St Nicolaas- advertenties AGENDA'0 BUITENLAND RECHTZAKEN. HERPT. NIEUWKUiJK. HEUSDEN. GEERTRUIDENBEKG. RflflMSDÖNK. SPRANG—CAPELLE. Wij verzoeken U tijdig uwe in te zenden» meene sympathie voor dezen waar- digen wethouder en echtgenoote. Maandag was het de dag der olli- cieeie viering. Andermaal had de buurt zich uitgesloofd. Om half tien verzamelden de buurt bewoners zich bij café H. van Son en trokken naar de parochiekerk van bt. Lambertus. De jubilarissen volgden met de fa milie in een zestal wagens. In de prachtig versierde en verlichte kerk werd door pastoor Goossens, met as- sistenlie der Eerw. heeren Vogel en Hoevenaars een plechtige Jubileum Mis opgedragen. Aan üe woning werd daarna dooi de buurt het echtpaar nog een spon tane hulde gebracht. Daarna werd het feest in huisely- ken kring voortgezet, terwijl de buurt de geheele week in feeststemming zal blijven en op diverse avonden zullen verschillende groepen feesten. liet w iterschap «De Binnen Oude Maas® heeft een vergadering van ingelanden gehouden 111 welke vei- gadei ing is besloten hel Oude Maasje op behoorlijke diepte te brengen zooals de legger aangeelt. L)e voorzitter, de heer Chr. A. J. van Heipl te iierpt, lichtte ee.i en auder uitvoerig toe; hoe 11a de reorganisatie van het waterschap in ïyud, welke noodig was met het oog op de verlegging van den Maasmond, de waterloop ook op betioorlijke diepte en breedte was georacht en hoe na verloop van jaren alles weer dicht dreigde te slibben zoodal voorziening in deze dringend noodig was. Hei bestuur nad allang naar een gunstig moment uitgekeken om het aan te pakken docu schrikte steeds terug van de kostende hooge waterstand met slechte wateralvoer van de vorige winter deed hen besluiten de zaak aan te pakken. Nu zijn er de plannen, ingelanden hebben ze goedgekeurd, de subsidie kan aangevraagd worden en dan zal met het werk begonnen worden met medewerking van de diensten der Ned. Heidemaatschappij, die voui' deze werken de noodige op metingen heelt gedaan en een be- grooting gemaakt van f 30.0U0 aan arbeidsloon en 1 5.5Ü0 algemeene kosten. Een en ander zal een verbetering geven zooals in geen jaren voor deze streek is gebracht. De leden der handooogschut- terij »Üns Genoegen« hielden giste renavond in haar clublokaal een vergadering waarin werd besloten in de maand Januari eene win ter uitvoering te geven zooals zij dat steeds gewoon is te doen. Ook werd besloten tot toetreding bij den bond »St. Sebastiaan« wat tot gevolg zal hebben dat de vereeni- jing in den vervolge een R.K. ver geheel zullen een 8 complete uit zetten met wieg kunnen worden geschonken waartoe niet het minst heeft bijgedragen de belangenlooze medewerking die de K.J.V. en de R. K Meisjesnaaikring verleenen om het noodige gratis te vervaar digen. Het aantal geborenen ge durende de laatste drie jaren in de maand Januari bedraagt gemiddeld 6 zoodat naar alle waarschijnlijkheid een voldoend aantal uitzetten be- semkbaar zijn. Voor de Evangelisatie «Eben- Haëzer« te R'veer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9,30 en des nam. '2 uur voor te gaan de heer v. d. Ent uit Aalst. Ceiiiging zal zijn. Zaterdag jJ. speelde de damclub V.D. alhier een competitie-wedstrijd voor den Noordbr. Dambond tegen D.l.ü. te Waspilc. De uitslag was als volgt: A. Vloumans—A. de uraag L. van Diem—B. Klerks P. KoningS—C. Bax P. de Bont—F. van Münster J. Langerwerl—C. Schaap C. Zwiets-J. Timmermans J. schoenmakers—J. üeurlo M. CoemansJ. Andriese W. Schot—üijs Jonker 0-2 0- 2 0- 2 0- 2 2- 0 1- 1 0- 2 1- 1 2- 0 6—14 Maandag j.l. werden de onderlinge competitie-wedsirijden voortgezet met de navolgende partijen Groep I. A. de Graag—Gerr. Jonkers F. van Müust4r—Klerks Groep 2. C. Bax-C. Schaap J. Timmermans—J. Deurlo Groep 3. A. Fitters—P. van Münster M. van Beijnen—rt. Brouwers De collecte voor het Oranje-Wiegen- fonds heeft alhier opgebracht pim. f100.— 0-2 1—1 Het zoontje van den heer van Dalen-Pruijsten liep in de Koestraat spelenderwijs tegen een motorrijder op. Gelukkig had de motor bestuurder, de heer de Laat weinig vaart. Hij kon echter een aanrijding niet voorkomen met het gevolg dat het kind een gapende hoofd wonde opliep. Onmiddellijk were 't overgebracht naar dokter Jaspers die de eerste geneeskundige hulp verleende. _j Het door Mevrouw Bianchi - von Freijburg gevormde comité om te komen tot het verstrekken van een baby uitzet aan de daarvoor in de maand Januari a.s. in aan merking komende gezinnen kan op een groot succes bogen. In het De mondorgel vereen iging »Kunst Adelt« besloot in haar jongste ver gadering haar club en repetitielokaal voortaan te doen vestigen in het Bondsgebouw. Met deze reorganisatie zijn bij de vereeniging verschillende nieuwe leden toegetreden. V/ Zondagavond is tijdens afwe zigheid der bewoners ingebroken in de woning van Voogts in de Peper, straat. Bij thuiskomst vond men de deuren geforceerd en een ruit inge slagen. Dekastenen laden en bedde goed waren geheel overhoop ge haald terwijl een gesloten kast werd opengebroken. Voor zoover kon worden nagegaan werd echter niets vermist. Zondagavond ontstond in de woning van L. Bruurmijn een begin van brand. Spoedig toegeschoten mlp wist den brand spoedig te blusschen en erger te voorkomen. RAAMSDONKSVEER. Wegens herbestrating van de Luiten Ambachlstraat en Putstraat van den verkeersweg Baamsdonk. Waspik is het verkeer voor motor rijtuigen, rijwielen en andere rij en voertuigen over dien weg gestremd vanaf Maandag 29 November 1937 tot en met Zaterdag 29 Januari 1938. Het verkeer heeftgedurendeboven- genoemden termijn plaats door den polderweg, de Kadestraat en den daarop uilkomenden zijweg, die een verbinding vormt met het niet af gesloten gedeelte van de Luiten Ambachtstraat. De bazaar welke werd gehouden ten bate van gebouw Rehoboth en het suppletiefonüs der Antonettaslichting heeft niet minder dan ruim 1700 gulden bruto opgebracht. De uitslag van de gehouden ver loting ten bate van het suppleiiefonds der Antonettastichting en het gebouw Rehoboth, welke verloting is gehouden op den sluitingsavond van den bazaar in gebouw Rehoboth» is als volgt, op welke nummers de prijzen zijn gevallen No. 523 rijwiel, no. 1500 servies; no. 463 electrisch strijkijzer, no. 293 wollen deken, no- 1100, no, 855, no- 1124, no. 968, no- 585, no. 635, no. 1250, no. 1043, no. 433, no- 440, no. 93, no 909, no. 704, no. 300, no. 593, no. 341, no. 976, no. 1290, no. 321, no. 592, no. 405, no. 1141, no. 926, no. 1127, no. 454, no. 1441, no. 1109, no. 900, no. 91, no. 1039, no. 296, no 1209, no. 661, no 695, no. 1139, no. 1453, no. 842, no. 533, no- 656, no. 64, no. 150, no. 1255, no. 31, no. 499, no. 1340, no, 187, no. 386, no 375, no. 1054, no. 228 en no- 259. Gevonden een bankbiljet van tien gulden. Terug te bekomen aan het adres Julianalaan E 12b. Voorts is nog gevonden een etui met schrijt- gereedschap, dat terug te bekomen is bij de marechaussee, verder nog twee regenbeenpijpen. Ie bevragen bij G. Savelkouls, alhier. De oorspronkelijke bekend making als zoude Zondagmiddag a.s. in de Ned. Hervormde Kerk geen dienst worden gehouden komt te vervallen. In de Veersche Kerk zal dan namelijk om twee uur voor gaan de heer van Neutegem uit Doidrecht. De heer H. W. van der Werf, alhier, werd gekozen tot Ouderling in de Ned Hervormde Kerk in deze gemeente, in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer C. Sneep. De heer van der Werf heeft de benoeming inmiddels aan. genomen. SPRANG. Ter verkiezing van één ouder ling en één diaken bij de Geref. Kerk alhier, wegens periodieke aftreding van de heeren J. A. Ver doorn en A. B. v. d. Hoeven, wer den door den kerkeraad als dub- beltallen gesteld resp.voor ouderling en diaken de heeren C. Braspenning en J. v. Drongelen; en G. Both en H. de Hoop. De Sociale Studieclub van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle kwam Maandagavond in den Chr. Volksbond in vergadering bijeen. Door dhr. C. v. Caem Dzn. werd als onderwerp ingeleid «De verbin dendverklaring van ondernemers overeenkomsten en collectieve ar beidscontracten®. Op deze inleiding volgde een flinke bespreking. De volgende ver gadering werd vaslgesleld op D.V. 27 December a.s Een nieuw lid trad tot de club toe. Na een op wekkend woord werd de vergadering door den inleider met dankgebed gesloten Maandagavond vergaderde de Ned. Herv. Mannenvereeniging «Troffel en Zwaard® in de zaal van den Chr. Volksbond, onder leiding van haar voorzitter, de heer C. Nieuwenhuijzen. Na opening op gebruikelijke wijze, het lezen der notulen enz., werd door dhr. A. Bosch een onderwerp ingeleid over A t. 12 Ned. Geloofsbelijdenis, waar op een leerzame bespreking volgde. De geanimeerde vergadering weid hierna met dankgebed gesloten. CAPELLE. Reeds herhaalde malen had Mej Wed.S. alhier opgemerkt, dat tijdens haar afwezigheid ongenoode gasten zich door middel van een valschen sleutel toegang tot haar woning verschaften en het noodige meena men, als geld, uit de winkellade, sigaren, sigaretten, enz. J.l. Donder dag was tijdens haar afwezigheid weer een bezoek aan haar woning gebracht met het gevolg, dat de geldlade leeg was, toen zij thuis kwam. Bij den gemeente veldwach ter werd aangifte gedaan en dezen mocht het gelukken de vermoede lijke daderes nog dienzelfden avond voor den burgemeester te geleiden, waarna zij in arrest werd gesteld. Naar we nader vernemen heeft de gearresteerde, Mej. G. C. de J., thans een volledige bekentenis af gelegd, en is zij in vrijheid gesteld. J.l. Vrijdagavond werd in het Stationskoftiehuis van den heer P. Pruyssers een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen de Ca- pelsche en de Dussensche damver- eeniging, welke wedstrijd door de Capelsche dammers met 8 6 ge wonnen werd. De onderlinge uitslag van dezen wedstrijd is de volgende Capelle Dussen S. Y.Oerlemans- Vingerhoedts 0—2 A. Tactor—de Booy 0 2 A. van Vuuren-A. de Rooy 0_2 P. Tactor—van Moergestel 2—0 Adr. v. d. Waals v. d. Pluym 2—0 Z. Molegraaf G. de Rooy 2—0 P. van Vuuren van Ülst 2—0 Bij de j.l. Zaterdagnamiddag gehouden verkiezing van 2 notabe len der Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk wegens periodieke aftreding van de heeren N. de Rooy en J. C van Os, werd de heer N. de Booy herkozen, terwijl in de plaats van den heer J. C. van Os werd gekozen de heer A Wijnands. Na ongeveer 4 jaar aan ue Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse verbonden te zijn geweest nam Ds. J. R. Cuperus, in verband met zijn vertrek naar de Ned. Herv. gemeente te Doornspijk, j.l. Zondag in de namiddaggodsdienstoefening voor een overvol kerkgebouw, waaronder ook velen uit omliggende gemeenten, afscheid van zijn tegen woordige gemeente. Na zijn predi king richtte Z.E. enkele woorden van afscheid tot de leden der ker kelijke colleges, e.a., waarna de scheidende predikant werd toege sproken door ouderling J. A. Ver heiden en door zijn ambtgenoot, Ds. Oost uit Baamsdonksveer, die tijdens de predikantsvacature te dezer plaatse het consulentschap zal waarnemen. Van de gelegenheid om des avonds persoonlijk afscheid te nemen werd door vele gemeente leden gebruik gemaakt. Naar we vernemen zal Ds. Cupe rus zich a.s. Zondag aan zijn nieuwe gemeente te Doornspijk verbinden na des morgens tot zijn werk aldaar ingeleid en in zijn ambt bevestigd lte zijn. Tijdens de predikantsvacature zullen des namiddags de kerkdien sten vervuld worden door de Bing- predikanten, terwijl des Zondag morgens leesdienst zal worden ge houden. Tot volontair ter gemeente secretarie van Sprang-Capelle is toegelaten de heer Janson uitWas- pik. De Coöp. Stooinzuivelfabriek »De Toekomst® alnier houdt a.s. Vrijdag des nauiiddags half drie een algemeene ledenvergadering in het calé van Zwietering. De agenda vermeldt 1. Opening. 2. Mede. deelingen. 3. Verkiezing van een bestuurslid en een commissaris. 4. Uittreding van leden en nieuwe leden. 5. Vaststelling entreegeld nieuwe leden. 6. Voorstel tot uit- keering over het ledenkapitaal, bij geschreven in 1931 en 1932. 7. Rondvraag en sluiting. WAALWIJK Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. YV.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten 11. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Boode Kruis O. L. School. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten 1, van 6.30 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag Luxor Bioscoop «Sanders van de rivier«. RADIO—DISTRIBUTIE—BEDRIJF WAALWIJK. DONDERDAG 2 DECEMBER. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Diversen. 10.25 Londen Regional. 12.20 Droitwich. 2.20 Londen Regional. 3.35 Droitwich. 78 Gramofoon van het R.D.B. 8.00 Droitwich. VRIJDAG 3 DECEMBER. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Keulen. 8.50 Diversen. 10.35 Radio Parijs. 11.05 Londen Regional. 12.50 Droitwich. 1.35 Londen Regional. 5.20 Droitwich. 6.20 Keulen. 78 Gramofoon van het R.D.B. 8.00 Droitwich. 9.20 Londen Regional. 10.20 Keulen (l)eutschlandsender). 11.20 Londen Regional. 11.35 Droitwich. ZATERDAG 4 DECEMBER. DE TOESTAND VAN GENERAAL LUDENDORFF ERNSTIG. Te München wordt omtrent de ziek te van generaal Ludendorff medege deeld. dat de generaal die reeds gerui- men tijd aan een blaasziekte lijdt op 4 November door prof. Kielleutner ge opereerd is. De laatste dagen is de toe stand ernstiger geworden door stoor nissen in de stofwisseling. De behande lende geneesheeren meenden gisteren dan ook te moeten verklaren dat de toestand ernstig is. Havas meldt uit München, dat de toestand als zeer ernstig werd be schouwd en dat de doktoren het ergste vreesden. De generaal is 73 jaar. DE SPAANSCHE BURGEROORLOG. De bevelvoerder van de Engelsche Middellandsche zeevloot heeft van de Admiraliteit opdracht gekregen, om zich naar Palma op Majorca te begeven en zich daar in verbinding te stellen met admiraal Moreno, den chef der zeestrijdkrachten der opstandelingen, over de kwestie van de afkondiging eener blokkade van de Spaansche Oostkust. Het Engelsche standpunt is, dat, aangezien aan beide strijdende Spaansche partijen het recht van oor logvoerenden is onthouden, van een blokkade geen sprake kan zijn volgens internationaal recht. Aan admiraal Mo reno zal beduid worden dat Engeland het recht van aanhouding buiten de driemijl grens en nog minder het recht van aanval op een schip dat die juri disch niet bestaande blokkade zou wil len doorbreken, niet zal erkennen. Japan zal Franco erkennen. Reuter verneemt uit goede bron te Tokio, dat Japan dezer dagen de re geering van Franco zal erkennen. VOLLEDIGE OVEREENSTEM MING TUSSCHEN PARIJS EN LONDEN. De Britsch-Fransche besprekingen tusschen de- Fransche staatslieden Chautemps en Delbos en de Engelsche diplomaten Chamberlain, Lord Halifax en Eden, mogen bijzonder geslaagd ge noemd worden, daar op alle punten van geschil volledige overeenstemming is bereikt. Deze bijeenkomst wordt be schouwt als de succesvolste die gehou den zijn. Reuter verneemt verder, dat aan den aanvang der bijeenkomst lord Halifax een volledig rapport uitbracht van de indrukken van zijn Duitsche bezoek. De Fransche ministers begrepen ten volle de verre strekking van dit bezoek, evenals het feit, dat het beperkte doel, dat men zich had gesteld, bereikt was. Vervolgens werd de kwestie der ko loniën met al haar aspecten besproken. Men was het er over eens, dat deze aangelegenheid verdere bestudeering vereischt. Hierop volgde een bespreking van de reis van Delbos naar Centraal Europa, waarbij van gedachten gewisseld werd over den toestand in de landen, die Delbos zal bezoeken, handhaving van den vrede in deze landen, evenals el ders. De toestand in het Verre Oosten vormde het volgende onderwerp van behandeling. Beide partijen waren het volkomen eens over den ernst van de situatie en de noodzakelijkheid waak zaam te zijn ter waarborging harer be langen. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Keulen. 9.20 Radio Parijs. 12.05 Londen Regional. 12.35 Keulen. 1.20 Brussel Vlaamsch. 3.20 Keulen. 5.20 Radio Parijs. 5.50 Brussel Fransch. 6.20 Keulen. 78 Gramofoon van het R.D.B. 8.00 YVeenen. 9.30 Radio Parijs. 10.10 Berlijn. Mishandeling met een mes te Loon op Zand. In hooger beroep van een vonnis van den politierechter le Breda, waarbij hij veroordeeld was tot twee maanden gevangenisstraf,ver scheen voor het Gerechtshof M V schoenmaker te Sprang-Capelle,ter zake dat hij op 1 Juli 1937 te Loon op Zand G. J. Musters met een geopend mes in zijn linkerbovenarm had gestoken en bloedend had verwond. Hij kwam in hooger beroep met de bewering het niet te hebben gedaan. Getuige G. J. Musters verklaarde dienaangaande, dat hij uitgeweest was en op zijn fiets gezeten ver dachte zag staan ruzie maken met een meisje. Meerdere anderen ston den daarbij. Getuige was toen op V. toegeloopen en had tegen hem gezegd «Ge moet hier geen ruzie komen makenDaarop had V. hem gestoken, om vervolgens hard weg te rijden. Twee getuigen 5 décharge waren gedagvaard, welke verklaarden dat zii Musters na het zeggen van «Ge moet hier geen ruzie komen maken« in gehukte houding op V. hadden zien toeioopen. Verdachte zei dat hij absoluut geen mes had gehad, maar dat hij het niet onmogelijk achtte dat ge tuige met een mes op hem afge komen was, en bij het afweren van den slag zich zelf er mee had ver wond. Aldus was de indruk van verdachte, hij gaf echter toe den ander ook geen mes te hebben zien gebruiken. Ook de heide getuigen 5 décharge, die Musters een aanvallende hou ding hadden zien aannemen, had- v Wij kunnen er dan de noodige zorg aan besteden, U is ver zekerd van een goede plaats en wij kunnen tijdig gereed zijn. Nogmaals stelt niet nit tot 't laatst. J. Andriese—Gijs Jonker Groep 4 2-0 2-0 0-2 0-2 0-2 w Wijziging in programma voorbehouden.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6