SPORT, KAATSHEUVEL. TILBURG. De heer Nieuwen- huijzen, die z'n zil veren jubileum her dacht alsonderwijzer te Capelle, te midden van familie en co mité. willen bewijzen. Zie hier een stoffelijk aandenken van Uw oud-leerlingen. Uit naam van die allen spreek ik de hoop uit, dat U dit bureau als zoo danig wilt aanvaarden en wenschen wij, dat U aan dit bureau nog vele, vele jaren uw correctie en velerlei maatschappelijk werk moogt verrich ten in goede gezondheid, oude ijver en nieuwe moed. Ik heb gezegd. Hierna werd de jubilaris gehuldigd door de leerlingen der school. Bij monde van Tonia Heurter, een der jongste leerlingen, werd hij hartelijk geluk gewenscht. Bij het bureau, zoo- eveii door de oud-leerlingen aange boden, ontving de jubilaris een bijbe- hoorende stoel. Na deze meer intieme huldiging, sprak de Burgemeester namens het ge- meentebestuur hartelijke woorden van waardeering. Naast de. ouders en leerlingen, bleek het gemeentebestuur evenzeer tevreden over het werk van dhr. Van Nieuwenhuijzen, die be halve als onderwijzer ook op maat schappelijk terrein zich steeds ver dienstelijk maakte. De Burgemeester schetste dhr. Van Nieuwenihuijzen als een ambtenaar op wien nimmer op- of aanmerkingen te maken waren en die zijn laak tot aller tevredenheid ver richtte. Als blijk van waardeering had de jubilaris een mooi schilderstuk in ontvangst te nemen. Namens „Volksonderwijs" sprak dhr. G. de Bas, die in een pittige rede den jubilaris dank bracht voor zijn prestaties op de Openbare school in Capelle en voor zijn verdiensten voor de af deeling van „Volksonderwijs". I)e heer van Nieuwenhuijzen diende de belangen der Openbare school op de juiste wijze en met zulke leerkrach ten ziet dhr. de Bas de toekomst van het openbaar onderwijs met gerust heid tegemoet. De heer E. Colet sprak namens het personeel der school en schetste dhr. Van Nieuwenhuijzen als een uitsteken de leerkracht, die immer bereid gevon den werd tot samenwerking in school en zich behalve als een goed collega, zich ook een trouwe vriend betoonde. Nimmer deden wij, aldus dhr. Colet tevergeefs een beroep op uw mede werking als het betrof de vaak moei lijke klassenindeeling zóó in te rich ten, dat deze voor de school het beste resultaat zou hebben, doch daarbij vaak het grootste aantal leerlingen voor uw rekening kreeg. Wij hebben U leeren waardeeren als een ijverig collega, een trouwe vriend, kortom als een goed mensch. Wij hopen nog vele jaren met U te mogen samenwerken tot heil van onze openbare school. Moge U uw taak nog vele jaren in gezondheid en de beste omstandighe den verrichten en dat uw vrouw en kinderen daar getuigen van mogen zijn. Als stoffelijk blijk van waardeering werd bij het bureau een lamp ge schonken. Als laatste spreker kreeg dhr. J. Quirijns, als oud-leerling en collega het woord. In de onderstaande verzen gaf hij uiting aan zijn gevoelens van sympathie: Het gedicht van een oud-leerling. Geachte Jubilaris, Vijf-en-twintig lange jaren Hebt Gij voor de klas gestaan: Vijf-en-twintig lange jaren Hebt Gij trouw Uw plicht gedaan. Gij waart voor ons steeds dezelfde, Altijd streng maar nimmer kwaad; Gij liet ons steeds duid'lijk merken Kind, wees zoet of 't is te laat. Kwam er soms zo'n „onweersbuitje" Zwarter kijkend, strenger lijkend O, wat voelden wij ons klein; Diep in onze boeken kijkend. En het kind, dat voor de klas stond En niet wist: hoe? of: waarom? Dacht dan angstig bij zichzelven: „O, wat ben ik toch nog dom!" Klonk Uw stem dan in dat „noodweer" 't Is heus geen overdrijverij Dan verstond, dicht in de buurt hier, Een man U in zijn bakkerij. Maar dit blijft Uw groot' verdienste: Al hadden wij dan nog zo'n schrik, Nooit dacht 't kind van U iets lelijks, Maar wel steeds: „Hoe dom ben ik!" Toen ik later als collega In de school mijn intree deed En weer eens zo'n buitje hoorde, Weet U, wat ik toen weer deed? Angstig sloeg 'k mijn ogen neder En mijn hart stond even stil En bet is heus de waarheid Even voeld' ik een getril. En ik dacht toen aan mijn schooljeugd En ik wist toen o zo vast: Wat weet die man toch nauwkeurig Wat een kind het beste past. Want wij allen wisten en weten, Dat achter dit zo streng gelaat Heel veel liefde en veel vriendschap Voor het kind verborgen gaat. En ontroerend is 'l te horen, Wat ik voor'ge week vernam Bij alle mensen rijk of arm, Oud of jong waar ik ook kwam: d'Eén zei: „Wat een reuze man, hè!" d'Ander: „Wat een kerel, hé!" Een derde: „Wat een orde heeft hij!" Een vierde: ,,'t Is een man van recht door zee!" Allen wisten weer iets anders, Ieder had een vriend'lijk woord, En er werd niet één onvriend'lijk, Onwaarderend woord gehoord. Daarom is bet heden feestdag Voor een ieder, die U kent. En wij hopen en wij wensen: Blijf nog lang, die U nu bent! En wij wensen hier gezondheid Voor U en voor Uw gezin. En wij hopen, dat er voor U Een nieuwe voorspoedt ij d begin'. Jubilaris! 't is genoeg nu, 'k Heb al lang genoeg gepraat, 'k Roep U toe: „Heil U en d'Uwen' 'k Hoop, dat 't U gefukkig gaat!" l-3-'38. J. QUIRIJNS. Hierop kregen de leerlingen gele genheid door het zingen van een paar toepasselijke liederen gemeenschap pelijk hun onderwijzer te huldigen. Onderwijl werden de kinderen ruim schoots onthaald op limonade, gebak en chocolade. Om 12 uur was deze officieele hul diging beëindigd. Zichtbaar ontdaan dankte den jubilaris allen voor de grootsche hulde. Tijdens de receptie- en aan .zijn woning, gaf de geheele gemeente blijk van haar belangstelling. Huis en school waren een zee van bloemen, terwijl talrijke cadeaux bewezen, hoe algemeen deze onderwijzer ieders ach ting geniet. Van vele huizen wapperde onze driekleur, terwijl de gevel van het woonhuis van den jubilaris op smaak volle wijze was versierd. liet geheele dorp verkeerde in feest stemming en het enthousiasme be reikte zijn hoogtepunt, toen de mu- ziekvereeniging om half acht met vrooliike marschen een serenade ging brengen bij den jubilaris, die sedert de oprichting der vereeniging als be stuurslid en secretaris de verecniging onschatbare diensten bewees. De heer J. Michaël, voorzitter van „Kunst na Arbeid", wensclite dhr. Van Nieuwenhuijzen hartelijk geluk met zijn jubileum als onderwijzer aan de openbare school en sprak de wensch uit, dat het den jubilaris gegeven mocht worden nog vele jaren zijn krachten te kunnen geven aan het on derwijs en het muziekgezelschap. Namens bestuur en werkende leden werd een zilveren couvert en servet ring aangeboden. Een aardige verrassing heeft het comité nog bereid aan het publiek en den jubilaris met de illuminatie van de Binnenhaven. Zoo stond, 1 Maart 1938 geheel in bet teeken van het feest van dhr. Van Nieuwenhuijzen. Het is een grootsche huldiging ge worden en het comité heeft eer van haar werk. Moge het doel geslaagd zijn en deze dag voor den jubilaris tot een onver getelijke gemaakt zijn. Opbrengst Santos-concours. t Mag voor de deelnemers aan het Santos-concours actueel zijn juist te we ten hoe de recette van deze liefdadig heidswedstrijd is ontstaan. Het bestuur van de R.K. Midden- standsvereeniging verstrekte ons door- om een volledige verrekening: Bruto ontvangsten concours 107 95 Bijdrage N.N. 2.— Dames jokers 1.75 Uitgaven: Prijzen Drukwerk Porto's Kegeljongens 38.06 5.72 0.80 11.50 3.65 59.73 Netto opbrengst 51.97 Publieke Verkoop. Ten overstaan van Notaris j. van Ham werd Woensdagavond in Café- Restaurant Euphonia het Burgerwoon huis met tuin van de Wed. v. Boxtel- Soeterboek, in de Hoofdstraat, groot ruim 16 A., verkocht voor de som van 2600.aan den heer C. Witlox uit Waalwijk. R. P. S. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Februari '38 ingelegd 43.234.19 en terugbetaald 25981.26. Het laatste door 't kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9513. R. K. Kerkkorenbonden. Donderdag vergaderde het bestuur van den R. K. Kerkkorenbond St. Gre- gorius in Café Restaurant A. A. Snoe- ren-van Heesch. Besloten werd na ampele bespreking dat op Zondag 26 Juni a.s. een zangers dag zal gehouden worden, verplichtend voor al de aangesloten koren uit het Dekenaat, in Waspik. Voorts werd in principe bepaald, dat in 1939 het 10- jarig bestaan van den bond zal gevierd worden te Kaatsheuvel in de dekenale kerk met het houden van een Grego- rius-dag. Van de niet-ingewijden mo gen we opmerken dat een Zangersdag bestaat uit een gemeenschappelijk Lof met daarna een vergadering, waarbij de aangesloten koren optreden, terwijl een Gregorius-dag aanvangt met een ponti ficale H. Mis. Het geven van cursussen, die oplei ding geven tot verhooging van het door de Gregorius-vereeniging vereischte zangersdiploma, ondervindt vooral in Waalwijk moeilijkheden. Daarom zal het bestuur van den Korenbond trach ten hierin zijn bemiddeling te geven. De leiders van cursussen zullen een vergoeding uit de bondskas ontvangen per geslaagde leerling. Tevens geeft de bond een subsidie aan de koren die een cursus laten geven in stemvorming, waarvan de heer Fr. v. Amelsfoort uit den Bosch door de St. Gregoriusver- eeniging wordt aanbevolen. LOON-OP-ZAND. Liedertafel Echo der duinen. De liedertafel Echo der Duinen al hier gaf j.l. Zondag 27 Febr. in hare zaal bij den heer Aartsen hare tweede winteruitvoering. Na enkele zangnum mers die onder leiding van den direc teur dhr. Jac. Op de Coul werden uit gevoerd, werd gepauseerd In het vervolg van den avond voerden de leden van de lieder tafel op de operette in één bedrijf: „Cartouche", voor mannenkoor met soli en pianobegeleiding. De opvoering voldeed zeer goed. Alleen waren, von den wij, enkele attributen van moder ner makelij dan zij ten tijde van „Car touche" zullen zijn geweest. Dit deed aan het slagen van den avond echter geen afbreuk. Orgelfonds. Ter gelegenheid van het a.s. zilveren priesterfeest van onzen ZeerEerw. heer pastoor zal volgens huis aan huis be zorgde circulaire, getracht worden om een orgelfonds te stichten, dat op het s. feest aan den jubilaris zal worden aangeboden. Onze kerk heeft reeds lang behoefte aan een nieuw orgel en het kerkbestuur besloot thans in over leg met het armbestuur om reeds een gedeelte van de benoodigde gelden op het a.s. priesterfeest aan den pastoor beschikbaar te stellen. De kosten van 't nieuwe orgel wor den geraamd op 6000 a 7000 gulden. BERKDIJK. Berkdijk—W.I.K. Berkdijk ontvangt morgen het beken de W.I.K. uit Oisterwijk. Onze jongens hebben, bij een eventueel struikelen van de kopploegen Goirle en Roda, nog een klein kansje naar het kampioen schap. Deze wedstrijd moet daarom ge wonnen worden, wat ook kan, als er vanaf het begin goed aangepakt wordt. We zien daarom met vertrouwen den uitslag tegemoet. Berkdijk 2 ontvangt Wik 2 om 12 uur. Scheidsrechter is F. van Vught. Zondag 13 Maart komt Roda op bezoek om de resteerende 11 minuten van den destijds wegens het slechte weer gestaakte wedstrijd af te spelen, waarbij Roda een voorsprong heeft van 30. Gouden Bruiloft. In de Zondag gehouden vergadering in het patronaat werd een comité geko zen, waarin de volgende heeren zitting hebben: N. Verschuren, voorzitter; A. v. d. Ven, secretaris: M. de Jong, pen ningmeester; L. van Dijk, commissaris. Voor wekelijks te collecteeren zijn ver schillende personen aangezocht. Harmonie St. Jan. In de Donderdagavond gehouden be stuursvergadering van de harmonie St. Jan is o.m. besloten de repetities voor- loopig een drietal weken uit te stellen in verband met de moeilijkheden om 's Woensdags te repeteeren, daar we gens het vertrek van dhr. Wagema- kers dien avond geen repetitielokaal be schikbaar is. Hierna zal 't bestuur an dere maatregelen nemen. LOON OP ZAND. Van 24 Febr. tot en met 2 Maart '38. Geboren Hermanus, zv. H. van Riel en M. van den Hoek Gerardina, dv. G. van Dam en Ja. van Rullen Nico- laas, zv. J. Damen en Ja. Damen Elisabeth dv. G. Machus en A Mus- cus. Overleden: Theodorus KI ij sen, oud 8 maanden Adriana Steijns, oud 69 jaren, we duwe van M. H. Rous Wilhelmus Schapendonk, oud 59 jaren, weduw naar van Pa. van Dongen. Ingekomen: J. van den Hoven, met echtgenoote van Tilburg Ca. Ho,utdijk, van Waalwijk T,h. Verhoeven, van Eethen Chra. van Loon, van Waal wijk Ca. Wijgerde, van Tilburg Ea. Rombouts, van Tilburg A. Houtepen, van Maaseijck (België). Vertrokken: Ja. Meeren naar Tilburg W. van de Wiel naar Etten en Leur Aa. Rombouts naar Tilburg Ha. Oerle- mans naar Tilburg. De Tilburgsche gas- en electrici- teitsfabriek heeft als op vele andere plaatsen sedert eenige jaren een uitgebreide toonzaal. Deze stichting is sindsdien een voortdurende bron van moeilijk heden geweest tusschen de midden standszaken in dit genre en de be drijven, waarvan men geregeld de weerklank hoorde in den gemeente raad en las in de plaatselijke pers. Na veel beraadslaging is tenslotte een regeling tot stand gekomen tusschen de gemeente en de betref fende zakenlieden en werd een z g. „contact-commissie benoemd voor de Toonzaal-regeling", een aange legenheid, die ook voor andere ge meente van belang kan zijn, waar zich ook daar dikwijls moeilijkheden op dit terrein voordoen. Op uitnoodiging van Burgemeester cn Wethouders heeft de heer mr. Th. Taminiau de functie aanvaard van onpartijdig voorzitter dezer con tact-com missie. L.l. Donderdag had door den wethouder der Gemeentebedrijven mr. J. van de Mortel de installatie dezer commiesie, ten stadhuize plaats. In een korte rede werd de voor geschiedenis samengevat en wtrd tevens in algemeene lijnen de taak der Commissie aangegeven. Mede namens Burgemeester en Wethouders sprak Mr J.v.d,Mortel zijn voldoening uit over het feit, dat Mr. Th. Taminiau bereid was gevonden om het Voorzitterschap van de Commissie op zich te nemen teiwijl hij eveneens met genoegen constateerde dat de betrokken orga nisaties zich door bun \eitlounntns- mannen iu deze Commissie hadden doen vertegenwoordigen. Nadat spr. de Commissie als ge ïnstalleerd had verklaaid, ga>en zoowel de Voorzitter als deoigani- satievertegenwoordigers de toezeg ging om met volle toewijding er naar te zullen streven dat de Commissie geheel aan den gestelden opzet zal beantwoorden. In de commissie hebben zitting naast Mr. Th. Taminiau, als on partijdig voorzitter niet behoorende tot den handeldrijvenden midden, stand en vertegenwoordigende de afnemers, en aangewezen door Bur gemeesters en Wethouders van Til burg, vertegenwoordigers van de afd. Tilhurg v. d. Ned. R.K Bond van Loodgieters- en Koperslagers- patroons. van de Smedenpatroons van de R.K. Vereeniging van Win, keiiers en Handelaren en twee ver tegenwoordigers van het Gemeente- Gasbedrijf, waarvan een secretaris is- I. V. C. B. lste klas Z. DongenKolping WilhelminaSchyndel EendrachtTreffers Mulo—RKTVV Venlosche BosBest Vooruit 2de klas B. DESZwaluw Langermans TSVVSV T,ubantiaSDOE BladellaODI 3de klas D. VelocitasWVB Rejack RKTVV 2—Waspik Moll BerkdijkWIK v. Vught 3de klas E. HerculesSporters Leyenhorst HECHVC Soethoudt Vlijm. BoysOSC v. Hout SVDSWV Belangrijke wedstrijden. 13 Maart: Weert. Limburg Noord* Limburg Zuid. Bredasch elftal tegen Santpoort lste klas I.V.C.B. Westen op het SCO- terrein. 27 Maart: Roosendaal. Missiewed strijd BredaUtrecht. 1 MeiHeemstede. Oefenwedstrijd R.K.F. elftal tegen district Haarlem. 8 Mei: Breda. R.K. NederlandR.K. België. R.K. NederlandR.K. Oostenrijk. Naar we vernemen wordt de wed- strijd R.K. NederlandR.K. Oosten rijk die vorig jaar voor een uitver kocht A.D.O.-terrein in Den Haag ge speeld werd, waarschijnlijk in Tilburg gespeeld op het Willem II terrein. Ook is het mogelijk dat deze uitste kemie voetballers tegen een keurploeg uitkomen te Kaatsheuvel in het DES- Sportpark. STANDENLIJSTEN. Baankosten f lste klas Z. Brabantia 20 14 3 3 31 76- -35 Wilhelmina 18 11 4 3 26 65- -28 Kolping 18 12 2 4 26 78- -47 Schijndel 19 9 0 4 24 45- -38 De Treffers 20 8 6 6 22 46- -34 Venl. Boys 18 8 3 7 19 46- -43 RKTVV 19 9 1 9 19 48—56 SVB 17 4 7 6 15 31- -44 Best Vooruit 17 4 4 9 12 28—42 Mulo 17 4 3 10 11 35- -52 Eendracht 19 3 3 13 9 30- -70 Dongen 18 2 2 14 6 25—64 2de klas B. Zwaluw 10 14 1 1 29 54- -17 VSV 16 11 1 4 23 59- -29 Sarto 15 8 5 2 21 41- -24 TSV 10 8 2 6 18 32- -29 St. M. Gestel 14 8 0 6 16 44- -32 DESK 15 7 2 6 16 39- -44 Tubantia 16 5 2 9 12 28- -53 SDOE 15 5 0 10 10 37- -40 BW Here. 16 6 o 10 12 40- -53 ODI 16 4 1 11 9 29- -40 Bladella 15 0 t 11 4 18—60 3de klas D. Goirle 14 11 1 2 23 58—27 Roda 14 9 3 2 21 65- -24 Berkdijk 13 9 1 3 19 43- -20 Velocitas 13 8 2 3 18 37- -16 Waspik 12 5 3 4 13 37- -43 Uno Animo 13 4 4 5 12 30- -22 WIK 11 2 1 8 5 15- -47 RKTVV 2 14 1 1 12 3 22—21 WVB 12 1 0 11 2 13—56 3de klas E. SVD 12 8 4 0 20 41- -10 HEC 14 9 2 3 20 61- -30 Sporters 12 7 1 4 15 31- -34 HVC 13 6 0 7 12 39—43 OSC 14 4 5 5 13 30- -34 SWV 12 4 2 6 10 28- -41 OSS 13 4 3 6 11 34- -47 Vlijm. Boys 11 5 1 5 11 36- -21 Hercules 13 0 1 12 1 15—66

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7