar organiseert de R.K. Werkliedenvereeniging weder om een groot kinder-St. Nicolaasfeest. Reeds op 20 November zal St. Nicolaas aan de grens Dussen-Almkerk worden afgehaald, terwijl dan een groote op tocht wordt georganiseerd. Op 5 December heeft dan in het Patronaat het groote Kinder-feest plaats. Op 20 November a.s. zal de heer Werkloosheid. Bij het agentschap der arbeidsbemid deling, alhier staan 116 personen inge schreven, waarvan 106 als geheel werkloos. Onbewaakte Overweg. Door het gemeentebestuur is een schrijven gezonden aan de hoofden der scholen in deze gemeente met de vol gende inhoud: B. en W. van Drunen brengen ter openbare kennis, dat de bewaking en aisluiting van den spoorweg-overgang te Drunen, nabij den Overlaat, Van den spoorweg Lage-Zwaluwe's-Bosch, binnen korten tijd wordt opgeheven en dat deze overweg kenbaar zal worden gemaakt door een waarschuwingsbord en automatische lichtseinen. Verder volgt dan de omschrijving van het waarschuwingsbord voor en- kelsporige baanvakken. „Een in rood-witte kleuren geschil derde paal, hoog ongeveer 2.75 m. enz." De waarschuwingsborden aan de van den spoorweg afgekeerde zijde zul len van een reflector met oranje weer schijn worden voorzien. Deze mededeeling werd gedaan om ze ter kennis te brengen van de leer lingen der diverse scholen. Weer een bewijs zouden we geneigd zijn te zeggen, dat er gevaar dreigt in de toekomst. Gehuldigd. Woensdag vierde zooals gemeld de O. L. Vrouwe Gilde haar jaarfeest. Zij had op dien dag in haar midden den Gouden jubilairs, den heer Godfr. Peij nenburg. 50 Jaar was hij de trouwe gildebroe- der van het gild. Op den feestavond in de Congrega tiezaal is hem dan ook een hartelijke hulde gebracht. Zijn plaats was versierd en bij mon de van den ZeerEerw. heer Pastoor Th. Goossens en Jos. v. Kessel werd de jubilaris gehuldigd en tevens een klein aandenken aangeboden. W erk verschaf fing In onze gemeente wordt thans in werkverschaffing op een drietal plaat sen nuttig werk verricht. De weg op de „Steegerf" wordt op gemaakt en voorzien van een nieuw wegdek; op de Eindsche heide nabij de Lange Wiel wordt land afgegraven en voor bebouwing gereed gemaakt en op de heide worden eenige perceelen van de gemeente ontgonnen. 1 evens worden er onderhandelin gen gevoerd met de Ver. voor behoud van Natuurmonumenten voor de be werking en ontginning van een gedeel te van haar eigendommen onder Dru nen. Vergadering. Zaterdag om 7 uur komen de leden van het festival-comité en het Mannen koor „Zang en Vriendschap" in feest- vergadering bijeen in de zaal van café A. v. d. Geld. Oranje-comité. Naar alle waarschijnlijkheid zal de op Zaterdag 13 Nov. vastgestelde ver gadering van het Oranje-comité op dien datum niet doorgaan. Constantia. In de hedenavond gehouden alge meene vergadering van de handboog schutterij Constantia", gevestigd in Café Th. Elshout, werd in principe be sloten toe te treden tot den R.K. Bond van Handboogschutterijen „St. Sebas- tiaan te Eindhoven. Alle vereenigin- gen aangesloten bij den bond „Gezellig Samenzijn" zijn thans tot den R.K. bond toegetreden. Vergadering voor de vrouwen! A.s. Dinsdagavond 16 Nov. a.s. des avonds 7.30 uur zal in de Meisjescon gregatie Mej. Reijntjes uit Tilburg voor de vrouwen der leden van de R. K. W. V. komen spreken over het doel en nut der organisatie. Uitvoering. De Harmonie „de Volharding" zal a.s. Zondag 14 Nov. des avonds 6 uur in de zaal van café Th. Elshout haar eerste winteruitvoering geven voor le den en donateurs. Medewerking wordt verleend door het bekende duo Hentom uit Waalwijk. Een Middenstandscursus. Bij gebrek aan een Middenstands- vereeniging ter plaatse kon geen cursus worden ingesteld voor het behalen van het diploma, dat vereischt wordt bij de Vestigingswet. Door een tweetal heeren: Theo van Delft en Wim Roosen is dit toen voor eigen risico ter hand genomen. NA IEDEREN MAALTIJD BE NAUWD EN OPGEBLAZEN. Voelt zich thans weer flink en levenslustig. „Zoodra ik wat ouder begon te wor den kreeg ik na iederen maaltijd steeds een benauwd en opgeblazen gevoel. Ik nam hiertegen een proef met Kruschen Salts en kreeg verrassende resultaten. Ik voel mij thans veel flinker en levens lustiger. De kleine dagelijksche dosis Kruschen houdt mijn geheele organisme °P Peil J. B. Wanneer de afvoerorganen niet meer naar behooren functionneeren, zullen zich in Uw lichaam afvalstoffen ophoopen, die Uw organisme veront reinigen en waaruit allerlei klachten kunnen ontstaan. Kruschen Salts spoort Uw inwendige organen, lever, nieren en ingewanden aan tot actievere wer king, waardoor alle afvalstoffen langs natuurlijken weg zacht en geregeld wor natuurlijken weg zacht en geregeld worden verwijderd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij al le apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Mij., Amster dam, voorkomt. De initiatiefnemers hebben succes gehad, want hun cursus wordt door een groot aantal dames en heeren gevolgd. Veilingvër. „De Langstraat". 't Gebouw officieel geopend! Woensdag werden op grootsche wij ze de geheel uitgebreide en vernieuw de gebouwen der Veilingvereeniging „De Langstraat" officieel in gebruik genomen. Ondanks de feestelijke stemming wa ren we in de gelegenheid toch nog een en ander te bezichtigen, o.a. het ge bouw, dat een geweldige ruimte is ge worden onder architectuur van dhr. Nico de Bont uit Nieuwkuijk, en in sa menwerking met de aannemers Scha pendonk en de Wit uit Drunen. In een groote noodzakelijkheid is thans voorzien. Verder zagen wij de nieuwe sorteermachine in werking, dat niet anders kan zijn dan een zeer prac- tisch en nuttig iets in deze geheel ge moderniseerde omgeving. De opening. Te ongeveer 2 uur verzamelden zich het bestuur met den raad van commis sarissen en genoodigden in de kantoor lokalen der veiling, waarbij de heer Gijsman, als voorzitter van de vereeni ging het openingswoord sprak, waarin hij o.m. zeide, dat deze dag een evene ment in de geschiedenis der veiling is. Deze uitbreiding voorziet in een drin gende behoefte. Het aantal kweekers dat zich tot deze veiling gecentraliseerd gevoeld, is de laatste jaren steeds groo- ter geworden, met als gevolg steeds een grooter aantal koopers, zoowel van de zijde der marktkooplieden als van de exporteurs en vertegenwoordigers der binnenlandsche fabrieken. De vei ling mag zich in een gestadigen bloei verheugen en alles zal in 't werk ge steld worden door de bestuurderen om dezen bloei te bevorderen. Vele voor- deelen met zoo weinig mogelijk kosten. Zeer dikwijls komen directeur en bestuur voor moeilijke, onvoorziene ge vallen te staan, terwijl het ruilverkeer door de internationale verhoudingen, soms moeilijke problemen geeft. De di recteur stelt alles in het werk om in verbinding te komen met exporteurs. De veilinghal, zooals die thans is, zal goede diensten bewijzen om zoowel den binnenlandschen handel als den export te dienen. Architect de Bont heeft hierna de gelegenheid zijn bevin dingen aangaande den bouw uiteen te zetten. Deze verklaart, dat alles prima is afgewerkt en hij adviseert het be stuur daarom het gebouw over te ne men van de aannemers Schapendonk en de Wit. Aldus geschiedt, onder dank van den voorzitter aan den architect en aan nemers. Burgemeester Mr. R. v. d. Heijden was verzocht als voorzitter van den Raad van Commissarissen 't gebouw officieel te willen openen. Als Burge meester v. d. Heijden spreekt, dan doet hij dit in dubbele functie: als voorzitter van den raad van commissarissen en zeker niet minder als burgemeester van Drunen, waaronder de bedrijfsgebou wen gelegen zijn. Dank zij de groote stuwkracht van Mgr. Selten, Pastoor Willems en den heer A. v. d. Wiel, is deze instelling voor deze streek onmisbaar geworden. Door de energie als directeuren van v. Roosmalen en Peijnenburg zijn de kinderjaren zonder ongelukken door worsteld. De wensch naar betere afzet van tuinbouwproducten heeft de tuin bouw in deze streek in ruime mate be vorderd en daamede menige kleinen boer voor een wissen ondergang be hoedt. Spr. is optimistisch! De veiling is een zegen voor de streek! De instel ling is belangrijk voor de streek, even als haar taak en veel zal van haar krachten worden gevraagd. Met de huidige leiding kunnen wij de toe komst gerust tegemoet zien, waarbij spr. noemt voorzitter Gijsman, vice- voorz. M. v. Halder en secretaris van Wijk, en daarnaast zeer terecht, direc teur Boelen en t volijverige veiling- personeel. Met een gelukwensch bij deze be langrijke uitbreiding verklaart spr. het gebouw voor geopend en in gebruik genomen. Pastoor Willems van Elshout die vanaf de oprichting den groei der Veiling heeft meegemaakt, geeft hierna een aangenaam historisch overzicht van de veiling „De Lang straat dat wij Woensdag reeds ga ven. De heer M. v. Wijk uit Genderen, secretaris der veiling, wijst op t groote belang der veiling voor 't Land van Altena en stipt daar bij de gezonde financieele basis aan, waarop de veiling zich beweegt. Verder werd 't woord nog gevoerd door oud-burgemeester van den Broek uit Nieuwkuijk, oud-voorzitter A. v. d. Wiel uit Drunen en W. v. Huiten, oud bestuurslid uit Haarsteeg. Burgemeester Snijders uit Dussen spreekt de hoop uit da't spoedig naast de veilinggebouwen een koelhuis zal verrijzen. Directeur Boelen zegt buitengewoon ingenomen te zijn met den nieuwbouw, want zonder deze had men verder niets kunnen beginnen. Na deze reeks sprekers blijven de genoodigden en bestuurderen nog lan gen tijd in feestelijke stemming bij een. De gezelligheid. Gedurende de aan de aanwezigen aangeboden koffietafel, werd nog door velen het woord gevoerd, waarvan wij nog willen vermelden de huldiging van dhr. M. v. Wijk, de secretaris der veiling, door Burgemeester R. Th. v. d. Heijden uit Drunen. Spreker noemde dhr. v. Wijk de pionier voor 't land van Altena dat hij a.h.w. bij de Veiling heeft gebracht. Spreker sprak vervolgens de hoop uit, dat de wensch van Burgemeester Snij ders, omtrent den bouw van een koel huis, verwezenlijkt zal worden in de naaste toekomst. Hij dankt voorzitter Gijsman voor bet goede idee om 't deze dag niet alleen te laten bij woorden en speeches, maar de genoodigden te vens in gezellige sfeer te verecnigen. Getroffen dankt dhr. v. Wijk voor deze hulde en zegt daarbij steeds pret tig te hebben samengewerkt met de bestuurderen, waar de Brabantsche ge moedelijkheid nog hoogtij viert. Wie er waren! Wij merken op: Pastoor Willems uit Elshout, Burg. Mr. R. v. d. Heij den, Burg. Snijders uit Dussen, Oud Burgem. v. d. Broek uit Nieuwkuik, Oud-Burgem. v. Liempt van Elshout, Notaris Sehreurs, Weth. v. Halder en vele autoriteiten uit de omgeving. Burgerl. Stand. Geboren Joh., dv. Willi. Wolfs-Verdijk Mart., zv. Mart. van Sluis veld-Kem- penaars. Overleden Joh. v. Loon-Peeters, 81 jaren. ELSHOUT. Het einde nabij van... Men is begonnen aan de werkzaam heden van de weg. Eerst zal de rio- leering worden gelegd en daarna zal men beginnen met het wegdek. Ein delijk dan! De heer Kempenius heeft de leiding bij dit werk! Moedercursus. Bij voldoende deelname zal een Moedercursus worden gegeven door Zuster Smit. Men melde zich daarvoor bij Zuster Martinus. De R.K.W.V. jubileerde. Woensdagavond om 7 uur waren de leden van den R.K.W.V. van de af- deeling Elshout met hunne dames ver zameld in de zaal van café M. v. Hui ten. De heer A. Merkx sprak het ope ningswoord en riep allen een hartelijk welkom toe. De Geestelijke Adviseur der ver eeniging, Kapelaan v. d. Berg sprak daarna woorden van felicitatie en aan- hij in Elshout eer aan. De accorüeonnist v. Straeten, even eens uit Waalwijk zorgde voor een goede afwisseling met zijn pittige op gewekte accorueon-muziek. ie hall' negen werd ue aanwezigen een prima ve/zorgue koffietafel aan- genouen, die alle eer werd aangedaan. De avond had een buitengewoon prettig venoop. De stemming was er in en de Kameraadsscnapshanden werden nog eens extra aangenaaid, meue geholpen door oen humorist en acordeonnist. Zekere van A. uit desze gemeente die l)ij zijn vader wat geld wilde los» maken om in zijn levensonderhoud en uat van zijn gezin te Voorzien, kreeg zulks niet gedaan, mat v werd om zijn vele praatjes begrijp, dijker wijs ue deur gewezen. Ais tegen'naat- ïegel wierp hij een hus peper doo." de ruit van zijn ouderlijke woning, zoiï^— der gelukkig eenter iemand te raken, waarop nij zeil aangiite hij de politie (leeu, uie het varkentje wel zal was- scnen. \y uor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m. 1U uur voor te gaan Ds. W. F. ten Bruggen- kate. lS Nut van 't Algemeen, afdeeling Heus- den, zal op 16 November a.s. in hotel Concordia, alhier, een film vertoonen over Pasteur. De film wordt gegeven door het hoofdbestuur en is getiteld „De Bacteriejagers". RAAMSDONKSVEER. Wegens het veelvuldig in deze ge meente voorkomen van de besmette lijke vee-ziekte Mond- en klauwzeer, is alhier aan de politie-beambten last verstrekt de losloopende honden, kat ten en pluimvee, dat in het gedeelte der gemeente buiten de bebouwde kommen wordt aangetroffen, te doo- den. Daar veel honden, enz. zich bevin den in de polders en zoodoende het mond- en klauwzeer nog meer uit breidt, worden de eigenaars van hoj» den, enz. dringend verzocht deze vast te leggen of op te sluiten. Het aantal werkloozen bedroeg in deze gemeente in de afgeloopen week 285; het aantal steuntrekkers van de gemeente 1ÜÜ; en het aantal tewerkgestelden bij de Werkversehaf- Gngin het waterschap „de Emiliapol- der 53 en bij de Rijkswerkverschaf fing te Dorst 24. Op den Rijksweg, ter hoogte van de Wilhelminalaan, geraakte spelen derwijze een kind onder een vracht auto, geladen met suikerbieten. Hel ongeluk gebeurde voor de woning van dokter K., alwaar het kind werd bin nen gedragen. Na onderzoek bleek het kind maar enkele lichte kwetsuren bekomen te hebben, zoodat het onge val nog betrekkelijk goed is afgeloo pen. Woensdag 10 November is al hier in het St. Henricusgebouw een filmavond gehouden, toegankelijk voor de leden van het Kath. Vrouwe lijk Jeugdwerk. De komische films, die vertoond werden door de Verkoop centrale der K.J.V., vielen bijzonder in den smaak. sporing. Pastoor Willems, die tevens aanwe zig was, richtte ook een hartelijke felicitatie aan de jubileerende vereeni ging- Na dit officieele gedeelte was het woord aan den bekenden Brabant- schen humorist, den heer H. v. Enge len die alvorens aan zijn repertoire te beginnen zijne hartelijke gelukwen- schen bracht aan de vereeniging. Wanneef Driek optreedt kan een recensie achterwege blijven. Zijn tal rijke successen elders behaald deed Ie Breda had de ontmoeting plaats 0111 het kampioenschap 1ste klas, afdeeling A. De strijd ging tus- schcn D.S.V. te Breda en D.G.V. te Raamsdonksveer. De gedetailleerde uitslag is als volgt D.S.V. D.G.V. (Breda). (R.'veer). W. WijnJ. Steigenga 20 v. d. ZwaanG. van Erk afgebr. Van Reijen—J. C. Schott afgebr. Van ArdenenH. Blom 20 v. d. HorstP. Blom 11 BijlJoh. Faro 02 NabbeM. Timmermans 02 PelgrimD. Blom 02 La-PoutréN. Snijders 11 DielissenH, Heurter 20 De twee afgebroken partijen staan als volgt: G. van Erk gewonnen en Schott remise, zoodat de einduitslag zal zijn 911 in het voordeel van D. G.V. te Raamsdonksveer. De scholier J. v. R., had het on geluk op het schoolplein te vallen en een zijner sleutelbeenderen te breken. Ds. Oost zal Zondagmorgen om half tien in de Veersche Hervormde Kerk optreden en des middags om 2 uur in de Kerk op het Dorp. Naar ons werd medegedeeld zal de Gemengde Zangvereeniging Ex celsior 4 December een uitvoering geven in het Gebouw T.A.V.E.N.U. te Ni eu wend ijk.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 11