een dubbeltje KERKNIEUWS. KANTONGERECHT. RECHTZAKEN. BOEKBESPREKING. AGENDA'0 ADVERTENTIEN Sport. w. s. c. Laatste Berichten. IN DIT BLAD? I N D I T BLAD haar een druk bezoek beschoren zijn. Nieuws uit binnen- en buitenland met interessante opnamen uit de oorlogen in China en Spanje completeeren dit Tri omf-programma. LUXOR BIOSCOOP. »Da Roode Pimpernek. Dit indrukwekkend filmwerk, verfilmd naar hat wereldberoemde boek van Barones Orczy, draait deze week inde Luxor Biosconp. Het behoeft wel niet gezegd te worden dat met de keuze van deze film, wel een bijzonder goede greep is gedaan, daar men niet dikwi.'Is in de gelegenheid wordt gesteld een dergelijk imposant, boeiend avonturen- drama te gaan zien, De korte inhoud zullen wij hieronder weergeven, zoodat de bioscoopliefheb- bert eenigszins een idee krijgen van wat deze film hen biedt* Hij verplaatst ons dan naar de woe lige tijden der Fransche revolutie, toen duizenden aristocraten hun leven op het schavot onder de guillotine lieten. Er is echter een gezelschap, de Roo de Pimpernel en z<in getrouwen, die op geraffineerde wijze telkenmale enkele Fransche families van den dood redt. Wie of wat deze geheimzinnige persoon ts, weet niemand. Toch weet men dat hij een Engelschman moet zijn- De gezant van Frankrijk in Londen Chau- velin, krijgt echter de opdracht den Rooden Pimpernel te arresteeren. Lady Biakeny is ook vol bewondering voor dien geheimzinnigen menschen- redder, te meer omdat haar eigen man Sir Perey, min of meer een fat is- Lady Biakeny weet evenwel niet dat haar eigen man de Roode Pimpernel is. terwijl zij evenmin als anderen weet dat haar eigen broer Armand ook tot de »bendec behoort. Dan worden plot seling, als zij naar Frankrijk zijn overgestoken, Armand en Lady Biakeny gevangen genomen eu tot het schavot veroordeeld. Weer is het echter de Roode Pimpernel die beiden redt, waar door het geheele raadsel meteen is ontsluierd. Dit is dan in het kort de film die U allen zonder uitzondering moet gaan zien. De film van hem, die doorging voor een fat, een modepop, een ntets- nut maar die in werkelijkheid een even moedig als slim man was: De Roode Pimpernel. Priesterjubilea Bisdom 's Hertogenbosch. 40 jaar priester: 4 Juni: J, H. P. van Énschot, geb. te Goirle 18 Juni 1871, Pastoor te Berkdijk (Kaatsheuvel.) J. P. Simonis, geb. te Raamsdonks- veerl9 0ct. 1871, Pastoor te Milheeze. 25 jaar priester: 17 MeiA. J. C. van den Heuvel, geb. te Loonopzand 26 April 1887, Pastoor te Someren. L. A. Sanders, geb. te Nuenen 1 Aug. 1888, Pastoor te Vught (H Petrus) H. C. Schoenmakers, geb. te Raams- donk 19 Febr. 1889, Pastoor te Loon op-Zand. J. P. F. Smijers, geb. te Raamsdonk 26 Juli 1889, Huize Assisië, Udenhout. A, F. W. Verwiel. geb. te Waalwijk 21 Oct. 1886, Pastoor tc Millingen. 12'/| jaar priester: 29 NovemberA. J. P. de Bondt, geb. te Kaatsheuvel 9 December 1901, Kapelaan te Heusden. L. Th J. van den Hoven, geb. te Kaatsheuvel 4 Augustus 1900, Kapelaan te Made. P H. Maas. geboren te Someren 2 November 1901, Kapelaan te Heusden. Bijzondere Jubilea. 25 jaar Rector Gesticht de Goede Herder, te Tilburg, C. A. Gerris, geb. te Waalwijk (30 Mei.) Religi use Geestelijken 12'/i jaar priesterPater W-Rietra S J. geboren te Dussen, hoofdpastoor D|ok Jakarta (Java.) Klooster jubilea Orde Norbertijnen. 40 jaar ingekleed Dr. J. v. Beurden, geboren te Kaatsheuvel, Rector in de W>jsbegeerte en Maatschappijleer, Abdij van Berne, te Heeswijk. Congregatie der Paters Allerheii gsle Sacrament 25 faar ingekleedMartinus Beunis (Br. Bonifatius) geboren te Loonopzand, Broeder te Nijmegen. WAALWIJK. Zondag zal er op het WSC-terrein wederom een even belangrijken, als interessanten wedstrijd gespeeld wor den tegen een der kampioens-can- didaten, Zaltbommel. Men behoeft geen ingewijde te we zen om te weten dat de uitslag van dezen wedstrijd voor beide elftallen van het grootste belang is, om al dan niet als kampioenscandidaat in aan merking te komen. Het elftal dat Zon dag met de overwinning zal gaan strij ken heeft ontegenzeggelijk de mooiste papieren in handen, waar tegenover staat dat de eventueele verliezer zijn kansen althans voorloopig zeker tot nul gereduceerd ziet. Wiens kansen momenteel het bestfc staan valt moeilijk te zeggen. Mis schien zou men geneigd zyn de thuis club de beste kansen toe te kennen, maar daar staat tegenover dat de. zwarthemden een van hun beste spe lers, Chr. Aarts moeten missen, we gens een vorige week tegen Baardwijk opgeloopen blessure. Deze speler zal nu vervangen worden door W. Trint- ler, die zich, naar we verwachten mo gen wel door de moeilijkheden zal heen slaan. WSC2 speelt uit tegen RWB 2. Dat in dezen wedstrijd evenmin de noodige spanning zal ontbreken is zeker. WSC4 speelt een thuiswedstrijd tegen Haarsteeg. JULIANA. Zondag a.s. moet hel eerste elftal naar Oss om tegen TOP een compe titiewedstrijd te spelen. Beide elftal len hebben elkaar dit seizoen nog niet ontmoet en zeer zeker wacht onze geel zwarten een zwaren strijd. Wij ver trouwen dat Zondag er weer alles op gezet zal worden om ook tegen TOP succes te behalen, en zien met belang stelling den uitslag tegemoet. Juliana 3 speelt een thuiswedstrijd tegen RWB 4. Ook een belangrijken wedstrijd met het oog op de boven- ste plaats. Aanvang 2 uur. Juliana 2 is vrij van competitie wedstrijd. BLAUW WIT. Voor Zondag a.s. staat een thuis wedstrijd tegen Zandschel 2 op het programma. In het begin der compe titie wisten onze jongens met 42 te zegevieren, zoodat verwacht mag wor den de sterkste zal blijken te zijn en alzoo Nieuwjaar met een overwinning zal inzetten. Wel zal Zandschel trach ten een puntje te bemachtigen, zoodat wij hopen op een spannende, doch faire partij. De wedstrijd vangt aan om 2 uur op het Blauw Wit terrein. Haaften—R.W.B. Ook voor Zondag staat er weer een lastigen uitwedstrijd op 't program, daar Haaften op eigen terrein moeilijk is te overwinnen en reeds meerdere clubs hebben dit aan den lijve onder vonden. Toch gelooven wij niet dat R. W. B. geheel kansloos is, temeer daar onze jongens uit de eerste ontmoeting welke in een gelijk spel eindigde, vol doende leering zullen hebben getrokken om thans in staat te worden geacht ten minste één punt te behalen. Zijn de R.W.B.'ers zelf ook deze meening toe gedaan, dan kan deze wedstrijd met vertrouwen worden tegemoet gezien. Ook voor het tweede elftal staat er een interessante ontmoeting op 't pro gram. de reserves van WSC komen op bezoek. Een derby waarvoor groote be- eenstaat, daar WSC nog een goede kans heeft voor de bovenste plaats, ter wijl zij bovendien alles in 't werk zul len stellen voor de op eigen terrein ge leden nederlaag revanche te nemen. Of zij hierin zullen slagen is met geen mo gelijkheid te voorspellen, daar een plaatselijke ontmoeting zich hier niet voor leent, terwijl R.W.B. zich graag enkele plaatsen omhoog wil werken. Dit nu zal deze ontmoeting interessant genoeg maken om een gang naar het R.W.B.-terrein te rechtvaardigen, zoo dat wij een flinke belangstelling ver wachten. I.V.C.B. R.K.V.V. HERCULES. Programma voor Zondag a.s.: Hercules 1Vlijmensche Boys. DES 3Hercules 2 DES 4Hercules 3 Het eerste elftal zet het nieuwe jaar in met een thuiswedstrijd tegen de Vlijmensche Boys, die over een hard werkende ploeg beschikken, en die in normale omstandigheden in staat zijn de sterkste van deze afdeeling een nederlaag toe te brengen, zoodat ons eerste elftal a.s. Zondag wederom een zwaren wedstrijd te wachten staat. Het zou echter een mooie prestatie zijn indien zij het nieuwe jaar in zou den zetten met een wedstrijd waarin eenige winst behaald werd. Al was het maar een gelijk spel, dan zouden wij reeds volop tevreden zijn. Wij hopen dat alle spelers a.s. Zondag hun uiter ste best zullen doen om een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken. Deze wedstrijd vangt aan om 2 uur. Het 2e en 3e elftal trekken naar Kaatsheuvel en ontmoeten daar in het Sportpark het 3e en 4e elftal van DES. Dit worden ook twee zware wedstrij den voor onze reserves, en vooral voor ons derde elftal die in het geheel niets meer te verliezen hebben om hun kans op het kampioenschap te behouden. De wedstryd van het tweede elftal be gint om 2 uur, terwijl de wedstrijd van het derde elftal om 12 uur aanvangt. Het derde elftal vertrekt om 11 uur, en het derde om 1 uur. In het vervolg zal de wekelijksche clubavond plaats hebben in plaats van Vrijdagavond op Donderdagavond. DAMMEN. W.D.V. A.s. Dinsdag 4 Januari neemt de clubcompetitie van WDV wederom een aanvang. Deze competitie zal niet zooals de voorgaande in twee groepen worden verdeeld, doch in een verband, zoodat de spelers uit groep II tegen over die van groep I alles in het werk zullen stellen om een zqo goed moge lijk resultaat te behalen. En gij groep I spelers, laat zien wat het verschil is tusschen beide groepen, laat u geen der punten ontfutselen. DEN BOSCH. Uitspraken. De kantonrechter te 's-Bosch wees o.m. de volgende vonnissen: P. J. D., Vlijmen, Veewet, 10.— boete. B. v. d. H., Sprang-Capelle, Veewet, 10.boete. A. de B., Sprang-Capelle, Veewet, 10.— boe te. J. W. Sprang-Capelle, Veewet, 5.— boete. Ma. v. K., Drunen, Veewet, 10.boete. D. van O., Vrijhoeve-Capelle, invaliditeitswet 3 boete. J. H. B., Waalwijk, gespan onbeheerd 3.boete. F. v. D., Waalwijk, rijden over weiland 3. boete. J. v. d. V., Loon-op-Zand, loopen over verboden grond ƒ3. boete. A. H. M., Waalwijk, regit, autovervoer personen ƒ3.— boete. H. v. d. S., Geertruidenberg, geen rij bewijs 3.boete. W. de H., Eethen, gespan zonder licht 2 x 5 boete. J. K., Sprang-Capelle, gespan zonder licht, 2 x 5.— boete. Th. v. B., Sprang-Capelle, zich ophouden in portiek, 3.boete. M. W., Sprang-Capelle, zich ophouden in por tiek 3.boete. J. J. v. H., Waal wijk, arbeidswet, vrijspraak. Dezelf de, arbeidswet, vrijspraak. C. G. S., Waalwijk, arbeidswet 10.boete. W. J. v. d. H., Waalwijk, arbeidswet, vrijspraak. A. T., Waalwijk, IJkwet, 1.— boete. A. F. N., Wijk en Aalburg, IJkwet, 1.boete. F. J. A., Drunen, IJkwet, 1.— boete. R. A. F., Waalwijk, woonwagenwet 3.— boete. D. v. D., Sprang-Ca pelle, veiligheid verkeer, 10.boete. A. v. d. B.. Loonopzand, verblinden de verlichting 4.boete. M. R. Sprang-Capelle, verblindende verlich ting 4.— boete. J. K., Waalwijk, bakfiets zonder achterlicht 4.— boe te. Uitkijken, als men achteruit rijdt. C. B. uit Waalwijk, moest terecht staan wegens het in gevaar brengen van de verkeersveiligheid, doch was niet verschenen. Op 25 October om 10 uur was hij te Waalwijk achteruit ge reden met zijn auto, zonder zich vol doende te hebben overtuigd, of de weg vrij was, zoodat hij tegen een stilstaan de auto aanreed. Getuige de pakjesdra ger v. d. Meerakker uit Waalwijk had nog geroepen, toen hij dat zag aanko men, maar 't was te laat. Conform den eisch werd de man ver oordeeld tot 15.— boete of 15 dagen hechtenis. De doodelijke aanrijding te Vlijmen. De rechtbank te 's-Bosch wees von nis in de strafzaak tegen den aannemer G. J. V. te Drunen, die op 17 Decem ber j.l. terecht stond ter zake van dood door schuld, doordat hij op 1 October j.l. te Vlijmen op den Provincialen weg mej. A. Smits, die met haar man per rijwiel huiswaarts keerde uit de wei waar zij de koeien gemolken hadden, had aangereden, zoodat zij over de kap van de auto met het achterhoofd tegen de voorruit vloog, waarbij zij een on regelmatige verwonding aan het voor hoofd kreeg, die plaatselijk het been blootliet, voorts een schedelbreuk met zware hersenkneuzingen en een rib- benfractuur. Tijdens het transport naar het ziekenhuis was het slachtoffer over leden. De Officier van Justitie had uit de beschadigingen aan auto en rijwiel een schuldbewijs geconstateerd en op grond daarvan een maand gevangenisstraf geëischt, met een jaar ontzegging uit de bevoegdheid eenig motorrijtuig te besturen, waarop verdediger Mr. E. v. Zinnicq Bergmann te Den Bosch, die het slachtoffer zelf de schuld van de aanrijding achtte en zich beriep op de verklaringen van getuigen, die haar een zwenking met haar rijwiel hadden zien maken, nadat zij zich over het rij wiel voorovergebogen had om iets aan de verlichting te verstellen, vrijspraak had bepleit. De rechtbank wees thans vonnis in deze zaak en sprak verdachte vrij. r»e I De kraehtige houding der Fransche regeering heeft succes gehad. Vannacht is de staking in de openbare diensten opgeheven en vanmorgen 't werk hervat. Koning Faroek heefteeneind gemaakt aan 2ijn conflict met de regee ring en het kabinet ontslagen. Mohamed Mahmoed is met de kabinetsformatie belast De strijd om Teruel ontwikkelt zich in het voordeel de rechtschen. In Sjansjib^art de guerrilla tactiek der Chineezen den Japanners ernstige zorgen. Zij zonden een groot troepen contingent derwaarts. Gistermorgen, op het oogenblik dat hij zijn woning verliet, is de be kende filantroop en voorzitter van de Katholieke actie in China, Loh Pa Hong, door revolverschoten vermoord. De regeering heeft de ui'levering van Julius Barmat aan België toegestaan. Hij is per auto van Amsterdam naar Brussel overgebracht. De nieuwe Roemeensche regeering neemt ernstige anti—foodsche maat regelen zij worden uit vele ambten en zaken buitengesloten. DE GRUYTER GROEIT NOG IMMER. Een simpel berichtje over plaatsing van 127 electro-motoren by de Gruy- ter, gaf ons aanleiding eens nadere gegevens te verzoeken. Het voornaamste is wel dit, dat aan de Veemarktkade te Den Bosch een nieuwe fabrieksafdeeling wordt ge sticht bij de reeds bestaande impo sante gebouwen. In de niuwe fabriek zullen 127 electro-motoren worden ge plaatst, drie gas-ovens, een stoom ketel, smidsen, laschapparaten en wat in een fabriek meer van pas is. Het is een teeken van vooruitgang. De Gruy- ter's N.V. is wel een der grootstê of het grootste levensmiddelenbedrijf van ons land, met vertakkingen tot ver in het buitenland. De nieuwe fabriek, die wordt aan gebouwd aan de bestaande,, zal spe ciaal voor de bereiding van biscuits worden ingericht. Interessant in de biscuitbakkerij is de gas-oven, die liefst 60 M. lang is en binnen welken afstand diverse motoren worden ge plaatst. In eindelooze file's verdwijnen er de deegvormen in en komen aan het andere einde weer te voorschijn als heerlijk brosse biscuits. Een trans portbaan zorgt er voor, dat ze ver voerd worden en tenslotte komen ze, keurig in blik verpakt, naar de win kels toe, om vandaard weer te ver huizen naar het thee-uurtje bij U thuis. In het nieuwe gebouw zal ook wor den ondergebracht de speciale wasch- inrichting voor de blikverpakkingen, de koekverpakkingsafdeeling, een wa- felfabriek, een afdeeling voor choco ladeverwerking en een afdeeling sui kerwerken. Het ligt ook in de bedoe ling de afdeeling drops en toffee's uit de gebouwen in de Orthenstraat, waar ruimtegebrek heerscht, naar de nieu we fabrieken te brengen. Verder worden aan de Veemarkt, kade geheel nieuwe laboratoria ge* bouwd, welke tweemaal zoo groot zul len zijn als de nu bestaande. De Gruy- ter's bedrijven zullen dan een totale oppervlakte beslaan van 45.000 M'. Een paar cijfers uit dit gigantisch bedrijf: De machines die de chocolade- reepen vervaardigen, produceeren 20 millioen stuks per jaar. Legt men die reepen aaneen, dan dekken ze een af stand van Den Bosch tot Napels. De enorme graansilo's kunnen 5 millioen K.G. graan bevatten. De bouillonblokjes-machines pro-» duceeren dagelijks 150.000 blokjes. 5300 Brandweermannen beveiligen het gebouwencomplex tegen elk begin van brand. Het zijn geen echte brand weermannen, doch mechanische, een installatie namelijk die bij brand auto. matisch en zonder hulp in werking treedt! En wat verslindt een dergelijk bedrijf niet aan electriciteit, gas en water. Twee millioen K.W.U. per jaar, 600.000 Ms gas! advertbert en dit blad. In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voerig als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, verkoopin. gen uit plaats en «treek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEtRT U THANS, Slaat trommels en trompetten. Dezer dagen zal bij Drukkerij Henri Bergmans N.V. te Tilburg, verschijnen een kleine liederenbun del »Slaat trommels en trompelten«, bevattende 1U Vaderlanüsthe lie* deren met noten, samengesteld door Dr. Jop Pollmaan. Dit goedkoop bundeltje zal juist voor de komende feesten bij veel Gemeentebesturen, Oranje ccmiié s en Schoolbesturen zeer welkom zijn. WAALWIJK. Zaterdag, Zondag en Maandag Luxor Bioscoop »De Roode Pim pernel. Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum Prins en Bedel- knaap». Zondag 12 uur repetitie mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedet- tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. G vmnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. voor I stuiver: 3 Arosa Melkreepen 2 Advocaatreepen 2 Crêmereepen 2 Pindagondels 1 Pindablok of 1 Melktablet' voor 2 stuivers: 7 Arosa Reepen (puur) 5 Bittertje Reepen 5 A.B.C. Reepen 1| ons Damesflikken 1| ons Pindabollen of 1| ons Rotsjes voor 3 stuivers: 2| ons Melkdadels 2 ons Nougatbatons 1| ons Nois. Kattetongen 11 ons Arosa Bonbons 1| ons Sinaasschijfjes 1| ons Napolitains of 1| ons Taragona's stuivers: 1| ons Kersenbonbons

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 14