AKKERTJES Plaatselijke Berichten VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Ook gI griep? Woensdag 8 December 1937. No. 98. De Echo van het Zuiden DENKT ER AAN! Heden laatste dag ST. NICOLAAS-WEDSTRIJD! HEUSDEN. 3'id.w KAATSHEUVEL. SPRANG—GflPELLE. DRUNEN. Winterseizoen - SpijsKoKerij In actie. Geachte lezers en lezeressen, Het is bijua beschamend om er mee voor den dag te komen. Er is reeds zoo vaak, zoo dikwijls beroep op Uwe beurs gedaan. Ouicjeeie en andere instanties üebben om Deurten hij U aangeklopt en telkens beoogde dat bezoek steeds 't zeilde doel: U moest geven en nogmaals geven. 't iVleiiscbelijke geduld en de draagkracht van de portemonnaie hebnen hunne grenzen. En tot aan dit grensgebied zijn wij thans gevaarlijK dicht genaderd. En toch, waarde lezers en leze. ressen, ofschoon wij dat alles weten, ondanks het feit dal wij vreezen Uw verdiend misnoegen ons op den hals te halen, uw gerechte toorn over zooveel onbescnaamdheid te ont ketenen, wij wagen het er op en dus gaat weer onze nood. kreet de lucht in, op hoop van zegen. Wie zal 't den drenkeling kwalijk nemen dat hij om hulp schreeuwt als 't water hem tot aan de lippen is gestegen En zoo is 't met ons liefdewerk, met onze spijskokerij die nu reeds 'n drietal weken haar zegenrijken arbeid heelt verricht, die dagelijks aan een tweehonderdtal kinderen een warmen maaltijd heeft verstrekt. Wat zoo iets beleekent voor die ondervoede stakkers uit behoeftige, vaak zeer kroostrijke gezinnen, welke sociale weldaad aan dit op groeiend geslacht wordt bewezen, hoelt hier niet nader te worden uiteengezet. Maar zonder voldoende geldelijke hulpmiddelen is het onmogelijk dit werk voort te,zetten en dreigt het binnen niet al te langen tijd te moeten worden stopgezet. Hulde willen wij bij deze gelegen heid brengen aan de edelmoedige dame hare aangeborene beschei denheid verbiedt ons haar naam te noemen die telken jare weer opnieuw den bedelstaf opneemt en bij talrijke vrienden en kennissen aanklopt om een bijdrage ten bate van ons liefdewerk. Ieder jaar opnieuw dit ondankbare werk in dienst der christelijk cha. ritasI Maar wij kunnen getuigen dat deze onvermoeide naastenliefde de kracht is geweest die de Spijs kokerij tot dusverre in staat heeft gesteld hare heilzame werkzaam heden te verrichten. Om deze zeld zame verdienstén betuigen wij haar van deze plaats onzen hartelijken dank Maar dit seizoen zijn de nooden wel zeer hoog gestegen. Zonder Uwe hulp, geachte lezers en lezeressen, komen wij er dit jaar niet. En dus trotseeren wij zeer gaarne Uwe aanvankelijk ongeduld en mis noegen door onze poging bij U op. gewekt. Zal het moeten gezegd worden dat in Waalwijk de Spijs kokerij niet kon in standgehouden worden omdat de naastenliefde hier een onbekende deugd is? Immers neen, Uwe olfervaardigheid en bur gerzin hebben reeds meermalen de bewijzen geleverd tot groote daden in staat te zijn. En nu wordt U alleen gevraagd om 'n bescheiden bijdrage of andere gift in natura Gunt het misdeelde kind zijn dvgelijksche maaltijd. HET COMITÉ DER SPIJSKOKERIJ. Penningmeester: J. Teurlings, Julianastraat 1 Gironummer 87683 Maria Congregatie. In de parochiekerk van O. L. Vr. Onbevl. Ontv. wordt vanaf Donder, dag een triduum gehouden voor de leden der Maria Congregatie, welke Zondag gesloten wordt met een plechtig Lof, waaronder opdracht der nieuwe leden. St. Nicolaas in den R.K. Gildenbond. Zaterdagmiddag was het voor de kinderen der leden van de R.K. Werkliedenver. feesl, daar het be stuur voor een passende St. Nico- laasattractie had zorg gedragen. Werden de kinderen in de voor gaande jaren vergast op een film voorstelling waarbij St. Nicolaas tegenwoordig was, thans verscheen een goochelaar op het tooneel, de heer Vennings uit Breda, die met zijn uitzonderlijke toeren, bij de kleintjes een daverend succes oogstte. Voor den aanvang der voorstel lingen, betrad St. Nicolaas met zwarte Piet de zaal, waar Z H. werd toegesprokca door den heer F. Passier, voorzitter van de R.K. Werklieden ver., die Z.H een harte lijk weikon toeriep. St. Nicolaas dankte met enkele goedgekozen woorden, waarbij hij de jeugd vermaande. Na de goochelvoorstellingen,ging St. Nicolaas over tot de uitdeeling der schitterende cadeaux. Zeker is niemand teleurgesteld naar huis teruggegaan. St. Nicolaas bij O.O.G. Ook de tooneelvereeniging O.O.G. is dit jaar niet door den Heiligen Man overgeslagen, want de kinderen der leden en donateurs hebben een geuoegelijke Zondag niddag in iüalia kunnen doorbrengen. St. Nicolaas werd bier toegespro ken door den voorzitter van O.U.G., dbr. Kleiju, waarna het kinder koor ouder leiding van den heer lom Burmanje op verdienstelijke wijze enkele treilende liedjes ten geuoore gebracht. De latrijke versnaperingen en cadeautjes die werden uitgereikt zorgden er wel voor dat alle klein tjes voldaan waren over dezen goed geslaagden middag. St. Nicoiaas in v.m. Baardwijk. Ook de Baardwijkschejeugd heeft ruimschoots baar aandeel gebad in de algemeene St. Nicoiaas vreugde. Het St. Nicoiaas-comité bad Za. terdag weer een rondgang georga niseerd, tijdens welke gelegenheid tevens een collecte gehouden werd, waarvan de opbrengst aan de armen ten goeue zal komen. in het palronaatsgebouw kon hierna de jeugd zich aan een speel tafel vermaken, zoodat niemand met ledige banden naar buis be. hoefde te gaan. van inzending der oplos singen van onzen Ongeval De negenjarige H. kwam Maan dagmiddag mtt een step op den Paraielweg dusdanig te vallen, dat hij bij K. moest worden binnenge dragen. Dr. Langemeijer, die spoedig aanwezig was, constateerde een lichte hersenschudding, waarna de kleine naar het St. Nicolaas-zieken. huis alhier vervoerd werd. Jubileum Tentoonstelling J. v. Delft. Morgenavond zal in restaurant »Modefh«, te Tilburg, de jubileum, tentoonstelling geopend worden van de werken van den kunstschil der Jan van Dellt. Deze tentoonstelling wordt hem aangeboden, door de Mudeaten en Uuu-Mudenten van de R.K. Leer gangen, bij gelegenheid van zijn zö jarig Jubileum als docent aan de Academie van Beeldende en Bouwende Kunsten en zij wordt gehouden ouder auspiciën, van de Kleine Academie. Deze tentoonstelling die morgen avond door den burgemeester van Tilburg zal geopend worden, is te bezichtigen van Vrijdag 1U t/m. Üonderaag 16 December, van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m., uitgezon- derd Dinsdag 14 December van 12-6 uur. Ongetwijfeld zullen velen van deze mooie gelegenheid gebruik maken om eens van meer nabij in kennis te komen van het werk van dezen bekenden oud-Waaiwijker. Teraardebestelling mr. J. H. M. van Roosmalen. Gisteren heeft te 's-Hertogenbosch onder zeer groote belangstelling de plechtige uitvaart en begralenis plaats gehad van het stoffelijk over schot van Jo. H. M. van Roosmalen, in leven directeur van de Provinciale Noord-Brabantsche en 's-Hertogen- bossche Courant. Om kwart voor tien werd het stoffelijk hulsel van het ziekenhuis der Broeders van Barmhartigheid St. Joan de Deo overgebracht naar de Kathedrale Basiliek, waar aan het hoogaltaar een mis van Requiem werd gecelebreerd door den deken, plebaan Brekelmans, met assistentie van de kapelaans Heerkens en Lucker van de Basiliek. Aan zij-altaren werd gecelebreerd door prof. dr. Teulings van het Groot seminarie, door dr. L. de Gruyter uit Luik en door dr. L. de Gruyter uit Nijmegen; voorts werd een mis opgedragen door rector V. van Spaendonck, rector van het Canisiuscollege te Nijmegen. Onder de talrijke aanwezigen be vonden zich mgr. F. N. J. Hendrikx, vicaris generaal van het Bisdom als vertegenwoordiger van den bisschop A. F. Diepen burgemeester mr. F J. van Lanschot en wethouder M. van Soestbergen; vertegenwoordigers van de r.k. vereeniging van drukkers patroons; van de Neerlandia-pers van het district Den Bosch en om streken van de r.k. boekdrukkers patroons; van de Vereeniging De Nederlandsche dagbladpere van de Katholieke spaarbank; van de hee. rencongregatievan de carillon missie en van de Kamer van Koop handel, Het zangkoor van de Basiliek zong de Requienmis van Perosi onder leiding van den heer Bouman, terwijl de heer Peter Kallenbach het orgel bespeelde. De heer Rob. Gevers zong de baritonsoli. Na de liturgische plechtigheid voerde de heer Kallen bach nog uit «Blute Nur« uit de Mattheus Passion van Bach. Terwijl ue rouwstoet het kerkge bouw verliet werd op den St. Jans beiaard door den beiaardier A, v. Baikom treurmuziek gespeeld. Het stoffelijk overschot, bedekt met een schal van bloemen, werd gevoerd langs het gebouw van de krant, waar net personeel, voor zoo ver niet in den sioet aanwezig, stond opgesteld. Hier werd haltgenouden en nechtlen de oudste en ue jongste leden van het personeel een krans aan de kist. Up de r.K. begraafplaats te Orlhen werd de absoute verricht door mgr' L. de Gruyter met assistentie van prof. dr. ieulings en dr. L. de Gruyter. Bij de geopende groeve werd het woord gevoerd door den heer Henny namens de Dagbladpers en dooi den neer J. Cleeruin van de Feueratie van Druküerspatroons. De heer Willem Boelaars sprak namens het personeel en de ouuslezoon van den overledene, de heer Jos. v. Roos malen, dankte namens de familie voor de laatste eer zijn vader be wezen. Contingenteering invoer van schoeisel. Binnen landsche mui kt door onder linge concurrentie verzwakt. Een wetsontwerp is ingediend tot verlenging van de regeling van den invoer van schoeisel en leeslklaar schoenwerk. De ontwikkeling van deu toestand in de Nederlandsche schoenindustrie is, in vergelijking met het vorige, gedurende liet thans verloopen con- iingenleenngsiijdvak van 6 maanden uiel van dien aard geweest, aldus zegt de memorie van toelichting, dat de betrokken bediijven reeds thans weerstand zouden kunnen bieden aan een sterken bnilenland- scneu druk op de door de scherpe onderlinge concurrentie verzwakte biniienlandscke maikt. De minister achlle het daarom raadzaam de onderhavige invoer beperkende maatregelen voor den duur van een jaar te verlengen. Bond van Handboogschutterijen in de Langstraat. Zondagmiddag kwamen in calé Th. Elshuut te Drunen de algevaar digdeu bijeen van aangesloten ver. eeiiigingeii van den bond van Hand- boogschuilerijen «Gezellig bamen- zijny om te komen tot stichting van een kiing van aangeslotenen bij den R. K. Bond bht. Sebastiaan» te Eindhoven. Na een zakelijke uiteenzetting van den heer van ópraug uit Vlijmen werd besloten «Gezellig hamenzijn» te reorgauiseeren en de nieuwe ver. te noemen Kling van Handboog- schutterijen «Gezellig hamenzijn.» Het oude bestuur bleef gehandhaald terwijl de heer Obbens van »Con- slaiiua» weid toegevoegd als waar nemend secretaris. Belrelïende vaststellen concoursen en voorziening nestuuisvacaluie zal in het a.s. voorjaar een aparte alge. meene vergadering worden belegd. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambts gebied werd gedurende de maand November ingelegd f 22038.57 en terugbetaald f24401.22. Het laatste door dat kantooi uit gegeven boekje draagt het nummer llöül. Installatie Burgemeester Wijste Schijndel. Te Schijndel werd Zaterdag j.l de nieuwbenoemde burgemeester W. J. N. Wijs onder zeer groote belangstelling van de ingezetenen ingehaald en iD een plechtige raads zitting geinstalleerd. 's Middags om één uur arriveerde den burgemeester en mevr. Wijs en familie aan de nieuwe kerk aan den Boschweg, waar aij door den voor-, zilter van het uitvoerend comité, den heer G. van Velthoven, werden verwelkomd. In een stoet, waaraan door vrijwel alle vereenigingen van Schijndel werd deelgenomen, werden burge meester Wijs en zijn echtgenoote in een landauer naar het raadhuis begeleid waar onmiddellijk na aan komst de plechtige raadszitting dooi de loco-burgemeester A. v.d.Oetelaar werd geopend. Nadat deze burgemeester Wijs in een hartelijke toespraak geluk had gewenscht met zijn benoeming en hem een woord van welkom had toegesproken, hing hij dezen de ambtsketen om en droeg hem den voorzittershamer over. Burgemeester Wijs sprak hierna een woord van dank voor de ont vangst en zeide met hart en ziel voor Schijndel en zijn bevolking te zullen werken. Verschillende sprekers voerden hierna nog bet woord. Na afloop van deze raadszitting vond voor het raadhuis nog een kinderhulde plaats en een défilé van alle Schijndelsche vereenigingen. ZIJ.DIE ZICH MET INGANG VAN 1 JANUARI OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VER SCHIJNENDE NUMMERS GRATIS SCHIJNENDE NUMMERS GRA TIS. Om half vier volgde een druk bezochte receptie en om zes uur brachten de Schijndelsche muziek en zangvereenigingen voor hetprach. tig verlichte raadhuis den nieuwen magistraat een serenade. In de feestelijk verlichte straten bleef 'savonds nog lang een gezellige drukte beerschen. Mevrouw Hesselmans-Sprangers R. I. P. Maandagavond omstreeks half zes verloor Kaatsheuvel zeer plotseling een zijner nobelste vrouwenfiguren, in de persoon van Mevr. de Wed. P. Hes selmans-Sprangers. Ruim 84 jaren oud is deze edele vrouwe na een welbe steed leven, zoo voor haar huisgezin als voor de gemeenschap, plotseling heengegaan, een leegte achterlatend die vooral in de St. Elisabeth's Vereeni ging, waarvan zij lid was vanaf de op richting in 1891, presidente vanaf het jaar 1900, zal gevoeld worden. Haar geheele leven stond in het tee- ken der charitas en het moge haar tot een groote eer strekken, dat zoowel haar medeleden als de armen die bij deze instelling betrokken waren, zon der eenige reserve hoog schatten als de meest gevoelige en kiesche persoon in de beoefening der liefdadigheid. Zoowel H. M. de Koningin der Neder landen, als Z. H. de Paus hebben hare verdiensten in dit opzicht weten te waardeeren. Bij gelegenheid van haar zilveren jubileum als Presidente was zij begiftigd met het Eere Kruis Pro Ec clesia et Pontifice en bij gelegenheid van haar tachtigsten verjaardag met het Ridderschap van de Orde van Oranje Nassau. Ongetwijfeld zal de overledene de rijke belooning mogen ontvangen, weg gelegd voor hen die den mede-mensch beminden als zichzelf. „Onze Spanjaarden". Als gevolg van de ontvluchting van een 15-tal in ons land geasyleerde rechts georiënteerde Spanjaarden zijn op last van den Rijksvreemdelingen dienst te 's Hage, alhier ook de heeren Calderon, Santiago en Westendorp Adrian, verblijfhoudende in het Pension Bethlehem van de Eerw. Zusters al hier, aangehouden. Hedenmorgen zijn de betrokkenen onder politiegeleide naar Breda getransporteerd alwaar ze in afwachting zullen blijven tot nadere aanwijzing van hun verdere verblijf plaats. De drie ook voor Kaatsheuvel aan gewezenen, n.l. Gonzales Conde y de Borbon, Carlos; Gonzales Conde y de Borbon, Diego Louis en Padilla Dias, José, verblijvende respectievelijk te Heerlen, Amsterdam en 's-Gravenhage waren op Maandag j.l. nog in ons land en zijn thans ook gedetineerd. Vacature Gemeenteraad. De heer M. Dingemans, lid van de R.K. Arbeidersfractie in den gemeente raad heeft als zoodanig ontslag ver zocht wegens vertrek naar elders. De opvolger van den heer M. Dingemans op de lijst C. Roestenberg is de heer P. van Laarhoven. Liefdadigheidsconcert Apollo". Zondag 12 December a.s. geeft de harmonie Apollo" haar jaarlijksch liefdadigheidsconcert ten bate van de St. Vincentiusvereeniging. Reeds is met den voorverkoop der kaarten een aanvang gemaakt. Waar er momenteel veel armoede geleden wordt, mogen we deze liefdadigheidsuitvoering ten zeerste aanbevelen. SPRANG. Evenals voor twee jaar zal weder vanwege de Stichting „Hoenderloo", met vergunning van B. en W., een openbare collecte gehouden worden, ten bate van haar opvoedingswerk on der de jongens. Wij spreken den wensch uit dat de vrijwillige collectanten die eerder ge heel belangeloos hun medewerking ver leenden, met evenveel animo en moed hun mooie taak weer zullen volbrengen en dat er mild geofferd moge worden door alle ingezetenen, opdat deze be langrijke jeugdarbeid, voor menigen knaap een toevluchtsoord, voortgang moge vinden. De collecte zal plaats vinden op Za terdag 11 December en geleid worden door den Weleerw. heer Ds. W. Bou- sema, die de collecte hartelijk aanbe veelt. Heden (Woensdagavond) half 8 zal in de Chr. School alhier een Ouder avond gehouden worden. Van 7 uur tot half 8 bestaat voor ouders gelegenheid het werk der leerlingen te bezichjfitjen. Bij de gehouden verkiezing voor één ouderling en één diaken bij de Geref. Kerk alhier, wegens periodieke aftreding, werden uit de gestelde dub beltallen gekozen resp. voor ouderling en diaken de heeren C. Braspenning en H. de Hoop. Donderdagavond half 8 zal in de zaal van den Chr. Volksbond alhier een vergadering worden gehouden van de Afdeeling Sprang-Capelle van den Bijz. Vrijw. Landstorm, waarbij o.a. de prijzen van de gehouden schietwedstrij den zullen worden uitgereikt. CAPELLE. Met de leerlingen der O. L. school in de Kom werd j.l. Zaterdagnamiddag het St. Nicolaasfeest gevierd. Om on geveer 2 uur arriveerden St. Nicolaas en zijn knecht met de trein aan het sta tion Capelle-Nieuwevaart, waar de hooge bezoekers door een talrijke kin derschare en door zeer veel ouderen werden opgewacht. Allereerst werd. voorafgegaan door het plaatselijk mu ziekkorps „Kunst na Arbeid dat ook thans weer zijn zeer gewaardeerde me dewerking verleende, een tocht ge maakt door de Kom, waarby de Sint en Zwarte Piet de oudste inwoonster. Mevr. Middelkoop-van den Hoek en den oudsten inwoner, den heer W. G. Treffers, oud hoofd der O. L. School, met een bezoek vereerden, welk bezoek door beiden zeer werd gewaardeerd. Hierna begaven St. Nicolaas en zijn knecht zich naar het gymnastieklokaal, waar de hooge bezoekers met ongeduld werden gewacht door de leerlingen der school. Het hoofd der school, de heer E. Colet, heette St. Nicolaas en Piet hartelijk welkom en bracht hem na mens de kinderen dank, dat zij weer zoo bereidwillig geweest waren naar Capelle te komen. Evenals andere ja ren werden de kinderen op gulle wijze getracteerd. Met het zingen van de oude bekende St. Nicolaasliedjes, afge wisseld met het bij den Sint komen van „zoete en „stoute kindertjes, vloog de middag om. aan welker einde aan alle leerlingen één voor één hun op wachting bij St. Nicolaas kwamen ma ken om van hem een cadeautje in ont vangst te nemen. Namens het comité tot organisatie van dit St. Nicolaasfeest werden St. Ni colaas en Zwarte Piet alsmede de vele aanwezigen tot slot toegesproken door het hoofd der school, die een hartelijk woord van dank bracht aan allen, die het mogelijk hadden gemaakt dit feest te organiseeren. Het comité kan zich verzekerd ach ten niet alleen van den dank der kin deren. doch ook van die der ouders voor dit mooie door hen georganiseer de kinderfeest. Het bestuur van het muziekgezel schap „Kunst na Arbeid heeft voor de in de tweede helft dezer maand te ge ven uitvoering voor medewerking hier aan geëngageerd het duo „van Rijen" uit Oosterhout. De voetbalvereeniging Neerlandia speelde op haar terrein in de Dreef voor de le klasse B, afd. 4 van den B.V.B. j.l. Zondag een wedstrijd tegen W.S.C. 3 uit Waalwijk, welke wed strijd door de gastheeren met 30 werd gewonnen. De gemengde zangvereeniging 't Rozeknopje houdt a.s. Vrijdagavond in het repetitielokaal haar jaarvergade ring, ter behandeling o.m. van jaar verslagen en rekening en verantwoor ding over het afgeloopen vereenigings- jaar. Van het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid zullen op Zaterdag 8 Ja nuari e.k. een drietal solisten, alsmede een tweetal duo's, deelnemen aan het te Drunen te houden concours. De Coöp. Aankoopvereeniging voor Capelle. Vrijhoeve-Capelle en Sprang houdt a.s. Vrijdagavond half 7 in de zaal van den heer Ant. v. Dijk aan het Bruggetje te Vrijhoeve-Capelle een vergadering. De agenda vermeldt: 1. Mededeelingen, 2 Aanschaffing vee voeder, hulpmeststoffen, kolen, enz., 3 Verkiezing van één lid van het bestuur en één commissaris wegens periodieke aftreding, 4 Verkiezing van een com missaris wegens het overlijden van den heer G. J. Heijmans. „Constantia". Zondagavond hield de handboog schutterij Constantia een algemeene vergadering in café Th. Elshout. Besloten werd het lidmaatschap van den „Oranjebond" op te zeggen. Te vens werd besloten op 16 Januari a.s. een uitvoering te geven en hiervoor Berlicum's Tooneel te engageeren. Schaken. Uitslag van de 10e ronde der schaakclub S.D.J.C. gespeeld in de J ongenscongregatie. P. ElshoutFr. van Leest 1—0 M. v. HultonTh. Couvvenberg 10 J. Willemse11. Couvvenberg 10 Th. CouvvenbergL. v. Huiten 10 L. v. HullenP. Elshout 01 Het Station S.S. Naar wij vernemen bestaan er plan nen om het Station S.o. om te zetten in een halte, die bediend zal worden door een arbeider Telegrafist. St. Nicolaas bij de R.K.W.V. Zondagmiddag werd in de zaal dei- Meisjescongregatie een St. Nicolaas feest gevierd door de R.K.W.V., waar bij de kinderen en talrijke moeders der leden aanwezig waren. Voorzitter H. Maas opende deze bij eenkomst met den Chr. Groet en sprak ongeveer als volgt; wat wij gezien de belangrijkheid even uitvoerig willen aanstippen. „Geachte vrienden en vriendinnen; ik roep u allen een hartelijk welkom toe. Geachte kinderen van de leden on- Die hoofdpijn, dat gevoel van zer vereeniging; Wij heeten u allen van harte welkom op dit mooie St Nicolaasfeest, dat wij nog vele jaren hoopen te vieren. Met alle krachten hebben wy ge werkt om dit feest zoo goed mogelijk te doen slagen. Een massa werk is ci te verzetten geweest om 't zoo ver te brengen, dat wij dez endag u konden aanbieden. Met de leden liep het niet vlot van stapel om dezen dag te organiseeren. Wij hebben ons daarom in verbinding gesteld met de huismoeders en deze dachten er anders over. Zij sympathie seerden met ons plan. Nu het eenmaal zoo ver is hopen wij van dez eneersten dag een onvergetelijkcn te maken. Vrouwen onzer leden, zelf hebt u het in de hand om uw kinderen een dergelijke dag te bezorgen. Als u met ons meewerkt aan den groei en bloei der R.K.W.B. gaat alles goed. St. Nicolaas in hoogst eigen persoon met de Zwarte Pieterman zeiden blij te zijn ook eens bij de R.K.W.V. in Dru nen te mogen komen. Aan ruim 70 kinderen werden groote gaven uitgedeeld. Hoe schuch ter keken de kleinen naar de Sint die alles scheen te weten. 't Was een mooie dag voor de kin deren en een succes voor de R.K.W.V. Kapelaan Vogels was mede aanwe zig. St Nicolaas deelt uit! Maandag werd in de groote zaal dei- Meisjescongregatie, alhier, het St. Ni colaasfeest gevierd voor de leerlingen der R.K. Meisjesschool. Te 10 uur verzamelden de leerlin gen onder leiding van het onderwij zend personeel in de groote zaal. Met zang en voordracht werd hel feest opgeluisterd. De goede Sint deel de wijze lessen uit en gaf hier en daar rake vermaningen. Aan tientallen kinderen werd we derom een geheele uitzet aan kleeding geschonken. Dit alles is mogelijk door het harde werken der Eerw. Zusters, milde ge vers en naaischool. Waar niet het geld is om kleeding te koopen voorziet Sint Nicolaas. Men mag deze uitdeeling gerust waardee ren en in een aardig slotwoordje dankte Marietje Brok de Eerw. Zus ters e.a. voor de vele en goede zorgerT besteed aan de leerlingen in en buiten de school. Triduum. Van Woensdag tot en inet Vrijdag wordt in de Gymnastiekzaal der Jon genscongregatie een Triduum gege ven voor jongens van 14 tot en met 18 jaar. Waterlossing. Na eenige weken proefgestoomd le hebben zal het nieuwe afwaterings- systeem per 1 Januari 1938 definitief door de Stoom Zuivelfabriek alhier, in gebruik genomen worden. Raadsvacature. Bij het overlijden van dhr. L. van Herpt te Elshout is een vacature geko-, men in de gemeenteraad. v. Herpt was nummer twee van lijst I (Muskens). Zijn opvolger is dhr. A. L. de Gouw, die bij de laatste stem ming 14 stemmen behaalde. Jaarvergadering Stoom Zuivelfabriek „De Langstraat". Dnsdagavond werd om 7 uur in de zaal der Meisjescongregatie een alge meene vergadering gehouden voor de leden der Zuivelfabriek uit Nieuw- kuijk,. Elshout en Baardwijk. De vergadering stond onder presi dium van dhr. M. v. Halder, die allen een hartelijk welkom toeriep. I)e notulen werden door den secre taris, dhr. Ivlijn uit Elshout voorgele zen en onveranderd goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing waren periodiek aftredend de heeren P. van Spijk uit Nieuwkuijk, Joh. Peijnen- borg uit Drunen en Nico Klerks uil Baardwijk. Met groote meerderheid werden de aftredende bestuursleden herkozen, die hun benoeming onder dank aanvaardden. Het entreegeld werd voor nieuwe leden bepaald op 1%, terwijl de kin deren der leden geen entree behoeven le betalen. Het voorstel om de premie voor de melklevering voor 1938 vast te stel len als die voor 1937 was, wordt mei algemeene stemmen aangenomen. De vergadering gaat er mee accoord. dat het bestuur een perceel grond aan koopt, dat bestemd wordt voor de water- en afvallossing der fabriek, waarmede het contract met de S.S. kan worden opgezegd. Periodiek aftredend en niet onmid dellijk herkiesbaar in den raad van Toezicht was dhr. P. Pulles uit Els hout. Candidaat voor deze vacature werden gesteld de heeren M. Mus kens Jzn. en M. v. Sluisveld uit Els hout. j i Volgens recept van Apotheker Dumont

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5