Plaatselijke Berichten k NIEUWS UIT DE LANUSihaai EN UIVIUEVING DRUNEN. Oranje-boom geplanl zou worden bij het oude brandspuithuisje. Spieker heeft daarop een weddenschap aange gaan en gezegd dat het niet was. Deze weddenschaj) heeft hij verloren (ge lach). Spreker vraagt waarom hein niet is meegedeeld dat er wel iets te doen zou zijn. De voorzitter zegt dat er tijdens de raadsvergadering in hel geheel nog geen plannen waren. Na de vergade ring, toen de heer v. Drunen reeds weg was, is hel idee geopperd een boom te planten, hetgeen instemming vond, weshalve aan dat plan gevolg is ge geven. De heer v. Drunen zou dit dus niet weteii. Wat de weddenschap betreft, zegt spreker, dat de heer v. Drunen die eerlijk verloren heeft en dus zal heb ben te betalen (hilariteit)* De heer v. Drunen zegt dat hem dit laatste niets kan schelen, maar de raadsleden hadden toch wel het een en ander mogen weten. Spreker vraagt verder verbetering van de verlichting of uitbreiding daarvan in het gedeelte tusschen Je- hoel en den weg ElshoutDrunen. De voorzitter zegt dat de financiën er niet gunstig voorstaan, zoodat er gevaar bestaat dat uitgaven voor een dergelijk plan toch niet zouden wor den goedgekeurd. Spreker wil in overleg met de op de periodiek winult nagekekei liet door de vele ratten en P.N.E.M. evenwel deze zaak nog eens bekijken. De heer v. d. Wiel dringt aan een verbetering van den weg in Kleine Straal. De voorzitter zegt dat dit gedeelte en doch dat mollen on mogelijk is dezen weg voortdurend goed te houden. De heer de Baaij wijst op het slech te weggedeelte bij de wielen. De voorzitter wil dit 11a laten kij ken. Als er materiaal overblijft van de overige weg verbeteringen. De heer de Wijs vraagt of er reeds een oproep is gedaan voor een bad meester. De voorzitter zegt dat dit niet het geval is, doch dat er zich reeds een sollicitant heeft aangemeld. I11 de vol gende vergadering zal spreker nadere mededeelingen doen. De heer v. Oers zegt dat hem er op gewezen is dat er op de biljetten voor de hondenbelasting geen betaaldatum genoemd is. De voorzitter zegt dat dit wel het geval is. Hierna sluiting van tie openbare vergadering, waarna de raad in ge heime zitting overgaat 0.111. voor het behandelen van verzoek 0111 onthef fing schoolgeld. Jaarmarkt te Waalwijk op Don derdag 24 Februari a.s. Concert „Oefening en Vermaak." H u hl iff my Jubilui issen De Liedertafel «Oefening en Ver maak» gaf Maandagavond in «Musis Sacrum», een goed geslaagd popu lair concert. Zooals we dat van «Oefening en Vermaak» gewend zijn iser wederom met veel toewijding en ij ver gezon gen onder de voortreffelijke leiding van den directeur, den heer G. Gerritsen. Zoo wel het Mannenkoor als hel Gemengd koor hebben aan de ver schillende nummers van 't program ma een prima vertolking gegeven, waaruit ons weer eens gebleken is dat de technische vooruitgang van »0. en V.» blijft voortduren. Voor de pauze had bij monde van den Voorzitter, den heer A. C. v. d. Heijden, de huldiging plaats van een viertal zilveren jubilarissen t.w. de heeren Ad. van Iersel, A. v. d. Meijdenberg H. van Oudheusden en J. Wanlen. De Voorzitter sprak deze heeren o.m als volgt toe Dames en Heeren, Deze co ïcert avond is er een van meer dan bijzondere beteekenis voor «Oefening en Vermaak.Heden toch zijn wij in de gelegenheid ge steld hulde en dank te brengen aan niet minder dan vier werkende leden die thans ruim een 4 eeuw aan de Liedertafel verbonden zijn. Vijf en-twintig lange jaren zijn ver vlogen sinds de dag dat zij voor de eerste maal aan «O. en V.» mee- werkten. Sindsdien zijn zij trouwe leden gebleven, hebben zij lief en leed, voor en tegenspoed met ons gedeeld en dat op een wijze die schier boven alle lof verheven is. Nu moeten wij toch niet te zeer verwonder staan over de gezel schapskwaliteiten van dit viertal want het spreekwoord zegt «zooals de oude zongen, piepen de jongen.» Is niet onze Secretaris, de heer A. van Iersel de waardige en correcte opvolger van zijn onvergeltlijken vader die hier in «Musis» zoo'n groote triomphen vierde. Is onze penningmeester de heer A. v. d. Meijdenberg niet de opvolger van zijn hoogbejaarden en hier aan wezigen vader, die meer dan 5U jaar met de liedertafel lief en leed heeft gedeeld en dat op een wijze die ik niet kan vertolken, Is de heer H. van Oudheusden niet ten nauwste geparenteerd aan de muzikale familie Burmanje. Ook de heer J. Wanten, was en blijft door zijn jovialiteit onze goede vriend en kameraad. Al deze heeren hebben zeer veel voor «0. en V.» gedaan niet alleen in tijden van voorspoed maar ook in tijden van beproeving, werkloosheid en depres sie, waarin zooveel roemrijke gezel schappen het moede hoofd*hebben neer moeten leggen. Dank zij Uwe standvastigheid mochten wij er in slagen de ver eeniging in leven te houden. Wij zeggen U daarom nogmaals hartelijk dank voor alles wat gij voor de vereeniging gedaan hebt en nog zult doen en wij hopen dat God U nog lang voor de vereeniging zal mogen sparen. Als souvenir bied ik U namens «0. en V.» en Gemengd Koor een gouden dasspeld en de twee jubi- leerende bestuursleden een vulpen houder aan en ik wil de tolk zijn van alle aanwezige wanneer ik uit volle borst uitroep «0. en V en jubilarissen ad muitos annos. Een hartelijk applaus beloonde Namens het Hoofdbestuur sprak de Voorzitter, de heer J. v. Iersel woorden van hulde en dank tot de zilveren jubilarissen, die steeds door hun arbeid de liedei tafel zoo trouw ter zijde hebben gestaan. Spr. hoopt dat de liedertafel met den financieelen en moreelen steun van Waalwijk tot nog grooteren hl oei mag komen. Als bewijs van waardeering en hoogachting boodspr. eiken jubilaris een prachtig bloemstuk aan. Na dit treffend intermezzo werd even gepauseerd waarna de overige nummers werden afgewerkt. Speciaal Chor In der Frühling, uit het Oratorium „Die Jahreszeiten» van Haydn viel bij de aanwezigen zeer in den smaak, en deed ons hopen op een meer volledige uit voering in de toekomst van dit schitterende oratorium. Een welgeslaagd altracliebal met medewerking van «The Darling Band» was het einde van dezen genotvollen avond. Federatie van Nederlandsche Schoenfabrikanten. In de Maandag j.l. te Tilburg gehouden algemeene ledenvergade ring van de Federatie van Neder landsche schoenfabrikanten had o.m. de bestuursverkiezing plaats De heer Cl. Raming te Waalwijk werd als voorzitter herLozen terwijl verder lot bestuursleden werden benoemd de navolgende heeren (in alphabetische \olgoirie): F J. v. Bommel Moergestel, H. Kerst 's Grev.-Capelle, C. Maas Loonopzand, H. Mannaerts Tilburg, M. v. Nieuwstadt Kaatsheuvel, C. W. Pullens Waalwijk, W. Riemslag Dongen, P. Scheeren Nijmegen, A Smits Dongen, H. Sterenborg Lich tenvoorde, J. Verhey Nijmegen, J. Warmers Heveadorp, A. Wennekes Kaabheuvel, C. v. d. Wiel Oister- wijk. Afkondiging Grondwetswijziging Evenals in alle gemeenten in Nederlmd is Dinsdag 22Febr. 's mid dags om 2,30 u. van het bordes van 't raadhuis alhier de jongste herzie ning van de Grondwet afgekondigd. Mier ter plaatse geschiedde de afkon.diging door den gemeente secretaris, den heer J. van Mierlo, in tegenwoordigheid van den Edel- a chtb. heer burgemeester E. C.J. Moonen met den ambtsketen om hangen, den opperwachtmeester Commandant der Kon. Mar. den heer Rooms en den inspecteur der gem.-politie den heer Houben, ter wijl de nationale driekleur van 't gemeentehuis wapperde. AMBTENAREN VEREENIGING „T. O. G." Een geslaagde feestavond. Zaterdagavond werd in de zaal „Musis Sacrum", een feestavond ge geven die wel buitengewoon geslaagd mag genoemd 'worden. Deze avond die werd aangeboden door de Ambtenarenvereen. T.O.G., heef! wederom getoond dat deze ver eeniging werkelijk wat in haar mars heeft en van alle markten thuis is, terwijl het drukke bezoek zeker een bewijs mag genoemd worden van het feit dat T.O.G. zich in veler sympa thie kan verheugen, hetgeen vooral in dezen lijd een verblijdend teeken is. De avond werd geopend door den voorzitter, den heer O. de Rouw, die met welgekozen woorden alle aanwe zigen een hartelijk welkom toeriep. Een speciaal woorci van welkom bracht hij aan den heer en mevrouw Blokzijl en Gruppelaar, aan het van Duijnhoven's Muziek-ensemhle en aan de heeren G. v. Dorst en .1. Seijkes, avond verzorgden. Het programma dat met veel zorg was samengesteld, werd vlot afge werkt en door de opgewekte en pret tige muziek van het ensemble P. van Duijnhoven heerschte er reeds spoedig een opgewekte en prettige stemming, die meermalen tot uitbundige vroo- lijkheid oversloeg wanneer de heeren van Dorst en Seijkes hun komische noten naar voren brachten, en dat op een wijze, die den ras-artist kenmerkt. Voor een niet gering deel, droegen ook enkele T.O.G.-leden in de vroo- 1 ijk hei d bij. Wij noemen vooral de zeer geslaag de imitatie van Zarah Leander, met haar succeslied „Sag beim Abschied", door den heer I). Horst, het geslaag de optreden van het gemengde kwar tet van T.O.G. met de liederen „De Lindebaum" en „In einein kiilen Grimde", op voortreffelijke wijze uit gevoerd onder leiding van den heer W. Ligtyoel. Na hel afwerken v;m dit program ma werd een groot bal gegeven, met muzikale medewerking van P. van Duijnhoven c.s., waarvan vele dans- lustigen gebruik maakten. De heer O. de Rouw sprak tot slot woorden van dank tot allen die aan het welslagen van den avond hebben medegewerkt, speciaal lot de heeren humoristen en muzikanten; tol den heer C. de Jong, die een feestlied had samengesteld; tot den heer W. Ligt voet, dien spr. de stuwkracht van dezen avond noemde en tot mej. v Heijst, die zoo voortreffelijk voor liet piano-accompagnement gezorgd heelt Als bewijs van waardeering bood spr. haar namens T.O.G. een fraaie ruiker aan, uitlokte. hetgeen een luid applaus Winando. Een tot in de uiterste hoeken gevulde Musis Sacrum zaal was gis teravond getuige van de meest irap pante staaltjes op hel gebied van gedachtenlezen, telepathie en massa suggestie van de magische tournee Winando. Het was gewoonweg verbluffend wat hij op dit gebied weet te pres- teeren. Onbedaarlijk is er gelachen bij het onder hypnose brengen van een persoon uit het publiek, die hel beurtelings koud en warm kreeg, veranderde in leeuw, kat en dame en tenslotte Frans Slaats imiteerde. Het was een zeer geslaagde avond die een belofte inhouot voor de hedenavond nog te geven voorstel lingen. Ook de bizondere reclame «de herkenning op de Markt« was een geweldig succes; tusschen 6 en 7 was het enorm druk op de Markt; er waren er heel wat begeerig op een tientje. Concert Liedertafel «Tot Bloei der Toonkunst«. Het concert der Liedertafel «Tot Bloei der Toonkunsl« van j 1. Zondagavond, dat ais «een buiten gewone avond van humoren kunst« werd aangekondigd mocht inderdaad als zoodanig worden beschouwd. De bezoekers, het hadden er bij zulk een keurig programma meer moeien zijn, hebben op de eerste plaats kunnen genieten van de hoogstaande prestaties van het cabaret ensemble «Armand en Carolus(( uit Amsterdam. Deze artisten zijn wat men zou kunnen noemen «van alle markten thuis«. De heeren Armand en Carolus toonden zich ware xylophoon virtuozen door de bewonderens waardige vaardigheid waarmede zij hun mooie, gevarieerde nummers ten gehoore brachten. Zij konden evenwel ook op andere instrumen ten hun talenten toonen en hadden als humoristen in verschillende scènes ook veel succes. Het optreden van de baryton zanger Frans Renard vormde wel de grootste attractie van den avond. Men weet hier goeden zang te waardeeren en het publiek was dan ook vol lof over dit optreden. Deze bas-barylon beschikt over een sonoor, krachtig en toch beheerscht geluid, zijn optreden verraadt goede scholing. Zijn goed gekozen num mers, op gevoelvolle wijze voorge dragen oogstten veel bijval en hij moest nog een extra nummer als toegift laten hooren. Het duet dat hij met den heer Sjef Boom, lid der liedertafel en een leerling van hem, uitvoerde mocht wel het mooiste nummer van den avond worden genoemd Tenslotte kan ook de liedertafel zelf met voldoening op haar op treden terugzien. Er blijkt onder de bekwame leiding van den heer Jo Verhoeven uit Drunen met ambitie te worden gerepeteerd en de beschaafde, goed genuanceerde vertolking der koren bewijst dat men de wenken van dezen jeugdigen musicus goed ter harte neemt. ADVERTEERT IN DIT BLAD. Het gaat met dit gezelschap weer crescendo en als het ook de uit vot-ringen op zulk peil kan hand haven zal waardeering van de zijde van het publiek niet uitblijven. Santos-Speldje Redt een T.B C.-patient, Koopt Zondag 'n Santos-speldje. Kazematten met blijvende bezetting te Heusden. Wij vernemen dat te Heusden bij de brug over de Maas kazematten gebouwd zullen worden. De be doeling is hier een blijvende be zetting te stationeeren van militaire politie ter sterkte van 40 man schappen. Heusden zal met blijdschap de vestiging van dit niet onbelangrijk aantal militairen tegemoet zien. Rehaive de vaste brug over de Maas, kumt hierdoor ook de dicht bij gelegen d.aaibrug over de oude M.>as bij NeJerhemert onder be waking. Schermvereen. »Athos«. De Waalwijksche Schermvereen. »Athos« heell Zondag niet zonder succes deelgenomen aan den Ronds- schermdag van Z A.S.B. die gehou den werd in het Casino te 's Bosch. »Alhos« nam deel met eén equipe bestaande uit de heeren E v. d. Geer, J. Huismans en C. Eibers. Dit drietal slaagde erin in den equipe-wedstrijd op sabel den tweeden prijs te behalen met 1 gew. ontmoeting, 7 gewonnen par tijen 87 ontvangen en 63 gegeven treffers. In de personeele wedstrijden be haalde »Athos« eveneens goede resultaten, zoodat met recht van een succesvollen middag voor de Waa 1 wij ksche Scherm cl ubgesproken kan worden. Wissel-Concert. Zondagavond werd in de zaal van de R. K. Werklieden vereeniging een Wisselconcert gegeven door de harmonie der Jongens-Congregatie te Drunen onder leiding van den directeur den heer H. Brok, mei medewerking van de Liedertalel «De Vereemgde Zangers» onder leiding van den heer J. Kooien. Het met zorg samengestelde pro gramma werd door de gasten op verdienstelijke wijze uitgevoerd en de goede reputatie die dit gezelschap geniet is dan ook alleszins verklaar baar. Ook de liedertafel liet zich weer van haar beste zijde kennen, zoodat de aanwezigen, de opkomst was bevredigend, van een avond van muzikaal genot hebben kunnen genieten. Drie band biljartkampioenschap Het Drie-band biljartkampioen schap dat het vorige seizoen in café Cily bij H. de Ruijter gehouden is en waaraan een fraaie wisselbeker verbonden was is 1.1. Zaterdag weer aangevangen De heer Jan de Graaff uit Waalwijk winnaar van den wisselbeker, zal dit jaar al. zijn kunde ten toon moeten spreiden om den beker niet te verliezen, daar de gegadigden het hem niet gemakkelijk zullen maken. Mooie wedstrijden zijn 1.1.Zaterdag reeds gespeeld met .onderstaande uitMagen Lodestijn Waalwijk 27 p. 49 brt. Serie 4 G. Slaats Heusden 16 p. 49 brt. Serie 3 an de Graaff Waalwijk 25 p. 42 nrt. Serie 6 Atje Slaats Waalwijk 11 d. 42 brt. Serie 2 Lodestijn Waalwijk 26 p. 38 brt. Serie 3 tje Slaats Waalwijk 14 p. 38 brt. Serie 2 a 11 de Graaff Waalwijk 25 p. 38 brt. Serie 4 G. Slaats Heusden 15 p. 38 brt. Serie 3 Lod« Stijn Waalwijk 25 p. 45 brt. Serie 3 H. de Ruijter Waalwijk 18 p. 45 brt. Serie 2 Gerard Slaats Heusden 26 p. 35 brt. Serie 3 Atje slaats Waalwijk 13 p. 35 brt. Serie 2 Heden Woensdagavond worden deze interessante wedstrijden voort gezet daar alle craks aanwezig zijn om elkaar te bekampen, namelijk 'Vans Slaats, Bart v. Engelen, Jan de Graaff, Lodestijn, Gerard Slaats, Atje Slaats, Leo van Schijndel en H. de Ruijter. Voor biljart liefhebbers de moeile wel waard om deze wedstrijden te aanschouwen. Dr. van Gils-fonds. In de dezer dagen le Tilburg gehouden jaarvergadering van het Bestuur van het Dr. van Gils fonds werden een drietal aanvragen in behandeling genomen, waarbij bij dragen verzocht werden ter bestrij ding van drukkosten van weten schappelijke werken (dissertaties). Sedert de oprichting werd f2.125.- uitgekeerd, verdeeld over 20 uit keeringen. In het geheel kwamen 34 aanvragen binnen. Er zou door het fonds graag nog meer gedaan worden, indien de geldmiddelen zulks toelieten. Versterking dezer middelen is zeer gewenscht (giro nummer van het Dr. van Gils fonds 219953 Roermond). In de samenstelling van't bestuur kwam geen verandering. Aanvragen om bijdragen kunnen gericht wor den tot Prof. Mr. B. Hermesdorf, Nijmegen. Ongeval De arbeider C. werkzaam op de fa Blcch en Stibbe alhier, geraakte Maandag met zijn band bekneld tusschen een hakkenztlmachine, waai door dit lichaamsdtel zwaar gewond werd. Door spoedig ingeroepen genees kundige hulp weid de wonde nehandeld. PLOTSELING STERFGEVAL. Toen de ongeveer 60-jarige mej. T. te v.m. Besoijen hedenmorgen melk was wezen halen en in haar huis te rugkeerde viel ze plotseling neer en kon slechts de dood geconstateerd wor den. EEN NIEUW GEMEENTE HUIS TE DRUNEN. De gemeenteraad heeft Maandag avond in besloten zitting besproken over te gaan tot den bouw van een nieuw gemeentehuis. Na heropening werd daartoe in princiepe besloten. Kr zullen thans pogingen in het werk worden gesteld om de be noodig- de middelen voor den bouw bijeen te krijgen. De plaats waar een eventueel nieuv; gemeentehuis zou komen is nog 011 beker;'. Uit bevoegde bron vernemen wij evenwel dat men zich niet aan het centrum der Hoofdstraat gebon den voelt, zoodat er rekening is te houden met het feit dat in verband met Elshout het gemeentehuis tus schen Drunen en Elshout zal komen. Krijgt de Overlaat aan beide zijden een rijwielpad. Naar aanleiding van de verschil lende min of meer ernsttge aan rijdingen welke in den Overlaat plaats vonden, hebben wij eenigen tijd geleden reeds gewezen op het gevaar, dat ontstaan is voor het rijwielvcrkecr na het aanleggen van het rijwielpad aan de linkerzijde (van uit Drunen) van den weg aldaar. Het ongeval op Donderdag j.l. waarbij een wielrijder uit Vlijmen door een autobus werd aangereden, was, naar men ons mededeelt, ook indirect het gevolg van de ligging van bedoeld rijwielpad. Intusschen schijnt men van over- heidszijde het bestaande gevaar te hebben ingezien. Uit betrouwbare bron vernamen wij, dat er thans ernstige plannen bestaan om ook aan de andere zijde vaa den weg een tegelrijwielpad aan te leggen. Zij die den toistand ter plaatse kennen en het overdrukke verkeer na het eindigen van de werktijden in 't Waalwijksche sehoenfabiieken een enkele maal hebben gade ge slagen, zullen dit plan ten zeerste toejuichen. Wij vertrouwen daarom dar met de uitvoering van het wei k, in het belang van het rijwielverkeer, zoo spoedig mogelijk een aanvang zal worden gemaakt. Nog meer succes. Muzikant J. v. d. Bosch van de harmonie der J. C. ontving deze week bericht dat hem nog een eere prijs was toegekend als deel nemer met het hoogste aantal punten van «het hout» bij het Nat- sol. concours te Eindhoven. Kring van Handboogschutterijen „Gezellig Samenzijn Zondagmiddag 3 uur hield de Kring van Handboogschutter ijen «Gezellig Samenzijn» waarbij aan gesloten de handboogschulterijen uit de Langstraat en omgeving zijn eerste algemeene vergadering in de harmoniezaal van calé Th. Elshout te Drunen onder presidium van den heer W. van Sprang uit Vlijmen. Na ampele bespreking en toelich ting door oen Voorzitter, deelde deze mede dat de handboogschutterij «Ruiten Verwachting» gevestigd in calé Boom te Vlijmen een groot Nationaal Jubileum—concoor zal geven in Mei a.s Aan dit concours hetwelk drie dagen zal duren, zal vanwege het gemeentebestuuraldaar alle mogelijke medewerking worden verleend. Tevens zal hieraan een groot kermesse d'été verbonden worden met danstent etc. etc. Volgens voorschrift van den R.K. Bond van handboogschulterijen «St. Sebastiaan» te Eindhoven, waarvan deze kring een onderaid. is, moet een geestelijk adviseur worden be noemd worden. Met algemeene stemmen werd kapelaan Vogels uit Drunen hier voor gekozen Het kringreglement were onge wijzigd vastgesteld. Na eenige bespreking werd be< sloten dit jaar één Kringconcours te houden. De handboogschutteiij «Constantia» gevestigd in café Th. Elshout alhier werd als organisator aangewezen. De Voorzitter spoorde aan het slot der vergaderingde afgevaardig den der aangesloten vereenigingen

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6