Gemeenteraad Drunen. J L 1 AGENDA'S BURGERLIJKE STAND. KANTONGERECHT SPORT. Advertentiën. Jaarvergadering Wit-Gele Kruis LEDERHANDEL J. BROCKEN t.O, Benoeming controleur werkverschaffing. Ver orderingen op de bad inrichting. De raad dezer gemeente kwam Woensdagavond in openbare ver gadering bijeen onder voorzitter schap van den Edelachtb. heer Mr. v. d. Heijden. Afwezig de heer Vugts. De notulen der voorlaatste ver gadering worden goedgekeurd na dat op verzoek van den heer v. d. Wiel alsnog is aangeteekend dat hij tegen punt 8 was. De notulen der laatste vergadering worden zonder opmerking vastgesteld. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken, w.o.: a. dankbetuiging van H. M. de Koningin voor de gelukwen- schen bij gelegenheid van de ge boorte van Prinses Beatrix; b. mededeeling van Gedept. Staten dat het raadsbesluit d.d. 28 Oc tober 1937 tot wijziging van de verordening op de hondenbelas ting Koninklijk goedgekeurd is; c. mededeeling van Arn. Brok, dat hij zijn benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aan neemt; d. inededeelingen van A. Ph. van Huiten en van Ant. Obbens, dat zij hun benoeming tot lid van de commissie van toezicht op het Nijverheidsonderwijs aanne men. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Benoeming controleur voor de werkverschaffing en steunverlee- ning. De aanbeveling luidt: 1.F. H. Franken, Bergen-op-Z. 2. H. J C. M. Temming, Voorburg (Z.H.). Er waren 8 sollicitanten, waarvan er zich 1 heeft teruggetrokken. Bij stemming werden uitgebracht: op F. H. Franken 5 stemmen, op H. Ji C. M. Temming 1 stem, op P. Voorbraak (Elshout) 3 stemmen en 1 blanco. Waar deze blanco, stem buiten beschouwing bleef, was de heer Franken met 5 van de 9, dus met volstrekte meerderheid, gekozen. 3. Nota van aanmerkingen van Ge deputeerde Staten op de gemeente- begrooting 1938. Van deze aanmerkingen, waarvan er verschillende van administratie ven of van weinig ingrijpenden aard zijn, noemen wij de volgende: Ged. Staten wijzen op de verhoo ging van f 1700,— op f 2000,—voor onderhoud lantaarns en verdere kosten van verlichting. B. en W. zijn van meening dat f z000,eigenlijk nog te 4aag is. In de practijk is gebleken dat met f 1700,onmogelijk kan worden j volstaan. Ged. Staten vragen specificatie van het bedrag van f 250,— dat voor de Luchtbescherming is uit getrokken. B. en W. zullen antwoorden dat dit de voorloopige kosten zijn voor aanschaffing van een radiotoestel dat niet werkt op het electrisch licht en eenig oefenmateriaal. Ged. Staten vragen of de jaar wedde van de vroedvrouw en den gemeentegeneesheer niet lager ge steld kunnen worden. B. en W. zijn van meening dat, na de verlaging van 1936 er geen aanleiding geweest is nog verdere verlaging toe te passen. Vermoede lijk hebben Ged. Staten de f 300, voor geleverde medicijnen aan arm lastigen ook bij het salaris geteld, wat niet juist is. Voorts meenen Ged. Staten dat met het oog op den steun aan kleine boeren de post armenzorg wel van f 8500,— op f 8000,— kan worden teruggebracht. B. en W. zijn er echter van over tuigd dat dit bedrag niet lager dan f 8500,— kan zijn. Aan het verzoek van Ged. Staten om een bedrag uit te trekken voor tractatie schoolkinderen en versie ring bij gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin zal worden voldaan, even als aan het verzoek om de rekening courant overeenkomst om te zetten in een kasgeldleening k 5/8 °/0. De raad kan zich met de opvat tingen van B. en W. vereenigen. 4. Gunning verkoop van het onlangs aangekocht woonhuis van wijlen L. van Herpt. De voorzitter zegt dat het hoogste bod f 2850,— bedraagt, waarvoor, naar de meening van B. en W., de raad het pand gerust kan verkoo- pen. Het bedrag dat na deze ver koop nog voor rekening der ge meente overblijft voor het kermis terrein, achten B. en W. zeer billijk. De heer v Drunen informeert wie de kooper is van het huis. De voorzitter zegt dat een ge machtigde het pand heeft gekocht. Eerst na goedkeuring door den raad zal deze den eigenlijken kooper noemen. Besloten wordt het huis voor f 2850,— te gunnen. 5. Vaststelling van verordeningen op de bad- en zweminrichting, t.w.: a. verordening tot wijziging der Algemeene Politieverordening; b. verordening op het gebruik van de bad- en zweminrichting; c. verordening regelende de hef fing en invordering van rechten voor het gebruik van de bad- en zweminrichting; d. verordening houdende instructie voor den badmeester. De onder a. bedoelde wijziging houdt o m. in dat er geen afval of vuilnis nabij het zwembad mag gebracht worden. Wordt zonder opmerking goed. gekeurd, evenals de verordening onder b. Ten aanzien van verordening sub c. merkt de voorzitter op dat het in de bedoeling ligt de bad huisjes zoo te bouwen dat er nog een rijwielbewaarplaats bijkomt, waar men k 2 cent per keer of k 25 cent per maand zijn rijwiel in bewaring kan geven. De heer v. Oers heeft gelezen dat werkloozen 60 pet. reductie op de tarieven wordt gegeven. Hij meende echter dat het de bedoeling was het bad op enkele uren gratis voor hen open te stellen. De voorzitter zegt dat het tarief voor hen toch al zeer laag gesteld is. Zij betalen voor één keer inplaats van 10 cent slechts 4 cent en een kaart voor 10 keer kost voor hen slechts 28 cent inplaats van 70. Zou het dus wel noodig zijn om daarnaast nog enkele uren het bad geheel gratis beschikbaar te stellen? De exploitatie kost de gemeente toch ook geld. De heer Veltman zou ook kaarten voor 5 keer beschikbaar willen stellen k 35 cent. De voorzitter ziet hiertegen geen bezwaar doch zou dan de prijs stellen op 40 cent. Aldus wordt besloten. Voorts wil de heer Veltman de kinderrijke gezinnen tegemoet ko men en voor kinderen beneden 14 jaar kaarten beschikbaar stellen voor 5 keer k 15 cent en voor 10 keer k 30 cent. De voorzitter merkt op dal kin deren beneden 14 jaar toch reeds 50 pet. reductie genieten, ook op de kaarten voor meermalig gebruik. Zij betalen dus slechts 5 cent voor 1 keer, 20 cent voor 5 keer en 35 cent voor tien keer. Besloten wordt deze laatste tarie ven te handhaven. De heer Veltman zou, evenals de heer v. Oers, voor werkloozen het bad op eukele uren gratis open stellen. Ofschoon B. en W. van meening zijn dat het gevraagde bedrag geen bezwaar kan zijn, zullen zij nader overwegen op welke uren het bad gratis beschikbaar kan worden ge steld. Op desbetreffende vragen van den heer Veltman deelt de voorzitter verder mede dat dit jaar nog geen badgoed voor bezoekers wordt be schikbaar gesteld. Wanneer later tot aanschaffing wordt overgegaan zal er natuurlijk voor het gebruik eenige vergoeding moeten worden betaald. De reductie voor politie personeel wordt alleen verleend op persoon lijke abonnements kaarten, dus niet op de gezinskaarten of andere ta rieven. De bedoeling van deze re ductie is de beoefening van de zwemsport door de politie aan te moedigen, daar het in het belang der veiligheid geacht moet worden als een politieman in staat is een drenkeling te redden. De verordening sub. c. wordt hierna vastgesteld Ten aanzien van de verordening sub d. heeft de heer v. Drunen er bezwaar tegen dat de benoeming van den badmeester geschiedt door B. en W. Hij zou dit aan den raad willen laten Voorts zou hij liever tevoren het salaris van den bad meester definitief vaststellen, in plaats de bepaling dat B. en W. tol f 20 per week kunnen gaan. De voorzitter meent dat de be— oordeeling van iemands geschiktheid voor het ambt van badmeester, het inzien der diploma's en andere getuigschriften, het onderzoek naar zijn verderen levenswandel, enz. beter door B. en W. kan geschieden dan door den raad. Wat de vergoeding betreft meenen B. en W., na informatie op andere plaatsen, dat men wel niet minder dan f 20,— per week zal kunnen geven, aangezien de bijverdiensten hier wel zeer gering zullen zijn De heer de Wijs informeert nog nader naar deze bijverdiensten door het geven van zwemlessen. De voorzitter zegt dat deze kwestie nog nader, vermoedelijk ook in overleg met den te benoemen bad meester, geregel zal moeten worden. Gedurende de uren dat het bad is opengesteld zal er van les geven niets kunnen komen omdat hij dan voortdurend toezicht moet uitoefe nen, Op de andere uren zullen er slechts weinigen gelegenheid hebben om les te nemen. De praktijk zal hier den weg moeten wijzen en mogelijk houdt deze aangelegenheid ook nauw verband met het te be talen salaris. Ook de vergoeding die de badmeester voor lessen in reke ning mag brengen kan misschien nader geregeld worden. Een en ander is reden te meer, volgens spr., om de benoeming van den badmeester en de nadere be paling van zijn salaris aan B. en W. over te laten. In stemming gebracht spreken de heeren v. Drunen en v Oers zich uit tegen het geven van bevoegd heid aan B. en W. om den bad meester te benoemen, de heer v. d. Wiel bleef buiten stemming, terwijl de overige 7 leden vóór stemden. Het voorstel van B. en W. om te bepalen dat het salaris van den badmeester (die alleen maar tijdens bet seizoen in dienst is) niet meer dan f 20,_ per week zal bedragen zooals in de ontwerp-verordening is bepaald, wordt met 8 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren van Drunen en v. Oers. Rondvraag. De heer de Wijs heeft gehoord dat in Elshout voor den lichtstroom tot 7 K.W. 25 cent betaald wordt en voor het meer-verbruik 20 cent. In Drunen betaalt men echter 25 cent voor het geheele verbruik. De voorzitter zegt dat het hem onwaarschijnlijk voorkomt dat de P.N.E.M. in Elshout een lager tarief zou berekenen dan in Drunen. Hij zal er direct een onderzoek naar instellen. De heer de Wijs doet voorts na mens Elshoutsche inwoners het verzoek om ook daar de straatver lichting op Zaterdag en Zondag tot 11 's avonds te laten branden, zooals in Drunen, al was het maar enkele lichtpunten. De voorzitter zegt dat het in Drunen, waar veel doorgaand ver. keer is, voor de voetgangers veel gevaarlijker op straat is dan in Elshout waar men na 10 uur haast niets meer op straat ziet. Bij de aanmerkingen van Ged. Staten op de begrooting heeft men nog kun nen hooren dat de gemeente met de straatverlichting zoo zuinig mo gelijk moet zijn. Hij is er dus niet voor op dit verzoek in te gaan. Bij bijzondere gelegenheden blijft de verlichting natuurlijk later aan. De heer de Wijs zegt dat men ook geklaagd heeft dat defecte lan taarns gewoonlijk een paar weken stuk blijven. De voorzitter kan zich dit niet voorstellen daar hij regelmatig de lichtpunten laat nazien en zoo noo dig direct in orde laat maken. De heer v. Drunen wijst er op dat de rupsenscharen ter bestrijding van den bastaard-satijnvlinder ver sleten zijn. De voorzitter zegt dat er onlangs 3 nieuwe zijn aangebracht; zoo noodig zullen er nog meer aan geschaft wordea. De heer Klijn geeft in overweging te Elshout op het middelpunt van den driesprong voor café Klerkx een lantaarn te plaatsen Dat zou een verbetering en verfraaiing be— teekenen. De voorzitter zal de situatie eens opnemen en onderzoeken wat de kosten zijn. De heer v. d. Wiel informeert hoe het staat met de verbouwing der woningen van Timmermans en v d. Wiel. De voorzitter zegt dat de bestek ken gereed zijn en de aanbesteding vermoedelijk deze week nog zal volgen. De heer v. d. Wiel vraagt verder of aan den rooster voor de werk verschaffing de hand wordt gehou den. De voorzitter zegt dat er een nieuwe rooster gemaakt moest wor den. Enkele personen niet de groot ste gezinnen worden zooveel mo gelijk steeds aan het werk gehouden. De heer v. d. Wiel merkt op dat i er nog wel meer werkloozen met groote gezinnen zijn die ook wel eens graag aan de beurt zouden komen. De Voorzitter zegt toe te zullen onderzoeken of er aanleiding is de geregeld tewerkgestelden eens te ruilen met andere werkloozen met groote gezinnen. Niemand meer het woord ver langend, sluit de Voorzitter de ver gadering met den gebruikelijken christelijken groet. WAALWIJK. Zaterdag 1.302.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum »Men gaf hem een geweer«. Zaterdag en Zondag Luxor Bios coop »De Mijn met de IJzeren Deur». Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. Maandag, Dinsdag en Woensdag, Theater Musis Sacrum, «Grazige Weiden«. van het op Maandag 28 Maart a.a. om ACHT UUR n.m. in de zaal van de R.K. Werkliedenvereeniging. AGENDA 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag v. d. Secretaris. 4- Jaarverslag v. d. Penningm. 5. Verslag Controle-commissie. 6. Bestuursverkiezing. (Volgens rooster treden af de heeren A. Jansen en C. Pullens. Beiden herkiesbaar.) 7. Verkiezing Controle-commissie. 8. Rondvraag. 9. LEZING door den Zeer- Eerw. Heer Pastoor H F. HEEZEMANS. 10. Sluiting. HET BESTUUR. De vergadering is toegankelijk voor Leden en Niet-Ieden boven den leeftijd van 18 jaar. BRENGT STEEDS IETS NIEUWS. Schoenslippers 15 en 12 ct. Prima plakzoolen 16 en 14 ct. p. p. Voor PRIMA REPARATIELEDER gaat ge naar ons, dan slaagt U beslist. Prima overleder-schoenpoets, houten hakken, luxe veters, dames- tasschen," portefeuilles, koffers, portemonnaies, etui's voor rij bewijzen, honden artikelen, aktetasschen, rubberhakken, bood- schappentasschen Jbeugeltasschen enz enz. Binnenkort brengen wij U onze V00RJAARS-ETALAGE op gebied van luxe lederwaren. De nieuws'e en modernste tasschen, in Bordeaux rood, flesschen- qroen, uitsluitend Parijsche modellen- Iets nieuws voor Waalwijk. WAALWIJK. Van 11 tot en met 18 Maart 1938. Geboren Cornelis Petrus, zv. C. H. van Es-van den Hoven Johannes Wilhelmus, zv. J. M. Verhoofstad-Duijvekam. Overleden: J. van Bokhoven, oud 76 jaren, weduw naar van Ma. van der Lee. Huw. aangiften: Geene. Gehuwd: Geene. Ingekomen: C. Brouwers, van 's-Hertogenbosch Chra. W. van de Ven, van Oss A. B. Rek, van Oss G. J. M. Th. Hermans, van ,s-Gravenhage. Vertrokken: Ca. H. Mengelberg, wed. A. G. Mertens en gezin naar Oss A. G. L. Verbruggen naar Oss P. C. H. van Gooi naar Oss M. L. de Vries naar Zaandam J. M. Frelier naar Sprang-Capelle Anna Dues naar vVessum Elth. M. van der Pennen naar Roosendaal L. A. J. Ver hagen naar Tilburg. DRUNEN. Geboren Maria v. Sluisveld-v. Huiten. Overleden Adrianus Pulles, wedr. van Aid. van Huiten, 71 jaar Maria Brok, wed. van Gijsb. van Drunen, 81 jaar. 's-HERTOGENBOSCH. UITSPRAKEN. De kantonrechter wees o.m. de volgen de vonnissen. H. van O., Sprang-Capelle, geen teeken geven, 3.boete R. C. R. de R., Waalwijk, geen teeken geven, 3.boe te B. L. R., Waspik, auto zonder ach terlicht, 2 x 4.boete P. J. V., Sprang-Capelle, verblindende verlichting 5.boete P. H. S., Sprang-Capelle, verblindende verlichting, 5.boete G. V., Sprang-Capelle, bakfiets zonder licht, 3.boete Th. K., Kaatsheu vel, rijwiel onbeheerd, 3.boete D. van P., Sprang-Capelle, drankwet, 2.boete Ma. de B., Sprang-Capel le, drankwet, 3.boete C. E., Heusden, IJkwet, 4.boete J. A. K., Waalwijk, doorgang niet vry laten, 15.boete J. B., Loonopzand, dronken rijwiel besturen, 15.boete G. V., Heusden, rijwiel zonder licht, 3.boete Th. v. V., dronkenschap, 10.boete J. K., Drunen, gespan onbeheerd, 5.boete Ca. V., Heus den, geen teeken geven, 3.boete W. v. S., Waalwijk, geen reflector, 3. boete P. A. C., Waalwijk, rijwiel niet verlicht, 3.boete E. P. van B., Waalwijk, arbeidswet herh., 2 x 3. boete C. H. L., Drunen, straatschen derij, 5.boete C. van C., Loonop zand, rijwiel zonder voor- en achterlicht, 2 x 3.boete B. K., Waalwijk, idem, 2 x 3.boete. R.K. VOETBALBOND DEN BOSCH. District Den Bosch. Overzicht voor a.s. Zondag. Eerste klasse. De spanning is nog groot in deze klas se. De derby bij VFC tegen Zwaluw 2 kan o.i. niet anders eindigen dan met een mooie overwinning voor de thuisclub, nadat de punten bij Zwaluw 2 eerlijk werden gedeeld. VFC heeft thans de beste papieren, vandaar onze voorzegging. Nadat Nooit Gedacht bij ODI2 een 2—0 nederlaag heeft opgeloopen zullen zij daarvoor revanche nemen. ODI 2 heeft veel van haar vroegere kracht ver loren, terwijl Nooit Gedacht prachtkam- pioenskansen heeft. Nooit Gedacht houdt de punten voor zich. Tenslotte zullen de punten in de derby bij ODC 2 tegen Juliana eerlijk gedeeld worden. De kleine Juliana overwinning van 21 zegt ons daarvoor voldoende. Tweede klasse Wij gelooven dat het kampioenschap in deze klasse Zondag beslist zal worden. Nieuwkuijk heeft de beste kansen en speelt haar laatste wedstrijd thuis tegen MSV, wier kansen ongeveer even groot zijn. Wint Nieuwkuijk of spelen zij gelijk, dan zijn zij kampioen. Verliest Nieuw kuijk dan zijn haar gasten kampioen. Nieuwkuijk nam de punten met 32 mee bij MSV. Daarom zullen zij wel één der belde punten voor zich houden. Derde klasse. Nadat VJC bij ODC 2 de punten met 33 deelde, zal VJC a.s. Zondag de pun ten voor zich houden. De Herpt. Boys versloegen Helvoirt 2 thuis met 32. In de match te Helvoirt zouden de rollen wel eens gekeerd kun nen worden en voorzien wij dat één of misschien beide punten op rekening der thuisclub zullen komen te staan. De Nieuwkuijk-reserves moesten op eigen veld een 20 nederlaag incassee renvan Concordia 3. Bij Concordia zul len de Nieuwkuijk-reserves ook wel geen groote kans hebben op de punten. B.K. Juniorenkring „D.E.O.". De SDO-lui zullen het bij de Boys in Vlijmen wel niet kunnen bolwerken. Aan vu 11 ings p rog ram m a. Alsnog is vastgesteld de match Schijn- del 2Avanti. In deze derby geven wij de gastheeren de grootste kans op de overwinning. DAMMEN. W. D. V. De deze week voortgezette clubcom petitie onzer plaatselijke damvereeniging WDV, gevestigd bij dhr. Bausenbach, café-rest.: „De Molenvliet" alhier, brach ten de volgende resultaten: A. v. d. GouwFr. v. d. Gouw 20 v. d. HammenA. Moonen 20 P. BerriotteJoh. Hulst 02 A.s. Dinsdag zal worden gespeeld: A. HollemansP. Berriotte Joh. HulstFl. Hollélnans Fr. v. d. GouwA. Moonen H. BrouwersA. v. d. Gouw WDV'ers allen present, ook zij die vrij zijn; mogelijk dat het programma een kleine wijziging zal moeten ondergaan. Aanvang 8 uur. r i

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 12