een dubbeltje RECHTZAKEN. KAATSHEUV" DRUNEN. IN DIT BLAD? IN DIT BLAD DUSSEN. kinderen zullen getracteerd worden, terwijl het in het voornemen ligt de Binnenhaven bij gunstig weer te illumineeren. Door de gemeentepolitie van Sprang Capelle is als verdacht van verduistering aangehouden en voor den Officier van Justitie geleid de handelaar M. P. R.K. Voetbal. D E S. I-Sarto I. In een stevige forsche wedstrijd 'leeft DES 1 de kampioenscacdida- ten Saito 1 uit Tilbuig hedenmiddag partij gegeven en een welverdiend gelijk spel 1 1 behaald. Voor de rust speelde Sarto met den wind in den rug, en was hierdoor ge steund in de meerderheid. Door de juiste verdedigingstaktiekaangewend door de goed in vorm zijnde LJt-o keeper, Vloemans, gaven de Dessers Sarto zelfs geen kans. Juist voor de rust kwam het lang verwicht gaoltje voor Tilburg uit een corner, waar Vloemans juist niet bij kon. Na de rust heelt DES geregeld het spel in handen. Er waren vele mo menten van goed en fraai samen spel. Verschillende schoten misten rakelings het doel en belandden in de safe achterhoede van Sarto, waar [ze direct geretourneerd wer den. Eindelijk kreeg de DES links binnen succes na een goed doorge geven bal van links waar de Sarto- keeper geen kans naar had l 1. De rest van den wedstrijd bood nog verschillende kansen waarbij enkele mooie van DES, die echter jammer genoeg onbenut bleven. Onder zeer veel spanning iluit de scheidsrechter, die goed leidd. Een zeer verdiend gelijk spel voor de Kaatsheuvelaars. Naar Venraaij. Gisteren toog de schooltooneel- club van de Eerw. Broeders van Liefde met een groote autobus naar het zwakzinnige gesticht te Venraaij, staande eveneens onder leiding van dezelfde Broeders om een tooneel- uitvoering te geven voor de ver pleegden met het personeel van het succesnummer der jongens «Polleke Prik«. 't Is opnieuw een succes gewor den voor onze jongens, die onder leiding van den Eerw. Broeder Jonathus zich getoond hebben van hun beste zijde. toe in staat, doch bovenal het per soneel der inrichting genoot van het heerlijke jongensspel der acteurs. Dat de ontvangst in het gesticht hartelijk en het onthaal royaal was behoeven we niet te zeggen. De jongens waren opgetogen over hun reis. Statiegag Apollo. De Harmonie Apollo hield Zater- dag haar jaarlijkscbe statiedag. Onder belangstelling vooral van de jeugd tiok de harmonie in den na middag door de straten fiksche marschen spelende. In haar tehuis bij den heer Joh. Smit-Hesselmans werd daarna gezellig reünie gehou den. De tafel was goed en met muziek, voordracht en zang werd de avond in onderling genoegen gesleten. In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voerig als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, ver koopin gen uit plaats en streek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, Het muziekconcours schitterend geslaagd. Zondag werd het muziekconcours gesloten met een 12 uursche wedstrijd. Te twaalf uur v.m. riep dhr. A. v. d. Wiel de aanwezigen een hartelijk wel kom toe en wenschte hun succes, waarna de wedstrijden onder de jury leden v. Leeuwen en Hermans aanvin gen. 12 uren is er onafgebroken geblazen, mooi en minder mooi. De organisatie was tip-top, dank zij ongetwijfeld den volijverigen concours-secretaris, dhr. }os Thijssen. Vele goede muziekanten presenteer den zich en een drietal deelnemers in de hoogste afdeelingen verwierven een eerste prijs met lof der jury, waaron der dhr. v. d. Wijngaarden het maxi mum aantal punten wist te behalen (100). De heer Jo Verhoeven (Piano M.O.) musicus te Drunen werd door de jury gecomplimenteerd voor zijn schitterend accompagment op piano bij de diverse deelnemers. Te twaalf uur n.m. sloot de heer H. Brok, directeur der harmonie de wedstrijden met een dankwoord aan de jury en deelnemers. De heer Jan Merkx dankte de jury namens de deelnemende muzikanten. De uitslag is als volgt: goed verzorgd. Na dit ernstig stuk deed „De Hoofdprijs' van Herman Steijlen de aanwezigen gedurende eenige tijd bulderen en gieren van het lachen. De heer Jan Veltman, voorzitter van Constantia sprak het openings- en slotwoord waarin hij hulde bracht aan Berlicums tooneel. 't Was een prachtige avond. Groote gezinnen. Woensdagavond 7 uur zal in de zaal der Meines-Congregatie een bijeenkomst plaals heuben om te kómen tot stichting van een afd. van den Bond van Groote Gezinnen. De Eerw. Pater Daandels uil Oisterwijk zal als spreker optreden. Waar kan men terecht met bonnen Vanaf 16 Januari tot 13 Februari. Voor margarine bijTh. v. d. Krabben, P. Versteijnen, F. Berg "mans, P. Klerks, P. Vrijhoeven en A. van Sluisveld, (Elshout.) S^oor bak- en braadvet bijA. v. d. Hoven, J. Laaracker, Wed A Spee, J. W. Luijpen, Tafi, C. v. d Sanden en C. v. d. Sanden. Voor gehakt in blik Januari en Februari iy38 bijH. Laaracker, Th. Elshout, Wed. H. de Gouw, C. v. d. Sanden. R.K. FABRIEKSARBEIDERSBOND Voorzitter Maas dankte den heer C. Roestenberg voor zijn mededeelingen en spoorde de aanwezigen met klem en vuur aan om achter de organisatie te blijven staan om straks 't arbeiders vaan nog fier te kunnen doen wapperen. Raadsvergadering. Naar wij vernemen hoopt den Raad dezer gemeente op den Nationalen feestdag bijeen te komen. Schoenfabrikanten. Maandagavond kwamen de schoen fabrikanten van Drunen in Hotel Vis sers in vergadering bijeen. Besloten werd in principe om een plaatselijke vereeniging op te richten van Middenstands - schoenfabrikanten als onder-afdeeling van den Ned. Bond van Middenstands-schoenfabrikanten „De Hanze". Het Kerkplein, Naar wij vernemen zal het kerkplein worden verfraaid door aanleg van plantsoen. Biljarten. Uitslag match B.J.C. I E.B.C. I. E.B.C. I B.J.C. I: M. KlerksC. v. d. Hoven 57100 Tausch J. de Munnik 80150 BesselaarH. Verhoeven 10076 C. Klijn—H. Brok 50-100 A. Klijn-J. Brok 86-150 393-576 De heer H. Brok behaalde in 7 beurten, waaronder een poedel, 150 car. Hoogste serie J. Brok 40 car. Tragisch. Vrijdagmiddag omstreeks 5 uur is het twee-jarig zoontje der fam. Valk-Lie- fers in de Kerkpad in een onbewaakt oogenblik in een waschketel met water gevallen en verdronken. Dr. Akkermans verleende genees kundige hulp: pogingen om de levens geesten nog op te wekken mislukten. Maggi-film. „Constantia' De handboogschutterij „Constantia gaf in de zaal van café Th. Elshout een schitterend geslaagde uitvoering. De gemengde tooneelvereeniging „Berlicums Tooneel uit Berlicum, on der regie van den heer A. Schmeink heeft met groot succes opgevoerd het tooneelspel: „Wij zoekenzoeken in drie bedrijven. De vertolking der rollen was goed en grime en decors waren eveneens Dinsdagavond kwamen de leden der R.K. Fabrieksarbeidersbond afd Drunen in algemeene vergadering bijeen. Voorzitter H. Maas opent de ver gadering en wenscht de leden een voorspoedig 1938 en spreekt daarbij zijn voldoening uit over het verbindend verklaren van het CA.O Den heer Roestenberg, lid van hel hoofdbestuur sLot zich aan bij de woorden van den voorzitter, doch ziet 1938 niet gunstig in. 't Is altijd nog 't zelfde er zullen krachten moeten afsterven, d w z. ver mindering van 't aantal arbeidskrachten of 't doen verdwijnen van eenige hoofdmachines- Vervolgens gaf de spreker een dui delijke uiteenzetting van de dingen die bereikt waren voor den arbeider met het verbindend verklaren van de CAO o a. loonen, vacanties, kindertoeslag, 50 pCt. uitkeeren, controle op de loonen. Straks komt daarbij arbeidsbeperking voor de vrouwen en de bepaling om- tremt de bezetting der fabrieken- De arbeiders dienen te begrijpen, dat dit alles door en met hun organi satie bereikt is en dat zij daarom trouw en indien zijn nog geen lid zijn, dit dienen te worden. Men blaast wel eens hoog van de toren over de CAO en sommige trach ten daartegen een zekere stemming te wekken enz. Doch met duidelijke voor beelden waarschuwt de spreker den arbeiders niet te lichtvaardig te oor- deelen over werk, waar jaren voor gewerkt. Hij spoort de jeugd, die de toekomst is, aan om toch maar goed hun vak te leeren en zeker een voldoende mate hun algemeene ontwikkeling in acht te nemen. Want o, er loopen toch nog zooveel stumpers rond. De organisatie wist reeds vele ver beteringen voor den arbeider te be" reiken en als alles dan nog faalt en er geen uitweg is in dezen tak van industrie dan dient men er met klem over te praten in de arbeiderskringen om de hoofdmachines terzijde te doen zetten. Dan zal er geen enkele werklooze meer zijn De oplossing kon zo o ge vonden worden. Een oplossing moet er komen, alles kan zoo niet op de rug van den staat geschoven worden. Dat huishouden wordt ook met den dag moeilijker. 't Was een duidelijke uiteenzetting, die een geanimeerde rondvraag uit lokte. Maandagavond gaf de bekende „Maggi'-firma een demonstratie en 'n film over haar producten Toegangskaarten waren er vele uit gereikt en de belangstelling voor deze demonstratie was dan ook bij de avondvoorstelling buitengewoon groot. De organisatoren hadden, zooals men ons mededeelde, een verzoek of liever een aanwijzing gekregen om geen toe gang le verleenen aan jonge dames. Dit naar aanleiding van opgedane ervaringen bij een der demonstraties van een zeer bonafide firma. Aizoo kwamen clan vele opdagen met hun toegangsbewijs en werden er met het in acht nemen der voormelde aanwijzing velen teleurgesteld Ondanks toegangsbewijs en weten W'ij veel, werd hun geen toegang ver leend De politie moest er al aan te pas ko men. Als dames hun zin niet krijgen zijn zij met voor de poes en als het dan blijkt, dat hun nog onrecht wordt aan gedaan, dan wordt 't r.cg erger. De „uitgeslotenen" trachtten le zaal te bestormen, doch zonder resultaat. Zij werden teruggedreven en degenen die hel aandurfden om deze „kokende dames "-groep terug tc drijven, hebben misschien wel een of andere harde stomp te incasseeren gekregen. Dat weten wij niet, maar wel weten wij, dat het een gerustheid was, toen de buitenpoort gesloten was en met de demonstratie begonnen kon worden. Wij kunnen ons indenken, dat velen zich onrecht aangedaan voelden, want zij moesten buiten blijven en die zat er in en die zat er in enz. Dat „onrecht" moest uitgewerkt worden en de opgewonden gemoederen gekoeld. Vuurwerk werd aangeschaft van bijeen gelegde laatste penningen en t lawaai en gegier nam toe, naast de meest onaangename verwenschingen en melodieën aan 't adres van Maggi. De politie voerde eenige charges uit en dreef de troep uiteen. Drunens mannelijke jeugd sloot aan en 't rustige Drunen meende onder 't geknetter van hoog opvliegend vuurwerk, dat de blij de gebeurtenis in 't Koninklijk huis een feit was geworden. Ja, sommigen hoorden reeds de klok ken luiden. Na eenigen tijd was alles rustig. Wie de schuld is van dit alles is niet aan ons om uit te maken, maar waagt het niet om een Drunensche schoone daarvan te betichten, want dan vliegt ze je in het haar. Door den heer Hakman werd 't onderwerp «Christendom en cul- tuur« besproken en door den heer P. Schouten »De J. Ver. en het Huisgezin». Beide sprekers hadden een aan. dachtig gehoor. De opkomst op deze vergadering was zeer goed. Op den Nationalen feestdag zal in alle calé's alhier dansmuziek mogen worden gemaakt. Dit in tegenstelling met de alge meen gangbare meening dat dit niet 't geval zou zijn. Zondagmiddag had in t Pa tronaat alhier een zeer belangrijke vergadering plaats van de vrouwe lijke leden van het Wit Gele Kruis. Het doel dezer vergadering was te komen tot oprichting van een U.K. Wijkverpleging voor Hank en Dus- sen samen. Ter vergadering werden de ver- schillende details uileengezel, waar. na de leden hun gevoelens hierom trent konden weergeven. Aangezien een dergelijke Wijkverpleging groote finantieele offers vergt, zou o,a. 't gebruik van verband materiaal, 't recht op een waschvrouw in bijzon dere gevallen, 't vervoer per auto naar ot van een ziekenhuis, op kosten der vereeniging, moeten vervallen, en hiervoor waren de leden niet erg le vinden. Bij het in stemming brengen van het bestuursvoorstel, dat ook gerug steund wordt door verschillende autoriteiten, werd het door de aanwezige leden verworpen met 33—20 stemmen. Nu zal nogmaals een vergadering worden belegd voor de mannelijke leden. In café Lensvelt alhier, had Vrijdagavond een vergadering plaats op initiatief van de plaatselijke af deeling van den Ned. Bond van Land en Tuinbouw, om te komen tot nader onderzoek in het geschil gerezen tusschen de tewei kgestelden dezer gemeente in de werkverschaf fing en de werkgevers, waardoor een gedeelte der arbeiders in staking was gegaan. Als spreker trad op het Tweede Kamerlid, de heer van Lienden. Getracht zal worden de schorsing der stakers zoo spoedig mogelijk te doen opheffen, welke zaak door den heer van Lienden naar best ver mogen zal worden behartigd. De St. Vincentiusvereeniging is wederom aangevangen mei het uitreiken van warm eten aan ruim 50 schoolgaande kinderen. De be reiding en uitdeeling hiervan hebben ook thans de Eerw. Zusters geheel belangeloos op zich genomen. Door den storm geraakte bij de kinderen van Keurden alhier enkele zinken platen van het huis los, welke op straat terecht kwamen, waar juist een voetganger en een wielrijdster passeerden. De heer v. d. Pluijm kreeg een der platen, nadat zij op de electrische geleiding was gevallen waaruit een groote vuurstraal sprong, op zijn lichaam, doch werd niet ernstig gewond. De wielrijdster reed van schrik in volle vaart tegen de woning op en was eenigen tijd daarna geheel wezenloos. Dit ongeval, dat in de dorpstraat een heeie consternatie verwekte, is naar omstandigheden bijzonder goed afgeloopen. Verdacnt van verduistering te Sprang Capelle De gemeentepolitie van Sprang- Capelle leidde voor den Officier van justitie te Den Bosch den 48-jarige veehouder M. P. uit Sprang-Capelle als verdacht van verduistering van geld te Sprang Capelle op 13 Jan. 1938. Na verhoor door den rechter commissaris werd verdachie inge. sloten in het huis van bewaring te Den Bosch. Onder leiding van den heer G. Raams alhier, hield de Ring Allena-Zuid van Jongel. Ver. op Geref. Grondslag in gebouw Tavenu te Nieuwendijk een algemeene ver gadering. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. Sihool. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repelitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag Luxor Bioscoop «Ruggies dient twee Heeren« Vrijdag Theater Musis Sacrum «Massa Justitie« *-1 De verpleegden, voor zoover daar de Hlchar" „Coeur dc Lion" van .1. Pa que, 7:1 punten. J. W. de Jong, Boxtel, Bariton, met „Gentlc Zlttela" van H. Round, 74 p. Duo A. en C. Boley, Boxtel, Clarinet, met „Duo de I.a Nonna" van J. Padue 70 punten. C. Bevers, Boxtel Trombone met „Gentle Zltte la" van Round, 70 p. Jos. Leermakers, Helvoirt, Clarinet met Con certino van Carl Friedeman, 72 p. il. van Castcren, Schijndel, Bomb. Si B. met „Aire Varié" van L. Montague, 70 punten. G. Ketels, Schijndel, Bariton met „Air Varié" van L: Montagne 74 p. Tweede prijs: W. van Deelen, Waalwijk, Trom bone niet „Air Varié" van 1.. Montagne, 63 p. A. W. Kemps, Udcnhout, Alto met „Morceau de Salon" van H. Painparé, 60 p. p. Vermeulen, Wagenberg, Piston met „Sere- mule" van L. de Moree, 61 p. P. Matheé, Geertruidcnberg, Piston, met Buy A. Broom van H. Round, 60 p. L. Nouwens, Boxtel, Sax alt met „Papilion" van P. Bouillon, 64 p. G. van Dielcn, Tilburg, Es Clarinet, met „Con certino" van P. Francois, 62 p. Th. de Laat, Helvoirt, Tuba met „Gentle Zltte la" vqn H. Round, 60 p. H. van Rooy, Schijndel, Piston met „Air Varié" van Govacrt, 61 p. Fr. van Roozendaul, Schijndel, Sax Tenor met „Fantasie" van SIngelië, 67 p. Derde prijs: Adr. Verkaart, Wagenberg, Sax Sopr. met „Meiodiën de Mozart" van L. Majeur, 51 punten. N. v. d. Brand, Schijndel, Piston met „Gentle Zit tela" van Round, 53 p. Tweede afdeeling. Eerste prijs: P. de Jong, Udenhout, Tuba met „le Fantasie Originale" van Barbe, 75 p. A. Brekelmans, Udenhout, Bugle met „Fleur des Alpes" van Hock, 70 p. .1. de Beer, Tilburg, Bomb. Si B. met „Air Varié" van L. Montagne, 71 p. J. van Zuidam, Zalt-Bommel, Cor met „When ether Lips" van H. Round, 82 p. J. Schoonis, Helvoirt, Sax Tenor met „La Som- naliulc" van A. Jncquet, 80 p. C. ('e Laat, Helvoirt, Es Bos met „Watkatipu" 78 punten. Tweede prijs: Duo Berkelinans en de Jong, Udenhout, Bugle-Tuba met „Duo Concertant" van L. Canivez, 66 p. G. Zwaans, Udenhout, Sax Tenor met Ie Fan tasie van H. Exudië, 60 p. I'. Heerkcns, Boxtel, Clarinet met „La Militair" van Raimond, 62 p. II. Boley, Boxtel, Tuba met „Schuzucht nach der Heimat" van J. Hartman, 65 p. Derde prijs: H. van Loon, Tilburg, Tuba met „Morceau de Salon" van H. Painparé, 56 p. Eerste afdeelin*. Derde afdeelintt. Eerste, prijs: L. dc Bever, Wagenberg, Tuba met „Air Varié" van L. Montagne, 76 punten; A. Vermeulen, Wagenberg, Trombone met „Air Eerste prijs: II. Mulders, Waalwijk. Clarinet met „La plui d'or" afdeeling uitmun tend, van Bbuilon 75 p. Kwartet: v. d. Hoven, v. d. Pennen, van Riet en Didden, Waalwijk resp.: Piston, Piston, Ba riton en Tuba met„Winter Winds" van Rim- mer, 80 punten. Kwartet: Stravers, Groenendaal, v. d. Heijden en Santegoeds uit Tilburg resp. Piston, Piston en 'Iluba met „Quartet No. 2" van Haydn, arr. Ja mes Brier 73 punten. Duo: van EschVoets, Boxtel, resp.: Piston en Trombone met „Duo Concertant" van Canivez, 70 puivtcn. W. v. d. Assem, Tilburg, Piccolo met „La Fleurance Caprice" van Majeur, 71 p. P. v. d. Steen, Boxtel, Piccolo met „La Tour- terelle" van Dama'ré, 70 p. KwartetLeermakers, Stevens, Schoonis en Timmermans te Helvoirt resp.: Clarinet, Clarinet, Sax Alt en Sax Tenor met „Le Retour" van C. H. Dancla 81 p. Duo: JansenRombeek te Zalt-Bommel, resp.: Piston en Tuba met „Duo Concertant" van L. Canivez, 70 p. Tweede prijs: W. Santegoeds, Tilburg, Clar. SI B. met „La Plui d'Or" van Bouillon, 60 p. A. Wagemakcrs, Tilburg, Fluit met „La Tra- vlata". van Briccialdi, 04 p. Afdeeling Uitmuntend. Eerste prijs: J. H. Jansen, Zalt-Bommel, Piston met „Cleopethra" van Damaré, 90 p. met lof dei- jury. KwartetDalleu, Schellekns, v. d. Avolrt en tie Vaan tc Waalwijk resp. Sax., Tenor, Clarinet, Clarinet en Clarinet met „Le Calif de Bagdad" van Boildieu, 73 p. Tweede prijs: Duo v. d. BiggelaarHazenberg, Boxtel resp.: Clarinet, Clarinet met „Air Varié" van Suppe, 64 p. M. de Laat, Schijndel, Es Clarinet met „Carna val de Venise" van Demerseman, 66 p. Eere afdeeilnir. Eerste prijs: Joost van Beek, Slikkeveer, Sax Sopr. met „Morceau de Salon No. 10" van Pain paré, 72 p. A. G. Schoonis, Helvoirt, Cor met „Carnaval de Venise" van W. Seddon, 74 p. Superieure afdeeling. Eerste prijs: H. v. d. Braak, Tilburg, clar. met „Clarinet Konzert A Dur" van Mozart 96 p. met lof der jury. J. v. d. Hoven, Waalwijk, Piston met „Le Barbier de Scvilla" van H. Painparé, 70 p. G. van Wijngaarden, Dordrecht, Clar Si B met „Fantasia Rigolctto" van Verdi, 100 punten met lof der jury. B. v. Pol, Wijk, Sax Sopr. met „Hobo Concert" van Ilaydn, 98 p. met lof der jury. Niet opgekomen warenDuo Breddels-Borlas, Zalt-Bommel; W. Roza, Wijk; H. Steenbakkers, Schijndel; Duo Breddelsvan Trigt, Zalt-Bom mel en I- Langerijk, Tilburg. Dc extra prijzen werden behaald in derde afd.: L. de Bever, Wagenberg. Tweede afd.: J. van Zuydam, Zalt-Bommel. Eerste afd.: Kwartet, Helvoirt. Uitmuntend: J. Jansen, Zalt-Bommel. Sup. afd.: v. Wijngaarden, Dordrecht. Eere afd.: A. Schoonis, Helvoirt. 4J WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7