Plaatselijke Berichten H.deBont-v.Hulten Heerenkleeding naar maat VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Zaterdag 29 Januari 1938 No. 9 De Echo van het Zuiden Derde Blad OVERZICHT Gas~, Electriciteit- en Water bedrijven dienstjaar 1937* Witter dan wit DRUNEN. „Wroeging." Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- omstandig s J 3 i a angepast. R.K. Middenstandsvereeniging. GAS. ELECTRICITEIT. WATER. M3 AANTAL VERBRUIKERS OP 31 DEC. IVOROL 39619 112592 211951 876 50 1282 21 915 38 926 1300 32 953 1261 2187 1268 2221 1548 115 1663 1618 108 1726 Laat dit ons tot leering strekken I Onderwijzer te N. O.-Indië. „Charley Chan in Circus.'' t Kath. Jonge Middenstand. Cato Engelen-Sewing. Landstorm. Film. De tramrails. Aanrijding. »De meisjes van de Missienaai- kring St. Antoniusparochie hebben er het beste van gemaakt, wat er van te maken is», sprak voor den aanvang der uitvoering de Z.Eerw. Heer Pastoor Verhagen in zijn kort openingswoord. Wij kunnen dat ten volle beamen, de stampvolle zaal zal dit wel - vJeheel met ons eens zijn. Het doet ons genoegen, nu eens niets anders dan woorden van lof te kunnen schrijven over het spel der dames executanten bij de opvoe ring van het tooneelspel «Wroeging Er is met zooveel liefde en toewij ding gespeeld, dat onze toch reeds hooge verwachtingen, verre over troffen zijn* en dan te bedenken dat vtlen der damesmedespelende voor het eerst het moeilijk terrein der planken betraden. Voor een niet gering deel slaat dit succes terug ©P t zeer bekwame werk van den regisseur Jac. M. Hidden, die de dames de eerste be ginselen der tooneelkunst moest bijbrengen, en daarin geslaagd is op een wijze die boven alle lof is. Het zou ons te ver voeren het spel van allen onder de loupe te nemen, maar zonder de overigen ook maar iets te kort te doen, verre van daar, is hier toch een bijzonder wooid van waardeering op zijn plaats vooi het spel van de dames Mien Beerens (Topy Diemers), Emma v. Boekei Bets Looman) en Jeanne Donkers Truus van Brp), waarbij nie ver geten mag worden Risa Smolders, de ziekenzuster. Deze dames speelden terecht als voor het tooneel geboren. Frap. peerend was het spel van Mej. M. Beerens, door wroeging gefolterd, welke gemoedstoestand zij zoojuist door gebaren en gelaatsmimiek wist uit te beelden. Ook mej. v. Boekei, die in de oogen der overige een avonturierster was en zich als zoo danig in haar spel ook op perfecte wijze uitte, mej. Donkers, het koude cynische wezen, een meisje zondei hart kon men het noemen,speelden haar rol onbevangen; volkomen natuurlijk, zonder een spoor van theatraliteit. Dan noemden wij nog de ziekenzuster, mej. Smolders, die wonderwel in dezen rol paste en zich in alles een echte ziekenzuster toonde, die overal en op alles raad weet. Verder hebben wij ook waarnee- ring voor het spel der overige dames, Marie Schoemans, Riek Dumoulin, Anna Adnaansen en Marie v d. "^beld dat getuigde van ijverige, maandenlange studie. Zij wisteh zich dan ook volkomen aan het spel dei- anderen aan te passen. Het kan dus met een gerust hart gezegd worden, dat deze uitvoering voor de volle 100 pet. geslaagd is, waarmede tevens het mooie doel, steun aan de missie, bereikt kon worden. Na afloop werden aan Mej. M. Smolders,presidente van den Missie- naaikring, die zich voor deze uit voering enorm veel moeite gegeven heeft bloemen aangeboden, hetgeen door de zaal met een daverend ap plaats begroet werd. Inderdaad, de dames hebben eer van haar werk gehad Gisterenavond hield de R.K. Mid denstandsvereeniging in de achterzaal van Hotel Verwiel, onder leiding van den heer J. van Eijkelenburg, de alge- meene jaarvergadering. Na een kort openingswoord door den Voorzitter werd door den penning meester, den heer D. van Os, een keurig finantieel overzicht gegeven. De heeren A. Holtgrefe en H. van Huiten, controleurs der boeken en bescheiden, verklaarden dat alles in orde is bevonden en dat het boekjaar sluit met een goed slot van f 132,80. Vervolgens werd door den secretaris {•en breedvoerig jaarverslag uitgebracht. Daaraan ontleenen wij Aanvankelijk liet het jaar zich aan zien, dat de genomen monetaire maat- elken zakenman, na de steeds voort - durende prijsdalingen van de aan de devaluatie voorafgaande vier jaren, verlangend werd uitgezien. Deze vier jaren hebben immers kapitalen doen inboeten'aan afschrijvingen op voor raden, aanpassingen aan nieuwe pro ducten, welke goedkooper naar j-oren te brengen waren of waarin nieuwe mogelijkheden werden gezien door z.g. modeuitvoeringen,waarbij dan natuurlijk de degelijkheid vaak in het gedrang kwam. Het gevolg van deze uiting van nieuwe krachten was, dat al deze ver beteringsverschijnselen, voor zoover het den binnenlandschen handel en industrie betrof, weer grootendeels teniet gingen door de steeds scherper doorgevoerde mechanisatie en hoofd zakelijk door het zich niet aanpassen van loonen en salarissen aan de prijsstijgingen werden aanvankelijk slechts met enkele centen gevoeld totdat wij nu eerst aan de periode gekomen schijnen te zijn waarin de mindere koopkracht van het doorsnee publiek zich misschien met 10 tallen percenten blijkt te doen gevoelen. Het algemeen verschijnsel van groote slapte schijnt dan ook in de zaken en be drijven te dateeren van ongeveer 4 k 5 maanden terug. Intusschen zijn de reserves van den handeldrijvenden en industrieele midden stand zoo schrikbarend gedaald door al deze voorafgaanoe fluctuaties van de laatste 4 jaren, dat er geen enkele reden is om dit nieuwe jaar te be-»- schouwen als het begin van een nieuwe jaartelling en er mag dan ook wel uitdrukkelijk op gewezen worden, dat slechts uiterste krachtsinspanning en samenwerking onzen ondergang kan doen keeren. Het zal wederom een jaar van aanpassen worden, laten we dan trachten dit tenminste in onderling verband te doen, waar onze op zich zelf staande krachten te kort schieten, temeer waar wij ook in onze gemeente nog gedeeltelijk afhankelijk zijn van het wel en wee van een eenzijdige industrie en dus nog sneller eventueele teruggang in zaken constateeren dan wanneer hier gemengde industrie bestond. Verder bleek uit het verslag nog dat het ledental sterk is toegenomen. De Voorzitter dankte secretaris en penningmeester voor de door hen uitgebrachte jaarverslagen en stelde vervolgens aan de orde de verkiezing van bestuursleden. Benoemd werd den heer A. Meijs, terwijl van Eijkelenburg met bijna algemeene stemmen werd herkozen. Besloten werd de Santos-commissie te ontbinden en het bestuur met de werkzaamheden daarvan te belasten. Daarna verkreeg de heer J. v. Driel uit Den Bosch het woord om een bespreking te houden over de Vesti gingswet. In het eerste gedeelte van züne interessante bespreking wees spr. op de diverse instellingen, die dank de organisatie ziin gekomen en dagelijks in contact staan met de regeering. Daardoor kunnen de belangen van den Middenstand beter naar voren worden gebracht. In het tweede gedeelte van zijne bespreking wees spr. erop welke eischen de Vestigingswet stelt. Duidelijk deed hij naar voren komen dat de beun hazen geen gemakkelijk werk meer zullen hebben. Nadat nog vele vragen waren gesteld welke tot aller tevredenheid werden beantwoord, dankte de Voorzitter den spr- voor diens leerzame bespreking. HET BAL VAN DE RIJKSVAKSCHOOL. De jaarlijksche balavond van de Rijksvakschool te Waalwijk, zal niet zooals wij aankondigden op 5 Fe bruari in hotel Verwiel gehouden worden, doch Maandagavond 7 Fehr. in Musis Sacrum. De muzikale leiding berust hij „The Darling Band". „VOLGT ONZE VANEN". In Musis Sacrum werd Donderdag avond een vertooning gegeven van den Sport-propaganda-film „Volgt onze Vanen". De film, die vertoond werd op initia tief van de Christ. Gymnastiekver- eeniging „Kracht en Vlugheid had ten doel propaganda te maken voor de sportbeweging in Christelijk verband en gezien de geheel bezette zaal, zal dit doel zijn uitwerking niet missen. Ook werd nog vertoond een Droste- reclamefilm, die een goed beeld gaf van dit geweldige bedrijf. Het was een geslaagde avond. BIJZ. VRIJW. LANDSTORM AFD. WAALWIJK. .jïp.'»S£ri?:fP r Woensdagavond 1.1. hield de Afdee- vaandel, filmavond enz. Spr. wekte daarbij tot meerdere aandacht op voor de land- of schiet- dagen, die telkenjare in deze afdee- ling, de Meijerei, worden gehouden. Het ledental ging in het afgeloopen jaar met 8 vooruit. Een 17-tal nieuwe abonnees gaven zich op voor 't speciale blad van den B.V.L. Hierna werd iedere aanwezige in bet bezit gesteld van een mooie repro ductie van het schilderstuk dat als huwelijks-cadeau door de B. V L. 't prinselijk paar is aangeboden, waar na tot prijsuitreiking werd overge gaan. De volgende resultaten waren be haald A. Scherpschutters 1. L. v. d. Bogaart 84 punten. 2. L. Dekkers 84 pnt. 3. S. IJpelaar 77 pnt. 4. A. Gadellaa 77 pnt. 5. M. Alewijn 76 pnt. 6. A. de Rooij 74 pnt. 7. G. v. d. Hoek 71 pnt. 8. Chr. de Rooij 70 pnt. 9. J. Eikenbroek 70 pnt. 10. H. Nou wens 69 pnt. 11. L. Mombers 62 pnt. 12. L. Schapendonk 55 pnt. 13. J. Wagemakers 49 pnt. regelen den toestand zouden verbeteren, Waalwyk van den Bijzonder Vrij- ..„i hoto maatreoe en misschien J hoewel deze maatregelen misschien door ons land te laat werden toegepast in vergelijking met de toonaangevende finantieele landen rondom ons. Het •erste gevolg van deze maatregelen as een opleving in de werkzaamheden oofdzakelijk van scheeps- en export- edrijven met een kleine doorsijpeling aar de achtergelegen industrieën Het tweede gevolg van deze maat regel was een algemeene prijsstijging van grondstoffen, halffabrikaten en afgewerkte producten, waarnaar door willigen Landstorm haar jaarlijksche prijsuitreiking in het café van de R.K. Werkliedenvereeniging. De commandant, de heer Lambert Mombers, opende de vergadering en heette de aanwezigen hartelijk wel kom. In het kort releveerde spreker de voornaamste gebeurtenissen van het afgeloopen, zooals de schietdag te Tilburg, de installatie van de plaat selijke commissie, uitreiking van het 1 936. 1 93 7. M3 M3 Productie 834209 846455 Aflevering Gewoon gas (voor alle doeleinden) 448611 455607 Muntgas 224281 224751 Openbare verlichting 88009 91729 Aflevering totaal 760901 772087 kWh kWh Stroominkoop 573954 626569 Aflevering Gemengde tarieven 323273 370985 Krachttarieven 191866 182813 meer 12246 M3 of 1.47% meer meer meer 6998 470 3720 M3 M3 M3 of of of 1.57% 0.21 4.23% h. Gewone Schutters 1. M. Adriaanse 72 punten. 2. J. Roetman 71 pnt. 3. M. v. Leent 67 pnt. 4. C. Rekkers 66 pnt. 5. A. v. Hoof 64 pnt. 6. J. v. d. Pennen 63 pnt. 7. P. v. Brunschot 58 pnt. 8. M. v. d. Wiel 56 pnt. 9. W. de Leeuw 54 pnt. 10. E. Bos 54 pnt, 11. H. Klerkx 54 pnt. 12. J. Reus 54 pnt. 13. P. Verheist 51 pnt. 14. J. v. d. Griendt 46 pnt. 15. J. Schapendonk 41 pnt. 16. M. v. Rijswijk 27 pnt. c. Motordienst 1. A. v. d. Werken 69 punten. 2. .1. Trimbach 60 pnt. 3. J. v. Nijnatten 55 pnt. 4 P. Verhagen 42 pnt. 5. G. Knepflé 24 pnt. 6. L. Schilders 24 pnt. 7. Rozenbrand 18 pnt. 8. H. Muller 17 pnt. Enkele aanwezigen van de laatste lichtingen gaven zich nog als lid op. Na een gezellig samenzijn werd het „Wilhelmus" gezongen, waarna de plaatselijke leider de vergadering sloot. Openbare verlichting 3269 Aflevering totaal 518408 Opgepompt 215299 Aflevering Per waterweler: Aan particulieren 57351 Aan industrie, gemeentebedrijven en -diensten en bouwwater 37388 Per abonnement: 108560 Aflevering totaal 203299 Gas verbruikers. Gewone gasmeters (jewone muntgasmeters 3233 557031 M3 227951 meer 52615 kWh of 9.17% Na de wijziging der tarieven op l-7-'36 is de lichtstroom- en krachtstroomafgifte niet meer nauwkeurig te scheiden en zijn deze opgaven slechts benaderend. minder 36 kWh of 1.10% meer 38623 kWh of 7.45% meer 12652 M3 of 5.88% worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct 59740 meer 2389 M3 of 4.17% meer meer meer 2231 4032 8652 M3 M3 M3 of of of 6 3.71% 4.25% 981 943 1924 992 940 1932 Waterverbruikers per meter. Huishoudelijk waterverbruik Industrieverbruik, woningbouw, gemeentebedrijven en gemeentediensten Per abonnement waarvan onbewoond Electrlelteltsverbrulkers. Lichtstroom verbruikers Krachtstroomverbruikers De bevolking van China lijdt dagelijks onder de schrikwek kende gevolgen van lucht bombardementen, waartegen zij niet beschermd is. Naar wij uit goede bron vernemen is onze plaatsgenoot dhr. J. B. v. Zon, uit militairen dienst in N.O.- Indië eervol ontslagen en voorts tewerk gesteld als onderwijzer te Sragen op Java. EEN PRACHTIGE BEKRONING. Op de groote tentoonstelling der Tilburgsche Vogelclub Tilburg heeft de heer C. Witlox, Waalwijk met zijne collectie postduiven wederom pracht- successen behaald en was dit 'n waar dig slot van het schitterend tentoon stelling seizoen, dat achter den rug is. Hij behaalde met 23 vogels 22 prij zen. Bij de vele eerste prijzen nog 8 eere-pi ijzen en den eere-beker der ten toonstelling voor de beste collectie in* gezonden Postduiven. BIOSCOPEN. THEATER MUSIS SACRUM. „Krullekopje". Musis Sacrum projecteert deze week een programma, dat werkelijk buitengewoon kan worden genoemd Na een geestige teekenfilm en interessante actualiteiten uitbinnen- en buitenland gaat »Charley Chan in het Circus.» Een buitengewoon sensationeele detective film, spelende in de romantieke sfeer van een wereldcircus, met in de hoofdrol de beroemde Warner Oland. Voor liefhebbers van goede sensatie en van circusfilms valt hier te genieten. Na de pauze loopt Shirley Temple MAGGI PROPAGANDAFILM. Vanaf deze plaats willen wij de aan dacht van onze lezers vragen voor de propagandafilm-vertooningen van de firma Maggi op Maandag a.s. in de R. K. Gildenbond. Vertoond zal worden een twee-dee- lige film van het zeer interessante en geweldige bedrijf van de fabriek van Maggi's Voedingsmiddelen, getiteld: „Vruchtbare Bodem" en „Nijvere Han den". Deze film, die in twee gedeelten zal worden vertoond, staat op een hoog plan en is alleszins de moeite van het in haar meest gevierde him >>Krulle- vochten voor goud en romantiek. Hel verhaal is van het begin lot liet eind vol spanning en sensatie. De ont dekking van rijke goudaders in bet gebied van de Yukon luidde voor Alas ka een emotievollen tijd in. Ruw ge weld en vechtpartijen waren onder de goedzoekers aan de orde van tien dag en in deze samenleving van sterke, voor niets terugdienzende kerels, heerschten naast een begin moraal tal van ongeschreven wetten. Hel is een pittig verhaal van gul goud en roode lippenbaat en hartstocht in de sneeuwvelden van Alaska. SCHAAKSEANCE. .Wij willen nog even de aandairhl vestigen op de interessante schaak- seance die hedenavond in café „Molen vliet" gegeven wordt door den be kenden schaakmeester Oskam. Voor nadere bijzonderheden verwij zen wij naar de advertentie voorko mende in dit nummer. lijk en is hij eenmaal verworven, dan is hij spoedig weer vergeten. Raakt daarbij de kunstenaar of kunstenares door het klimmen der jaren uit de gunst van het publiek, dan krijgt de roem zelfs een legen darisch karakter. Dit betrof velen, dit betreft ook de eens in ons geheele land zoo jopulaire coloratuurzangeres Cato ingelen-Sewing, die gisteren den eeftijd der sterkeren, de 70 jaren, rnging. Vlaamsche van geboorte en ook in Antwerpen eenmaal bekend zij was ook nog eenige jaren ver bonden aan de opera in Hannover - heeft zij toch verreweg het groot ste aantal jaren van haar kunste naarsloopbaan in de Nederlandsche concertzalen en schouwburgen door gebracht. Met en naast Orelio, Chris de Vos, Jef van Duinen, Desiré Pauwels, Irma Lozin heeft zij als prima-donna van tal van Neder landsche opera-ensembles deel uit gemaakt. Nauwelijks was het eene gezelschap gefailleerd of ontbonden, of het andere verrees weer en steeds was het Cato Engelen Sewing, wier naam voorop prijkte om te trachten de Nederlandsche opera eindelijk in het leven te houden. Dat zulks nooit is mogen gelukken, heeft nooit aan haar gelegen, want zij kon ontzettend veel werk verzetten, beheerschte het toentertijd gangbare repertoir en wanneer de zomer in het land was, trok zij stad en land af om zoogenaamde operaconcerten te geven. Ook in Den Bosch, ja in geheel Brabant, (ook in Waalwijk, Red.) trad zij herhaalde malen op en het zijn de bejaarden niet alleen, die zich de elegante, knappe zange res met haar zuivere sopraan en haar parelende coloratuur nog zul len herinneren. Langzamerhand verdween zij van het tooneel. Zij heeft niet geaarzeld toen haar stem in omvang en kracht gingafnemen om de plaats in te ruimen voor anderen. Die zijn er gekomen Helène Cals kwam haar genre het dichtst nabij, maar een tweede Cato Engelen-Sewing is nog niet opgestaan. Zij was een sopraan, zooals Orelio een bariton was: door en door muzikaal, van alle markten thuis, altijd gedisponeerd en steeds opgaand in haar kunst, die voor haar vak was geworden. Op Maandag 14 Februari zal men haar huldigen in het Amsterdams Concertgebouw. Men zal haar dan nog eenmaal kunnen zien, toege juicht door velen, toegezongen door vooraanstaande zangers en zange ressen. Men zal haar dan toonen dat men Cato Engelen-Sewing niet vergeten heeft, al heeft de Neder landsche nachtegaal al vele jaren gezwegen. bekijken waard. Bovendien zullen de bezoekers over tuigd worden van de groote waarde die aan de Maggi's Viedingsmiddelen moet worden toegekend en die daarom terecht in geen enkel huishouden mo gen ontbreken. De voorstellingen vangen aan om 2.30 uur 's middags en 8 uur 's-avonds. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: Een fietstaschje, een bestelmandje, een portemonnaie met inhoud, een parapluie, een blauw leeren dames- tasch, een offerbusje St. Vincentius- vereeniging. Verbetering Prov. wegen onder Vlijmen-Drunen-Waalwijk. Ten overstaan v. d. Provincialen Waterstaat van Noord Brahantwerd onder bestek No. 24 (raming f 54.400) aanbesteed het vernieuwen kei- en klinkerstratingen onder de gemeen ten Drunen, Waalwijk en Vlijmen. Ingeschreven werd als volgt Gebr. de Kok, Culemborg L. J. v. d. Ven, Vlissingen I. van Ouden, Dordkil F. v. d. Pluijm, Rosmalen J. Wilgers, Nieuwkuijk H. Kleinloog, Genderen H. Oosterwold, Dofdrecht A. Mulder, 's Bosch N.V. Boesewinkel, Nijmegen G. J. Vissers, Drunen P. v. Oort, Raamsdonk Gisteravond hield de K J.M.V, in den R.K. Gildenbond haarl4-daag- sche vergadering. De Eerw. Pater Faberius S. J sprak daarbij over »De ordening in de hedendaagsche standsorganisa ties®. f 58.640.— f57.400.— f 56.800.— 56.200. f55.460.- f 53.975.- f53.700.- f53.400.— f 53.200 - f 53.758.- f52.885.- kopje.» Ze wordt hierin bijgestaan door John Roles en Roebelle Hud son. Het is het gevoelige verhaal van een lieftallig weesje, dat met haar oudere zusje in een weesbuis een gestrenge opvoeding geniet. Door haar vroolijkheid en hartelijkheid weet de kleine Shirley echter de aandacht te trekken van een der regenten, een knappe rijke jongeman, die de beide zusjes in zijn huisop- •neemt. De beide meisjes nemen al spoedig zoo'n belangrijke plaats in in het huis en het hart van de jongeman, dat deze het oudste zusje trouwt Dat dit echter niet zoo een voudig gaat als hier beschreven, zal men zich kunnen indenken Voordien wordt er nog heel wat fraai spel, leuke liedjes en fraaie dansen ten beste gegeven. «Krullekopje» is Shirley's geluk kigste en meest natuurlijke film, die men meermalen zal willen zien. LUXOR BIOSCOOP. „ALS DE NATUUR ROEPT". „Als de natuur roept..." is in zoo verre een merkwaardige film, dat zij met evenveel succes gedraaid kan worden in een groot eerste-weeksch theater, waar zelden „sensatie" op het doek komt, als in een kleine provin cie-bioscoop, waar het publiek van „sterken kost" houdt. Het is een pit tige avonturenfilm, die echter ook een dosis romantiek en spel brengt een verhaal uit de sneeuwvelden van Alaska, vol spanning en actie, met een prachtige liefdesgeschiedenis, een do sis humor en een uitmuntend scenario. Clark GaBle, de lieveling van hel pu bliek speelt zijn hesten rol in dit for- sche drama van de goudvelden in Klondike, waar mannen als beesten t JAN VERSTERREN. Zoo juist vernemen we dat de be kende oud-Waalwijksche schoenmaker Jan Versterren, die vele tientallen jaren in Amerika woonde, maar z'n geboorte plaats en vaderland niet vergat, meer malen hier z'n vacantie doorbracht en met alles in Waalwijk meeleefde. 13 Januari in den ouderdom van 79 jaren in Chicago is overleden en 15 Januari is begraven. DE VUILNISSTORTPLAATS BIJ BIJ VLIJMEN. Den Bosch in ongelijk gesteld. Het gemeentebestuur van de ge meente Vlijmen is onlangs bij de Kroon in beroep gekomen tegen een besluit van Gcd. Staten van Nooru- brabant van 30 Desember j.l., waarbij aan 't college van B. en W. van 'sHer- togenbosch voor een proeftijd van 2 jaren voorwaardelijk vergunning is verleend tot het oprichten van een vuilnisstortplaats op een stuk grond gelegen aan den provincialen weg van 's-Hertogenbosch naar Vlijmen. Thans is hij Kpn. Besluit het voor noemde besluit van Geel. Staten van Noordbrabant vernietigd en is de ge- vraagde vergunning geweigerd. Overwogen is o.m., dat op grond van de overgelegde ambtsberichten moet worden aangenomen, dat, gezien de ervaringen, die zijn opgedaan met vuilnisbergplaalscn en in het bijzon der ter zake van het besmettingsge vaar van slooten door ratten, niet ge zegd kan worden, dat over de gevol gen van de inrichting niet met vol doende zekerheid kan worden geoor deeld, dal geen voorzieningen hekend zijn, waardoor aan het gevaar voor schade aan de gezondheid van de gebruikers van de nabij gelegen bad- en zwem inrichting ten gevolge van het in aan raking komen met water, dat besmet is door ratten, welke bij de vuilnis- bergplaats huizen, zou zijn tegemoet te komen, en dat Ged. Staten mitsdien instede van de vergunning voor een proeftijd te verleenen, afwijzend op de aanvra ge hadden behooren te beschikken. Wij lezen in de Prov. Bossche Cl I. Het behalen van roem in de re produceerende kunst wei eld is inoei- (Zie verder Vervolg Provinciaal Nieuws, achterzijde). De Gewestelijke Landstormcom missie »de Meijerijhoudt op Dins dag 1 Februari a.s. des n.m. half acht een vergadering in de zaal van het meisjespatronaat. Als spreker zal optreden oud- wethouder M. Krijgsman uit 's Bosch, terwijl nog het woord gevoerd zal worden door den heer F. W. van Beek, burgemeester van Boxtel en voorzitter der Landstormcommissie benevens den aangewezen comman dant Luitenant-Kolonel W. Hafke- meijer. Woensdagavond werd voor een volle zaal der Meisjescongregatie een film vertoond door Pater v. Vlijmen, Dominicaan. De film »Het Kruis op de Rots«, een stuk missieleven op de film. en de vrolijke éénacters hebben de aanwezigen eenige leerzame en ge notvolle uren bezorgd. Met het opbreken der tramrails is men reeds op Drunens grond gebied gekomen. Het werk vordert snel en zijn wij goed ingelicht (wij geven 't onder voorbehoud), dan zullen met April de tramrails opgeruimd moeten zijn van den Rijksgrond in den Dru- nenschen Overlaat. Woensdagmiddag had op den Heusdenschen weg een aanrijding plaats tusschen de B.B.A. bus be stuurd door chauffeur J. Peynen- burg uit Drunen en een wagen be laden met dennensparren van land bouwer v. Weert uit Drunen. De autobus kwam uit de richting Heusden, terwijl de wagen in de richting Heusden reed. Op een gegeven moment begon de autobus te slippen en reed den wagen aan de voorzijde aan. Door snel wegspringen ontkwam

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 9