een dubbeltje KANTONGERECHT GEMENGD NIEUWS, SPORT, BURGERLIJKE STAND. „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Marktberichten. IN DIT BLAD? IN DIT BLAD Veldwachter Steenland uit Vlijmen mishandeld. Brandstichting te Veen. Drie zwaargewonden bij een auto ongeluk te Brielle. Gecompliceerde aan rijding; Diverse verkeersongelukken, Rangeerder overleden. Wilt ge op de hoogte zijn en blijven van 't geen er leeft en te koop is in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving, abonneert U dan op WAALWIJK. DAMMEN. In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voerig als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, ver koopin gen uit plaats en streek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, De procureur-generaal eischte tegen verdachte bevestiging van net vonnis. De verdediger pleitte een korte onvoorwaardelijke en verder voor waardelijke straf. Arrest over 14 dagen. Het gerechtshof wees arrest in de strafzaak tegen W. van H„ los werkman te Engelen, die door den politierechter te Den Bosch was veroordeeld tot drie weken gevan genisstraf omdat hij op Allerheiligen vorig jaar te Engelen veldwachter L. U. Steenland uit Vlijmen had geschopt en getrapt. De advocaat generaal had tegen verdachte zes weken gevangenisstraf geëischt. Verdediger v. a. Pol had gepleit voor het opleggen eener geldboete, subsidiair een mildere straf. Het gerechtshof, arrest wijzend, vernietigde het vonnis der recht bank en veroordeelde verdachte tot zes weken gevangenisstraf conform den eisch. Door de marechaussee uit YVou- drichem werd voor den Officier van Justitie te Den Bosch geleid M. D. de H., 24 jaar, schippers knecht te De Werken en Sleeuwijk als verdacht van brandstichting ge pleegd te Veen op 12 September 1936. Na door den rechter commissaris te zijn gehoord werd hij ingesloten in het huis van bewaring te Den Bosch. Den Wethouder van Genderen met doodslag bedreigd. Op 10 Februari j.l. werd door de rechtbank te Den Bosch de strafzaak tegen den 36-jarigen, arbeider H. D. KI., te Eethen, gedetineerd, uitgesteld voor nader onderzoek naar de geest vermogens van verdachte. Deze wilde voor zijn schulden het armbestuur in zijn gemeente laten opdraaien en had zijn vrouw eerst met een briefje naar den wethouder der gemeente Eethen, den heer E. v. d. Beek gestuurd en toen deze ten ant woord had gegeven dat de zaak zou worden onderzocht was verdachte die onder den invloed van drank was en terstond geld wou zien naar de wo ning van den wethouder gegaan en was daar de deur gaan rammeien met den uitroep: „Als je niet opendoet maak ik je kapot!" Hij had met kracht tegen de deur ge schopt en geslagen zoodat er een paneel uitvloog en ook een ruit van het bovenlicht had hij ingeslagen, terwijl de wethouder die aan den an deren kant van de deur stond zich op hel ergste voorbereid hield. Thans werd nog als getuige ge hoord Dr. Jansen uit Vught, die over verdachte een psychiatrisch rapport had uitgebracht en daarin tot de con clusie kwam dat deze man die zich in normale omstandigheden behoorlijk kan gedragen, zoodra hij onder den invloed van drank komt is hij tot de dolste daden in staat en wordt door niets geremd. Hij is bovendien ver slaafd aan den drank en alle pogin gen om hem daarvan af te houden hebben tot nu toe gefaald. Hij heeft al eens twee jaar in de gevangenis te Breda gezeten maar nauwelijks was hij ontslagen of in een dronken bui maakte hij zich weer aan strafbare feiten schuldig. Spreker meende dan ook dat ver dachte ter beschikking der regeering diende te worden gesteld om in een inrichting voor spychopathen te wor den verpleegd. De officier van justitie eischte een gevangenisstraf tot den tijd van het voorarrest tegen verdachte en ter be schikking stelling der regeering. De rechtbank zal over 14 dagen vonnis wijzen. Om een konijnenboutje. De rechtbank wees vonnis tegen den 36-jarigen van D. uit Waalwijk die op 23 November 1937 te Waalwijk op een nafuif van een gouden bruiloft zich zoo druk gemaakt had over een achterstuk van een konijn, dat hij H. G. bloedend had verwond. De rechtbank veroordeelde hem tot een maand gevangenisstraf, volgens eisch van den officier. Uitspraken. De kantonrechter te Den Bosch wees o.m. de volgende vonnissen: A. M. Sch., Waalwijk, invaliditeits wet, 3.boete; P. L., Drunen, vuurwapenwet, 2.boete; A. K., Sprang-Capelle, vee laten loopen op andermans land, ƒ5.boete; C. W., §p'rang-Capelle, vee laten loopen op andermans land, ƒ5.boete; J. N. v. H., Waalwijk, geen reflector, ƒ1. boete; G. J. v. D., Dussen, crisiszuivel- besluit, 10.boete; J. de J., Sprang- Capelle, crisiszuivelbesluit, 25. boete; Aa. de B., Sprang-Capelle, cri siszuivelbesluit, schuldig verklaard zonder toepassing van straf; W. L., Waspik, linkshouden, ƒ3.boete; A. J. v. d. L., Heusden, geen teeken ge ven, ƒ3.boete; P. M. S., Loonop- zand, rijden zonder licht, ƒ2.boete; A. J. L., Waalwijk, godsdienstoefe ning verstoord ƒ5.boete; J. M. S., Waalwijk, venten, ƒ3.boete; Ja. Ga. H., Loonopzand, venten, ƒ3.boete. Woensdagmiddag is op den Groene- kruisweg te Brielle een auto ongeluk gebeurd, waarbij drie personen werden gewond. Een personenauto van den taxidienst Ter Veer, bestuurd door den chauffeur E. Breen, komende van Rotterdam, kreeg een lekke band en kwam daar door in de naast den weg liggende sloot terecht. De inzittende, mr. L. Trouw, lid van Provinciale Staten, brak het rechterboven- been, terwijl zijn echtgenoote, mevr, TrouwTalens twee gebroken polsen opliep. Mej. Doucet uit Den Haag brak haar rec'nterbovenbeen; haar verloofde, mr. De Jong uit Brielle, en de chauffeur kwamen met den schrik vrij. Nadat dr. Teilegen de eerste hulp verleeud had, zijn de gewonden met iwee ziekenanto's naar Rotterdam vervoerd ter opname in het ziekenhuis. Woensdagmiddag is op den hoek van de Paulus Potterstraat en de Hobbema- straat in den Haag een gecompliceerd verkeersongeluk gebeurd, waarbij twee voetgangsters en een wielrijder zijn aangereden. Van den eenen kant kwam een vracht auto bestuurd door den 24-jarige M.D-, uit de Paulus Potterstraat, van de an dere kant kwam ook een vrachtauto, bestuurd door de 33-jarigen G. J- van D van de La Reyweg aanrijden. De laatste auto zou voorgang verleenen, maar slipte bij het remmen door de gladheid van den weg. M. D. besloot eveneens te remmen, doch ook deze auto slipte en reed twee voetgangsters de 57 jarige mej. E. J. E. R-, geb. de G. van de Pastoorswaranda en de 18-jarige mej D- G-, geb. B., uit de van Ravestynstraat, en voorts den 21 -jarige P- B-, uit de van Ravestynstraat die daar fietste. Onze auto kwam tenslotte terecht tegen het pui van het perceel Paulus Potterstraat 154 Beide vrachtauto's en huis werden beschadigd. De jongste voetgangsters werd verwond aan het rechterbeen, de oudste aan de rechter-enkeh De wiel rijder bleef ongedeerd. De G. G. D- heeft ter plaatse hulp verleend. De 19-jarige H. B. S. er H. B. uit Posterholt, die enkele dagen geleden bij een auto ongeluk onder Leemde werd gewond, is gisteren aan zijn verwondingen overleden. De voetbaltrainer te Alkmaar, de heer Meinders, is gisteravond na het bijwonen van een ledenverga dering van Alcmaria Victrix, waarin hij als oefenmeester was herbenoemd op den rijksstraatweg door een auto gegrepen. Met gebroken ledematen is hij naar het St. Elisabethzieken- huis vervoerd. De rangeerder Burgering uit Ber gen, dien gistermiddag op het emplacement te Alkmaar beide beenen en een arm werden alge reden, is in het ziekenhuis te Alk maar overleden. KINDERSPEL KOSTTE JONGE MAN HET LEVEN. Toen Dinsdagmiddag te St. Michiels Gestel eenige kinderen zich met het balspel vermaakten, kwam de bal te recht in een dakgoot van brouwerij Brabantia. De 18-jarige knecht W. v. d. Ven wilde de kinderen helpen en begaf zich in de goot om den bal er uit te halen. Daarbij is de jongen uitgegleden en viel hij door een asbest dakbedekking. Met zware verwondin gen werd de ongelukkige opgenomen, waarna Dr. Verzijl, die onmiddellijk gewaarschuwd was, alle hulp verleen de en den knaap deed overbrengen naar het gasthuis St. Joan de Deo in Den Bosch. Zorgvuldige verpleging ten spijt is de jongen daar in den af- geloopen nacht aan de bekomen kwet suren overleden. 10 JAAR LIJDEND AAN RHEUMATIEK. Was niet in staat haar huishouden te doen. ,,Ik was reeds 10 jaar lijdend aan rheumatiek en niet in staat mijn huis houden te doen. Niets hielp mij tot men mij de raad gaf Kruschen Salts eens te probeeren. Na het een jaar lang te heb ben gebruikt, was ik tot mijn groote blijdschap weer in staat zelf mijn huis houden te doen. Mijn oprechten dank voor de wonderbaarlijke werking". Mevr. A. P. te R. De oorzaak van rheumatische pijnen ligt meestal in een onvoldoende wer king Uwer afvoerorganen, waardoor zich allerlei schadelijke afvalstoffen, als o.a. het urinezuur, kunnen ophoopen. Kruschen Salts spoort Uw inwendige organen aan tot betere werking, waar door alle afvalstoffen geregeld worden verwijderd en Uw pijnen langzaam maar zeker voorgoed zullen verdwij nen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amster dam, voorkomt. LOOPKNECHT VOORTVLUCHTIG. Te Tilburg is de 26-jarige loop knecht N. A., die voor zijn patrones, mej. de wed. G. aldaar, voor ongeveer 108 aan kwitanties had geïnd, er met dit geld vandoor gegaan. De po litie zoekt het jongmensch, dat reeds eenmaal voorwaardelijk werd veroor deeld wegens verduistering. VLIEGRAMP IN ZUID-FRANKRIJK. Woensdagmorgen even voor half tien heeft zich bij het Fransche dorp Saint Donat (departement Drome) een noodlottig vliegongeval voorgedaan, waarbij vijf personen om het leven gekomen zijn. Een escadrille Amiol-bommenwer- pers was op weg van het vliegveld Bron naar Marignane. Plotseling vatte een der vliegtuigen, door een tol dus ver onbekend gebleven oorzaak, vlam en stortte omlaag. De vijf inzittenden waren van parachutes voorzien, maar het schijnt hun aan tijd ontbroken te hebben om daarvan gebruik te maken. Zij slaagden er niet in, zich van bel brandende gevaarte los te maken, zoodat zij in het toestel, dat met een ontzettenden slag neerkwam, den dood vonden. Overblijfselen van de vernielde machine werden kilometers ver in den omtrek teruggevonden. punten, die thans dubbele waarde heb ben, wie er evenwel de eerste zal behalen is een vraag waarop een antwoord bijna niet te geven is. Wij kunnen evenwel verklaren dat, wanneer de WSC'ers zich van het begin tot het eind met den vasten wil om te winnen in den strijd werpen, en het spel een open en enthousiast karakter geven, succes niet uitgesloten is. Daarbij willen we bovendien nog ver trouwen dat een enthousiaste schare sup porters en belangstellenden, de spelers niet luide aanmoedigingen een riem on der het hart steken en hen daardoor nog eens terdege doen beseffen, dat zij ver trouwen in de elf zwarten hebben. Ver trouwen om dezen eersten promotie-wed strijd tot een goed einde te brengen. Daardoor krijgen zy dan tevens een mo- reelen steun mee om zich ook de overige wedstrijden geheel te geven. Men kan dan wel zeggen het is goed praten, maar wanneer de zwarthemden goed doordrongen zijn van het feit, dat zij het in handen hebben om Waalwijk wederom een tweeden klasser te bezor gen, dan zijn wij er van overtuigd, dat zij, om dit feit waar te maken zich van 't begin tot 't eindzullen inspannen om al dus op de eerste plaats hun oude club WSC wederom de vroegere glorie te hergeven en op de tweede plaats van Waalwijk het sportcentrum te maken dat in de belangstelling staat van geheel de Langstraat en verre omgeving. WSC'ers: „Glück Auf". WSC zal in een eenigszins gewijzig de opstelling uitkomen daar H. Snijders vorige week dermate geblesseerd werd. dat hij vooreerst niet zal mogen spelen. De linkshalfplaats wordt thans bezet door M. Duquesnoy. I. V. C. B. WAALWIJK. R.K.V.V. H. E. C. Op 8 Mei a.s. speelt te Breda het R.K. Hollandsch- tegen het R.K. Belgisch elf- lal. Het ligt in de bedoeling van HEC voor deze belangrijke ontmoeting een geza menlijke reis te organiseeren. De leden kunnen zich hiervoor bij het Bestuur vervoegen, dat voor plaatskaar- len enz. zal zorgen. De opgave moet ech ter zoo vlug mogelijk geschieden, want er is een ongekende belangstelling voor dezen wedstrijd, zoodat spoedig alles uitverkocht zal zijn. DRUNEN. R.K.V.B. DEN BOSCH. Voor Zondag zijn er slechts een twee tal wedstrijden in de derde klasse. Bij het uitspelen van den wedstrijd te Nieuwkuijk zullen de reserves der thuis club de punten deelcn met hun gasten, de Herptsche Boys. De wedstrijd vangt aan met een 01 stand. I)e opnieuw vastgestelde match VJC 2 Sporters 3 wordt gespeeld op het spor ters-terrein en evenals de punten Zondag j.l. werden gedeeld, zullen deze ook thans op dezelfde manier worden hijgeschre ven. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys A.s. Zondag wordt op het Waspik-ter- Zilveren Jubileum van de Déwé-Schoenfabriek te Drunen. Foto van Directie, familie en fabriekspersoneel. W.S.C. BEGINT DE PROMOTIE TEGEN W.V.V.Z. „De eerste klap is een daalder waard". Met de gedachte aan bovenstaand spreekwoord moet WSC morgen den strijd gaan aanbinden met de kampioe nen van 3 E., WVVZ uit Eindhoven. Dit is in Waalwijk en zeker voor WSC geen onbekende, want het vorige sei zoen kwamen heide clubs nog tegen el kaar uit, evenals trouwens tegen Tivoli, dat toen kampioen werd en promoveer de. Het is dus wel een eigenaardige sa menloop van omstandigheden, dat alle drie deze clubs, die het vorige seizoen, de drie bovenste plaatsen van den rang lijst bezetten, tegenover elkaar in het veld moeten komen. Wij weten daarbij evenwel meteen, dat in deze het laatste woord nog niet ge sproken is, want wanneer er al clubs mochten zijn, die elkaar niets zullen toe geven, dan hoort dit drietal er toch ze ker bij. WSC kan zich dus op een viertal war me wedstrijden voorbereiden, die het uiterste van de spelers zullen vragen en de wedstrijd van morgen tegen WVVZ is er het begin van. Hard zal er gevochten worden om de en J. Marcelissen. Reserves: J. van den Elshout, A. van Seters en M. Bouwens. Scheidsrechter: A. van Gastel. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. Wij wenschen de Boys veel succes. W. D. V. De 1.1. Dinsdag voortgezette clugcom- peitie onzer plaatselijke dainver. WDV, gevestigd in café rest. „De xMolenvliet" hij dhr. Bausenhach alhier, brachten de navolgende uitslagen: H. J. BrouwersH. Hollemans 2—0 Ant. v. d. GouwC. de Jong 11 A. MoonenJoh. Hulst 20 v. d. HammenFlip Hollemans 11 Door verhindering moest het aanvan kelijk vastgestelde programma geheel worden gewijzigd. A.s. Dinsdag wordt deze competitie vervolgd. Aanvang 8 uur. BILJARTEN. DRUNEN. O.O.O. speelde in haar clublokaal een wedstrijd met „Prins Bernhard" van Hotel Vissers. De uitslag was: O. O. O. G. v. EngelenJ. Vissers 7163 M. v. d. Wiel—W. v. d. Wiel 82— 63 r. v. d. Wiel—H. de Munnik 87— 72 J. BergmansJo Vissers 6443 S'k ^"JP—G- v- Gorcum 78— 50 1 n. Elshoutv. Dommelen 5646 P. v. Ravenstijnv. Delft 4071 rv™ u 478—408 O.O.O. had /O winstpunten. O.O.O. H. S. 23 car. F. v. d. Wiel P. B. H. S. 21 car. J. v. Delft. DUIVENSPORT. RAAMSDONKSVEER. Door de combinatie van Postduiven- vereenigingen G.E.O. zal Zondag 24 April a.s. een wedvlucht gehouden worden vanuit Vilvoorde (België). Afstand 90 kilometer. De duiven zullen worden ge lost om 8.30 uur voormiddag. Het inmanden heeft plaats Vrijdag avond om 6.30 uur in het clublokaal hij J. Kamp aan de Keizersdijk. Er zal wederom een eereprijs vervlo gen worden, die verdiend kan worden me de eerste twee getoonde duiven. DRUNEN. Geboren: Petrus, zv. P. Hendriks-Stabbe Joh. zv. Ger. v. Hulten-Wolfs Petr., dv. Corn. v. d. Hoven-de Munnik. RAAMSDONK. Van 9 tot en met 15 April 1938. Geboren: Johanna A. M. A., dv. Petrus Ant. van der Pluijm en Clasina A. Vissers Jaco- ba J. M., dv. Petrus J. Suijkerbuijk en Cornelia J. de Bot Cornelis P., zv. Cornelis G. Kerstens en Huiberdina C. Heurter Adrianus M., zv. Johannes L. Blankcrs en Petronella C. Broeders. Gehuwd: Geene. Overleden: Adrianus L. Blom, echtgt. van Hendrika Verlee, oud 45 jaren Martinus E. Broekstra, oud 25 jaren. GEERTRUIDENBERG. Geboren: Josephus Antonius Cornelis, zv. H. E. van Blerck-Christiaanen Anna Elisa beth, dv. J. Heurter-Vos. Overleden: Hendrica A. Verhuist echtgenoote van W. de Vries, 47 jaar. Ingekomen: Sehastiana Mureau, van Breda Wil- lehrordus de Ridder en gezin van Made. Vertrokken: Wilhelmina M. Crane naar s-Gravenhage; Adriana Grüter naar Zoeterwoude Maria J. v. d. Bosch naar Halsteren Johanna J. Molewyk naar Brummen. Waalwijk, 22 April '38 Eieren 3cent. Varkens: 18—21 gulden. rein de beslissingswedstrijd Dussensche BoysBaavinsdonk 2 gespeeld. Beide elftallen zijn in de competitie gelijk geëindigd zoodat deze beslissings wedstrijd noodzakelijk is. Uiteraard bestaat voor dezen wedstrijd zoowel te Dussen als Raamsdonk vee) belangstelling. Boys: nu of nooit! R.K.V.VBe Ready. Door het bestuur der R.K.V.V. Be Ready worden momenteel pogingen in het werk gesteld om te komen tot een zomercompetitie in de 2e klas, dis trict Langstraat. Moge hare pogingen succes hebben, zoodat in de a.s. zomer maanden het publiek ook van spannen de wedstrijden kan genieten. RAAMSDONKSVEER. Pr om oti e-wedstrijd. Zondag 24 April a.s. zullen de Veer- sche Boys 1 op eigen terrein haar eerste promotiewedstrijd spelen en wel tegen Groen Wit 1 uit Princenhage. Het belooft een mooie wedstrijd le worden, aangezien heide elftallen er al les op zullen zetten, wie als winnaar uit den strijd komt. De Veersche Boys 1 komen met het volgende elftal uit: Doel: Jac. Fijneman, achter: Adr. van Roolj en C. Broeders, midden: Adr. Vissers, W. Schalken en W. Verhagen, vóór: M. van Hulst, J. Kie- boom, Jos. van Laarhoven, J. van Seters

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7