'n Nieuwijaarswensch H.deBont-v.Hulten Plaatselijke Berichten VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT OMGEVING Heerenkleeding naar maat Zaterdag 11 December 1937. No. 99. De Echo van het Zuiden Derde Blad slechts f O 50, DUSSEN. EETHEN. GEERTRUIDENBEKG. HEUSDEN. n dit blad is voor eiken zakenman n WAALWIJK en de Langstraat noodzakelijk maar ook voldoende Hij bereikt er z'n clientèle, z'n afnemers mee in elke j plaats der streek, waarmede onze gemeente relaties heeft, maar ook z'n vrienden, bekenden enz. Daarenboven kost dezeadvertentie op dubbele kolom tl.—, bij vooruit- betaling. Plaatst "dus uw Nieuwjaarswensch in 't blad dat straks 60 jaar HET blad is van plaats en streek DE ADMINISTRATIE. Examen. Bij het op 4 December j.l. gehou den examen te 's Hertogenbosch voor kantoorstenograaf, slaagde onze plaatsgenoot dhr. A. J.Lombarts. Gestaagde genoot zijn opleiding bij den heer G beltman, alhier. Benoemd. Tot onderwijzeres aan de Don Bosco-school te Waalwijk is met ingang van 1 Januari '38 benoemd Mej. Al. A. I W. van den Broek te Boxtei, thans werkzaam aan de St. Jozefschool en de R K. Landbouw huishoudschool aldaar. In verband met het bezit van acte huishoud-onderwijs der nieuw benoemde zal direct met een huis- houdklas worden begonnen. Economische Handels- Hoogeschool. Geslaagd voor't doctoraal examen in de ec inomische wetenschappen de heer Pol. L. Taminiau te Tilburg. Nationale militie. Van de 23 ingeschrevenen der Nationale Militie van de lichting 1938, die waren vrijgesteld wegens broederdienst en die zich op 8 December j.l. aan een geneeskundig onderzoek voor den dienstplicht moesten onderwerpen zijn er elf geschikt verklaard, elf geheel onge schikt en een tijdelijk ongeschikt. Toename steuntrekkers Wij vernemen dat door 't weke- lijks toenemen van het aautal steuntrekkers in deze gemeente, dit thans een hoogte heeft gekregen als tijdens de grheele crisis nog niet is voorgekomen nl. 180. Kanarie-tentoonstelling Op Zaterdag 11 en Zondag 12 December a.s. houdt de Eerste Waalwijksche Kanarie Vereeniging haar jaariijksche tentoonstelling van zangkai.aries in haar clublokaal bij den heer A. v. d. Pluijm, aan de Haven. Ook is aan deze tentoonstelling verbonden een siand van siervogels en opgezette vogels, waaraan de heer A. Brokken, vogelhandelaar ter plaatse, zijn speciale zorg heeft besteed. Voor iederen vogelliefhebber is het de moeite waard eens te gaan kijken. Voor de uitslagen zie men verder vervolg Provinciaal Nieuws. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. R.K. Werklieden-vereeniging Voor de leden van de R.K. Werk lieden—vereeniging zal Maandag avond de derde Ontwikkelings avond van het Winterprogramma gehouden worden. De heer F. Hamelijnck, Referen daris van den Raad van Arbeid te 's Bosch zal hierbij in een spreek beurt »De Ziektewet® behandelen. Gezien het belangrijke onderwerp is aller opkomst dringend gewenscht. Ned. Herv. Kerk Waalwijk. Maandag 13 December 1937 des avonds te 8 uur precies wordt de vierde lezing gehouden. Spreker de WelEerw. Zeergel. heer Dr. B. ter Haar, predikant der Ned. Herv. Gemeente te Diepenveen. Onderwerp: »de beteekenis van de catechismus voor ons«. Kampioenendag te Tilburg Door de heeren A. Stokwielder, K. Broumels en C. Witlox, die het kampioenschap behaalden bij de Postuuiven-vereeniging »De Een- dracnu exposeeren morgen op de groole kampioenendag te Tilburg ïu de zalen van café restaurant Remmers. Frans Slaats heeft 'n aanrijding. Frans Slaats kwam Vrijdag even per auto van Kopenhagen, waar hij zooals bekend nieuwe triomfen vierde. De reis was ondanks het slechte weer goed veiloopen, tot hij vlak bij huis nl. bij de tiaardwijksche straat ter oor- zake van een enthousiast, nog een slippertje maakte, dat vrij goed is al^eioopen. Toen hij ter hoogte van genoemde straal kwam aangereden, draaide zekere Kr. die straat in en gaf daartoe ook 't teeken met z'n hand, zoodat Frans er netjes langs kon rijden. Maar zoodia had de wiel rijder bemerkt dat het Fians Slaats was, of hij zwenkte den anderen kant uit om den zesdagen- kauipioen te zien en te begroeten. Maar daardoor ontstond een dusdanige situatie dat Slaats hem niet meer kon ontwijken, hem aanreed en met den grond deed kennis maken. Het liep betrekkelijk goed af, hij kreeg een hoofdwonde en een kapotte fiets. De auto van Slaats kwam gelukkig tusschen een paar boomen in en kreeg geen verdere aveiij. Aanrijding. Gistermiddag heeft op den Sprang schen weg door de gladheid van den weg een aanrijding plaats gehad tusschen een aldaar geparkeerde autobus van de BBA. en een luxe auto bestuurd door D. uit Rijen. De luxe auto werd zwaar be schadigd, terwijl de autobus er met enkele kleine beschadigingen af kwam. Tentoonstelling Jan van Delft. Douderdaguvond is in Midern te Tilburg de tentoonstelling ge opend van werken van den be kenden kunstschilder Jan v. Delft, geooi en W aalwijker, welke expositie gehouden wordt ter gelegenheid van zijn 2j jarig jubileum als docent aan de R.K. Leergangen aldaar. Architect J. Dondeis een oud leernng hield een hooggestemde leestreue op den jubilaris en z'n werk, vooral z'n portretten De burgemeester mr. Vonk de Both opende de tentoonstelling met een hartelijke toespraak, waarin hij de groote kwaliteiten van de werken van Van Dellt en zijne per soonlijke kwaliteiten naar voren bracht. De heer Frans Mandos ant woordde in een geestige speech den burgemeester en de medewerkers van 't comité. Daarna werd de tentoonstelling bezichtigd, die meer dan zeventig van zijn beste werken op ver schillend terrein bevat en die zeker in de a.s. week gi oote belangstelling zal trekken ook uit onze plaats en streek. Heden zal den jubileerenden schilder Jan van Dellt in 'lilburg een huldigingsavond worden aan geboden Voor belangstellenden is er ge legenheid tot gelukwenscben. De bijeenkomst begint om half acht in l'Industrie, Heuvel. Werkeloosheid in onze gemeente. Het aantal werkeloozen is weer aanmerkelijk toegenomen sedert de laatste opgave van 6 October 1b37, nl. geheel weikeloozen van 273 tot 339 en gedeeltelijk werkeloozen van 119 tot 176. Zij zijn verdeeld als volgt: Per heden Per 6 Oct. 1937 W. Q. W. G. 53 2 6 - 8 12 153 104 7 Bouwvakarbeiders 58 5 HoutDeweikers 6 1 Kleermakers 12 8 Lederbewerkers 206 159 Leerlooiers 9 Metaalbewerkers 4 1 5 Typografen 2 2 Div. weikkrachten 42 2 39 1 Totaal 339 176 273 119 Voor de stille armen van Waalwijk. Het is in zekeren zin traditie geworden, dat op initiatief van de kegelclub »Hannibal« elk iaar\óór Kerstmis eene uitvoering of film voorstelling wordt georganiseerd ten bate der stille armen van Waalwijk, teneinde middelen te verzamelen om ileze zoo beklagenswaardige catagune der bevolking bij bet ixersiieest verlichting van lasten te brengen. Vorig jaar is met de film »Mid- zomernacütsdroom«, schoon deze lucu een iinaulieel batig slot ople verde, dank zij weiwillenue bijuia- gen, niet i.ai nereikt, wal verlangd werd. Wel comrié üeell daarom uil jaar voor een geheel audcr genie inm geconlracieeiu, een him, die, naar verwacht wordt meer in uen smaak van bel groote publiek zal ligöen en die noch lans belangiijke eigenschappen nezil n.l, voor ue ilougaai !>cue film «Juiika» met Paula YYessely en At lila floer biger. YYij Komen op deze him a.s. Woens dag terug. Naast de iilm »Julika« wordt in helzeilde programma vertoond ue iilui «Neüeilanoa vervaardigd in opdracül van de Vereeniging «Ne derlauu 111 den Vreemden in samen werking met de Neder landsche Regeering. Ook deze iilui ueeil ïu hel geüeeie land groole belangstel ling en werd op drverse plaatsen geprolongeerd, wal niet de Iilui «Julika» in alle groole steden ge schiedl is. De him »Nedcilandu^ geelt een interessant overzicht van ons land met uitbeelding van alle groote welken, die onder de roem rijke regeering van H. M. Koningin YYilnelmina ziju tol stand gebracht. Daar net verder niet in de be doel. ng ligt, de enliée pi ijzen te veiüoogen, (dus de gewone prijzen zullen olijven gelden), verwachten wij voor de^e voorstellingen een druk bezoek en een prachtig succes voor hwt goede doel. De voorstellingen zullen gegeven worden van Vrijdag 17 December l/ui. Dinsdag 21 December a.s. Ter vooi koming van misverstand deelen wij nog mede, dal het even- tueel bang saldo zal woiden alge- dragen aan de commissie »YVaal wijk» van het Nationaal Fonds vot r bijzondere Nooden, waardoor de juiste verdeeling der beschikbare gelden gegarandeerd is. Wij komen op een en ander a,s, Woensdag terug. Parochiekerk van St. Jan. De parochianen van 8t. Jan heb. beu met groote bewondering op Allerzielen de nieuwe kunstzinnige rouw decoratie niet paars lluweeieii gordijnen van het hoofdaltaar onzer parochiekerk bewonderd. Naar wij thans vernemen zal met Kerstmis deze nieuwe decoratie prijken geheel in cième kleur, wat zeer zeker op dit Hoogfeest de blijde stemming zeker zal verhoogen een nieuw bewijs van de groote zoig van onzen herder vooi de plechtig heden in de H. Diensten. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politie-bureau alhier, zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: Een donkerbruine ceintuur, een witte dameshandschoen, een bruine dames porlemonnaie met inhoud, een idem grijs, een sleuteltje en een linnen zak. BIOSCOPEN. THEATER MUSIS SACRUM. De Tweelingbroers. Een kei van een lach lilm met Laurel en Hardy. Tar gelegenheid van het lü-jarig filmjubileum van het wereldberoem de kounekeiistel Laurel en Haidy heeft de regisseur Lachman (in bel Nederlands klinkt deze naam zeer toepasselijk) naar het romannetje van Jacobs een lilm vervaardigd die van begin tot eind amuseert. In deze lachfilm hebben Stan Laurel en Oliver Hardy zich door deeling vermenigvuldigd. Zij spelen dan met hun respectievelijke twee lingbroeders, en het spreekt vanzelf dat de gelijkenis van de twee twee lingen aanleiding geeft tot ae dolste siluaties. Men raakt door het lachen den draad wel eens kwijt, maar het is nogal gemakkelijk hem weer op te vatten. De grappen zijn over het algemeen buitengewoon origineel. Vooral de eetparlij heeft tal van aardige vondsten, die men werkelijk niet met een droog oog kan aan schouwen. Deze film is dan ook volkomen in staat om de weinigen, die niet om Laurel en Hardy «geven» totaal te bekeeren en ook van hen vurige bewonderaais te maken van het koddige tweetal. Wie dus eens hartelijk wil lachen en een sterk amusementsprogramma wil zien, moet deze week Theater Musis Sacrum niet vermijden. ADVERTEERT IN DIT BLAD. LUXOR-BIOSCOOP. Een schitterend dubbel, programma. In de Luxoi-Bioscoop draaien deze Week twee hoolunumaieis uie met elkaar kuuneu wedijveren in spanning en sensatie. Hel eerste hooiunummer „Gevaar in den Tunnel" verklaart de gescuiedenis van een duistere reeks rampen en ongeluk ken die plaals bennen bij eeu tunnel bouw, waarbij Joüu U fiaia ais ingenieur is aangesteld. Deze wil aan deze reeks rampen eeu einde maken door geneel nieuw personeel aan te nemen, daar bij vermoedt dal er in bel oude perso neel een complot gevound is dooi een concuzieei enuc iiiina. Een der ontslagen opzichters komt dit te welen en bij eii ziju kameraden besluiten den beeleu tunnel op te blazen waarbij O Tiara den uood moet vinden. Ann een journaliste boort ecuier van dit complot en slaagt erin nel op bel nippel ije na allerlei spannende avouiuienU Hara te redden. Ongetwijfeld een pracht filmweik met een avontuurlijken inslag en een boeiende handeling, dal alleen reeds een bezoek aan de Luxor- Bioscoop waard is. Niet minder spannend, integen deel, is bel tweede hooiunummer „Bewaak dat meisje." Het gaat hier om de ertgename van een mnlioenenvermoyen, die van alle kanten door een geneimzinnigen boog sctiutter bedreigd worot. Drie detectives en, een politiehond waken evenwel doch men kan niet verhinderen aal er allerlei geheimzinnige schoten gelost woraen, waarbij eenaer detectives die op het punt stond het raadsel te omsluieren worat geaood. Allerlei ingewinkelae vragen worden gesteld Wie gooide de dolk Wie zette het huis in het donker?Wie schoot de doodende pijlen ai? De politiehond is hei tenslotte die den dader aanwijst, die echter niemand van de verdachten blijkt le zijn. Wie het dan wel was, moei de bioscoop liefnebber zelf maar gaan zien, om de spanning tot het laatste oogenblik te bewaren. Ir. J. M. H. Kersemakers t De hoold-ingeuieur van den Pro. viccialen Waterstaat in Noord— brabaut Ir. J M. fl. Kersemakers is na eeu kortstondige ziekte 1.1. Woensdag te 's Bosch in den ouder dom van 62 jaren overleden. Tentoonstelling Pijnenburg. Reinier Pijnenburg houdt van Zaterdag 11 lot en met Dinsdag 21 December 1937 in de Openbare Leeszaal, Choorstraat 16 te s Roscb een teuloousielling van schilderijen Vincent Cleerüiu opent deze ten toonstelling ollicieei op Zaterdag 11 December e.k. leii 3,3(1 ure in den namiddag. A.s. Zaterdag en Zondag wordt in Hotel Leemans alhier een groote Pluimvee- en Konijnen-tentoonstelling gehouden voor Dussen en omstreken. Als keurmeester fungeert o.a. de heer Teurlings uit Kaatsheuvel. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Eethen te houden op Zaterdag 11 December 1937, des voormiddags om half elf. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot heffing van 150 op centen op de Personeele Belasting. 3. Verlenging der Rekening-Cou- rant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten. 4. Wijziging der Algemeene Politie verordening. 5. Bouw Gemeentehuis. Door de Oranjevereeniging Geer- truidenberg was een algtmeene oproep tol de bevolking van Geertruidenberg gericht om In een vergadering tot plannen Ie komen tot feestelijke viering van de geboorte van den a s Oranjetelg. Deze vergadering werd Donderdag avond om half acht fn de bioscoopzaal van hotel Centraal gehouden. Jammer- genoeg was deze vergadering zeer slecht bezocht. Naast het voltallig bestuur van het Oranje comité waren slechts een viiftiental personen aanwezlo. De voor zitter drukte er dan ook zijn spijt over uit en hadmeer belangstelling voor deze vergadering verwacht. Na eenige bespre DURFDE NIET TE BUKKEN. Voelde zich een oude man, hoewel pas 31 jaar. Fietst nu iederen dag 40 K.M. „Hoewel ik pas 31 ben, voelde ik mij eenigen tijd geleden als een ouden man. Als ik mij bukte verging ik van de pijn als ik weer opkwam. Op aanraden van verschillende kennissen nam ik een proef met Kruschen Salts en bemerkte, dat de rheumatische pijn inderdaad verdween, terwijl ik mij in ieder op zicht beter voelde. Nu fiets ik iederen dag 40 K.M. om van en naar mijn werk te komen, maar neem dan ook geregeld de kleine dagelijksche dosis Kruschen Salts." S. V. C. Wanneer Uw inwendige organen niet naar behooren functionneeren, kunnen rheumatische pijnen en een al geheel onwel voelen niet uitblijven. De dagelijksche dosis Kruschen zorgt voor geregelde werking Uwer inwendige organen. Binnen korten tijd zullen rheumatische pijnen e. d. verdwenen zijn en voelt U zich weer jong en le venslustig. Kruschen Salts is verkrijg baar bij alle apothekers en erkende drogisten 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels- Mij., A dam, voorkomt. uingen deelde de voorzitter namens het bestuur mede dat hei gedacni Had up den geboortedag zelf een klein feest te Houden, indien zulks tenminste mogelijk is daarbij lettende op Het uur van ge boorte. Verschillende ideeën werden door de vergadering naar voren gebracht. O a. aanleg van een vreugdevuur, bekend making der geboorte door herauten, muzikalerondwandelingdoor de harmonie Apollo, optocht der schoolkinderen en zanghulde Op een nader te bepalen dag zal dan het feest officieel worden gevierd. Het bestuur zal oaarom trachten wijken te vormen en probeeren in de diverse wijken de noodige versieringen te laten aanbrengen. De vergadering ging er mee zeeoord dat het bestuur der Oranje vereeniging deze plannen verder uit zal werken en deze met de te vormen comité s verder uit zal werken. In ieder geval slaat het vast dat Geertruidenberg weer een waardig feest zal vieren. De echtgenoote van den heer T. in de Koestraat alhier kwam in aanra king met een electrischen draad van haar waschmachine welke onder siroom stond. Zh liep daarbij brandwonden aan haar hand op waarvoor de geneeskundige hulp van dokter Jaspers moest worden ingeroepen. \j Wij hebben vroeger uitvoerig mel ding gemaakt van 't feit dat van de zij de der Protestanten te Geertruidenberg een restauratie-commissie in het leven was geroepen, welke zal trachten vol doende gelden bijeen te brengen om, eventueel met steun van rijk en provin cie, te komen tot algeheele restauratie van de uit de 15e eeuw dateerende Hervormde Kerk. Naar wij thans van bevoegde zijde vernemen bestaat er in den lande hier voor groote belangstelling, zoodat men voorloopig tevreden kan zijn. O.m. is een niet onbelangrijke gift binnengeko men van H. K. H. Prinses Juliana. De inzameling van gelden eindigt eind Januari 1938. J De damclub V D. alhier speelde haar 3e comp-tiliewedstriid voor den Noordbr. Damhcnd en wel le gen het sterke «Excelsior» aldaar' De uilslag was als volgt: A. de Graag—L. Heesbeen 1 1 B. Klerks—M. Maas 0—2 Gerr Jonker—v. Liempt 0 2 C. Bax de Galan 0—2 F. v. MünsterM. Roch 0 2 C. Schaap— R. de alan 2-0 T mmermans H. v. d. Dungen 0—2 j, Deurio—G. v. Riel 0 2 G. |onker—W. v. Balen 1 1 P. v. Münster—A. Brancart 0—2 Totale uitslag 4-16 De uitslag van de onderlinge competitiewedstrijd der damclub V.D is als volgt: le Groep B. Klerks—Gerr. Jonker 2—0 A. de Graag—F. v. Münster 2—0 2e Groep J. DeurlooC. Schaap 2—0 J. Timmermans—C. Bax 2—0 3e Groep R. Kamminga—G. Jonker 2—0 4e Groep A. Fitters—H. Brouwers 2—0 P. v.-Münster—H. Heuveling —0 De heer A. van Delft, gemeente secretaris alhier, is benoemd tot voor zitter van het College van Regenten der Godshuizen. Woensdagavond j.l. hield de Oranjevereeniging in Hotel Concordia een algemeene ledenvergadering. De notulen der vorige vergadering

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9