gp Op 9 Januari de tragedie van Het Huis zonder Zon" VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING DUSSEN. HEUSDEN. DRUNEN. Voor slechtslO cent GEERTRUIDENBERG. KAATSHEUVEL „Het huis zonder Zon". Zooals bereids in dit blad is gemeld, is het O. O. G. bestuur ditmaal van hare gewoonte afgeweken om uitslui tend te spelen voor de honoraire leden. Het geweldige succes dat deze vereeniging j.l. Zondag met de op voering van bovengenoemd toeneel- werk mocht boeken en de talrijke vsrzoeken die binnenkwamen noopten O.O.G. om op Zondag 9 Jan. a*s. een reprise te geven. De indruk op het publiek van j.l. Zondag in de uitve r- kochte zaal was zoodanig dat velen te kennen gaven ook de tweede maal de opvoering te willen bijwonen. En zoo gaat dan Zondag 9 Jan. liet huis zonder Zon" voor het publiek en is dus ieder in de gelegenheid O. O. G. als gemengd ensemble aan 't werk te zien. Over de eerste opvoering willen wij niets meer schrijven, de talrijke bezoekers die 't stuk zagen maken dat overbodig zij zijn allen vol lof. Om aan de vele vragen welke tot ons gericht worden over de speelsters en spelers welke de voornaamste rollen in dit werk vertolken te voldoen, willen wij volstaan met 't vermelden der hoofdrollen. De vrouwelijke partijen worden vertolkt resp. door de dames Gato Bakkers. Tilly van Etten en Anna Dollekens. De mannenhoofdrollen door de heeren H. van Engelen, Corn. Dekkers en Jan van Delft. Alle verdere bijzonderheden kan men over deze tweede opvoering lezen op de groote reclamebiljetten. Wel willen wij nog vermelden dat op 't oogenblik de vraag naar kaarten reeds zoo groot is dat „Thalia" weer spoedig zal zijn uitverkocht. Ook enkele vereenigingen gaven reeds te kennen deze uitvoering te willen bijwonen, 't Zal dus een uitverkocht huis worden HEROPVOERING VAN „ALS DE SIRENE GAAT Gezien liet groote succes en het over-drukke bezoek bij de eerste op voering j.l. Zondag heeft de harmonie „St. Jan" besloten om a.s. Zondag we derom dit prachtige tooneelstuk op te voeren. Er is algemeen groote waardeering voor deze mooie uitvoering en van verschillende zijden heeft men nadien op een herhaling aangedrongen. Ongetwijfeld zullen zeer velen ge bruik maken van deze gelegenheid om tegen een zeer gereduceerd entrée van zulk een pakkend tooneelspel te kunnen genieten. Wij voorspellen „St. Jan" en haar prima tooneelgezelschap voor Zondag avond weer een volle zaal en veel succes. De »Vak« vergaderde. Dinsdagavond kwamen de leden van »vak« in spoedeischende ver gadering bijeen. Voorzitter Maas riep de aanwezi gen een hartelijk welkom toe, waar na de bepalingen van de Werkloo zenkas nog eens werden nagegaan, waarin enkele bepalingen gewijzigd bleken te zijn. De penningmeester van iedere afdeeling wordt opmerkzaam ge maakt op de volgende dingen, die daarmede vanzelf van groot belang zijn voor de leden. Wij laten ze hieronder volgen voor zoover die gewijzigd zijn. Deleden, die3 achtereenvolgende jaren hun maximum aantal dagen hebben uitgetrokken (dus over 1935, 1936, 1937), mogen over 1938 geen ujtkeering ontvangen. Leden, welke over 1937 geen recht op uitkeering konden doen gelden, omdat zij over 1934, 1935 en 1936 hun maximum aanlal dagen hadden ontvangen, mogen over 1938 weer uitkeering ontvangen, indien zij 26 weken hebben gewerktna 1 Januari 1937. Indien dat niet kan worden aan- getoond moet men zoolang wachten tot aan die bepaling is voldaan. Leden, die over drie achtereen volgende jaren (dus over 1935 1935 en 1937) over het eerste halfjaar hun le periode hebben uitgetrokken, mogen over 1938 geen uitkeering ontvangen. Bij het werkloos worden der le den, is de penningmeester verplicht deze leden bij het Hoofdbestuur aan te melden. Dit geschiedt door middel der »Heden-werklooze-kaart«. De werk. bewijzen (ontslagbewijzen) moeten tegelijkertijd aan het Hoofdbestuur worden toegezonden. Deze laatste worden op verzoek geretourneerd. Indien de wachtweek van 1937 nog geldig is, behoeft in 1938 geen nieuwe te worden gemaakt. Alle andere leden moeten een wachtweek maken en deze mag pas beginnen 1 Jan. 1938. Nader werd nog medegedeeld, dat tevens bij »St. \Villibrordus« zijn ingedeeld De fabrieksarbeiders van Metsel steen-, Kalksteen-, Betonwerk-, straatsteenfabrieken en die der dak pan, tegels en siersteenfabrieken. De contributie is voor hen echter 5 cent hooger gesteld. De contributie voor de organisatie wordt geregeld naar het inkomen der leden van welke bron dan ook; hetzij van steun, werkverschaffing, fabriek, ongevallen of ziektewet of i.d;, terwijl voor hen, die minder f 2 50 verdienen een andere voor- deelige regeling is getroffen. Omtrent het verbindend verkla ren, der C A O werd een nadere uiteenzetting gegeven. Uit de stemming der vergadering bleek de groote ingenomenheid het met deze bepaling, die met 10 Jan. e.k. van kracht zal worden. Getracht zal worden om de loon- klasse voor de werkverschaffing te brengen in de 8ste klasse. Daarvoor zullen de besturen de R.K.W.V. en Vakver. uit Drunen en Elshout in gecombineerde ver gadering bijeen komen. Getracht zal worden een com missie te benoemen, die zich er mee belast door huisbezoek de ver diende loonen te noteeren. Blijkt 't standaardloon dan hoo ger te zijn, dan t huidige voor de 9e klasse geldende gemeentes, dan is er een gegronde reden om aan te vragen voor indeeling in een loogere loonsklasse. 't Lid van Oers beloofde hierbij de belangen der werkloozen in deze in den Gemeenteraad terdege te zullen behartigen en toe te lichten. Het is de bedoeling na 17 Jan. a.s. te beginnen met deze huisbe zoeken. Pater Henricus. Dinsdagavond heeft de Zeereerw. Pater Henricus op uitnoodiging van de B K. Werkliedenvereniging voor een talrijk gehoor een lezing ge houden over het onderwerp »Op de bres voor God«. Voorzitter Maas roept de aanwe. zigen in 't bijzonder den spreker van dezen avond een hartelijk welkom toe en verleent het woord aan Pater Henricus. Spr. wil den tijd waarin wij leven een «risico tijd« noemen. >;Godloos« wordt populair. De provincie - het platteland - moet paraat zijn. 't Is meer dan hoog tijd dat wij weten wat er te koop is. Spr. wil zijn lezing onderverdee len in 4 punten waarvan 't eerste «Varia rondom »Godloos« en be sprak de diverse ideeën die bestaan omtrent de beteekenis van het woord »Godloos« en de gevaren voor den B.K. direct en indirect hieraan verbonden en besprak uit voerig de geweldige activiteit der Godloozenbeweging in Rusland Als 2e punt het atheisme getoetst op haar waarde en onwaarde. Spr hield een interessant en leer» zaam inlervieuw met een groep denkbeeldige Godloochenaars over het bestaan van God, waarbij spr. scherp veroordeelde het idealisme der Godloochenaars. Na de pauze behandelt spr. het practisch atheisme d.i. in de theorie neemt men God aan doch in de practijk niet en lichtte dit met voorbeelden toe. Spr. vroeg zijn gehoor »Tijd voor God« en «Lust voor God« en drong aan op meer ontwikkeling op gods dienstig en politiek gebied door het lezen van goede lectuur op dit ge bied en het volgen van desbetref fende cursussen en ontwikkelings avonden. Spr. gaf een ernstige ver maning om het R.K. geloof diep en waardig te beleven. Wij moeten ons geloof zoo sympathiek maken dat het een »zuigkracht« wordt voor hen die nog buiten ons staan. Wij moeten »wereldveroveraars« zijn. Naast den hemel moeten we ook aan de aarde denken. Indien een werkman voor 100°/0 arbeidspres tatïe levert moet hij daarvoor het volle loon eischen en de werkgever is verplicht dit te geven. ADVERTEERT IN DIT BLAD. Wiegenactie. Wij vernemen, dat 't comité »Wiegenactie« van de gecollecteerde gelden een twaalftal baby-uitzetten heeft kunnen samenstellen. Veldwachter Dekkers hersteld. Naar wij vernemen zal veldwach ter Dekkers, na geruimen tijd we gens ziekte buiten functie te zijn geweest, met ingang van l Jan. a.s. wederom in functie treden. H. Kindsheid. Door het genootschap van de H. Kindsheid werd den leden wederom een feestdag bereid. De dag werd begonnen met een H. Mis opgedragen door Kapelaan Vogels, waarbij een groot aantal nieuwe leden werden aangenomen. In den namiddag kwamen de kinderen in de beide congregaties onder leiding der Eerw. Zusters en Broeders bijeen, alwaar zij gezellig werden beziggehouden met spel en voordracht en hun eenige versna peiingen werden aangeboden. Inschrijving. Bij de gehouden inschrijvingen voor de wegen werken der Provincie was de aannemersfirma G. Vissers, alhier in dienstkring 17 de laagste inschrijver voor f 17740 voor bestek No. 7 en van bestek 17 voor f 6515,-. Goed gezien, Door de R.K.W.V. is 33 h.l. steenkolen uitgedeeld, t.w. 1 hl. voor geheel werkloozen en een '/2 h.l. voor gedeeltelijk werklooze leden. Dat verdwijnt Met het plotseling overlijden van kastelein W. Bogaerts zal het oude Sporters-clublokaal als café uit Drunensch dorpsleven verdwijnen. De «Volledige Vergunning« zal verdwijnen uit 't pand en daarmede «de zoele inval« voor vele voetbal lers op de winteravonden, terwijl de aloude stamgasten een onderdak elders zullen moeten zoeken. Biljarten. De uitslag van de biljart-match Prins Bernhard tegen O.O.O. van M café Th. Elshout in hotel C. Vissers gespeeld, is als volgt Prins Bernhard O.O.O. J. Vissers C. Klomp 66— 73 O. v. Gorcum P. Elshout 71— 59 W. v. d. Wiel Q. v. Engelen 67— 66 J. v. Delft M. v. d. Wiel 50- 57 J. Vissers M. Elshout 70— 41 F. Vesters P. v. Ravenstijn 56- 65 H. de Munnik F. v. d. Wiel 54— 87 434-448 O.O-O- won met 14 punten. H. S, P. B. F. Vesters 21 car. H. S.O.O.O. P.v. Ravenstijn 18 car. Opdracht Het bouwen van een woonhuis voor rekening van Joh. Muskens te Elshout is opgedragen aan firma's Jehoel en Schapendonk, resp. timmerman en met selaar te Drunen. Uitvoering. De handboogschutterij „Constantia" zal op 16 Jan. e.k, hare leden en do nateurs een tooneeluitvoering aanbie-. den door Berlicums Gemengd Tooneel. Waar kan men met bonnen terecht De houders van distributie-bonnen kunnen tot 15 Jan a.s. terechi voor margarine bij A. v. d. Hoven, Kind. P. v. d. Sanden, Wed. A. Spee, J. Luijpen, Tafi, J. v. Venrooij, A. v. d. Lee Voor bak- en braadvetWed. J. v. d. Wiel, Ant. Rekers, W. Smits, P. v. d. Ven, J. Bergmans, G. v. Engelen Voor gehakt in blik gedurende Januari en FebruariH. Laarakker, Th. Elshout, Wed. H. de Gouw en G. v. d. Sanden. Burgerlijke Stand. Geboren Hub. d. v. Mart. Lommers- Beekmans. Overleden: W. Bogaerts, echtg. van Chr Smits 73 jaar. ELSHOUT De R.K.W.V vergaderde. De R.K.W.V. hield een algemeene vergadering, die ontijdig moest beëin digd worden in verband met de stoor nis in de lichtleiding in 't perceel. De vergadering stond onder presi dium van den heer A. Merkx. De leden betuigden hun groote te vredenheid over de feestelijke viering van 't tweede bestaanslustrum en 't voor de eerste maal georganiseerde St. Nicolaasfeest. De voorzitter deelde alsnog mede dat de heeren C. Verhoeven, C. Brok en H. de Man periodiek aftredend zijn. Candidaten moeten voor 30 Jan. kunt U nu kennis maken met de zoo voor treffelijke kou-, griep- en pijnverdrijvende .Mijnhardi)es" (hartvormige cachets). Tijdelijk proefdoosje 10 ct. Bij Hpoth.en Drog a.s. worden ingediend en toen kwam 't einde door de duisternis. Oranjefeesten. Omtrent de plannen van 't Oranje comité, afd. Elshout, vernemen wij, dat de gehouden collecte in haar op brengst is meegevallen. Op de nationale feestdag zullen de kinderen getracteerd worden en thans bestaan er nog plannen om een op- tocht te organiseeren met begeleiding der fanfare, De aankondiging der blijde ge beurtenis zal onmiddellijk door een tweetal herauten te paard in 't dorp worden bekend gemaakt. HANK Door veldwachter Keiler werd alhier aangehouden een zekere v. d. P., die stond gesignaleerd in het Algemeen Politieblad. Door de aangehoudene werd de boete betaald, waarop hij weer vrij uitging. Door veldwachter Keiler werd tegen een zekeren R. alhier proces verbaal opgemaakt wegens 't vangen en vervoeren van mollen. Daar alhier nog al veel mollenvangers rondloopen wordt door de politie hierop streng gelet. Sommigen hebben de aardigheid als ze worden aangehouden door de politie, om te onderzoeken of zij in het bezit van mollen zijn, zich brutaal te gedragen. Woensdagnamiddag j.l. werd de zoon van den landbouwer L. alhier, door een hond, die zij pas kortge leden hadden gekocht aangevallen en flink in een arm gebeten. De wonde was zoo ernstig, dat hij zich onder behandeling van Dr. van Vuuren uit Dussen moest stellen. Het restaureeren van 't gemeente huis te Ooltgensplaat is voor de somma van ongeveer f 40,000 opge dragen aan Gebrs. Naglé, aannemers uit deze gemeente. Na Nieuwjaar zal met de restauratie, welke ongeveer een jaar zal duren, een aanvang wor den gemaakt. Predikbeurren in Evangelisatie Eben Haëzer te Raamsdonksveer. Oudejaarsavond om 7 uur, Nieuw jaarsdag om half tien en Zondag 2 Januari om 9,30 en 's middags 2 uur de heer Terlouw uit Groot-Ammers. Voor de Ned, Herv. Kerk hoopt op Nieuwjaarsdag en op Zondag 2 Januari a.s. des voormiddags om 10 uur voor te gaan Ds. W. F, ten Bruggenkate. Onder voorzitterschap van dhr. A. W. Verhoeven, loco-burgemeester vergaderde de gemeenteraad in een openbare vergadering op Woensdag avond 7.30 uur. Aan W. J. N. Wijs wordt op. zijn verzoek eervol ontslag verleend als ambtenaar van den burgerlijken stand wegens vertrek uil deze gemeente, in verband met zijne benoeming te Sehijndel. Aan A. Verhoeven, alhier, wordt voor 1938 onderhands een perceel ge- meent grond verpacht, gelegen aan den Kijksstrekdam en aan de Demer voor 12.50 en 0.50 per jaar. De wijziging der gemeentebegroo- ting 1938, alsmede die der Godshuizen 1938, worden na toelichting door den secretaris goedgekeurd. Aan dhr. K. A. v. Rijswijk te Den Haag, wordt op zijn verzoek tot we deropzegging onderhands verhuurd een perceeltje gemeentegrond, gele gen nabij perceel no. 48, voor 2.50 per jaar. Het in de vorige vergadering geno men besluit tot toekenning en rege ling van kindertoeslag aan den ge meente-arbeider, wordt overeenkom stig een aanmerking van Gedeputeer de Staten gewijzigd. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. tot vaststelling presentie gelden van het personeel der brand weer, welk voorstel wordt voorgele zen. De heer Meijer vindt het jammer dat er hoofdlieden zijn ontslagen en andere, welke nooit bij de brandweer zijn geweest, als zoodanig benoemd. De Voorzitter zegt, dat B. en W. deze i.g. de politieverordening kunnen be noemen, wanneer zij deze personen daarvoor geschikt achten. De heer Hub. Verhoeven had gaarne gezien, dat het college van brand meesters hierover was gehoord. Na deze opmerking acht hij het persoon lijk beter dat het uurloon bij brand, het eerste uur ƒ0.50 en de volgende uren op ƒ0.30 wordt bepaald. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met inachtneming van het voorstel van Hub. Verhoever, goed gekeurd. Bij de rondvraag vraagt de heer Meijer of het niet mogelijk is den weg naar het lort te Hedikhuizen, welke in allerslechsten toestand ver- verkeert, op te knappen. Wethouder Winkel vindt dit niet direct noodig. De heer Meijer zegt, dat de men- sclien, welke op dezen weg moeten komen, geen vriendjes van dhr. Win kel zijn. Wethouder Winkel vraagt dhr. Meijer zich nader te verklaren. De heer Meijer vindt het beter hier op niet te antwoorden. De Voorzitter sluit hierna deze dis cussie en zegt toe, dezen weg zoo noo dig te doen verbeteren. De heer Vos zag gaarne dat eenig toezicht werd gehouden aan den oprit aan den wal, aangezien daar dikwijls vuilnis wordt gestort. "De Voorzitter zegt toe, hieraan de noodige aandacht te zullen schenken. Hierna sluit de voorzitter de open bare vergadering. Door de Meisjesvereeniging zijn ter gelegenheid van het Kerstfeest 77 stuks kleeren en beddengoed aan 37 gezinnen uitgereikt. In het R.K. Liefdegesticht alhier, overleed Zuster Assisio (in de wereld Mej. Pekel) in den ouderdom van 73 jaren. Ongeveer 30 jaren was zij hoofd der R.K. Bijz. Meisjesschool, in welke hoedanigheid zij veel goed werk heeft verricht. De promotie-degredatie-wedstrijd dammen bij de damvereeniging V. D. alhier, gaf den volgenden uitslag: BaxRiemminga 20 BrouwersAerts 11 Uilslag aanbesteding verbouwing van een woonhuis te Heusden voor rekening van Mevr. de Wed. Chr. Merkx-Verhoeven. Architect, Hub. Baaijens, alhier. II. Kleinloog, Genderen 2300 G. Nieuwkoop, Heesbeen 2194 J. van Wijk, Heusden 2170 Hub. Brok, Oud-Heusden 2159 Gebr. Dankers, Heusden 2140 H. van Horen, Herpt 2134 A. P. Kramer, Heusden 2133 G. Haspels, Genderen 2079 J. van lersel, Drunen 1959 P. Kramer, Genderen 1948 A. Smits, Heusden 189C Het werk is aan den laagsten in schrijver opgedragen. Filmvoorstelling. Zaterdag en Zondag wordt in de zaal van Luphonia de bekende film Pygmalion afgedraaid. Deze Holland- sehe film waarin Lili Bouwmeester de hooi drol speeit heel t overal gewel dig succes gehad. In Amsterdam al leen in het City theater zijn meer dan 200.000 bezoekers geweest om van deze film te genieten. Verdere bijzon derheden zie advertentie in dit blad. Filmvertooning. Donderdag 6 Januari wordt in de zaal van den heer J. van Dun een film vertooning gegeven van de Maggi's Fabrieken. Het is een welverzorgde tweedeelige film getiteld Vruchtbare Bodem en Nijvere handen. Postkantoor. Op Nieuwjaarsdag zal het kantoor voor Post-, Telegraaf-, en Telefoon dienst geopend zijn van 89 uur v.m. en van 12 uur n.m. BERKDIJK. Tweeden Kerstdag en Maandag avond had in het patronaat een groote Kerstuitvoering plaats. Beide malen was de zaal goed bezet. Het Kerstspel werd prima uitgevoerd alsook het Held". Verder werden nog Kerstliederen gezongen en lichtbeelden gegeven over het Kerstfeest. Alles bij elkaar waren het een tweetal mooie avonden waar de leiders veel succes mee hadden. Burgelijke Stand. Geboren Johannes, zv. C. M. v. d. Nieuwenhui- zen en Ma. Ja. Cornelissen Johanna dv. J. Remmeren en Aa. Ma. Jacobs Johannes, zv. J. Remmeren en Ja. Eth. Grootswagers Antonius, zv. A. L. Zwaans en Aa. in 't Groen Henricus, zv. M. J. J. v. d. Aa en Aa. Ma. Dankers Antonius, zv. G. M. Laros en Fra. Ja. Damen Marius, zv. J. J. v. dr. Velden en Ma. Ja. Leermakers. Huw. aangiften: W. van Noije, oud 55 jaren en Pa. Rokx, oud 55 jaren, beiden wonende alhier. Overleden Suzan na Hamers, oud 2 jaren Wou- terus Bogaarts, oud 66 jaren, echtgen. van Chra. Smits Johannes Remmeren, oud 2 dagen. Ingekomen A. Oerlemans met gezin, van Sprang- Capelle J. M. Verboven, van Tilburg.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10