0 mm. Apparaat-rollen Sigaren-zakjes BURGERLIJKE STAND VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING GEMENGD NIEUWS, INGEZONDEN STUKKEN. BUITENLAND UWKRANT „De Echo van het Zuiden. KAATSHEUVEL. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieleo SPRANG—CAPELLE. Marktberichten, Vervolg Advertentiën Reclame-biljetten, uwe affiches Dezer dagen bereikte Keesje een uit- noodiging van de Ufa uit Berlijn. Zy zou- den gaarne voor een van hun films een scene ontwerpen, waarby Keesje zou acteeren. Nu moeten echter eerst proef- opuamen gemaakt worden. Vader de huyier heext gaarne deze uitnoodiging aanvaard, en 2ü Januari zal <le reis naar Beriyn worden ondernomen. 27 Januari zuiien de noodige opnamen worden ge maakt. NAKAARTEN OVER DUDELANGE. Een zware pil voor het Westen. Er hebben het Dagblad van Noord brabant mededeelingen bereikt omtrent den door het Zuidelijk elftal tegen Luxemburg gespeelden wedstrijd die ernstig te denken geven. De boven-Moerdijksche pers tracht te de mooie zege te kleineeren, daarin gesteund door niet objectieve verslagen. Er zijn rare dingen gebeurd te Dude- lange. Under meer moet, toen de Zui derlingen een 30 voorsprong hadden verkregen een op de tribune gezeten official, wiens stem invloed heeft bij de verkiezing van het Nederlandsch elf tal - bedoeld wordt hier vermoedelijk het lid van de keuze-commissie de heer Triebei, Red. zich als volgt hebben geuit. „Als het nu maar geen 40 wordt Kwistig is geleurd met de uitdruk king gefiatteerd" alsof de Zuidelijke overwinning niet veel te beteekenen had. De heer van Bel vond het echter een 100 schitterenden wedstrijd van het Zuiden. De verslagen van de Telegraaf en het A.N.P. waren volgens hem ab soluut onjuist. Na het bekend worden van de hou ding van sommige K.N.V.B. officials die te Dudelange tegenwoordig zijn ge weest en welke als onsportief werd ge kwalificeerd, komt men er rond voor uit, dan het er dik op ligt, dat men in desbetreffende K.N.V.B.-kringen zich niet voldoende op de hoogte stelt van de krachten waarover het Zuiden be schikt. De voorzitter van N.A.C. de heer Meeus vond het niet sportief, dat de Westelijke pers tracht het door het Zuidelijk elftal bereikte succes zoo on geveer tot nul te reduceeren, daar hij de overwinning van het Zuidelijk elf tal hooger aanslaat dan die van het Nederlandsch elftal. Na al hetgeen de K.N.V.B. den laat- sten tijd aan onredelijks heeft ten toon gespreid ten opzichte van het Zuiden, gevoegd bij de onsportieve houding je- geheel of gedeeltelijk onjuist of over dreven, dan diene het ook rechtgezet te worden, dat is voor het gezelschap, maar ook voor den naam onzer plaats eveneens noodzakelijk. Hoogachtend, Een lezer, donateur der fanfare. Capelle, 29 Dec. 1937. WAALWIJK. Van 23 tot en met 30 December '37. Geboren Anna Theodora Josephina, dv. A. L. de Peffer-de Jong Maria, dv. Ant. Koenen-Ros huberdina Elisabeth Ma- na, dv. M. J. Berkelmans-Pors Hen- drika Francisca, dv. L. J. van Hilst- Couwenberg Franciscus Marinus, zv. H. A. van Wees-van Helvoirt Maria Adriana Margarelha, dv. P. van Helvoirt- Ligtvoet nubertus Adrianus Johan nes, zv. H. W. van Mook-Versiijnen. Overleden Maria Geertruda Johanna Maas, oud 23 jaren Bernardus Wilhelmus de Pefler, oud 10 maanden. huw. aangiften: A. J. Verhoofstad, oud 30 jaren en Pa. Aa. van den Broek, oud 24 jaren, beiden ie Waalwfjk. Gehuwd P. J. Bergmans, oud 44 jaren en Ca. Ha. Passier, oud 31 jaren, beiden le Waalwijk. Ingekomen Fr. M. M. van der Steenhoven en gezin van 's-Bosch E. Ja. Engelberts, van Tilburg Ca. Koopman, van Tilburg. Vertrokken P. N. van den Hout naar Tilburg Aa. M. A. Smelt naar Rotterdam Ha. M. C. van Mol naar Zevenaar. vuur aangericht heeft wordt op ruim twee ton geschat. Schipper over boord geslagen Gistermorgen om 11 uur is de 24 farige schipper A. Noort van de bloemen schuit «Samenwerking I» in het Steiger over boord geslagen. Met heel veel moeite is het aan den sluiswachter en eenige voorbijgangers gelukt den schipper, die reeds in de diepte was verdwenen, weer boven water te halen. In het sluiswach tershuisje werden den drenkeling droge kleeren gegeven. Hierna is de schipper vervoerd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel wel ziekenhuis hij na onder zocht te zijn weer kon verlaten. WANHOOPSDAAD VAN EEN GEVANGENE. SPRANG. Ongeluk bij het rangeeren. Op het emplacement der Neder landsche Spoorwegen te Utrecht is gisteren een arbeider, in dienst van de A. E. G. die werkzaam was bij de eieeti ificatie der spoorlijnen van het middenet onder'n D-treinwagon geraakt, waarmede werd gerangeerd Zijn rechterarm werd afgereden, Het slachtoffer is per auto van den GGD. naar het stads- en acade misch ziekenhuis vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Jongeman schiet zijn vader neer. gens de Zuidelijke'spelëïs aangTnömem I Be™k-Plahe, in Noord-Frank- moet dit volgens den heer Meeus od I "J e.e,n l7-)a"ge jongen om een onbeduidende reden, zijn vader moet dit volgens den heer Meeus op den duur op een ernstige wrijving met afd. IV uitloopen Ook de heer Verlegh was van mee ning dat de Zuidelijken heel wat beter hadden gespeeld dan de pers heeft doen voorkomen. Met deze pil kunnen de Westerlingen het voorloopig wel doen. Het is goed dat dit eens gezegd is door menschen als Meeus en Verlegh, wier meening in het Westen altijd zoo hoog werd aangeslagen. Moet dat ook maar weer den doofpot in vragen wij ons af? Met opneming van één of meer N. A. C.-spelers in het Nederlandsch elf tal zijn deze ernstige beschuldigingen niet te sussen. Ten aanzien van de beschuldiging dat de K.N.V.B. zich niet voldoende op de hoogte stelt van de krachten in de pro vincie kan het K.N.V.B.-bestuur moei lijk van een verrassing spreken. Die beschuldiging is reeds tal van malen geuit door d enheer Groothoff, ook niet de eerste de beste zouden wij zoo meenen. Het zou een klap zijn in het aangezicht van de provincie als de heeren weer met een Nederlandsch elftal voor den dag kwamen waarin Westerlingen meeloopen, waarvan er 13 in een dozijn gaan. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mynheer de Redacteur, Met belangstelling heb ik Uw laat ste nummer afgewacht om te zien of daarin niets gezegd werd over het be richt in het nummer van 1.1. Vrijdag, betreffende het gebeurde en na de uit voering van onze fanfare. Moet ik uit het zwijgen van bestuur of betrokkenen de conclusie trekken dat de feiten zich hebben toegedragen, zooals daar werd vermeld, dan is het toch niet erg fraai en ik kan dat haast niet gelooven. Het zou toch nog al heel erg zijn wanneer een uitvoering van onze fan fare, die zich toch steeds zoo goed hebben gekenmerkt, op die manier moest ontaardenwat èn voor het ge zelschap èn voor de belangstelling toch zeker zeer ongunstige gevolgen zou kunnen hebben! Was een royale, eerlijke en duide- lijke verklaring van het bestuur ten deze in aller belang niet het meest gewenscht? Zijn de feiten juist, dan eerlyk erkend, dat is beter dan er doekjes om te draaien; is het bericht met een revolver gedood, Omstreeks 2 uur kwam een zekere Jules Créton, douane beambte licht beschonken thuis. Zijn zoon de 17 jarige René Créton vroeg hem een briet die aan zijn adres was aange komen doch die door den brieven besteller aan den vader overhandigd werd. De vader beweerdegeen brief le hebben ontvangen. Daarop verliet de zoon de huiskamer, nam een revolver en loste, door het venster een schot op zijn vader, die op slag werd gedood. Na zijn gruwelijke daad ging de jongeman zich bij de politie gevan gen geven en toonde niet het minste berouw. Doodetijke autobotsing Op den rijksweg tusschen Ede en Arnhem ter hoogte van de Gin kei zijn gistermiddag twee personen- met elkaar in botsing gekomen. Een van de beide bestuurders de heer J, Hille uit Soest bekwam ernstige verkondingen en is aan de gevolgen overleden. De andere bestuurder liep slechts enkele ontvellingen op. Lijk gevonden In de Wijnhaven te Rotterdam is het lijk gevonden van den 62 jarigen J. Hendriks gewoond hebbende in ten pension aan de Aert van Nes straat. Het lijk is overgebracht naar het bureau van de Rivierpolitie. De man had enkele dagen geleden zijn pension verlaten en zal vermoe delijk door de duisternis misleid te water zijn geraakt en verdronken. Zaterdag arresteerde de rijksveld wachter J. Samplonius, in samenwer king met de gemeenteveldwachters H. v. d. Brink van Wieringerwaard en leuteling uit Anna-PauJowna, ze keren J. 'l'a oud 32 jaar, geboren te lioertange, gem. Vlagtwedde. T. werd verdacht konijnen uit de hokken te hebben gestolen in de omgeving van den Wieringerwaard. In een verhoor waaraan de verdachte in den afgeloo- pen nacht werd onderworpen, beken de hij eenige inbraken te hebben ge pleegd. Hierna werd T. in een cel, on der het gemeentehuis, te Wieringer waard, ingesloten. Toen de gemeente-veldwachter van den Brink den arrestant Maandag morgen wat eten ging brengen, zag hij, dat deze zich in zijn cel door op hanging van het leven had beroofd. Dr. de Vries uit Wieringerwaard con stateerde, in tegenwoordigheid van den burgemeester D. Kaan, als hulp officier van justitie, den dood. Het lijk is voorloopig in het lijkenhuisje te Wieringerwaard ondergebracht. JUSTITIE-INVAL BIJ EEN BANK. De Officier van Justitie te Amster dam, mr. H. A. Wassenbergh, de rechter-commissaris, mr. Suringa, en de inspecteur van politie Dykstra, chef van de afdeeling handelspolitie van het Ainsterdamsche hoofdbureau, benevens eenige rechercheurs, hebben een inval gedaan in de bank Van de P. en Co., een commanditaire ven nootschap, zaak drijvende op de Hee rengracht aldaar, omdat vermoed wordt, dat deze bank zich aan zwen- delpraktijken heeft schuldig gemaakt. De Justitie heeft den directeur, D. van de P. gearresteerd. Voorts zijn een groot deel van de boekhouding en andere paperassen in beslag genomen. De bank is na den inval der Justitie gesloten. Enorme vuurzee ind n o of dstad Een groote, felle brand zoo als Am sterdam in langen tijd niet meer beleefd heeft, woedde gisteravond in de N. V. Nederlandsche stofzuigerfabriek E.F. A. Op het Prinseneiland 153 - 155. Binnen enkele uren had het vuur met zulk een hevigheid om zien heen gegrepen dat het geheele fabrieksgebouw, zoo goed als totaal was verwoest, ondanks de enorme hoeveelheden water die de brand weer in dien tijd in den hoog oplaaienden vuurpoel had geworpen. Dat de brandweer er nog in slaagde de belendende perceelen o.a. een pakhuis van het Nederlandsche veem en teerfabriek te behouden, is zeker een compliment waard. Hel personeel, dat nog in het groote gebouw aanwezig was toen de brand uitbrak, kon zich siechts met moeite redden. De schade, die het Kerk en Communisme. De houding der Katholieke Kerk jegens het communisme enmeerin het bijzonder de aan de Franscbe Katholieken «toegestoken hand» vor men het onderweid van een hoofd artikel in den «üsservalore Romano» van de hand van graaf Dalia Torre. De schrijver is van meening dat de Kerstboodschap van kardinaal Verdier sommigen een voorwendsel heelt geboden «nm bet toch zoo heldere water van de Encycliek tegen het atheïstische communisme te ver troebelen» Vooits wijst hij er op. dat het atheïsme ten grondslag ligt aan bet communistische piogianima en dat wanneer ook verzachtingen in den vorm zijn aangebracht het program toch dezelfde blijft, d.w.z. dat het het proletariaat wil bevrijden zoo wel uit de economische slavernij als uit het godsdienstige «bijgeloof». Daarom kan de Kerk onmogelijk toetreden tot een entente, zelfs wan ner die bepeikt bleef tot zekere «practische verwerkelijkingen» De ware vrede, de ware vooruit gang, de ware vrijheid zijn steeds het ideaal geweest vaarnaar de Katholieke arbeiders stieelden. Wanneer anderen dezelfoe doel einden nastreven, kunnen deze be reikt worden, zonder dat een bond. genootschap daarom noodzakelijk wordt. Onaanvaardbaar, is een bondge nootschap dat de communistische massa's zou doen geloven, dat het Katholicisme erin toestemd de waar heid te bemantelen, althans niet te zeggen, een bondgenootschap, dat in de oogen der christelijke bescha ving door door de onderteekening der Kerk een borg zou beteekenen voor een niet bestaande verzekering omdat het communisme niet afziet van zijn radicaalste revolutie. MOET 2 IJ N Waalwijksche en Langstraatsche Courant Waalwijk, 30 December'37. Varkens 16—18. Eieren551/, cent. Predikbeurten Zaterdag 1 Jan. '38 (Nieuwjaar) Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. B. A. v. Lummel. Zondag 2 Januari 1938: Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. half drie Dr B. A. Lummel. De Ned. Herv. Mannenvereeni- ging „Troffel en Zwaard" komt a.s. Maandagavond in de Consistorieka mer der Ned. Herv. Kerk in vergade- ring byeen. Door dhr. Barbur zal een onderwerp Ned. Geloofsbelijdenis be handeld worden. Wij vernemen dat de mannenvereeniging voortaan steeds des Maandagsavonds om de 14 dagen de beschikking over de Consistorieka mer heeft, zoodat de vergaderingen geregeld kunnen plaats vinden. De afdeeling Sprang van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond houdt a.s. Dinsdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier een propagan- davergadering tevens ledenvergade ring. Aan de orde is o.a. bespreking contract Bouw- en schildersbedrijf. Als spreker treedt verder op de heer K. de Boer, hoofdbestuurder van ge noemden bond, met het onderwerp: Werkverschaffing-Werkverruiming. Door de gezamenlijke patroons- en arbeidersorganisaties van Sprang- Capelle in het Bouwbedrijf is een plaatselijke commissie opgericht, die zich ten doel stelt om de richtige na leving van de landelijke colectieve arbeidsovereenkomsten te beoordee- len. De commissie is als volgt samenge steld: H. J. v. Willigenberg, voorzit ter, (Ned. Chr. Aannemers- en Pat-. Bond afd. Sprang-Capelle)J. Rosen brand, secretaris (afd. Capelle N.C.B.); W. Nieuwenhuizen (Ned. Chr. Aann.- en patr. afd. Sprang-Capelle); D. van Oversteeg (N.C.A.P. afd. Sprang-Ca pelle); J. C. Mayers, (afd. Sprang N.C. B.); J. v. Dongen (Afdeeling Capelle Alg. Ned. Bouwarbeidersbond). In een schrijven aan werkgevers en werknemers is door deze commissie niededeeling gedaan van de samen werking en zijn daarin verschillende belangrijke bepalingen ter kennis ge bracht. De regeling treedt per 1 Jan. 1938 in werking. De Chr. Gem. Zangvereeniging Exselcior alhier gaf j.l. Woensdag avond in het Ned. Herv. Kerkgebouw haar jaarlijksche uitvoering met me dewerking van het kinderkoor Klein Excelsior onder directie van dhr. Alb. Christ uit Capelle. Het programma bevattende een aan tal koren, kwartet, duo, soli enz., als ook verschillende nummers voor het kinderkoor, werd achtereenvolgens afgewerkt; hoewel van alle nummers niet gezegd kan worden dat zij onbe rispelijk werden uitgevoerd, vielen meerdere, o.a. ook de door het kinder koor uitgevoerde nummers zeer in den smaak, alsook de soli van mej. M. v. d. Hoven, die dankbaar applaus oogstte. De uitvoering werd door den Eere-voorzitter Ds. W. Bousema ge opend en gesloten. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Gem. aan den Loonschendijk hoopt Zondag 2 Jan. n.m. 2 uur op te treden Ds. Hofman uit Waalwyk. VRIJHOEVE-CAPELLE. Naar we vernemen heeft de ver pachting van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk, Woensdag j.l. belangrijk minder opgebracht dan vorig jaar. In verband met de groote werk loosheid in de schoenindustrie neemt het aantal werkloozen in deze ge meente nog steeds toe. In de Geref. Kerk zal oudejaars avond 7 uur leesdienst worden ge houden. Nieuwjaarsdag eveneens lees dienst. Zondag v.m. half tien lees dienst en n.m. 6 uur Ds. Hakman van Almkerk. Het 8-jarig dochtertje van M. H. aan den Winterdijk kwam zoodanig van de trap te vallen dat het een lichte herschenschudding opliep, genees kundige hulp van Dr. R. moest wor den ingeroepen. G. N. H. KUIS. Handel in aardappelen, groenten en fruit. Loonsch Hoekje. H_J. VAN ACHTERBERG. Bakker Loonschendijk, wenscht al zijn vrienden en be gunstigers n voorspoedig Nieuw jaar. J. OERLEMANS- ZONNEVELD. Bakker. Een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar aan vrienden, begun stigers en bekenden. C. ROZENBRAND-VAN OS Bakker, Hooge Zandschel 52, wenscht vrienden en bekenden een Gelukkig Nieuwjaar. H. VERMEER ARN.zn.. Handel in Groenten en Fruit, Loonsch Hoekje, wenscht al zijn begunstigers en bekenden een voorspoedig 1938. Aan mijn begunstigers en vrien den een Gelukkig Nieuwjaar A. BROK ZONEN, Stationsstraat, Waalwijk. Carriers en Wagenmakerij. Allen winstgevend werk. Samenwerking hecht en sterk. In de fabrieken veel te doen Goed 1938, Wenscht de man van „de Schoen", J. A. MELHADO, Herculesstraat 13a, Amsterdam. WAALWITKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN, Waalwijk. Z. N. REDACTIE ..DE ECHO VAN HET ZUIDEN", Waalwijk. G. N. JAN TIELEN, Waalwijk. worden op de meest smaakvolle wijze door onze drukkerij uitgevoerd Wij hebben voor dit doel sprekende papiersoorten talrijke series nieuwe mo derne letters in verschil lende grootten. Wij zorgen voor pakkende reclame biljetten. WaalwIJkscha StoomdrukkartJ Antoon Helen. en andere verpakkingsartikelen bedrukt of blanco en in alle papiersoorten, leveren wij zeer concurreerend. VRAAG STEEDS BIJ ONS PRIJS AAN.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 12