Plaatselijke Berichten. SPORT. WAT KOOPT U m M VOOR ST. NICOLAAS? jj ill VERVOLG NIEUWS UIT UE LANGSTRAAT EN OMGEVING Woensdag 24 November 1937 No. 94. De Echo van het Zuiden Derde Blad DRUNEN. RAAMSDONK. WASPIK. GEEN JAPAN, j| H MAAR DEGELIJKHEID. M 50 MODELLEN FINEERWERK. M U Fa. ANTON HOLTGREFE H OUSSEN. HFRPT bouwboekhouden met ongeveer 20 deelnemers. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 25 NOVEMBER '37. Vijftig jaar koorzanger. Mauiiuag, 44 Auv. 1.1., Herdacht de neer A. C. Hrans ziju üouucu juoilcum als Koorzanger van ue Faioctiie Jtl. Maria Unncvltkl Unl- Vuugcn aimer. iici is levens een meik waardig feil, dal üij in die OU jaar, «ia jaai secieians van geuoeuid kuui gc- Wccsi is, ZcKcr uua ceu vermeiucna Waardige geneui leiiis Z.ui)aug wei u lei Herdenking van dll lenic zijner latentie ue Ficcuwge Jtlouginia opgcniageii, waarna om 14 uur le zijnen woonuuize een receptie voigue, waarvan een Ui uk gem uiK weiu gcinauKl. Maanuagav onU Had echter de leesiclijKe neiuenkriig plaais in iiel Calè van Ucli Heer l_., dnioldeis, Waal' Ue Gouden Jubiiaus op licl lenue wijze genuiuigu weirl. L)c Zcei eer w. ileei i^aslooi Keinps, voorzilier van iiel Parochiaal Zaag koor sprak Hij ueze gciegennciu treilende wooruen van waaiueeiing Voor den Uouaen Junilaiis. Vooral Iiel spreker uiikouien zijn buitengewone accui alesse, waaiüooi bijna iiooil een kerkelijke üiensloi repelilie door lieiir weia verzuimu. bpr. slelde üeur aan ook als vooi- beclü voor de oveiige koorzangers. Naaiens Hel koor en kerkineesicis, bood spieker deu leesleling ten gouden üoiloge uiel ïnsciiplie aan, iielgceu door neui onder aauk wei u aanvaard. Hierna werd hem door het kooi een leeslzaug toegezongen, waarna aiieu zien vereenigdeu rond een weiverzoigde lalel. Unnoouig le zeggen dat men nog langen lijd gezellig bijeen bleef. St Nicoiaas en »Ons Huis«. Maandagavond zal St. Nicoiaas vooi ile kinderen iler leden van de Velerauen vereeniging «Uns Huisa, in calé v. d. Piuyni een sLrooiavond houden. Wanneer de schrik er bij de kleiulies niet te veel 111 zil, kan hel er vroolijk naar toegaan. Gouden Bruiloft. Zondag had v.ra. Baaidwijk zijn gouden bruilof!, die op verzoek van 't j uoelpaar zonder eenig feeslbetoon werd gevierd. De neer en mevr. H. Klerx-van Herpt herdachten den dag waai op zij voor 5J jaren in den echt ver bonden waren. In de kapel der Eerw. Zusters van J.M..I. weid een plechtige H. Mis van dankbaarheid opgedragen, door den eerw. Sub Prior van Un- zenoort, geassisteerd dooi twee pa tel s, waarbij het Zuslerkoor eene driestemmige Mis zong. Na deze plechtigheid werd eene receptie ten hunne tiuizegehouden, waarop de belangstelling zeer groot was. De eerw. geestelijkheid en zeer vele anderen kwamen het gouden echt. paar complinienteeren, terwijl tele grammen; bloemen en felicitaties getuigden van hartelijk medeleven van zeer velen. Ook wij bieden de jubilarissen onze beste wenschen. LIEDERTAFEL „TOT BLOEI DER TOONKUNST". Bonte avond. De Liedertafel ,,Tot Bloei der Toon kunst" bood Zondagavond haar leden, donateurs en de leden van het Comité Festival 1937 met hunne dames, een z.g. „Bonte avond" aan tot besluit van het gouden jubeljaar der vereeniging. Deze avond, die een intiem karakter droeg en een zeer gezellig verloop had, is iedereen uitstekend bevallen en on getwijfeld zullen in de toekomst meer dergelijke avonden volgen. De avond werd geopend met een har telijk welkomstwoord van den voorzit ter den heer W. v. d. Mee, die de lie dertafel nog eens in ieders belangstel ling wilde aanbevelen. De „Heijmails Band" uit Nieuwkuijk bracht er met haar pittige, populaire jasz-muziek al spoedig de prettige stem ming in^ en vulde de pauzes tusschen de diverse nummers met haar vroolijke wijsjes aan. Het koor trad dezen avond voor het eerst óp onder haren nieuwen direc teur, den heer Joh. Verhoeven, muziek^ leeraar uit Drunen. Was de Liedertafel zelf reeds spoe dig tot de overtuiging gekomen dat zij in den heer Verhoeven een voortreffe lijk diréeteur had gevonden, ook het publiek heeft ^ich thans hiervan kun nen ovértuigen. Er viel te constateeren dat het koor in velerlei opzicht seeds vooruit gaat. In aanmerking nemende de korte periode dat de heer Verhoeven de di rectie voert mag gezegd worden dat de koren een keurige vertolking genoten, dat er duidelijk meer bezieling en toe wijding bij de zangers viel op te mer ken, en ongetwijfeld gaat dit koor on der dezen jeugdigen, maar bekwamen musicus een goede, succesvolle toe komst tegemoet. Van de verdere medewerkers aan 't afwisselende program van dezen avond noemen wij nog de heeren A. Boom en Chr. Thijssen, die bewezen nog weinig van hun befaamde zangerstalenten te hebben ingeboet. De jeugdige Sjef Boom bleek goede vorderingen te ma ken, zijn mooie bas-soli vielen zeer in den smaak. Veel succes had de heer M. Thijssen met zijn humoristische de clamaties. Ook de heer F. Spijkers oogstte met zijn toepasselijk nummer veel bijval. De heeren M. Pullens en A. de Brouwer zongen hun mooie soli op zeer verdienstelijke wijze. De hee ren A. de Beer, L. van Cromvoirt, Arn. Lombarts en A. Korthout, wisten met hun komische scènes het publiek uit stekend te vermaken. Het was een prettige avond en een mooi besluit van de feestviering rond om het 50-jarig bestaan der Liedertafel. vermelden dat het muzikale ge deelte op uitstekende wijze werd ver zorgd door de jongejuffrouw van Nispen die op een correcte wijze dezen avond mee tot een succes heelt weten te maken. Eveneens een woord van dank aan de hospita van den Lindeboom, die na afioop een prima koffietaftl had bereid. Zoodoende heeft O. V. een mooie avond gevoegd bij de vele die we reeds kregen te genieten. Waalwijksche wielerclub ((Excelsior» opgeheven. In een gisterenavond gehouden algemeene vergadering van boven genoemde vereeniging was men unaniem van oordeel dat, «Excel sior», wegers de minieme belang stelling, geen recht van bestaan mter heelt Zeer zeker is dit een te betreuren besluit, maar wij kunnen bestuur en leden geen ongelijk geven, want dit feit is te voorzien geweest. Men kan nog slechts waardeering toonen voor 't feit, dat de vereeniging zich zoo vele jaren, onder zwaren strijd, heeft weten staande te houden. Moge de belangstelling voor een wielei vereeniging, hier nog eens opgroeien, zeer zeker zal dan een herboren «Excelsior» toonen rechl van bestaan te hehben- ABONNEERT U OP DIT BLAD. Ziekenhuis te Waalwijk noodzake lijk achtte. Om een konijnenbout! Maandagnacht is er tusschen twee naluivers der slot vergadering van de gouden bruiloft, nl. v. D. en (1. ruzie ontstaan over een pietluttige oorzaak. Men had nog niet veel lust om huiswaarts te gaan en was daarbij een beetje llauw. G wist daarop raad, want hij had een konijn ge slacht en gebraden en dit zou men hij een der mede-feestvierenden gezamenlijk verorberen. Zoo gezegd, zoo gedaan. Maar v. D. eischte voor zich de besie bout, waarop de schenker G. natuurlijk niel inging. Dies verliet v. D. hoos de nachlluif en de rest zette het smakelijk souper voort. Toen na atloop v. G. zich over den Winterdijk huiswaarts begal werd bij door v. D. opgewacht en onverhoeds aangevallen, die hem in de wang beet en eenige sneden over z'n jas gaf. De marechaussee die direct van een, en ander werd in kennisgesleld heeft v. D. geariesteerd en meege nomen en gisteren weer vrijgelaten. Procesverbaal is opgemaakt. GESLAAGD. De heer Karei Bierlaagh alhier slaag de voor 't 3de gedeelte candidaat-no- taris. Film. Dinsdagavond werd in het gebouw der Ned. Herv. Gemeente een film avond gegeven ten bate van 't Zen dingsbureau te Oostgeest. De film was getiteld: Nieuw Guinea, terwijl dhr. Deneef die zelf ruim 16 jaar in Nieuw Guinea verbleef de film toelichtte. Op 1 December a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat dhr. M. v. Huiten werd aangesteld als gemeente-veld wachter, hiervan heeft hij 5 jaren dienst gedaan te Baardwijk destijds nog zelfstandige gemeente, 17 jaien in de gemeente Herpt en 3 jaren in de groote gemeente Heusden. Deze dag zal voor den jubilaris die aller sympathie geniet, niet onopgei/ merkt voorhij gaan. Vanwege de afdeeling Herpt van den N.C.B. is een ontwikkelingscursus begonnen met een 50-tal deelnemers. De lessen worden gegeven door den Eerw. Pater Benedictus van Luik van het Cisterciënserklooster Mariënkroon te Nieuwkuijk. Aan Mar. Jos Blom, aannemer, al hier, is opgedragen hot houwen van een woning voor rekening van Math. Blom, in de Suikerstra.it. In samenwerking van de ge meentepolitiekorpsen der gemeenten Raamsdonk, Geertruidcnberg en Dus- sen, de marechaussee te Raamsdonks- veer en de Brigadier der Rijksveld- wacht te Nieuwendijk, zijn alhier de laatste dagen verschillende daders van de alhier en omliggende plaatsen de laatste tijd veelvuldig plaats gehad hebbende diefstallen eu inbraken. De helers hiervan zijn eveneens opge spoord. Ze zijn voorgeleid voor den Officier van Justitie to Breda. In deze gemeente is ook een com missie samengesteld tot steun aan kleine hoeren, waarin zitting hebben: de heeren J. C. Schoonmakers, voorzit ter; G. C. de Bont en J. Faro, leden. Tot secretaris is benoemd de heer J. A. Molewijk. Zondag 1.1. gaf de tooneelvereeui- ging „Concordia" in de concertzaal van dhr. P. Roovcrs-Montens haar eerste winteruitvoering. Opgevoerd werd het tooneelspel in vier bedrijven: „Ik beu maar 'n Paria" door Willy van den Berg. De uitvoe ring is schitterend geslaagd, zoodat een dankbaar applaus den spelers ten deel viel. Vandaag (Woensdag 24 Nov.) des avonds uur zal de 7de Waspiksche "j Winkelweek officieel worden geopend. Onmiddellijk na deze opening zal door de har nonie „Volksvlijt en Volksver- j* maak" een muzikale wandeling door een gedeelte der gemeente worden ge- 1 maakt. 1 Aan de deelnemende winkeliers wordt goed succes toegevvenscht. - Naar wij vernemen zal St. Nico- laas a.s. Zaterdagmiddag een bezoek aan deze gemeente brengen. Om onge veer half twee zal de H. Man aan de grens der gemeente Raamsdonk wor dt n afgehaald, waarna een rondtocht door de gemeente zal worden gemaakt. **119H8 WAALWIJK. W. S. C. TOP—WSC 1—5. De met belangstelling en spanning tc- gemoetgeziene wedstrijd, tusschen de twee kampioenscandidaten TOP en WSC is in een verdiende en groote overwin ning voor de WSC'ers geëindigd. Zeker zal niemand een dergelijke groo te overwinning Verwacht hebben, maar dit is dan ook zeker niet op de laatste plaats te danken aan de zwarte voor hoede, waarvan elke speler een doelpunt voor zijn rekening nam. WSC kwam voor dezen wedstrijd met een geheel andere middenlinie uit, in de volgende opstelling: DoelJ. Bouman. Achter: Chr. Aarts, C. Aarts. MiddenJ. Klaassen, W. Pfaue, H. Snijders. Voor: M. v. d. Ëogaart, J. v. d. Ven, A. de Jong, M. Brok, W. Pot. Het kan gezegd worden dat deze wijzi ging uitstekend heeft voldaan. Over den wedstrijd zelve kunnen we met enkele opmerkingen volstaan. Het elftal van WSC klopte als een bus en met mooie verrassende open aanval len wist zij steeds gevaarlijke oogenbhk- ken van de TOP-achterhoede te schep pen. Doelpunten bleven niet uit, en me> 20 voor WSC ging de rust in. Na de thee bleef WSC meer aanvallend, en doelpuntte nog twee keer. Hierna trok haar halflinie zich onnoodig terug, en wist TOP nu in de meerderheid te ko men, en een tegenpunt te fabriceeren. WSC herstelde zich en maakte even voor het einde haar laatste doelpunt 1 Door deze overwinning heeft WSC ge toond het ernstigst voor een kampioen schap in aanmerking te komen. Het zal echter nog danig oppassen zijn voor de WSC'ers want Zaltbommel en DAW lig gen bij de minste struikeling op den loer. W.V.V. BLAUW WIT Blauw Wit zette haar overwinningen reeks voort door een 61 lege op Als U onze etalages bekijkt heeft U geen moeilijk- heden bij Uw keus! sss ZZZZ Wij hebben iets nieuws voor U, de nieuwe huisvlijt, izzz die reeds in alle groote steden wordt beoefend. ==z Op aangename wijze maakt U in Uw vrije tijd zelf SSSL SSZ Uw schilderijen. Geen ordinaire prullen, maar iets keurigs. SSz Ziet de voorbeelden in onze etalage. SST „DE GROOTE IJZERHANDEL" SSS SS V/h. Bierlaagh 7" SS5 WAALWIJK HOEK RAADHUISPLEIN SS SS TELEFOON 72. SST De Gouden Clown. Maandagavond ging voor de tweede maal en wederom vooreen geheel gevulde zaa het mooie too- neelstuk »De Gouden Clown«. De tooneelvereeniging «Kunst na Arbeid« oogstte wederom veel succes met haar uitstekende vertolking en kan met genoegen op deze beide opvoeringen terugzien. Roode Kruis. Inplaats van Dr. Ackermans uit Drunen, is benoemd tot comman dant van 't Roode Kruis te Waal wijk Dr. Kolster alhier. Het ligt in de bedoeling bij onge vallen e.d. zooveel mogelijk hulp te verleenen. St. Nicolaasin't woonwagenkamp Op iniliatief van de welpen van de AndreasZijlmans groep, zal St. Nicoiaas hedenmiddag een bezoek brengen aan het Woonwagenkamp. De Heilige Man zal onder de kleintjes aldaar, allerlei speelgoed en lekkernij uitdeelen, terwijl ook de ouders der kinderen niet zuilen worden vergeten. Ontspanningsver. O. V. Zaterdag opende bovengenoemde vereeniging het winterseizoen met een tooneelavond voor leden en gcnoodigden. De opening geschiedde door den heer F. Brouwer die in eenige warme woorden de tjokvolle zaal een kijk gaf op het doel en streven der vereeniging. Daarna kwam de tooneelafd. voor het voetlicht met de ingestudeerde nummers. Allen zonder uitzondering hebben kunnen genieten en den spelers komt dan ook zonder uit zondering een dankwoord toe voor het gehodene: Daar de zaal »De Lindeboom» te klein was om alle genoodigden te bevatten, zal op 4 December a.s. nogmaals een heropvoering plaats htbhen. Zij nog in het bijzonder te Persil-Huisvrouwen -avonden. Maandag- en Dinsdagavond wer den er voor de Waalwijksche huis. vrouwen in de zaal Musis Sacrum, alhier, inteiressante Persil-Huis- viouwen avonden gehouden. Reide avonden was de zaal goed bezet en de talrijke aanwezigen zuilen ook wel een goed beeld uiet naar huis genomen hebben van de meer dan voortreffelijke eigenschap pen van het hij iedereen zoo be kende Zelfwerkend Waschniiddel Persil. De demonstraties werden verdui delijkt door leerzame lezingen, dit mei belangstelling gevolgd werden, daar glashelder werd uitgelegd hot men moet handelen bij het was- schen van alle mogelijke sloffen. Het waren voor de huisvrouwen leerzame en amusante avouden, waartoe niet weinig heeft bijgedra gen de serveeiing van een kopje koffie of thee en een gratis verloting. Voor de Persil labrieken was hei tevens een doeltreffende reclame. Een brutaal stukje! Toen mej. B. uil 't Loonsch- Hoekje 1.1. Zaterdag haar tlets voor een woning in de Mr van Coothstr neerzette, beeft een dief de gelegen heid te baat genomen om uit haai fielstasch een paar pond bloedworst, gehakt en een porlemonnaie mei ruim drie gulden te gappen. Een bruiaal stuk op klaarlichten dag! Ongeval. De 16-jarige v P. uil Capelle kwam Zaterdagavond met z'n fiets tusschen de rails. Hij viel en brak een been. Door eenige leden der Roode Kruis-colonne werd de eerste hulp verleend en v. P. vervolgens per auto naar Dr. Roos in Capelle vervoerd. Bij diens afwezigheid werd hij naar Dr. Wijffels te Waspik overgebracht, die opname in 't Zilveren bruiloft. Vrijdag 26 Nov. a.s. hoopt het echt- paan- Chr. Muskens-v. Gorcuin haar zilveren huwelijksfeest te herdenken. Wij vernemen, dat de geheele buurt dit feit zal meevieren en daarom een gepaste versiering zal aanbrengen. En als de scheiding feest, dan is het raak Bouwvakarbeiders vergaderen. Vrijdagavond om half acht komen de bouwvakarbeiders in algemeene vergadering bijeen in de zaal dei- Meisjescongregatie. Spreker Chr. de Gier uit Den Bosch. De Sempksche weg. Met de werkzaamheden van den weg naar 't Seinpke is een aanvang ge maakt. Of men daar ook blij mee is op het Sempke. Vrijdagavond hield Pastoor Jans- sens de Horion in het vereenigingslo- kaal alhier, een lezing voor den Gods dienstcursus. Zijne Eerw. had tot on derwerp gekozen: „De Ark van Noë" en de geschiedenis van „Sodoma en Gomorra". In het luiermand-comité dat al hier is opgericht hebben zitting geno men: Mevr. Snijders, mevr. v. Vuuren, mevr. Snoek, mevr. v. Etten, mevr. Jongbloets, mevr. de Bekker, mevr. Hendriks, mevr. Jorridaanse, mej. Rietra en mej. van Steen. Onze dorpsgenoot de lieer G. Lecanse slaagde te 's Gravenliage voor liet derde deel notarieele acte. De gehouden collecte voor St. Nieolaas heeft alhier ruim 28.op gebracht, benevens zeer vele gesehen- ken in natura, zoodat de kinderen op 5 December een genotvolle dag kan worden bezorgd. A.s. Zaterdag geeft de fanfare Wilhelmtna alhier met medewerking van de Tooneelvereeniging „Ernst en Luim" uit Haarsteeg in café Leemans alhier een uitvoering. Door „Ernst en Luim" wordt opge voerd „Samson en Moot doen aan boksen", HANK. De collecte gehouden door het damescomité om met St. Nicoiaas de behoeftigen der parochie een verras sing te bezorgen heeft ongeveer 75. opgebracht. Door dhr. Willems, landbouwon- derwijzer te Elshout wordt voor de leden van den R.K. Jongen Hoeren Stand een cursus gegeven in land-

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9