CORRESPONDENTIE. SPRANG—CAPELLE, GEERTRUIOENBERG. RAAMSDONK. Laatste Berichten. gaan, onder leiding van Broedermees- ter L. v. Halder, naar Hakendover in België. Bond van groote gezinnen. Bij de gehouden bestuursvergadering werden de functies als volgt verdeeld: voorzitter: L. v. Drunen; secretaris: Adr. v. d. Wiel: penningmeester: Arn. Brok en leden: L. Brok en H. de Wit. Lederbewerkers. Zondag na de Hoogmis kwam de Lederbewerkersbond afd. Drunen on der presidium van den heer H. Maas in algemeene jaarvergadering bijeen. In zijn openingswoord roept de voor zitter de nieuwe leden een hartelijk wel kom toe. Spr. zegt dat de afdeeling, dank zij 't krachtig werken der propaganda- club gegroeid is tot een ledental van 92 leden. Spr. memoreert de gebeurtenissen in het laatste halfjaar met de verbindend verklaring van de C.A.O. Uit het jaarverslag van den secre taris merkten we den groei en den goe den toestand der afdeeling op. die in 'n half jaar met 21 leden groeide. Aan het jaarverslag van den pen ningmeester ontleenen wij: ontvangen aan contributie van de leden 1833.54, waarvan 1659.39 werd afgedragen aan het H. B. De plaatselijke kas ont ving dus 174.15. Aan werklooze steun werd uitge keerd 2803.05, zoodat het H. B. 1143.66 moest bijpassen. De totaal-uitgaven waren 156.76. In kas op 1 Maart '37 27.75, op 1 Maart '38 51.71. Door de controlecommissie zijn de bescheiden prima in orde bevonden, waarna de penningmeester wordt gede chargeerd. Voorzitter Maas spreekt een harte lijk woord van dank aan 't adres van den penningmeester en spreekt de hoop uit hem nog vele jaren aan de bestuurstafel te mogen zien zitten. Bij de bestuursverkiezing zijn geen candidaten ingekomen. Aftredend zijn H. Maas en J. Ven- raaij (beiden herkiesbaar) en J. Vrij hoeven (stelt zich niet meer herkies baar). Staande ter vergadering worden can- didaat gesteld de heeren L. v. Leest en Couwenberg. Gekozen werden met meerderheid van stemmen de heeren H. Maas, Cou wenberg en v. Leest. Tot voorzitter werd gekozen de heer H. Maas, die zeide, dat hem een der gelijk vertrouwen der leden, na reeds vier jaar als voorzitter gefungeerd te hebben een groot genoegen deed. 't Lid van Oers stelt voor de functies van secretaris en penningmeesetr aan één bestuurslid op te dragen. 't Gedwongen vertrek van eenige le den om in Duitschland werk te zoe ken, werd grondig bekeken en van Bondswege zal een en ander nader be keken worden. De geest, adviseur, Kapelaan Vo gels sprak een opwekkend woord. Medegedeeld werd door den pen ningmeester, dat in Drunen 200. zal moeten worden terugbetaald van te veel opgegeven verleturen. Bij de uitbetaling van de werkloo- zenkas moeten de belanghebbenden hun contributieboekje meebrengen, waarin de penningmeester het uitge keerde bedrag zal noteeren. Ds. W. Bousema. Bediening H. Avond maal. Geref. Kerk, s avonds half 8 Ds. B. A. van Lummel. In ons vorig nummer deelden wij foutief mede dat Ds. Bousema op 12 Juni afscheid van zijn gemeente alhier zal nemen; dit moet zijn Zondag 10 Juli. Onder leiding van haar voorzit ter, de heer K. Alblas, kwam de Chr. Oranjevereeniging ,,Het Drievoudig Snoer" van Sprang-Capelle j.l. Maan dagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in 9e jaarvergade ring bijeen. De slechts matig bezochte bijeen komst werd geopend met psalmgezang, het lezen van een gedeelte uit de H. Schrift en gebed. In zijn openingswoord heette de voorzitter de aanwezigen welkom en deelde mede dat Ds. van Lummel, die dezen avond voor de vergadering zou spreken, verhinderd was, maar dat hij in de gelegenheid was gesteld om het geen Ds. v. Lummel had willen zeggen, voor te lezen. In 't bijzonder heette spr. nog welkom de Mondaccordeonclub .Onder Ons", die dezen avond haar medewerking zou verleenen. De secretaris de heer R. van Dalen las hierna de notulen en bracht vervol gens een goed verzorgd jaarverslag uit, dat onder dank werd goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester, de heer Jac. Vos, bleek dat het-boek- jaar sloot met een nadeelig saldo van pl.m. 20. Door den heer van Dalen werd als afgevaardigde naar de jaarlijksche Bondsvergadering een uitgebreid ver slag uitgebracht. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden de heeren A. Paans en Jac. Vos herkozen, terwijl in een bestaande vacature werd gekozen de heer D. Smits, die allen onder dank voor het in hen gestelde vertrouwen hun her- en benoeming aanvaardden. De voorzitter las de vergadering voor hetgeen Ds. van Lummel voorne mens was geweest te spreken, over: „Moderne tyrannie". Z.E. schilderde daarin de moderne tyrannie van Stalin en Hitier en wees er op dat het gezag van Godswege is ingesteld, maar dat men in onze dagen ziet een verwerping van de Goddelijke orde. Moderne ty rannie staat niet voor grenzen en kan ook ons land bedreigen. Waar ze komt is geen vrijheid, op welk terrein ook. Hier moet door ons de roep weerklin ken: Wij dulden hier geen moderne tyrannie. Daarom: met God voor Ne derland en Oranje. Wij moeten letten op Gods leidingen in de geschiedenis. Ons Christenvolk schaart zich om den troon des Oranjes en strijdt tegen elke moderne tyrannie, dan zal het drievou dig snoer: God, Nederland en Oranje, niet verbroken worden. Door de vergadering werd hierna gezongen: .Zij zullen het niet hebben". Bij afwisseling werden door de Mondaccordeonclub „Onder Ons", on der leiding van dirigent L. Versteeg verschillende vaderlandsche liederen enz. ten beste gegeven, die bij de aan wezigen bijzonder in den smaak vie len. Na bespreking van enkele huishou delijke aangelegenheden en een woord van dank en opwekking door den voor zitter, werd deze jaarvergadering met dankgebed besloten. Begrooting 2300. Ingeschreven als volgt: A. Hereijgers 2840 G. Merkx - 2790 M. van Loon - 2680 H. Jehoel - 2584 Gebr. v. Delft - 2558 M. Stiphout - 2532 Fr. Fressen - 2479 J. v. d. Loo - 2460 J. Snijders - 2448 Gebr. de Wit - 2391 L. van Oers - 2385 Gunning volgens bestek. Voor rekening der gemeente Aanbestedingen. Voor rekening der gemeente Dru nen werd heden aanbesteed het bou wen van een woonhuis voor den heer S. Timmermans, alhier. CAPELLE. De in de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk gehouden collecte ten bate van de in- en uitwendige zen ding heeft 44.— opgebracht. Voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk hoopt a.s. Vrijdag (Goeden Vrijdag des avonds 7 uur op te treden Ds. Vroeg in de Wey. Drunen werd heden aanbesteed het verbouwen en uitbreiden van een woonhuis van den heer A. v. d. Wiel. Begrooting 1380. Ingeschreven als volgt A. Hereijgers 2275 G. Merkx - 2200 J. v. d. Loo - 2199 H. Jehoel - 2184 M. Stiphout - 2130 M. van Loon - 2128 Gebr. de Wit - 2073 Fr. Fressen - 2040 Gebr. v. Delft - 2020 J. Snijders - 1943 L. van Oers - 1722 Gunning volgens bestek. SPRANG. Predikbeurten Goeden Vrijdag: Ned. Herv. Kerk, 's avonds half 8 De Coöp. Aankoopvereeniging voor Capelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang w.a., houdt a.s. Woensdag 13 dezer des avonds 7 uur in de zaal van den heer Ant. v)an Dijk aan het Brug getje een algemeene ledenvergadering. De agenda vermeldt: 1. Aanschaffen veevoeder, hulpmeststoffen, enz.; 2. Op gave kolen voor a.s. najaar. De postduivenvereeniging „De Luchtvaart" houdt a.s. Zondag een wedvlucht met oude duiven vanaf Duf fel. De aan deze vlucht deelnemende duiven zullen a.s. Vrijdagavond tus- schen 7 en 9 uur in het clublokaal bij Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart worden ingekorfd. In de Ned. Herv. kerk te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag len Paasch- dag) zoowel des morgens half tien als des namiddags half drie voor te gaan de heer G. de Pater, godsdienstonder wijzer te Haastrecht. In beide diensten zal alsdan een extra-collecte worden gehouden ten bate van den Evangeli- satiearbeid te Haastrecht. De korfbalvereeniging „K.I.O.L." speelde j.l. Zaterdagmiddag 'n vriend- schappelijken wedstrijd te Geertruiden- berg tegen „Good Luck", welke wed strijd in een welverdiende 53-over- winning voor K.I.O.L. eindigde. Op Donderdag 14 dezer des mor gens van 912 en des namiddags van 1 tot 3 uur zal op het gemeentehuis te Vrijhoeve Capelle voor het ontvang kantoor te Waalwijk zitting worden ge houden tot het afhalen van weggeld- kaarten voor het met 1 Mei a.s. in gaande nieuwe belastingjaar. - Naar wij vernemen is de onlangs her-opgerichte voetbalvereeniging „Ex celsior", welke reeds een paar vriend schappelijke ontmoetingen heeft ge speeld, voornemens dezen zomer deele te nemen aan de competitie van den Brab. Voetbalbond. VRIJHOEVE-CAPELLE. De afdeelingen Sprang en Ca pelle van den Chr. Eabrieks- en Trans portarbeidersbond kwamen in leden vergadering bijeen in de bovenzaal van dhr. A. v. Dijk alhier, ter bespreking van de contract-actie in de schoenin dustrie, waarbij als spreker optrad het hoofdbestuurslid de heer M. J. Kunst van Den Haag. Het hoofdbestuur werd gemachtigd tot verlenging van de C. A. O. met de Federatie van Schoenfa brikanten over te gaan. In de Geref. Kerk aan het Brug getje zal Vrijdagavond 7 uur (Goeden Vrijdag) leesdienst worden gehouden. Dinsdagmorgen brak een begin van brand uit bij A. W. in de Heistraat. De schoorsteenlooper stond reeds in de vlammen, daar de bewoners spoedig het gevaar bemerkten wist men erger te voorkomen. Donderdagavond om half negen had in hotel Stal een vergadering plaats van de ingezetenen van Geer- truidenberg, uitgeschreven door het comité »Geertruidenberg 725 jaar stad«, om te komen tot oprichting van verschillende sub comité's. De heer Sassen gaf in een enthou siaste rede een uiteenzetting van de bedoeling der diverse sub-commis sies en deelde mede dat het verder in de bedoeling lag om iedereen in de gelegenheid te stellen daadwer kelijk aan dit feest zijn medewerking te verleenen. Vooral zij die handel en nijver heid beoefenen moeten medewerken, doch ook die daarbuiten staan moeten hun volle kracht ontplooien om een feest te krijgen dat klinkt als een klok. De geheele Bergsche industrie, en dat is nog al wat, moet op de te houden tentoonstel ling vertegenwoordigd zijn en daar naast de Bergsche zakenman aan wie allen de voorkeur zal worden gegeven om in te schrijven voor een standplaats. Met luid applaus werd deze rede beantwoord waarna werd overge gaan tot aanwijzing van personen die in de navolgende subcommissies zitting zullen nemen. 1 Financieele commissie; 2 Pers- propagar.da en filmcommissie3 Commissie van geschiedkundige ad viseurs; 4 Technische commissie 5 Commissie voor optocht, open. luchtspel, versieringscommissie; 6 Commissie voor jeugd en stands organisaties; 7 Commissie voor de iury- De meesten die ter vergadering aanwezig waren, verklaarden zich bereid in de subcommissies zitting te nemen. Van de rondvraag werd nog door velen gebruik gemaakt. O.m. werd voorgesteld een wielercriterium te houden tijdens de feestdagen, voorts muziekfeesten, zwemwedstrijd, win kelweek, vestloop, cano-wedstrijd, gondelvaart en in het in te richten museum een schilderijententoonstel ling te houden. Al deze plannen zullen nader worden uitgewerkt. Tenslotte spoorde de voorzitter aan om de zaak niet af te breken maar op te bouwen opdat Geer- truidenberg een waardig feest zal worden dat in alle opzichten zal slagen. In deze gemeente is een rij- vereeniging opgericht met als be stuursleden de heeren C. Dirven, C. Staal en A. Stoops> Als oefen terrein is uitgekozen een terrein gelegen nabij de zwemkom. Een dezer dagen is tot heden toe de grootste Deutz motor in een 900 tons groot Rijnschip, liggende aan de loswal alhier, ingebouwd door de machinefabriek van de gebrs Speetjens alhier. In een kort tijdsbestek is dit de 23ste motor die door genoemde firma is geplaatst^ In deze gemeente circuleert een adres, waarop handteekeningen worden verzameld, gericht aan den Minister van BinnenlandscheZaken, houdende het verzoek om van de voorgenomen annexatie af te zien. De fietsjongen van de firma André van Hilst alhier kwam met zijn rijwiel te vallen waardoor hij een hersenschudding opliep. men gehouden voor lingerie en costuum- naaien, onder toezicht van de R-K. Vak school tot bevoreering van Industrie- onderwijs voor meisjes. Aan het examen namen deel, voor Lingerie 10 candidaten en wel de dames A. Boelaars, E. Dekkers, A- Emmen, H van Ginneken, M. van Helvert, E. van Iersel, Th. van Lier. H. Merx, Fr. van Seters en J. van Schijndel. Voor costuumnaaien 1 candidaat Mej. M. Snijders. De candidaten slaagden allen met mooie punten. Het bouwen van het nieuw Ge meentehuis te Steenbergen is opgedragen aan de aannemers M. Blom te Raams- donksveer en J. van den Heiligenberg te Teteringen. Dezer dagen had onder architectuur van A. Sniiers, te Raamsdonksveer, de aanbesteding plaats van het bouwen van een woonhuis met winkelhuis voor rekening van J. de Groot en J-van Oort aan de Keistraat te Raamsdonk(dorp). Het werk is opgedragen aan de aan nemers J- van de Heilige berg te Tete ringen en M. Blom te Raamsdonksveer voor de som van f 6733, Het verbouwen van een woning voor rekening van J. Lankhaar aan de Grcensteeg, en het bouwen van een schuur voor rekening van E. Groen, aan de Julianalaan, is opgedragen aan den aannemer C. J. Kerstens, alhier. Aan de firma L. Stoops en Zn. alhier werd opgedragen de inrichting van de inrichting van de modelboerderij met electr. watervoorziening, voor rekening van d ;n heer W. van Laarhoven aan de Hooikade alhier De marechaussee H. G- Huzen wordt met ingang van 12 April gedeta cheerd naar de brigade Vlissingen. De heer J. Schalkpoort, marechaussee van de brigade Vlissingen is op Dinsdag 12 April overgeplaatst naar de brigade Raamsdonksveer, Maandagmiddag om ongeveer 3 uur zij op den rijksweg nabij Keizers- veer twee personenauto's met elkander in botsing gekomen, waardoor de chauf feurs de macht over hun stuur verloren en beide wagens den dijk afreden en in den sloot kantelden, de een aan de linkerzijde, de ander aan de rechterzijde van den weg. De bestuurders en inzittenden kregen geen letsel, doch de auto's werden flink beschadigd en moesten door een takel wagen worden weggesleept. De inzittende mogen van geluk spreken dat dit ongeval dat ernstige gevolgen had kunnen hebben nog zoo goed is afgeloopen. RAAMSDONKSVEER. Zondag j.l. hield de Kon. Erk. Post duivenvereeniging „Prinses Juliana" een eiervlucht vanuit Wernhoutsburg in plaas van Brasschaert (België) zooals werd aangekondigd. De prijzen werden als volgt toegekend Math, de Ruijter, 1 f) 23 32e pr.; A. M. Theuns, 2 27 34e pr.; Fr. Hanegraaf, 3e pr.; J. Kamp 4 19 21 2Ge pr.; J. van Strien 5e pr.; P. Damen 7 9 22e pr.; P. Munnecom 8 18e pr.e C. de Jong Jzn. 10 11 12e pr.; C. van Eijl 13 17 20 35e pr.; W. Oomen 14 15 31e pr.; H. Boelaars 16 24 25e pr.; C. Hommel 28 30 33e pr.; J. de Borst 29 36e pr. De hoofdprijzen werden verdiend: le hoofdpr. M. de Ruijter met 1 en 6; 2e hoofdpr. P. Damen met 7 en 9; 3e hoofd prijs C. de Jong Jzn. met 10 en 11. liet grootst aantal eieren, 60 stuks, verkreeg Math, de Ruijter. De duiven werden ge lost om 10* uur, de eerste duif kwam aan om 11 uur, 1 min. 59 sec. Laatste prijs winnende duif om 11 uur, 12 min. 18 seconden. Vrijdagavond a.s. inmanden in het clublokaal bij J. Kamp, aan de Keizcrs- dijk, voor de eerste bondsvlucht, die Zondag wordt gehouden vanuit Duffel (Relgië). RAAMSDONKSVEER. Op 6 en 7 April jl. werd b»i de Eerw- Zusters te Raamsdonksveer exa- VREESELIJK FAMILIEDRAMA TE LOCHEM. Gisterenavond omstreeks half 12 werd brand ontdekt in de boerderij van de familie Greutink, gelegen aan den Zutphcnscheweg onder de ge meente Lochem. De boerderij brandde geheel af. Toen het vuur gebluscht was kwam men tot een vreeselijke ontdekking. In de ruïne van de boerderij vond men 5 verkoolde lijken, terwijl bij den hooiberg naast de boerderij het stof felijk overschot van een persoon werd ontdekt. Onmiddellijk werd het parket te Zutphen gewaarschuwd dal direct een onderzoek instelde. Zeer waarschijnlijk heeft de 33- jarige zoon G. H. Greutink, wiens lijk buiten de boerderij werd gevonden in den nacht van Maandag op Dinsdag zijn vader en moeder, de 65-jarige G. H. Greutink en de 67-jarige Z. G. Greutink-geboren Pasman vermoord. Ook het 11-jarig jongetje Keihout een zoontje van een te Lochem wo nende weduwe, die bij de familie Greutink was uitbesteed is toen zeer waarschijnlijk het slachtoffer van den moordenaar geworden. De 33-jarige G. H. Greutink is Dins dag in Lochem gezien. Men acht het waarschijnlijk dat hij zich toen naar een getrouwde zuster, de 27-jarige B. J. Kuyper-Greutink heeft begeven en haar heeft overge haald naar de boerderij van haar ouders te komen. Toen de vrouw daar aankwam is zij door haar broer ver moord. Haar stoffelijk overschot werd in de boerderij, vlak hij de deur ge vonden. Omstreeks half zes heeft haar man, de 25-jarige J. J. Kuypers zich eveneens naar de boerderij hege ven waarschijnlijk om daar zijn vrouw te halen. Ook hij is het slacht offer geworden van de moordenaar. Hel is niet bekend wat deze laatste daarna heeft gedaan. Eerst doordat de brand werd ontdekt kwam men ook op het spoor van het misdrijf. De dader heeft zich, nadat hij het huis in brand had gestoken, door op hanging aan den hooiberg buiten de boerderij van het leven beroofd. De motieven van den dader zijn niet bekend, wel weet men dat hij reeds lang met zijn vader in minder prettige verstandhouding leefde. Men acht ook verstandsverbijste ring niet uitgesloten. NOG EEN FAMILIEDRAMA TE NIEUWENHAGEN (LIMB.). Vanmorgen is de Limburgsche ge meente Nieuwenhagen opgeschrikt door een bloedig familiedrama, waar bij 2 personen om het leven zijn geko men, terwijl een 9-jarig jongetje ernstig werd gewond. Een zekere Janssen, die reeds 5 jaar gescheiden van zijn vrouw leefde, heeft zich vanochtend vroeg naar de woning van zijn vrouw begeven en heeft met een revolver zijn vrouw neergeschoten. Nadat hij ook op de twee thuis zijnde kinderen heeft geschoten, van wie hij er slechts één raakte, nam hij de vlucht doch richtte later, even buiten het ge bied der gemeente Nieuwenhagen, het wapen tegen zichzelf. Janssen stond in het geheele gebied rondom Schaesberg bekend als een be rucht smokkelaar, die herhaaldelijk met politie, marechaussee en andere grens beambten in aanraking kwam en tal van veroordeelingen wegens smokke larij achter den rug had. Vijf jaar ge leden verliet hij zijn vrouw en kinde ren, met wie hij in onmin leefde. Tel kens keerde hij terug en bij verschillen de gelegenheden had hij bedreigingen geuit tegen haar en tegen zijn kinderen. 3 nog jeugdige knapen. Onbewaakte overweg eischt twee dooden. Een ongeluk op den onbewaakten overweg nabij Venlo in het nabij gelegen Duitschegrensplaatsje Kem pen heeft twee menschenlevens ge- eisebt. Op den gevaarlijken overweg is een met vee beladen transporlauto, bestuurd door den 37 jarigen vee handelaar H. Kilders uit Kempen, door een personentrein gegrepen. De veehandelaar had in den wagen drie koeien en drie kalveren gela den, welke dieren op een nabijge legen boerderij moesten worden af geleverd. Op den onbewaakten over weg werd de auto door den loco motief van den trein gegrepen en ongeveer vijftig meter meegesleurd. De veeauto werd totaal gekraakt. Het vee werd door den trein ver morzeld. Ten gevolge van de botsing ont plofte de benzinetank, waardoor de auto in brand vloog. De bestuurder van den wagen zag geen kans meer, zich in veiligheid te stellen. Het verkoolde lijk van het slachtoffer werd uit de brokstukken van den wagen gehaald. De 59-jarige mej S. uit Bracht, schrok zoodanig door den knal der ontploffing, dat zij uit angst het portier van haar coupé opende en uit den trein sprong. De vrouw werd hierdoor door den achtersten wagen van den trein geraakt en was vrijwel op slag dood. Drie andere treinreizigers werden ten gevolge van de ontploffing licht gewond. Overreden en gedood. Gistermiddag om zes uur is op den Parallelweg te 's-Gravenhage een ongeluk geschied, dat aan een negenjarigen jongen, M. F. G, het leven heeft gekost. Tengevolge van het feit, dat de knaap die op den Parallelweg, nabij de Hoefkade fietste, met een lantaarnpaal in aan raking kwam. raakte bij zoodanig aan het slingeren, dat hij onder een vrachtauto terecht kwam. Een ach terwiel ging hem over het hoofd, met het gevolg dat hij terstond overleed. Het lijkje is naar het zie kenhuis aan den Zuidwal gebracht. B. alhier. Waar het hier betreft een algemeene ordemaatregel op het terrein van W.S.C., die voldoende be kend geacht mog worden, terwijl ook Zondag nog herhaaldelijk is gewaar schuwd, kan verwacht worden dat de bezoekers zich daaraan onderwerpen en zich daartegen niet verzetten. Daarom plaatsen wij uw stukje niet. RED.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7