Plaatselijke Berichten SIS. Sportrevue Concertzaal THfiLIA Woensdag 20 April 1938 No. 32 De Echo van het Zuiden Tweede Blad BEZOEKT de schitterende NA AFLOOP BAL „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" GEMEENTERAAD WAALWIJK. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waalwijk te houden op Vrijdag 22 April 1938. om 19 uur, ten gemeentehuize. Aan de orde: 1Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. 1Goedgekeurde gemeente-be grooting 1938. 2. Goedgekeurd raadsbesluit van 25 Maart 1938 tot wijziging der begrooting 1937. 3. Schrijven betreffende toetre ding der gemeente Grave tot het streekplan voor Oostelijk Noord-Brabant. 4. Nota van aanmerkingen op het raadsbesluit van 30 De cember 1937 tot het sluiten eener fraudeverzekering en mededeeling verdaging beslis sing daaromtrent. b. Van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim, alhier. 2. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor de verstrekking van extra-hulp aan steuntrekkende werkloozen in 1938. 3. Voorstel tot uitbreiding van het crediet voor steunverleening en werkverschaffing. 4. Voorstel tot wijziging der begroo tingen 1937 en 1938. ZONDAG 24 APRI EN 1 MEI BUURT VEREENIGING „DE STICHT Algemeene vergadering op Donder dag 21 April in Café P. Wagemakers. des avonds om half negen. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen der vorige vergadering. 3. Vaststelling Statuten Huish. Reglement. 4. Bespreking Bonte Avond". 5. Bespreking Gouden Bruiloft. 6. Mededeelingen. 8. Sluiting. Deze vergadering is alleen toeganke lijk voor de leden van de Buurtvereeni- ging- SOEUR MARIE JOSEPH, f Te Dongen is in den ouderdom van 77 jaar in het Moederhuis der Zusters Franciscanessen overleden de Eerw. Soeur Marie Joseph (in de wereld mej. J. P. M. V. Witlox). geboren te Waal wijk. ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR SANDERS. 17 Mei a.s. zal pastoor Sanders, van St. Petrus te Vucht, oud-kapelaan en oud-moderator der R.K.H.B.S. alhier, zijn zilveren priesterfeest vieren. Groote toebereidselen worden door de parochianen gemaakt en hem zal een geluidsinstallatie voor de kerk worden aangeboden. OPDRACHT. Aan het Touringcarbedrijf van A. Mulders-Sars is een 2 x 7-daagsche rondrit door Nederland opgedragen door het Reisbureau „l'Europe Expres se" uit Parijs. Dit pleit zeker wel voor den goeden naam van ,,Musa Expres". De eerste reis werd Dinsdag aangevan gen. DE BONTE AVOND VAN „O.O.G." Tot sluiting van het tooneelseizoen heeft de R.K. Tooneelvereeniging „O.O.G." voor hare talrijke honoraire leden een groote Bonte avond gear rangeerd welke plaats vindt op a.s. Zaterdag 23 April. Het programma dat gegeven wordt is zoodanig samengesteld dat met recht van een „bonte" avond gespro ken kan worden. Op de eerste plaats komt „O.O.G." zelf wederom in ge mengde bezetting voor het voetlicht met een drietal sketches welke voor Waalwijk geheel nieuw zijn en ook niet gemakkelijk door een ander ge zelschap zullen kunnen worden opge voerd: „Het telegram"; „De Werkloo zen" en „Sebastiaan drinks geen bor rel meer" zijn drie revue-scène's van een buitengewoon komischen inslag en het lijdt geen twijfel of de zaal da vert. Zaterdagavond van den lach. Om slechts iets te noemen kunnen we ons voorstellen wat een orkaan van uit bundigheid er zal opgaan als de twee bekende O.O.G.'ers Bartje Hensen en %Jan van Delft in de sketch „De Werkloozen" zich bij mevr. Ganzeveer komen aanmelden als de twee nieuwe dienstbodes. Naast O.O.G. komt het knapenkoor, onder leiding van Tom Burmanje met een keurig programma. En ook deze jongere generatie die nog steeds met veel ijver repeteert zal een groot aan deel hebben in het succes van den avond. Duo Hentoin komt met een paar nieuwe refreintjes de heele zaal aan het zingen zetten, terwijl Frans v. d. Straeten 't publiek zal vergasten op een paar opera fragmenten op de accordeon. De muzikale illustratie en begelei ding is in handen gesteld van de be kende band „The Music Friends" uit Oosterhout welke op volle bezetting hare groote reputatie zal hoog houden. Het geheel staat onder leiding van den regisseur van O.O.G., dhr. H. van Engelen die dezen avond als conferen cier de verbindende tekst verzorgt en enkele gloednieuwe liedjes zal zingen. Al met al een avond die de talrijke O.O.G. schare een avond van onge kende vreugde zal verschaffen, die hen nog lang zal heugen en een waar dig slot zal vormen van dit seizoen. „OPSTANDING." Morgenavond zal in de groote zaal van den R.K. Gildenbond een uitvoe ring gegeven worden van het tooneel- spel van v. d. Berg „Opstanding". Dit werk dat veel gelijkenis ver toond met het onlangs opgevoerde tooneelspel „Wroeging", zal ten too- neele worden gebracht door de leden van de K.J.V. Onder de pauze zal de ZeerEerw. heer Pastoor H. Heezemans een pro pagandistisch woordje spreken. »S.S S.« Sportrevue «Blijf Fit«. Dinsdagavond, tijdens de eerste generale repetitie van de »S S.S.« Sportrevue «Blijf fit« werden we voor de eerste maal in de gelegen heid gesteld kennis te maken met deze Waalwijksche noviteit. En 't werd een prettige kennis making, hoewel 't ons natuurlijk nog niet goed mogelijk, noch ge oorloofd is, een en ander in alle finesses te beoordeelen of bekend te maken. De eene scène is algecostumeerd, de andere pas half, hier klopt de klaterende jaszmuziek van «The Darling Banda nog niet tot op een enkele maat nauwkeurig, daar wordt nog geëxperimenteerd met de meest geëigende verlichting enz. enz. Toch bleek uit alles, dat hier een uitvoering aan 't groeien is, die de beste beloofd te worden, welke »S.S.S.« nog ooit gaf en die totaal afwijkt van de tot nu toe gegeven gymnastiekuitvoeringen, al neemt de turnsport natuurlijk een deel in van de uit 21 tafereelen bestaande revue. »S S.S.« heeft het aangedurfd een kostbare uitvoeringsamen testellen, een uitvoering die tevens een pracht- reclame vormt voor de gymnastiek in 't'algemeen en die, als zoodanig, de sympathie verdient van allen, die dezen gezonden tak van sport een warm hart toedragen. „Onder de Sovjetvlag." De R.K. Tooneelclub «Kunst na Arbeid» te v.m. Baardwijk heeft haar uitstekende reputatie weer niet weinig versterkt door haar beide uitvoeringen met de Paaschdagen. Beide avonden was de zaal geheel gevuld en er was slechts één roep over 't prachtige stuk en de keurige vertolking. «Onder de Sovjetvlag» van P. Mossinkoff is een sterk dramatisch stuk en dat het jong en oud den geheelen avond wist te boeien viel het best te constateeren uit de ademlooze stilte waarmee't publiek het spel volgde. De pakkende uitbeelding die hier gegeven werd van de onmenschelijke verdrukking en de wreedheden waaronder arme Russische volk te lijden heeft, terwijl het zooveel was voorgespiegeld van den Bolsjewisti schen heilstaat, maakten diepen indruk op de aanwezigen. Het zal velen een gevoel van dankbaarheid gegeven hebben voor de vrijheid en gerechtigheid die er Goddank in ons vaderland nog heerschen. Zooals we reeds zeiden was de opvoering in elk opzicht keurig ver zorgd. De costuums van het be kende huis Schippers en de goede grimeering werkten mede om het uitstekende spel dezer dillettanten goed tot zijn recht te doen komen. Alle hulde aan den regisseur den heer C. Mol, die voor zijn spelers materiaal zulk een geschikte rol- verdeeling wist te vinden. Het spel van H. Kolsteren, L. Leijtens en L. van Cromvoirt, die de hoofdrollen vertolkten, stond wederom op hoog peil en daaraan dankt «Kunst na Arbeid» grooten- deels 't succes van deze opvoeringen. Doch ook de andere spelers A. v. d. Wiel, B. Schapendonk, J. van Heesch en G Gadella droegen hier toe niet weinig bijzij raken steeds beter op de planken thuis en passen zich zetr goed aan bij het spel der hoofdpersonen. «Kunst na Arbeid» mag weer op een paar welgeslaagde uitvoeringen terugzien en kan bij een volgend optreden zeker weer op groote be langstelling rekenen. Tragisch ongeluk te vm Baardwijk Twee-jarig kindje overreden en gedood. Zaterdagmiddag heeft zich te vm- Baardwijk een droevig ongeval voorgedaan, dat aan het twee-jarig zoontje van de familie de Haan- Pulles het leven gekost heeft. Als naar gewoonte had de heer L. met zijn bestelwagen in de Baardwijkschestraat een zijner klan ten bezocht, doch in den tijd dat hij daar binnen was is het zoontje van de H. spelenderwijs vojr de auto van L. terecht gekomen. Bij zijn terugkomst werd dit door L. niet opgemerkt, daar hij nog iets achter in zijn auio moest hebben en toen direct, dus zonder voor om te gaan instapte en wegreed. Op hetzelfde moment voelde L. evenwel een schok en daar het ver moeden bij hem opkwam dat er iets niet in den haak was, zette hij den wagen af, waarna hij uitgestapt zijnde tot zijn groote ontsteltenis moest constateeren dat er een kindje onder den wagen lag. Direct werd de kleine eronder uit gehaald, waarbij bleek dat het ernstige hoofdwonden had beko men. Terstond werd door L.dokter Lan- gemeijer gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was. Medisch ingrijpen kon evenwel geen hulp meer bren gen, daar de dood reeds een eind aan het jonge leven gemaakt had. Men kan zich den toestand der ouders voorstellen, terwijl ook de geheele buurt diep onder den indruk van het gebeurde was en niet minder de heer L., die in deze geen enkel verwijt kan treffen. Ongeval. Het 8 jarig zoontje van de fam. v. H. te vm. Baardwijk kwam Don derdag 1.1. zoo ongelukkig te vallen dat het zijn armpje brak. De kleine werd naar het St. Nicolaas-Ziekenhuis overgebracht. Aanrijding. Gistermiddag had er in deStations- straat een aanrijding plaats tusschen een tweetal wielrijders P. en K. alhier, doordat een van hen zonder richting aan te geven den weg over stak. De rijwielen liepen eenige bescha diging op. Proces-verbaal werd opgemaakt. 'T OUDE MAASJE WORDT UITGEBAGGERD. Nadat ruim 30 jaar geen groote werkzaamheden aan het Oude Maasje in den binnenpolder zijn verricht, is door den minister thans goedgekeurd, dat dit vanaf 't stoomgemaal van Doe veren tot aan Hedikhuizen geheel zal worden uitgebaggerd. Zeer zeker zal dit aan de afwatering der binnenpolders van Vlijmen, Hedik huizen, Haarsteeg, Drunen, Elshout, Doeveren en Heesbeen ten goede ko men. Deze werkzaamheden zullen in werk verschaffing worden uitgevoerd onder leiding van de Ned. Heide Mij. Ruim 30,000.zijn daarvoor be schikbaar gesteld. AANLEG VAN RIJWIELPADEN. Het maken van rijwielpaden en het vervangen van bestaande bestratingen door verhardingen van cementbeton, teerslakken en klinkerkeien, op de wegen no. 16, 27, 56 en 59 van bet Rijkswegenplan, in de gemeenten: Princenhage, Rijsbergen, Zundert, Et- ten, Halsteren, Dussen, Raamsdonk, Oosterhout en Teteringen is voor een bedrag van 126.480,gegund aan de N.V. Aug. van Dijck-Petit Wegen bouw Mij. te Bergen op Zoom. DE BOSSCHE REVUE „Hè 'k ut oe nie gezeed?!" De première van de vierde Bossche Revue, thans met den titel ,,Hè 'k ut oe nie gezeed?!", die Maandagavond voor een uitverkocht Casino vertoond werd, is een éclatant succes geworden. Een succes, op de eerste plaats wel voor den voor buitenstaanders niet te schatten overweldigenden arbeid van den auteur-regisseur Nico de Rooij Jr. Hij heeft van deze revue een bonte mengeling van schouwspelen gemaakt die een lust waren voor oor en oog en dit alles doorspekt met een smaak- vollen humor, zooals men die alleen in het gemoedelijke Brabant weet op te disschen. Alhoewel het locaal karakter aan de ze revue niet vreemd was, kon dit toch ook geen stimulance zijn om te zeggen, zoo n revue is alleen voor Bosschenaren te genieten. Iedere Brabander, niet- Bosschenaar, zou even goed gebulderd hebben van het lachen bij de specifiek Bossche scènes, als het vervallen poli tiebureau, de rake zetten op het ge meentebestuur en bij het protest der zwanen, terwijl hij zich bovendien nog kon verlustigen in het geheel eigen sap pig Bosch' dialect. De revue in onderdeelen te bespre ken zou ons te ver voeren, maar toch willen wij wel even wijzen op de mede werking van Mej. Nelly Hugues, alt, uit Amsterdam, den bekenden bariton Rob Gevers, het Bossche Dubbel ge mengd kwartet en het O.S.S. ensemble, een keurploegje athleten, die de aanwe zigen met hunne prestaties verbaasd deden staan. Ook de medewerking van den dans- leeraar Crielaars met Roosje Glazer, deden veel goed aan het geheel, spe ciaal de baletten onder hun leiding in gestudeerd. mochten er zijn. De muzikale medewerking berustte bij Joop Goossen ,,and his band", die zijne vaardigheid reeds meermalen overduidelijk getoond heeft. Alles tesamen genomen was 't een pracht-revue, en de eer van dit succes had tenslotte de heer de Rooij Jr. in ontvangst te nemen, door een huldi ging namens de revue-commissie en nog een namens de medespelenden, resp. bij monde van de heeren G. Boe laars en Ferd. Klaassen. Een welgeslaagd en gezellig bal vormde ten slotte een waardige bekro ning van het geheel, dat Dinsdag on der veel belangstelling herhaald werd en het ook hedenavond nog wel zal doen. Omlegging van het doorgaand verkeer te Dordrecht De Afdeeling Wegen en Verkeer van den B. B. N. deell mede, dat, blijkens bekendmaking van het Gemeentebestuur van Dordreeht,in verband met te verrichten werk zaamheden ten behoeve van den aan te leggen nieuwen Rijksweg van in de AANVANG 7.30. Dordrecht naar Willemsdorp, de volgende regelingen met betrekking tot het doorgaand verkeer zijn vast gesteld. Het verkeer komende van Rotter dam volgt de gewone route langs de Lange Gelderschekade, Prinsen straat, Achterhakkers, Wilgenbosch, 's Gravendeelschedijk tot aan den Rijksstraatweg, deze volgend tot den Zuidendijk, vervolgens Zuidendijk tot aan de Zeehavenlaan, om via deze straat op den Rijksweg weder te geraken. Het verkeer naar Rotterdam zal gaan via de Zeehavenlaan, Paters- weg, Krispijnscheweg, tunnel, Spui weg. Singel (Alb. Cuyp), Joh. de Wittstraat, Bagijnhof, Vischstraat, Groote Kerksbuurt en Groote Kerks plein, naar het Veer op Zwijndrechl. Deze regeling gaat in op Dinsdag 19 April en zal ongeveer vijf dagen duren, n.l. tot het tijdstip, waarop de aansluiting van den oostelijken parallelweg met den bestaanden Rijksweg is tot stand gebracht. Onmiddellijk daarna zal het ver keer gedurende vijf maanden, of zooveel langer of korter als de te verrichten werkzaamheden, vooraf gaande aan de openstelling van den nieuwen rijksweg voor het verkeer zulks vorderen, de volgende route moet worden gevolgd. Voor het verkeer komende van Rotterdam, langs Lange Geldersche kade, Prinsenstraat, Achterhakkers, Wilgenbosch, 's-Gravendeelschedijk tot aan het punt van samenkomst van Weeskinderendijk en Rijks straatweg, vervolgens den nieuw aangelegden meest zuidelijken weg langs den Weeskinderendijk, om zoo te komen op de Hugo de Grootlaan en den oostelijken parallelweg. Voor het verkeer naar Rotterdam zal de route als volgt zijn langs den oostelijken parallelweg, Hugo de Grootlaan, tunnel, Spui weg,Singel (Alb. Cuyp). Johan de Wittstraat, Bagijnhof,Vischstraat,Groote Kerks buurt en Groote Kerksplein naar het Veer op Zwijndrecht. Diocesaan Katholieke Universiteits-comité in het Bisdom 's Hertogenbesch. Onlangs hield het Diocesaan Comité voor de R. K. Universiteit in het Bisdom 's Hertogenbosch zijn jaarvergadering ter vaststelling van van het resultaat van de actie in het boekjaar 1 April 1937 1 April 1938. - In de organisatie der collecte en propaganda in het Diocees kwam in het verslagjaar eenige wijziging. In 's Hertogenbosch, Tilburg, Eindhoven, Helmond, Oss en Nij megen werden nl. plaatselijke Comité's opgericht, die onder leiding van een plaatselijke leider de actie voor de R.K Universiteit voeren. In de samenstelling van het Diocesaan Comité kwam eenige wijziging. Mr. P. H. Loeff, die gedurende een reeks van jaren het Comité met zijn veelzijdige ervaring behulpzaam was en ten dienste stond ontviel het Comité door den dood. Mr Dr. P. N. M. Kooien volgde hem op als lid van het Diocesaan Comité De Heeren Mr. E. Sassen te 's Hertogenbosch, H. Mannaerts te Tilburg, Pastoor G. Suetens te Eind hoven, Dr. H. Knippenberg te Hel mond en Mr. G Koning te Oss namen als plaatselijke leiders in het Diocesaan Comité zitting. De collecte in de verschillende Parochiale Comité's had een eenigs- zins beter resultaat dan in het voor afgaand jaar. Deze vooruitgang gaf reden tot tevredenheid en vond zijn oorzaak in de verhoogde activiteit der plaatselijke Comité s en ten deele ook in de verbeterde economische om standigheden. Het Comité mocht in den loop van het jaar eenige niet onbelang rijke giften ontvangen van milde gevers, ten behoeve van den verderen uitbouw der R.K. Universiteit. Een woord van dank en waar deering aan de milde gevers, alsmede aan hen, die met groote toewijding hun taak in het afgeloopen jaar vervulden, is hier op zijn plaats. Het Comité vertrouwt, dat de actie voor de R.K. Universiteit in de naaste toekomst onder Gods zegen zich blijvend in de verdere belang stelling van de velen, die haar ge durende de vele jaren steunden, zal blijven ontwikkelen. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Til burg geeft een ieder in overweging om, alvorens relaties in welken vorm ook -aan te knopen met Petrus Pauhis Carolus Verdick, handelende in premie-obligaties, kantoorhouden- de Ratinéstraat No. 15 te Tilburg, wonende te Turnhout (België), of met een zijner agenten, eerst bij hein in lichtingen in te winnen. Muziek „THE DARLING BAND". Waarschuwing, De Commissaris van Politie van de centrale recherche te Rotterdam vestigt er de aandacht vooral van binnen- en Rijnvaartschippers op, dat voorzichtigheid geboden is bij het treden in onderhandelingen met agenten of vertegenwoordigers van het Administratiekantoor «De Atlas« te Tilburg of het Handelsbedrijf »Prosperitas« te Ede, beoogende verkoop contant of op afbetaling van rijwielen, naaimachines en der gelijke, bij welker aankoop men tevens deelneemt in een combinatie van 20 menschen voor welke premie- aandeelen (z.g Belgische loten e.a.) worden gekocht. Te Rotterdam en wellicht ook elders in Nederland worden de laatste maanden tal van schippers door colporteurs van «De Atlas« en »Prosperitas« bezocht. Wellicht zal het bedrijf spoedig onder anderen naam opduiken Alles gaat uit van een te Baarle-Nassau gevestigden man, voor wiens optreden jai en geleden al door den 13urgemeester van Baarle-Nassau is gewaarschuwd en laatstelijk in 1934 door den Of ficier van justitie te Breda. Het kantoor te Tilburg wordt door een strooman beheerd, het bedrijf te Ede bestaatslechts uit een postbus. In verband met bovenstaande vestigt de Commissaris van Politie te Ede er de aandacht op, dat voor meld kantoor thans wederom met vernieuwde activiteit optreedt. In relatie treden met Prosperitas wordt ten sterkste ontraden. Wilt ge op de hoogte zijn en blijven van 't geen er leeft en te koop is in Waalwijk, de Laig traat en Omgeving, abonneert U dan op Verslag over 1937. 7. Rondvraag. Jlfif fit"

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 5