RECHTZAKEN, 25=JARIG BESTAAN HAAGSCHE VAKSCHOOL VOOR SCHOENMAKER! 2 Mei a.s! zal de Haagsche Vakschool voor Schoenmakers 25 jaar bestaan. Mede jubileerenden zijn de heer Hendrik Hoek, directeur; de heer G. J. Koopman, leeraar en de bestuursleden de heeren J. P. van Duyne en J. H. Maks. Wij geven hierbij een foto van het mooie schoolgebouw, van den jubileerenden directeur, die ook als technisch redacteur van ,,De Schoen" zooveel voor het vak heeft gedaan en voorts van het bestuur der Haagsche Vakschool in vergadering bijeen. --- i&Sè HENDRIK HOEK Directeur van de Vakschool voor Schoenmakers te Den Haag. groepen van personen, die een dergelijk recüt kunnen doen gelden, genoemd lo. de groep van personen, die een beroep of ainbi uitoeleuen, waarm zij krachteos eenig bijzonder weilelijk voorschuil tol geheim houding van bepaalde zaken zijn gehouden 2o. de groep van personen, wier functie in zekeren sland ol wier beroep en ambt het noodzakelijk maken, dat hun geheimen worden toevertrouwd, terwijl het openbaar belang vordert, dat niemand wordt weerhouden van hun diensten ge bruik te maken uit vrees, dat zij hun in hun hoedanigheid nood zakelijkerwijs toevertrouwde ge heimen te eeniger tijd zullen moeten openbaren. L)e rechtbank heeft overwogen dat een journalist als zoodanig uiet behoort tot een van deze groepen van personen, zoodat het in artikel 218 vVetoock van Strafvordering neergelegde verschooningsrecht hem niet toekomt. C. H. UNIE. Te Amsterdam werd een alge- meene vergadering gehouden van de Christelijk Historische Unie. Jhr. mr. D. J. de Geer hield de openings rede, waarin hij eerst even inging op den atloop der verkiezingen. Tegenover het nieuwe Kabinet staat de Unie volgens mr. de Geer in vertrouwd afwachten. Hij hoopte, dat de Begeering, die blijkbaar moeilijk werkobjecten voor de werk- loozen kan vinden, zich van den bitteren ernst van 't werkloosheids vraagstuk bewust blijft en in den strijd daartegen Seen oogenblik ver saagt. Vervolgens wees hij op de noodzakelijkheid der defensie-uit gaven, waarbij tevens de wijze waar op de «Anschlusz» van Oostenrijk bij Ouitschland tot stand kwam, werd afgekeurd en tevens stelling werd genomen tegen het soort paci fisme, dat den Volkenbond tot een oorlogsinstrument wil maken. De heer de Geer knoopte hieraan verder nog een pleidooi vast van onderling overleg tusschen de staatslieden der verschillende landen. Ten slotte ging spr. nogmaals nader in op de binnenlandsche politiek, waarbij hij het feit herdacht dat vijftig jaar geleden het eerste christelijke ministerie Mackay op trad. In het bijzonder vroeg de heer de Geer bezinning ten aanzien van de splitsing der christelijke groepen in de politiek, waarbij hij zich met name tegen de kieine partijen richtte. Extra toewijzing van kalveren in verband met mond- en klauwzeer-epizoötie. Ter uilvoering van het bepaalde inzake eene exti a-toewijzing van kalveren aan bedrijven, welke ten gevolge van het Mond en Klauwzeer schade hebben geleden aan hu- veestapel, brengt de Landbouw crisis Org inisatie voor Noordbra- bant het volgende ter kennis van belanghebbenden. 1. Voor deze extra toewijzing komen alleen die geoigauiseerden in aan mei king, op wier bedrijt volgens olficieele verklaringen na 1 Augustus 1937 Mond- en Klauw zeer heeft geheerschl, en voor zoo ver dientengevolge gedurende ol na de periode dezer ziekte rundvee, ouder dan 1 |aar, is gestorven of moest worden opgeruimd (nood- slachting), dan wel wrak is gewor den, waardoor het spoedig zal moeten worden opgeruimd. Ook zij, aan wie geen kalvertoe- wijzing is geschied, komen hiervoor in a .nmerking. 2. Zij die meenen, op grond van bovenstaande op deze extra-toewij zing aanspraak te kunnen maken, dienen zich onverwijld te wenden tot hun districts-secretaris, waar zij een aanvraagformulier knnnen ver. krijgen, dat volledig, nauwkeurig en juist moet worden ingevuld en onderteekend. 3. Dit formulier moet uiterlijk Zaterdag 30 April weer bij den districts-secretaris zijn ingeleverd, waarbij tevens moeten worden over gelegd alle bewijsstukken, welke tot staving der gedane opgaven kunnen dienen. Uit eene verklaring van den burgemeester (welke verklaring in het formulier is opgenomen) zal moeten blijken, dat de opgave be treffende het aantal opgeruimde of gestorven dieren juist is. Het for. muiier dient hiertoe aan den be trokken burgemeester terteekening te worden voorgelegd. Eventueel kunnen ter aanvulling bewijzen van den veearts of van den destructor worden bijgevoegd. 4. Aanvragen, welke onjuiste gegevens blijken te bevatten, zullen zonder meer ter zijde worden ge legd.' ABONNEERT U OP DIT BLAD. Ter gelegenheid van dit zilveren ju bileum wordt een tentoonstelling ge houden, waarvan 't voorloopig pro gramma luidt als volgt: Maandag 2 Mei, Officieele dag: 2 uur Officieele opening voor genoo- digden. Lezing van Prof. Dr. P. R. Mi chael, over ..De beteekenis van het schoeisel in de moderne samenleving". Weggeldverordening in de provincie N Brabant. Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant deelen mede: Op 1 Mei 1938 treden de volgende wijzigingen der weggeldverordening van Noord Brabant in werking: 1. Definitieve invoering der z.g. vacantie-kaarten voor rijwielen, geldig voor de maanden Juli, Augustus en September tegen een tarief van f 1,25. 2. Verlaging van het tarief voor z.g. tandems van f6,— tot f4,— voor vacantiekaarten f2,— 3 Algeheele vrijstelling van niet- ingezetenen der provincie van de betaling van weggeld met afschalfing van de veertiendaagsche twee- maands- en viermaandskaarten. Deze vrijstelling geldt echter alleen voor personen, die aan den opsporingsambtenaar op diens eerste vordering aantoonen, dat zij den zetel van hun bestuur of hun hoofdverblijf niet binnen deze provincie hebben. Om voor deze vrijstelling in aan merking te komen, moet men zich dus als niet-ingezetenen legitimeeren. Officieele bescheiden als paspoor ten, bewijzen van Nederlanderschap, rijbewijzen en dergelijke kunnen Film ,,De werkende school" geeft een beeld van het geheele onderwijs aan de Haagsche Vakschool. 4j/2 uur: Receptie in de groote zaal: gelegenheid het bestuur zijn gelukwen- schen aan te bieden. Dinsdag 3 Mei, Vakonderwijsdag: 3 uur Film ,,De werkende school". 4j/2 uur: Lezing van Mevr. Canters- daartoe dienen, doeh ook niet— olficieele stukken, zooals lidmaat schapskaarten van bekende ver- eenigingen enz. Het overwegvraagstuk in Tilburg. Een algeheele oplossing in zicht? Tilburg tobt reeds jaren lang met een overwegenvraagstuk. Het gaat hier met name om de twee over wegen aan de Koestraat en Gast huisstraat. Deze zijn midden in het stadscentrum gelegen en blokkeeren in hooge mate het verkeer tusschen het zuidelijk en noordelijk stads deel. Nog pas heeft het economisch technologisch instituut te Tilburg een verkeerstelling deen houden en deze enquête heeft voor de zoo- veelste maal bewezen hoe intensief het verkeer over beide overwegen is. Een oplossing van deze kwestie is echter niet zoo eenvoudig. Nog pas geleden retourneerde de ge meenteraad in handen van B. en W. een door de Ned. Spoorwegen ontworpen project voor den bouw van een kleinen voetgangerstunnel aan de Koestraat. Indien men zou overgaan tot den bouw van twee dezer voetgangtunneltjes zou daar mee een som van bijna tweehon derdduizend gulden gemoeid zijn Crcmers over historisch schoeisel. 7 uur: Film en reünie van oud-leer lingen. Woensdag 4 Mei, Vereenigingsdag: 3 uur, Film. 41/ uur: Rede van den heer W. Don ker Pzn., Voorzitter Ned. Bond, onder werp ,,Up to date". 7 uur, Film. en desondanks zou dan nog slechts een gedeeltelijke oplossing zijn ver kregen. Naar het »Nieuwsbl. v.h. Zuiden® lhans verneemt, is bij de autoritei ten een plan in overweging om tot een algeheele oplossing te geraken. Deze oplossing zou dan gevonden worden in 'n flinke tunnel of een overbrugging in het centrum der stad. gvWaar thans allerwegen aange. stuurd wordt op de uitvoering van groote werken, zijn de autoriteiten van meening, dat voor de uitvoering van dit werk de steun van «Werk fonds® zal kunnen worden verkre gen, Naar het blad verder verneemt zouden de plannen reeds in zoo verre staat van voorbereiding zijn, dat binnenkort den gemeenteraad ten deze nadere mededeelingen zul len worden gedaan. VEERTIG MILLIOEN TEKORT OP INDIë'S BUDGET. Uit verschillende besprekingen der Begrootingscommissie is voorloopig gebleken, dat de voor 1939 geraamde uitgaven de ontvangsten met rond 50 millioen overtreffen, terwijl besnoei ingsmogelijkheden, door, tijdens de malaise-jaren ontstanen, achterstand Het Bestuur van de Vakschool voor Schoenmakers te I)cn Haag in vergadering in de bestuurs kamer. Van links naar rechts: I). G. G. van Ringelenstein, ge delegeerde van het Gemeente bestuur; R. v. d. Valk, gedele geerde van liet Gemeentebestuur; Hendrik Hoek, Directeur; G. B. Kortenhoeven, Secretaris; M. Dij kerman, Voorzitter; J. P. van Duyne, Penningmeester; J. H. Maks en J. A. de Wolf. Donderdag 5 Mei: 3 uur, Film. 4Yi uur: Causerie door den heer Hendrik Hoek, met het onderwerp ,,Op zijn vakreizen". 7 uur, Film. Vrijdag 6 Mei: 3 uur, Film. 6 uur, Sluiting van de tentoonstelling. en de aanneming van jong personeel, in de plaats van destijds, ter bezuini ging, te werk gestelde gepensionneer- den, betrekkelijk gering worden ge acht. Het uiteindelijk tekort wordt ge schat op 40 millioen. Diefstal van geld te Raamsdonk. Voor het gerechtshof verscheen in hooger beroep de bakkersknecht A. V. uit Breda ter zake van dief stal van een doosje met geld te Raamsdonk. Het betrof volgens verdachte's opgave een bedrag van f 12, volgens opgave van den eige naar f 14,50. Door den politierechter te Breda was verdachte te dezer zake veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, van welk verstek- vonnis hij in verzet was gegaan om wederom door den politierechter te worden veroordeeld maar nu tot zes weken gevangenisstraf. Van dit vonnis was hij in hooger beroep gegaan in de hoop op een mildere straf. Verdachte had zich ook tot de reclasseering gewend maar het rapport dat deze over hem uitbracht was niet gunstig.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6