INGEZONDEN STUKKEN. BINNENLAND. Dienstbode GEMENGD NIEUWS. KAATSHEUVEL. Sport. Laatste Berichten. gevraagd 't Doel is, verzorging en stenn aan groote gezinnen, waarin opge sloten ligt, dat het groote gezin in niets, maar dan ook in niets wordt achtergesteld bij andere gezinnen In 't kort »waardeering voor 't groote gezin«. Wat doet de Bond Landelijke actie waar o.m. onder vallen belastingen en kinderaftrek, de verzachting der minitiewet ea. Neem de indirecte belastingen. De vermogens en inkomsten loopen achteruit, dus gaat men het zoeken bij de indirecte belastingen, d.z. de levensmiddelen. Kindertoeslag bij de salarissen bij ambtenaren en anderen, zooals de schoenindustrie dit doet. Den Bond streeft naar een Kinderrentefonds, waaruit voor ieder kind toeslag wordt verleend, waaraan allé industrieën moeten betalen. Daar komen dan ook de kleine middenstande.a. behoeftigen. Provinciale actie, waarbij de wegenbelasting in Brabant een goed voorbeeld heeft Gemeentepolitiek Waar spreker wijst op de schoolgeldregeling, aftrek personeele belasting e.a. Op heel veel plaatsen heeft de Bond veel goeds knnnen bereiken op dat gebied. Het Centraal bureau van den Bond te Breda geeft daar omtrent veelzijdige inlichtingen. Woningbouw. Buime woningen voor groote gezinnen tegen geen huurprijsverhooging. Vermindering van tarieven licht- gas en water. Aparte tarieven voor groote gezinnen Aparte fondsen voor Moeder en Kind, dat hulp verleent aan behoeftige gezinnen. Spreker laakt de bedoeling der groote gezinnen in 't buitenland, waar de kinderen »vee zijn voor de Staat«. Een bond kan plaatselijk veel goeds doen. Als contributie stelt spr. voor f 0,10 per maand. 70 leden traden toe. Een voorloopig bestuur werd samengesteld met als voorz. Notaris Schreurs, secr. Kapelaan Vogels en als leden A. Brok, L. Brok en A. v. d. Wiel. Station N. S. Zooals bekend wordt met ingang van 15 Mei a.s. de treinenloop op 't traject 's BoschLage Zwaluwe belangrijk uitgebreid. Het personeel wordt echter nog steeds ingekrom. pen. Omtrent 't »station« Drunen Heusden vernamen wij Met ingang van 15 Mei a.s. ver valt de functie van chef en zal het personeel bestaan uit twee arbeiders- telegrafiisten, wier werk verdeeld wordt over een dag van 18 uren. Hoewel gezegd was, dat de arb. tel. de heer Eibers overgeplaatst zou worden naar Waalwijk, is dit on gedaan geworden en zal hij met arb. tel. Cruijse het dienstpersoneel uitmaken van Drunen Heusden met bediening van den overweg van den Heusdenschen weg e.d. De huidige chef, de heer Trom- melen was benoemd te Berchem Ook dit is afgelast en weet de per soon in kwestie dus nog niet waar zijn nieuwe standplaats zal zijn. Tooneel. De tooneelclub der Jongens Con gregatie zal Zondag a.s. in café »De Ploeg« te Herpt een uitvoering geven met haar successtuk »Toen de zon opging. Stormschade. Door de storm der laatste dagen is er eenige verwoesting aangericht aan het radio - distributienet op de Drunen- sche heide. Een aantal palen zijn af~ geknapt, zeer ten ongerieve der abon- née's in Nieuwkuijk en Vlijmen. Veeziekte. Zoo pas is het mond- en klauwzeer geweken of andermaalmaal schijnt het vee aangetast te worden door een ziekte De varkenspest vroeg reeds eenige slachtoffers onder de tamme evers. Pater van Huiten vertrokken. Donderdagmorgen werd in de Ca- pucijnerkerk te Tilburg een plechtige afscheids Mis opgedragen voor de Missionnarissen, die op 21 Januari (1. per s-s. »Sibajah» van af Marseille zijn vertrokken. Onder die vertrekkende missionnarissen bevond zich ook onze dorpsgenoot Pater Herman Jozef (v. Huiten) O. M. C. De afscheidspredicatie werdgehouden door Pater Majella, terwijl door Pater Provinciaal na de H. Mis de Missie- kruisen werden uitgereikt. De Vroolijke starters. Zaterdag zal de Motorclub «De Vroo- V Üjke Starters» haar ^Nationale Ver broedering» vieren met de daaraan verbonden attracttes. 't Zal leutig zijn onder de Motor- spetters. R. K.W. V. De R.K.W. V. houdt Zondag na de Hoogmis haar algem. Jaarvergadering. De aftredende bestuursleden zijn de heeren Konings v. Esch en Pulles, Candidaatslijsten voor de ontstane vacatures kunnen worden ingediend bij het bestuur der R.K.W.V. Gemeenteraadsvergadering. Agenda 1. Vaststelling notulen vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Schrijven van Gedeputeerde- Staten in zake de door den raad vastgestelde verordening op de hef fing van schoolgeld. 4. Voorstel om overeenkomstig artikel 80 der onteigeningswet in principe te besluiten tot onteigening van een zoodanig gedeelte derper- ceelen toebehoorende aan A. de Kort c.s. en A. A. Wagemakers c s., als noodig is om te komen tot de vorming van het in het uitbreidings plan voor Kaatsheuvel aangegeven plein, vóór de R.K. kerk van de St. Joseph's parochie te Kaatsheu- vel. 5. Voorstel tot heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting. 6. Voorstel tot opheffing van de openbare lagere school te »de Moer« onder deze gemeente. 7. Rondvraag. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur. 1! .I-Hl i i-• 'r" Op mijn eerste ingezonden stuk is niets vernomen en ook dit zal mogelijk de stem eens roepende in de woestijn zijn. Maar ik waag het er nogmaals op te vragen of het programma voor den nationalen feestdag, een programma is deze gebeurtenis en Waalwijk waardig. Als men nu weet dat er na de kinder-tractatie en aubade niets gebeurt dan een muzikale rondgang met mogelijk een concertdes avonds dan mag ik toch zeggen dat het al heel sober is voor zulk een na tionaal feest, een dag dat nu ieder eens vrij heeftl En dat in Waalwijk dat steeds uitblinkt bij de feestelijk heden, in Waalwijk waar vier oranje vereenigingen met een centraal co mité bestaan, waar een vereeniging «Waalwijks Belang» bestaat, welker feesten steeds zoo schitterend ver loopen en zoo vele bezoekerstrekken? Is er nu nog niet iets te organi- seeren b.v. kinderodtocht 's middags lichtstoet 's avonds of wat dan ook 't Is zoo toch al te mager, mijne- heeren. Waalwijker Wij willen nogmaals herhalen dat W.B. zich, sinds de oprichting der Oranje-Comité's, dus al in geen jaren meer, met de organisatie van nationale feesten belast. RED. K. N. V. B. WAALWIJK, w s c i. y. c. b. R.K.V.V. H.E.C. R.K.V.V. Hercules. Programma voor a.s. Zondag: Hercules 1S.V.D. 1. R.K.T.V.V. 4—Hercules '2. Hercules 3VIOS 3. Het eerste elftal staat a.s. Zondag een zware strijd te wachten. Zij ont vangen n.l. het ongeslagen SVD uit Den Bosch. Wij kunnen niet anders voorspellen dan een nederlaag voor Hercules. Dus aan de spelers de taak deze nederlaag zoo klein mogelijk te houden, of denken er de spelers an ders over. Indien zij met dezelfde geestdrilt spelen, maar dan ook den geheelen wedstrijd als in de vorige ontmoeting, dan is er van alles mogelijk. Deze wedstrijd vangt aan om 2.30 uur. Het derde elftal speelt om 12 uur de voorwedstrijd tegen VIOS 3 uit Til burg. Het tweede elftal onderneemt de reis naar Tilburg en speelt daar te gen het 4de elftal van R.K.TA aVa, welke ploeg nog een goede kans maakt op de bovenste plaats, zoodat onze reserves een zware wedstrijd te wachten staat. Deze wedstrijd vangt aan om 12 uur. Vertrek 10.30 uur hij café de Lindeboom. R.K.V.V. WVB Zooals het programma aanwijst vindt morgen op het WVB-terrein de wedstrijd WVB 1Berkdijk 1 plaats Bij het lezen van dit treffen gaan onze gedachten onwillekeurig terug naai de vorige ontmoetingen op het WVB- terrein en dan zien we, dat de wed strijden tusschen beide vereenigingen zich steeds kenmerkten door een ui termate spannend verloop. Is de be staande rivaliteit tusschen beide te genstanders derhalve reeds een vol doende waarborg voor een bijzondere spanning, daarbij komt thans nog, dat de ex-Rapid-luitjes dit jaar een ern- stigen gooi doen naar het zoo hegeer de kampioenschap en dus wel dubbel op hun tellen zullen moeten passen zich door de WVB'ers geen roet in het eten te laten gooien. Bezien wij de ranglijst van deze af- deeling, dan springt direct het groote verschil in prestatievermogen in het oog. Ongetwijfeld heeft Berkdijk dan de beste kansen, temeer waar de oran je-hemden nog steeds den steun van enkele harer beste krachten moet mis sen. Toch moeten onze jongens zich hierdoor niet laten deprimeeren en nog meer dan anders hun uiterste best doen te trachten eenig succes k behalen. Zij verblijven nog immer in de gevaarlijke zone, waar de verove ring van eenige puntjes heusch geen overbodige luxe is. Het bovenstaande wijst er dus op, dat er morgen op het WVB'terrein een felle strijd zal gestreden worden. Laat ons hopen, dat beide partijen er toe zullen medewerken het geheel een sportief verloop te geven. De wedstrijd, waarvoor veel be langstelling blijkt te bestaan voor al van Kaatsheuvelsche zijde vangt aan om 2 uur. WVB 2 gaat een bezoek brengen aan 't Heike te Tilburg. Hier ligt wel eenige winstmogelijkheid voor onze reserves, maar dan dient .er betej' aangepakt te worden dan de vorige wedstrijden. Vertrek per auto om 1 uur vanaf het clubhuis. DAMMEN. W.D.V. en het Nederlaag-Tournooi Dammen te Heusden. Onze plaatselijke damvereeniging W.D.V. heeft ingeschreven voor deel name aan het nederlaag-tournooi te Heusden, uitgeschreven door de dam club V.D. WDV is ingedeeld in de 2de klasse met de navolgende vereenigingen: D.J.O., Raamsdonkdorp; G.D.V., Genderen; A.D.A., Ammerzoden; W. D.V., Eindhoven; Excelsior 2, Den Bosch. Voor W.D.V. is als datum der wed strijd tegen Heusden vastgesteld, Don derdag 3 Februari a.s. Na de regeeringsverklaring van Chautemps is een motie van ver trouwen aangenomen met 501 stem men tegen één. Zeker, een record. Te Moskou worden tusschen de sovjet-autoriteiten en Chineesche afgevaardigden druk besprekingen gevoerd, over het verloop waarvan echter een diep stilzwijgen wordt bewaard. De »twee-ton-actie voor het kind» heeft ongeveer f225.000 op gebracht. De Kon. Nederlandsche Petro leum Mij. heeft besloten de 4 pet. obligatie leening groot f72millioen per 1 Mei a.s. geheel af te lossen wegens gebrek aan emplooi voor liquide middelen. De Duitsche handelsbalans werd in 1937 afgesloten met een uitvoersaldo van Rm. 443(v.j.550) miilioen. De steenkolenproductie der Limburgsche mijnen was in 1937 een hoogterecord voor alle tijden en bijna 11 /a miilioen ton hooger dan in 1936. Amsterdam geeft grond. Na uitvoerig debai heeft de Amsterdamsche Gemeenteraad met 32 tegen 10 stemmen besloten een crediet van f 1.200.000.beschikbaar te stellen voor het gereedmaken van een militair oefeningsterrein in den Riekerpolder nabij Schiphol, als consequentie waarvan de regeering bereid zou zijn een garnizoen Lucht doelartillerie in de hoofdstad te ves- stigen. Echter werd het voorstel van B. en W. om dit terrein kosteloos ter beschikking van het Rijk te stellen, aldus geamendeerd, dat de Gemeente opnieuw met het Rijk zal onderhan delen om voorwaarden vorm enduur der beschikbaarstelling opnieuw vast te stellen. Een vliegtochtje met rare gevolgen. Woensdagmiddagheefteen militair vliegtuig gedurende enkele oogen- blikken betrekkelijk laag over de bebouwde kom van Venlo gecirkeld. Mejuffrouw W., wonende aan de Burgemeester van Rijnsingel,schrok tengevolge van van het geronk van den motor zoodanig, dat zij het bewustzijn verloor tegen de kachel viel waardoor zij verwondingen op liep de politie stelt een onderzoek n. ongewenschte vermindering zou weten. Het was de gewoonte, dat, wanneer de familie B. een avond uitging, de dag dienstbode A. van B. en haar zuster M. van B., beiden wonende te Sassenheim, bij de kinderen kwamen oppassen. Donderdagavond gingen de heer en mevrouw B. weer uit en de dienstbode en haar zuster kwamen zooals gewoon lijk, op haar post. Omstreeks half 12 in den avond kwam de familie B. thuis en de gezusters gingen daarna per rij wiel naar huis. De politie had zich in de buurt van de woning van den heer B. verdekt opgesteld en voordat de zusters het huis van B. hadden verlaten, had de politie reeds een zak met appelen ge vonden. welke de dames tevoren op het erf hadden klaargezet. Toen de zusters buiten kwamen, zetten zij den zak met appelen op de fiets. Op dat oogenblik arresteerde de politie het tweetal De beide zusters bekenden reeds geruimen tijd een groote hoeveel heid kleeren en eenige sieraden van de familie B. te hebben ontvreemd. Wan neer de familie B. ui was, zochten zij rustig alles van haar gading op. Bij een huiszoeking in haar woning vond de politie een groote hoeveelheid dames- en kinderkleeding, zeven paar schoe nen en laarzen, leesboeken en een gou den dameshorloge. De zusters zijn na verhoor op vrije voeten gesteld. In een beerput gestikt Gistermiddag is de 60-jarige ge huwde landbouwer J. van Zon te Drunen in een beerput gevallen en gestikt. Eerst eenigen tijd na het ongeluk werd het slachtoffer gevonden. Lijk op de spoorbaan gevonden- Op de spoorbaan Gouda Den Haag is vanochtend omstreeks acht uur het lijk gevonden van een man Op verschillende plaatsen vertoo- de het lichaam verwondingen en vooral het hoofd bleek ernstig te zijn verminkt. Het slachtoffer is de 49-jarige Jacob Bakker, wonende aan het Westeinde te Den Haag, van beroep chauffeur in dienst van den Rijks waterstaat. De toedracht van het ongeluk is nog niet vastgesteld kun nen worden. Verkeersongelukken. Gisteravond is op den Soesterweg te Amersfoort nabij Birkhoven de 43-jarige P. uit de Fuchsiastraat aan gereden door een auto met bloemen uit Alphen aan den Rijn, bestuurd door van G. Het slachtoffer kreeg een zware hersenschudding en werd naar het St. Elizabeths-ziekenhuis vervoerd. De autobestuurder reed rechts van den weg P. liep met twee andere personen, van wie een bovendien nog een fiets bij zich had, op het fietspad. De weg is ter plaatse zeer onvoldoende verlicht. Lijk aangespoeld Gisteren is op het Bloemendaalsche strand het in staat van ontbinding verkeerende lijk aangespoeld van zekeren J. J., die volgens verklaring van den burgemeester van Breskens eenigen tijd geleden uit die gemeente was verdwenen. Het lijk is naar de algemeene begraafplaats te Bloemen- daal overgebracht. DIEFACHTIGE DIENSTBODE. Reeds geruimen tijd bemerkte de fa milie B. te Oegstgeest, dat, hoewel zij de garderobe en de linnenkast steeds aanvulde, deze met groote snelheid verminderde. Ten einde de oorzaak hiervan te ontdekken, nam men de po litie in den arm. Men had het vermoe den dat de dienstbode meer van deze f f Heden overleed te f Utrecht tot onzediepe droefheid, na een kort stondige ongesteldheid en voorzien van de H.H. Sa cramenten der Ster en den, onze dierbare Vader, Behuwd- en Grootvader, DE HEER Johannes Verhoef Weduwn van Mejuffrouw Wijnanda van Mourik in den ouderdom van bij na 77 jaar H Verhoef M.A C. Verhoef, van Duimen en Kinderen Waalwijk, 21 Jan. 1938. wegens huwelijk der tegenwoor dige. Zelfstandig kunnende werken eenigszins bekend met koken. J. TAUSCH, Grootestraat Waalwijk. A - I' Haaften—W.S.C. Een zware dobber. Met een uitwedstrijd tegen Haaften, krijgt WSC morgen een Jieel moeilijk karweitje op te knap pen, le meer daar Haaften voor iedere club, voor al op eigen terrein een lastig te bestrijden tegen stander is. Dit hebben er reeds velen aan den lijve moeten ondervinden en het feit dat Haaften op eigen terrein nog slechts een nederlaag leed, zegt ge noeg. Daar komt dan nog bij dat deze ploeg zekei revanche zal willen nemen voor de 62 neder laag indertijd op het WSC-terrein geleden. Zooals men ziet, genoeg omstandigheden die WSC het hoofd zal hehbn te bicden. Wij zijn zoo vrij te betwijfelen of dit gemakke lijk gaan zal, te meer daar Haaften niets meer te verliezen of te winnen heeft, terwijl er daar entegen voor WSC zeer veel op het spel staat. Wij vertrouwen evenwel dat de WSC'ers zich door deze omstandigheden niet af zullen laten schrikken en zich van het begin tot het einde geheel zullen geven met den vasten wil om tb zegevieren. Zal dit Inderdaad het geval zijn dan komen de WSC'ers niet met ledige handen te rug, integendeel, want dan komt er nog hij dat de kansen op het kampioenschap aanmerkelijk gestegen zijn. WSC'ers houdt dit laatste voor oogen. Personen die de reis mee willen maken kunnen zich tot Zondagmorgen opgeven bij Si garenmagazijn Moonen, Grootestraut, alhier. WSC 2 speelt ditmaal een uitwedstrijd tegen BW 3. Aan de WSC'ers de moeilijke taak om dezen wedstrijd tot een goed einde te brengen, of minstens de nederlaag eervol te doen zijn. WSC 4 speelt thuis tegen Vlijmen 2. JULIANA. Zondag a.s. moet het eerste elftal een compe titie-wedstrijd gaan spelen in Vlijmen. Dit is weer een zware wedstrijd voor onze geel-zwarten, daar Vlijmen vooral op eigen terrein een gevaarlijkb tegenstander is, gezien ook haar groote overwin ning Zondag j.l. op Zaltbommel behaald. Wij vertrouwen dat de Juliana-spelers zich van af het begin af aan met volle kracht in den strijd zul len werpen om te trnchten de punten te behalen. Met belangstelling zien wij den uitslag tegemoet. Juliuna2 speelt een thuiswedstrijd tegen BVV 3. Het is weer enkele weken geleden dat onze re serves in den strijd zijn geweest en ook dit be loofd nog een spnnnenden strijd te worden. Aan- van 2 uur. Jullanu 3 speelt eveneens op eigen terrein en ontvangt Haarsteeg 2. Ook voor ons derde elftal een wedstrijd van groot belang met het oog op de bovenste plaats. Aanvang 12 uur. KWB R.W.B.—G.V.V. Zondag slaat er voor RWB1 een thuiswedstrijd op het program en wel tegen GW uit Geldcr- malsen. Danr deze de eerste ontmoeting is, zullen wij de kracht van deze vereeniging moeten zoeken uit haar positie op den ranglijst, en dit valt wel eenigszins ten gunste van GW uit. Of dit in den wedstrijd van Zondag van eenlgcn invloed zal zijn, meenen wij te moeten betwijfelen, waar RWB op eigen terrein nog maar een nederlaag leed, en wij onze jongens ook thans een goede kans voor de overwinning geven. Het wordt echter een beetje noodzakelijk want de positie die thans op den ranglijst wordt ingenomen, zal voor RWB een reden te meer zijn, zich van haar beste zijde te laten zien. Zoo staat er voor de talrijke sport liefhebbers een interessante onmoeting te wachten die door een flinke belangstelling zal worden be kocht, temeer nog daar er in onze plaats geen enkele belangrijken wedstrijd wordt gespeeld. Deze wedstrijd vangt aan om half drie. Het tweede elftal gaat naar Tilburg om daar Longa 3 partij te geven. Wij zijn geneigd te reke nen naar de successen der laatste wedstrijden, om haar een kans te geven op een gelijk spel. Het derde elftal gaat bij SVK in Kaatsheuvel op bezoek. Er begint thans cenig schot te komen in de competitie. Zondag a.s. speelt tenminste HEC haar derde wedstrijd in het nieuwe juar, waarvoor OSS uit Oss aangewezen is. De sportparkbewoners zijn altijd zeer prettige tegenstanders geweest, welke op faire manie» voor een spannenden wedstrijd te zorgen. De wedstrijd in Oss werd door HEC met 61 gewonnen wat niet wil zeggen dat thans de geel zwarten de overwinning zoo maar voor het op rapen hebben. De Ossenaren hebben zich den laatsten tijd flink hersteld, zoodat de HEC'ers terdege op moe ten passen, willen zij niet aan een onaangename verrassing bloot gesteld worden. Er mogen geen punten meer verloren gaan om niet te ver achterop te raken, dus vertrouwen wij dat allen hun uiterste best zullen doen dit te voorkomen. Aanvang 2 uur op het lIEC-terrein. Het tweede elftal moet naar Hilvarcnbcek om Volharding partij te gaan geven. Een gelijk spel zou hier al zeer mooi zijn. Zaterdag 12 Februari geeft HEC in de zaal van den heer v. Boxtel voor leden, donateurs en sup porters een feestavond. Een prima programma is opgezet, waarvoor o.a. het Duo Ilentom is ge- eugageerd. Degenen welke voor een uitnoodiging in aan merking denken te komen, kunnen deze tegen een geringe vergoeding bij het (Bestuur verkrijgen 12 cachets 50 ct. Bij Apothekers en Drogisten.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 3