een net MEISJE Notaris Middelkoop Nolans Middelkoop BRIEVEN UIT WASPIK INGEZONDEN STUKKEN. ADVERTENTIEN ADVERTEERT IN DIT BLAD. t Houtkoop Drunen's Kasteel. Notaris Schreurs de jaarlijksche verkooping van Schaarhout, Notaris Schreurs 100 koopen staande mast achter Nieuwkuijk, nabij het Kanaal 's-Bosch DrongelEn. publiek verkoopen die vereenigngen zijn verbazing over del schrijven te kennen, waarbij van de zijde van den heer Commissaris voorop werd gesteld, dat het samen komen van een drietal leden, nog vóór de eerste vergadering van de commissie plaats neen, nlei in over eenstemming is met de goede vor men, terwijl het aan hem gerichte verzoek om een vijfde lid Ie be noemen aan geen enkele beperking was verbonden, met name niet aan de beperking, dat die benoeming de critiek van adressanten zou kunnen doorstaan. Hangende deze kwestie met den heer Commissaris, begonnen de drie genoemde V V. V.'s gezamenlijk bijeenkomsten en besprekingen te houden, zonder dat daarvan aan iemand kennis werd gegeven, met name niet aan den heerCommissa ris en de twee andere leden van de werkcommissie en werden deze be sprekingen voortgezet, niettegen staande door het lid der werkcom missie, welke door den heer Com missaris was aangewezen, aan de overige leden werd kennisgegeven, dat het in de bedoeling van den heer Commissaris lag, na terugkeer va.n verlof' de Ieden van de com missie bijeen te roepen, teneinde de hangende kwest e op te lossen. Als gevolg van een en ander werd door den heer Commissaris d d. 27 Oct. j.l. het volgend schrijven tot de leden der werkcommissie gericht. Provincie Noordbrabant. Onderwerp V.V.V. in streek- verband. 's Hertogenbosch den 27 Oct. '37. «Het heeft aanvankelijk in mijn bedoeling gelegen de leden van de werkcommissie, ingesteld met het werkcommissie in kennis te stellen met hun voornemen om met el kauder voeling te houden noch met dag en uur van hun bijeen komsten. Op het herhaald en dringend verzoek der Stichting «Bureau voor Vreemdelingenverkeer» te 'sHer- togenbosch, heb ik mij bereid ver- I klaard het initiatief te nemen om te komen tot samenwerking der vereenigingen voor vreemdelingen verkeer in streekverband, nadat een poging door de betrokkenen zelf gedaan om tot die samen werking te komen, was mislukt. Ik mocht verwaehten dat die be trokkenen, zonder eenige nevenbe doeling en zonder iets anders te beoogen dan het di men van het algemeen belang, hunne mede- wei king zouden verleenen. De houding der vertegenwoor digers uit Breda, 's Hertogenbosch en Tilburg heeft aan mijn verwach ting echter geenszins beantwoord. De gevolgtrekking ligt voor de hand, dat de verhoudingen op het terrein van het vreemdelingenver. keer klaarblijkelijk niet van dien aard zijn, dat een vruchtbare samenwerking, in den zin zooals gedacht bij het instellen der werk commissie, mogelijk is. Ik heb daarom besloten mij van verdere medewerking ter zake van de samenwerking van vereenigingen voor vreemdelingen\erkeer in deze provincie te onthouden en het door mij aangewezen lid der werk commissie van zijn functie als zoodanig te onthefTen«. De Commissaris der Koningin in de Provincie Noord Brabant. Zooals bekend heeft ook een deputatie uit het bestuur van «Waalwijks Belang» deelgenomen aan de eerste vergadering in het Gouveruementsgi bouw op uit— noodiging van den heer Commis saris der Koningin. Na deze eerste bijeenkomst, waar een commissie werd benoemd voor statuten enz., die nader zouden worden behandeld, heeft het bestuur van W. B. nooit een/g teeken van deze commissie of van verdere plannen meer gehoord. Hierboven ziet men dus den gang van zaken en de houding die de drie genoemde V.V.V.'s tegenover den heer Commissaris, het door hem benoemde lid en de verdere vereenigingen hebben aangenomen, een houding die wel blijk geeft van een bijzondere mentaliteit tegenover 't Hoofd van 't provinciaal bestuur en diens goede bedoelingen ten deze en ten opzichte van de samen werkende vereenigingen Red. Waspik, 28 Dec. 1937. Geachte Lezer. Nu we de laatste week van 1937 hebben aangesneden willen wij als naar gewoonte weer een terugblik werpen naar datgene, wat in den loop van het afgeloopen jaar onze belangstelling wist gaanoe te maken. Gemakshalve zullen we daarbij den, thans uitgediende kalender, op den voet volgen en hopen we daarbij niet al te veel feiten of feitjes te vergeten. Reeds in het allereerste begin hebben wij dan het nationale volksfeest te noteeren, hetwelk door een leuke straatver siering, een interessante optocht, een kinderzanghulde,een toespraak door den EdelAchtbai en Heer Burgemeester, enz. enz. uitgroeide tot een spontane hulde aan het Koninklijke Bruidspaar. De»Oranje- film, welke op 19 Januari in de Harmoniezaal draaide, kon als een waardig slot beschouwd worden. Het was in deze dagen nauwelijks denkbaar dat wij eenige jaren ge leden nog moesten opkomen rtegen de SDAP, die toen in Waspik vaste :"r,Jl"Tr'e\ ln8esteld met het I voet trachtte te krijgen. Nu stapnen doel een statuut voor samenwerking we over naar 28 Januari op wecken an de vereenigingen voor vreem- datum een aantal wollen dekens delingenverkeer in deze provincie aan de werkloozen werden uiige te ontwerpen, bijeen te roepen, reikt en we tevens enkele uren mede naar aanleiding van den brief konden profiteeren van Juni 193/ van de door de I baan. van -■ onze ïjs- vereenigingen voor vreemdelingen- I de jaarve^adehng^plalls0 van ïel verkeer ,e Breda, 's Hertogenbosch Wit-Gele Kruis8 1 Z iq en Tilburg aangewezen leden dier commissie. De kennisneming van den inhoud van dien briel heeft mij niet bevredigd: ik meende evenwel, dat een bespreking meer klaarheid zou kunnen brengen. Intusschen zijn, naar ik ben ge ïnformeerd, de besprekingen tus- schen de vertegenwoordigers uit i ne eerste van een serie lezineen' vó:?,agezef DeTrnaa0gSof lëj'lede^ °P h°0rde" "ilieLe Kruis, terwijl op 19 rebruari in de Harmoniezaal de bekende »Theefilm« draaide. Op dienzelfden datum trad, na eenig gekrakeel, het bestuur der R K. Werkliedenvereeniging enbloc af! Op 25 Februari bield Kapelaan van der Vaart uit Raamsdonksvcer voor de R.K. MidJenstandsvereeniging de eerste van een als onzer ingezetenen f100, - boete kwalfteit in"'»! rf" ?n.dere teSen 2ich eischen, omdat zij nog 'i behoef ik nieste1 stellen" waren'aan? Den oei ik met te stellen, gesloten. Ongeveer terzelfder tijd gekomen, omdat het laatste evenzeer onjuist zou zijn, nu een orgaan voor de bespreking der samenwerking be. stond. Klaarblijkelijk hebben de leden uit Breda, 's Hertogenbosch en Til burg het - niet noodig geoordeeld het door mij aangewezen lid der werden de heeren Bern. de Winter en Jos. Snels geinstal eerd als be stuursleden der harmonie «Volks vlijt en Volksvermaak». 1 April bracht ons, als nieuwen voorzitter der R.K. Wei kliedenvereeniging den heer Piet Room, terwijl op 10 April de heer M. van Dongen offi. cieel benoemd werd als lid der Provinciale Staten van Noord- Brabant. Nadat einde April Mej. Uliergeit haar 12'/, jarig jubilé vierde als wijkverpleegster, hadden wij op 13 Juni het genoegen onzen beminden parochieherder, pastoor Huybers, na een langdurige ziekte weer op den kansel te zien ver schijnen. Op 19 Juni werd met meerderheid van stemmen besloten tot ruilvcikaveling in het «Buiten- dijksche« over te gaan. Nadat we dan weer eenigen tijd niets bijzon- deis te memoreeren hebben, volgt op 23 Juli een kindsheidoptocht, welke veel belangstelling wist te trekken. De jaarlijksche kermis was dit jaar wal j»spulleii« belreil mei oijsler druk. /.ouwel bioscoop als sciiouwburg, onlbiaken op bel appél. Des ie beier ecüier verging bei deu caléüouders, lerwiji üci Dekenue radio.uuo 'luien en vau Lier oijzouder veel bijval oogslie. Up 12 5cplember Weid van «vege de R.K. Aliddeustaudsvereeiiigujg een cursus geopeud, in verbauu niet de wel Op de ve»Ugingseiscüeu. Op den dag daarna werd in bel pairouaat een bespreking gehouden oin le komen lol melkveiscüailiug op de scholen, helvveik echier ioi heden tot de vrouie weuschen be hoort. In den nacht van 19 op 20 Sept. brandde in de herksiraat een woonhuis al, waarvan de bewoners zich slechis mei groole moeite wisten le redden. 19 bcpieuiher was levens de openingsdag van de groole Missieienlooiislelling in 'tpalronaal waar op deskundige wijze de resul talen van de algeiuupen maanden Waren geëxposeerd. Twee dagen later oniviei ons. na een smartelijk ziekhed, weihouder Vloeiinans, waarvan de hegraienis onder groole j belangstelling op 25 September plaals had. üp 4 October vertrok de WeiEerw. Father L. van Zou, als missionaris naar Kameroen, alwaar hij, na een voorspoeuige reis, thans medewerkt aan Alrika's missioneding. 9 Uctober is voor onze gemeente de dag geweest, waarop door den raad nel besluu werd genomen tot aankoop vaneen gebouw, dal als nieuw gemeentebuis zat worden ingericht. Als wethouder, vacature Vloeimans, werd op 21 October de heer D. C. van der Rijken benoemd. Up 16 November keerde de Wel Eerw. Father Jos. Rroekinans uil zijn missiesla', c op Engelsen Borneo terug Gezondheidsredenen noopten Z.Eerw. daaitoe en wij wenschen hem gaarne een voorspoedige beter, schap. Op 23 November begon de zevende Waspikscbe winkelweek, welke tot aller tevredenheid geslaagd mag worden genoemd. Op 26 Nov. maakt Sint Nicolaas zijn jaarlijk- schen rondgang door onze gemeente. Sint Nicolaas-comité en R.K, Winkeliersvereniging werkten in deze samen. Op l December werd de hesr D. C. van der Ryken olli- cieel benoemd verklaard als be stuurslid van de Kamer van Koop handel te Waalwijk. Op 12 Dec. draaide in het patronaat o.m. een propagandafilm voor «Herwonnen Levenskracht« welke propaganda door velen direct daadwei kelijk werd beloond. Tenslotte overleed op 23 December de heer A. Boom, een bekende Waspiksche persoon- lijkheid. Onder begeleiding der harmonie «Volksvlijt en Volksver maak», waarvan de overledene lange jaren bestuurslid en den laatsten lijd eerelid was, had gisteren de plechtige uitvaart plaats. Zijn ziel moge in viede rusten I Geachte Lezers, nog is het jaar niet ten einde I Een kleine toe voeging aan het bovenstaande kan dus nog noodig zijn. Wij meenden echter reeds thans ons overzicht van 1937 te kjnnen schrijven. Er is in onze gemeente in '37 meer gebeurd dan in voorafgaandejaren. Webedoelen kiermede voornamelijk het besluit tot overplaatsing van den bestuurs:etel naar een ander, meer riant gtbouw. Dit zal in de toekomst eei groote verandering geven, temeer daar ook de bijge legen gronden voor publieke doel einden zullen worden bestemd. Nóg is het in Waspik niet roos kleurig met de werkgelegenheid, maar we mogen wel even accen tueeren dat bijv. de scheepswerven dezen zomer een behoorlijke drukte gekend hebben en dat, mogen we op de geruchten afgaan, meerdere perspectieven in het verschiet zijn. Voor wat betreft de samenvoeging der gemeenlen Waspik en R'dorp is deze annexatiequestie nog steeds een questie gebleven, te meer, daar in R'veer nog steeds geen nieuwe burgervader is benoemd, zullen we dus ook in '38 nog maar steeds een afwachtende houding hebben aan te nemen. Onze Lezers en Lezeressen wen schen wij voor 1938 alle goeds I ADEPT. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Haarsteeg, 31 December 1937 OPEN BRIEF aan H H. Politieautoriteiten in Noord-Brabant. Beste Menschen, Allereerst bij het eindigen van 1937 weusch ik U allen een recht geluk kigJNieuwjaar.inel.egeiistaande ik principieel al jaren een einde gemaakt heb aan schnlielijke geluk- wenscben bij een jaarswisseiing. Maar tüans voelde ik werkelijk be hoefte om van die gewoonte af te wijken om tot mijn vele vrienden bij het politiewezen, die meer spe ciaal met Oen dagelijkschen dienst van den weg belast zijn een vnen delijk verzoek te ricblen. De Heeren weten natunrlijk nog beter dan ik, dat er met ingang van 1 Jan. as., dus moigen, zooals de boeren op hel dorp bij ons dat uit drukken - een nieuwe aebteriampjes. wet voor de tielsen is gekomen. Behalve voor ons hooggeprezen weggeld, moesten wij thans weer voor nieuwe achterlichtinstallaties opdraaien. Soit bet is weer ge beurd, bet beeft ook zijn goeien kant. En als b.v. mijn installatie goed blijft wei ken, vind ik'tprachiig. Maar nu boorde ik toevallig van een van Uw Collega's, dat bij sinds enkele dagen ook ziju fietsachler- licbtje volgens de eischen der wet bad laten aanbrengen, maar dat bij er jammer genoeg in een enkele week al driemaal pech mee gehad bad. Voor een politieman is er geen risico aan verbonden, omdat deze 's avonds eventueel zonder licht mag rijdeD, maar voor ons leeken bestaat er in zulke gevallen gevaar voor een proces verbaal. En nu wou ik eens even beleefd aan U opmerken, dat hetzelfde, wat mijn vriend, den politieman over komen is, ook aan anderen over komen kan, zonder dat me het bemerkt dus absoluut tegoeder- trouw. Maar in zoo'n geval is die leek misschien, of liever wel zeker strafbaar in den zin der wet. Vaak heb ik in het buitenland Uw collega's bewonderd over de manier van op treden bij een onbeduidende over treding, die bijna steeds door een flinke waarschuwing hunnerzijds gevolgd werd. En dan dacht ik telkens zoo bij me zelf «Dat moest bij ons in Brabant met zijn gemoe delijkheid toch evengoed kunnen.» Met de gedachte hieraan heb ik vandaag de vrijheid genomen om mij puoliekelijk tot U ie richten met het beleefde verzoek om zooiets hier ook eens bij wijze van proef een paar maanden te probeeren, meer speciaal voor «bonafide over treders van de nieuwe achterlichtjes- wet.» Gelooff me mijne Heeren, een flink gegeven politiewaarschuwing heeft moreel veel meer waarde, dan een vaak prikkelend procesverbaal, dat dikwijls bovendien r.og met veel zuur verdiend of geleend geld be taald moet worden. Gelukkig is het feit meer en meer te constateeren. dat onze Brabant- sche politie over het algemeen een breede opvatting van haar vaak moeielijke taak beeft, en dat bij de meeste politieautoriteiten z,g. «Fit of Snertverbalen» ook lang niet meer die waarde hebben, waarmee der gelijke verbalisanten vroeger hun dienstijver trachtten te bewijzen. In de hoop, dat de diverse in stanties dit welgemeend verzoek willen overwegen in denzelfden geest, waarmee ik dit tot hen richt, verblijf ik met de beste wenschen voor een recht gelukkig 1938 steeds gaarne, UW PIET PRINSEN. VERLOOFD: MARG. NABBE B. Waalwijk Tilburg en SMITS, Kerstmis 1937. GETROUWD: A. J. KONINGS en JO DE ROON. Rotterdam, 30 December 1937. Toekomstig adres Rochussenstraat 35a, ROTTERDAM. Hiermede betuigen wij onzen harttlijktn dank voor de vele blijken van belangstelling, on dervonden bij onze 50-jarige Echtvereeniging, H. N. ZONNEVELD en Echtgenoote. Drimmelen, 28 Dec. 1937. Heden overleed plotse ling tot onze diepe droef heid in den ouderdom van 73 jaar, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, onze innigge- liefde Vader, Behuwd-en Grootvader, de Heer Alphonse Eduard Antoine Jozef Scheepers Echtgenoot van Mevrouw W. Scheepers-Rzehak en Kinderen. Waalwijk, 29 Dec. '37. Heden overleed plotse ling tot onze diepe droef heid, in den ouderdom van 73 jaar, onze goede Zwager en Oom, de Heer Alphonta Eduard Antoina Jozef Scheepers Echtgenoot van Mevrouw Maria Cathcrina Elizabeth van Baal. Namens de families, H. WIESMAN. Waalwijk, 29 Dec. '37. GEVRAABD TE WAALWIJK in klein gezin voor halve dagen. Brieven onder No. der adv. Bur. v. d. blad. 58698 te Drunen, zal op Maandag 10 Januari 1938, des voorm. half tien pre cies, ter herberge van H. PUL LES-DE WIT te Drunen, houden voor de Graven d'Oultremont, de Gemeente Drunen en anderen. Breeder bij biljetten omschre ven. te Drunen, zal op Dinsdag 11 Januari 1938, des voorm. half tien precies, ten verzoeke van den Heer H. Mom- mersteeg te Vlijmen, ter plaatse te Capelle, bericht, dat de voor den Heer B. J. H. KAMP alhier geveilde onr. goederen zijn ingezet als volgt: KOOP l op f 2000,- KOOP 2 op f 650.— Toeslag Dinsdag 4 Jan. 1938 des nam. 6 uur ten kolliebuize van den Heer B. J. H. KAMP aan den Winter dijk te Capelle. te Capelle, bericht, dat de voor den Heer A. J. C SPIERINGS geveilde onr. goederen zijn ingezet als volgt KOOP 1 op f 2200,- KOOP 2 op f 760,- KOOP 3 op f 560, De toeslag blijft bepaald op Woensdag 5 Jan. 1938 des nam. 6 uur ten kolliebuize van Mej. Wed. A. v. d. HAART aan de Nieuwevaart te Capelle. msr. ACCOUNTANT Maria Catherine Elizabeth van Baal.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 2