een dubbeltje VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING SPORT BURGERLIJKE STAND MAGGI BOUILLON SPRANG—fiflPELlf. IN DIT BLAD? IN DIT BLAD Japansche beweringen in zake de gevaren, aan de vaart op de rivier verbonden, gerechtvaardigd zijn. Daarna zullea de rechten van de Engelsche schepen om de Jangtse te bevaren, langsdiplomatiekenweg f rmeel behartigd worden. De Spaansche Burgeroorlog. Witte troepen houden stand. De slag bij Teruel, die nog steeds met onverminderde kracht wordt voortgezet, is bezig zich te ontwik, kelen tot »een strijd om Aragon, welke mogelijk voor den geheeien burgerkrijg van beslissende belee- kenis kan worden«, aldus verklaar den eenige nationalistische officie ren. aan een correspondent van United Press, kort nadat zij van de vuurlinie waren teruggekeerd. Volgens hen heeft de situatie zich thans zoo ontwikkeld, dat de nati onalisten nog steeds aan de poorten van de stad staan en ook eenige belangrijke strategische punten ten Noorden en ten Zuiden van Teruel in hun bezit hebben. De repubii- keinen hebben vandaag bij hun vergeefsche aanvallen 200 dooden verloren. Om het kerkhof van Te ruel wordt nog steeds hevig ge vochten. Het weer is veel verbeterd, doch de toestand van de wegen is thans van dien aard, dat het zeer moeilijk is; troepen en materieel naar het front te vervoeren. De voornaamste aanvallen dei- republikeinen waren vandaag,aldus Havas, op de beide uitloopers van het Teruelfront gericht, nl. op La Muela aan de rechterzijde en op La Cota aan de linkerzijde der stad. Vooral bij La Muela hebben de republikeinen, volgens dit Havas- bericht, gevoelige verliezen geleden. Het bericht spreekt van »een ware hecatombecc. Intusschen geeft Sara- gossa toe, dat de witten een deel van hun vooruitgeschoven stellin gen hebben moeten rectificeeren. De bisschop, die te Teruel gevan gen werd genomea, is mgr. Anselmo Polanco, bisschop van Segorbe. Hij is naar de gevangenis te Valencia overgebracht en in een afzonder lijke cel opgesloten. fa. De Samoa Clipper vergaan. De president van de Pan Ameri can Airways, Trippe, heeft medege- d.eld, dat de geheele bemanning van de bij Port Apia verongelukte Samoa-clipper om het leven is ge komen. Weenen on Boedapest erkennen Franco. Het slotcommuniqué der drietanden- conferentie te Boedapest is thans ge publiceerd. Daarin wordt o-m. verklaard, dat Oostenrijk en Hongarije den gede legeerden van Italië hebben medege deeld, dat zij zullen overgaan tot de formeele erkenning der regeering van generaal Franco als het wettig bewind over Spanje, zijn bezittingen en kolo niën. »De vertegenwoordigers d r drie regeeringen zijn van oordeel, aldus de verklaring, dat dit besluit een krachtige bijdrage beteekent in de richting eener normalisatie van de betrekkingen tus- schen Spanje en de andere landen, alsmede tot het herstel van den vrede in Europa.* Wat den Volkenbond betreft, verkla ren Oostenrijk en Hongarije, dat zij de rechtmatigheid der beweegredenen, die Italië deden besluiten zich uit een Bond terug te trekken, erkennen. Zij geven daarbij te kennen, dat de Volkenbond niet het karakter van een ideologische groep mag verkrijgen. Zou dit toch geschieden, dan zouden zij hun betrek kingen tot Genève aan een nieuw on derzoek onderwerpen. Een toespraak van den H. Vader. Z. H. de Paus heeft heden twintig bisschoppen en twee duizend priesters ontvangen, die Zondag door Mussolini werden werden bedankt voor hun werk in den »graanslag«, De H. Vader hield een lange rede, waarin hij de priesters loofde en hij sloot zich aan bij de woorden van Mussolini over het grootsche werk ten gunste van de landbouwende bevolking. Vervolgens wees de H- Vader op den geest, welke het sluiten van het con cordaat met Italië leidde. Ten aanzien van de wolken aan de overzijde van de Alpen zeide de Paus, dat hier nog geen »mooi weer* te verwachten is en Hij waarschuwde de talrijke Italijansche boeren, die binnen kort naar Duitschland zullen gaan om te werken, tegen de gevaren, welke hun Katholiek geloof hier bedreigen, in het land, waar het nationaal-socialisme hoogtij viert. Arrestaties in verband met den moord op de gebroeders Roselli. In verband met den moord op de gebroeders Roselli, de Italiaansche journalisten, zijn drie personen gear- Wilt U zelf een heerlijke soep maken resteerd, twee te Marseille en een te Constantine. De minister van binnenlandsche zaken, Dormoy, heeft hedenavond tegenover de vertegenwoordigers van de pers een verklaring afgelegd, waarin hij zeide, dat na zeven maanden van onderzoek de veiligheidspolitie tot de overtuiging was gekomen, dat de moord op de gebroeders Roselli gepleegd is door leden van de C.S A-R- De daad is door vier personen gepleegd. Bekend zijn Filliol, Jacijbiez en Puireux. De politie zoekt nog naar een vierde, Filliol, een actief lid van de C.S.A.R. houdt zich sinds verscheidene maanden verborgen. Jacubiez zit sinds October gevangen. Hij bracht munitie voor de C.S.A.R. uit Zwitserland naar Frankrijk. Puireux is gearresteerd. De moordenaars hadden medeplichti gen, Bouvier en Fauran, die eveneens zijn gearresteerd. De eerste is een soldaat uit het derde regiment van de Afrikaansche jagers te Constantine. In verband met den bom-aanslag indertijd op het lokaal waar de patroons in Parijs vergaderden, zijn verschillende personen gearresteerd. SPRANG. uur Predikbeurten Zondag 16 Jan.: Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. half drie Ds. B. A. van Lummel. Zaterdagavond zal de Afdeeling Sprang-Capelle en Omstreken van den Ned. Chr. Werkmeestersbond, in de zaal van den Chr. Volksbond met ge- noodigden en afgevaardigden van ver schillende organisaties enz. bijeen ko men ter viering van het eerste lustrum. CAPELLE. Ds Paardenhoudersvereeniging «Ons Belang» hield jl Woensdag avond half zeven in de zaal van den heer van Dijk aan het Bruggetje te Vrijhoeve-Capelle een algenieene ledenvergadering. De Voorzitter, de heer P.de Rooij, opende de vergadering en heete de aanwezigen hartelijk welkom waarna spr. memoreerde, dat de vereeniging 25 jaren bestaat en wijst op de goede verstandhouding, welke steeds in de vereeniging geheerscht heeft, getuige het feit, dat de aftredende bestuurs leden steeds met groote meerderheid van stemmen herkozen werden. De rekening en verantwoording, waaruit bleek dat in het afgeloopen jaar 15 paarden waren opgeruimd, waarvoor f2392.50 is uitgekeerd, werd goedgekeurd. De heffing van den omslag werd aan het bestuur overgelaten. Eenige leden maken van de gelegenheid tot afschrijving van paarden gebruik, terwijl één lid bedankte. Bij de verkiezing van 3 bestuurs leden, wegens periodieke aftreding van de heeren P. de Rooij, W: N. Kuijsten en A. Michaël, werden de aftredenden met overgroote stem. men meerderheid herkozen Alle herbenoemde namen onder dank zegging voor het in hen gestelde vertrouwen deze benoeming aan. Met een woord van dank voor de belangstelling sloot de voorzitter na de rondvraag deze bijeenkomst. A.s. Zondag des namiddags 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. Ge ineente a. d. Loonschendijk op te treden Ds. van der Roest uit 's Gra- vemoer. 's Morgens half tien leesdienst. Tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse is beroe pen Ds. de Looze te den Ham (Ov.) Op Donderdag 27 dezer des avonds half negen houdt het mu ziekgezelschap «Kunstna Arbeid» in het repetitielokaal zijn jaarvergade ring. Aan de orde komt: 1 Opening en notulen 2 Jaar verslagen 3 Rekening en verant woording over 1937; 4 Verkiezing van bestuursleden wegens periodieke aftreding en ter aanvulling bestaande vacature, ontstaan door het vertrek van den heer A. H. Spierings; 5 Rondvraag en sluiting. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des namiddags 2 uur op te treden Ds. Lans uit Waspik. 's Morgens half tien leesdienst. De voetbal vereeniging »Neer- iandia» speelt a.s. Zondag voor de le klasse B afd. 4 van den Brab. Voetbalbond te Kaatsheuvel tegeu »S. V. K.» Voor de Bazar van Sirena is in dank door het comité ontvangen: 3e lijst: van de R. v. Z. te Vrijh.-Ca- pelle 1 salonkussen: van J. H. te Was pik 1 regenjas: van J. K. N.'vaart een bedsprei; van G. de B., Capelle couvert tafelmessen en aardappellepel: van C. v. Z. Heistraat 1 Japansche doos, 6 theelepeltjes, 6 dessertvorkjes: van H. Sp., Heijstraat een muurvaasje; van A. P. en Zn., Tilburg 1 mandoline: firma K., Tilburg 3 mondorgels: van J. St. v. d. Schans 1 bonbonschaaltje en asch- bakken; van C. St. de Rooij 1 vogel kooi: van A. v. O. Hoogevaart 1 boter- vloot, 2 sierkannetjes, 12 lepeltjes, 2 siervaasjes met schotel: van M. T. te Sprang 1 luxe damesschort van H. v. O. Heistraat 1 zaagwerk; van W. v. W. Sprag 1 theepot, 1 taartschep, 3 vaas jes: van W. v. O. Vrijh., 1 geb. kleed je: van de R. v. Z. Vrijh. 1 antiek ganglicht: van P. Sterrenburg 1 hand doekrekje, 1 bloemenvaas, 1 eierstel, 1 aschbak; van G. Vos Capelle 1 tulband (tegoed): van A. K. Capelle 1 bisquit- pot; van A. v. D., Capelle 2 kinder jurkjes: van v. d. W. K'heuvel 1 bloem vaas, 1 kachelzeil; van D. v. Zeist, Heistraat 12 panlappen; van T. de R., Heijstraat 1 kussen, 1 eierstel: van W. M. Willemsvaart 1 kussen: van Str. en Z.n te Z. y2 doz. mondorgels: van Da mes R. Hoogevaart 1 baby complet, 1 kleedje, 1 geb. schortje, 1 truitje. Het fanfarecorps Sirena te Vrij hoeve-Capelle zal Donderdag 20 Jan. e.k. een uitvoering geven voor dona- teus, leden en genoodigden in de zaal van den heer A. van Dijk aan het Brug getje. Medewerking zal worden ver leend door het gunstig bekend staande Variété Ensemble ,,Vijf komma nul" te Loonopzand (Kaatsheuvel). VRIJHOEVE-CAPELLE. Voor het examen "Boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen is ge slaagd de heer D. van Zeist, Gzn. in de Heistraat. Geslaagde genoot zijn opleiding bij den heer B. van Lier te Waalwijk algemeene stemmen herkozen en namen hun benoeming onder dank zegging voor bet vertrouwen in hen gesteld aan. .lot lid der Controle-Commissie werd in de vacature C. Rosenbrand, daar deze niet herkiesbaar kon zijn, gekozen de heer W. van Dongen, welke eveneens deze benoeming aanvaarde. Hierna kwam aan de orde kolen- bestelling, door de vergadering werd 20 ton opgegeven, welke door den bode werden genoteerd Na een geanimeerde rondvraag werd deze goed geslaagde vergadering door den Voorzitter metdankzegging gesloten, In Geref. Kerk zal a.s. Zondag leesdienst worden gehouden. In het lokaal der Geref. gemeenten aan de Hoogevaart leesdienst. De Kolen.Inkoopvereeniging van den Chr. Besturenbond alhier kwam Donderdagavond iu het ge bouw van Chr. Belangen aan het Bruggetje, onder leiding van den voorzilter den heer Jac. Vos in jaar vergadering bijeen Te ruim half acht opent de voor zilter deze samenkomst op de ge bruikelijke wijze, waarna hij in een kort openingswoord de aanwezigen welkom heet, en er op wijst dat niettegenstaande den druk der tijds omstandigheden de vereeniging de zelfde gebleven is. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. De secretaris dhr. P. Wagemakers bracht een uitvoerig jaarverslag uil. Het ledental bedraagt 150, terwijl de omzet ruim 150 ton bedroeg. Het bestuur werd gevormd door de heeren Jac. Vos, voorzitter; P. Wagemakers, secretaris; J. Haver- hals, penningmeester; K. Rosenbrand en P. Faro. Als Controle-commissie fungeerden de heeren A, Krnis, J. van Beek en C. Rosenbrand. De penningmeester de heer J. Haverhals gaf hierna een financieel overzicht, de inkomsten bedroegen f2945.94, de uitgaven f2606.80, zoo dat de kas slooi met een batig saldo. De voorzitter bracht beide functio narissen een woord van dank voor hun veler'ei arbeid voor de vereeni ging verricht. De verslagen werden door de \ergadering goedgekeurd. Bij de gehouden bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren Jac. Vos, P. Wagemakers en P. Faro werden deze met bijna K. N. V. B. Wedstrijdprogramma voor Zondag: Afdeeling IV. Willem IIBleijerheide. LONGA—BW. NAC—PSV. EindhovenMVV. JulianaRoermond. 2de Klasse B. VVV—Tivoli. ESV—De Valk. HelmondiaWilhelmina. Picus—TSC. 3de Klasse D. TOPHaaften. GWHeusden. ZBVVVlymen. WSC—DAW. DEVO—RWB. BaardwijkZaltbommel. 3de Klasse E. PAZO—WVVZ. Boxtel—NEVELO TongelreValencia. TraplustZGC. Reserve 2de Klasse B. Willem II 3—BW 3 RWB 2Wilhelmina 2. Zaltbommel 2PSV 4. Eerste klas. Het vraagstuk wie er dit seizoen kam pioen zal worden van de Zuidelijke af- deelng nadert thans meer en meer zijn ontknooping. Reeds morgen schieten we mogelijk een heel eind in de goede richting, wan neer de uitslag van den wedstrijd NAC bekend zal zijn geworden. Het be lang van dezen wedstrijd voor de beide clubs is allen wel terdege bekend, on bekend evenwel, is nog het antwoord op de vraag wie van deze twee coandidaten met de overwinning zal gaan strijken. In een lastigen uitwedstrijd behaalde vorige week PSV de overwinning, ter wijl NAC het thuis, oogenschijnlijk tegen een minderen tegenstander slechs tot een gelijk spel wist te brengen. Een overwinning voor de gastheeren lijkt ons dan ook niet uitgesloten. Met volle belangstelling zal ook BW den uitsag van bovengenoemden wed strijd tegemoet zien en daarbij tevens probeeren bij LONGA twee punten rijker te worden. Na de debacle van Willem II van vo rige week, heeft zij het ook morgen met een thuiswedstrijd tegen Bleijerheide verre van gemakkelijk. Toch geven wij de tricolores wel kans op een gelijk spel, mogelijk gen kleine overwinning. EindhovenMVV belooft eveneens een spannenden wedstrijd te worden, waar bij wij de krachten van de thuisclub het hoogst aanslaan. Juliana zal tenslotte in een thuiswed strijd tegen Roermond ook de puntjes wel op het droge kunnen brengen. 2 de Klasse B. Van de twee kampioenscandidaten heeft VVV het. met een thuiswedstrijd te gen Tivoli het gemakkelijkst. De Valk zal nog wel op moeten passen, maar succes is voor hen bij ESV toch wel weg gelegd. Voor Wilhelmina zien wij morgen maar weinig hoop, dit staat niet geschre ven in de sterren, maar in het feit dat zij bij Helmondia op bezoek moet. Picus, dat vorige week het sterke staaltje uithaalde de Valk te kloppen, zal morgen ook wel weinig moeite met het bezoekende TSC hebben. 3de Klasse D. De met zooveel spanning tegemoet ge ziene wedstrijd WSCDAW staat dan voor de deur. Het groote belang dat beide clubs bij den uitslag hebben blijkt wel uit den standenlijst, waar WSC de bovenste plaats inneemt op den voet ge volgd door DAW met slechts twee pun ten verschil. Wat den uitslag betreft, een prognose lijkt ons zeer gewaagd, te meer daar destijds DAW op eigen ter rein met 31 van WSC won. We zullen dus maar afwachten en hoopen. TOP loopt den laatsten tijd hopeloos naar haar vorm te zoeken en om deze reden zouden wij Haaften een kansje willen geven. Voor Heusden kunnen wij dit helaas niet doen, want GW is op revanche belust, want de jongens uit Geldermalsen zullen de 54 nederlaag nog wel niet vergeten zijn. ZBVVVlijmen biedt voor de thuis club wel eenig perspectief. Mogelijk dat zij dit in daden weet om te zetten. De Besoijenaren gaan DEVO een be zoek brengen en mits er van begin tot het eind gewerkt wordt hebben zij een klein kansje op succes. Last but not least hebben wij nog BaardwijkZaltbommel. De Baardwlj- kers komen er de laatste wedstrijden weer beter in en een overwinning op Zaltbommel zou ons daarom van verba zing geenszins achterover doen slaan. Reserve 2de Klasse B. Willem II 3 wint hier gemakkelijk van BW 3, terwijl RWB 2 al heel blij zou zijn met een gelijk spel tegen Wilhelmi na 2. Zaltbommel 2 krijgt van PSV na tuurlijk veel slaag. L V. C. B. Programma voor Zondag: Eerste klasse. KolpingBrabantia DongenSchijndel RKTV V/Mulo Treffers—Wilhelmina Venlosche BoysEendracht Tweede klasse. DESSarto SDOEVSV ODI—TSV Zwaluw/BW Hercules St. Michielsgestel—Bladella Derde, klasse D. BerkdijkVelocitas WIK—W VB Roda Uno Animo GoirleRKTVV Derde klasse E. OSSHercules SVDSporters swvosc Vlijmensche BoysHEC DES Nieuws. DES ontvangt Zondag het sterke tal van Sarto. In Tilburg werd na een spannende strijd gelijk gespeeld. De Sarto-Iui hebben een watervlugge voorhoede waaraan onze backs wel eens mogen denken. Verder verwach ten we dat alle spelers hun uiterste best zullen doen om het de Sarto-lui zoo lastig mogelijk te maken. Wel licht blijft er dan een puntje thuis. Uno Animo 2—DES 3 om 2 uur Zondag 23 Januari BVV Hercules— Berkdijk. Het eerste elftal onvangt Velocitas uit Tilburg. Voor de onzen wordt het ton harden strijd om de overwinning. Als we echter nagaan dat we in Til burg slechts met 1—0 verloren waar bij we totaal geen geluk hadden lijkt ons thans een overwinning of min stens een gelijk spel wel mogelijk. Berkdijkers doet allen je .uiterste best. Zondag 23 Januari WVB—Berkdijk! Zandschel. Morgen speelt Zandschel 1 een uit wedstrijd voor de eerste klasse BVB tegen KSV in Kaatsheuvel. Dit belooft een spannenden wedstrijd te worden. Zandschel won thuis met 2—0, maar ol dit nu zal lukken durven we niet voorspellen. LOONOPZAND. Van 6 tol en met 12 Jan. 1938. Geboren Emilia, dv. C. van Noije en Ja. Ban kers Antonetta, dv. P. Gommers en Ja. van Beers Maria, dv. G. van de Louw en Ma. Alois Michael, zv. L. van de Par en Da. van de Boom Huberlus, zv. A. Dekkers en Aa. van de Wouw Antonius, zv. E. de Man en Ja. van Duppen Gertruda, dv. E. van Noije en Ca. Pijnenburg. Ingekomen. P. van Helvoirl, met echtgenoote, van Waalwijk Ca. Brands, van Til burg Ma. Vekemans, van Boxtel Ja. Kolf, van Ainerongen Ja, Na- gegast, van Oss. Vertrokken: Ha. Prins naar Made c.a. Ma. Prins naar Made c.a. Pa. Zwam naar Aarle-Rixtel Ha. Jansen naar Udenhout J. Opperman met gezin, naar '1 ilburg C. Oerlemans met ge zin, naar Tilburg J. Klerkx naa* Tilburg J. Snoeren met gezin, naar Tilburg Aa. Sup naar Tilburg J. Bovenlander naar 's-Gravenhage J. van Vugt met gezin, naar Tilburg M. Kroot naar Dongen A. van Helf teren naar Venraij H. van Rijswijk naar Renkum N. Donders naar Waalwijk Th. Kleijngeld met gezin, naar Vught F. Dingemans met ge zin, naar Dordrecht. In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voerig als W aar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, verkoopin gen uit plaats en streek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, neemt U dan voor Uw bouillon MAGGI5 Bouillon - die geeft aan Uw soep zo'n echt-fijne krachtige bouillonsmaak. MAGGI5 Bouillon is een geurig, zuiver vleesnat, van bijzonder goede kwa liteit: MAGGl-kwaliteit! Zo'n basis voor Uw soep bespaart U niet alleen veel tijd en moeite, maar maakt het zelf-soep-maken zo bui tengewoon gemakkelijk en voordelig!

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 2