AGENDA'0 INGEZONDEN STUKKEN. SPORT, ABONNEERT U OP DIT BLAD. uc.w.v. Laatste Berichten. Aanbesteding. f De Schoenwinkeliers hebben alle belanghebbenden tot een groote Vergadering te 'Amsterdam opgeroepen De nieuwe defensie-plannen. Dr. Aljechin wereldkampioen Balkbreuk in Bioscoop eischt doode. M. Muskens werd bij stemming ge kozen. Voorzitter van Halder deelde ver volgens mede, dat degene, die gebruik wenschen te maken voor de controle op hel veevoeder zich daarvoor vóór Zondag 12 December a.s. aan dienen le melden hij den drecteur der Zuivel fabriek te Drunen. Het bestuur stelt voor de onkosten voor deze controle uit de kas der fa briek te betalen. Althans hij te passen, wat aan de subsidie van het Rijk te kort schiet. Een lid stelt voor om deze kosten le verhalen op degenen, die gebruik maken van de' controle, terwijl hij daarbij klaagt over den toestand van den kleinen boer tegenover den groo- ten boer. Het bestuursvoorstel wordt aange nomen met twee stemmen tegen. Uit de mededeelingen van den di recteur ontleencn wij: Er is opgericht een Zuivel-Kwali- teits-Bureau. Daarbij worden alle zuivelfabrieken in de toekomst onge veer gedwongen 0111 aan te sluiten, om verzekerd te kunnen zijn voor export :ler boter. 2/3 der productie van de fabriek te Drunen moet exporteerd worden en 88% der Zuivelfabrieken sloten zich reeds aan bij het Z.K.B. Het Bureau is ingesteld, maar werkt iiog niet definitief. Op ongestelde tij- len zullen monsters boter genomen worden en naar kwaliteit zullen wor den ondergebracht in drie klassen. De in de eerste klasse ingedeelde >oler mag geëxporteerd worden, ter wijl de andere klassen van apart Rijksmerk voorzien zullen worden en laarmede als minderwaardig be schouwd zal worden door „het volk Was de bedoeling dit Z.K.B. 1 Jan. t.s. in werking te doen treden, thans mil deze datum opgeschort zijn tot 1 Maart a.s. Voor de bereiding van eerste klas doler moeten prima grondstoffen ge- everd worden en dit is de melk, die ,an eerste klas kwaliteit dient te zijn. Spreker doet daarvoor een beroep >p de leveranciers en wijst hun op de veelvuldig voorkomende zure melk a de zomermaanden. Daarom: „koel le melk af na 't melken". De geur en de smaak zijn een voor- lame factor. Daarom kijk uit met nolgrocn e.a. Bewaar knolgrocn bui en den stal en gooi geen voedselresten laarvoor in de stallen. De zindelijkheid dient daarvoor ook oed in acht genomen te worden. De xoe geeft zuivere melk maar Het zuiverheids-onderzoek spreekt oms boekdeelen. De toekomst zal brengen, dat de ïelk naar haar kwaliteit zal worden litbetaald, waarmede spreker de le- eranciers wil aantoonen nog meer andacht aan de productie te besteden. Onder dank -aan de leden dankt "morzitter van Halder de leden voor ,-ze bijeenkomst. Aanbesteding „Melkritten". Dinsdag werd de aanbesteding gc- ouden der melkritten voor de Sloom- 'uivelfabriek alhier. Bij inschrijving werden de ritten in de volgende gegund: Route 1. Drunen: Dijk tot R.K. kerk Pulles 5,«59 c. per 100 K.G. Route 2. Drunen: A. Pelders naar ibriek, L. v. Halder 5,5 c. per 100 KG. Route 3. ElshoutDijk tot Steeg, P. van Weert, 6,13 c. per 100 KG. Route 4. Elshout: Molen tot Steeg, G. Vissers 6,16 c. per 100 KG. Route 5. Drunen: tot spoorweg en cheiding, H. Hamers 9,71 c. per 100 K.G. - - Route 6. Drunen: Wolfshoek, P. Pulles 8,03 c. per 100 K.G. Route 7. Drunen:, Heide, P. Smits, ,78 c. per 100 K.G. Route 8. Baardwijk: van A. Schil- :crs naar J. Pulles, A. Knippels. 8,99 per 100 K.G. Route 9. Baardwijk: Zeine tot Dijk, h. v. Drunen 9,84 c. per 100 K.G. Route 10. Nnieuwkuijk: 't Hoog tot Kerksteeg enz. M. v. d. Ven 8.74 c. per 100 K.G. Route 11. Nieuwkuijk: Onzenoort Overweg tot R.K. Kerk, A. J. v. Eg- gelen 11,73 c. per 100 K.G. Kolen rijden. Dinsdagavond werd aanbesteed het rijden der kolen van het station ar de boterfabriek. Dit werd opge- agen bij inschrijving aan A. van \>ijk voor 4..50 per 10 ton. R.K.W.V. Ontwikkelingsavond. Op Dinsdag 28 December a.s. zal Pa- r Henricus een spreekbeurt vervul- •1 op den ontwikkelingsavond der ELSHOUT. V oor zitter sf unctie. S.B.C. heeft het lanae tijd zonder orzitter moeten doen. Thans is daar- voorzien en zal den heer Th. v. d. sselaar deze functie waarnemen. Louw. v. Herpt f Maandagmiddag overleed plotseling den ouderdom van 59 jaar den heer van Herpt te Elshout. Bij het he mmen van een ladder zeeg hij ineen en werd voor dood opgenomen. Met het heengaan van den heer v. "erpt, algemeen bekend onder den I am Louw van Herpt, is een der be- r adste figuren uit den boerenstand, zich buitengewoon geinteresseerd eft gedurende tientallen jaren voor 1 gemeentebelangen en gemeenteza- der gemeenten v.m. Oudheusden sinds 1935 de gemeente Drunen. Na de lagere school ongeveer ge volgd te hebben heeft hij zich door zelfontwikkeling in de diverse met zijn stand en omgeving samenhangende za ken ingewerkt. 't Gevolg was, dat hij in 1912 geko zen werd tot raadslid der gemeente Oud-Heusden in de vacature ontstaan door de benoeming van den heer P. v. Loon tot gemeente-ontvanger. In 1915 werd hij gekozen tot wethou der dezer gemeente als opvolger van wijlen den heer C. v. d. Sanden, die ruim 30 jaar deze functie had bekleed. Onafgebroken is de heer v. Herpt wethouder gebleven tot 1931, toen hij zich niet meer als raadslid herkiesbaar stelde. Gedurende zijn zittingsperiode heb ben in de gemeente Oud-Heusden in grijpende veranderingen plaats gehad in 't gemeentewezen. In Mei 1935 werd een gedeelte der gemeente Oud-Heusden geannexeerd met de gemeente Drunen, nadat sinds 15 Juni 1929 Burgemeester Mr. H. Loeff en later Burgemeester Mr. R. Th. v. d. Heijden deze functies bekleedden bij de gemeenten Oud-Heusden en Drunen. In Juni 1935 stelde dhr. v. Herpt zich verkiesbaar voor den raad der gemeen te Drunen, waarin hij vanaf Sept. 1935 tot heden als raadslid zitting had. Ook daar heeft hij zich doen kennen als iemand, die de gemeentebelangen wil de behartigen en een goeden kijk bleek te hebben op vele zaken. Van Herpt heeft in zijn particulier leven veel en alzijdig werk verricht. Tot in den verren omtrek was hij de „vraagbaak" voor velen en was hij de man, die „het wetboek" in huis had en die goede raad kon geven. Dat hij goed op de hoogte was met de economische toestanden der streek blijkt uit 't feit, dat hij gedurende de mobilisatiejaren zitting had in verschil lende commissies dienaangaande. Finantieel heeft hij velen bijgestaan en zeer juist was het, toen men ons Maandagavond zeide: „Als iedere boer zijn boerderij zoo liet onderhouden als v. Herpt, dan zou de werkloosheid niet zoo groot zijn". Een groot vereenigingsman was van H. niet en voor zoover wij konden na gaan heeft hij eenigen tijd zitting ge had in 't waterschap „Neder-Hemert". Hij ruste in vrede! B. V. L. Vrijdag 10 December a.s. houdt de B.V.L.-afdeeling om 8 uur haar groote propagandavergadering in café H. v. Hoorn, waarbij prijsuitreiking over 't afgeloopen seizoen en klomuithalen. Uitslag aanbesteding voor het bouwen van een winkelhuis voor rekening van den heer Jos van Siuisveid te Elshout. Architect A. van Huiten Jr. Waal- wijk. F. Fiessen Drunen f 5540,— Schapendonk en üebrs. de Wit Diunen f 5385, A. Kramer neusden f 4yo/.— F. Couwenbcrg waalwijk t 4üoj.— Van nuiicn-kiol 1 4oyo Van Ucis L/iunea 1 4ooy A, Luminers elshout t 4oiu,0U P. tvtam.r uenucrcn f 4//ö Meikx uiunen f 4ióo. H. Jenoel Diunen t 4/_o. In. de urauw Waspik t 4uy».— H. Veihueven Lminen t 4ozu. A. van leisel 1 4o»7.— J. Snijders t iüi5.— L. Fitters Waspik t 4oi4.— M. van Loon uiunen t 4uu7,— UeDrs. V. L/ellt f 4o3j. M. stiphout Lishout t 4zuo. J. v. u. Loo t 41/7.— Gegund aan den laagsten iiiscüiij- ver. WAALWIJK Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten lx. en V. Gymnastiek!. 0.8. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten 11. Woensdag 6 u. Cursus Transport- Colonne Koode Km is L. Se hooi. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten 1, van ö.oO b.45 uur Adspiranten 111 en van 7.3010 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag Luxor Bioscoop «Gevaar in den Tunnei«. Vrijdag Theater Musis Sacrum »De Tweelingbroers«. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van 't Ingezonden Stuk van een Schoenfabrikant in Uw vorig nummer, geef ik mijn volkomen instemming met de vraag of wij ons niet daadwerkelijk moeien scharen achter »De Scheen» inden strijd tegen het Bata systeem. Wie zal de kat de bel aanbinden? In den strijd tegen dit systeem, de werk. en reclame methoden en de gevolgen daarvan, is het aange wezen lichaam de Federatie van Nederlandsche Schoenfabrikanten, welker taak het toch is de belangen der Ned. Schoenfabrikanten zooveel mogelijk te bevorderen. Worden deze belangen aangerand, geschaad dan moet zij op de bres staan, ook al is daarbij een harer leden betrokken, een lid dat helaas in een onbedachtzaam oogenblik als zoodanig is aangenomen I Federatie-bestuui kent Uw plicht, waakt voor onze belangen en stel daden, de Nederlandsche Schoen makerij wacht op U, wij kunnen niet wachten geen dag, geen uur. NOG EEN SCHOENFABRIKANT. Veel wordt er over den toestand in de schoenindustrie gesproken en geschreven en zeer belangstellend wordt door allen die er in werk zaam zijn uitgezien naar maatrege. ien ter vei betering. Het gevolg van den slechten toe. stand is, dat de winkeliers steeds in groolere mate de dupe zijn van de enorme productie der fabrieken die werken voor winkels die men in alle plaatsen van Nederland ziet verrijzen. Het vak als zoodanig heeft daarbij veelal een groote knauw gekregen. Wat wordt er niet als heeren schoenen verkocht waaraan dikwijls leer ontbreekt. De middenmoot, dus onze gewone Hollandsche win- keiier, die tevens vakman is en veelal kwaliteit koopt, ziet dat reeds lang met groot vei diiet aan en vraagt aan eenieder: »Is daar nu niets aan te doen In de vakpers is daar reeds veel over geschreven tot de heer Melhado in »De Schoen» begon met een serie scherpe artikelen over ^Mobilisatie van den Nederl. Schoen, winkelier», terwijl in het Vakblad van Misset dhr. Woudslra schoen winkelier te Leeuwaiden, zijn col lega's inden lande onder het motto Is het vak te verbeteren» opriep. Vele adhaesie-betuigingen kwamen binnen, een com missie ging aan het werk, een comité van actie werd benoemd bestaande uit de heeren N. Woudstra, Leeuwarden Fa. Boekhoven, Arnhem J. G. Lambooij, Den Haag Fa. Bohof, Almelo J. Torenbeek, Groningen en J. A. Melhado, Amsterdam. Dezen hebben nu een groote ver gadering belegd le Amsterdam in zalen A en B van »Krasnopolsky», Warmoestraat, op Donderdag o. s. half twee, waarbij zijn opgei oepen naast de schoenwinkeliers.deschoen- en lederlabiikanten en lederimpor teurs en waar de heer Woudstra een omlijnd plan zal uiteenzetten. Deze werkers die liet niet alleen bij schrijven hebben gelaten, maar ook dit in een practische daad om gezet hebben, verdienen aller steun en medewerking en het is te hopen ook voor onze streek, dat deze poging moge slagen. Laat ieder die zich vrij kan maken, Donderdagmiddag naar Amsterdam gaan. EEN GEÏNTERESSEERDE Bil HET VAK. Minister van Dijk heeft na 21 sprekers z'n defensie ontwerp met kracht verdedigd. Hij kon daaraan niets af doen. Het amendement der katholieken betreurt hij maar is niet destructief; legen dat van den broe- derdienst heeft hij geen bezwaar. Dr. Aljechin heeft de 25e schaak, partij om 't wereldkampioenschap gewonnen en daardoor den titel van wereldkampioen. Hij is hartelijk gehuldigd, ook door dr. Euwe. Vijftien arbeiders le Heerlen min of meer zwaar gewond. In de Hollandia bioscoop te Heer len, die men aan het verbouwen is, is hedenmiddag tegen 4 uur een zware betonnen balk, waarop zich circa vijftien werklieden bevonden, gebroken. De brokstukken vielen met de menschen dcor een circa acht meter lager liggende houten vloer in de kelderruimte. Nagenoeg alle werklieden kregen min of meer ernstig letsel. Zes moesten naar het St. Jozefsziekenhuis worden over gebracht. Eén hunner is in den Joop van den avond aan zijn won den overleden.* DE INDUSTRIE IN DUITSCH- LAND GELIJKGESCHAKELD. De uitvoerder van het vierjarenplan thans in den waren zin van het woord de economische dictator van Duitsch- land zal het evenwel daarbij niet la ten. Hij is blijkbaar van plan het geheele Duitsche bedrijfsleven volgens een be paald systeem te vernieuwen, In alle organisaties van den handel en van de industrie zal een „groote schoonmaak" worden gehouden en zullen vele ouderen gepensionneerd worden en vervangen door jongere krachten, waarbij het van zelf spreekt, dat deze laatste gerecruteerd zullen worden uit de nationaal-socialis- tischc party. Noodlottig voor de Joden is de aange kondigde reorganisatie op het gebieü van de agentschappen en vertegenwoor digingen. Ook daar zullen voortaan al leen nog maar „Ariërs" te werk gesteld mogen worden, zoodat binnen enkele maanden de toestand zoo zal zijn, dat geen enkele Duitsche firma zich in bin nen- en buitenland door Joodsche agen ten tam laten vertegenwoordigen. Bin nenkort zullen verordeningen hierom trent worden uitgevaardigd. LUCHTAANVAL OP BARCELONA Vijftig dooden, honderd-tal gewonden. Vijftien nationalistische bommenwer pers hebben gistermiddag Barcelona ge bombardeerd. Vooral in het Zuiden van de stad is veel schade aangericht. Vijftig inwoners zijn gedood en circa honderd gewond. 5 5 0 0 29— 3 10 1 2 1 1 11— 8 5 3 2 0 1 5—4 4 5 2 0 3 17—15, 4 4 0 1 3 2—16 1 3 0 0 3 6—29 0 DISTRICT DEN BOSCH. Uitslagen van Zondag j.l. Eerste klasse. i Juliana'Nooit Gedacht 16 Zwaluw 2VFC 22 J. v. ArkelODI 2 afgelast Tweede klasse. Sporters 2SVD 2 41 NieuwkuijkEVV afgelast Derde klasse VJC 2—Vlijm. Boys 2 1—5 Herpt. BoysSporters 3 afgekeurd HelvoirtGoncordia 3 afgekeurd R.K. Juniorenkring .D.E.O.". VJC b—VJC a 2—4 SDO—Vlijm. Boys 5—4 OVERZICHT. De wedstrijd J. v. ArkelODI werd door den scheidsrechter afgelast, en door de Nooit Gedacht-overwinning zijn de kansen van ODI en Nooit Gedacht gelijk komen te staan. Wij hebben Nooit Ge dacht een kleine overwinning voorzegd hij de zoo goed begonnen Juliana-lui. Deze kleine overwinning werd een schitterende G1 nederlaag voor Julia na. De derby Zwaluw 2VFC had een vlot en mooi verloop, waarbij de punten eer lijk in stroomenden regen werden ver deeld. De stand is 01)12 7 5 1 1 28—11 11 Nooit Gedacht 7 5 1 1 2510 11 Juliana 7 4 0 3 14 -28 8 Schijndel 2 5 2 2 1 137 G J. v. Arkel 7 3 0 4 13—13 G VFC 6 2 13 15—16 5 Zwaluw 2 7 2 1 4 13—24 5 Avanti 6 12 3 11—12 4 ODC 2 6 1 0 5 9—21 2 Tweede klasse. De match NieuwkuijkEVV ging niet door. Sporters-reserves namen op waar dige wijze met 41 revanche voor de in Dc*n Bosch met 20 geleden nederlaag hij SVD 2. De stand is: Concordia 6 4 1 1 2010 9 EVV 4 3 10 17— 7 7 Sporters 2 7 3 0 4 19—29 6 Nieuwkuijk 4 2 0 2 198 4 MSV 2 10 1 10— 5 2 SVD 2 7 1 0 6 10—36 2 Derde klasse De matches VJCOSC 2, Hcrptsche BoysSporters 3 en HelvoirtConcor dia 3 werden afgelast, wegens slecht weer. De Boys-reserves uit Vlijmen namen in Drunen zooals te verwachten was de punten mee met mooie cijfers, en bleven ongeslagen. De stand is: Vlijm. Boys 2 Concordia 3 Herpt. Boys VJC 2 Sporters 3 Helvoirt 2 R.K. Juniorenkring ,,D.E.O.". De „a" VJC'ers bleven de baas over 't li-elftal, zooals le verwachten was. Nieuwkuijk deed iets buitengewoons door Vijmen een nederlaag toe te bren gen. R.K.V.B. DEN BOSCH. DRUNEN. SPORTERS. De Sporters reserves hebben op waar dige wijze revanche genomen op SVD 2, voor de 20 geleden nederlaag in Den Bosch. Het terrein was glad en de Sporteis- reserves speelden met een onvolledig elftal van 10 spelers, waaronder nog l invaller. Door hun beter spel kunnen Sporters zieti voor de rust handhaven en lukt het hen zelfs door Schalken met 10 de lei ding te nemen. SVD 2 krijgt een penalty toegewezen, doch dank zij dc goede capaciteiten van doelman Hendriks werkt deze niets uit en wordt prachtig gestopt. Rust gaat alzoo in met een verdiende 10 voorsprong voor de thuisclub. Na de rust beheerschen Sporters het veld en hebben de gasten, ondanks mooie spelmomenten geen schijn van kans. De traditioneele inzinking speelt Spor ters weer de gewone poets en SVD scoort een verdiende gelijkmaker. Het was een teeken voor aanpakken. Door middel van Schalken, Cales en van Delft worden door Sporters nog een drietal goals bij geplakt. Het einde komt met een ver diende 41 overwinning voor de thuis club. Wij mogen hierbij vermelden, dat het terrein, dank zy de voortdurende regen ontzettend glad was geworden, waardoor goed en vlot spel werd uitge sloten. De match der „Vroolijke Sporters" in Herpt bij de Boys is niet doorgegaan om dat de scheidsrechter in overleg met de aanvoerders het terrein heeft afgekeurd. V. J. C. VJC 1 is tevergeefs naar Orthcn ge lrokken om daar te vernemen, dat het terrein onbespeelbaar bleek volgens den scheidsrechter. VJC 2 speelde thuis een verloren match tegen de Boys reserves uit Vlij men, iets wat intusschen te voorzien was. De 51 nederlaag is voor VJC 2 dan ook geen schande. Voor de rust kon Vlijmen tweemaal scoren, waartegen VJC niets kon inbrengen. Vlijmen leidt met de rust met 20. Zij zijn de sterkste der twee, maar VJC 2 had een vlottere partij kunnen spelen, waarmede de nederlaag eenige goals ver schil had kunnen geven. Na rust is VJC er beter in. Zy kunnen een tegengoal scoren, terwijl Vlijmen 3 maal den keeper van VJC 2 laat visschen. De 51 overwinning voor Vlijmen is ver diend, al zijn de cijfers dan iets te groot. De derby tusschen de junioren verliep in groote spanning, waarbij het spel van „b" beter was dan van „a", hoewel „a" toch nog wist te winnen met 42. KAATSHEUVEL. DESV.V.- Hercules 63. Ondanks de zeer slechte weersomstan digheden was het toch een aardige wed strijd in het Sportpark, De nieuwe op stelling van DES voldeed bijzonder goed. Over den wedstrijd het volgendeHercu les heeft het eerst succes bij een door braak van den rechter-vleugel.O1. Nog geen 2 minuten later zorgt van Nieuw- stadt echter voor den gelijkmaker. Nadat van de Ven voor de thuisclub 21 maakt weet de midhalf van Hercules met een formidabel schot de partijen weer in evenwicht te brengen, waarop door een misverstand in de DES-achterhoede de gasten zelfs weer de leiding nemen 23. De thuisclub gaat thans de zaken ernsti ger opnemen. Het is van der Ven die weer voor den gelijkmaker zorgt. Uil een vrije sctiop sclnet M. v. Boxtel no. 4 kei hard in ue touwen 43, terwijl nog voor üe rust van xNieuwstaut de Buueischc achternoeae passeert en 53 maakt. Na ue tnee doet ue tnuisciub het wat kalmer, het uuurt dan ook viy lang eer uat van der Ven hei halve dozyn voi maakt 63. Met de tnuisciub stera in den aanval komt het-einde inet een 63 overwin ning voor de geei-hiauwen. ST. JOACHIMSMOER. S. D. Z. Onze blauw-witten stelden Zondag j.l. tegen Vios 3 niet teleur en smaakten het genoegen beide punten uit Tilburg mee te brengen. In het begin zijn beide elftallen om beurten in den aanval, met SDZ een wei nig sterker. De reentshinnen van SDZ heeft reeds na 10 minuten succes, uit een mooi opgezette aanval van links. Even later wordt den gasiheeren een straf schop toegewezen, die benut wordt. Even vóór de rust vreezen we doorboring van ons doel, doch Smuders is op zijn qui- vive, en graan den bal weg voor de voe ten van cnKeic toestormende Vios-spelers Met 11 wordt gedraaid. De tweede hem begint met een offen sief -der gastlieeren. Als een der Vios- torwards aneen voor den keeper komt, begaat deze geen tout, en de bal ver- dwynt in den rechter henedenhoek. Dit wordt onze blauw-witten te machtig. Uit een penalty maken ze gelijk, en zet ten nu aucs op alles. Toen biyven de snelle doorhraKcn van Vios uiterst ge vaarlijk. Even voor het einde weet Sl>Z het winnende punt te scoren, en als de scheidsrecnter net einde aankondigt van dezen fairen match, hebben de SuZ'ers kans gezien een zwaar bevochten zege uit het vuur te sleepen. SDZ is door liet oog van een naald ge kropen. Een geiyk spel zou de verhou ding beter weergegeven hebben. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensehe Boys. Bij dé eerste keuring werd Zondag j.l. liet terrein der Boys speelbaar bevonden, doch door de aannoudeiule regen werd tiet terrein na onderling overleg afge keurd, zoodat RaamsdonK 2 een vergeef- sche reis heeft gemaakt. RAAMSDONKSVEER. Veersche Boys 1Victoria 1 21. De Veersche Boys 1 speelden Zondag j.l. een thuiswedstrijd tegen Victoria 1 uit Oudenbosch. Om tien minuten over twee brengt de scheidsrechter de beide clubs in het veld, en wordt door Victoria afgetrapt. Het slechte weer deed veel publiek terug schrikken den wedstrijd hij le wonen. De spelers ondervinden van den regen ook veel hinder, het terrein is zoo goed als onbespeelbaar. Van weerskanten worden verschillende aanvallen onder nomen, maar vanwege de gladheid van het terrein, belooft het geen mooi spel te worden. De Boys breken voor de rust tweemaal door en weten ook tweemaal le scoren, de doelpunten worden echter niet toegekend door den scheidsrechter wegens buitenspel, waarmee niet ac- coord wordt gegaan. Na een half uur spe len krijgen de Boys een vrije schop te nemen huiten het doelgebied, welke dooi den rechtsbuiten in een doelpunt wordl omgezet 10. Hiermede gaat de rust in. Na de rust zijn de Boys wat het spel be treft weer de meerdere. Door wat hard handig optreden van enkele spelers van Victoria worden verschillende spelers van de Boys tegen de vlakte gewerkt. Wanneer dan na een groot halfuur spe len de achterhoede van de Boys wat te ver naar voren is gekomen, weet Victoria door te breken en onhoudbaar te doel punten 11. De Boys zitten daarna on ophoudelijk op het doel van Victoria, maar de schoten gaan allemaal naast, vanwege de gladheid van liet terrein zijn de speiers den bal niet meester. Vijf mi nuten voor het einde krygen de Boys echter een corner te nemen, de rechts buiten zet voor en met een kalm schol brengt de linksbinnen den stand op 21. En hiermee komt het einde van dezen wedstrijd die van het begin tot het einde onder net neervallen van den regen is gespeeld. Veel moois was er aan dezen wedstrijd niet aan, wat wel te begrypen is vanwege het slechte weer. WAALWIJK. H. E. C. Op 5 December zijn gewoonlijk tal van verrassingen te verwachten, maar een surprise zooals HEC die gegeven heeft valt wel een beetje uit den loon. Een dergelijken uitslag is bijna ongelooflijk, vooral wanneer men weet dat HEC een 30 voorsprong heeft gehad. Zoo'n ne derlaag kan nooit goed gepraat worden, al zijn er verschillende omstandigheden geweest, die bijzonder ongunstig gewerkt hebben. Door de slechte weersomstandig heden werd bijna een half uur te laat be gonnen, zoodat het laatste half uur van den wedstrijd in bijna volkomen duister nis gespeeld werd. Het terrein was even eens in abnormale conditie, terwijl na de rust 2 van de beste krachten door op- geloopen kwetsuren niet meer op het -appèl verschenen. Met dat al is HEC nu 1 punt op SVD achter geraakt, wat ech ter altijd nog in te halen is. Voor de rust was het werkelijk een aantrekkelyken wedstrijd. Na c.a. 10 mi nuten kon de HEC-voorhoede door goed opbrengen van den linksbuiten haar eer. ste doelpunt maken, weldra gevolgd door eenprachtgoal van den rechtsbuiten uit een voorzet van links. De linksbinnen voegt hieraan nog no. 3 toe, waarna de HEC'ers het wat kalmer opnemen. Nog voor de rust scoort HVC tegen. Na de thee wordt het een rommel-wed- strijd. Door bovengenoemde omstandig heden zit er in de HEC-ploeg totaal geen verband. Door een paar ongeluks-goals maakt HVC gelijk, waarmede de moed bij de geel-zwarten in de schoenen zinkt. De tegenstand is geheel gebroken, waar van Heesch dankbaar profiteert. Een wedstrijd om heel vlug te ver geten, en een leer om al zijn er tegen slagen, het niet zoo gemakkelijk op te geven. HERCULES. Zondag j.l. werd niettegenstaande het slechte weer en slecht terrein de wed strijd Hercules 1SWV Veghel gespeeld. Aanvankelijk was de scheidsrechter niet van plan den wedstrijd le laten beginnen. Maar op verzoek van SWV en met toe stemming van de Hercules-aanvoerder is deze wedstrijd toch gespeeld en geëin digd in een 40 overwinning voor SWV. Deze uitslag doet vermoeden dat Hercu les verre de mindere is geweest van hun tegenstander; zulks is toch niet het geval. Zelden zagen wij Hercules met zooveel pech te kampen hebben als in dezen wedstrijd; met even zooveel geluk had da stand minstens gelijk geweest. Het was voor de spelers om er liopeloo van te worden. Toch hebben wij alle res pect voor de spelers, voor de wijze waar op zij dezen wedstrijd niet tegenstaand:: den tegenslag hebben gespeeld. Over den wedstrijd het volgende SWV trapt af en gaat direct ten aan val over. Het spel is nog geen minuut oud of het is reeds 10 voor SWV. Langza merhand komt er Hercules heter in en onderneemt verschillende goede aanval len. Eenmaal denken wij Hercules te zien doelpunten, doch de rechtsbinnen schiet juist naast. Hercules blijft sterk domi- neeren, maar hel verdiende doelpunt biytt uit. Aan den anderen kant gaai het heter. Uit een goed opgezette aanval doeipunt de linksbinnen geheel onver- wacnts 2. Hercules niet onnnoedigl, speelt lustig verder. Even later komt d midvoor alleen voor het doel en schiet fraai in. De scheidsrechter kent reeds t doelpunt toe, ecliter onder hevig proteft van SWV, daar de bal juist op de doel lijn in de modder bieef steken. D scheidsrechter veranderd van beslissing en laat een doclschop nemen. Voor d Hercules-spelers goed en wel van dez tegenslag Bekomen zijn, is de Hercules- keeper reeds voor de derde maal gepas seerd. Hiermede breekt de rust aan. Na de thee wederom hetzelfde spei- beeld, doch hoe Hercules ook zwoegi, zij kunnen het vijandelijk doel niet vin den. SWV daarentegen weet nog eenmaal (na onze nieening in zuiver buitenspel - positie) door hun linksbinnen te scoren. Alzoo komt het etrnle van deze van beid zijden uiterst fair gespeelden wedstrijd, met een gefiatteerde overwinning vooi- SWV. De wedstrijd voor het 2c elftal tegen WVB 2 ging wegens terrein-al keu ring niet door. WIELERSPORT. DE ZESDAAGSCHE VAN NEW YORK. De eindstand van deze Zesdaagschc luidde 1 KilianVopel, 1384 put., afgelegd 4128.525 K.M., 2 IgnalDiot 938 pnl., Gebr. Peden 616 pnt., 4 AllenO'Brien 341 pnt. Op een ronde: DcbaetsLclourneur 399 pnt. Op twee ronden: WalsThomas 781 punten. PELLENAARS—SLAATS WINNEN TE KOPENHAGEN. De Kopenhaagsche zesdaagsche i gisteravond gewonnen door het Ned. koppel Slaats-Pellenaars, dat met 1 ronde-voorsprong op de eerste plaat eindigde. De eindstand luidt: 1. SlantsPellenaars 376 p. Op ronde: 2. Billiet-Buysse 422 p. Op ronden: 3. v. Schijndél-van den Broe!; 261 p. Op 5 ronden: 4. Falck Hansen Schön, 493 p., 5. Grundahl-Stieler 37.» p., 6. Christensen-Dekuysscher 273 p op 6 ronden: 7. Guimbretière-Danneel 195 p. Op 10 ronden: Petersen-Ras mussen 186 p. Pellenaers-Slaats waren de groot»' favorieten en hun overwinning kaj nauwelijks als een verrassing worden beschouwd. Van Sehijndel-v. d. Broei, zorgden echter voor de groote verras sing, daar men niet had kunnen den ken dat deze beide Hollanders zoo'ti goede prestatie zouden leveren. Zij la gen op een gegeven moment geheel al leen aan den kop en hebben hun eer volle plaats ook inderdaad verdiend. Tenslotte hadden Billiet-Buysse ui i den afgeloopen nacht het grootste aan tal punten behaald, n.l. 357 en het ging er dus om of Slaats-Pellenaars me', 342 punten hun voornaamste concur renten zouden weten te kloppen. Den laatsten avond ging het initia tief uit van Grundahl-Stieler, die me', alle macht hun achterstand wilden verkleinen. Het gelukte hun één rondo te winnen, wat hun echter niet van do laatste plaats afbracht. Voor het begin van den beslissenden strijd was do stand: Billiet-Buysse 362 p., Slaats- Pellenaars 354 p. en v. Schijndel-v. tl. Broek 237 p. De overige koppels lagen op twee ronden en de Denen Grundalil Stieler op drie ronden. De beide kop pels Rossi-Hansen en Harboe-Nielsen. die resp. 20 en 23 ronden achter ge raakt waren, werden uit den strijd ge nomen. Voor Denemarken was de uitslag een groote teleurstelling, daar de Deen- sche koppels ver achter zijn gebleven. Over het verloop van het laatste deel van den strijd nog het volgende. In den laatsten nacht werd pas serieus met het jagen begonnen en de tegenstanders be twistten elkander iederen duim gronds, Guimbretière en Danneels, die met vijl^ ronden achterstand waren begonnen, gaven het teeken voor deze jachten. Nadat zij drie ronden gewonnen had den togen Van Schijndel—Van den Broek ten aanval. Zij reden zóó goed, dat zij op een gegeven moment met twee ronden voorsprong alleen aan den kop stonden. Slaats en Pellenaars wis ten er hierop tusschen uit te komen en zij rusten niet, voordat zij den kop weer bereikt hadden. Het resultaat was bo vendien, dat alle koppels, met uitzon dering van Slaats-Pellenaars, Buysse Billiet en Van Schijndel—Van den Broek hun kruit verschoten hadden en den strijd niet meer konden volhouden. De Denen Grundahl-Stieler lagen met een achterstand van vier ronden op de zevende plaats, terwijl Falck Hansen— Schön, Christensen-Dekuysscher en Guimbetrière'Danneels twee ronden achterstand hadden. Kort na acht uur begonnen ten slotte, debeslissende jachten, die door het' uitverkochte huis in ademloze span 1 ning werden gadegeslagen. GrundtaM en Stieler begonnen wederom, doch de beide Hollandsche koppels en Billiet—' Buysse waren op hun hoede. Om negen uur kwam ten slotte de beslissing! Slaats-Pellenaars wonnen een ron* de. Billiet deed wat hij kon, doch Buys* se's krachten waren uitgeput. Zij pro beerden nog wel hun achterstand in te halen, doch het leidende Hollandscho koppel reed lachend achter hen aan en liet zich niet meer van de eerste plaat.» verdringen. Tel,

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6