Verbetering Stationsplein. SIS. Sporfrevue Concertzaal THALIA H.deBont-v.Hulten Heerenkleeding naar maat Zaterdag 23 April 1938 No. 33 De Echo van het Zuiden Derde Blad BEZOEKT de schitterende NA AFLOOP BAL „Noord-Braband". Overeenkomstig art. 34 der Statuten is in de Woensdag geftouden buiten gewone algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. „Noord- Braband" Mij. van Verzekering op het Leven te Waalwijk benoemd als opvolger van wijlen den heer A.H. J. de Goey, tot wiskundig adviseur, de heer Dr. D. F. Moll te 's Graven- hage, die deze benoeming heeft aanvaard. Reinigingsdienst. Op de gemeente begrooling 1938 werden gelden uitgetrokken voor de vernieuwing en reorganisatie van den reinigingsdienst in onze ge meente. Nu de begrooting door Gedepu teerde Staten is goedgekeurd is direct tot aanschaffing overgegaan van een nieuwe vuilnis-auto en een sproei en veegauto, die deze beide functies tegelijk vervult. Dezer dagen zullen deze nieuwe machines arriveeren en in gebruik worden gesteld. INZAMELING ST'. VINCENTIUS. Zooals wij reeds in het kort meld den zal hedenmiddag de inzameling worden gehouden ten bate der St. Vincentiusvereeniging. Wanneer dus straks de vrachtwa gens weer hun route door de straten nemen, vertrouwen wij dat geen deur met ledige handen behoeft te worden voorbijgegaan. Alles wat u maar eenigszins missen kunt zal van harte welkom zijn. Oude kleeren, schoenen, kachels, ledikan ten, gebruiksvoorwerpen enz. enz., worden alle in dank aanvaard. Allicht heeft U van bovenstaande het een ol ander liggen, waar U toch niets meer mee doen kunt. Geef dit dan mee aan de leden van den Jongen Midden stand, die der gewoonte getrouw, zich wederom spontaan voor dit mooie doel hebben beschikbaar gesteld. Laat nu niemand achter blijven bij den steun aan onze behoeftigen, die met verlangen uitzien naar hulp en ook geholpen kunnen worden wan neer hedenmiddag ieder Waalwij kei- zijn steentje bijdraagt. ZONDAG 24 APRIL EN 1 MEI BOUWMEESTERSGILDE. Donderdag hield de kring Langstraat van het Bouwmeestersgilde in Hotel de Twee Kolommen een vergadering met de aannemers inzake de overeenkomst tusschen beide groepen. Naar wij ver nemen werd over deze overeenkomst geen overeenstemming bereikt, zoodat nieuwe onderhandelingen noodzakelijk zijn. Plechtige eerste"Hi Mis. 2® WJZIOINÖ DWIONSDLIJN Morgen zal wederom 'n Waalwijker in zijne parochie St. Jan Baptist zijn eerste H. Mis opdragen. Het groote voonecht valt thans ten deel aan den Eerw. heer Pater J. Brouraels, die aan de Cistercienser Abdij te Versailles zijn studies vol tooide en aldaar op 12 Maart 1.1. priester werd gewijd. Nadat de neomist door een schare van bruidjes van huis is afgehaald, zal hij dan om 10 uur zijn eerste plechtige H. Mis opdragen, zulks met assistentie van den ZeerEerw. Heer Pastoor H. Heezemans en van den Eerw. Pater Plechelmus, Gap. (Pater de Bree) een jeugdvriend van den neomist. De eerw. Pater Renulphus (Berg mans) ook een Waalwijker, zal tijdens deze H. Mis de feestpredicatie houden, terwijl door een gemengd koor de priester-cantate zal gezon gen worden. Des middags om 4 uur volgt dan een Plechtig Lof. Het hoeft natuurlijk geen nader betoog, dat de buurtgenooten, laten we zeggen van de Markt tot het Hoekcinde, door algemeen vlaggen, de straat een feestelijk aanzien zullen geven om aldus van hun medeleven met den nieuwen Waal- wijkschen priesterzoon blijk te geven Buurtvereeniging »de Sticht«. In de gisteravond in 't café van den heer P. Wagemakers Stations straat alhier gehouden algemeene vergadering van de buurtvereeniging »de S t i c h twerden statuten en huishoudelijk reglement zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Door de tooneelvereeniging O O.G. is op Dinsdag 26 April een bonte avond aangeboden ten^ bate der buurtvereeniging ter versterking der (VV -< -£\ K A A'S *CL V\ De reizigers en wandelaars zullen wel gezien hebben, dat er aan de ver betering en verfraaiing van het Sta tionsplein te Waalwijk druk gewerkt wordt en dat een en ander zijn vol tooiing nadert. Zooals hekend lagen voor 't Station vroeger een paar groote perken, waar langs een fietspad en dan de straat weg, die voor t station veel te smal was speciaal voor 't draaien met auto's, bussen enz. en die door een moeilijke bocht uitliep op de Burg. v. STATION d. Klokkenlaan; aan de Noordzijde lag alleen een zandpad zonder trottoirs, rioleering of wat ook, wat vooral door 't voortdurend bijbouwen zeer hin derlijk en onaesthetisch werd. Nu is daar een groote verandering ten goede aangebracht. Aan de Noord zijde voor de huizen is de weg ge doleerd en is een trottoir aange bracht; dan komen smaakvolle bloem perken, zooals die verderop in de v. v. Klokkenlaan liggen en zoo'n aardig effect maken, voorts nog een troit- toir, dan een fietspad en tenslotte een ruim plein, dat een meer rechte ver binding geeft op den weg naar de Besoijensche Straat. Het werk fleert zijn voltooiing, zooals we zeiden: het stationsplein moet nog herstraat, de perken wach ten nog op bloemen en planten, maar thans is 't reeds duidelijk dat hier door de afdeeling Openbare werken een goed werk is verricht, een uitne mende verbetering en verfraaiing van een voornaam punt der gemeente is tot stand gebracht. De entrée van Waalwijk van de zijde der S.S. is wel uitstekend in orde en moet ook op den vreemdeling die langs de Burg. v. d. Klokkenlaan of Mr. v. Goothstraat onze gemeente bin nenkomt zeker een goede indruk ma ken. Ter verduidelijking van een en an der geven wij onderstaande situatie- teekening. kasmiddelen. Deze avond is voor eenieder toe gankelijk en de voorzitter noodigde alle aanwezigen uit krachtig pro paganda te maken voor een druk bezoek en uitie zijn groole ingeno menheid met deze beau geste van OOG. Wat de gouden bruiloft H. de Bonde Huijgens betreft, worden de feestelijkheden niet georganiseerd door de Buurtvereeniging, zooals vroeger vermeld, maar zal een af zonderlijk buurtcomilé daarvoor gevormd worden, waarvoor de buurtvereeniging desgewenscht gaar ne haar medewerking verleent. Medegedeeld werd dat de contri- butiekaarten door omstandigheden eerst thans gereed gemaakt kunnen worden en dezer dagen aan de leden uitgereikt. Na afhandeling der agenda bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen, zooals »de Stichl« dat kent. „Opstanding.'' Door de leden van de Katholieke Jeugdvereeniging werd Donderdag avond een drnk bezochte uitvoering gegeven in de groote zaal van den U.K. Gildenbond Ten tooneele werd gebracht het spel in 4 bedrijven van den auteur W. v. d. Berg getiteld «Opstanding.» In het kort geeft dit tooneelstuk de geschiedenis van een jong meisje dat door slechte vriendinnen op het verkeerde pad gebracht wordt en daarop het ouderlijk huis ontvlucht om eens flink van de wereld te genieten. Van dit genieten komt evenwel niets, want allerlei ontgoochelingen worden haar deel en tenslotte wordt zij zoo door gewetenswroeging gekweld dat zij het ouderlijk huis weer opzoekt, waar zij dan mei open armen ontvangen wordt Het is zeer zeker een p ikkend gegeven, dat veel overeenkomst vertoont met het onlangs door den Missie Naaikring »St Antonius»op gevoerde stuk «Wroeging». Toch kon «Opstanding» ons niet zoo be koren omdat het o i, te melancho liek en te zwaar op ae hand is. Het moet evenwel direct bijgevoegd worden dat onder de uitstekende leiding van mej. AnnaFranssen.de jonge meisjes er een zeer goede vertolking van gegeven hebben. De K J. V.'crs en met haar de ijverige regisseuse mej A.Franssen kunnen met groote voldoening op dezen avond terugzien, die tevens een mooi batig slot in de vereenigingskas zal hebcen gestort, want de zaal was geheel gevuld met een belangstellend en aandachtig auditorium, dat daardoor bewees de actie van de K.J.V in verschillende vorm te apprecieeren en te steunen. De aangekondigde spreekbeurt van den ZeerEerw. Heer Pastoor H. Heezemans kon wegens het ver gevorderde uur geen doorgang viuden. R.K. Vrouwenbond. De tooneelcluh van de i R K Vrouwenhond is voornemens om 19 Mei as. een tooneeluitvoering te geven van het blijspel «De Sultane van Matarobi obaba.» Dit is de geschiedenis van een Amsterdamsche groentenvrouw, die door een erfenisje instaat is gesteld een reisje naar Parijs te maken en daar wordt aangezien voor een Sultane, die ook in Pariis verwacht wordt. Dat zich daarbij allerlei komische verwikkelingen voordoen laat, zich begrijpen. Wij zijn dan ook van meening dat dit stuk het bij het Waalwijk- sche publiek wel doen zal. AANBESTEDING. Woensdagavond had in het koffie huis van dhr. van Heesbeen-Keetels alhier, de aanbesteding plaats van het houwen van een woonhuis voor rekening van den heer J. van Hees- heen te Baardwijk, onder architectuur van den heer A. van Huiten Jr. Ingeschreven werd als volgt: Fr. Couwcnberg, Waalwijk 3565 J. Nieuwenhuizen, Sprang 2775 M. Kleingeld, Waalwijk 2700 Stiphout, Elshout 2673 J. Snijders, Drunen 2667 A. Hoovers, Waspik 2659 A. v. Huiten-Krol, Waalwijk 2610 Gebr. v. d. Hoven, Kaatsheuvel 2600 H. de Wit, Drun en 2590 A. den Teuling, Waalwijk 2500 H, Boot, Waalwijk 2497 P. Kramer, Genderen 2430 Sjef Mahieu, Waalwijk 2421 G. v. Heesch, Waalwijk 2399 Kleinloog Verhagen, Vrijh.-Capelle 2399 Th. de Graauw, Waspik 2397 Pressen, Drunen 2395. Gebr; de Graauw, Waspik 2394 A. v. Hilst, Waalwijk 2375 J. Kooien, Waalwijk 2366 Jan Hoogendoorn, Waalwijk 2352 H. Kramer, Waalwijk 2339 L. Fitters, Waspik 2312 L. Kooien, Waalwijk 2285 J. Molegraaf, Capelle 2262 G. v. d. Zanden, Waalwijk 2243 Gegund aan den laagsten inschrij ver. ZIEKENKAS DER R. K. WERKLIEDENVEREENIGING. Bovengenoemde instelling hield j.l. Woensdagavond haar halfjaarlijksche vergadering. De voorzitter, dhr. J, Leijtens, open de de vergadering met de Chr. groet en sprak zijn teleurstelling uit over de zeer slechte opkomst, temeer nog nu er zoo n voornaam punt als Reglements bespreking op de agenda stond. Dat deze vergadering zoo laat ge houden wordt, houdt verband met het nieuwe reglement, jda* eerst door het bestuur der R.K. Werkliedenvereni ging moest worden ingezien. Als punt 2 vermeldde de agenda No tulen vorige algemeene vergadering. Deze werden na voorlezing onveranj derd goedgekeurd en' vastgesteld. Daarna bracht de secretaris-penning meester, dhr. N. van Hooff, verslag uit over het 2e halfjaar 1937. Hieraan ontleenen wij het volgende: Ziekenkas: Inkomsten .686.15, Uit gaven 1139.47: Nadeelig saldo 453.32. In kas op - Juli 7731.14, nadeelig saldo 453.32; In kas op 1 Januari 1938 7277.82. Steunfonds: Inkomsten 278.20, uit gaven 435.94; nadeelig saldo 157.74. In kas 1 Juli '37 3145.28, nadeelig saldo 157.74; In kas 1 Januari 1938 2987.54. Ook dit verslag werd zonder bemer kingen goedgekeurd. Namens de controleurs bracht dhr. C. Siegenthaler verslag uit en verklaarde, mede namens zijn collega Swinkels, de boeken en bescheiden van den penning meester in de beste orde te hebben be vonden. Hij bracht een woord van dank aan den penningmeester voor zijn accu raat beheer. In de vacature ontstaan door het overlijden van dhr. Ant. Verhoeven, werd als bestuurslid bij enkele candi- daatstelling gekozen dhr. C. Siegen thaler. Dhr. C. Siegenthaler bracht be stuur en leden dank voor het vertrou wen in hem gesteld en zegt zijn best te zullen doen om de bestuursfunctie zoo goed mogelijk waar te nemen. Hierna verraste het bestuur de aan wezigen op een kleine tractatie. Dan stelde de voorzitter aan de orde „Bespreking en vaststelling nieuw re glement", hetwelk door dhr. A. Kerk hof behandeld werd. Behoudens enkele opmerkingen, die door dhr. A. Kerkhof naar genoegen werden beantwoord, werd het geheele reglement, zoowel voor Ziekenkas als Steunfonds ongewijzigd goedgekeurd. Op een desbetreffende vraag deelde dhr. A. Kerkhof mede, dat de huidige leden gratis een nieuw reglement zullen ontvangen. Bij de mededeelingen zeide de voor zitter nogmaals een verzoek te willen doen aan de leden die te hoog verze kerd zijn, zich te doen verlagen, anders zal het bestuur dit moeten doen, want het blijkt regelmatig dat er nog leden zijn die te hoog verzekerd zijn. Daarop volgde een uitvoerige discus sie over de al of niet wenschelijkheid tot verlaging. Het bestuur stelde zich op het stand punt dat bij ziekte niet een belangrijk hoogere uitkeering kan worden geno ten dan wanneer men niet ziek is, daar dit anders fraude in de hand werkt. Het bestuur zal daaromtrent maatrege len moeten nemen. Ten slotte konden de aanwezige le den zich met dit standpunt vereenigen. Bij de rondvraag merkte dhr. G. de Jong op, dat, nu dhr. Siegenthaler als bestuurslid gekozen is er 'n andere con troleur zal moeten worden gekozen. De voorzitter antwoordde dat dit een zeer juiste opmerking was. De ver gadering ging er mede accoord dat dhr. G. de Jong tot controleur benoemd werd. in de AANVANG 7.30. Het lid v. d. Heijden kwam nog te rug op de uitkeering zooals die door 't bestuur werd gedacht. De voorzitter zeide dat het bestuur in deze zoo soe pel mogelijk zal handelen, maar dat in het algemeewide richtlijnen, zooals die in het nieuwe reglement zijn vastge legd, moeten worden gehandhaafd. Niets meer aan de orde zijnde en nie mand meer het woord verlangende, sloot de voorzitter onder dankzegging voor de opkomst de vergadering met den Chr. groet. STEUNVERLEENING. In 119 gemeenten van de provincie Noord-Brabant, werden gedurende de maand Maart' 17697 personen, krach tens de Rijkssteunregeling, geldelijk ondersteund. Gemeenten met meer dan 100 gesteunden zijn: Bergen op- Zoom 496; Breda 1317; Boxtel 313; Deurne 229, Dongen 127; Eindhoven 2390; Etten en Leur 361; Fijnaart 114; Geldrop 223; Gemert 132; Ginneken 291; Halsteren 148; Helmond 983; 's-Hertogenbosch 1369; Hoeven 133; Loon op Zand 139; Oosterhout 500; Oss 419; lOasfindrecht 130; Oud- en Nieuw Gastel 164; Princenhage 261; Raamsdonk 519; Rucphen 217; Sprang-Capelle 123; Steenbergen 148; Tilburg 2170; Uden 188; Valkens- waard 128; Vlijmen 120; Vught 140; Waalre 111; Waalwijk 146; Wouw 109 en ZeYfinbergen 146. PACHTBUREAU VOOR NOORD-BRABANT. Na een tweetal vergaderingen heb ben de landbouworganisaties in samen werking met vereenigingen van grond eigenaren besloten op te richten een Pachtbureau voor Noordbrabant. Het zal bestaan uit 14 leden en 14 plaats vervangers, verdeeld als volgt: Noordbrab. Christ. Boerenbond: 1. Mr. H. J. M. Loeff te Vught: plv. F. Cox te Bladel; 2. J. C. van Beek te Deurne: plv. W. J. de Visser te Schijn- del; 3. Jac. Koenraads te Teteringen; plv. Felix van Hasselt te Roosendaal: 4. C. v. d. Riet te Dinteloord; plv. Mar. Brooijmans te Steenbergen: 5. A. Ja cobs te Duizel: plv. J. A. Roefs te Mid- delbeers: 6. Jos. Ketelaars te Tilburg: plv. M. Roozen te Diessen; 7. Jos. Ze- gers te Schaijk; plv. P. L. van Haaren te Velp: 8. Cas Arts te Haps; plv. A. Bruijsten te St. Agatha. Noordbrab. Maatschappij van Land bouw: 9. Ant. J. Korteweg Azn. te Ze venbergen: plv. Corn. A. v. Poortvliet te De Heen: 10 W. G. de Waard te Werkendam: plv. B. v. d. Hoeven Jzn. te Capelle. Christ. Boeren- en Tuindersbond: 11. C. Dane Gzn. te Willemstad: plv. B. C. Koekoek te Dussen. Vereeniging het Grondbezit te Utrecht en R»K. Vereen, van eigenaren en beheerders van landelijke bezittin gen: 12. Jhr. Mr. R. A. van Rijckevor- sel te Berlicum; plv. P. J. Jansen te Hoe ven; 13. H. R. Tutein Nolthenius te Breda: plv. D. Smits te 's-Gravenmoer; 14. J. A. M. v. d. Mortel te Cuijk; plv. Thr. Mr. C. Th. J. van Rijckevorsel te Nuenen. PROVINCIALE STATEN. De Gedeputeerde'Staten van Noord brabant hebben besloten: te bepalen, dat de eerste gewone zitting 1938 der Slaten van Noord-Brabant zal worden geopend op Dinsdag 28 Juni 1938. THEATER MUSIS SACRUM. M'N MAN IS DEFECTIVE". Deze Amerikaansche superfilm is zeker al een bezoek waard wanneer wij u vertellen dat de hoofdrollen hierin vervuld worden door de twee beroemde sterren, William Powell, Myrna Loy en Asta de hond. Deze film is feitelijk een vervolg op de film „The Thin Man", en hetzelfde trio dat daarin triomfeerde, triomfeert hier nogmaals in een nog spannen der vervolg. Er is veel gebeurd sinds deze eerste „Tbin Man" film, gemaakt naar de be roemdste en amusantste detectieve- Muziek „THE DARLING BAND". geschiedenis die Amerika kent. Sinds die film zijn William Powell en Myrna Loy als een soort ideale „Meneer en Mevrouw Publiek" in tal van films beroemd en alom geliefd geworden. Sindsdien heeft het publiek ten volle den smaak te pakken gekregen van dit soort geraffineerde detective- comedies, waaraan steeds evenveel te zien als te luisteren is. „M'n Man is Detective" heeft daarbij het groote voordeel, niet alleen een uiterst span nend, logisch gebouw en toch verras send eindigend detective-verhaal te zijn, maar tevens een volkomen op zichzelf staande geschiedenis en in dit opzicht zeker geenvervolg. De Amerikaansche titel „After the Thin Man" is dan ook slechts gekozen om dat het weergalooze succes van de eerste „Thin Man" in Amerika dal wenschelijk maakte. In den Neder- landschen titel is er de voorkeur aan gegeven zoowel het zelfstandige ver haal als ook de dol amuseerende ech telijke verhouding van „Nick en Nora", met hun onafscheidelijke fox-terrier Asta, naar voren te brengen. En als zoodanig is deze film, met een „al-star cast" vooral als een film van beter ge halte, als een amusante, charmante en elegante detective-coniedie hij pers en publiek een doorslaand en verdiend succes gebleken, een succes, dat zij ook zeker hier ter plaatse verdiend. LlIXOR BIOSCOOP. „Eerloos". De Luxor heeft er den laatsten tijd slag van om werkelijk wereldprogram ma's te brengen; zoo komt thans weer het Fransche meesterwerk van Marcel l'Herbier „Eerloos" de aandacht op- eischen, een film zoo grootsch van op zet, dat het geheele Middellandsche- Zee-eskader van de Fransche Marine er zijn medewerking aan verleende. Het Middellandsche-Zee - eskader. bestaande uit de zeereuzen Dupleix, Tourville, Foch, Duquesne, Algérie en vele andere jagers en torpedobooten werden voor de opnamen ter beschik king gesteld. Een geheele zeeslag werd verfilmd! Door deze samenwerking zijn vlootopnamen verkregen van een in drukwekkendheid en grootschheid al? A nooit tevoren. De meesterlijke fotogra-"1 fie is het werk van den eminenten ca meraman Kruger. Het zich in deze en tourage afspelende epos van liefde, eer en vriendschap is van een aangrijpen de en ontroerende grootheid, die de toe schouwer geheel meesleept. Prachtig worden de hoofdrollen gespeeld door Annabella, Victor Francen, Signoret. Pierre Renoir en vele andere artisten van naam en faam. Een film die iedereen moet zien een film die gij niet verzuimen moogt! FILM HERWONNEN LEVENSKRACHT. Maandagavond a.s. draait alhier in den Gildenbond de film van Herwon nen Levenskracht, getiteld: „Zonne- bloemen", benevens de filmen „Staal" en „Schip in nood" en anderen. Wij raden eenieder aan dezen be langrijken en interessante filmavond te komen bijwonen, die voor eenieder bo ven 16 jaar vrij toegankelijk is. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast OVERTREDING VUURWAPENWET. Door de Kon. Marechaussee alhier is hij Th. de R. te Sprang-Capelle een jachtgeweer in beslag genomen, ter wijl tegen hem tevens proces-verhaal werd opgemaakt wegens overtreding van de vuurwapenwet. GRATIS DIENST'BODENOPLEIDING. Reeds enkele jaren bestaat in ons land voor werklooze meisjes van 16 jaar en ouder de gelegenheid om zich gratis in internaten te bekwamen in de huishoudelijke vakken voor dienst- hodeopleiding. Deze internaten zijn opgezet naar de verschillende levensrichtingen. Thans zijn de volgende internaten werkzaam Algemeen Internaat voor dienst bodenopleiding, „de Hooge Dreuvik", Suzannapark 2, Hilversum. Prot. Christ. Internaat voor dienst- bodcnopleiding Zijl weg 279, Haarlem. R.K. Internaat voor dienstbodenop leiding, Bloemhofstraat 1, Haarlem. R.K. Internaat voor dienstboden- opleiding „De drie Koningen", Pape laan 2, Wassenaar. R.K. Internaat voor dienstboden opleiding „Bouvigne" te Ginneken hij Breda. De eerste cursus begint in Januari, de tweede na Pasehen en de derde in September. Waar dus binnenkort de tweede cursus zal aanvangen is het voor be langhebbenden geraden zich spoedig aan te melden, hetgeen kan geschie den ten gemeentehuize bij het agent schap der arbeidsbemiddeling, alwaar verdere inlichtingen worden ver strekt. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlichtin gen te hekomen van de navolgende gevonden voorwerpen Een kerkboek, een rozenkrans in etui, een heerenshawl, een rijwielbe- lastingmerk. Mr. Dr. A. h: VE BLOCK BENOEMD TOTv3Ui'i ENGE WOQ'N HOOGLEER'LaR TE TILBURG. Het curatorium der Katiiolieke Eco nomische Hoogeschool te Tilburg heeft oenoemd tot buitengewoon hoogleeraar in het staats- en administratie! recht mr. dr. A. L. de Block, grittier der Eer ste Kamer der Staten-Generaal. Professor De Block is 19 Juni 1901 te Amersfoort geboren, deed in 1923 te Leiden zijn doctoraal examen in de rechten en promoveerde in 1927 op een proefschrift over „Scandinavische sa menwerking inzake wetgeving". Hij was eenigen tijd secretaris van de Nederlandsche Kamer van Koophandel te Keulen. In October 1935 werd hij be noemd tot griffier der Eerste Kamer, na sinds 1927 commies-griffier te zijn ge weest. Lector in arbeidsrecht. "Verder benoemde het curatorium tot lector in arbeidsrecht dr. Frans van der Ven te Tilburg. Dr. van der Ven werd te Tilburg ge boren op 2 September 1907, studeerde aan de Nederlandsche Handelshooge- school te Rotterdam en promoveerde cum laude op 15 November 1934 op een proefschrift, getiteld „Over het idee der gemeentelijke zelfstandigheid". Hij is sinds 1931 werkzaam op de, gemeente-secretarie te Tilburg. O* IDaGCM.'VKLOKKCfSl-^ArN „Blijf fit"

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10