Ge weet nog niet hal!, wat Thee voor kan zijn! THEE SPORT. DOET JE GOED! RAAMSDONK. SPRANG—CAPELLE. KAATSHEUVEL. WASPIK. Vele menschen weten nog niet half, wat Thee voor hen zou kunnen zijn, indien zij maar wil den letten op de juiste bereiding! Terwijl men alle dingen in de keuken met smaak en toe wijding behartigt, is Theezetten dikwijls nog teveel een haastwerkje. Zet U nu eens Thee volgens nevenstaand Thee-a.b.c. Dan zult U Thee zóó fijn en geurig vinden, dat U het nooit meer anders doet! A. Doe per persoon één maalschepie Thee in dea theepot. B. Giet is afgestaan, uitsluitend voor de hengelsport te gebruiken. Er zal dus niet meer met den zegen ge- vischt worden. De gedurende de Paaschdagen alhier gehouden Emmabloem col. lecte heelt f31.70 opgebracht. Onze dorpsgenoot de heer M. van Heivoort behaalde op het den 2en Paaschdag in Zevenbergen ge houden solisten-concours den le prijs in de afdeeling uitmuntendheid. RAAMSDONKSVEER. Op den Rijksweg, ter hoogte van den bocht nabij üe Lunetten aan de Maasdijk, is Dinsdagvoormiddag circa 9'/a uur een motor komende van de richting Gorkum, die be. stuurd werd door den militair C. O. met duopassagier de militair G. beiden uit Weesperkarspel, die op weg waren uaar hun garnizoen te Breda, met een llinke snelheid in den bocht geslipt. De motor sloeg over den kop, en de beide berijders werden tegen den weg geslingerd. De bestuurder was er het ergste aan toe. Dokter B., die direct aanwezig was, con stateerde bij den bestunrder een zware hersenschudding, en boven dien nog een ernstige hoofdwonde. In bewustelooze toestand is hij naar het St. Theresia-Ziekenhuis te R'veer vervoerd. De duorijder kwam er met een lichte verwonding aan zijn gelaat en den schrik af. De motor, merk B.S.A. no. 39181 werd niet ernstig beschadigd, en is met den takelwagen van den garage^ houder v. Z. weggesleept. Nader vernemen we, dat de toe. stand van C. O. ernstig is. Gevonden een alpacca dames armbandhorlogeeen paar nieuwe damesschoeneneen rijwielbelasting plaatje en een zilveren rozenkrans. De afdeelingeu Noord-Brabant van het Nederlandsche Verbond van Chr. Jonge Vrouwen- en Meisjes- vereenigingen en het Nederlandsch Jongelingsverbond hebben op den Tweeden Paaschdag te Raamsdonks. veer haar Provincialen bondsdag gehouden, welke door ongeveer 35U tot 400 jongeren werd bijgewoond. Deze bondsdag werd begonnen met een lithurgische wijdingsdienst in de Oude Ned. Hervormde Kerk te Raamsdonk(dorp), welke jeugd dienst werd geleid door ds. \V. Oost te Raamsdonksveer. Na beëindiging van den dienst begaven alle deel nemers aan den boudsdag zich naar Raamsdonksveer; in een vier tal daartoe gereedgemaakte lokalen der Chr. School werd vervolgens een gezamelijke koffietafel gehou den, waarop een wandeling was georganiseerd door Raamsdonksveer en Geertruidenberg. In de Ned. Hervormde Kerk te Raamsdonksveer werd de middag vergadering gehouden, welke ver gadering te haif drie begon en werd geleid door den voorzitter van de Provinciale Commissie van het Ne derlandsch Jongelingsverbond, de heer Nieuwenhuijzen uit Eindhoven. Deze vergadering werd geopend met het zingen van een psalmvers en gebed, waarna de voorzitter een welkomstwoord uitsprak en de beide bondsliederen werden gezongen. Mevr. T. van de Weijer-Dubbelman zong vervolgens enkele gedeelten uit de Messias van Handel, begeleid door orgel. Daarop werd het woord verleend aan den spreker namens de Meis- jesvereenigingendr. Hulst uit Hooge-Zwaluwe Ned. Hervormd Predikant aldaar, door wien een toespraak werd gehouden. Na zang van Mej. A. A. Ooster ling en orgelspel van den heer B. van de Werf was het woord aan dr. E. Emmen, Ned. Hervormd Predikant te Breda, voor de behan deling van zijn onderwerp «Wakker k ^en Weerbaar«. Zoowel naar het voortreffelijk be toog van dr. Hulst als dat van dr. Emmen werd met groote aandacht geluisterd. Om ongeveer haTf zes was de vergadering ten einde en allen ver- eenigden zich nadien in de school voor den gemeenschappelijken maal. tijd. Des avonds om zeven uur werd den bezoekers in het gebouw Re- hoboth, aan de Julianalaan alhier door de beide vereenigingen nog een gezelligen avond aangeboden, alwaar o.m. een opvoering werd gegeven van het spel »Lenteleven« door de meisjesvereeniging en de klucht «Henk Kavelmans eerste baas«. Op Tweeden Paaschdag speel den de Veersche Boys 2 een Missie wedstrijd tegen het Wapen van Raamsdonk 1. De opbrengst van deze wedstrijd was bestemd voor den Weleerw. Pater A. van Hal, die binnenkort naar de Missie ver. trekt. Jammer dat het weer niet meewerkte, anders zou de belang stelling wel grooter zijn geweest. De wedstrijd werd door het Wapen van Raamsdonk gewonnen. Het hulppostkantoor te Raams donk dorp zal ingaande 19 dezer op werkdagen zijn opengesteldvoor den telefoondienst: van 8|16*, 1820. De openstelling op Zon- en Feest dagen ondergaat geen wijziging. De gelegenheid tot het voeren van celge- sprekken blijft beperkt tot 912, 14 —15, en 18—19. SPRANG. De Sociale Studieclub van den Christel. Besturenbond Sprang-Capelle hield j.l. Dinsdagavond in de zaal van den Chr. Besturenbond eene vergade ring. Na opening en het lezen der no tulen werden eenige ingekomen stukken behandeld betreffende een te Dordrecht te houden vergadering van het C.N.V. ter bespreking van het werk der clubs. Nadat ter bespreking was ingeleid een onderwerp over ,,Het economisch leven in verband met de technische ontwik keling", volgde een aangename gedach- tenwisseling. Besloten werd de volgen de bijeenkomst te houden op Maandag 25 April. VRIJHOEVE-CAPELLE. Dinsdag zijn een ploeg van 30 arbeiders uit de gemeente Dongen te werk gesteld op het werk, dat onder leiding van der Ned. Heide-Mij. onder deze gemeente wordt uitgevoerd. CAPELLE. De postduivenvereeniging ,,De Luchtvaart", gevestigd in het café van Mej. A. van der Haart aan de Nieuwe vaart, hield j.l. Zondag met oude dui ven een wedvlucht vanaf Duffel, waar de duiven om 8.30 uur in vrijheid wer den gesteld, en waarbij de eerst aan komende duif, welke een snelheid had van 905.24 m. per minuut, werd gecon stateerd om 9.52.07 en de laatste prijs winnende duif, die een snelheid van 803.80 m. bereikte, om 10.02.06 werd geconstateerd. De uitslag van deze wedvlucht luidt als volgt: Gebr. van Onzenoort 1, 2 en 6: Adr. Blom 3; Ph. van Tilborgh 4 en 18: Adr. Klootwijk 5, 20. 26. 28 en 33; E. Haverhals 7, 21 en 27; J. Zwart 8, 25 en 32; Vos 9, 1113. 19 en 31; M. Mesch 10 en 35; St. van Peer 12; J. de Jong 14; C. Rozenbrand 15 en 34; J. Rozenbrand 16; J. Versteeg 17 en 30; J. Meter 22; C. Verhagen 23; B. Pols 24 en B. Hartman 29. Eerste overduif B. Pols. De extra prijs werd behaald door Gebr. van Onzenoort. Aangetoonde duiven C. Rozenbrand, J. Versteeg, J. Meter, Adr. Klootwijk en Gebr. van Onzenoort. Voor de a.s. Zondag te houden wed vlucht vanaf Vilvoorde moeten de deel nemende duiven Vrijdagavond tusschen 7 en 9 uur in het clublokaal worden in- gekorfd. Voor hen in de gemeente Sprang- Capelle, die tot heden nog geen gebruik gemaakt hebben van de door het Ont vangkantoor te Waalwijk in deze ge meente gehouden zitdagen tot het ver strekken van de weggeldkaarten voor het met 1 Mei a.s. aanvangende nieuwe belastingjaar, bestaat alsnog gelegen heid op Donderdag 21 dezer, des mor gens van 91 uur in het gymnastiek lokaal der O. L. school in de Kom al hier. R.K. Sport en Wandelpark. Het was niet juist het gewenschte voorjaarsweertje dat de officieele sei zoen-opening van ons R.K. Sport- en Wandelpark begunstigde. Het gevolg bleef niet uit, het bezoek dat zeer groot had moeten zijn, was slechts matig. Alleen de voetbalwed strijd tusschen DES I en R.K.T.V.V. uit Tilburg trok belangstelling. Het was een aardige wedstrijd waar in de Sportparkbewoners over het ge heel een tikje in de meerderheid bleven. Tot de thee wisten de verdedigers van beide zijden de aanvallers de baas te blijven. Na de rust had DES al gauw succes door een pracht schot van Van der Ven. Nu gingen het de Tilburgers wat ernstiger opnemen, maar de hechte DES-verdediging van Esch en van Nieuwstadt wisten de doortastende en goed combineerende Tilburgsche voor hoede met den ex-Willem li-er v. Gooi goed van het lijf te houden. Eindelijk maakte de R.K.T.V.V.'ers met een vinnig en onhoudbaar schot ge lijk. Door een misverstand in de DES- achterhoede werd het even later 12. Hierna komen de Dessers aan bod en de vlugge invaller de Nijs maakte weer gelijk. Kaatsheuvel bleef nu in de meer derheid waaruit voor DES geen doel punt kon uitblijven. Uit een mooi op gezette aanval kwam het winnende doelpunt voor DES 3—2. Hondensport. Ook voor de groote Hondende monstratie die na de Hoogmis op het Efteling-terrein bij café L. van der Kaa werd gegeven, was het weer ongunstig. Toch hebben een massa dressuurlief- hebbers het gure weer getrotseerd en in dank daarvoor genoten van het schit terende werk dat hier getoond werd. De geheele demonstratie was praktijk werk. Er werd niet op ,,de boef" ge werkt. De verschillende gefingeerde misdaden waarbij de honden opspo- rings-, verdedigings- en bewakings- werk te verrichten hadden slaagden uitstekend. Zeer interessant en goed geslaagd ook, was het werk van den speurhond van den heer Jan van der Kaa alhier, die een ongeveer 1200 M. lang spoor, dat twee uren tevoren ge legd was volgens de regels der speur- kunst wist uit te werken. St. Vincentius-vereeniging. Uit het verslag der Vereeniging van den H. Vincentius van Paulo over het jaar 1937 moge het volgende worden aangestipt. De ontvangsten hebben bedragen: Collecte vergaderingen 132.21 Idem langs de huizen 287.65 Idem in de kerken 47.23 Giften bij overlijden 85. Liefdegiften 73.69 Eereleden 250. Concert Harmonie Apollo 40.70 Renten 116.33 Huishuur 1943.65 Diverse ontvangsten 1.60 Ontv. goederen in natura 263.65 Ontvangen ten behoeve van de spijskokerijen Kaats heuvel en Berkdijk winter 1936—1937 472.46 De uitgaven beliepen: Ondersteuning in levens middelen, kleeding, enz. Ondersteuning in geld Abonnement maandschrift Bijdrage Alg. Raad en Hoofdraad H. H. Missen Onderhoud van gebouwen Belasting^ 'assurantie en waterleiding Diverse uitgaven Kosten spijskokerijen Kaats heuvel en Berkdijk winter 1936—1937 3714.17 2518.62 7.50 12.50 15.- 15.60 535.71 253.68 32.08 556.96 3847.65 Zonder twijfel geeft dit alles een kijk op den hoogst vruchtbaren arbeid, wel ke van de St. Vincentiusvereeniging uitgaat, een werk, dat voor onze tal rijke behoeftigen niet genoeg kan wor den gesteund. En wanneer daarop de volle aandacht mag vallen, dan ver trouwen wij dat de belangstelling van de geheele bevolking zich voor dit, zoo wel geestelijk als materieel, zoo mooie werk zal blijven ontwikkelen en dat deze in de straks te houden collecte tot uiting zal worden gebracht. Aan de talrijke behoeftigen zal deze bijdrage ten zegen en den weldoeners niet minder tot heil zijn. Steun ons daarom in de komende col lecte. Steun ons in ons liefdewerk ,,Oude kleeding enz.", waarmede zooveel goed kan worden gedaan en waaromtfent kan worden medegedeeld dat alles en nog eens alles welkom is, mits het slechts in goede conditie is (oude on der- en bovenkleeding, schoenen, kou sen. beddegoed met ledikanten en ver der alles wat men nog voor het overige te missen weet). En voor al hetgeen U in en door onze Vereeniging voor de armen doet, zal Godes zegen met U zijn en zullen de behoeftigen LI hun gewaardeerden dank brengen, waarbij wij ons gaarne aansluiten. Telefoondienst. Hel hulppostkantoor te Loonopzand zal ingaande 19 dezer voor den tele foondienst zijn opengesteld op werk dagen; van 821 uur. De openstelling op Zon- en Feest dagen ondergaat geen wijziging. De gelegenheid tot het voeren van celgé- sprekken blijft beperkt tot 84—11, 14 15^, 18—19. Het hulppostkantoor zal ingaande 19 dezer voor den telefoondienst zijn opengesteld op werkdagen; van 8 tot 21 uur. De openstelling op Zon- en Feest dagen ondergaat geen wijziging. De gelegenheid tot het voeren van celge- sprekken blijft beperkt tot 912, 14 —15, en 18—19. Zaterdag j.l. opende de fa. Gebr. Roovers, alhier, haar nieuwe pand op den Hoek Kerkstraat-Vaartje. Naast de nieuwe, hyper-modern ingerichte garage is het ook vooral de winkel met showroom die onze aandacht trekt. In de keurige etalage toont de firma ons een keurcolleclie artikelen en onder deden op radio-, electriciteit-, auto-, motoren- en rijwiel-gebied. Een keur- collectie bloemen verhoogt de aan trekkelijkheid van het geheel, en Was- piksch winkelstand kan zich in deze vooruitgang weer ten zeerste verheu gen. In de plechtige Hoogmis op lsten Paaschdag werd door het zangkoor der St. Bartholomeus-Parochie een nieuwe meerstemmige mis van Calmpthout uitgevoerd. De verschil lende partijen en soli werden zeer goed gezongen, en dit machtige werk mag dan ook een mooie aanwinst voor on ze zangers genoemd worden. Naar we vernemen zal Waspik binnen afzienbaren tijd weer eenige verandering ondergaan. Voor den heer B. Brokx zal worden aanbesteed het bouwen van een landhuis, (Arch. Pa- nis Tilburg.) ,voor de firma I. de Jong het bouwen van een woonhuis, (Arch, de Bruijn, Waspik) en voor den heer D. van der Rijken het verbouwen van een woon- tot winkelhuis, (Arch. Oomen, Oosterhout). Bij de lederfabriek „Waspik" zijn weer enkele arbeiders aangeno men, terwijl daarentegen bij Ruijten- bergs' Scheepswerven weer aan enke len ontslag is aangezegd. De jaarvergadering van ,,Het Groene Kruis", afdeeling Waspik, zal dit jaar gehouden worden op Donder dag 21 April a.s. in de Consistorie der Ned. Herv. Kerk alhier. Onder meer staat op de agenda: Be stuursverkiezing wegens periodieke af treding van Ds. G. Lans Jr. en G. van Dalen. Voor den nieuwen cursus van het eerste leerjaar der Chr. School alhier, werden acht nieuwe leerlingen inge schreven, zoodat momenteel het aantal leerlingen dier school 81 bedraagt. WAAROM ADVERTEEREN DE MIDDENSTANDS - WINKELIERS NIET DRUKKER, ALS ANDEREN 'T WEL DOEN. ZOO WORDEN ZIJ VERGETEN; HOUDT UW KLANTEN EN DIE 'T WORDEN KUNNEN OP DE HOOGTE! R.K.V.B. DEN BOSCH. Tweeden Paaschdag. Schijndel 2 kampioen. Uitslagen: Eerste klasse. ODC 2—ODI 2 4—3 Schijndel 2—Avanti 3 Derde klasse. Sporters 3VJC 2 0 Herpt. BoysConcordia 2 30 R.K. Juniorenkring Drunen en Omstreken. VJC b—SDO 0—9 OVERZICHT. Eerste klasse. Eindelijk dan zijn de laatste twee wed strijden gespeeld, waarmede de kampi oen bekend is geworden in Schijndel 2. Er is nog een protest hangende tus schen Schijndel 2 en Nooit Gedacht, zoo dat Schijndel 2 nog geen feest heeft ge vierd. ODC 2 deed in haar laatste wedstrijd goed werk, doch kon daarmede niet ver hinderen, dat zij degradatie-wedstrijden moeten spelen. Zwaluw 2 In de opnieuw gespeelden w Sporters 3VJC 2 werden de heel normaal gedeeld. De Boys in Herpt hielden de heel normaal voor zich. De stand is: Vlijm. Boys 2 12 11 Herpt. Boys 12 9 Concordia 12 G Sporters 3 11 2 VJC2 11 2 Nieuwkuijk 2 12 3 Ilelvoirt 2 12 2 63- 39- 30- 13- 23- 24- 25- edstrijd punten punten - 7 23 -14 20 -21 14 8 6 G 5 R.K. Juniorenkring Drunen en Omstreken. De laatste wedstrijd werd in Drunen gespeeld en SDO nam verdiend de pun ten mee. Daarmede staan de Vlijmensche Boys en SDO met een gelijk aantal pun ten aan den kop van den standenlijst, zoodat nog een beslissingswedstrijd voor het kampioenschap gespeeld moet wor den. De eindstand is: SDO 12 10 0 2 67—12 20 Vlijm. Boys 12 10 0 2 46—11 20 VJC a 12 2 0 10 15—49 4 VJC b 12 2 0 10 14—70 4 I. V. C. B. DRUNEN. SPORTERS. Sporters 1RODA 1 13. Op het Sporters-terrein had Tweeden Paaschdag een vriendschappelijke wed strijd plaats tusschen Sporters 1 en de 3e klas IVCB'er RODA uit Tilburg. In een in prettige verstandhouding ge speelden wedstrijd wisten de gasten een 31 overwinning te behalen, nadat de thuisclub met rust een 10 voorsprong had. Het krachtsverschil tusschen beide ploegen was zeer gering. Alleen waren de gasten iets gelukkiger met hun scho ten. Sporters—S.W.V. De voor Tweeden Paaschdag in Dru nen vastgestelde wedstrijd: Sporters SWV voor het uitspelen der resteerende 33 minuten is niet doorgegaan. Wij vernemen daaromtrent, dat met goedvinden van Sporters en de I.V.C.B. op verzoek van SWV de wedstrijd met den stand 11 als uitgespeeld wordt be schouwd. Sporters 3VJC 2 00. Tweeden Paaschdag werd de eerste der twee over te spelen wedstrijden tus schen bovengenoede elftallen gespeeld waarbij de score dubbel blank bleef dank zij de hechte verdedigingen der beide elftallen, die wij het beste deel der ploe gen vonden. Een uitslag die de verhou ding goed weergeeft. DUSSEN. R.K.V.VDusscnsche Boys De beslissingswedstrijd tusschen Dus- sensche Boys en WVR uit Raamsdonk voor de 2de klas RKVB, district Lang straat, is vastgesteld voor a.s. Zondag op het terrein van de RKVV Waspik. Aanvang 2 uur. R.K.V.V. Be Ready. Naar we vernemen zal door het be stuur van de RKW Be Ready getracht worden een zomer-coinpetitie in het leven te roepen tusschen de clubs uit de 2de klas RKVB Bisdom Den Bosch, dis trict Langstraat. versch kokend water op. C. Laat 3 tot 5 minute® trekken onder de theemuts. Vóór het inschenken even omroeren. Melk en suiker toevoegen naar smaak. Thee, het edelste kruid onze Oost, kan nog véél meer een zegen zijn voor iedereen. Een kalmeerende verkwikking. Welk een zorg wordt er door den Theehandel besteed aan 't samen stellen der heerlijke Thee-melanges. Bovenstaand: Het Theeproeven. Reeds bij het inschenken moet een goed-gezet kop Thee den reuk streelen door het opwekkende aromal Publicatie van hel Thee-Propagandabureau, Amsterdam District Den Bosch. ODI 2 leed daarmede een verwachte nederlaag. De eindstand is: Schijndel 2 16 12 2 2 57—17 26 N. Gedacht 16 12 1 3 56—23 25 ODI 2 16 8 2 6 44—30 18 J. v. Arkel 16 8 1 7 24—34 17 VFC 16 6 3 7 41—45 15 Juliana 16 7 0 9 24—56 14 16 4 4 8 2441 12 Avanti 16 2 5 9 30—39 9 ODC 2 16 4 0 12 32—58 8 Derde klasse. -30 -37 -37 -71

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 3