Platselijke Berichten 1 NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Tweede Blad. A Dinsdag 3 December 1937. No. 104 De Echo van het Zuiden SPRANGCAPELLE. KAATSHEUVEL. 2. JAARMARKT TWAALWIJK OP DONDERDAG DECEMBER '37. GEMEffERAAD. Openbare vergaring te houden op Donderdag, 30 ;cember 1937, om 19 uur. Aan de orde: 1. Ingekomenukken. a. Van den Mister van Economi sche Zaker Kennisgevi van Koninklijke goedkeurinder bij raadsbeslui ten van 2S3ctober 1937 en 22 Nov. '37 istgestelde verorde- ning/Nvijzipgs-verordening als bedoeld infirtikel 9 eerste lid, der winkcluitingswet. b. Van de Geeputeerde Staten. Vastgestde gemeente- en be drijf srekningen over 1936. i Koninklk goedgekeurde ver ordening op de heffing van opcenter op de hoofdsom der personede belasting, vastge steld bi raadsbesluit van 29 October 1937. Koninklijk goedgekeurde wij zigingsverordening betreffen de de tarieven der personeele belasting (verlaging der bil jartbelasting), vastgesteld bij raadsbesluit van 29 October 1937. 4. Ontvangstbericht der bij raadsbesluit van 26 November 1937 vastgestelde verordening, als bedoeld in artikel 9, derde lid, der winkelsluitingswet. Goedgekeurd raadsbesluit van 16 November 1937 tot het aan- aan eener rekening-courant ver-eenkomst met de N.V. otterdamsche Bankvereeni- ng. 6. bedgekeurd raadsbesluit van 2 November 1937 tot onder- hndsche verhuring eener ge- reentewoning aan de Mr. van Cothstraat. 7. Gedgekeurd raadsbesluit van 2( November 1937 tot wijzi- gig der begrooting 1937. Vocstel tot beschikbaarstelling vangelden overeenkomstig arti kel 72 der lager-onderwijs-wet aan het bestuur der R.K. Meis- jesshool Grootestraat 244 voor het anbrengen van veranderin gen an het schoolgebouw. VooKtel tot beschikbaarstelling van »en crediet voor de viering van Ie te verwachten blijde ge beurtenis in het Koninklijk Huis. Voorstel tot verkoop van een perceeltje gemeentegrond. Voorstel tot verhuring van de voormalige kantongerechtloka len in het gemeentehuis aan de Kamer van Koophandel. Voorstel tot sluiting eener fraudeverzekering. Voorstel tot wijziging der be grooting 1937. Benoeming/herbenoeming leden van commissiën, besturen van weldadigheidsinstellingen, enz. wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1938. Prae-advies punt 2: Verbouwing aan de St. Theresia-school. Door het Bestuur van de R.K. Meisjesschool aan de Grootestraat nr. 244 alhier, wordt tot Uwen raad het verzoek gericht de noodige gelden be schikbaar te stellen voor een kleine verbouwing, n.l. het vervangen van drie oude droogclosets door vier nieuwe closets met waterspoeling, hel maken van leidingen en een drink- en wasehgelegenheid, met het voor een en ander noodige breek-, metsel- en timmerwerk. De kosten daarvan wor den geraamd op 433.65. Door het Bestuur wordt uitvoerig gemotiveerd waarom deze verbetering noodig is. De bestaande toestand is onhoudbaar geworden en de school arts dringt mede aan op het treffen van voorzieningen. Momenteel is de toestand zeer onhygiënisch, vooral ook, doordat de naast een der school lokalen gelegen gang door onhoud bare lucht verontreinigd wordt. Wij zijn er van overtuigd, dat door deze verbetering de normale eischen, aan het geven van Lager Onderwijs te stellen, niet zullen worden overschre den. Ook overigens is aan de bepa lingen der wet voldaan. Wij stellen U daarom voor de ge vraagde medewerking voor de tot standkoming der beoogde verbetering te verleenen en het benoodigde be drag beschikbaar te stellen. De aan vrage met bijbehoorende stukken ligt ter inzage. burgemeester en Wethouders van Waalwijk. Prae-advies punt 5: Kamer van Koophandel in de lokalen van het Kantongerecht. De lokalen van het gemeentehuis, welke thans in gebruik zijn bij de Kamer van Koophandel, zijn, in ver band met de toegenomen bemoeiingen der Kamers van Koophandel (mede in verband met de uitvoering der ver schillende crisiswetten) onvoldoende gebleken om de omvangrijke admini stratie te bergen. In verband hiermede heeft de Ka mer verzocht om, inplaats van de thans gebruikte lokalen, onder dezelf de voorwaarden en tegen denzelfden huurprijs, de voormalige kantonge rechtlokalen te kunnen huren. Aangezien de bedoelde lokalen nog geen blijvende bestemming hebben ge kregen, meenen wij, dat er aanleiding is om op het voorstel der Kamer in te gaan. Vanzelfsprekend zullen, in ver band met de veranderde bestemming, eenige wijzigingen moeten worden aangebracht in de inrichting der ver trekken, als: het aanbrengen van tele foongeleidingen, loketten en eenige andere kleine verbouwingen. Da Ka mer is bereid, de kosten daarvan voor hare rekening te nemen. Wij stellen U mitsdien voor om, met wijziging van de bestaande huurover eenkomst, te besluiten als hiervoor is omschreven. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. SLUITINGSUUR OUDEJAARS AVOND. De café s mogen op Oudejaarsavond geopend blijven tot half één. 3. 4. 6. 8. Zonder iets ten nadeele van de an deren te kunnen zeggen, is het zeker dat de zware eischen die aan „Het Huis zonder Zon" gesteld zijn, zonder de medewerking van dhr. H. v. Engè- len niet overbrugd zouden zijn ge worden. Verrassend was hel effect dat be reikt werd door het knapenkoor on der leiding van dhr. Tom Burmagne, welke zang bijzonder goed paste in het raam van dit stuk en mede door de fraaie lichteffecten werd een bijzon dere bekoring aan het geheel gege ven. Wij kunnen ons dan ook ten volle aansluiten bij de woorden van lof, die de voorzitter na afloop sprak, tot allen die aan het welslagen van dien avond hebben medegewerkt. Speciaal bracht spreker dank aan dhr. H. v. Engelen, voor wien geen moeite of tijd te veel is geweest, om aan het succes van de zen avond te kunnen medewerken en voorts loofde hij nog het spel van de drie medewerkende dames, die hij elk een fraaie ruiker aanbood. Een luid applaus bewees dat de woorden van den voorzitter door allen werden gedeeld. Op 9 Januari a.s. zal hetzelfde stuk vertoond worden voor het publiek. Ongetwijfeld zal 0.0.G. ook dan de aanwezigen wederom een genotvolle avond verschaffen. „HET GOUDEN RECHT". Voor een geheel bezette zaal, werd Zondagavond voor de leden van de R.K. Werkliedenvereeniging opge voerd het tooneelstuk in drie bedrij ven van Jan Grosveld, getiteld „Het Gouden Recht". De spelers van „D.V.S.V.", de ont- VERSïERING St. JANSKERK. Zooals wij aankondigden, prijkte het hoofd-altaar van de parochiekerk van St. Jan met de Kerstdagen in de nieuwe feest-decoratie, een smaakvol le versiering van crème-kleurige flu- weelen gordijnen, naar wij vernemen een geschenk aan pastoor Heezemans van een zijner parochianen. Deze versiering heeft mede bijgedra gen lot verhooging van den luister, speciaal van de Kerst-mis, terwijl ook de verdere mooie altaar-versiering van groen en bloemen, de treffende zang van knapenkoor en zangers de devote stemming bij deze verheven plechtig heid zeer verhoogden. LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK". Alhoewel het bezoek gering was mag de Kerstmatinée der liedertafel „Oefening en Vermaak" bijzonder ge slaagd heeten. De nummers van man nen- en vooral van gemengd koor werden uitstekend vertolkt en vielen dan ook ten zeerste in den smaak. Ook de zware tenor-solo door den heer Jo. Burmanje werd op zeer ver dienstelijke wijze gezongen. Den heer Gerritsen, leider van het geheel, komt dan ook alle lof toe. Voor het a.s. groot concert op 10 Januari zijn intusschen de pro gramma's in druk gegeven. Ook hier zullen gemengd- en mannenkoor met hun beste nummers voor den dag ko men. De hoofdschotel zal natuurlijk zijn de solist, monsieur Louis Richard, van de opera's te Brussel, Parijs en Monte Carlo, die o.a. aria's zal zingen uit Rigoletto, Lakme, Carmen, Pal jas. Wij vertrouwen dat geen enkel mu ziekliefhebber deze unieke gelegen heid, door de liedertafel aangeboden, zal laten voorbijgaan, en Muss Sacrum ditmaal te klein zal zijn. „HET HUIS ZONDER ZON". Zondagavond opende „O.O.G." het tooneelseizoen met het stuk in drie be drijven van bovenstaanden titel. De zaal Thalia was tot in de uiteiste hoeken bezet met talrijke honoraire leden en deze aanwezigen hebben kin nen genieten van voortreffelijk spel. Voor de eerste maal trad O.O.G. met een gemengde bezetting voor 't voet licht en de dames hebben getoond niet voor haar mannelijke collega's behoe ven onder te doen. Allen hebben zich zonder uitzondering van het begin tot het eind op voortreffelijke wijze van hun zware taak gekweten. Dit realistische werk, dat tevens een groote opvoedkundige waarde bezit en zoo uit het dagelijksche leven gegre pen kan zijn, heeft niet nagelaten op de talrijke aanwezigen diepen indruk te maken. Dit is niet voor een gering deel te danken aan het voortreffelijke werk van den regisseur, den heer H. v. Engelen, die tevens de hoofdrol ver vulde. Zijn personifieering van den ouden, hardvochtigen boer, die als een dictator zijn kinderen wilde opvoeden en niet bemerkte dat zijn gezin daar aan ten gronde ging, was werkelijk treffend. Voortreffelijk was de djetie, waarmede hij zijn gemoedsgevoel aan schouwelijk toonde, toen hij het ver keerde van zijn handelingen ging in zien en als een gebroken man zijn le ven wilde beteren, toen het te '.aat was. studie en uitnemende leiding. Wij ho pen daarom „Hallelujah", evenals het kinderkoor „Hosanna" weer spoedig te mogen beluisteren. HARjVIONIE „ST. JAN" „ALS DE slRéNE GAAT De harmonie St. Jan heeft het over- talrijke publiek j.l. Zondagavond (2cn Kerstdag) een zeer genotvolle avond bezorgd. Deze tweede winteruitvoering was voornamelijk aan toonecl gewijd en de tooncelisten der harmonie heb ben laten zien dat ze niet alleen in de muziek, maar ook op tooneelgcbied tot opmerkelijke prestaties in staat zijn. De vlotte wijze waarop zij j.l. Zondagavond het pakkende tooneei- spel van Jac. Braun „Als de siréne gaate.voor het voetlicht hebben gebracht heeft bij alle bezoekers de grootste waardeering gewekt. De spelers, waarvan we de meesten reeds langer als uitstekende krachten kennen, hebben dezen avond zichzelf overtroffen. Zij vormden zulk een voortreffelijk geheel, dat we niet gaarne bepaalde spelers op den voor grond wilden plaatsen en ze gaarne, in volgorde van het programma allen even de revue laten passeeren. Wal toonde H. Kolster als fabri kant van Vclsen, zich weer*ecn gerou tineerde speler. Deze hoofdrol, waarin hij zoo uitstekend den stuggen, zelf- zuchtigen fabrikant typeerde, lag hem wel bijzonder goed. Dit was eveneens het geval met J. van Lier die voor den rol van schoon vader „geknipt" genoemd mocht wor den. De kleine Truusje Schapendonk, nam iedereen dadelijk voor zich in, door dit lieve, ongekunselde wijze waarop zij als het dochtertje van den fabrikant speelde en zulk een groot aandeel had in de gelukkige ontknoo- UITVOERING P.T.T.-DIENST OP DEN NIEUWJAARSDAG (Zaterdag I Januari 1938). Het P.T.T.-kantoor te Waalwijk is geopend a.s. 89 en op 1 Januari 1314 uur. Er zal op dien dag gelegenheid zijn voor de behandeling van postwissels en aangeteekende stukken op genoem de uren. De postagentschappen te Besoijen en Baardwijk zijn evenals op Zonda gen voor den postdienst gesloten. De verzending is als op Zondagen. Er wordt één brief- en pakketpost bestelling uitgevoerd. Gelegenheid lot kosteloos afhalen beslaat op dien dag niet. De hulpkantoren te 's Gravenmoer, 's Grevelduin-Capelle en Waspik zijn van 89 uur zoowel voor den tele graaf- en telefoondienst als voor den postdienst geopend. Ook aldaar kun nen postwissels en - aangeteekende stukken gedurende dat uur worden behandeld. De P.T.T.-stations te Drongelen, Eethen, Meeuwen, Sprang en Vrij- hoe.ve-Capelle zijn op dien dag voor den postdienst gesloten. Voor den telegraaf- en telefoondienst is de openstelling aldaar evenals op gewone Zondagen. In den bestelkring van genoemde hulpkantoren en stations wordt één brief- en pakketpostbestelling uitge voerd. Gelegenheid tot kosteloos af halen beslaat aldaar op dien dag niet. De verzending is als op Zondagen. spinningsvereeniging der R.K.W.V., hdibcn dit stuk weer zooals we dat van hen gewend zijn, met veel am bitie en toewijding gespeeld. De keuze van het stuk is ook wel een zeer goede geweest, daar dit wel bijzonder paste in de sfeer van de Kerstdagen, die immers vrede brengen am de menschen van goeden wil. Want oorspronkelijk was die in het huis van den industrieel en atheïst van een Eeckel (Fr. Kelder), wel heel veinig te vinden. Dit vond z'n oorzaak ïi het gedrag van den jongsten zoon foil. (A. de Werd), die naar de mee- ling van zijn vader en zijn ouderen aroer Bert (M. Berkelinans), veel te godsdienstig wars. De diepere oorzaak van den vaderhaat lag echter in het feit dal deze Joh. voor den moorde naar zijner vrouw aanzag, omdat zij bij zijne geboorte stierf. Op zekeren dag barst de bom en Joh. wordt vervloekt en moet het ouderlijk huis verlaten. Voor hij dit doet geeft hij echter de verzekering dat hij priester zal worden en hij bij het sterfbed van zijn vader aanwezig zal zijn. Dit simpele gegeven wordt op voor treffelijke wijze aanschouwelijk ge maakt. De vertolker van de hoofdrol gaf daarvan een gave en pakkende vertolking in elk opzicht en ook het spel van Bert en Joh. viel zeer te roe men, waarbij vooral Bert opviel door zijn natuurlijk, ongedwongen spel en goede geluidsmimiek. Ook de overigen hebben zich naar beste vermogen van hun zware taak gekweten, waarbij vooral de bediende Jan (C. v. d. Wiel) nog genoemd mag worden. D.V.S.V. heeft met dit stuk getoond onder leiding van haren regisseur dhr. Jac. M. Didden, goede prestaties te kunnen bereiken en de dilettanten kunnen dan ook op een geslaagden avond terugzien. Rest ons nog te vermelden dat de grime op vakkundige wijze werd verzorgd door den heer J. Homber gen. KERSTUITVOERING „HALLELUJAH". ping op hei einde van het stuk. Van Mare. lioevenaars voorspelde we al eerder dat hieruit een prima tooneellist zou groeien en ïnderüaad heelt hij zich ook dezen avond'weer ais een uitstekende kracht doen ken nen; een vlot, sympauueK speier, die men nog vaak op de planken noopt ie zien. De bedrijfsleider, een zeer ondank bare rol, werd door L. Leijtens zeer ^oed vertolkt. M. v. lersel vertolkte als arbeider Luisen een der hooidrolien en wie ueze geroutineerde speler reeds eer op de planken zag zal het niet verwonde ren uat hij van deze creatie weer ïeis bijzonders maakte. De zoon van Luisen werd door Fr. Thijssen vertolkt; hoewel een der jongste krachten van het gezelschap gaf nij weer uitstekend spel te zien. De oude bediende Henk werd keu rig getypeerd door E. v. Lier, wat men trouwens van dezen bekenden speier niet anders verwachten kan. Hel geheel werd een mooie, vlotte opvoering en het publiek was dan ook niet karig met zijn beluigingen van waardeerng voor het uitstekende spel. Het is een groot succes geworden voor de looneelaideeling der harmonie en haar bekwamen regisseur den heer C. Mol. Mogelijk wordt dit succes en hel overdrukke bezoek aanleiding voor een tweede opvoering waaromtrent echter nog niets vaststaat. Vermelden we nog dat de harmonie onder leiding van dhr. J. Thijssen met een kort maar mooi en gevarieerd muziekprogramma dezen avond openr de, dal goed bleek te zijn ingestudeerd en waarbij het corps weer een uitste kende indruk bij het publiek achter liet. Ook de solist H. Mulders had in Fantasie Tyrolienne veel succes. Met een hartelijk dankwoord van den Z.E. heer pastoor van Erp na mens alle aanwezigen werd deze mooie avond gesloten. De Christelijke Gemengde Zang- vereeniging „Hallelujah", gaf Eersten Kerstdag, in samenwerking met het kinderkoor „Hosanna" een welge slaagde Kerstuitvoering in het Kerk gebouw der Nederl. Hervormde ge meente te v.m. Besoijen. De uitvoering van de verschillende gezangen onder leiding van den di recteur, den heer A. v. d. Kolk, stond op hoog peil. Vooral het kinderkoor, dat wij nog maar een enkele maal hoorden, vol deed uitmuntend, terwijl de orgelbe geleiding in handen van den jongen heer J. Treffers, de gezangen goed tot hun recht deed komen. Enkele bariton-soli werden op ver dienstelijke wijze ten gehoore ge bracht, terwijl ook het dameskoor zeer goed voldeed. Het geheel bezien, kan niet anders gezegd worden, dan dat er een steeds duidelijker vooruitgang is waar te ne men in de vocale kwaliteiten van het gezelschap, resultaten van ijverige AFSCHAFFING BODEKOSTEN VOOR TELEGRAMMEN. Opheffing locaal telegramtarief. Met ingang van 1 Januari 1938 zul len de bodekosten vallende op ue be zorging van telegrammen in Neder land buiten den kosteloozen bestel kring der telegraafkantoren en -sta tions bij wijze van proef geheel vjoor Rijksrekening worden genomen. Eveneens is dit het geval met de extra-kosten voor bezorging van een icieioonoproepbericht buiten den kos teloozen bestelkring. Met ingang van denzelfden datum zal eveneens bij wijze van proef het verlaagde tarief voor locaal-ieiegrain- ïiien worden afgeschaft. Voor deze telegrammen worut aisdan derhalve liet gewone tarief voor een binnen- :andsch telegram berekend. DIEFSTAL. Bij P. v. d. Br. in de 1ste Zeine, had men Zateruagavond de kleeren der vijf kinderen in een kamer klaar ge legd, zooals dat te doen gebruikelijk was. Moeder ging even naar haar broer en in dit oogenblik schijnen die\en de gelegenheid te baat genomen te heb- nen, om al deze kleertjes in 't taiel- I kleed te pakken en mee te nemen, loen vader Zondag-ochtend, terwijl moeder naar de kerk was de kleinen wou helpen, bleek n.l. dat alle Zon- dagsche kleertjes verdwenen waren. Een groot ongerief en leelijke scha depost. De politie speurt naar de(n) da der (s). WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Baain geelt in het algemeen belang in overweging bij hem inlichtingen in te winnen, alvorens in relatie te treden met Pieter Wilhelmus Nieuwkerk, geb. te Utrecht 3 September 1887, en mieter Kamphuis, geb. te Groningen 8 December 19UÜ, beiden thans wonen de te Amsterdam, Makassarstraat 461. Zij trachten onder bcdriegelijke voorwendsels financieele hulp te ver krijgen van ingezetenen. Advertenties en Nieuwjaars- wenschen tot 12 uur, si* sstoBBd wa ma Bfi eu «nu» ,-jst atü uu kjó Door de kinderen werden verschil lende bijbelteksten met betrekking tot Jezus' geboorte opgezegd en bij atwis- seling werden vele kerstliederen gezon gen. Aan de kinderen werden ruimschoots versnaperingen uitgedeeld, terwijl elk kind tevens een boek ontving; de kin deren die de Zondagschool verlaten werd daarenboven een bijbel ter hand gesteld. Ds. Bousema bracht namens den Kerkeraad de leiders der Zondagschool dank voor hun onderwijzend werk, waarna deze goed geslaagde Kerst feestviering met dankgebed werd be ëindigd en de aanwezigen voldaan huiswaarts keerden. CAPELLE. J.l. Donderdagavond werd in Ned. Herv. Kerk a.d. LoonscKeu Kerstfeest gevierd met de kinderen van de Chr. school aldaar. Het hoofd der school, de heer M. de Kruis, opende met het zingen van Ps. 68 1 en ging voor in gebed. Nadat de heer de Kruis zich in een inleidend woord tot alle aanwezigen gericht had en de school kinderen enkele Kerstliederen gezongen hadden, vertelde hij op boeiende wijze de Kerstgeschiedenis. Niet alleen door de kinderen, maar ook door de ouders en verdere belangstellenden werd met groote aandacht geluisterd. Voor en na de pauze werden weer enkele Kerst liedjes tweestemmig gezongen en ver snaperingen rondgedeeld. In de pauze werd door allen gezongen de Lofzang van Zacharias 1, 3 en 4, terwijl on- dertusschen gecollecteerd werd. Op zeer verdienstelijke wijze werd hierna door dhr. J. v. B. een Kerstverhaal ver teld. Door de meisjes van de hoogste klassen werd tenslotte nog heel mooi gezongen „Lieve Jezus, trouwe Hei land In zijn slotwoord bracht de heer de Kruis aan allen die hadden meege werkt om dit feest te doen slagen een woord van dank, maar bovenal aan God, dat zij hadden mogen herdenken het feit van de komst van Zijn Zoon hier op aarde. Met het zingen van den Lofzang van Simeon 1 en 2 en dank zegging werd deze in alle opzichten zoo. uitstekend geslaagden avond gesloten. Hoewel de kinderen s middags op school reeds de eigenlijke Kerstgeschen ken hadden ontvangen, kregen zij bij het huiswaarts gaan ieder nog een versnapering mee. Uit het feit dat het kerkgebouw bijna geheel bezet was, blijkt wel zeer duidelijk hoe deze jaar- lijksche Kerstfeestviering gewaardeerd en op prijs gesteld wordt. vDe postduivenvereniging „De Luchtvaart" alhier houdt a.s. Zaterdag 1 Jan. in het café van mej. de Wed. A. v. d. Haart een onderlinge clubtentoon stelling. Als keurmeester zal fungeeren dhr. A. Stokwielder uit Waalwijk. De duiven zullen Donderdagavond inge- korfd worden. JOp Oudejaarsavond 7 uur zal in Ned. Herv. Kerk alhier leesdienst BRANDJE. Toen Eerste Kerstdag de koster van de Ned. Herv. Gemeente te v.m. Be soijen voor den aanvang van den dienst de klokken wilde luiden, bemerkte hij dat eenig brandbaar materiaal rond de kachel had vuur gevat. Met een snelblusscher kon erger worden voorkomen. De godsdienst oefening vond geen vertraging. SCHOORSTEENBRANDJE. Gistermiddag brak een schoorsteen brandje uit in de woning van V. aan de Grootestraat. Door de gemeentepolitie werd met een snelblusscher erger voorkomen. HET ZACHTE KERSTWEER. Als een overduidelijk bewijs van het prachtige voorjaarsweer, waarvan we speciaal eersten Kerstdag genoten, moge dienen dat op dien dag een mooie groote gele vlinder lustig in den tuin van onzen redacteur-uitgever rondfladderde. SPRANG. Predikbeurten Vrijdag 31 Decem ber, (Oudejaarsdag): Ned. Herv. Kerk, des avonds half acht Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, des avonds half acht Ds. B. A. van Lummel. Bij de gehouden verkiezing voor één diaken bij de Geref. Kerk alhier werd gekozen de heer G. S. Both. Maandagavond werd in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier met de kin deren der Ned. Herv. Zondagschool- verecniging Kerstfeest gevierd. Van de zijde der ouders was er veel belangstelling. De samenkomst stond onder leiding van Ds. Bousema. Nadat de bijeenkomst met gezang en gebed geopend was, las Z.E. het Kerst evangelie en zette dit op voor de kin deren bevattelijke en duidelijke wijze uiteen.' Door den leider J. Timmermans werd een prachtige kerstvertelling gehou den. de worden gehouden: op Nieuwjaarsmor gen des voorm. 9.30 uur leesdienst en op 2 Jan. v.m. 9.30 uur leesdienst en nam. 2.30 uur Ds. van der Vlught uit Drunen. ST. JOACHIMSMOER. De Tooneelclub Tot Onderling Genoegen alhier, gaf op Zondag 26 De cember haar winteruitvoering voor een goed bezette zaal. Ditmaal was de keu ze voor tooneelstukken gevallen op Jongens van Brabant, in 3 bedrijven door L. v. d. Zanden. Dit stuk geschre ven voor jeugdige tooneelisten voldoet bij goede opvoering zeer goed. De ver tolking was vrij vlot; sommige karak ters werden zeer ^oed uitgebeeld als b.v. Heintje Caroes, •Wft'ïTWr—- Huib van Strijt. Hoewel het spel ge heel overeenstemt met hetgeen er in die lummeljaren bij de jeugd omgaat en wij dus natuurlijk spel verwachten, was de uitbeelding en vooral de houding soms wat stijf, hetgeen ook voor een deel te wijten is aan het wat al te klei ne tooneel. Hieronder leed ook het echt komische stukje Van de duvel bezeten, een blijspel door G. Dumont. Ook hier was de opvoering zeer goed, maar kwa- :nen de zetten niet behoorlijk tot zijn recht, dcor het te dicht opeenstaan der spelers. Toch is er gelachen, ja gegierd met de rake zetten en scènes van per soneel en bezoekers van het pension v. Brummen. De uitvoering is goed ge slaagd en de bezoekers hebben een ge zellige avond gehad, zooals ze dat van deze tooneelclub gewoon zijn. Een aan gename verrassing was het voor de be zoekers, dat ook het pas opgerichte mondharmonica-gezelschap „Prins Ber nard" eenige nummers ten gehoore bracht. Na een korte oefentijd van en kele weken kregen wij te hooren Wan- delmarsch, Sari Marijs en enkele deel tjes uit een bekende potpourri. Een har telijk applaus beloonde de spelers, die naar wij hopen, denzelfden ijver te blij- ouders en 9 Januari vrii. «a t - nra ^<1 tta as km «a fcsi Het volgend nummer ver schijnt a.s. DONDERDAG.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5