t VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING BURGERLIJKE STAND. SPRANG—CAPELLE. KAATSHEUVEL. rechtsbinnen met een prachtschot Ra. pid de leiding te geven. Tot de rust blijft Berkdijk in de meerderheid doch tot doelpunten kond het niet meer. Na de rust vervalt Berkdijk meer in haar oude fout, pingelen en nog eens pingelen. WIK komt er nu beter in en de Rapid-doelman wordt danig aan den tand gevoeld. Enkele gemak kelijke schoten weet hij op prachtige wijze te stoppen. Dan werkt Rapid zich snel los en zij weet den stand op te voeren tot 40, en hiermede blaast scheidsrechter van Vucht die de wed strijd zeer goed leidde, het einde. De reserves wonnen eveneens van WIK 2 met 32. Hier was de mid voor in pracht-conditie; hij scoorde drie mooie doelpunten. Morgen speelt Berkdijk 2Vincent 1. Jongens, van het begin tot het ein de flink werken en je wordt Zondag weer een paar punten rijker. Later zal er nog een wedstrijd ge speeld worden door de Berkdijk-vete ranen tegen Tilburgsche veteranen. Dat zal een prachtige ontmoeting wor den. SPRANG. Predikbeurten Zondag 13 Febr.: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. half drie Ds. B. A. van Lummel. De Ring van Ned. Herv. Jonge- lingsvereenigingen op Geref. Grond slag 's-Grevelduin-Capelle en Omstre ken. komt a.s. Maandag 14 Maart, des avonds 7.30 uur in de Consistorieka mer der Ned. Herv. Kerk alhier in le denvergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a.: Inleiding door de J.V. te Sprang over Joh. 21; in leider Stefanus Kuisten; Onderwerp door de J.V. te Loonschendijk „On macht"; inleider H. Maijers. Belangstellenden zijn welkom. De Ned. Herv. Knapenvereeni- ging op Geref. Grondslag „Samuël" houdt a.s. Vrijdag 18 Maart haar jaar vergadering welke een feestelijk karak ter zal dragen, in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. Deze vergadering zal onder leiding staan van den plaatselijken predikant, den Weleerw. heer Ds. W. Bousema. De jaarlijksche feestvergadering van de afdeeling Sprang van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond is thans vast gesteld op Vrijdag 25 Maart a.s. in de zaal van den Chr. Volksbond, waartoe afgevaardigden van zuster-organisa- ties en plaatselijke vereenigingen zul len worden uitgenoodigd. VRIJHOEVE-CAPELLE. In het gebouw voor Chr. Belan gen aan het Bruggetje, kwam de afd. van den Chr. Fabr. en Transportarbei dersbond in jaarvergadering bijeen, on der leiding van dhr. P. Hommel. Na de opening wijst er de voorz. op dat op alle terrein des levens de moeilijkheden groot zijn. Spr. wekt op tot moedig voorwaarts gaan, alles verwachtende van den God des levens. De secr.-penn. dhr. Jac. Vos, bracht 'n uitvoerig jaar verslag uit, waaruit bleek dat 't leden tal 138 bedraagt. Van den arbeid van de instellingen waarbij de afd. betrok ken is werd een kort overzicht gegeven. Het finantieel overzicht gaf aan ink- komsten bondscontributie 1858.46, werkloozenkas-contributie 2205.92, totaal 4064.18. Aan werklooze leden werd uitgekeerd een bedrag van 9.642.05 of 1116.75 minder dan in 1936. Het hoogst aantal werkloozen be droeg einde December 125, het laagst genoteerde aantal op 10 April 67. In de laatste 6 jaren werd aan werklooze le den uitgekeerd een bedrag van 53.400.85. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn velerlei werk voor de afd. verricht. Bij de bestuursverkie zing werd het aftredende bestuurslid Jac. Vos met bijna algemeene stemmen herkozen. In de Geref. Kerk alhier wordt a.s. Zondag leesdienst gehouden; in 't lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart eveneens leesdienst. De afd. van den Chr. Bouwvak arbeidersbond hield haar jaarvergade ring in 't gebouw voor Chr. Belangen, onder leiding van den voorzitter dhr. J, Rosenbrand. De heer W. Ros bracht een goed verzorgd jaarverslag uit; het ledental der afd. bedraagt thans 46. De penningmeester dhr. P. Faro gaf een finantieel overzicht, waaruit bleek dat aan werklooze leden werd uitgekeerd 2463.05, terwijl een bedrag van 248.25 werd betaald aan vacantie- bonnen. Beide functionarissen werd een woord van dank gebracht voor de uit gebrachte jaarverslagen en hun activi teit steeds in het belang der afd. aan den dag gelegd. Hierna trad als spreker op het hoofd bestuurslid dhr. K. de Boer, Utrecht, Het 40-jarig jubi leum van den heer A. Froklage, als leeraar d. r Waal wijksche Teeken school. Huldiging door Comm. van Toe zicht, leeraren en leerlingen. die in een uitvoerige rede de verbin dendverklaring van Collectieve Ar beidsovereenkomsten belichtte. Daar de afd. volgend jaar 't 20-jarig bestaan hoopt te herdenken werd met alge meene stemmen besloten wekelijks twee cent extra te betalen om dit feit op waardige wijze te vieren. K. J. M. V. Dinsdagavond 8 Maart hield de K.J.M.V. in het patronaat hare jaar vergadering. De voorzitter heette allen welkom, waarna de notulen werden voorgelezen van de aannemingsver gadering, welke op 22 Februari in de zaal van dhr. J. Smit gehouden werd. Door enkele leden werd aanmer king gemaakt op de notulen, welke door den waarnemend secretaris op genomen waren, zoodat het noodig was, hierin enkele wijzigingen aan te brengen, waarna goedkeuring volgde. Hierna volgde jaarverslag van secretaris en penningmeester, welke onder dankzegging werden goedge keurd. Uit de vergadering werd een uit drie leden bestaande kascontrole- commissie benoemd, waarna bestuurs verkiezing aan de orde was. Aftredend waren de heeren C. Snoeren en Jac. Cornelissen, waarvan de eerste we gens studieredenen, niet meer voor herverkiezing in aanmerking wensch- te te komen. Na schriftelijke stem ming werd Jac. Cornelissen herkozen, terwijl G. den Teuling als nieuw be stuurslid gekozen werd. Beiden na men hun benoeming aan. Van de rondvraag werd nog door verschillende leden gebruik gemaakt, welke naar genoegen beantwoord werden. Hierna volgde sluiting. Jaarvergadering R.K. Coöperatieve- vereeniging Broederhulp. De agenda voor de algemeene jaar vergadering welke wordt gehouden op Donderdag 24 Maart des avonds 8 uur in de zaal van de R.K. Werk liedenvereniging te Kaatsheuvel luidt als volgt: 1. Opening door den voorzitter. 2. Voorstel tot goedkeuring van de Balans, het Jaarverslag en over schot verdeeling over het Boek jaar 1937. 3. Verkiezing Bestuur en Commis sie van Toezicht. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. Toelichting punt 3. Volgens den rooster der Statuten zijn dit jaar aftredend van het bestuur de heeren H. Sips en A. Kerkhof en van de Commissie van Toezicht dhr. C. van Dongen. De aftredenden stellen zich allen herkiesbaar. In de Commissie van Toezicht is thans een vacature, waarvoor op bo venvermelde vergadering gelegenheid wordt gegeven deze aan te vullen. Candidaatstellingen voor Bestuur en Commissie van Toezicht alsmede eventueele voorstellen of aangelegen heden welke men op deze vergadering wensch t te behandelen worden inge wacht tot uiterlijk 10 Maart a.s. des avonds 8 uur ten kantore der vereeni- ging. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Woensdagavond had in de zaal van dhr. Jan van Dun een algemeene vergadering plaats van den B.V.L. al hier en waarbij tevens waren uitge noodigd de afdeelin&en Loonopzand en de Moer. Naast het voltallig bestuur merkten we onder de aanwezigen op de Wel- Eerw. H.H. kapelaans van den Heu vel, «ran de Wiel en Verhoeven, ge meente-secretaris M. A. v. d. Wee en m.a. Goed 8 uur opende burgemeester Mallens de vergadering, waarbij hij een speciaal woord van welkom richtte tot den spreker van den avond, den Edelachtb. heer Krijgsman uit 's-Bosch, de heer van Agt, secretaris der gewestelijke Landstormcommissie de Meijerij en den HoogEd. Gestr. heer W. Hafkemijer, res. luit. kolonel, aangewezen Commandant van het Landstormcorps „de Meijerij". De heer Krijgsman behandelde in een gloedvolle rede het onderwerp: „Na twintig jaren", waarin door spr. een beeld werd gegeven van het ont staan en de ontwikkeling van het com munisme en nat. socialisme. (Deze le zing hebben wij uitvoerig vermeld). Burgemeester Mallens achtte het overbodig nogmaals het nut van de instelling van den B.V.L. te bespre ken. Hij wijst op de gevaren van het communisme en nationaal socialisme, welke onderwerpen door den lieer Krijgsman nader zullen worden be sproken. Nadat door dhr. Hafkemeijer de prijsuitreiking van de gehouden schietoefeningen heeft plaats gehad sluit de heer van Agt onder dankzeg ging deze druk bezochte vergadering. Uitslag schietwedstrijden 15 hoogste schutters: 1 Elshout 344 pnt.; 2 M. Didden 337 pnt.; 3 H. Kranenveld 332 pnt.; 4 J. Schilders 328 pnt.; 5 W. v. Deur- sen 325 pnt.; 0 F. Thinners 323 pnt.; 7 M. Dingemans 320 pnt.; 8 F. van Beers 318 pnt.; 9 A. v. d. Hoek 312 pnt.; 10 L. van Gorp 30G pnt.; 11 A. Stokkermans 302 pnt.; 12 W. Kroot 299 pnt.; 13 J. Cornelissen 295 pnt.; 14 M. Holten 294 pnt.; 15 J. Laros 279 pnt. Werkloosheid. Bij het plaatselijk agentschap der Arbeidsbemiddeling staan heden 301 personen als geheel en 59 als gedeel telijk werkloos ingeschreven. Het aan tal steuntrekkenden bedraagt mo menteel 148, terwijl 58 personen in de gemeentelijke werkverschaffing zijn opgenomen. D.E.S.-nieuws. DES speelde Zondag tegen de Zwa luw uit Vught en verloor niet zeer geflatteerde cijfers 31. Voor de rust was het een aantrekkelijke wedstrijd. De voorhoede combineerde goed, doch had geen geluk. De middenlinie vol deed ook met M. van Es als beste spe ler. De achterhoede was niet zoo be trouwbaar. Na de rust was de achter hoede goed maar vlotte het minder in de voorhoede. LOON OP ZAND. R.K. Staatspartij. Zondag a.s. houdt de afdeeling Loonopzand van de R.K. Staatspartij een buitengewone algemeene vergade ring in de zaal van Mej. de Wed. G. Wijtvliet, aanvang half zeven. Als spreker zal dien avond optre den dhr. Max van Pol, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, die onder het motto „Wees op uw hoede" een beschouwing zal geven over de internationale politiek. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. ST. JOACHIMSMOER. Dinsdagavond had in de Openbare Lagere school alhier de sluiting plaats van den tweejarigen landbouwcursus, gegeven door dhr. H. v. d. Zanden uit Tilburg. Van de genoodigden waren aanwe zig de beeren Ir. Steenbergen, land- bouwconsulent te Breda, v. Lier van Loonopzand, als vertegenwoordiger van 't College van B. en W. en 't be stuur van de N.C.B. afdeeling Loon opzand, de Moer. Als resultaat van deze lessen kon van een afgelegd examen het einddi ploma aan alle cursisten worden uit gereikt, hetwelk geschiedde door Ir. Steenbergen met een toepasselijk woord. H. de Bie; Fr. Oerlemans; J. Mee- ren; P. Cleijn, behaalden het praedi- caat zeer goed; P. Verschuren; A. Vrienten; C. Kroot en M. Vrienten verwierven het praedicaat goed, ter wijl W. Kennekens; H. Brabers; H. Hultermans en D. v. Amersfoort een voldoende op hun diploma kregen. De opkomst op de avondlessen was steeds goed, terwijl de ijver van alle leerlingen geprezen kon worden. Namens de cursisten bood dhr. J. Meeren aan dhr. v. d. Zanden als blijk van erkentelijkheid voor het ge noten onderwijs een geschenk aan. LOON OP ZAND. Van 3 tot en met 10 Maart 1938. Geboren: Adriana, dv. J. Verboven en Ca. Rem meren Anna, dv. J. W. Damen en Ha. v. d. Wielen Wilhelmina, dv. G. Mol en Ma. v. Breugel Hermanus, zv. M. A. Damen en Ja. Balvers. Overleden: Johannes Lips, oud 75 jaren, echtg. van Ja. v. d. Broek Simon van Beers, oud 72 jaren, echtg. van Ja. v. Rijswijk Johanna Dewale, oud 1 jaar Fransiscus Greven, oud 59 jaren, echtg. van Ja. Voogd Antoon van Roermund, oud 57 jaren Fransiscus Kooien, oud 79 ja ren, echtg. van Ca. v. d. Velden. Ingekomen: Ea. Rombouts, van Tilburg Ga. van Dongen, van Waspik A. Buil, van Win terswijk Ha. Jansen, van Boksmeer A. Vorselaars, van Tilburg Ma. Hultermans, van Dongen Wa. v. Gils, van Oosterhout. Vertrokken Ma. Stalpers naar Tilburg J. de Ko ning naar Moerdijk Ja. v. d. Velden naar Vught A. Klis naar Eindhoven A. Stalpers en gezin naar Tilburg Wa. v. d. Dungen naar Druten Ga. Weick naar Amsterdam C. Laros en gezin naar Waalwijk F. Vincent naar Waalre J. Hoes en gezin naar Tete- ringen P. ten Haaf naar Heer Eth. Smits naar Schfjudel Ga. Lubbers naar Schijndel. EETHEN. Over Februari. Geboren Gerrit, zv. Joh. Booin en E. de Graaff Sebastiaan Pieter, zv. L. W. Gouda en P. de Raad Dirk Jan Bertus, zv. Adr. v. d. Mooren en E. van Vugt Huiber- dina Johanna, dv. J. H. Colijn en G. Weurding. Gehuwd: D. W. van Mersbergen, oud 26 jaren en J. v. d. Heuvel, oud 27 jaren M. Schelle, oud 33 jaren en J. G. de Bodt, oud 23 jaren J. G. Colyn, oud 33 jaren en W. G. Lankhaar, oud 23 jaren. Overleden: J. C. van der Mooren, oud 4 dagen H. van Berkel, oud 65 jaren, echtgenoot van M. Valk J. P. J. Kruijs voorberge, oud 59 jaren Joh. van Wfjk, oud 79 jaren, weduwnaar van J. van den Heu vel M. A. Korsten, oud 76 jaren, we duwe van P. Treffers. DCPUT7AVCM De Waalwijksche meineedzaak. De rechtbank te's Hertogenbosch nam in behandeling de op 24 Febr. j.l. uitgestelde strafzaak tegen J. W. R. 24 jaar, grondwerker te Baardwijk, gedetineerd, aan wien was ten laste gelegd, dat hij op 22 November '37 op de terechtzitting van den politierechter te 's Bosch in de strafzaak tegen L. Hermans, verdacht van mishandeling van den rijksveldwachter van de Griendt, onder eede een valsche verklaring had afgelegd n.l. dat hij niet gezien had, dat Hermans naar v. d. Griendt toeliep en dezen in het gezicht sloeg. Getuige Jan Dalmeijer was in Augustus van het vorig jaar met verdachte naar »Luxor« in Waalw ijk geweest en na afloop was hij met verdachte meegereden. Hij nad toen gezien dat v. d. Griendt de vrouw van Hermans aanhield wegens rijden zonder licht. Zij riep tegen haar man»Leo kom eens hier 1« en deze kwam ook en ging tusschen zijn vrouw en v. d. Griendt staan. Getuige weet niet of de veld- wachier toen de vrouw slaande geraakt heeft, maar wel had hij een slaande beweging naar de vrouw gemaakt. Getuige wist geen reden aan te geven, die de veldwachter kon hebben gehad om naar de vrouw te slaan. Later heelt de veldwachter de vrouw met den gummistok geslagen. Of daar aan leiding voor was, wist getuige ook niet. Getuige Gerard Driesen, agent van politie te Waal wijk, herinnerde zich dat vrouw Hermans zich op den bewusten avond bij hem op het politiebureau had vervoegd met de klacht, dat zij een paar klappen had gehad van rijksveldwachter v. d. Griendt. Over een gummistok was d arbij niet gesproken. Zij had de plaats aan den rechterkant van haar gezicht aangewezen, waar zij geslagen zou zijn, maar daar was geen spoor van een slag te zien. Ook rijksveldwachter v d. Griendt werd nog als getuige gehoord en verklaarde, geen slaande beweging te hebben gemaakt. Ook naderhand had hij met den gummistok niet naar de vrouw geslagen maar naar haar man. Zij had hem echter lege lijk aangevallen, dus het was wel mogelijk dat er een klap naar de vrouw verdwaald was. De Otficier van Justitie persis teerde bij zijn requisitoir: een jaar gevangenis-traf. De verdediger was van meening, dat hier geen veroordeeling zou kunnen volgen, want als er sprake wil zijn van meineed, dient de dader met het meineedige van zijn verklaring bekend ie zijn. Waar nu door getuige Dalmeijer veiklaard is, dat de veldwachter een slaande beweging heeft gemaakt, kan ook verdachte zoo wel in de overtuiging zijn geweest, dat er geslagen is. Uitspraak over 14 dagen. KING voor KING FIT! FIRMA TONNEMA Ge. SNEEK D^strafzaak over het Provinciaa' weggeld in Noord.Brabant nogmaals uitgesteld. Voor de rechtbank diende de strafzaak tegen den bouwKundige F. F. te Den Bosch, die op 27 Sept. j.l. te Vlijmen met een rijwiel over den provincialen weg had gereden zonder weggelukaart Geëischt was f 1,— boete Ver dediger Mr. Baudoin, die dit straf proces had doen uitlokken, had ontslag van rechtsvervolging g. pleit op grond van de overweging dat de provinciale weggeldxeioiotning niet zou steunen op de wet. De zaak werd op 24 Febr. j.l. uitgesteld om alsnog als geiuige te hooien den technisch ambtenaar van den Prov. Waterstaat B. Hofman uit Waalwijk, die verklaarde dat het wegvak 18 waar de overtreding zou hebben plaats gehad in eigen oom hehoorde aan de provincie. Daar er eenige onzekerheid ont stond over de vraag, waar de be keuring precies had plaatsgehad, werd de zaak nogmaals 14 dagen uitgesteld om alsnog als getuige te hooren den verbalisant veldwachter Steenland uit Vlijmen. Diefstal van een vaarskalf uit de weide. A. v d. B., 54 jaar, landbouwer te Herpt, gedetineerd. moeJ voor de rechtbank te Den Bosch ver schijnen terzake dat hij in Nov. 1937 te Engelen uit de weide had weggenomen een roodbont vaars- kalf van C. van Oo^terhoul. Het was door hem meegenomen met zijn eigen beesten uit de gemeene wei van de heerlijkheid Bokhoven, waar zijn vee tusschen dat van anderen weidde. De Officier van Justitie Mr. v. d. Burg eischte na getuigenverhoor 10 maanden gevargenissuaf tegen verdachte. Verdediger Mr. Baudoin achtte het bewijs in deze zaak niet ge leverd en pleitte vrijspraak. Spr. verzocht de onmiddellijke invrijheidstelling van verdachte. De rechtbank vond geen termen om aan dat verzoek te voldoen. ZIJ DIE ZICH MET 1 APRIL OP DIT BLAD ABONNEEREN KRIJGEN DE TOT DIEN DA TUM DE NOG VERSCHIJ NENDE NUMMERS GRATIS. Uitspraak over 14 dagen.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7