H.deBont-v.Hulten Als wij opruimen, ruimen wij goed op! En ibn lenen bespotïelijke nmzel een dubbeltje Plaatselijke Berichten. Heerenkleeding naar maat BURGERLIJKE STAND ÜWKRANT „De Echo van het Zuiden. Zaterdag 8 Januari 1938 No. 3. De Echo van het Zuiden Derde Blad Fa. ANTON HOLTGREFE IN DIT BLAD? IN DIT BLAD Marktberichten, DE NATIONALE FEESTDAG. Hoe het heugelijke feit hier ter plaatse bekend zal worden gemaakt. Het ligt in de bedoeling de blijde gebeurtenis hier ter plaatse bekend te maken door middel van fabrieks sirenes en klokgelui, met dien ver- tande dat de sirenes en klokken de geboorte van een prins, en de klokken alleen de geboorte van een prinses zullen aankondigen. an de fabrikanten is de medewer king in deze reeds verkregen. Hierbij is echter geen rekening gehouden met liet feit dat de geboorte kan plaats hebben na Werktijd in de fabrieken, zoodat er geen personeel meer ter plaatse zou zijn om de sirenes te be dienen. Ook nu is aan de betrokken personen gevraagd om ook in dien tijd dat er geen personeel meel is te willen zorgen dat de sirenes in werking kunnen worden gesteld. Het heugelijke feit zal wanneer het bureau onzer courant daarvan kennis krijgt, oogenblikkelijk doorgegeven worden naar een centrale post hier ter plaatse, die dan de personen zal ver wittigen, die door middel van sirenes of klokken het feit publiek zullen ma ken. Wij zullen hieronder nog eenmaal het programma geven der feestelijkhe den op den Nationalen feestdag: Om 9 uur worden de schoolkinde ren gelracteerd op beschuiten met Oranjemuisjes. Om 11 uur aubade der kinderen van de 4 hoogste klassen op het raad huisplein. Om 8.30 uur muzikale rondwande ling der diverse harmonieën door de gemeente, waarna concert op het raad huisplein met tot slot toespraak van den EdelAchtb. heer burgemeester en Wilhelmus. Qe feestverlichting aan 't gemeente huis is bereids aangebracht. UITVOERING P.T.T.-DIENST OF TE VERWACHTEN NATIONALE FEESTDAG. Op den eersten werkdag volgende op den dag van de binnenkort te ver wachten geboorte van een Prins(es) zullen het kantoor te Waalwijk, als mede de postagentschappen te Re- soijen en Baardwijk na 13 uur voor den postdienst gesloten zijn. Voor den telegraaf- en telefoon dienst gelden de normale openstel lingsuren op werkdagen. De avondbestelling zal niet worden uitgevoerd, en evenmin de laatste bus lichting (met uitzondering van de laatste buslichting aan het Station welke wel geschiedt). Gelegenheid tot kosteloos afhalen van 19.30 tot 20.00. Door het Centrale Postgirokantoor te 's-Gravenhage zullen op dien dag geen afrekeningen worden verzonden. Spoedbestelling van stortingen, chequeadviezen en girobiljetten zal op dien dag slechts plaats vinden, voor zoover de opdrachten het centrale girokantoor vóór 11 uur hebben be reikt. Op de hulpkantoren te 's Graven moer, s Grevelduin-Capelle en Was pik, alsmede op de stations te Dron- gelen, Eethen, Meeuwen, Sprang en Vrij hoe ve-Capelle kunnen alleen gedu rende de openstellingsuren, vallende vóór 13 uur postzaken worden be- handed. Aldaar vervalt eveneens de avondbestelling. Er zal gelegenheid zijn tot kosteloos afhalen van den avondpost. De tijdstippen daarvan worden ter plaatse gepubliceerd. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- onsti ndighedan aangepast. T.B.C.-COMMISSIE. De T.B.C. (.dames-comité) ontplooit een prijzenswaardige activiteit. Thans weer zijn duizenden zakjes ge vuld met muisjes, die op den nationa len feestdag aan de huizen en op straat door de dames zullen worden ver kocht. Natuurlijk koopt dan iedereen een of meer van dit traditioneele artikel! U hebt toch zeker allen een kaart gekocht voor de liefdadigheidsuit voering op Maandag 17 dezer? Onjuiste berichten. In de Prov. Crt. en 't Dagbl. v. N.13. kwam dezer dagen een bericht uit Waalwijk voor, waarin onder 't hoofdje «Lagere Electriciteits tarieven« werd medegedeeld dat de Licntcommissie de mogelijkheid overweegt om den a.s. gemeenteraad voortestellen de electriciteitsiai ieven met 1 cent per KWU te verlagen. Dit bericht, dat een geheele ver keerde indruk kan wekken, is ab soluut onjuist. De commissie heeft deze aange legenheid zelfs nog niet besproken. Maar wel is 't een feit, dat de PNEM de kolen-clausule in wer king heeft gesteld, zoodat de ge meente meer moet betalen. Het logische gevolg zal dus zijn, dat de tarieven eerder verhoogd, dan ver laagd zullen worden. De correspondent van het »Huisgezin« maakt 't al heel bont Hij bericht aan zijn blad, dat het inwonertal van Waalwijk in 1937 is achteruitgegaan van 11717 tot 11070, dus met 647, terwijl het in werkelijk is vooruitgegaan met 166 inwoners, waardoor Waalwijk ook in inwonertal aan de spits gaat der gemeenten van de Langstraat en omgevtng. Ijsvermaak Het ijsvermaak is ook in onze gemeente weer van korten duur geweest Dinsdag werd door eenigen op »Galgenwiel» gereden en Woens dag was 't er druk, hoewel deze baan der Waalwijksche IJsclub nog niet officieel geopend was Donderdag zou dezeplaats hebben maar de geweldige dooi heeft dit jammer genoeg voorkomen. Talrijken hebben ook verschil lende dagen geprofiteerd van de mooie ijsbaan in Genderen. R.K. Vrouwenbond. Op Donderdag 13 Januari zal mej. Neganck uit Vught voor de leden van den R.K. Vrouwenbond een lezing houden met filmver, looning over zuivelproducten, hare bereiding en toepassing, terwijl ter plaatse de proeven genomen en gekeurd worden. Men verzoekt ons er tevens op te wijzen dat de kaarten der jaar contributie binnen enkele dagen worden aangeboden en dat men vertrouwt dat deze alle zullen worden gehonoreerd daar den leden in 't a.s jaar een pracht programma te wachttn staat. Cabaret Variété Zoo is dan hedenavond de groote en langverwachte uitvoering van t' Internationaal Orkest »Orpheans« in de zaal der R.K. Werklieden - Vereeniging alhier. Wij vernamen dat naast het ge publiceerde program, hetwelk al zeer uitgebieid is, nog twee zeer vermakelijke lachnummers worden gegeven o.a. »De Verkeersagent creatie«, een zeldzaam dol komisch nummer, wat de geheele zaal zal doen brullen van het lachen. Nog nimmerzijn er zooveel eerste klas artisten op één avond op het podium onzer R.K. Werklieden vereeniging geweest. Dat er groote bel a ngsiel ling is voor dezen gezelligen mooien avond lijdt geen twijfel. Zie voor verdere bijzonderheden de advertentie in dit blad. »Wroeging« Zooals wij reeds gemeld hebben zal op Donderdag 27 Januari a.s. in de R.K. Werkliedenvereeniging de opvoering gaan van het schit terende tooneelspel van Guill. Du- mont, getiteld »Wroeging«. Dit spel zal vertolkt worden door leden van den Missienaaikring »St. Antonius« en de opbrengst ervan komt ten goede aan de vier ge- ZIET ONZE ETALAGES. „DE GROOTE IJZERHANDEL" v h Bierlaagh WAALWIJK HOEK RAADHUISPLEIN TELEFOON 72. Concert Liedertafel «Oefening en Vermaak« Wij vestigen nogmaals aller aan dacht op het groot-Januariconcert a s. Maandag 10 Januari te geven, waarvoor naast de reeds gedistribu eerde programma's in dit blad nog een speciaal exemplaar is inge- vouwen. Wanneer wij dit bezien valt direct op dat de liedertafel hier met een keur van nummers voor den dag komt. Ook't gemengd koor, dat in Waalwijk voor 't eerst aan een concert medewerkt, heeft onder de kundige leiding van den heer Gerritsen een drietal voor Waalwijk geheel nieuwe pracht nummers ingestudeerd. De clou van den avond is natuurlijk de solist, de heer Louis Richard, ver bonden aan de beroemde opera's te Brussel, Parijs en Monte Carlo. Wanneer men de programma's van het Theatre de la Monnaiena slaat, ziel men bij a dagelijks den naam Richard onder de solisten vermeld, bewijs genoeg dus voor zijn kunnen. Op het a.s. concert zal hij zijn beste nummers ten gehoore brengen en o.m. de groote Aria's zingen uit Lakmé, Rigoletto, Tannhauser, Carmen en Paljas, een kolfje dus naar de hand van het op zangge- bied verwende Waalwijksche pu bliek. Na afloop van het concert zal de hier gunstig bekende Darling Band voor vroolijke dansmuziek zorgen. Een met ander dus een echte ouderwetsche liedertafel avond. De bioscoopzaal wordt voor deze gelegenheid wederom in een goed verwarmde concertzaal veranderd. Het bestuur van »Oefening en Vermaak« ontziet dus kosten noch moeiten om haren donateurs en het verdere kunstlievend publiek iets extra's aan te bieden en wij ver trouwen dat een druk bezoek deze opofferingen zooveel mogelijk zal vergoeden. Het concert vangt aan 8 uur precies. Plaatsbespreking als naar gewoonte. zamenlijke parochieele missienaai kringen. Heden zal reeds met den voor verkoop van kaarten begonnen worden en wij kunnen iedereen adviseeren zich zoo spoedig moge lijk van plaatsbewijzen te voorzien, je meer daar het stuk slechts één keer voor het voetlicht zal komen. De inhoud van het werk zal zeer zeker wel iedereen kunnen bekoren, daar deze de geschiedenis geeft van een ongelukkige liefde, die een misdaad ten gevolge heeft, waardoor de misdadigster haar geheele ver dere leven door Wroeging achter volgd dreigt te worden. Op meesterlijke wijze is dit too- neelstuk geschreven en wij twijfelen er daarom niet aan of de execu tanten zullen alle pogingen in het werk stellen om een zoo gaaf mogelijke vertolking van het stuk te geven. Auto-ongeluk Woensdagmiddag reden een aan tal fietsers over den Zomerdijk, toen zij voor een achterop rijdende auto moesten wijken. Een van hen slipte; de fiets viel links en hij kwam rechts van den weg terecht. De chauffeur trachtte de fiets te ontwijken, maar de auto slipte eveneens, schoof den sloot in. de fiets waarvan niet veel overbleef meesleepen de' Door den takelwagen van de garage de Graaff N.V. werd hij weer op 't rechte pad gebracht Begin van brand. Betreffende het bericht in ons blad van 11. Woensdag over het begin van brand in de woning van den heer Minke zou misschien de indruk gewekt kun nen worden, dat de brandweer niet heeft ingegrepen, Dit is in zooverre onjuist, dat de motorbrandspuit zelf geen dienst behoifJe te doen, daar met een hand brandspuit, aangesloten op de water leiding, uitbreiding werd voorkomen. Een woord van lof voor het spoedige ingrijpen van onze brandweer is hier dus wel op zijn plaats. Gevonden. Een zilveren rozenkrans, een ketting met slot, een sleutel. tw>e blauwe boorden, een doublé kind.'rarmbandje, een kosteloos rijwielbel merk, een da mespolshorloge, een kinderhandschoen. ONGEVAL. Een zoontje van den heer P. K. werkzaam bij de coöperatie, had het ongeluk met z'n bestelfiets te slippen en kwam zoodanig te vallen, dat hij een ernstige hoofdwonde kreeg en men vreesde voor hersenschudding. Nadat in 't Ziekenhuis de eerste hulp verleend was, werd hij per auto huis waarts gebracht. BIOSCOPEN THEATER MUSIS SACRUM DRIE HANDIGE MEISJES. Het toppunt van geestigheid. Musis Sacrum zet hel nieuwe jaar wel buitengewoon goed in, want daar draait deze week «Drie Handige Meisjesw, één van de 1U beste films vau iy37. De «Drie Handige Meisjes* is een allemeiiscfielijk aardige film, een simpel en tocü boeiend verbaal vau drie pittige bakviscüjes, die niet rusten vóór zij huu gescheiden ouderpaar hereenigd zien. Eén van de 3 meisjes wordt ge speeld door een nieuw sterretje Deanna Dut bin een 14-jarig leeu we- rikie, dat voor de radio reeds groote successen had geboekt, docb dai thans voor de lens een phenome- naal succes bleek. In deze liliu zingt zij de bekend geworden songs «My heart is siuging« en «Someone to care for me«. Deze charmante, niet sentimenteele, en toch somtijds ontroerende sehlageifhm werd ge- regisseeid door lierman Kosterlitz, ook in onze Nationale lilmindusliic geen onbekende. Een geestige handeling, onder houdend spel, aantrekkelijke songs en charmante vertolksteis hebben hier een roiprerit geschapen, die door ieder puoiiek met gejuich werd ingehaald. Wil men het top punt van amusement zien en humor in de overtreffende trap beleven, dan deze week zeker naar Musis 1 LUXOR BIOSCOOP. Een mooi dubbelprogramma. De Luxor-Bioscoop biedt hare be zoekers deze week een dubbelpro gramma dat wij zouden kunnen noe men „voor elck wat wils". Bioscoopliefhebbers van een mooie geestige amusante film kunnen hun hart ophalen aan „Van goede getuigen voorzienterwijl zij die meer van de Wild-West-sensatiefilms hou den, „Het Witte wonderpaardkun. nen bewonderen. „V.G.G.V." is een min of meer on deugend verhaal met uiterst fijne lichte situaties, vol geestige invallen, onderhoudende dialogen en door een uitmuntend gekozen rolbezetting zoo effectief mogelijk gemaakt. In iedere meter zit amusement. Het is een eer- ste-klas film voor ieder soort publiek- De climax is geweldig grappig, de re gie levendig. Het is zonder twijfel, dat hier een film is, die alle toeschouwers tevreden naar huis laat gaaneen heerlijk stuk vroolijkheid en 'n prach tig amusement. Zooals gezegd is het tweede hoofd nummer „Het Witte Wonderpaard" van een geheel ander genre en de in houd ervan laat zich als volgt vertel len. De vroolijke Cowboy Ken, besluit Queenie, een kind van zijn overleden vriend Jack, te adopteeren en hem later deelgenoot te maken van een veelbelovende goudmijn. Motley, een avonturier wil hem echter de voogdij ontnemen 0111 alzoo de erfenis van Queenie in handen te krijgen. Motley en Ken worden nu in een gevecht ge wikkeld, waarbij eerstgenoemde het onderspit delft, deze zint daarom op wraak en geeft een mijn-ingenieur op dracht Ken's mijn op te blazen. Ken zelf wordt in dien tusschentijd, in het bedreigde gebied, in een hut opgeslo ten, evenals hel kind, dat Motley mee wil nemen- Nu komt het wonderpaard Tarzan in actie en door de wonder baarlijke intelligentie van dit dier komt op het kritieke moment de red ding. WAALWIJK. In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voerig als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, ver koo pin gen uit plaats en streek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, EETHEN. RAAMSDONK. «MBWggjMpatt keil l Lit m?f.MM i DUSSEN. WASPIK. Waalwijk, 7 Januari '38. Eieren 4'/j5 cent. Varkens MOET Z IJ N Waalwijksche en Langstraatsche Courant. i '-isH ;w) Van 31 Dec. tot en met 7 Januari '38. Geboren Theresia Maria, dv. J. M. Mulders-van Drunen Johannes, zv. A. Snoek-Heurter Adriana Martina Maria, dv. Chr. F. Litzroth-Loonen Alphonsus Antonius Mariu, zv. J. M. Leijtens- Rcijerman. Overleden Ca. Pa. van Hullen, echtgenoote van W. M. van Dommelen, oud 54 jaren. Huw. aangiften: A. Biok, oud 20 jaren, wonende te Drunen en Wa. Ma. de Gouw, oud 19 jaren, wonende te Waalwijk. Gehuwd H. H. Volleberg, oud 47 jaren, wonende te Oploo c.a. en E. J. van Kempen, oud 46 jaren, wonende te Waalwijk. Ingekomen P. Wagemakers en gezin van Loonopzand Aa. E. van Det, van Weesp J. C. Swagema- kers, van Heusden. Vertrokken: M. J. A. M. Claassens naar Tilburg A. C. Kroot naar Loonopzand Aa. van Tuijl naar Tilburg. Geboren Jncomina, dv. A. D. van Buuren en P. W. 1). van der Schans Cornells Joris, zv. C. J. van Wijk en H. J. Kramer Johanna Hendrika, dv. J. J. van Wijk en II. B. de Bijl. Gehuwd H. Th. Keiler, oud 27 jaren en C. Menken, oud 30 Jaren R. Bouman, oud 25 jaren en M. W. Kramer oud 22jarcn. Overleden Jac. van Dijk, oud 3 maanden Joh. Donker sloot, oud 16 jaren, echtgenoote van Nlc. v. Dijk. Van 25 tot en met 31 December 1937. Geboren Laurentia A. W., dv. Petrus Tli. W. de Graauw nc Elisabeth A. M. Poppelier Thomas J., zv. Simon P. C. van Dongen en Lamberta M. Smits -- Elisabeth A., dv. Johannes C. Verschuren en Maria A. Broeders Elisabeth J. P. M., dv. Pe trus J. Vingcrhoets en Antonctta P. M. Tak. GehuwdGeene. Ovctleden Adriana Pols, wede. van Hubertus Adr. Kla vers, oud 67 jaren Antonie J. de Geus, echtget. van Dingena Smits, oud 60 jaren Catharina M. Ponste, echtge. van Antonius van Strien, oud 68 jaren. Geboren Adrianus, zv. C. M. van Dortmont-Huigcn Jacobus, zv. J. G. van Dinteren en W. Schelle Cornelia, dv. J. Pelllkaan en C. Claessens Adri anus, zv. J. A. Stoel en M. C. Dickens Johan nes, zv. J. Wintermans en A. C. van Delft. Gehuwd Johannes M. van Rooy en Huberdina Herman. Overleden Bern. van Dinteren, 77 jaar, weduwe van A. de Groot C. Claessens, 38 jaar, cchtgen. van J. Pellikaau. Over de maand December. Geboren Nicolaas L., zv. Johannes Rekkers en Anna M. IJpelaar Cornelia P. M., dv. Michael C. J. Ber- kelmans en Johanna M. van Dongen Adriana A., dv. Johannes Roosenbrand en Elisabeth Onc- kels Maria Louise, dv. Raijmond Francois Wijf fels en Johanna J. I. van llaelst Stephanus A., zv. Wouterus L. Smits en Johanna M. Ilooijinaij- ers Alexander C. J., zv. Alexander S. van Gerwcn en Antolnetta G. A. Franken Chris- tiaan, zv. Johannes N. van der Plas en Anna H. Kuijsters Maria C. Th., dv. Johannes C. Ver- schurc en Maria A. Remmeren Pieter A., zv. Cornells J. Schellekens en Petronella A. Kuijtcn Cornells A., zv. Cornells J. Schellekens en Dim. phna M. de Man Wilhelmus G. M., zv. Nico laas C. M. van der Rijken en Maria J. C. kimonis. Gehuwd Adriaan van Dijk, 28 jaren en Stijna P. Paans, 27 jaren. Overleden Cornelia P. M. Berkelmans, 11 dagen Petrus Smits, eclitgen. van Dimphna C. Kamp 76 jaren Adrianus Boom, echtgen. van Anna C. Pop pelier, 65 jaren Adriana Schellekens^ cchtgen. van Martinus J. de Wit, 44 jaren.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 9