UQLKSALmanAK UILEilSPIEGEL 1938 VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING EETHEN. GEERTRUIDENBERG. HERPT. HEUSDEN. NIEUWKUIJK. RAAMSDONK. SPRANG—CAPELLE. Mooiste Trio, L. Dijkstra. Mooiste dier der tentoonstelling, J. Eijkens. AFDEELING KONIJNEN. Vlaamsche Reus Wit: Voedster Oud, le prijs J. Eijkens; Voedster Oud, 2e prijs F. Michaël; Ram Jong, le prijs J. Eijkens; Voed ster Jong, le, 3e en eereprijs C. Trim- bach; Voedster Jong 2e prijs J. Eijkens. Witte Weener: Ram Oud, le en eereprijs, Voed ster Oud, le, 2e en eereprijs, Ram Jong le en eereprijs, Voedster Jong le, 2e en eereprijs L. Mandjes. Blauwe Weener: Ram Oud,2e prijs. Voedster Oud, le en eereprijs J. Baijens; Ram Jong le en eereprijs, Voedster Jong 2e prijs L. Mandjes. Zwarte Weener: Ram Jong le en eereprijs. Voedster Jong le en eereprijs L. Mandjes. Belgian Hares: Ram Jong le, 2e en eereprijs, Voed ster Jong le, 2e en eereprijs J. Eijkens. Lotharinger Zwart: Voedster Oud 3e prijs J. Baijens. Fransche Hangoor Wit: Ram Jong, 2e prijs H. Mariséal. Havana's: Ram Jong, le en eereprijs L. Dijk stra. Papillon Zwart: Ram Jong le en eereprijs, Voedster Jong le en eereprijs L. Mandjes. Papillon Madagascar: Voedster Jong le en eereprijs L. Mandjes. Black en Tan: Voedster Oud, 2e prijs F. Michaël; le en eereprijs L. Mandjes; Ram Jong le, 2e en eereprijs L. Mandjes; Voed ster Jong, le en eereprijs J. Bakkers. Hollander Zwart: Ram Oud, le en eereprijs L. Dijk- str. Pool Roodoog: Voedster Jong le. 2e en eereprijs H. Heijmans. De wisselbekers werden behaald voor: Mooiste Voedster klein- of dwerg ras H. Heijmans. Mooiste Ram middenras J. Eijkens. Mooiste Voedster middenras L. Mandjes. Wisselkrans voor de mooiste Ram, klein- of dwergras L. Mandjes. Mooiste Voedster der tentoonstel ling L. Mandjes. De uitslag van de verloting die aan deze tentoonstelling verbonden was is als volgt: le prijs no. 267; 2e prijs no. 44: 3e prijs no. 12; 4e prijs no. 171. Successen van de Eerste Waalw. Kanarievereen. Bij de de vorige week te Tilburg gehouden kampioenswedstrijden van den Algem. Nederl. Bond voor Kanarieleelt en Vogelbescherming, behaalden een tweetal leden van de E. W. K., alhier eenige mooie successen. De heer W. Raaijmakers behaalde met een inzending in klasse 8 (2 vogels open klas) den 3deri prijs met 153 punten. De eerste prijswinnaar behaalde 159 punten. De heer H. Maas behaalde met zijn 2 inzendingen in klasse 5 (2 vogels eigen teelt 1937) een 7en en lOen prijs. Bovengenoemde successen zijn inderdaad een felicitatie waard, te meer wanneer men in aanmerking neemt dat de concurrentie uiter mate zwaar was daar de aller beste kanarieteelers uit geheel Nederland deelnamen. Mooie successen van Waalwijk- sche muzikanten. Een aantal leden van de Harmonie »St. Crispijn« alhier, hebben Zondag 1.1. met veel succes deelgenomen aan het solisten concours te Drunen. Bij de kwartetten van de eerste afdeeling, behaalden de heeren J v. d. Hoven, H v.d. Pennen, C Didden en Jac. Didden, den eersten prijs met 80 punten In de afdeeling Uitmuntendheid behaalde het kwartet bestaande uit de heeren A. Dalleu, J. Schellekens, J. v. d. Avoirt en J. de Vaaneven- eens den lsten prijs met 73 punten, terwijl als solist in de Superieure afdeeling de heer J. v. d. Hoven eveneens met 70 punten den eersten prijs behaalden. Ook de twee leden van de harmonie »St. Jan» alhier die aan dit concours deelnamen hebben zich kranig gehoudeu. De heer H. Mul ders die in de eerste afdeeling had ingeschreven, met de clarinet-solo »La Pluie d'Or» van Bouillon behaalde met 75 punten den eersten prijs en de heer W.van Deelen met de trombone-solo »Air Varié» van L. Montagne, met 63 punten den 2en prijs. Tooneelvereeniging „D.V. S. V.'' De Tooneelver. »D V.S.V on- derafdeeling van de R. K. Werk liedenvereeniging, bieid Zaterdag 1.1. haar jaarlijkschen feestavond in het gebouw der R.K.W.V. Bij deze gelegenheid herdachten twee leden, de neeren Adr. Kelder en J. Sleenhoff hun 12,/a-jarig lid maatschap. Door den Voorzitter van D.V.S.V. den heer H. de Werd, werden de jubilarissen op hartelijke wijze toegesproken. Spr. legde daarbij vooral den nadruk op de vele ver diensten die zij in die jaren voor de vereeniging gehad hebben en als bewijs van erkentelijkheid bood hij hen een prachtige herinnerings medaille aan. Den secretaris, den heer Jac. M. Didden, werd ter gelegenheid van zijn 12'/, jarig jubileum als secre taris eveneens een verrassing aange. boden. Ned.R K. Fabrieksarbeiders(sters) bond »St. Willibrordus«. Algemeene Vergadering op Vrijdag 21 Januari e k. 's avonds om half acht in de groote zaal van de R.K. Werklieden-Vereeniging. AGENDA: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Spreekbeurt door den Heer J. Heijnis, Bondspenningmeester, met als onderwerp »Rechten en plichten van de leden in verband met i.e Werkloozenkasa. 4. Spreekbeurt door den Heer P. Buijkx, Districtsbestuurder, met als onderwerp: »De algemeen ver bindend verklaring van de voor naamste bepalingen van de Collec tieve Arbeidsovereenkomst voor de Schoenindustrie«. 5. Rondvraag en sluiting. Gezien de belangrijkheid van de vergadering vertrouwt het bestuur dat alle leden zullen zorgen aan wezig te zijn. Stille Omgang. Algemeene vergadering van het Genootschap van den Stillen Omgang te Amsterdam, Afdeeling Waalwijk en Omstreken,op Zondag 23 Januari des middags kwart voor twaali in de Bovenzaal van de R.K. Gilden bond te Waalwijk Aan de orde 1. Opening door den ZeerEerw. Voorzitter. 2. Jaarverslag van den Secretaris. 3. Jaarverslag van den Penningm. 4. Bespreking van den te houden Bedetocht naar Amsterdam in den nacht van 12 op 13 Maart e.k. 5. Mededeelingsn. 6 Rondvraag. Spaarvereen. „Vriendenkring." Zaterdag jl. herdacht de Spaar- vereeniging «Vriendenkring» ge vesiigd in café W. de Haan haar 20-jarig bestaan. Dit feit en ook dat een der leden nl. de heer P. v. d. Hoven vanaf de oprichting lid was en gedurende al dien tijd als seretaris is werkzaam g weest werd Zaterdag feestelijk herdacht. Bij de opening van dezen feest avond werd door den voorzitter den heer W. Brans het woord ge voerd. Hij dankte de heer P.v.d. Hoven voor zijn verdienstelijk werk ge durende al die jaren aan de ver eeniging bewezen en besloot met hem eensleunstoel aan te bieden. O.m. werd ook nog gesproken door den penningmeester, de heer L. de Folter, Ook deze spreker prees met juist gekozen woorden het vele en vark ondankbare werk van den secretaris. Hierna dankte de heer P. v. d. Hoven de aanwezigen voor hun blijk van belangstelling en mede- leven bij deze gelegenheid betoond. Toen vervolgens de eerewijn, die door den heer W. de Haan werd aangeboden geschonken werd nam de feestvreugde eerst recht een aanvang. Onder het zingen van diverse humoristische liederen en voor drachten zijn de leden der vereen. «Vriendenkring» nog geruimen tijd bijeen gebleven. Deze prettige avond, die in de beste verslandhouding werd door gebracht, werd met een feestmaal besloten. OPGEBRACHT. Door de gemeente-politie is gear resteerd een zekere J. A, J., zonder vaste verblijfplaats, die gesignaleerd stond in het politieblad. Hij is Maandag naar het Huis van Bewaring te 's-Bosch overgebracht. SCHOORSTEENBRANDJE. Zondagmorgen, ontstond een schoor steenbrandje bij den heer J. Kastelijns, St. Antoniusstraat alhier. Door den agent van politie H. Driessen, werd met, een brandblusch- apparaat uitbreiding voorkomen. TERAARDEBESTELLING NOTARIS G. VAN WILLIGEN. Te Heilouw heeft gistermiddag on der groote belangstelling de begrafe nis plaats gehad van het stotfelijk overschot van den heer G. van Willi gen, notaris te Andel (N.-Br.) een broer van den Inspecteur der belastin gen, den heer Van Willigen alhier. Het woord werd o.a. gevoerd door den heer de Bruijn, ouderling van de Ger. gemeente te Herwijnen, en den heer A. D. v. d. Schans, burgemeester van Andel. Onder de aanwezigen waren de ge meentesecretaris van Andel en zeer vele autoriteiten. „BETERE SCHOENEN IN NEDERLAND". In een dezer dagen te Amsterdam, gehouden vergadering is door alle schoenwinkeliersbonden en de Ned. Vereeniging van Lederhandelaren be sloten om het initiatiefcomité „Betere schoenen in Nederland'' te steunen. Er zal getracht worden o.m. door samenwerking met schoen- en leder- fabrikanten te komen tot een landelijke propaganda-actie voor schoenen van betere kwaliteiten, waardoor 'n groot hygiënisch belang wordt gediend. DRONGELEN. Woensdagavond hield de Burger wacht alhier ten huize van den Voor zitter J. A. van der Schans haar jaarlijkschen vergadering. De Voor zitter opent met een toepasselijk woord deze vergadering, waarna de afhandeling der agenda plaats vond. Uit het jaarverslag bleek dat de Burgerwacht zich in een groeiende belangstelling mag vei heugen. De secretaris-penningmeester deed verantwoording van het finantieel beheer, waaruitbleekdat dit in goede banen wordt geleid De Burge meester der gemeente, welke aan wezig was hield daarna een kern achtige rede, waaroij hij de paraat heid dezer vereeniging kenschetste. Door den Commandant der Bur gerwacht werd aan de vrouw van den Voorzitter een prachtig bloem stuk aangeboden. Door eenige leden was de zaal feestelijk vereierd, waartoe alle leden hadden bijgedragen. Verder werd de avond gezellig doorgebracht doordat verscheidene leden eenige voordrachten ten beste gaven. Nadat de avondzang had plaats gehad, werd de vergadering gesloten. GENDEREN. Gevonden voorwerpen een sjaal op de ijsbaan te Genderen. Terug te bekomen bij D. N. Colet, alhier. In het parochiehuis alhier werd een zeer druk bezette ouderavond gehouden ven de Jonge Weikman. Ónder de aanwezigen merkten we o.m. op pastoor V. C. van der Wee, kapelaan v. d. Hoven uit Made, directeur der gewestelijke kring en de directeur van de plaatselijk af deeling, kapelaan v. d. Velden. Naast enkele speeches, zangnum mertjes en muziek door het orkest van de J. W. Boys gaf kapelaan v. d. Velden een overzicht van hetgeen men zooal doet in de clubavonden om het dikwijls sombere bestaan wat te verlichten. Dit overzicht werd aan de hand van een serie plaatjes verduidelijkt. Ten slotte werd nog de film ver toond »Hoe heb ik mijn kind ge dood Wegens vacature beurt zal Zondag 23 Januari a.s. des avonds 7 uur in de Ned. Herv. Kerk een kerkdienst worden gehouden. Voor ganger is Ds. W. F. ten Bruggenkate. Was de annexatie der gemeente door H.H. Ged. Staten noodig om Heusden het middel te geven, die expansie te verwerven die zij noodig heeft, wederom moeten wij consta- teeren dat de bevolking is terug geloopen en wel van 2775 inwoners op 31 December 1936 tot 2757 op 31 December 1937. Floreat Crescat Heden werd op den Nieuwen Waterweg en de Noordzee met goed gevolg proeftocht gehouden met het Motorschip »Dalners« voor Zuid-Afrikaansche rekening, ge bouwd op de werf van de firma De Haan en Oerlemans alhier. De lengte van het schip bedraagt 105 fl 9, de breedte 23 fl de holte 11 fl en het draagvermogen 285 ton. Het schip is gebouwd onder Lloyd's Register klasse 100 A. 1, de Nederlandsche Scheepvaart Inspectie en den Boord of Trade en zal op 15 dezer op eigen kracht naar Zuid Afrika vertrekken. Dit is thans bet tweede schip van deze soort, dat hier te lande voor Zuid- Atrika gebouwd is. De »Dalnezs« is van alle moderne gemakken voorzien en werd ter stond door de Reederij overge nomen. In de machinekamer is een Atlas Diesel motor van 300 P.K. met 300 omw per min. geplaatst, die aan het schip een snelheid van 10 knots geeft. Vanwege de Fanfare der H. Familie werd Zondag j 1 een uit voering gegeven in het Wapen van Amsterdam met medewerking van de tooneelvereeniging »Kunst na Arbeida te Nieuwkuijk. Door deze vereeniging werd opgevoerd »Als de sterre bleef stille staan« van Felix Timmermans. Dit niet ge makkelijke stuk werd door »Kunst na Arbeid« keuriguitgevoerd Vooral de hoofdrollen werden bijzonder goed vertolkt. Het talrijke opge komen publiek bracht de too— neelisten een hartelijk applaus. -- De heer Verhaart, volontair ter secretarie, sedert een week overgeplaatst te Helvoirt, slaagde voor het examen typen. Maandag werden bij de damclub V. D. alhier de koppelcompetitie wedstrijden met de navolgende partijen voortgezet. B. Klerks A. Fitters 2—0 Gerr. Jonker—J. Andriese 2—0 C Schaap-C. Bax 2-0 F. van Münster—B. Aerls 2—0 H. Heuveling J Deurloo 1 1 J. Timmermans- G. Jonker 2 0 R. Kamminga—D. Baak 2-0 P. van MünsterH. Brouwers 2-0 De heer R. van Ooijen alhier, trof dezer dagen in zijn fuiken in het Oude Maasje een Wolhankrab aan, Maandagavond werd in het Bonds gebouw alhier een vergadering ge houden voor alle ingezetenen om le komen tot oprichting vaneen bond «Groote Gezinnen.» De ZeerEerw. Heer Pastoor alhier onder wiens leiding deze vergadering stond, heette in zijn openingswoord alle aanwezigen welkom en in het bijzonder de spreker van dezen avond den ZeerEerw. Heer Daandels Rector te Oisterwijk, In een uitvoerig betoog werd door Rector Daandels uiteen gezet en nader toegelicht het doel der op richting van een dergelijke vereeni ging, hierbij aantoonende het nut en de noodzakelijkheid van haar be staan. Met een ledental van 17 personen werd de vereeniging opgericht, waar. van de heer Loonen, hoofd der School alhier als voorloopig secre taris werd benoemd. In de eerstvolgende vergadering zal een definitief bestuur worden gekozen. Met een dankwoord aan den spreker van dezen avond sloot de Voorzitter deze bijeenkomst. RAAMSDONKSVEER. Tot voorzitter van het Burger- lijk Armbestuur, alhier is benoemd de heer H. A. van Steenoven. De vergadering gehouden door de combinatie van postdui\enver- eenigingen G.E.O. was druk bezocht. Het doel van de vergadering was, om te komen tot een becluit om dit jaar zelfstandig met de G.E O. aen te sluiten bij den Zuiderbond, daar ditfinantieel voordeel zou geven voor G.E.O. Het bleef echter bij besprekingen, enkele inlichtingen werden gegeven door een paar af gevaardigden van Made, zoodat dit punt in een volgende vergadering nog ens aan de orde zal komen. SPRANG. De afdeeling Sprang Capelle en Omstreken van den Nederl. Chr. Werkmeestersbond kwam j 1. Zater dagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in feestelijke ver gadering bijeen ter viering van het eerste lustrum. De vergadering stond onder leiding van haar voorzitter, den heer A. Spierings,die de bijeen komst opende met het lezen van Ps. 77 en gebed, waarna hij r.aar -4 aanleiding van het gelezene een kort openingswoord sprak, waarin hij er op wees dat de afd. dankbarfr mocht gedenken de ontvangen zegeningen in de afgeloopen 5 jaren ontvangen. Verder heette de voorzitter de aan wezigen hartelijk welkom. De secretaris, de heer C. Pomper, bracht hierna een breedvoerig err"^, duidelijk overzicht uil overde werk zaamheden der afd. in de afgeloopen 5-jarige periode, waarvoor de voor zitter hem dank bracht. Na het zingen van het Bondslied verkregen de afgevaardigden het woord, die namens de verschillende organisaties en vereenigingen de beste wenscben voor den verderen groei der afdeeling overbrachten. Burgemeester Smit, die inlusschen ter vergadering was gekomen en uoor den voorzitter was welkom geheeten, sprak de vergadering toe en wees daarbij speciaal op de vrij heid van organisatie in ons land. De heer v. Riet, secretaris-pen ningmeester van genoemden bond, sprak ook de vergadering toe en "v wees met een beeld van den natuur lijken storm, op den geestelijken en economischen storm en spoorde tenslotte aan moedig op den inge- slagen weg voort te gaan. Verder werd de avond gezellig doorgebracht met zang en voor dracht; onderlusschen werden de aanwezigen ruimschoots onthaald op versnaperingen. De bijeenkomst, die een zeer goed verloop had, werd met dankgebed gesloten. Zondagmiddag is te Amsterdam in den leeftijd van 65 jaar overleden Ds. C. Lindeboom, emeritus-predi kant der Geref. Kerk aldaar, vroeger predikant bij de Geref. Kerk alhier. Ds. C. Lindeboom werd alhier (zijn eerste gemeente) op 18 October 1896 door zijn vader Prof. L. Lin deboom bevestigd en mocht hier 4 jaar arbeiden, waarna hij vertrok naar Bolnes; verder stond Ds. C. Lindeboom te Apeldoorn, Gorin- chem en sinds 1914 te Amsterdam. In alle stilte herdacht Z. E. in Oc tober 1936 zijn 40 jarig ambtsjubi leum. Op dien dag werd Ds. Linde boom benoemd tot ridder in de orde van Oran je-Nassau.De begra fenis zal Donderdag op «Zorgvliet» plaats hebben. Heden, Woensdag, viert Ds. Ph. J. Vreugdenbil, Ned. Herv. pre dikant te Gorinchem, vroeger pre dikant bij deNed. Herv Kerk alhier, zijn zilveren ambtsjubileum. Ds. Vreugdenhil kwam in 1915 vanuit Ottoland naar Sprang en ver trok in 1918 naar Leerdam. Ds. Vreugdenhil is voornemens a.s. Zondagavond een gedachtenis rede uit te spreken. Öp Donderdag 27 Januari a.s. wordt door de afd. Sprang van den Ned Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders een vergadering gehouden, waartoe in het bijzonder jeugdige personen worden uilgenoo- digd, met hel doel te komen tot oprichting van een jeugdclub. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Jongelings- vereeniging op geref. grondslag «Gideon» hoopt a.s. Donderdag, avond 7 uur in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk als spreker op te treden Ds. Spelt uit Rijssen (Ov.) Het heugelijk nieuws van de geboorte van een prins of prinses zal in de gemeente met klokgelui worden bekend gemaakt. Indien 't nieuws voor des avonds 6 uur be kend is, zal het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid» denzelfden avond een muzikale wandeling maken naar het gemeentehuis te Vrijh.-Capelle, terwijl den avond van den nationa- len feestdag een lampionop tcihmet muziek wordtgehouden. De shctool- KOOPT DE bevattende kalen der, markten, water getijden, tuiniers- en vele andere nuttige gegevens, tal van aardige anecdoten, verhalen enz. met een inhoud van 96 bladzijden. PRIJS 15 CENT. Verkrijgbaar Bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6