Plaatselijke Berichten Woensdag 2 Februari 1938 No. 10 De Echo van het Zuiden. Derde Blad. Lang en gelukkig leve ons Koningskind. SPRANG—CAPELLE. DUSSEN. „HET GROENE KRUIS". 25-jarig bestaan. Het algemeen Groene Kruis, afd. Waalwijk, hield 29 Januari 1.1. haar al- gemeene ledenvergadering in het wijk- gebouw. voorzitter, de heer v. Gent heet te '-aanwezigen hartelijk welkom. Spr. zegt dat dit de 25ste algemeene vergadering van het Groene Kruis is en bij dit heugelijke feit wil hij daarom even stil staan. Het doet spr. genoegen te kunnen zeggen dat in al die jaren de liefde en toewijding voor het Groe ne Kruis-werk niet verminderd is. Een speciaal woord van dank brengt spr. aan den heer Versteeg een der oprichters en nog steeds bestuurslid, wiens ijver en vuur steeds dezelfde ge bleven zijn als 25 jaar geleden. Onze dank, zegt spr., moet echter op de eerste plaats uitgaan naar God, die nu 25 jaar geleden aan de oprich ters den moed en de lust heeft gege ven het Groene Kruiswerk ook hier tot stand te brengen en hen ook de kracht geschonken heeft om dat werk nog steeds uit te breiden tot wat het nu geworden is. Ook is dank ver schuldigd aan de velen die het Groene Kruis-werk hebben gesteund. Op de eerste plaats aan het gemeentebestuur, dat een warm hart en open oog voor het werk heeft, aan de diaconiën van de verschillende Kerkbesturen, en het bestuur van de maatschappij tot nut van het algemeen, die allen de vereeniging hebben gelukkig gemaakt met belang rijke subsidies. Spr. brengt ook dank aan de Groene Kruis leden in het algemeen omdat het Groene Kruis-werk door velen wordt gedragen. Al de voorbijgegane jaren is er steeds een goede geest van samenwerking ge weest. Spr. hoopt dat dit ook in de toe komst het geval zal mogen zijn. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Jaarverslag Secretaris. Hierna bracht de secretaris, de heer Wildeman verslag uit over het jaar 1937. Hieraan ontleenen wij: 4 Het Bestuur, de heeren van Gent, Hartog'en Muis waren aftredend. In den loop van het jaar bedankte de heer Goudberg als bestuurslid. Het aantal leden liep terug tot 410, hetgeen deels werd veroorzaakt door de mindere finantieelè draagkracht ten gevolge van de werkloosheid. Er zijn nu te velen, die het Groene Kruis alleen kunnen vinden als er hulp noodig is. Van het Magazijn werd veel gebruik gemaakt. 192 keer werd een artikel uit geleend aan 105 gezinnen. En het aan tal artikelen wordt nog steeds uitge breid. Dit jaar werd f 206.95 aan nieuw materiaal uitgegeven. Veel gebruik werd gemaakt van de linnenkast. Spe ciaal mag misschien nog wel even ver meld worden, dat het gebruik van alle artikelen geheel gratis is. De Wijkverpleegster Zuster Roos bleef wederom aan de Vereeniging ver bonden. In 1937 werden de volgende bezoe ken door haar afgelegd: Aan 180 zieken 2406 bezoeken. Aan 24 kraamvrouwen 522 bezoeken. Aan 21 TBC-gezinnen 344 bezoeken. Het aantal kraamvrouwen was bijna eens zoo groot als het vorig jaar. Die van de zieken ongeveer 10% meer. Het aantal bezoeken steeg hierdoor met circa 13%. Van het spreekuur werd betrekkelijk weinig gebruik gemaakt. Aan 4 patiën ten werd 26 keer hulp verleend. Het aantal sterfgevallen bedroeg 9, terwijl 8 ziekentransporten door haar werden ^geleid. Haar salaris werd met 100,— verminderd. In 1936 en 1937 heeft zij een cursus voor zuigelingenzorg ge volgd en op 11 Februari de diploma hiervoor behaald. Het Consultatiebureau voor Zuige lingen is sterk vooruitgaande. Hoewel sinds Mei j.l. om de 14 dagen bureau werd gehouden en het aantal zittingen daalde van 46 op 30, steeg het. aantal consulten van 375 tot 479. Het aantal nieuwe inschrijvingen bedroeg 60, waarvan 28 uit Waalwijk, 31 «nt Sprang-Capelle en 1 uit Kaatsheuvel. Door het stijgend bezoek moest het aan(-«l uitkleedtafeltjes aanmerkelijk Arden uitgebreid, terwijl vermoedelijk tog voor een lokaal voor het plaatsen an de kinderwagens gezorgd zal moe- en worden. Voor de vereeniging is een n ander een zeer verblijdend feit, te- neer daar een jaar tevoren sprake is jeweest om het bureau wegens te wei- ïig bezoek op te heffen. Het Consultatiebureau tot bestrijding ,van de T.B.C. werd wederom druk be- zocht. Dr. van Rees te Vugt leidt het bureau. Assistentie werd verleend door de Zusters van beide Kruisverenigin gen. Het Bestuur bestaat uit een aparte commissie gevormd door leden van het Wit-Gele en Groene Kruis Vereeni- 9in9- Het Wijkgebouw blijkt nog steeds een goede gedachte te zijn geweest. Want nog altijd weer blijkt, dat eene Groene Kruis afdeeling zonder wijkge bouw niet ideaal, maar bijna onmogelijk is. Het woonhuis is het geheele jaar verhuurd geweest. Door deze zoo ge lukkige exploitatie van het gebouw kon wederom een flink bedrag van de hy potheek worden afgelost. De finantiën geven op het eerste ge zicht geen aanlokkelijk beeld. Het te kort steeg van 260.22 tot 486.26. Anderzijds is echter voor pessimisme toch ook geen plaats. Want de inkom sten stegen met 69.20. Dat ook de uitgaven hooger waren, werd hoofdza kelijk veroorzaakt door toevallige om standigheden. Er werd bv 120.- meer voor verplegingsartikelen uitge geven dan een jaar tevoren, terwijl ook andere posten op de afrekening staan, welke het volgend jaar niet terugko men. De Afdeeling Huiszorg lijdt aan eene bijzondere ziekte. Nog steeds wordt ha re hulp te weinig ingeroepen. Hare fi- nantieele positie is zeer gunstig. Het batig saldo steeg met een bedrag van 54.85, zoodat thans 239.06^ 1" kas is. Gedurende 60 dagen werd hulp verleend. Vacantiekolonie. Het aantal kinde ren, dat naar'een vacantiekolonie werd uitgezonden, bedroeg 10 met 350 ver- pleegdagen. Elk kind werd 5 weken uitgezonden. Nog te weinig wordt be seft, welke goede resultaten dit werk oplevert. 35 dagen in eene ideale om geving aan zee of in een boschstreek is voor vele kinderen een bron van nieuwe levenskracht. Dit jaarverslag werd onder dank zegging onveranderd goedgekeurd. Aan het jaarverslag van den pen ningmeester, den heer Maijers, ontlee nen wij het volgende. Ontvangen werd in totaal 2356.56. De uitgaven bedroegen 2842.82. Het nadeelig slot is dus 486.26. Hierbij is echter nog een voordeelig saldo van 127.60 van de poppententoonstelling buiten beschouwing gelaten. De ontvangsten bestonden o.m. uit: contributies 758.65: subsidies 840: bijdrage T.B.C.-commissie 346. Onder de uitgaven staat o.m. ver meldt: aankoop verplegingsmateriaal 206.35, hetwelk een bijzondere uitga ve is, die niet telkenmale terugkomt. Het nadeelig saldo van 1936 bedroeg 260.22. Op een desbetreffende vraag ant woord de voorzitter, dat de beschuiten met muisjes, die doèr de T.B.C.-com-' missie langs de huizen verkocht zullen worden, niet ter plaatse gekocht zijn, doch centraal zijn ingekocht met Eind hoven. De finantiën van het Wijkgebouw geven het volgende beeld: Inkomsten 1305. uitgaven 1060.26; voordeelig saldo 244.74. Aan rente en aflossing werd betaald 608.50. De boeken en bescheiden zijn door een controle-commissie, bestaande uit de heeren Both en v. d. Hammen na gezien en keurig in orde bevonden. De afdeeling Huiszorg sloot met een batig saldo van 259.56J/£, vorig jaar 64.85. De periodiek aftredende bestuursle den, de heeren Maijers en Versteeg, werden met groote meerderheid herko zen. In de vacature Goudberg werd gekozen de heer Wilzing. Respectievelijk waren er behaald 18, 19 en 14 stemmen. Terwijl 19 stem briefjes waren ingeleverd. Besloten werd het 25-jarig jubileum eind October of begin November te vieren met een groote bazar. De organisatie daarvan zal in han den gegeven worden van een dames comité. Hierna sloot de voorzitter met een opwekkend woord deze matig bezochte vergadering. UITZENDING WERKKAMP. Op 15 Februari begint de nieuwe 9- weeksche periode van het Werkkamp te Chaam, waartoe de gelegenheid van deelneming weer bestaat. Zij die werk loos zijn en den leeftijd van 16 tot 24 jaar hebben, kunnen zich melden bij den heer J. A. Mandemakers, Groote straat 95 b, Waalwijk. Ook meisjes van dezen leeftijd die deel wenschen te nemen aan de huis houdschool te Haarlem, kunnen zich aan bovenstaand adres vervoegen om inlichtingen. AFGELAST. Het werkloozen-tridium, dat heden morgen werd ingezet en waaraan door een groot aantal werkloozen werd deel genomen, is wegens de blijde gebeurte nis in het Koninklijk Huis uitgesteld tot Maandag 7 Februari a.s. Het niet-steunen van de be scherming der bevolking tegen luchtaanvallen op grond van het z.g. «weerloosheidsargu ment» getuigt van een vol slagen gebrek aan logica en werkelijkheidszin. leder mensch heeft te zor gen voor eigen leven en voor dat van zijn medemenschen. Maggifilm. Maandagmiddag en avond werd in den R.K. Gildenbond voor een geheel bezette zaal de bekende Maggi propagandafilm vertoond. L)e film was getiteld «Vruchtbare Bodem en Nijvere Handen« en be handelde de wordingsgeschiedenis van de bekende Maggi's producten. Het eerste deel van den film toonde het land- en tuinbouwbedrijf met juweeltjes van landschapsbeel den uit diverse streken van Neder, land. Hel tweede gedeelte gaf een beeld van de geweldige fabrieksgebouwen aan den Haarlemmerweg te Am sterdam, waarin de Maggi's produc ten op hygiënische wijze worden vervaardigd. Het tastbare bewijs van de prima kwaliteit van de Maggi's producten werd de dames geleverd in den vorm van een kop heerlijke soep e.d. Het was voor de fabriek van Maggi's voedingsmiddelen een avond van groote propagandistische waar de. Schaakclub Waalwijk. Lezingen simultaanséance Mr. Oskam. Zaterdagavond j.l. hield de Wel. edelgestr. Heer Mr. G. C.A. Oskam, uit Rotterdam, in de »Molenvliet« alhier een lezing o\er het schaak spel, gevolgd door een simultaan, séance. Het was een prachtige avond en die Waalwijksche schakers, die, om welke reden dan ook, verhin. derd waren aanwezig te zijn hebben zeer veel gemist. Mr. Oskam hield zijn gehoor van begin tot eind ge boeid en wist zijn besprekingen te doorkruisen met zijn fijne humor en sprankelende geestigheden; in het vertellen van1 anecdotes over schaken en schakers schijnt hij onuitputtelijk te zijn Spreker begon met enkele eindspelstudies van de nieuwe Russjschet» componisten, waarop hij zeer diep inging en waarvan hij de groote schoonheid aantoonde. Eén ervan had den componist een jaarintensievearbeid gekost I Verder besprak hij enkele problemen en (enslotte eenige par tijen. In één ervan'kwam vóór de zet g2-g4, die volgens Aljechin de slechtste openingszet is. Spr wees echter op het gevaar, dat voor zwart in deze zet schuilt, indien hij niet in de opening maar later in de partij wordt toegepast. Als voor beeld gaf hij een partij Tartakower Sir George Thomas, in welke parti zwart met behulp van ga-g4inpl.m 15 zetten werd «afgeslacht». Voorts demonstreerde hij een merkwaar dige partij tusschen Ed. Lasker (broer van den vroegeren wereld kampioen) en Mieses, waarin de zwarte koning op een vol bord met stukken van g8 naar g, werd ge dreven en daar werd matgezet; Aljechin wist het echter nog beter te doen en gaf later aan hoe het matzetten één zet vlugger had kun nen geschieden. Na de lezing hield de inmiddels echter reeds vermoeide heer Oskam een simultaanséance. De heer Knepflé won zijn partij, de heeren Goudberg, van Kempen en Vader maakten remise, de overige partijen werden door den simultaanspeler gewonnen. De wiegen uitgereikt. De zeven wiegen met completen baby uitzet zijn gisteren, op den Nationalen feestdag, aan de daar voor in aanmerking komende ge lukkige moeders uitgereikt en door haar in dank aanvaard. De Ooievaar landde Maandag ook in Waalwijk. De lang-verwachte ooievaar heeft bij zijn reis naar Soestdijk, Maandag ook even Waalwijk aangedaan. Hij landde in het gezin van P.J. Berriotte en M. J. Th. Gal, Laag einde Waalwijk, en bracht daar een zoontje genaamd Peter, Hendrikus, Wilhelmus. »Wroeglng«. Vanwege het overgroote succes bij de eerste opvoering van het tooneelstuk «Wroeging», zal Don derdag 10 Febr. a.s de Missienaai-- kring der St. Antoniusparochie een tweede uitvoering geven. Wij twijfelen er niet aan of ook nu zal succes niet uitblijven. Bouwlust Het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Kerkstraat voor den heer C. W. Casteleijn, is onder landsch opgedragen aan Gebr. de Graauw te Waspik. Thans zijn aldaar een 6-tal wo ningen in aanbouw. Inbraken. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben ongenoode gasten de kleedtenten van de voetbalver- eenigingen WSC, RWB en HEC met een bezoek veieerd. Zij schenen het hoofdzakelijk op de aanwezige dranken voorzien te hebben, die goed werden aange sproken. De politie speurt naar de daders. De Ouden van Dagen naar «Nu juicht een Volk«. Het is een buitengewoon sympa* thieke geste van de Directie van Theater Musis Sacrum in deze dagen van feestvreugde over de Geboorte van de Prinses, ook de Ouden van dagen, die dank zij de radio zoo geheel konden meeleven met het Groote Gebeuren, in de gelegenheid te stellen, hiervan ook eens iets te zien. Zij heeft n.l. de bewoners van het St. Theresia-Gesticht alhier uit- genoodigd om Zaterdagmiddag a.s. in haar Theater één der voorstel lingen van het schitterende Oranje feestprogramma te bezoeken. De heer M. C. Pulles-Heesbeen heeft welwillend en belangloos aan geboden deze bezoekers te tractee ren op zijn jongste succes artikel, het bekende Pulles Heesbeen Oranje Gebak, zoodat het dus Zaterdag voor de Oudjes uit bet St. Theresia- Gesticht een ware feestdag zal zijn I Ongeval Tegen het vallen van den avond op 1.1. Zaterdag raakte de auto van van H. met als inzittende H. v. E. van het rechle spoor. Genoemde inzittenden wilden zich naar Tiel begeven en namen daartoe den weg door de Veldsteeg te Baard wijk, die evenwel geheel onder water stond. Het ging echter goed tot de laatste 50 Meter waar de weg een flauwe bocht maakt, die door den bestuurder niet werd opgemerkt, zoodat hrj pardoes vast in de modder reed. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. De auto is nog niet opgehaald. AANBESTEDING. Wanneer het kindje komt, Het kind van ons verlangen Is al de angst verstomd; En klinken jubelzangen. Heel Netrland is verheugd; En zingt de schoonste zangen Ter eer van 't Vorstenkind, Het kind van ons verlangen. 't Is eindelijk een feit, Na ongeduldig wachten; 't Scheen ons een eeuwigheid, De dagen en de nachten. Doch nu ligt Neerlands Hoop, In 't Koningswiegje neder; En elk menschenhart, Klopt nu zoo mild en teeder! Voor 't kleine Koningskind, Door de Ouders afgebeden; Weg is nu Neerlands zorg, Men juicht en jubelt heden; En smeekt den Hemelheer: Dat hij het kind mag geven, Tot Zijne dienst en eer, Een lang, gelukkig leven. Heil, Heil o Koningskind, Heil, Heil l leef steeds in vrede Op 't Historisch huis en erf, Met Uwe Ouders mede. Moog Nederland nog lang, Uw vreugd en Heil beschouwen Luid klinke steeds de zang: Wilhelmus van Nassouwe. SCHOUTEN. Waalwijk, 31 1—'38. Uitslag aanbesteding villa voor den Wel.Ed. Heer A. Oerlemans te Vrijh.- Capelle. Architect A. van Huiten Jr. Waalwijk. A. Vermeer, Waalwijk 13223 J. Kleinloog, Capelle 13669 H. Maas, Waalwijk 14622 J. Mahieu, Waalwijk 14400 J. Kooien, Waalwijk 14200 H. Wagemakers, Capelle 13642 H. Boon, Dongen 13940 A. G. v. Loon, Dongen 13929 Gebrs. Brekelmans, Kaatsh. 14005 L. Kooien, Waalwijk 14205 Gebrs. v. d. Hoven, Kaatsh. 14000 C. Kolsteren, Kaatsheuvel 14000, L. van Oers, Drunen 13723 G. Nieuwkoop, Heesbeen 14780 J. Molengraaf f, Capelle 13753 A. Hoefnagels, Capelle 13759 A. v. Bergeijk, Aalburg 14581 G. v. Heesch, Waalwijk 13995 J. Michaël, Capelle 14600 F; Couwenberg, Waalwijk 13322 Jj Blankers, Nieuwkuijk 15400 J; v. Laarhoven, R'veer 14019 J. Quirijns, Capelle 15540 Gebrs. de Grauw, Waspik 14396 Gebr. v. Willigenburg, Sprang 14526 Van Nijen, Made 15000 C) Timmermans, Sprang. 13587 Gebrs Oome, R'veer 13985 P. v. d. Bragt, Made 14900 Kleinloogen Verhagen, Capelle 13477 D. Oversteeg, Capelle 15500 J. Hoogendoorn, Waalwijk 13268 A. P. Kramer, Heusden 13870 W. Nieuwenhuizen, Sprang 14675 A. Roovers, Waspik 12846 J. Dubbelman, Made 16240 A. Willemsz., Capelle 13400 H. Kramer, Waalwijk 13960 Gebrs. de Bont, Nieuwkuijk 13952 A. Segeren, Made 14885 H. v. G.urp, Made 14785 A. J. v. Hilst, Waalwijk 13840 C. Vos, Meeuwen f 15964 Pi A. Kramer, Genderen 13900 C. van de Steen, Made 15098 Gebrs. v. Alphen Made 15200 Gebrs. Spierings, Capelle 14000 Van Huiten-Krol, Waalwijk 14000 Fa. Wed. du Pont, G'berg 14500 Gunning volgens bestek. CAPELLE. Vergadering van den Raad der gemeente Sprang-Capelle, te houden op Vrijdag 4 Februari, des namiddags hall acht uur. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vergadering van 6 December 1937. 2. Ingekomen stukken. 3. Toekenning op verzoek van eer vol ontslag aan den gemeente-ont vanger. 4. Vaststelling voorschotten Bijz. La ger onderwijs over 1938. 5. Ontheffingen Straatbelasting '37. 6. Mededeelingen. Donderdagmiddag om half drie hoopt in het lokaal der Geref. geemen- te op te treden Ds. Lamain van Rotter dam. In haar repetitielokaal hield de muziekvereeniging „Kunst na Arbeid onder leiding van haar secretaris W. J. Nieuwenhuijzen de jaarlijksche alge meene ledenvergadering, welke door het meerendeel der werkende leden werd bijgewoond. Na een kort openingswoord van den voorzitter werden de notulen der vori ge vergadering, alsmede het verslag van den toestand en werkzaamheden der vereeniging over het afgesloten ver- eenigingsjaar, na voorlezing goedge keurd. De penningmeester, de heer E. Co- let, bracht vervolgens verslag uit om trent den financieelen toestand, waar uit bleek, dat de uitgaven in het afge- loopen jaar buitengewoon hoog waren geweest, mede door aankoop en ver nieuwing van instrumenten, doch dat de kas desniettemin sloot met een voor deelig saldo, dank zij het schitterend resultaat van de in het voorjaar in sa menwerking met de gemengde zanver- eeniging 't Rozeknopje georganiseerde bazar. De rekening en verantwoording van den penningmeester werden door de leden L. de Jong en H. Mouthaan na gezien en in orde bevonden en onder dankzegging aan den penningmeester voor het keurig en accuraat beheer goedgekeurd. De aftredende bestuursleden de hee ren J. Michaël, E. Colet en H. W. Kerst werden herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer A. H. Spierings naar Den Haag, werd voorzien door de ver kiezing van den heer P. Spuijbroek. Na de rondvraag, waarbij nog en kele zaken van huishoudelijken aard aan de orde kwamen en o.m. besloten werd dezen zomer aan een concours deel te nemen, werd de vergadering ge- Gedurende de maand Januari '38 werd in de Rijkspostspaarbank ten hulppostkantore alhier ingelegd een be drag van 8593.21 en terugbetaald 9307.71. Het aantal inlagen bedroeg 68, dat der terugbetalingen 61. De opvoering van de opera-co- miqué in 3 bedrijven „Marion" door de gemengde zangvereeniging ,,'t Roze knopje", welke uitvoering vastgesteld was op Woensdag 2 Febr. is in ver band met de geboorte der Prinses uit gesteld tot Woensdag 9 Febr. a.s. des avonds half acht in de zaal van dhr. P. Pruijssers. In verband met de uitstelling van de uitvoering der gemengde zangver eeniging 't Rozeknopje, is de verpach ting van het grasgewas der parallelwe gen en zijbermen van het waterschap 3e Binnenpolder van 's-Grevelduin- Capelle, welke verpachting was vast gesteld op Woensdag 9 Febr. a.s. uit gesteld tot Woensdag 16 Febr. d.a.v. des avonds 7 uur in het Stationskoffie huis van dhr. Pruijssers. Tengevolge van den krachtigen stormachtigen wind werd j.l. Zaterdag het water dermate opgestuwd, dat het ïaventerrein geheel blank kwam te staan en de aldaar woningen hun wo ningen niet konden verlaten en door waterkeeringen voor hun deur erger wisten te voorkomen. Over een gedeelte der kade aan de Westzijde stroomde het water met kracht den polder in. Ook in de Labbe- gatsche haven had het water een ab normale hoogte bereikt. VRIJHOEVE-CAPELLE. Door de Chr. Oranjevereeniging „Het Drievoudig Snoer" te Sprang- Capelle is een Oranjeavond georgani seerd op Donderdag 3 Februari a.s. des avonds half acht in de Geref. Kerk aan het Bruggetje alhier, tot dank bare herdenking van de gave des Heeren in onze jonge Oranje-telg, Sprekers zijn Ds. P. K. Keizer van Voorburg en Ds. W. Bousema van Sprang. Medewerking verleent de Chr. Gein. Zangvereeniging „Hallelujc" van Capelle. Door den kerkeraad der Geref. kerk alhier is voor een te beroepen pre dikant het volgend tweetal samenge steld: De candidaten Loopstra te Gro ningen en Kaapsma te Utre.ht. De stemming door de gemeenteleden zal plaats hebben a.s. Woensdag 2 Febr. des avonds 8 uur in de consistorieka mer. Door de Chr Gem. Zangver eeniging Hallelujah alhier, directeur de neer M. C. Rijken, zal Dinsdag 8 Febr. a.s. des avonds half acht ir de Geref Kerk aan het Bruggetje een uitvoering worden gegeven. Het programma bevat o.a. een tweetal kwartetten, twee solo's en een solo met vioolbegeleiduig dooi den heer A. de Kruis, Hoofd der Chr. School aan den Loonschendijk. De Boys speelden Zondag een zeer ongelukkigen wedstrijd tegen SNP te Geertruidenberg. Na met 31 te heb ben voorgestaan, verloren zy ten slot te nog geheel onverdiend met 64. Hierdoor zijn de kampioenskansen der Boys sterk gedaald. Reeds kort na het bekend wor den der blijde gebeurtenis was het heugelijk nieuws, dank zij de radio, door het geheele dorp verspreid. Ook werd kort daarop door herau ten te paard de blijde mare in alle uit hoeken rondgebazuind. De vaderlandsche driekleur wap perde weldra van bijna alle huizen. Den volgenden dag had een trac- tatie der schoolkinderen plaats, ter wijl des middags de fanfare een mu zikale rondwandeling deed. De vreugde in ons rustige dorp was alom merkbaar. Na een tweetal vergaderingen gehouden te hebben, waarop in stem ming werd gebracht het voorstel om over te gaan tot oprichting van een R.K. Wijkverpleging, en waarbij „de stemming zeer verdeeld was, heeft 't bestuur van hel Wit-Gele-Kruis alhier besloten, voorloopig geen verdere po gingen te doen, en 't Wit-Gele-Kruis te laten zooals het steeds geweest is. Op de laatst gehouden ledenver gadering van de afd. Dussen van de Nederl. Bond van Land en Tuin, in café „De Posthoorn" alhier, werd het bestuur als volgt samengesteldVoor zitter: A. Colijn; Secretaris: P. van Daalen en Penningmeester L. van den Oven. Op de Nieuwe Steeg werd den heer D. de Rooij door den hevigen wind met zijn rijwiel op zij gedrukt, juist toen een auto passeerde. Een aanrijding was niet meer te vermij den en de Rooij werd gegrepen. De automobilist nam den getroffene op en heeft hem naar zijn woning ver voerd. Hij bleek een flinke hoofdwon de te hebben bekomen. HANK. Tijdens den hevigen stormwind in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. is een groot gat gewaaid in het dak der landbouwerswoning van T. van Dortinont alhier. Meerdere woningen hebben stormschade opgeloopen. Ook is veel schade veroorzaakt aan riet schelven van pas gesneden riet, terwijl veel riet met hoog water is gaan drij ven. Zaterdagavond tijdens den ge weldigen Noordwesterstorm alhier, zijn verschillende polders plotseling onder water geloopen, wegens den ah- JllfltOT ii

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 9