Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. DUSSEN. DRUNEN. GEERTRUIDENBEKG. HEUSOEN. KAATSHEUVEL. De collecte voor het kleeding en schoeisetfon-ls heeft alüier ruim f tfJ, opgeüracnt. Naar we vernemen, zal de Nieuwe Steeg alüier, een zeer drukke verkeersweg, die reeds lang in een slecuten toestand verkeerde, en op welker verbetering reeds lang en bij Herhaling is aangedrongen, van een geüeel nieuw wegdek worden voorzien. In 't voorjaar 1938 denkt men met deze werkzaamheden te kunnen aanvangen. Door de R.K. Werkhedenver- eeniging alüier is onder de leden een tooneeivereeuiging opgericht als onderafdeeliug. Iq Februari 1938 zal men de eerste uitvoering geven. Evenals de Werkliedenvereeniging draagt ook deze den naam van St. Wernerus. Toen de heer L. Colijn op het land aan het ploegen was, viel een zijner beste werkpaarden dood voor de ploeg neer. Een heele schadepost voor den betrokkene. Dezer dagen bemerkten eenige arbeiders dat een paard van een landiiouwer uit Zevenbergen 111 het Noordeveld alüier in de sloot wa* terecht gekomen. Met veel moeite slaagden zij erin het dier te bevrij den. Toen zij den volgenden morgen in de weiJe kwamen lag het dier dood. HANK. Alhier is een comilé opgericht tot het üouden van een St. Nicolaas feest. Voor dit doel wordt een col lecte bij de ingezetenen gehouden. Alles zal besteed worden voor arme kinderen, vooral uil groote huis gezinnen en behoellige ouden van dagen. Dat de opzet moge slagen. In het gezin van den arbeider W. N. altlier, doet zich een geval van Roodvonk voor. Dit is het tweede geval in betrekkelijk korten tijd. Dezer dagen vervoegde zich bij verschillende landbouweis een per soon met een baktiets, om aard appelen te koopen, voor een groot handelaar tegen goede prijzen Hij moest dan een proef aardappelen medenemen om te probeeren oi de kwaliteit goed was. Later liet hij echter niets meer van zich hooren, zoodat het vermoeden is gewettigd dai men met een truc tedoen heeft, om goedkoop aan aardappelen te komen. Men zij gewaarschuwd. Biljart-séance. Zaterdagavond speelde de prof biljarter Valkhotf een biljartséance in calé P. Klerks. Zijn tegenstander H. Cales uil Drunen kreeg 330 car. voor en won al/.oo de partij met 130 toen de prof er 471 had. De hoogste series van de prof waren ruim 90 car, Onder de des kundige leiding van teller.Ian Berg mans en schrijver Jan Vissers haü 't geheel een vlot verloop. Tenslotte gaf den heer Valkhoff nog eenige krasse staaltjes te zien van biljartkunst. De belangstelling van de zijde der biljarlliefhebbers was groot en de prof had dan een welverdiend succes. Biljarten. De uitslag van de biljarlmalch EBG II BIC is als volgt II. Muskens L. Kuijpers 24 100 A. Merkx W. Vissers 78 100 H. Pulles-A. v. Leest 98-100 C. Pulles—P. Willemse 100— 08 300—3ü8 H. S. L. Kuijpers 27 car. De „Vak" vergaderde. Zondag kwam de vaKvereeniging van Lederbewerkers »St. Willibror- dusa in algemeene vergadering bij een in de zaal der meisjes congre gatie onder presidium van II. Maas alhier. Aanwezig waren een groot aantal leden, de Geestelijke Adviseur, ka pelaan Vogels en den heer Muller, vrijgestelde van de vakorganisatie. In de H. Mis van half zeven was er bij de viering van het patroons feest een algemeene H Communie geweest, waaraan door alle leden was deelgenomen. De heer Maas sprak 't openings woord, wairna de notulen door secretaris Jan Vrijhoeven werden gelezen en onveranderd werden goedgekeurd. De heer Muller hield een propa gandistische rede voor de aanwer ving van leden voor de vakorgani satie en wees er de aanwezigen op zeker de instellingen der organisatie te willen steunen. Zoo mogelijk zal een propaganda- cluh worden opgericht om nieuwe leden aan te werven. Verder werd medegedeeld dat de firma Gebr. Elshout zich heeft aangesloten bij de Federatie van Schoenfabrikanten, waai mede door deze firma kindertoeslag wordt uit gekeerd. Het overwerk schijnt hier en daar nog welig te tieren. Vanuit de ver. gadering werd daar tenminste aan. merking op gemaakt. Met een krachtige aansporing om toch de eigen organisatie te blijven steunen, sloot voorzitter Maas onder dank aan allen deze vruchtbare vergadering. Overplaatsing. De Eerw. Broeder Sylvester is van Hatert overgeplaatst naar 't St. Franciscusgesticht te Drunen. De vrouwen der R.K.W.V. vergaderden. Dinsdagavond kwamen de vrou wen en meisjes van de eden der B K. \V. V. bijeen, waarbij nis spreekster optrad Mej. Bijuljes uit Tilburg. Voorzitter Maas riep de aanwe zige dames een hartelijk welkom toe en zet 't doel dezer üijeenKoms uiteen. Mej. Bijntjes betreurde het stan den verschil in de wereld. Zij wijst op de taak der vrouw 111 't or^a- msalieleven van den georganiseer den man. De wereld is nooit te redden zonder gezin en dit ligt in handen der moeder. Een gezonde levensblije arbeiders stand is onmogelijk zonder gezonde levensblije nioeiieis. De vrouw voert de heerschappij over man en kinderen en daarmede heeft zij grooteu invloed op'lieven van hen. Plichtsgevoel leeft nog bij onze vrouwen. Zij vullen steeds, zooals de Schepper dit wenschte, den mau aan door alle lief en leed. Uuze vrouwen moeten als vrou wen en meisjes meevoelen met het organisatieleven en daarmede tot verüelling van onzen stand. Voorzitter Maas wijst de dames op 't eigen dagblad der organisatie »De Volkskrant« en spoort de vrouwen aan lezers daarvan te woi den. De heer Vuijsten, ambtenaar van H. L. uit Utrecht, besprak 't vele en goede werk der Tuberculose bestrijding van H. L. Dal alles wat aan sanatorium e.a. op dit gebied is daargesteld, is bijna uitsluitend door giften der ledtn van de vak en standsorganisaties. De 1 cent contributie wekelijksch per lid brengt jaarlijksch op een bedrag van fSjüuU Spr, besprak de beruchte »wacht- üjst« en lichtte daarbij 't verschrik kelijke van dezen lijst toe. 15 Juni 1J38 bestaat H. L. een kwart eeuw en voor dien datum wil men de vrijwillige stuiversaclie met nog 20 UUU leden hebben versterkt. Voorz. Maas dankt Mej. Bijnljes en den heer Vuijsten voor hun causerie en de dames voor hun vloite opkomst. De dames werd een kleine ver snapering aangeboden. Festival besloten. Zaterdagavond kwamen de leden van het festival comité en die van het Mannenkoor in vergadering bijeen in calé A. v. d Geld om het festival met een eenigszinsfeestelijk slot te besluiten. De aanwezigen hadden plezier, groote lol en ae gratis barak-wed strijd bracht een twintigtal heeren in het oezit vaneen pracüt gen prijs. Ten slotte werd de heeren een goed voorziene disch aangeboden met blinde vinken,gebraden ganzen geschonken door den heer G. Ver hoeven e.a., terwijl dit met de reeds eerder verorberde croquetten de goede keukenprincessen verrieden. Deze «versnapering» werd alle eer aangedaan. De heer Piet Elshout Voorzitter van 't Mannenkoordankte 't festival comité, op een wijze als wij, dat alleen kunnen verwachten van »Oome Piet.» 't Ging er in en 't was gemeend. De heer Toon Smits sprak daarna over prettige samenwerking, die allen heeft voldaan en die gaarne bij een volgend festival weergezien zou worden. Vervolgens vroeg hij den veel beloovenden musicus Jan Merkx, directeur van het Mannenkoor zijn beste krachten te zullen blijven geven aan de vereeniging. 't Was een festivalslot.dat buiten, gewoon »plesant» is geweest. „De Volharding." De Kon. Erk. Harmonie »De Vol harding» gaf Zondag in café Th. Elshoul haar eerste uitvoering met medewerking van het duo Henlom uit Waalwijk. De belangstelling was goed en onder de leiding van directeur A. v. Huiten werden door de harmonie ?SM-van-V^LKENBüRG ONZACHT VAN SMAAK - PRIJS 70cl* een viertal nummers prachtig uil- gevoerd. De rest van den avond werd prachtig gevuld door 't duo „Hentom" op de piano goed geaccompagneerd door den heer W. de Graaf uit Besoijen. Het duo handhaafde zijn oude reputatie en de luide applauzen en aandacht van 't publiek bewezen hun succes. Door den heer Hooijmaaier werd 't openings- en slotwoord gesproken Tafeltennis. De op Zondag 14 Nov. gespeelde wedstrijd tusschen de Tafeltennis club der Congregatie te Drunen en de Tafeltennisclub van de Parochie St. Barbara te 's Bosch had het volgende verlocp Drunen '8 Bosch J. Verhagen 21 v. d. Burgt 14 v. d. Wiel 21 Bodar 6 M. v. Hulien 21 üovaarts 16 W. Verhagen 21 v. Engelen 11 P» Brok 21 Timmermans 7 B. v. Drunen 21 v. d. öurgt 13 A. Boelen 19 Bodar 21 M. Luijpen 21 Govaarts 18 J. v. Delft 21 v. Engelen 13 Eindstand dus 16—2 voor Drunen. ELSHOUT. Gevonden voorwerpen. Dinsdagmorgen reed een groote vrachtauto met llinke vaart door den bocht ter hoogte van Jan Klerks. Daarbij werden een partij zakken van den wagen geslingerd, terwijl van enkele de inhoud kwistig over de straatsteenen werd uitgesti ooid. De chautleur scheen niets bemerkt te hebben, want hij toerde rustig door. Behulpzame menschen hebbende gevonden voorwerpen netjes langs den weg opgestapeld, in de hoop, dat de chaulfeur zijn verloren zaak zal ontdekken. Vandaag of morgen verliest men heele ladingen zonder iets te be- merken. Een St. Nicolaasfeest! Naar wij vernemen beslaan er plannen om vanwege de R.K.W.V. voor de kinderen der leden een St. Nicolaasfeest te organiseeren. Moge dit plan doorgaan. Een Liedertafel. Zaterdagavond werd door de R.K.W.V. vergaderd om te komen tot oprichting van een Liedertafel. Die plannen waren er reeds lang en ihans schijnen zij gelukt te zijn, want naar men ons mededeelde wordt a,s. Zaterdag de eerste repe titie reeds gehouden. Zaterdagavond omstreeks 9 uur onder het draaien van de film »De Trots van de Marine« werd plotse ling in de bioscoop »Centraal« van den heer Baars te G'berg »brand« geroepen. In een minimum van tijd vlogen de ongeveer 200 bioscoop bezoekers op, waarbij een aantal stoelen werden vernield en een paniek dreigde te ontstaan. Enkele leden van de militaire politie en een 8-tal andere personen, traden echter zoodanig op dat zij het publiek grootendeels wisten te kalmeeren waardoor persoonlijke ongelukken gelukkig uitbleven. Het bleek dat brand was uitge broken onder het tooneel, welke brand echter spoedig met emmers water kon worden geoluscht Men kwam toen tot de ontdekking dat een of ander individu onder het tooneel was geslopen; een aanlal stroohulzen van wijnflesschen bij elkaar had gegaard daarop een hoeveelheid hout had gelegd en dit <n brand had gestoken. Al spoedig deelde zich de brand mee aan het tooneel tengevolge waarvan zich rook ontwikkelde wat door een bioscoopbezeeker werd waarge nomen. Toen men een onderzoek in den tuin instelde vond men een jas met een doosje lucifers er in. Bij onderzoek door de politie bleek dat deze jas even van te voren uit den gang van de kapperszaak van den heer H. was gestolen met de waarschijnlijke bedoeling den heer H. er van te doen verdenken de brand te hebben gesticht. Deze kon echter een voldoende alibi opgeven, gestaafd door een 15-tal getuigen. De politie stelt een onderzoek naar den dader in. Verzekering dekt de schade. De film werd na een half upr oponthoud weer afgedraaid. Ten nadeele van bakker V. werd uit zijn bakfiets, welke aan de Zuidwal was geplaatst eenig worstenbrood ontvreemd.Men denkt hier te doen te hebben met dezelfde persoon die een week geleden een tasch van een damesfiets welke aan den Stationsweg was geplaatst, stal. Maandagmorgen ontstond een woordenwisseling tusschen zekere L. en een gemeenteveldwachter van O. Plotseling sloeg L.den gemeente veldwachter, doch ijlings toege schoten hulp wist L. spoedig in de bajus te we ken, termeer daar het zich alspeelde in de hal van het gemeentehuis. Bij fouilleering bleek L. een 10- tal ongebanderolleerde sigaretten hoekjes bij zich te hebben die in beslag genomen eerden. 2 Vliegen dus in een klap. Door de kommiezen en ge meente-veldwaehter werd bij M. alhier een aanlal frauduleus inge voerd sigarettenpapier in beslag genomen. Proces vei baal werd op gemaakt. Door de Heusdensche Fanfare werd in Hotel »Het Wapen van Amsteidam« haar eerste winter- uitvoering gegeven. De heer A Bax, voorzitter der Fanfare heette de aanwezigen welkom en hoopte dat zij een genotvollen avond zouden hebben. Onder leiding van den Directeur, den heer J. v. Berkel uit Ammerzoden, werden een zestal muzikale nummertjes uitgevoerd. Na de pauze had de opvoering plaats van het kluchtspel in 2 be drijven: »Een wetenschappelijke bijeenkomst«, hetwelk werd opge voerd door leden der Fanfare. Het stuk wer 1 op verdienstelijke wijze gespeeld. De Fanfare kan met ge noegen op het succes van deze uitvoering terugzien. Voor den handelscursus, uit gaande van de Winkeliersvereeni ging, alhier, en welke zal worden gehouden in Hotel «Het Wapen van Amsterdamhebben zich 40 cur sisten opgegeven. Donderdagavond heeft de R.K. E.H.B.O. vereeniging alhier haar eerste vergadering na hare oprich ting gehouden. In deze vergadering is het regle ment der vereeniging vastgesteld Besloten is den cursus E.H.B O. welke zal worden gegeven door Dr. R. Verhoeven, alhier, en waar voor zich 32 personen hebben op gegeven, te doen aanvangen op 19 November a.s. De cursus zal wor den gegeven in hel R K. Vereeni- gmgsgebouw alhier op eiken Vrifdag, des avonds om 7'/j uur. Voorts is beslolen ïot 17 Novem ber a.s. alsnog gelegenheid te geven zich voor den cursus aan te melden, bij Mej. A. Keunen secretaresse der vereeniging. De uitslagen der onderlinge compeliewedstnjden der damclub V.D., alhier, ziju als volgt: Groep 1 Gerr, Jonker—F. v. Münster 2-0 A. de Graag—B. Klerks uitgesteld. Groep 11 J, Deurloo— C. Bax 0 -2 C. Schaap J. Timmermans 2—0 Groep 111: G. Jonker - B. Aerts 2- 0 R. Kamminga - J.Andriesse uitgest. Groep IV H. Brouwers-H. Heuveling 2—0 A. Fitters—M: v. Beijnen 2—0 Heden werd met goed gevolg te water gelaten het Motorschip »Dalness« in aanbouw op de wen van de firma de Haan &Uerlemans te rieusden, voor Zuid-Afrikaansche rekening. De lengte van het schip is lUU lt, terwijl het draagvermogen circa 3U0 Ton bedraagt. In dit schip wordt geplaatst een Atlas-Diesel motor van 300 P.K., net schip is voorzien van een koel- ruim met Koelinstallatie, het wordt electrisch verlicht, terwijl de hulp machines electrisch worden gedre ven. Dit schip is gebouw onder Lie yds klasse 100 A 1 en de British Board oi Trade requirements. Na het inplaatsen der machines zal het schip op eigen kracht naar Zuid Afrika gaan. Cirsus van Bever. Drie dagen heeft het bekende cir cus van Bever bij het Wilhelmina- plein alhier zijn veriooningen gegeven, uoch de slechte tijdsomstandigheden zijn oorzaak geweest, dat de belang stelling voor het vele goede, dat van Bever bood, slechts zeer matig is ge weest. Kaatsheuvel houdt van circus- spel, wat bewezen is, door de groote belangstelling, die hier steeds aan aan deze attracties werd gegeven, doch, ofschoon van Bever, zooals hij momenteel werkt, mogelijk wel het beste programma heeft dat Kaatsheuvel zelf in eigen plaats te zien gekregen heeft, was geen enkele voorstelling redelijk bezet. Desniettegenstaande werd telkens een programma afge werkt, dat in alle opzichten verzorgd was, en daarnaast nummers boodv, die de grootste wereldinstellingen niet beter kunnen geven. Wisselconcert Bel Canto. Slecht zelden mogen we tegenwoor dig wanneer we een recensie lezen over een vocaal of instumentaal con cert in den aanvang de betiteling „uit- verkochte zaal" lezen. Bel Canto, Kaatsheuvel, heelt dit echter Zondag opnieuw mogen beleven. De zaal was ie klein. En laten we nu eer geven aan wien eere toekomt: de attractie van den avond was het selectie-koor van Jan van Leeuwen de gemengde zang- vereeniging „Bel Canto" Tilburg. Voor den derden maal dat dit keurige corps hier optreedt heeft het met een stij gende belangstelling het publiek naai de zaal doen stroomen. Wat Tilburg te hooren gaf heeft aan de verwach tingen ten volle beantwoord. Naast werken van Schumann, Cesar Franck en Strauss, hoorden we Diepenbrock's „Den Uil" en het behoorlijke Dietsche drieluik van Jos Hendriks uit Maas dijk. We kunnen niet elk koor apart behandelen doch moeten opnieuw roemen de zangtechniek, de stembe- heersching en daarnaast het stemvo lume van dit selectie-koor. Daarbij de begeestering van den eeuwig jongen directeur, waarop het koor tol in de kleinste finesses keurig reageert, en ge lioort Bel Canto zooals dit nu reeds een tiental jaren met stijgenu succes musiceert. De solisten van den avond Mevr. Mallens Vollaers, met haar su bliem sopraan-geluid, hemels bekoor lijk tot in de hooge registers vooral in de p.p.'s; de fort tenor Leo Verschu ren met een stern-omvang en een tref zekerheid die te benijden blijft, daar naast machtige bas-solist Louis van Sprang, de beide laatslen in zeldzaam passend stemvolume, hebben hel audi torium doen genieten. Bel Canto Kaatsheuvel bracht afwisseling met mannenkoor- dameskoor en gemengd koor. Een vermelding moge hierbij ge maakt worden voor „Sthele's Oybin voor alt solo en mannenkoor waarin Mej. Marie van den Dungen als alt soliste optrad. Het accompagnement de zangnummers lag in handen van den heer Jos van Amelsfoort. Aan hel slot van den avond dankte Bel Canto's Voorzitter Dr. Vercauteren de gasten en bracht daarbij hulde aan Directeur solisten en koor. De heer Alex Ver schuren uit Tilburg dankte weder- keerig en was er van overtuigd dat de wisselconcerten met Bel Canto Kaats heuvel het allereerst aangegaan tot bloei en groei van beide vereenigingen zullen bestendigd blijven. Spijskokerij. Hedenmorgen half 12 werd in de St. Jansschool der Eerw. Broeders van Liefde de afdeeling jongens, Kaatsheuvel van de Spijskokerij der St. VinCentius-vereeniging geopend. Een 70-tal jongens zaten met grage oogen en wachtende monden de geu rige, boonensoep te wachten door Br. kok bereid. Het openingswoord van den Voorzitter der St. Vincentius-ver- eeniging stelde hun geduld op een zware proef, doch de voorzitter was het verplicht een woord van hartelij- ken dank te brengen aan Br. Overste met zijn helpers voor de belangelooze medewerking in dit schoone liefde werk toegezegd. Ook de andere wel doeners passeerden de revue waarbij we dit jaar voor het eerst met recht mogen noemen het burgerlijk Arm bestuur dat met een ruime subsidie dit noodige liefdewerk steunt. De soep was heerlijk van smaak wat we zelf hebben mogen constateeren. Dat de spijzen voedzaam waren zal iedere huismoeder toegeven als ze weet dat hierbij gehakt, boter, vet, rijst etc. in ruime mate aanwezig waren. Kape. laan van den Heuvel dankte namens den HoogEerw. Heer Deken de Vin- cenlius-vereeniging, de Eerw. Broe ders en de Weldoeners. Onder de aan wezigen, vele leden van de Vincentius- vereeniging, merkten we mede op bur gemeester Mallens en enkele dames. Koninklijk muziekgezelschap Euphonia. Zaterdag had in de zaal van het Koninklijk Muziekgezelschap Eupho nia een feestelijke bijeenkomst plaats van de harmonie van het gezelschap, dit nog als het laatste der feestelijk heden welke dezen zomer hij gelegen heid van het 60-jarig bestaan van de harmonie op zoo luisterijke wijze heb ben plaats gevonden. Tot dezen avond waren alle werkende leden met hunne dames uitgenoodigd en met recht kan worden gezegd, dat het een ware feest avond was. De President van het ge zelschap de heer van Nieuwstadt ver welkomde de genoodigden hun tot slot een prettigen avond toewenschendi- Dat laatste is bewaarheid geworden, er is genoten van muziek, zang voor dracht en dans, terwijl een goed sou per den inwendigen mensch versterk te. Zondagmorgen 12 uur werd in de zaal van Jiet Kon. Muziekgezelschap de algemeene jaar- en ledenvergade ring gehouden. In zijn openingswoord gaf de President een terugblik op het afgeloopen vereenigingsjaar waarbij hij met genoegen sprak over het zoo bij uitstek geslaagde festival bij ge legenheid van het 60-jarig bestaan. Hij sprak een propagandistisch woord voor aanwerving van werkende en honoraire leden, waarbij hij vooral rekende op den steun van de jongere leden. De notulen der vorige vergade ring werden onveranderd vastgesteld terwijl de kas met een klein batig sal- I

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6