SPORT, VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS, CORRESPONDENTIE. KUNST EN LETTEREN. AGENDA'S. d&j. ftijru&n>M IJ N H ARDTJES" Q Q Q -2 DRUNEN. groei tier veiling die zoo duidelijk ge schetst werd door Burgemeester van der Heijden uit Drunen bij het inge- bruik nemen der nieuwe hallen op 10 November 1937. De aansluiting der afdeeling Capelle maakte deze uitbrei ding vooral noodzakelijk. Door den grooten fruitaanvoer moest de emballage belangrijk worden uitgebreid en een fruitsorteer-machi- ne worden aangeschaft. De vereeniging telt 1112 leden uit 20 dorpen e.a. plaatsen. Spreker wijdt eenige woorden ter nagedachtenis aan den heer Jan Box tel, die als oud-bestuurslid en lid van het personeel verdiensten beeft voor de veilingvereeniging. Met een woord van lof en hulde aan bet adres van Directeur Boelen en zijn personeel besluit spreker zijn interes sant en vlot verslag met de beste wcn- scben voor allen in 1938. Voorzitter Gijsman dankt den se cretaris. Vervolgens gaf de heer Boelen een uitvoerige uiteenzetting van bet finan cieel verslag, waarmede het bestuur en directeur zonder stemming déchar ge wordt verleend. Op een vraag van den beer v. Hoo ien wordt medegedeeld, dat de omzet in.bet voorjaar afhangt van den fruit oogst van het vorig jaar. Bij enkele candidaatstelling wor den de aftredende bestuursleden: M. v. Wijk en H. Mo'stermans rcsp. uit Genderen en Nieuwkuijk, herkozen. Namens den heer Mostermans en zich zelf dankt de heer v. Wijk de leden voor het in hem gestelde ver trouwen, waarna voorzitter Gijsman den heer v. Wijk en de vereeniging fe liciteert, want hij is evenals de heer Mostermans, den rechten man op de rechte plaats. Bij enkele candidaatstelling wordt de heer G. Klijn uit Haarsteeg herku- zen als lid van den Raad van Commis sarissen. Bij hel punt fustaankoop gaat de vergadering accoord met het bestuurs besluit in 1937 genomen om voor 3000,extra emballage aan te koo- pen, terwijl hel bestuur voor 1938 ge machtigd wordt zulks te doen tot een bedrag van 5000, Het veilingspercentage wordt vast gesteld als vorig jaar. Het lid Robert van Son, waardeert de sfeer dezer vergaderingen, vraagt verbetering in hel vernietigen van de doorgedraaide producten en deze in dien zij langer dan vier dagen moeten blijven liggen op minstens 250 m. van de huizen te storten. Het lid It. van Drunen dringt daar eveneens op aan. Directeur Boelen zal het geval in kwestie onderzoeken en trachten de zaken afdoende te regelen. Het slechte bezoek der algeineene vergadering veroorzaakte een prettige discussie. De een wil er een attractie aan verbinden en de ander weer ieis anders. Een feit is, dat de niet ter vergade ring komende leden zich den goeden gang van zaken bewust zijn, hoewel deze kleine belangstelling betreurt wordt. De aanwezigen trachten reden aan te geven, waaraan het mogelijk kan liggen. Het bestuur zal hel geval nog eens nader onder de oogen zien. Hierna sluiting met den Chr. groet. 25-jarig dienstjubileum. Op 2 April a s. hoopt de Wed.J. Klerks de Baay haar 25 jarig dienst- jubileum te vieren als dienstbode bij Wethouder Chr. Muskens—van Gorcum alhier. Mej. Klerks is 73 jaar en haar jubileum zal feestelijk herdacht worden. Visch, gevangen visch... Dokter v. Seters trok Woensdag wederom met »de zegen« door het kanaal en verschalkte daarbij eeni ge tientallen kilo's brasem en een tweetal snoeken van pl.m. 15 pond per stuk. Brutaal I Bij landbouwer K. alhier, werd van een in het achterhuis staande fiets een rijwielplaatje ontvreemd. De rijksveldwacht werd met het geval in kennis gesteld en spoorde den dader op in Kaatsheuvel. Ernstig motorongeval. Toen de verzekeringsagen C. Per. soon Woensdagavond omstreeks 9 uur door de Grootestraat reed kwam hij in botsing met een voetganger uit Elshout. De motorrijder sloeg met zijn motor tegen den grond evenals de voetganger. P. had ernstige kwetsuren opge- loopen aan hoofd en linkerheen en zijde. Dr. Akkermans was spoedig ter plaatse en verleende de geneeskun dige hulp, waarna P. per auto naar zijn woning werd vervoerd. De voetganger kwam met den schrik vrij. De motor liep zware averij op. De mogelijkheid bestaat, dat de motorrijder den voetganger te laat heeft bemerkt. Eerste H. Communie. Zondag a.s. zullen de kinderen der parochie St. Lambertus onder de H. Mis van 8 uur hun Eerste H. Communie doen. Dit jaar zijn 63 communicantjes t. w. 26 meisjes en 37 jongens. Burg. Stand. Geboren: Joh. Cales-Muskens Adriana Dekkers-v. d. Geld. Overleden: Adr. Brok,wedr.Joh. v. d. Geld, 93 jaar; Martinus v. Veggel, wedr. van Corn. v. d. Wiel, 80 jaar. w. s. c. Voor a.s. Zondag 3 April is alsnog ingelast de competith wedstrijd WSC 2Longa 3, aanvang twaalf uur. Laatste wedstiijd voor WSC 2. 10 April WSC-RWB,een wed strijd die de beslissing kan brengen. Int. voetbalwedstrijd Holland-Schotland. Tot uiterlijk 5 April a.s. kunnen, onder voorbehoud van toewijzing, voor dezen belangrijken internatio nalen voetbalwedstrijd, kaarten aan gevraagd worden bij het Sigaren magazijn van den heer Jacq Muo nen alhier. R.K.J.C. Waalwijk e.o. Programma voor 2 April 1938: WVBHercules b DESK c—HEC b Programma voor 3 April 1938: Hercules aDESK b v. d. Houdt HEC aDESK a Brekelmans Programma voor 9 April 1938: HEC b—WVB Hercules bDESK c Voor 10 April vanwege den tweeden Zondag geen wedstrijden. R.K.W.V.B. Zaterdagmiddag om half drie zal het B-elftal der junioren een wedstrijd spe len tegen Hercules c. De spelers worden verzocht uiterlijk kwart over twee aan wezig te zfjn. De A-junioren spelen om half vier tegen Hercules b. Als je allemaal je best doet zou je dit wel eens kunnen winnen jongens. Dus van het begin af aangepakt. De senioren wórden verzocht van half drie tot na de juniorenwedstrijden niet te voetballen. Het eerste elftal speelt Zondag om 2 uur tegen WIK de voorlaatste wedstrijd. Van eenig belang is dezen wedstrijd nog voor het eerste aangezien er nog een punt binnen moet worden gehaald om defini tief van de onderste plaats te komen. Dus lui doe je best. Als het gaat zooals tegen Velocitas en Roda de laatste wed strijden dan verrouwen we op een over winning. Het tweede elftal moet naar DESK 3 te Kaatsheuvel. Vertrek per fiets om één uur vanaf 't clublokaal. Aangezien DESK niets meer te winnen of te verliezen heeft zou het tweede hier ook wel eens een kansje kunnen maken. Men moet dan echter van het begin af aanpakken zoo als j.l. Zondag na de rust. Doen we dat? We zullen het afwachten. Woensdag om 8 uur clubavond. Donderdag om 8 uur bestuursvergade ring. Zondag 10 dezer om half 12 ledenver gadering. DAMMEN. W. D. V. De 1.1. Dinsdag door onze plaatselijke damvereeniging WDV voortgezette club competitie brachten de navolgende uit slagen A. MoonenAnt. v. d. Gouw 20 v. d. HammenH. J. Brouwers 02 Joh. HulstA. Hollemans 20 Fl. HollemansFr. te Vruchte 02 FI. HollcmansA. Hollemans 20') inhaalpartij. A.s. Dinsdag worden de laatste par tijen gespeeld voor de eerste ronde. Ons Oranjehuis. Vrijdag 9 April a.s zal de ver eeniging »Ons Oranjehuis« Waalwijk (Centrum) hare algemeene jaarver gadering houden. Gouden Jubileum. De huldiging van den gouden jabilaris der lederfabriek vh. H. H. Jansen, den heer Jan Verhoofstad, zal plaats hebben Zaterdagmiddag ten 5 uur in de zaal »Thalia«, Stationsstraat alhier. JONGE WERKMAN. Naar wij vernemen, heeft de Jonge Werkman plannen in overweging om een actie op touw te zetten ten bate van de St. Vincentiusvereeniging. KATH. JONGE MIDDENSTAND. De K.J.M.V. hield gisteravond in den R.K. Gildenbond een vergadering, waarbij dhr. Chr. Klerkx Jr. eenige lij densgedachten naar voren bracht. Besloten werd op 8 Mei a.s. een uit stapje te maken naar Zuid-Limburg. SLUITING WINTERAVOND-CURSUS GEMEENTE TEEKENSCHOOL. Gisteravond had de sluiting plaats van den winteravond-cursus aan de Gemeente Teekenschool alhier. Bij deze gelegenheid waren aanwe zig het voltallig college van B. en W., de gemeente-secretaris, de leden van de Commissie van Toezicht op het Nij verheids-onderwijs en verder nog di recteur, leeraren en leerlingen. Zooals der gewoonte getrouw is, nam eerst de Edelachtb. heer E. C. J. Moo nen het woord. Dit zullen uit den aard der zaak, zegt spr., woorden moeten zijn Van opwekking en woorden van vermaan. Spr. weet wel dat een deel van het zaad dat hij zal uitstrooien op een rotsachtigen bodem zal vallen en geen vruchten zal brengen, maar als slechts een klein deel tot ontkieming komt. dan is spr. meer dan tevreden. De dosis vakkennis en vakbekwaam heid die de cursisten van deze school mee in hun verder leven zullen nemen, zullen een eerste weg kunnen zijn naar de verdere ontwikkeling van den leer- ling. Een woord van vermaan acht spr. noodig voor die leerlingen, die door hun minder goed gedrag niet die resul taten op deze school bereikt hebben, die zij hadden kunnen bereiken. Hen spoort spr. aan in de toekomst flink hun best te doen om de nu geleden schade in te halen. Hierna ging spr. over tot de uitrei king der diploma's en prijzen. De behaalde resultaten ziet men el ders in dit blad. De directeur, de heer Th. v. Delft, noemt het een goede gewoonte dat het gemeentebestuur en de commissie van toezicht op het Nijverheids-onderwijs hier tegenwoordig willen zijn bij de sluiting van dezen winteravond-cursus. Spr. stelt het op zeer hoogen prijs dat de Edelachtb. heer burgemeester de prijzen heeft willen uitreiken, waar in hij ziet een hartelijk medeleven van het gemeentebestuur met deze teeken school. Tot de cursisten die de school thans met succes gaan verlaten richt spr. een opwekkend woord om in de toekomst op den thans ingeslagen weg te blijven voortgaan. De overige leerlingen wekt spr. op om het volgende cursusjaar met hernieuwden ijver te beginnen. Tot slot wenscht hij hen dan allen een prettige vacantie. Namens de leerlingen sprak dhr. van den Berg, die d^nk bracht aan direc teur en leeraren voor de vele moeite die zij zich steeds getroost hebben om de leerlingen wat kennis bij te bren gen. Verder dankt hij het gemeentebe stuur, welks welwillendheid om telken- jare bij de sluitirijg van den cursus aan wezig te zijn op hoogen prijs gesteld werd. In zijn woord van dank betrekt spr. tenslotte dan nog de concierge, vrouw- ke van Disseldorp, die het schijnbaar niet steeds even gemakkelijk heeft ge had. De Edelachtb- heer burgemeester brengt namens het gemeentebestuur dank aan directeur en leeraren voor het werk dat zij in het belang der tee kenschool verricht hebben. Hierin be trekt spr. ook de concierge, juffrouw v. Disseldorp. Spr. wil er ten slotte nog op wijzen, zonder aan het gehalte der leerlingen thans iets afbreuk te willen doen. dat dit toch wel, door de wijzigingen der tarieven eenige verandering ten goede zal ondergaan, waarmee spr. hoopt dat het absentiïsme voor goed den kop zal zijn ingedrukt. THEATER MUSIS SACRUM. Wederom komt Musis met een tweetal hoofdnummers, nu in het spannende, sensationeele genre. Het eerste hoofdnummer is ge heel gebaseerd op historische feiten en getiteld »De gevangene van het Haaieneiland«. Een onschuldig veroordeelde dok ter Mudd geheeten wordt verbannen naar het alom gevreesde Haaien- eiland, zoo geheeten omdat er steeds haaien rond dit eiland zwemmen die ontsnappen onmogelijk maken. Toch probeert hij het, maar de vlucht wordt ontdekt en Mudd wordt in een cel geworpen om daar den dood af te wachten. Dan breekt plotseling de gele koorts onder de gevangenen en hun ne bewakers uit. Dr. Mudd vraagt aan de autori teiten, of hij medische hulp mag bieden. Dag en nacht zwoegt de geneesheer, nog bovendien bemoei lijkt door een oproer van de neger soldaten, een tekort aan voedsel en medicamenten. Mudd weet alle moeilijkheden met schier boven- menschelijke kracht te overwinnen en als de epidemie overwonnen is, wordt hij gefeliciteerd door den commandant, die den President een verzoek toestuurt om gratie voor Dr. Mudd. Dit wordt ingewilligd en Mudd wordt bevrijd, zoodat hij kan terugkeeren naar zijn gezin en weer zijn beste krachten kan wijden aan de zieken in zijn landstreek. Het tweede hoofdnummer is ge titeld «Pittah de Grijze Wolf«. Deze film vertelt van de ver. schrikkingen in het koude Alaska, waar sneeuw blindheid, gevaar van wolvenhorden, bevriezing, uitput ting enz. de sterkste kerels neer. vellen. Alles bijeen een programma dat geen verdere aanbeveling behoeft daar de films zelve voldoende re clame zijn. LUXOR BIOSCOOP. „De Jungle Prines." Wij gelooven niet te overdrijven, wanneer wij zeggen dat De Jungle Prinses» alle eigenschappen, die een film tot een succes kunnen maken, in zich vereenigt. Als we deze nieuwe wildernisfilm eens even analyseeren, zien we allereerst, dat het gegeven huiten. gewoon romantisch is: een blanke man, lid van een expeditie, vindt in het diepst van het oerwoud een vrouw, schuchter en »ongetemd». De vrouw verzorgt den man, diezijn voet in een gevecht met een tijger gewond heeft, en er groeit een ro mance tusschen heide menschen. Aanvankelijk staat de verloofde van den man nog tusschen hen in, maar zij begrijpt ten slotte, dat deze liefde iets onvermijdelijk is. Dan is de film opgenomen in een grootsche natuur; er zijn piachtige opname van de machtige jungle en van 'n romantisch oerwoud-meertje. Magneet nummer drie: degroote rol, die de wilde dieren in de film spelen Een enorme tijger, een chim pansee, groote kudden olifanten en een troep van honderden apen De urieke opnamen van deze dieren- in natuurstaat zijn nietalleenbuiten- gewoon interessant, maar zij dragen in niet geringe mate tot de spanning bij. Olifanten en apen, die in toom- looze vaart door een Maleisch dorp jagen en het met den grond gelijk maken, adembenemende gevechten van mensch en tijger. »De Jungle Prinses« biedt nog méér. Het tooneel, als Ulah door de wilden gevangen genomen is en levend begraven zal worden, terwijl de inlanders, door hun medicijnman tot een razend fanatisme opgezweept, om haar heen dansen en het doffe dreigende geluid van de tomtoms de lucht vervult.het is van een intense spanning. En tenslotte: de rolbezetting 1 In Dorothy Lamour heeft Paramount een actrice gevonden, die wel bij uitstek geschikt was, de rol van de jungle prinses te spelen Daar zijn verder de jonge acteur Ray Milland, Akim Tamiroff, de man, die zich met zijn creatie van generaal Yang in «Chineesch Goud« in de rijen der sterren plaatste, Lynne Over man, tot dusver komiek hier in een »serieuze« rol, en de inlander Mala, die een prachtig acteur blijKt te zijn. Indien U een film zoekt, die het bij elk publiek »doet« dan is zij hier Ordening in de Schoenindustrie Minister Steenbdrghe heeft gisteren in de Eerste Kamer medegedeeld, dat algemeen-verbindendverklaring van een ondernemersovereenkomst in de schoen industr e in een vergevorderd stadium van voorbereiding is Het bandspel in actie. De Waalwijksche biljartclub »Het bandspel« speelde Dinsdagavond te Tilburgee.i huldigingswedstrijd tegen de kampioensclub »Eensgezindheid« te Tilburg in het café v. d. Brekel. De spelers van »Het bandspel« waren goed op dreef, maar tegen het geraffineerde kleinspel der kam pioenen moesten de meesten het onderspit delven. Bij Tilourg waren Mols, v. d Brekel en Cornelissen de groote spelers die de meeste partijen in 3 5 4 beurteu uitmaken, terwijl bij »Het bandspel« Koos van Helvoirt en Jan Willemse voor de overwin ning zorgden. De volledige uitslag is „Het bandspel" „Eensgezindheid* Frans van Helvoirt 74 Mols 100 B. v. Engelen 58 Cornelissen 100 Koos van Helvoirt 100 Elshout 100 p. v. Schijndel 84 v. d. Brekel 100 j. Willemse 100 v. d. Broek 96 L. Moonen 52 v. d. Sommen 100 Gemiddelde „Eensgezindheid" 8.70. Hoogste serie Cornelissen 55. Gemiddelde „Het bandspel 6.86. Hoogste serie Koos van Helvoirt 35. »Eensgezindheid« komt Zaterdag 9 April bij Frans van Helvoirt de return.wedstrijd spelen. Dit wordt een avond van hoogstaande biljart- sport. NIEUWE TENNISBAAN. Naar wij vernemen zal de cemen ten tennisbaan achter Hotel Verwiel vervangen worden door een nieuwe gravel-baan, zoodat Hotel Verwiel reeds in dit seizoen den spelers een ge heel moderne baan biedt. Nederlandsche Vereeniging van Leder warenfabrikanten. In hotel Terminus te Utrecht werd 1.1. Woensdag een vergadering gehouden van Nederl. Lederwaren- fabrikanten. Na uitvoerige discussie werd een organisatie opgericht onder den naam van »Nederl. Ver. van Leder waren fa brik an ten Er werd een voorloopig comilé gevormd, terwijl het secretariaat werd opgedragen aan den heer J.A. Melhado, Herculesstr. 13a, A'dam. Op de veigadering werd nog ter sprake gebracht de weeldebelasting en de concurrentie van de huis-, industrie. Voorstellen tot zekere regelingen in het bedrijf zullen door de be noemde commissie behandeld wor den en in de eerstvolgende verga dering zal rapportdaaiover worden uitgebracht. De Annexatie-plannen betreffende Geertruidenberg- Raamsdonk Hoog bezoek. De Minister van Binnenlandsche Zaken, vergezeld van 2 hoofdambte naren van zijn departement, alsmede van den Commissaris der Koningin in deze provincie en den griffier der Staten hebben gistermiddag omstreeks 5 uur een bezoek gebracht aan Geer truidenberg en Raamsdonk en ten gemeentehuize besprekingen gevoerd met de betrokken burgemeesters, be treffende de eventueele annexatie- Het bezoek heeft ongeveer een half uur in beslag genomen. Staking in Sigarenindustrie. Naar wij vernemen is bij de gistermiddag onder leiding van den rijksbemiddelaar in het vierde dis trict, oud-minister mr. T. J. Ver schuur, gehouden besprekingen tusschen partijen, betrokken hij het dreigend conflict in de sigarenin dustrie, geen overeenstemming be reikt. Mr. Verschuur heeft van verder pogingen afgezien. De staking is tegen 11 April afge kondigd en zal door een uitsluitiag gevolgd worden. Middenstand in Nood Door onvoorziene omstandighe den moet het vervolg-artikel «Mid denstand in Nood« tot onze spijt lot een volgend nummer blijven overstaan. Red. Drs. L. C. Michels In de dezer dagen gehouden Redacte vergadering van het ^Tijdschrift voor Taal een Letteren» uitgegeven vanwege de R.K. Leergangen te Tilburg, is de aanvang van den 26sten jaargang eenigszins feestelijk herdacht, vooral hierom, dat het eerste nummer (in den omvan? van drie afleveringen) opge dragen is aan den Redactie secretaris Drs. L. C- Michels, docent aan de R K Leergangen. Dr. J. Gielen te Hulst en E. Serrarens te Roermond hebben het initiatief genomen om den 50sten ver jaardag van hun leermeester in blijven de herinnering te houden door een bundel opstellen en artikelen van vrienden en oud leerlingen van Drs. Michels, dezen in »TaaI en Letteren» aan te bieden. Met Mevrouw Michels waren de beide genoemde heeren tot de ver gadering der Redactie uitgenoodigd, waarvan de Voorzitter, Prof. Dr. Th. Goos8ens, in dankbaarheid herdacht het vele werk, dat door Drs. Michels voor het tijdschrift gedaan is, terwijl E. Serrarens namens de 20 mede werkers een in leer gebonden exemplaar aan Drs, Michels aanbood, hem niet alleen als geleerde en docent, doch ook als goed vriend huldigende. Voor dit feestnummer droegen de volgende schrijvers bij Prof. Dr: Baader, Drs- H. M. S. Bernsen, Dr. W. H. Beuken, Dr. O. Dambre Dr. Anton van Duin kerken. Dr. H. E. Endepols, Dr. Jos J. Gielen, Prof Dr. Th. Goóssens, Dr. H. H. Knippenberg, Br. Lucius, B. D. O- P., Maximilianus O M. Cap., Dr. J. Moormann, Jef Notermans, Dr. Jop Pollmann, Prof. Dr. Fr. Aur. Pompen O-F.M., L. J. Rogier, Prof. Dr. E. Rombauts, Ed. A. Serrarens, Dr. H. J. A M. Stein, Pierre van Valkenhof. Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V, Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum »De gevangene van het Haaieneiland«. Zaterdag en Zondag Luxor Bios- coop »De Jungle Prinses«. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei- tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal O.S Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. Maandag, Dinsdag en Woensdag, Theater Musis Sacrum, »Grazige Weiden

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10