Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. SPORT UOLKSALfflAHUK UILENSPIEGEL 1938 GEMENGD NIEUWS. DUSSEN. HERPT KAATSHWFi NIEUIVKUIJK. RAAMSDONK. SPRANG—CAPELLE. >te ar- HANK. Op de papierfabriek de „Maasmond" alhier, had de fabrieksarbeider v. d. P. uit Dussen het ongeluk bij het op ruimen van oud ijzer met een zijner handen daarlusschen beklemd te ge raken. Een zijner vingers werd daar bij zoo ernstig verwond dat hij zich l>V^^hder behandeling van Dr. v. Vuure 1 IjLiit Dussen moest stellen. In een tweetal gezinnen alhier, heerscht onder de kinderen de be smettelijke ziekte „Roodvonk". De ziekte is tot nog toe niet van ernstigen aard. Het aantal zieken, waaronder verschillende ernstig, is hier momen teel abnormaal hoog. Aan de papierfabriek de „Maas mond", komen den laatsten tijd her haaldelijk kleine diefstallen voor. De majoor der Rijksveldwacht en de gein. Veldwachter zijn met een en ander in kennis gesteld en stellen een uitge breid onderzoek in. Men meent reeds den dader of daders op het spoor te zijn. De assistent pontwachter M. F. kwam bij zijn werkzaamheden dusda nig te vallen dat hij een arm brak. Si. jOACHIMSMOER. 8 Januari hield de Tooneelclub baar jaarvergedering, waarop de Voorz. z'n opening benutte om aan de leden een Zalig Nieuwjaar toe te wenschcn. De penningmeester de heer J. Kroot gaf een overzicht van het finantieel beheer in 1937. Hoewel de jongste uit voering geen voordeel in de kas ge bracht had gaf het slot, dank zij het overschot van 1936 nog een overschot van ongeveer 40 gulden. Toch zal in de toekomst op bezuiniging moeten worden aangedrongen, waartoe al middelen werden aangegeven. De lei der gaf in zijn nieuwjaarswenschen ook een terugblik op de afgeloopen 16 jaar. Geen vereeniging kan in dit gehucht op zoo'n lang bestaan bogen. Hij koesterde den innigen wensch, nog eenmaal het 25-jarig bestaan mede te kunnen vieren en verzocht daarvoor de yverige medewerking van de jon gere leden. Op 22 Januari zal voor de leden en donateurs een feestavond ge organiseerd worden. Een der leden kwam met het voorstel voor den dag per seizoen twee uitvoeringen te ge ven. Een besluit werd hierover niet genomen, maar met het bezuinigings- punt uitgesteld tot de volgende maan de lijksche ledenvergadering. In café Maas alhier, had Zater dag 8 Januari de vergadering plaats van de Bijz. Vrijw. Landstorm, afdee- ling Loonopzand de Moer. Voor een druk opgekomen ledental opende de Voorzitter, de heer C. Dingemans te 8 uur deze bijeenkomst en heette allen hartelijk welkom in het bijzonder de heeren A. Molenschot en G. v. d. Wil denberg, respectievelijk voorzitter van de Burgerwacht te Kaatsheuvel en Loonopzandde heer Cools, leider van de oefening der afdeelingen. Bericht van verhindering was ingekomen van den EdelAchtb. Heer Burgemeester Mallens en van den heer H. Elshout, Voorzitter van de B.V.L. te Kaatsheu vel. Na een gelukwensch voor het pas- begonnen jaar geuit te hebben, zei spr. dat het hem bijzonder verheugde on der de aanwezigen te zien den heer C. de Jong, van wien de eerste stoot tot oprichting der afdeeling de Moer was uitgegaan. In welgekozen woorden overhandigde de voorzitter den wis selbeker aan de afdeeling Loonopzand van den B.V.L., die voor de tweede maal op dezen wisselprijs beslag leg de. Een felicitatie tot de winnende af deeling na zoo'n vinnige bekamping was wel verdiend. Het financieel ver slag wees na alle onkosten een batig saldo aan van plm. 20. Vervolgens had de uitreiking plaats van de prij zen behaald na een 8-tal wedstrijden in het afgelopen seizoen. De prijzen, bestaande uit mooie waardevolle huis houdelijke artikelen, waren toegekend als volgt: lste Prijs H. Dingemans, De Moer met 412 punten, 2de pr., W. Vughts, Loonopzand, met 410 p.; 3de pr. G. van Gorcum, De Moer, met 409 p.; 4de pr. C. Dingemans, De Moer, met 408 p.; 5de pr., Jos. van Berkel, Loon- op-Zand, met 403 p.; 6e pr. Jos. Dan- kers, Loonopzand, met 402 p.; 7de pr. Alf. de Kort, Loonopzand', met 401 p.; 8ste pr. M. van Gorcum, De Moer, met 397 p.; 9de pr. M. Maas, Loonopzand, met 393p.; 10de pr. W. v. Iersel, Loon- op-Zand, met 392 punten. Zondag vergaderde de R.K. Voet balvereniging S.D.Z. bij M. Maas. De voorzitter wenschte de leden een Zalig Nieuwjaar en hoopte, dat het elftal de competitiewedstrijden op een schitte rende wyze in 1938 zal eindigen. De penningmeester v. d. Velden bracht financieelverslag uit, waaruit bleek, 4 gulden be- teeravond te organiseeren voor leden en donateurs. Deze werd uitgesteld tot beter tijden, waartoe staande de vergadering besluiten werden geno men. Bij de rondvraag werd als data voor de volgende verplichte vergade ring bepaald Zondag 12 Februari. Vrijdagavond hield in café Brok de Veeverzekering haar algemeene jaar vergadering. Door den secretaris, dhr. Th. Mos- termans werd een uitgebreid verslag gegeven over het afgeloopen boekjaar. De vereeniging heeft met een leden tal van 115 ruim 600 stuks vee verze kerd. Het kasgeld bedroeg per 1 Jan. 1938 153.98. De totale inkomsten be droegen 3473.26. De uitgaven 3464.76. Batig slot van 8.50. Het opgehaalde bedroeg ƒ4.90 per koe. Er werden 19 koeien en 3 kalveren opgeruimd door den destructor, terwijl nog 12 koeien en 1 kalf werden ver kocht. De aftredende bestuursleden de hee ren Jan Fitters en Piet van der Aa werden herkozen. Men besloot de premie uitkeering te doen vaststellen op 33 cent per pond, voor kalfkoeien 28 cent. Uit het verslag van de tot deze ver eeniging behoorende brandveeverzeke- ring bleek dat hier ruim 250 stuks vee waren verzekerd. Het totale bezit dezer verzekering bedroeg per 1 Januari 1938 1887.82. De R.K. Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid", alhier ontving de vereerende uitnoodiging naar aanlei ding van het overgroote succes met de opvoering van: „En waar de ster bleef stil staan dit tooneelspel te komen opvoeren in Heusden. De R.K. Jonge Boerenstand be sloot in hare afdeeling tooneel op Zon dag 30 Januari a.s. een uitvoering te geven. Opgevoerd zal worden: „Heb ik mijn kind gedood onder leiding van den heer H. van Engelen. RAAMSDONKSVEER. Tot bestuurslid van Dragershulp, uitgaande van den Christelijk-Natio- nalen Werkmansbond werd gekozen de heer W. Zijlmans, T. B. zn. Gedurende de laatste drie maan den werd voor De Macht van het klei ne, ondersteuningsfonds voor lijders aan vallende ziekte, verpleegd te Heemstede, in onze gemeente bijeen gebracht 47.20. Het voorloopige resultaat van de uitdagingswedstrijd dammen is: Kampioen SteigengaJ. C. Schott 5—3. De eerste ronde, gespeeld om de medaille, uitgeloofd door den Brabant- schen Bond ter gelegenheid van zijn 15-jarig bestaan, heeft het volgende resultaat: W. WesseliusH. He,urter 02 M. D. BarelJ. Steigenga 11 N. SnijdersP. Blom 11 M. TimmermansC. J. Schott 20 J. SpuijbroekJ. C. Schott 02 CAPELLE. Door het Inlichtingsbureau voor Chilisalpeter te Rotterdam werd j.l. Vrijdagavond 7 uur in de zaal van den heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje te Vrijhoeve-Capelle voor de leden van de Coöp. Aankoopvereeniging „Capel- le, Vrijhoeve-Capelle en Sprang", waaraan een lezing met filmtoelich tingen gehouden, welke zich in een drukke belangstelling mocht verheu gen. Na een kort openingswoord van den voorzitter der Aankoopvereeniging, den heer J. van Beek, verkreeg Ir. Menrath uit Rotterdam het woord, die allereerst een lezing hield over 't ont staan, de winning en bereiding van Chilisalpeter, welke lezing aan de hand van een geluidsfilm nader werd toegelicht. Vervolgens hield Ir. Men rath een leerzame beschouwing over de waarde der hoofd-elementen en dei z.g. neven-elementen, welke in Chili salpeter voorkomen, waarbij spreker wees op het voorkomen van borium in Chilisalpeter, hetgeen een uitstekend bestrijdingsmiddel is tegen „hartrot" in bieten, en op het neven-element jo dium, hetwelk eveneens in Chilisal peter voorkomt, en zoodoende in jo- diud-arme gronden vooral voor den tuinbouw van belang is, omdat het jodiumgehalte van Chili een gunstigen invloed .uitoefent op het jodiumgehal te der planten, hetgeen weer zijn in vloed laat gelden op het menschelijk lichaam, dat bij gebrek aan jodium afwijkingen van de schildklier gaat vertoonen, welke ziekte men „struma" of „krop" noemt. Hierna werden nog enkele films gedraaid, waaronder ook een teeken film, waarna de voorzitter namens de aanwezigen Ir. Menrath hartelijk dank bracht voor zijn leerzame rede en de Aan het j.l. Zaterdag te Drunen door de Harmonie der Jongenscongre gatie georganiseerde concours voor solisten, duetten, terzetten en kwar tetten werd door een drietal solisten en twee duo's van het muziekgezel schap „Kunst na Arbeid" alhier met sucres deelgenomen. In de 3e afd. behaalde L. Rosen- brand, tromnone, met „Air Varié" van L. Montagne een 2en prijs met 67 punten en H. Mouthaan, bariton, met „Air Varié" van Canivez een 2en prijs met 61 punten. In de le afd. behaalde het duo P. Spuijbroek, tuba, P. Christ, bugle, met „Duo Concertant op 7 van Cani vez een len prijs met 71 punten. In de afd. Uitmuntendheid het duo P. Spuijbroek, tuba, W. van Zeist, sax.-sopraan, met „Duo de Concert" van Canivez een len prijs met 76 pun ten. In de Superieure afdeeling P. Spuij broek, tuba, met „16e Fantaisie Varié van Christophe een 2en prijs met 68 punten. De solisten alsmede de beide duo's werden tijdens dezen wedstrijd op voortreffelijke wijze begeleid door den pianist, den heer Adr. van der Linde. De paardenhoudersvereeniging „Ons Belang" houdt a.s. Woensdag avond half zeven in de zaal van den heer Ant van Dijk aan het Bruggetje een algemeene ledenvergadering. De agenda vermeldt1 Opening. 2 Reke ning en verantwoording over 1937. 3 Bespreking heffing omslag. 4 Opgave afschrijving paarden. 5 Verkiezing 3 bestuursleden wegens periodieke af treding. 6 Rondvraag en sluiting. Gedurende het vorig jaar bedroeg het aantal op- en afvarende schepen in de Labbegatsche haven 100, met een totaal inhoud van 8463 ton. VRIJHOEVE-CAPELLE. Het aantal werkloozen bij de plaatselijke afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond bedraagt momenteel 115, waarvan 85 geheel en 30 gedeeltelijk werkloos zijn, hieronder zijn 87 Schoenfabrieksar beiders, 8 Steenfabrieksarbeiders, 6 gewone fabrieksarbeiders en 14 trans portarbeiders. Tot afgevaardigden van het te houden eerste lustrum van den Chr. Werkmeestersbond op Zaterdag a.s., werden in de Dinsdagavond gehouden vergadering van het algemeen bestuur van den Chr. Fabrieksarbeidersbond benoemd de heeren Jac. Vos en H. Vos alhier K. N. V. B. Eerste klasse. Tweede klasse B. Derde klasse D. Reserve 2de klasse B. Eerste klasse. Tweede klasse B. Derde klasse D. Reserve 2de klasse B. WAALWIJK. W.S.C. JULIANA. BLAUW WIT. WIELRENNEN. DE WIELERWEDSTRIJDEN TE PARIJS. TE BRUSSEL. TE DORDMUND. WAARSCHUWINGEN. De Commissaris van Politie te Roo sendaal en Nispen maakt bekend dat bij hem klachten zijn ingekomen uit het buitenland over benadeeling als gevolg van handelingen (verkoop van Belgische Staats-premie-obligaties op crediet met zoogenaamde koopbewij- zen) van de Crediet en Effectenbank directeur H. M. J. W. Engelen, vroe ger gevestigd aan de Spoorstraat 64 te Roosendaal. Sedert eenigen tijd is genoemde in stelling niet meer te Roosendaal ge^ es- tigd. H. M. J. W. Engelen verblijft thans te Antwerpen. De poststukken, welke voor de Cre diet- en Effectenbank voornoemd bin nenkomen, worden te Roosendaal af gehaald, alwaar „de zaken" worden behandeld. De Commissaris van Politie voor noemd waarschuwt tegen het aangaan van verbintenissen met voornoemde instelling of met personen, die daar voor werkzaam zijn. In verband met de zeer vele klachten, die hem den laatsten tijd be reiken, herhaalt de Commissaris van Politie te Tilburg zijn reeds meerdere malen in de dagbladen gedane mede- deeling, dat de „Superbe" niet geves tigd is te Tilburg, doch te Zeilick (bij Brussel), Hendrik de Kosterlaan 15. Klachten over het niet terug ont vangen van foto's, die ter vergrooting aan de „Superbe" zijn opgezonden, kunnen alzoo door hem niet in behan deling worden genomen. Arbeider onder rails verpletterd. Zaterdagmiddag had aan ue Zand- linie te Bergen op Zoom een tragisch ongtvai plaats. Zes ai helders waien bezig een zware spoorstaal te ver voeren. Terwijl vijl hunner den rails op den eenen schouder droegen, had de laatste de 38-jarige Ch. Snepvan gers die de rij sloot hel gevaarte op den anderen schouder genomen, ioen het voorloopende vijltal het gevaarte afwierp kreeg S. het volle gewicht een oogenblik te dragen_ Hij viel daardoor, kwam met zijn hoold op de spoorlijn ter piaalse terecht en kreeg terzelldir tijd bet gevaarte dat hij had meehelpen dragen, op zijn nek. Hij was vrijwel op slag dood. De man laat een vrouw en 7 kin deren na. Kasteel leeggeplundert Eenige dagen geleden heeft het parket van Brussel zich naar Court Saint Etienne begeven, waar een kasteel, het eigendom van een Neder landsche lamiiie, tijdens de afwezig heid der eigenaars totaal leeggeplun derd is, terwijl er verder groote verwoestingen waren aangericht. Üe Belgische polilie volgt een spoor der inbrekers dat goed resul taat belooft. Wielrijder verongelukt. Zondagmiddag te kwartover twaalf is de 57-jarige kelhser H. D. J. op het slation der Nederland>che Spoor wegen te Leiden, toen hij op zijn fiets plotseling den Haagweg over stak aangereden door een hem achterop komenden auto bestuurd door eèn zekeren de K. De man werd zoo zwaar gewond, dat hij kort daarna is overleden. Zoowel het stoffelijk overschot van het slachtoffer als de auto zijn door de politie in beslag genomen. Vermoedelijk betreft den autobe stuurder geen schuld. KOOPT DE jevattende kalender, mark ten, water getijden, tuiniers- en vele andere nuttige gegevens, tal van aardige anecdoten, verhalen enz. met een inhoud van 96 bladzijden. PRIJS 15 CENT. 2—2 2—0 80 4—3 1—1 0—2 1—3 62 6—0 4—1 2—1 Uitslagen van Zonag: AFDEELING IV. NAGJuliana PSV—LONGA BW—Willem II PlcusDe Valk HelmondHelmondia TSC—VVV TivoliWilhelm ina DAW—GW Ba a rd w IJ kZ BV V Wilhelmlna 2Zaltbommel 2 BW 3—PSV 4 Over het algemeen is, niettegenstaande de weers omstandigheden, het programma tamelijk vol ledig afgewerkt kunnen worden. Wat betreft de uitslagen in de eerste klas, deze zijn geheel volgens onze verwachtingen. NAC wist het namelijk overeenkomstig onze prognose, tegen Juliana niet verder dan een gelijk spel te bren gen. PSV scheen nogal moeite gehad te hebben met LONGA, de cijfers 20 doen zulks ten min ste vermoeden. Toch begint het er thans reeds naar uit te zien, dat de lichtmenschen met den hoogsten titel zullen gaan strijken, de optiuiis- tische gedachten van Bosschenaren en Bredauaurs ten spijt. Verrassend, wat betreft de cijfers, is de over winning van BW op Willem II. De Willem Il'ers mogen wel oppassen, zich niet al te veel van dergelijke gekke streken het slachtoffer te laten worden, want veilig zijn zij nog allerminst. De stand is thans als volgt PSV 12 8 2 2 36—18 18 BW 12 6 3 3 33—19 15 NAC 10 5 3 2 25—15 13 Juliana 11 6 1 4 29—22 13 MW 12 5 2 5 24—35 12 Eindhoven 11 4 3 4 2824 11 Willem II 12 4 2 6 21—31 10 LONGA 12 3 3 6 18—26 9 Roermond 9 3 2 4 20—27 8 Bleijerheide 11 3 2 6 21—25 8 NOAD 12 3 1 8 25—38 7 Onze sombere vermoedens ten aanzien van De Valk zijn juist gebleken. Met den oneven goal 43 behield Picus de overwinning. Door dit re sultaat en mede door de 20 overwinning van VW op TSC hebben de Venlonaren voor het eerst de leiding kunnen nemen en het zal aan ben zelf liggen of zij die al dan niet kunnen behou den. Na een enerveerenden kamp is de derby Hel mondHelmondia in een gelijk spel 11 ge ëindigd, waardoor beide elftallen kregen waarop zij recht hadden. Na een vrij onsmakelijke vertooning is Wilhel mlna de meerdere over Tivoli gebleken en heeft zich door deze overwinning nagenoeg veilig ge steld. De stand is: YYY De Valk Picus Helmondia Helmond Wilhelmlna TSC Tivoli ESV 14 11 1 13 11 0 13 13 14 12 12 12 11 2 56—23 23 2 58—23 22 4 38—20 16 5 37—31 15 6 29—36 12 6 30—40 11 8 0 8 29—32 2 7 23—36 0 8 21—41 Hier vonden slchts twee wedstrijden doorgang. DAW bleef daarbij vrij gemakkelijk de meerdere over GW, evenals Baardwijk over ZBVV. De stand is: WSC 13 10 2 1 62—18 22 DAW 13 9 2 2 40—32 20 Haaften 13 7 2 4 47—32 16 Zaltbommel 11 7 1 3 40—24 15 TOP 9 6 0 3 30—23 12 GW 13 4 3 0 35—30 11 Vlijmen 11 4 2 5 27—38 10 Baardwijk 12 4 2 6 32—12 10 RWB 11 3 3 5 36—39 9 DEVO 12 4 0 8 25—29 8 ZBVV 12 2 1 9 23-64 5 Heusden 12 2 0 10 25—54 4 Volgens onze verwachting gingen de beide ont vangende clubs hier met de overwining strijken. Wilhelmlna 2 won vrij gemakkelijk van Zalt bommel 2, terwijl BW 3 slechts met moeite PSV 4 er onder hield. De stand is: PSV 4 Wilhelmlna 2 BW 3 WSC 2 NOAD 4 LONGA3 RWB2 Zaltbommel 2 12 10 11 11 10 10 12 10 50—29 28—25 37—29 36—29 30—23 28—24 18—50 15—70 Vanwege het slechte weer der laatste week en aen daardoor onbespeelbaren toestand van en kele terreinen heeft WSC Zondag een gedwongen rustdag gehad. Dit heeft echter geen nadeelige gevolgen ge had daar WSC toch reeds vlot met de afwerking van het programma gevorderd is. Voor a.s. Zondag staat een zeer belangrijke wedstrijd op het programma n.l. WSC 1—DAW 1. Wij komen hierop Zaterdag a.s. nader terug. Juliana—ZBVV 6—0. Juliana heeft Zondag weer een flinke overwin ning behaald, en onze gcel-zwarten zijn bijna den geileden wedstrijd in de meerderheid gewefcst, zoodat de overwinning nog grootcr had kunnen zijn wanneer de voorhoede nog meer doortasten der was opgetreden. Na een kwartier spelen weet de Juliana-midhalf welke weer een goede partij speelt met een schitterend schot onhoudbaar le doelpunten 1—0, terwijl de rechtsbinnen na een mooie doorbraak den voorsprong vergroot 20, met welke stand rust aanbreekt. Na rust vergroot de linksbinnen al spoedig den voorsprong 3—0. Hoewel ZBVV nog niet opgeeft weet de Juliana-achterlioede steeds tijdig in le grijpen. Juliana weet den stand op te voeren tot 60 en komt hiermede het einde. Juliana 3 wist na een span tienden strijd tegen Blauw Wit het tot een gelijk spel 3—3 te brengen. Juliana 2 SVK kon wegens terreinafkeuring niet doorgaan. Op een goed bespeelbaar terrein werd Zondag j.l. de wedstrijd Blauw Wit—Baardwijk gespeeld welke in een gelijk spel 3—3 is geëindigd. Over den wedstrijd het volgende: Na den aftrap ontspant zich al aanstonds een harde strijd waarin beide voorhoeden om beur ten in den aanval zijn. Als na een dier aanvallen de bal bij den rechtsbuiten belandt scoort deze voor de gasten 6—1. Dit is voor Blauw Wit het sein om het ook te probeeren, doch als dan on verwachts Baardwijk deh voorsprong vergroot denken wij dat de Blauw Witten overtroefd zul len worden. Zij weten echter nog tot de rust stand te houden. Na de hervatting zijn de bordjes verhangen'de Blauw Wit backs staan tot op de helft. Als na een aanval een der Baardwijk-ver dedlgers hands maakt wijst v. d. Lee naar üt penalty-plaats waarna het vonnis voltrokken wordt. Nu spelen onze jongens met meer moed maar dat wordt hun gauw noodlottig, want na een onverwachte aanval maakt Juliana er 1—3 van. Toch behoud Blauw Wit het beste van het spel en goals kunnen niet uitblijven. Na een scrimmage voor het doel wordt de stand dan ook op 23 gebracht. Nu begint een ware bekogeling van het Baardwijk doel, doch nog slechts een maal kan Blauw Wit scoren en daarmee een ge lijk spel uit het vuur sleepen. Blauw Wit rest nu nog een uitwedstrijd tegen WSC 4. KAATSHEUVEL. ZANDSCHEL. Zondag speelde Zandschel 2 hnar laatste thuis wedstrijd tegen Vlijmen 2. Het was een spannen- den wedstrijd waarin Zandschel 2 sterker speelde dan Vlijmen. Zandschel 2 won dezen wedstrijd met 63; een mooie prestatie van de Znndschcl- jongens. In den Zondag te Parijs gehouden drie-uurs- koppelwedstrijd werd het koppel Buyssc— Billiet eerste met 29 p. in 3 uur, 138 KM, 560 M.; 2 Van Schijndel—Van den Broek 22 p.; 3 Slaats— Pellenaars 6 p. Op één ronde: 4 Ignat—Diot 11 punten; 5 Pélissier—Debruycker 10 p.; 6 De Ca- luwe—De Paauw 0 p. Op twee ronden: 7 GIrard— Goujon 19 p.; 8 Lctourneur—Sérès 9 p. Op vier ronden: 9 Bruneau—Naye 12 p.; 10 Mithouard— Fournier 0 p. De overigen op zes en meer ron den. Zooals men ziet zijn het ditmaal eens niet Slaats—Pellenaars geweest, die met de overwin ning zijn gaan strijken. Dit vindt echter zijn oor zaak in het materiaal, dat beide renners nog at eens parten speelde. Telkens wanneer een van belde aanstalten maakte om weg te vluchten, kwam de heele ben de achter hem aan. Dan werd er met wanhopige sprints zoo gerukt, dat zeer zeker een groote massa van de reservekrnchten, die op het elde van de course uitstekend te pas zouden zijn ge komen, nu al verbruikt waren, maar die toch herhaaldelijk tot resultaat hadden, dat de wie ken van die beide Ilollandsche windmolens ge knot werden. En daarom was het zuur, zoo ont moedigend ook, dat telkens wanneer eindelijk die lastige bende was afgeschud, het materiaal de oorzaak was, dat zij niet verder konden door zetten. In het Brusselsche Sportpaleis zijn internatio nale wielerwedstrijden gehouden, waarvan d«. omnium tusschcn een Nederlandsclie, Belgische en Fransche ploeg de meeste aandacht opelschte. De ploegen waren sumcngcstcld uit een sprinter en een baanrijder, t.w. van Vliet en Slaats voor Nederland, Scherens en Kaers voor België en Gerardln en Pecqueux voor Frankrijk. Het Bel gische koppel won alle onderdeelen en legde al dus beslag op de eerste plaats. De uitslagen luiden: Sprint: Baanrijders: l Kaers, 2 Pecqueux, 3 Slaats 15 sec. Sprinters: 1 Scherens, 2 Gerardin, 3 van Vliet, 14*/s sec- 500 Meter tegen het horloge: Baanrijders: 1 Kaers 30 sec., 2 Pecqueux 313/5 sec., 3 Slaats 33 sec. Sprinters: 1 en 2 Scherens en van Vliet, ieder 29*/5 sec., 3 Gerardin 203/8 sec. 3 K.M. plocgkoers met puntenberekening: 1 pnt., 3 Gerardin—Pecqueux 61 pnt. 1 K.M. met vliegende start tegen het horloge: 1 Scherens—Kaers 1 min. a/6 sec., 2 van Vliet— Slaats l min. 3 sec., 3 Gerardin—Pecqueux l min. 6>/a sec. In de uitverkochte Westfalenhal te Dortmund is de truditloneele acht-uurs-koppelwedstrijd „De nacht van Dortmund" gehouden. In dezen spau- nenden koers gaven de Belgen Deneef—Dekuys- scher van begin af den toon aan, hetgeen hun ook verdiend de overwinning bracht. Het Nederlandsche koppel Pijnenburg—Wals kwam vooral tegen het einde geweldig opzetten, maar dit offensief van onze andgenooten begon te laat, om nog succes te kunnen hebben. De winnaars legden in deze acht uren een af stand van 331.9 K.M. af en verbeterden daarmede het baanrecord, dat sedert 1933 op naam van Vopcl—Korsmeler stond, met 3,5 K.M. De uitslag luidde: 1 Deneef—Dekuyssclier, af gelegde afstand 331.9 K.M., 78 pnt.; 2 Pijnenburg —Wals 34 put.; Op een ronde: 3 Zifs— Kuester 39 pnt.; 4 Tertllte—Schmidt 20 put.; Op twee ronden: 5 Hoffmann—Puetzfeld 51 pnt.; 6 Gulm- bretière—Glorgetti 5 pnt.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 3