BINNENLAND. SPORT. AGENDA'S. I 'XL- 2 DRUNEN. Christ op f 3310.- 'FL U MADE van Lonkhuyzen Notaris CHRIST Ri Ten dienste c N u o> fad ta td Q w os Jubileum Déwé-fabriek. Enorme belangstelling. Dinsdag werd onder enorme belang stelling het zilveren bestaansjubileuni gevierd der Déwé-schoenfabriek te Drunen, waarvan dhr. L. van Drunen 25 jaar en dhr. H. de Wijs 20 jaar als directeuren der firma fungeeren. In de kantoorlokalen was een ge paste versiering aangebracht, terwijl een zee van bloemen van alle zijden geschonken, die de vele bezoekers zich een ware bloementuin deed wa nen. Van 24 uur n.m. werd een zeer drukke receptie gehouden, waar wij vele zakenrelaties ontmoeten, waar onder vele collega-fabrikanten uit Drunen, dhr. Ivo van Haren uit Waalwijk, leveranciers en afnemers, Ds. v. d. Vlugt te Drunen, Wethouder Muskcns en Mevr. Muskens-v. Gor- cum, afgevaardigden van vereenigin- gen en vele autoriteiten uit de plaats en daarbuiten. Een berg telegrammen en kaartjes waren allen gelukwenschen gezonden van ver en dichtbij. Burgemeester Mr. R. Th. v. d. Heij den had bericht van verhindering ge zonden. „Oome Piet", Elshout voerde bet woord en memoreerde boe bij met vader van Drunen in 1913 naar de vaktentoonstelling trok in Baardwijk en hoe zijn zoon's bij de Déwé hun vak tot in alle finesses geleerd hadden, zoodat zij thans de „Rex" kunnen drij ven. Spreker zegt, dal het een verblij dend teeken genoemd mag worden, dat de grootfabrikant dhr. v. Haren zijn kleinere collega's komt felicitec- ren bij een zaken-jubileum. Een van Drunensch oudste hand werkers dhr. Frans v. d. Sanden kwam de jubilarissen met een aardig speechje huldigen. Mede namens zijn compagnon dankte dhr. de Wijs voor de vele blijken van hulde en medeleven, waarbij hij eenige woorden ter nagedachtenis wijdde aan den helaas te vroeg ge storven oudsten zoon van „Oome Piet" onder wier leiding de Déwé na het succes op de Waalwijksche ten toonstelling in 1925 zeker nog tot grooter bloei zou hebben, kunnen ko men. De vele blijken van belangstelling bewezen de verknochtheid van alle zijden met de Déwé-fabriek en haar directie. In de avonduren werd in de ver sierde fabrieksruimle een feestavond gehouden voor hel personeel, waar bij mej. Cato Merkx namens het per soneel de directie toesprak. De hulde van het personeel kwam tot uiting in de volgende spreuk 1913—1938. „Wij bieden op dit zilveren feest ons aller wenschen aan. Hoopend, dat patroon en fabriek. Lang in welstand zal bestaan". De heer Bogaert, als oudste knecht, sprak een woord van hulde en dank aan zijn directie. Namens vertegenwoordigers en per soneel sprak nog dhr. Brekelmans uit Vught. De humoristen v. Helvoirt en Heij- inans uit Nieuwkuijk zorgden met Bep de Wijs voor de stemming. Kampeeren. De kalender geeft eerst half April aan en het kampeerleven heeft reeds zijn intrede gedaan. Zaterdag arri veerde alhier de eerste groep verken ners uit Rotterdam welke in de heide nabij „de Klinkaert" voor eenige da gen haar tenten zal opslaan. congregatie en vele andere autoritei ten. De trekking der groote verloting zal in den loop der volgende week plaats hebben. De Vroolyke starters. Zaterdagavond kwamen de V.S.'ers in vergadering bijeen in hun club lokaal. Tweede Paaschdag zouden eenige leden starten voor een rit naar de bloembollenvelden. Besloten werd begin Mei een rit te houden naar Limburg en 22 Mei ge- zamelijk de autoraces bij Antwerpen te bezoeken. gered worden waai door ook zij een prooi der vlammen weiden. Het gezin, bestaande uit man, vrouw en zeven kinderen is vooi- loopig bij familieleden ondergebracht. De oorzaak van den brand is dat kinderen met lucifers nabij de hooi scbelfl in de schuur speelden, die zij op de schoorsteen in huis hadden weggehaald. Verzekering dekt de schade Uitvoering. Woensdagavond, 7 uur zal vanwege de Jonge Wacht in de zaal der Meis jescongregatie een uitvoering J.W. worden gegeven, welke uitsluitend voor jongens toegankelijk is. Missienaaikring-tentoonstelling. Zondag na de Hoogmis werd in de groote zaal der Meisjescongregatie, de missienaaikring-tentoonstelling ge opend. Het openingswoord werd gesproken door kapelaan Vogels, die den ijver en werklust der leden van den missie- naaikring prees en daarbij de gulgc- vighëid der parochianen voor dit missiewerk. Spreker bracht dank aan allen en verklaarde de tentoonstelling officieel voor geopend. Daarna werd een rondgang ge maakt langs de diverse stands, waar de schietkunst e.a. werden beproefd. De peperkoek en krentenmik-verlo ting vierde hoogtij in een gezellige drukte, die er gedurende beide dagen heerschte. Bij de opening merkten wij o.m. op. Em. pastoor Schellekens en Hoe- venaars, Pater Gregorius v. d. Boom, Dr. Akkermans en Mevr., de Wethou ders v. Halder en Muskens, Gemeente secretaris Veltman en Mevrouw, het R.K. Kerkbestuur der parochie St. Lambertus, het bestuur der Jongens- Biljarten. B.J.G. en EBC speelden hun laatste competitiewedstrijd in de zaal der Jongenscongregatie te Drunen. Even als het overgroote deel van het sei zoen bleef ook hier B.J.C. in de meer derheid. Tegenover andere seizoenen bleek E.B.C. thans vlotter te spelen. De uitslag van deze laatste wed strijd is: E-B.C. B.J.C. M. MuskensH. Brok 40100 A. KlijnH. Verhoeven 10093 M. Klerks—J. de Munnik 100— 90 Th. v. d. Besselaar—J. Brok 77—100 D. v. d. Besselaar—H. Brok 100— 99 Totaal 417482 Hoogste serie H. Brok 00 carb. Haal geen vogeltjes uit! Dat het gevaarlijk blijft om vogel tjes uit te halen ondervond 't zoontje van dh.r v. Drunen. Hij zal boven in een boom om een vogeltje uit te halen en viel op een onbewaakt oogenblik naar beneden. De kleine liep een ernstige been blessure op, waarbij Dr. Akkermans geneeskundige hulp moest verleenen. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Pa. dv. Hen- clriks-v. Helvoirt Petronella Ga. dv. Pulles-Boelen Theresia Anta. dv. Smits-Krist Antonia Era. Ma. dv. Klijn-Kempcnaars Engelina Ma. Ga. dv. Leijtens-Melis. ELSHOUT. Kermis. Naara wij vernemen zullen de ker misvermakelijkheden voor de a s kermis van 23 tot 20 April alhier reeds een plaats vinden op het daarvoor on langs aangekochte nieuwe terrein. St. Norbertusgesticht. De broeders van het St. Norbertus gesticht, alhier zullen 10 Mei a.s. hun succursaalhuis te Eindhoven betrek- ken op Huize Echart, dat nadien de naam „St. Josephsdal" zal dragen. Met ruim 50 patiënten voor nazorg zullen de Eerw. Broeders hun werk daar beginnen. WitGele Kruis. Onder presidium van dhr. M. Mus kens kwam het Wit-Gele Kruis der af- deeling Elshout in algemeene jaar vergadering bijeen. Het jaarverslag van den secretaris penningmeester bleek zeer gunstig te zijn. De bestuursleden P. v. Loon, P. de Baay en A. Priem werden bij accla matie herkozen. De ontstane vacature wegens be danken van dhr. G. v. Schaik zal in de volgende vergadering worden aange vuld. Waterschap. Door het aanbrengen van een twee tal nieuwe sluiswerken met een nieuwen boezem is een groote verbe- tering gebracht in de afwatering van de Hooibroeken, de Bloklanden en Koppen, die een totaal oppervlakte bestrijken van 250 H.A. Boerderij onder de gemeente Made in den asch gelegd. Kinderen speelden met lucifers. Hoegenaamd niets gered. Ie Paaschdag omstreeks zes uur nm brak brand uit in de boeiderij van den landbouwer A. Sinx, in de Hijakkers onder de gemeente Made In een ommezien tijds stond de geheele boerderij in lichte laaie, waarbij de felle Noordenwind hel zijne bijdroeg, Aan blusschen viel niet te denken, terwijl ook geen brandweer aanwezig was aangezien ue boerderij ver buiten de gemeente Made en Gesrtruidenberggelegen is Hij de pogingen die den land bouwer Sinx instelde om nog wat te redden, liep hij ernstige brand w nden aan hoofd en handen op, waardoor geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Naast de geheele huisraad, uitge zonderd een kastje met wat oude rommel, verbiandden 8000 K. G hooi, al hel landbouwgereedschap waaronder een dorschmachine, ploe gen, eggen, een wagen en een melk waeen Drie kalveren die zich in de schuur bevonden konden niet meer De zaak Hansen. Veroordeeld tot fiOO boete. Tegen den joui nalist C. L. Hamen tegen wien een strafvervolging ex- artikel 192 is ingesteld, omdat hij weigerde een getuigenis af te leggen in een strafzaak tegen N.N.,eischle de afficier van justitie f3u0 subs. 100 dagen hechtenis De rechtbank te Amst rdam heeft verdachte beden veroordeeld tot een geldboete van flüO. De rijksmiddelen. Over Maart hebben de rijksmid delen voor zoov*r de niet-directe nelastingen aangaat, f37,315,000op gebracht, ol f 1,820,000 meer dar. verleden jaar. In het eerste kwartaal was de ..pbrengst f104,034,600 of f4,819,400 meer. 105 duizend gulden voor defensie. De vrijwillige bijdragen voor de versterking van de Defensie hebben den ton gouds reeds ver overschre den. Ontvangen werd tot nu toe een bedrag van f 105.417 55. Japan forceert export naar Ned.-lndië. Diverse teekenen wijzen er op dat Japan den laatsten tijd bij den export naar Indië dumping-metho den to past, hetgeen in sommige kringen wordt uitgelegd als een '•ewijs dat Tokio dringend deviezen noodig heelt. Het verschijnsel treedt hetduide lijkst op bij den invoer van auto banden, welke tegen de helft der vroegere prijzen worden aangebo den en waarvan de noteeringen lager zijn dan die welke in Japan zelf vigeeren. Hierbij worden zelfs nog, indien de afnemers zich vooi een langeren termijn binden, ver dere kortingen toegestaan. Gcli|ktijdig wordt een groot aantal pamfletten verspreid, onderteekend »De President der Handelsvereni ging te Kobe», wrarin de poginger der Chineezen worden gesignaleerd, welke bedoeld zouden zijn om de toestanden in de Japansche industrie ontstaan len gevolge van het »con flict» tusschen China e Japan, in een kwaad licht te stellen. DE KON. LUCHTVAART-MIJ. VOOR NEDERLAND EN KO- LONIëN N.V. IN HET JAAR 1937. Aan het jaarverslag der K.L.M. ont- leenen wij het volgende: Het verloop van het bedrijfsjaar 1937 der K. L. M. was in menig opzicht een weerspiegeling van de ontwikkeling van het wereldluchtverkeer, dat in dit jaar sterk beïnvloed werd door de wis selvalligheid in het staatkundige en eco nomische wereldbestel. Inhet algemeen kan men spreken van een gunstige ontwikkeling van het luchtverkeer tot in den zomer van 1937, waarna de aanhoudende politieke on zekerheid in verscheidene landen en werelddeelen zoozeer haar stempel drukte op het bedrijfsleven, dat daar van ook het verkeer de gevolgen in sterke mate ondervond. Ondanks de politieke spanningen en de later inzettende economische de- pressi, welke alom een redelijke ont plooiing van het bedrijfsleven bemoei lijkten, vertoonde over het geheel het vervoer op vrijwel al onze lijnen eeni- gen vooruitgang. De bedrijfsresultaten over het jaar 1937 wijzen een vermeer dering aan van 6000 passagiers in ver gelijking met 1936, van ruim 150.000 kg. vracht en bijna 200.000 kg. post. Europeesch verkeer. In den zomer van 1937 omvatte de K.L.M. met haar wijd verspreid net niet minder dan elf landen. De drie groote luchtlijnen, n.l. die naar Italië, naar Zweden en naar de Donaulanden, welke in het vorige jaar aanzienlijk verlengd waren, vonden in het dienst- schema van 1937 haar bevestiging. Binnenlandsch verkeer. Vijf luchtverbindingen zijn binnen de Nedprlandsche grenzen in 1937 onder houden. te weten: AmsterdamRotter dam—Haamstede—Vlissingen - Knoc- ke V.V., AmsterdamGroningen V.V., Amsterdam—Texel V.V. Alle tarieven op het binnenlandsche net zijn met ingang van 6 September verlaagd met circa 10—15 De rondvluchten, welke op verschil lende terreinen georganiseerd konden worden, daar op Eelde, Twente, Eind hoven en Vlissingen vrijwel den ge- heelen dag een toestel beschikbaar was, hebben gunstige resultaten afgeworpen, al daalde het aantal pleziervliegers van 16.842 in 1936 tot 15.133. Technische dienst. De vloot der K.L.M. bestond in 1937 uit 33, op 31 December 1937 uit 44 vliegtuigen. Vliegdienst. Op 31 December 1937 had de K. L. M. 69 vliegtuigbestuurders in vasten dienst, 42 boordwerktuigkundigen, 45 radiotelegrafisten, 18 stewards en 15 stewardessen. Het corps gezagvoerders op de Amsterdam-Batavia route werd op 25 gebracht. Het passagiersvervoer had in het jaar 1937 een omvang van bijna 18 millioen passagiers-kilometer tegen over ruim 12^ millioen in het vorig jaar, een vermeerdering van 40% on geveer. Het postvervoer nam toe van 738,781 ton/km. tot 1.248.128 ton/km. in 1937, een groei dus van bijna 70%. West-lndië afdeeling. Op 19 Januari is de lijn Curasao- la Guaira geopend, onderhouden in een tweemaal wekelijksclien dienst als derde luchtverbinding in de West. In de drie jaren, welke sedert de oprichting onzer West-Indische afdee- iing zijn verstreken, heeft zich hier een gezond luchtverkeer ontwikkeld. Er werden reeds meer dan 12.000 pas sagiers vervoerd en door de beide Fokker F. 18 vliegtuigen, waaruit de vloot nog bestaat, bijna een kwart millioen K.M. afgelegd. De luchtverbinding van Curasao met Aruba, aanvankelijk in een twee maal wekelijkschen dienst onderhou den, later met vijf verbindingen per week, werd in 1937 uitgebreid. De bedrijfsresultaten over het ge heele verkeer geven reden tot tevre denheid. Het passagiersvervoer in de West is in 1937 bijna verdubbeld. Het steeg van rond 3.500 luchtreizi gers in 1937 tot 6300. Het vrachtver voer vermeerderde met 22000 K.G. tot 43.168 K.G., terwijl het postvervoer 3.239 K.G. bedroeg (vorig jaar 735). Slotbeschouwing. De ontvangsten van dit verslagjaar bedroegen rond 8.900.000 gulden, het geen ruim 2.000.000 gulden meer be- teekent dan in het jaar 1936, terwyl het verlies, gedekt door subsidie, on geveer even groot bleef als in het jaar 1936, n.l. 550.000 gulden, zoodat het jaar 1937 een belangrijke vooruitgang beteekent op den weg naar de renta biliteit. Men kan vaststellen, dat alle lucht vaartmaatschappijen zich geleidelijk aan van modern materieel voorzien en dat zij, gesteund door betere grond- organisaties, in staat zijn snellere, re gelmatige en geriefelijke luchtdiensten te onderhouuden. De K.L.M. heeft dank zij haar uitrusting met nieuwe vliegtuigen en de verbetering van haar diensten zich inwendig voorbereid tot het opvangen van een intensief verkeer. SPRANG. S. D. O. Op Tweeden Paaschdag werd door een gecombineerd elftal van de voet- balvereeniging S.D.O. alhier deelgeno men aan de seriewedstrijden te Wijk, uitgeschreven door Wilhelmina aldaar. S.D.O. speelde een afmattingswedstrijd tegen Wilhelmina en kwam daarna uit tegen Veen, welke wedstrijd door S. D. O. verdiend werd gewonnen. Onze club kwam daardoor in het bezit van den eersten prijs, een prachtige zilveren beker. INTERNATIONALE 24-UURS RIT. De ren- en toeristenclub „Buitenlust" te Helmond organiseert op 2 en 3 Juli een internationale 24 uurs-rit, waarvoor de volgende mooie route is ontworpen: Afstand 300 K.M. met een gemiddelde snelheid van 17 K.M. per uur. Vertrek. Om 4^30 n.m. moeten alle deelnemers bij het startbureau Café J. Atgier, Markt te Helmond aanwezig zijn. De eerste rustplaats is Tilburg van 8 uur tot 8.30. Via Breda naar Gorcum, na overzet rust van 12 uur tot 2 uur. Na een korte nachtrit, rust in Utrecht van 4- tot 6 uur (kerkdienst). Via Zeist, Doorn naar Rhenen, rust van 9 tot 9.45 in of nabij Ouwerhands dierenpark. Oveh Arnhem naar Nijmegen rust van 12.15 tot 1.30. Via Grave, Mill, Qploo naar Helmond, om 5 uur prysuitreiking. Verdere inlichtingen worden gaarne verstrekt door Hein Vereijken, Timmer mansstraat 28, Helmond. Inlichtings- en bischrijvingshureau voor Helmond Jos. v. Bree, Tolpostpleiu 8. Inlichtings- en inschrjjfbureau voor Waalwijk en Omstreken Alfons Rox, Grootestraat 37, Waalwijk. Tegen een laag inschrijfgeld kunnen wielrijders of tandem-rijders, deelnemen. De inschrijving sluit 26 Juni a.s. en de gene die den tocht tot een goed einde brengt, ontvangt een verzilverde herin- nerings-medaille. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. W oensdag 78.30 u ur. Gym nastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. S« hooi. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. »De Eendracht*. Vrijdagavond van half 8 tot half 10 inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Vilvoorde. Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoop »Eerloos«. Vrijdag Theater Musis Sacrum »M'n man is Detective*. DANKBETUIGING?" Langs deze weg betuigen wij allen onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij ons Zilveren Huwelijksfeest. JAC. LAMMERS C. LAMMERS-LEIJTENS en Kinderen. W a a 1 w ij k, April 1938. DE NOTARISSEN te Waalwijk en te Wychen, berichten, dat de perceelen Wei- en Bouwland onder Besoijen, Waalwijk en Baard wijk van de Fam. VAN LOON te 's Gravenbage zijn ingezet als volgt: KOOP 1 op f 12.500,- KOOP 2 op f 3140 - KOOP 3 op f 2 850— KOOP 4 op f 1.250 Toeslag blijft bepaald op Woensdag 27 April 1938, in Hotel »D E TWEE KOLOMMENete Waalwijk des avonds 7 uur 59299 te Waalwijk, bericht, dat bet perceel Hooi land onder Besoijen aan de Oude Straat van de fam. C.G. VERWIEL aldaar is ingezet T o e s I a g blijft bepaald op Dinsdag 26 April 19o8. 's avonds 7 uur ten Koffie- huize van den heer J. v. d. MEIJS te Besoijen. 59300 BM r* O Q 3 GO, ry. A3 1X4 -o cr 3 a o c U- WAALWIJK 'mty/a Ui 0). onzer klanten heb ben wij een zeer uitr gebreide collectie STOFFEN voorra dig waarvan stalen- collecties aanwezig. Bij aankoop van stoffen voor minstens f 2.50 stellen wij GRATIS beschik baar een knippatroon naar maat voor elk gewenscht kleeding- stuk, modeplaat ter inzage. Elk gewenscht knip patroon leveren wij voor 30 cent. Al O O V

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6