UW KRANT NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING „De Echo van het Zuiden. DRUNEN. DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. HERPT HEUSDEN. KAATSHEUVEL, NIEUWKUIJK. RAAMSDONK. SPRANG—CAPELLE. BURGERS VAN WAALWIJK Steunt de onmisbare samen werking tusschen de overheidsbemoeiing (luchtbeschermingsdienst)en de zelfbescherming, door U aan te sluiten bij de Afd. Waalwijk van de N. V. L. Oskam in «Molenvliet») een causerie over het schaakspel houden, waarna hij een simultaanseance zal spelen. Ongeval. De ober van de Twee Kolommen «Piet» kwam Maandagochtend bij 't afnemen van de versierselen in de balzaal van een ladder te vallen, waarbij hij z'n knie zoodanig be zeerde, dat hij door ür. Langeinijer gehecht moest worden ook kreeg hij een flinke schaafwonde aan den arm niettemin blijft hij trouw dienst doen 1 Katholieke Economische Hooge School. in de lokalen van de Katholieke Ecouomiscne Hoogeschool te Til. burg zullen op de twee dagen, voorafgaande aan het 2e Lustrum, een reeks wetenschappelijke vooi- drachleu worden gehouuen, waarvan hel programma als volgt luidt: 8 b'tbi uun 11 uur v.m. Opening door den Rector— Magnificus, Prof. Dr. M. J. H. Coooenhagen, waarna voordracht doo.' Prof. Dr. J.A. Veraart, üoogieeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft ovei: «Loouen enConjuncluur.» 3 uur n.m. Prof. Air. F. de Vries, hoogleeraar aan de Nederland sche Handelshoogeschool te Kotteruam over: »Sti uctureele veranderingen in het econo mische levcu.a 8 uur n.m. Prof. E. Duhoit, deken van de «Facullés Cathohque» Rijssel over: «La personne hu. manie dans la suciélé moderne.» 9 Ftbmari: 11 uur v.m. Prof. Dr. G. Eyskens, hoogleeraar te Leuven, over: «iiankpoliliekcc. 3 uur n.m. Prof. Mr. B. H. D. Hermesdorf, hoogleeraar aan de B.K. Universiteit te Nijmegen, over: «Sociale momenten in het Nederlandsche Rechtsleven der 14e en lóe eeuw«. 8 uur n.m. Prof. Dr. F. Weve, hoogleeraar aan de Katholieke- Ecoaomische-Hoogeschool te Tilhurg, over: «Maatschappij en Gehondenheid«. Toegangskaarten voor deze voor drachten zijn graiis verkrijgbaar bij de Administratie van de Katholieke- Economische Hoogeschool, Bos sche weg 341, Tilburg. Ned. R.K. Bond van Horloge makers en Goudsmeden. Een Brabantscne Demonstratie vergadering. Ook in dit bedrijf een Vestigingswet Naar men ons bericht zal de Ned R.K. Bond van Horlogemakers en Goudsmeden op Maandag 31 Janu ari 3 uur te Den Bosch in Hotel »Noord-Brabant« een groote De monstratie-vergadering houden. Ook dit bedrijf gaat zwaar gebukt onder de moeilijkheden van de crisis. Daarbij komt, dat de artikelen, die in deze branche verhandeld worden en een zeer groote mate van technische kennis vereischen, zoowel theoretisch als praktisch, hoe langer hoe meer door ondes- kundigen in den handel worden gebracht. Dit heeft den Ned. R.K. Bond doen besluiten de actie om de «Vestigingswet Kleinbediijl« ook in deze branche van toepassing te krijgen krachtig ter hand te ne men. Hiervoor wordt voor Noord- Brabant een speciale vergadering belegd, waar de Bondssecretaris, de heer P H. G. Herbers, een uiteen, zetting van dit vraagstuk zal geven. Ook zullen daar bedrijfsvraagstuk- ken van economischen alswel van socialen aard behandeld worden. Zoo zal besproken worden de leve ringsvoorwaarden en winstmarche der Duitsche kwaliteitsuurwerken en de plannen voor een centraal bedrijfsorgaan tusschen alle vak bonden in dat bedrijf. Alle Brabantsche R.K. Horloge makers en Goudsmeden worden zonder uitzondering op deze ver gadering verwacht. MOET Z IJ N Waalwijksche en Langstraatscke Courant. Pas op de konijntjes. Ten nadeele van dhr. Kiviets wer den eenige konijnen ontvreemd uit een goed afgesloten hok. Drunenaren pas daarom op uw konijntjes. De Déwé schoenfabriek. De juiste datum van het zilveren bestaansjubileum der Déwé-schoen- fabriek, alhier is 19 April a.s. Achterlichtjes! Zaterdagavond werden op de J. C., alhier eenige achterlichtjes ontvreemd. Zondagavond was 't nog erger. Toen verdwenen er eenige tientallen, terwijl enkele lantaarns het moesten ontgel den. Na ijverig speuren is het majoor Pe ters, alhier gelukt de dieven te achter halen. Hel bleken een tweetal jeugdige per sonen te zijn, die hun buit deels ver kochten en deels kapot gooiden. Later deelde men ons nog mede, dat op de Drunensche heide ook eenige achterlichtjes van op het erf staande fietsen zijn ontvreemd. Daar heeft men de daders nog niet kunnen ontdekken. Rijwieldiefstal? Of het direct een rijwieldiefstal ge noemd mag worden weten wij niet, maar bij het gemeentehuis was een fiets zoek. De politie werd van het ge val in kennis gesteld, doch vermoed wordt, dat hier per abuis een ver keerde fiets is meegenomen. Door de groote slapie in de papierindustrie heeft de directie der N. V. Papierfabriek «Maasmond« alhier zich genoodzaakt gezien het aantal werkdagen te reduceeren op 4, terwijl ook dan nog niet op volle capaciteit wordt gewerkt. Dit geldt voorloopig voor 14 dagen. Zondag j.l. had in't Patronaat alhier een vergadering plaats van de mannelijke leden van het Wit- Gele Kruis, om nogmaals een be spreking te.houden over het in het leven roepen van een wijkverpleging. Hierbij waren aanwezig pastoor Janssen de Horion, burgemeester Snijders en dr. van Vuuren. Na vele besprekingen die 't voor en tegen duidelijk lieten uitkomen brachten 23 hun stem voor het voorstel, terwijl 21 tegen stemden. De gehouden stemming op Zondag j.l. voor de vrouwen weid ongeldig verklaard. Nognaals zal er nu een vergade ring worden belegd een te llank en een te Dussen. Zaterdag 29 en Zondag 30 Januari a s. zal de pas opgerichte tooneelafdeeling der R.K. Werk- liedenvereeniging »St. Wernerus« alhier in het Patronaat een op voering geven van »De Nieuwen Burgemeester« van Steph. van Cuyck. Op de Internationale Jubileum Tentoonstelling der Tilburgsche Vogelclub gehouden op 22 en 23 Januari i 1. te Tilburg behaalde onze dorpsgenooten den heer Joh. Hijmans met zijn inzending Polen roodoogig (Cactor vese) een eere en een 2en prijs en Hub. Hijmans met Fransche Hangooren (wit) een 2de prijs. De arbeider A. R. uit deze gemeente kwam tijdens zijn werkzaamheden op de N.V. Tankfabriek alhier met zijn hand bekneld onder de bodempers, waardoor een top van zijn vinger werd afgekneld. Dokter Jaspers ver leende geneeskundige hulp. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zon dag a.s. des v.m. 9.30 uur en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer Paul uit Benthuizen. Donderdagavond werd in hotel Centraal alhier onder architectuur van den heer A G. Renniers voor re kening van de N.V. Galvanitas aanbe steed het bouwen van een stalen- ineubelfabriek achter de Veenestraat te Geertruidenberg. Ingeschreven werd als volgt: J. Knoop en den Exter, Made 9485 Gebr. v. Alphen, Made 9975 G. Willemse, Oosterhout 10080 A. Hooijmaaijers, Oosterhout 10147 Gebrs. Oomen, Raamsdonk 10175 Gebrs. de Graauw, Waspik 10240 D. v. Rijsbergen, H.-Zwaluwe 10324 Gebrs. v. Uijen, G'berg 10400 Gebrs. du Pont, G'berg 10505 D. Heil, Made 10533 H. J. v. Gurp, Made 10594 P. v. Bracht, Made 10670 J. A. v. Gils, Made 10698 G. Broeken en v. d. Bogaart, Made 10788 M. Verhagen en Kleinloog, 's-Capelle, 10789 P. J. Struijk, Zeven!)Hoek 10800 Gebr. de Graauw Pzn., Waspik 10800 M. Blom, Raamsdonksveer 10803 G. Caron, Oosterhout 10880 M. Koenen, Kaatsheuvel 10925 Jac. v. d. Zande, Oosterhout 10970 L. Fitters, Waspik 10974 Wed. A. J. du Pont Zn., Geertruidenberg 10992 W. Donkers, Oosterhout 11000 Gebrs. Kuipers Jzn., Zevenbergschen Hoek 11024 P. v. Alphen en van Steen, Geertuidenberg 11230 A. Roovers, Waspik 11265 G. v. d. Zande, Waalwijk 11275 Gebr. Spuijbroek, Raamsdonk 11333 P. L. v. Meer Zn., Oosterhout 11439 J. Matthee Zn., Zevenbergen 11523 Gebr. Naglé, G'berg 12220 Gunning volgens bestek. De handboogschutterij «Ons Genoegen« gevestigd in café «De Ploeg« bij Th. van Horen is ge- woo.i jaarlijks voor hare eereleden, buitengewone en gewone leden eene uitvoering te geven, waaraan Zon dagavond gevolg is gegeven en wel was hiervoor de medewerking ver zocht van de tooneelvereeniging T.J.C. te Drunen, die zich met de opvoering van «Toen de Zon opging« buitengewoon van haar taak kweet. Het spel was subliem, dank de kranige leiding; ook de duetten en voordrachten vielen buitengewoon in den smaak. Het dankwoord van den voorzitter, den heer Jac Luijben was wel op zijn plaats niet alleen voor de spelers maar ook voor het talrijk opgekomen publiek dat flink genoten had. Door den heer Commissaris der Koningin is benoemd tot des kundige inzake de vogelwet in de gemeente Heusden, de heer Adr. Buijs In. voorzitter afdeeling N C.B ÏIEDIKHUIZEN De stierhouderij van Hedik- huiz?n hield (.kare jaarvergadering in café van Dal onder presidium van den heer H van Velthoven. De secretaris de heer D. v. Hemert bracht jaarverslag is waaruit bleek dat de vereeniging gunstig werkte vooral de goede resultaten bereikt met het mannelijk fokmateriaal stemden ieder tot tevredenheid. De heer Hilweg, rijksveearts te Heusden gaf nog een goede lezing over be smettelijk kalfverwerpen. Zaterdag speelde de Damclub V. D haar tweeden wedstrijd voor het nederlaag, tournooi tegen D. J. O. uit Raamsdonk- Hoewel V. D. met 2 reserves verscheen, werd het toch een niet verwachte 12—8, nederlaag. De gedetailleerde uitslag was B. Klerks— A. Vloeimans 0—2 Gerr. |onker—J. Langerwerf 0—2 C. Schaap—C. de Bond 1 1 F. v. Munster—C. Swets 2 0 J. Timmermans—L. v. Diem 0—2 Deurloo—Coesmans 1 1 C. Bax—P. Konings |r. 0—2 G. Jonker—W. Scholt 2—0 J. Andriese—M. Coesmans 0-2 P. v. Munster—Th. Swets 2—0 Totaal 8-12 Voor het nederlaag-tournooi speelde V. D. Maandag haar derden wedstrijd tegen G. V. uit üenderen. Met 2 reserves bund V. D. den strijd aa en speelde remise 10—10. De gedetailleerde uitslag was: B. Kierks—C. de |oode 2—0 C. Schaap—L. Bax 0—2 Fr. v. Munster- W. v. Wijk 1 1 J. Timmermans—G. Uithoven 0—2 J. Deurloo H. Kramer 0—2 C. Bax A. Nieuwkoop 2—0 R. Kamminga—E. v. Dalen 2—0 G. Jonker—J. v. Hemert 1 1 H. Heuveling—A. v. Lier 0—2 P. v. Munster—M. Krop 2—0 Totaal 10-10 Bekroond. Op de Vaktentoonstelling S.V.T. te Oosterhout behaalde de heer J. H. v. d. Put, slager alhier, met zijn inzending gerookt vleesch een le prijs met 78 p., met droge varkensworst een 3e prijs met 67 p. De heer Jac. Vloemans al hier met inzending droge varkensworst een 2e prijs met 73 punten. Plechtige Gelofte. In de Benedictijner Abdij St. Andries te Lophem, bij Brugge, legde heden 25 Januari onze oud-plaatsgenoot Frater Marcus van Nieuwstadt in handen van den HoogEerw. Vader Abt zijn plech tige gelofte af. Cinema Royal. Zondag draaide in de zaal van den heer Jan van Dun de prémière van de daar thans gevestigde Cinema Royal, geëxploiteerd door den heer Otten uit Eindhoven, die aldaar het bekend City Theater leidt. De voorstelling om half zes was reeds aardig bezet, doch de voorstelling van acht uur bood veel te weinig ruimte. Wij mogen dus gerust zeggen, dat deze proeve schitterend geslaagd is en het publiek waardeering schenkt voor het feit dat Kaatsheuvel in eigen plaats een vaste bioscoop biedt. Beiersche Kapelle. Bij de Harmonie Apollo" is een z.g. Beiersche Kapelle gevormd, die reeds sedert eenigen tijd geregeld repeteert en het plan heeft binnen zeer korten tijd voor een Beierschen avond op te treden. Zoowel costumeering van mu zikanten en bedienend personeel als decor zullen in den stijl van een Bei- ersch bierhuis gehouden worden. Nationale Feestdag. In het programma van het te vieren Nationale Feest alhier is eenige ver andering gekomen. Om de executanten der beide harmonieën eenigszins tege moet te komen is de muzikale rondwan deling van 11 uur v.m. met de planting van den Oranjeboom, wat oorspronke lijk om 2 uur n.m. was vastgesteld, als een aaneengesloten programmanummer samengevoegd. Na een korte muzikale rondwandeling door de voornaamste straten zullen de harmonieën zich naar het R.K. Sport- en Wandelpark bege ven, waar onmiddellijk na hun aan komst door den HoogEerw. heer De ken van den Brekel de Oranjeboom ge plant zal worden. Het gemengd Koor ..Bel Canto" zal daarbij tevens een nummer zingen. ST. JOACHIMSMOER. Zaterdagavond gaf de Tooneel- club T.O.G. bij M. Maas alhier haar gebruikelijke teeravond aan leden en donateurs. Natuurlijk waren velen op gekomen om te getuigen van hun blij vende belangstelling voor deze club, mede ook om de gezelligheid, die deze avonden kenmerkt. Voor versterking van den inwendigen mensch was naar behooren gezorgd. Een belangrijke beslissing wacht dit gehucht op 26 Jan. als de gemeente raad zal behandelen het voorstel tot opheffing der openbare lagere school te de Moer. Onrust is er onder de in woners, die het bestaan van hun hun school wederom in gevaar zien. Waar t lage leerlingenaantal niet van blijven- den aard is, maar weldra zal gaan stij gen, is die onrust zeker te begrijpen. Diefstal met inbraak. - Beurs met 300.ontvreemd. Tijdens -afwe zigheid van den bewoner is Zondag avond ingebroken in de woning van den alleenwonende petroleumventer H. Kievits, in de Peperstraat alhier. De dieven hebben zich wellicht toegang tot de woning verschaft door het raam, daar toen Kievits om goed 11 uur in den avond thuis kwam, het raam open stond. Verschillende laden en kasten werden aan een naarstig onderzoek on derworpen. Uit een der kasten in de voorkamer, waarvan de deur werd ge forceerd, stal men een beurs waarin een bedrag van 300.— aanwezig was. RAAMSDONKSVEER. Het bouwen van een hangar, dienende voor een bergplaats van landbouwwerktuigen, voor rekening van den landbouwer H. J. Dank, aan de Dongebrug, alhier, is opge dragen aan dhr. P. C. Spuijbroek, alhier. Bij de marechaussee zijn als gevonden gedeponeerd een rijwiel- belastingplaatje en 'n boodschappen- tascb. Tegen een visscher uit Tilburg is proces-verbaal opgemaakt, daar hij aan het visschen was in bet visschen was in het Zuiderafwate ringskanaal, een verboden visch- water. Bevendien werd zijn visch- gereedschap in beslag genomen. Een drietal belhamels hadden alhier de aardigheid om op het Sandoel de aangebrachte versiering voor de a.s. Oranjefeesten te ver nielen Niet minder dan 35 aldaar ter plaatse geplante denneboompjes werden uit den grond getrokken, terwijl zij bovendien nog een hek vernielden. Toen de politie ver scheen, waren de helden natuurlijk gevlogen. Het mocht hun echter gelukken de daders alle drie op te sporen. Het slot van het liedje was dat ze allen in de cel terecht kwa men, met bovendien een proces verbaal op den koop toe. Met ingang van 1 Januari j.l. worden de steungelden die vanwege de gemeente worden betaald aan steuntrekkers niet meer uitbetaald in steunbons, maar in geld. Diegenen, die nog steunbons in hun bezit hebben, worden er mee in kennis gesteld, dat de steunbons binnenkort waardeloos worden. Ze worden aangeraden de bons zoo spoedig mogelijk ter inwisseling aan te bieden bij den Gemeente—Ont vanger, alhier. Het echtpaar Snoek—Bos, wonende aan de Keizersdijk, viert Donderdag 27 Januari a.s. hun gouden bruiloft. Het feest zal in familiekring ge vierd worden, waaraan tal van kinderen en kleinkinderen zullen deelnemen. De gouden jubilarissen, die nog zeer kras zijn, zal het dien dag voorzeker niet aan belangstelling ontbreken. .HL *35. A Het is wel de moeite waard om de versisringen, die te Raams donksveer ter viering van de a. s. blijde gebeurtenis zijn aangebracht, in oogenschouw te nemen. De ver schillende buurtcomité's die zijn opgericht, hebben met elkander ge wedijverd, welke straat wel het mooiste versierd zal zijn. Overal prijken bogen, langs de straten zijn overal denneboompjes geplant en versieringen met mast en vlaggen aangebracht, wat een feestelijk aan zien geeft. Ook de kiosk op hel Heereplein is geheel versierd, verder is op het Heereplein een vreugde boom geplant, die wanneer de blijde dag zal zijn aangebroken schitterend verlicht zal zijn. We zullen hopen, dat het weer een beetje mee zal werken, en niet te veel aan de ver sieringen zal bederven. Het is de bedoeling dat de kerk dienst in de Herv. Kerk, eventueel in verband met de blijde gebeurtenis niet om 10 uur maar om half tien zal aan vangen. SPRANG. De afdeeling Sprang van den Nederl. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders houdt Donderdag avond half acht in de zaal van den Chr. Volksbond eene vergadering, waarin als spreker zal optreden de heer C. van Baren, van Den Haag, hoofd bestuurder van genoemden bond. Het doel is te komen tot oprichting van een jeugdclub. Tot tijdelijk voorzitter van de af deeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders is door het bestuur benoemd dhr. Jan Vos-Spuijbroek. Onder leiding van haar voorzit ter, de heer G. J. van Willigenburg, kwam de A. R. Kiesvereeniging j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in algemeene vergadering bijeen. De belangstelling was gering. Na de opening heette de voorzitter in zijn openingswoord de aanwezige le den welkom, in het bijzonder het nieu we lid Ds. van Lummel. Spr. herinnert er verder aan dat in den tijd dat we het laatst bijeen waren herdacht is den lOOsten geboortedag van Dr. Kuiper. Het past ons op het oogenblik, zegt spr., groote dankbaar heid uit te spreken dat God ons een man heeft willen schenken, die op het voetspoor van Groen van Prinsterer de A. R. beginselen heeft uitgedragen en de A. R. partij heeft gesticht. Dr. Kuiper heeft ons een erfenis nagelaten, op ons rust den plicht in het voetspoor van Dr. Kuiper werkzaam te zijn aan de verbreiding der beginselen uit Gods Woord. Spr. hoopt dat allen in deze getrouw mogen zijn. De Voorzitter herdenkt vervolgens den overleden voorzitter van den Ka merkieskring, wijlen dhr. Schouten uit Andel, en zegt dat wij ook God dan ken voor wat hij ons in hem gaf, die steeds met een heilig vuur voor de A. R. beginselen vervult was. Verder wijst spr. op den moeilijken tijd waarin wij leven: allerwege worden po gingen aangewend om uit den crisis te geraken. Een middel daartoe is ook de ordening. Bij al het goede daarin, zegt spr., waaraan ook onze partij mede werkt en haar steun geeft, mogen wij toch niet vergeten dat God alleen uit komst kan schenken. Alleen als God het werk wil zegenen zal de uitkomst goed zijn. Na de notulen worden enkele inge komen stukken behandeld en eenige mededeelingen gedaan, waarna Ds. v. Lummel een onderwerp behandeld over .Belang en Beginsel". De Eerw. spreker begint met er op te wijzen dat hoewel een Kiesvereeni-- ging geen sociale vereeniging is, wij daarbij toch steeds met het sociale ter- I

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10