pp- Denkt aan de inzameling door de K. J. M Hedenmiddag 3 uur. AGENDA'S. GEMENGD NIEUWS De Middenstand in nood. SPORT, Vernieuwing installatie aan de Gasfabriek. HEUSDEN. VLIJMEN, WASPIK, Laatste Berichten. 8888 8850 8780 877G 8387 Loterij. 11111 10500 10450 10238 10268 9930 9900 9833 9830 9664 9373 9285 8995 8995 8987 8950 De aanranding op de Velp che heide Toen de benzine op was Werd marechaussee van smokkelauto geduwd De nieuwe Grendelwet tegen de Grootwarenhuizen in België. Meer-werk-actie. W. S. Gemeenteraad Waalwijk. Gisterenavond kwam de raad onzer gemeente in openbare ver gadering bijeen onder voorzitter schap van den Edelachtb. heer burgemeeester E. C. J. Moonen. Secretaris de beer J. van Mierlo. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergade ring worden zonder opmerkingen vastgesteld. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. 1Goedgekeurde gemeente-be grooting 1938. 2. Goedgekeurd raadsbesluit van 25 Maart 1938 tot wijziging W der begrooting 1937. 3. Schrijven betreffende toetre ding der gemeente Grave tot het streekplan voor Oostelijk Noord-Brabant. 4. Nota van aanmerkingen op het raadsbesluit van 30 De cember 1937 tot het sluiten eener fraudeverzekering en mededeeling verdaging beslis sing daaromtrent. De voorzitter zegt dat dit raads besluit voor de 2e maal met een nota van aanmerkingen van Ged. Staten is terugontvangen. Het ontwerp is thans gewijzigd zooals door Ged. Staten wordt verlangd. b. Van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim, alhier. Verslag over 1937. Wordt voor kennisgeving aange nomen 2. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor de verstrekking van extra-hulp aan steuntrekkende werkloozen in 1938. De heer v. d. Waerden zegt wel te weten dat de raad aan deze be draden niets doen kan daar de regeering den B.-steun bepaalt. Hij zou zich anders voor die bedragen schamen. O.a. ziet hij voor boeren een uitkeering van f 1.50 voor klee ding, schoeisel en dekking en vraagt zich af wat daarmee gedaan kan worden Waarom wordt er zooveel verschil gemaakt tusschen boeren en andere werkloozen'? Eerstge- noemden ontvangen slechts '/4 van hetgeen de anderen krijgen. De voorzitter zegt dat de steun aan kleine boeren op een geheel andere leest is geschoeid en dus vergelijking niet opgaat. Wethouder Smolders voegt hier aan nog toe dat de uitkeeringen niet zoo gering zijn als de heer v. d. Waerden uit het voorstel con cludeert. Als voorbeeld haalt spr. aan dat vorig jaar de B steun van f20— tot f8.— per uitkeering beliep Deze bedragen worden door de commissie naar omstandigheden bepaald. Bovendien doen bijna alle steuntrekkenden in Waalwijk aan de spaarregeling mee en ontvangen uit dien hoofde ook nog een toeslag. Het voorstel wordt hierna z.h.st. aangenomen. 3. Voorstel tot uitbreiding van het crediet voor steunverleening en werkverschaffing. Op een vraag van den heer v. d. Waerden licht de Voorzitter nader toe dat dit crediet voor werkver schaffing op de begrooting moet worden uitgetrokken, omdatanders de gemeente niet aan werkverschaf fing kon deelnemen. Het voorstel wordt z. h. st.goed gekeurd. 4. Voorstel tot wijziging der begroo tingen 1937 en 1938. Wordt goedgekeurd. Hierna schorst de voorzitter de openbare zitting. Als de raad ruim drie kwartier in geheime zitting vergaderd heeft wordt de openbare vergadering weer heropend en stelt de voorzit ter voor om ten behoeve van het Gasbedrijf over te gaan tot den bouw van een geheel nieuwe kamer, met nieuwe recuperatie, ruime ge neratorbekleeding en onder gasaf- zuiging voor een bedrag van f 10015,- en dit werk op te dragen aan de Ned. Oven bouw Maatschappij te Zeist. Dit voorstel wordt zonder dis cussie met algemeenestemmen aan genomen, waarna de vergadering wordt gesloten. v. Alphen, Oosterhoul, Kuyters, Zevenbergen, v. Broek, Waspik, A. Willems, Sprang, Kouwehberg, Waalwijk, Het werk is nog niet gegund. Door B. en W. is aan de R.K. Patronaats -Gymnastiekvereniging Kunst en Kracht« alhier vergunning verleend tot het houden eener loterij, waarvan de opbrengst bestemd zal worden voor aanschaffing van nood zakelijk oefenmateriaal. PRIESTERWIJDING EN EERSTE H. MIS VAN DEN ZOON VAN DEN HEER VAN BAARDWIJK. Op Zondag a.s., 24 April, hoopt de Eerwaarde Heer Albert Janssens de Varebeke, jongste zoon van den Heer van Baardwijk, uit de handen van Z.H. Excellentie Monseigneur Coppieters, bisschop van Gent, in het Groot Semi narie te Gent de H. Priesterwijding te ontvangen. De Dinsdag daarop zal hij in de Dekenale kerk van zijn geboorte plaats Temsche bij Antwerpen zijne Eerste Plechtige H. Mis opdragen. S.S.S.-SPORTREVUE „BLIJF FIT". De ,,S.S.S."-Sportrevue Blijf fit waar we reeds een paar malen iets over schreven, beleeft Zondag in .Thalia haar eerste opvoering. S.S.S. heeft zich beijverd om ter ge legenheid van haar eerste lustrum iets bijzonders te presteeren en ongetwij feld zal de publieke belangstelling wel evenredig zijn. We willen er nogmaals op wijzen dat het praatje Uitverkochtgeheel Ht.de lucht ge'gren-.i is en vestigen met ;ef if. *op, nogmaals de aandacht P de plaatsbesprekingstijden, welke P de affiches 'vermeld staan, n-1. Za- ;rdag van .'X'—5 uur en Zondag van 02 uur. beide malen aan de zaal. Moge S.S.S.'' met haar opvoeringen et succes hebben, dat haar voor haar roote moeite en kosten toekomt. ED WERK VAN EEN WAAL- WIJKSCHEN AANNEMER. Het Dbld. v. N. en Z. bevatte deze eek een beschrijving van de nieuwe 'ongebrug in den weg Raamsdonks- ;erOosterhout. Wij lezen daarin o.m. 't volgende: „Om het mogelijk te maken, deze erkwijze toe te passen en den bouwput Dlkomen droog te houden, is een zeer nvangrijke bronbemaling noodzake- k. Men zou anders het risico loopen, at de weeke bodem door den enormen ruk van de watermassa buiten den amwand in den put zou worden om oog geperst. Deze bronbemaling nu is ngebracht door den aannemer Th. v. ggelen te Waalwijk en blijkens de rkregen resultaten voldoet zij uitste- nd. Er zijn niet minder dan 21 put- n geslagen, die allen tesamen verbon en zijn en aangesloten op een groote ompinstallatie die zoo het water aan en bodem onttrekt. De heer van Eg- elen heeft hier inderdaad een mooi uk werk geleverd, waarop hij als kleine ondernemer trots mag gaan.' Men ziet dat ook elders, zelfs bij groote werken, de arbeid van den heer Dorus van Eggelen, op prijs wordt ge steld. Op verschillend terrein is hij trouwens thuis, zoo heeft hij ook het grondwerk, het boren van een put en den terras-aanleg uitgevoerd voor de nieuwe gravel-tennisbaan die voor Ho tel Verwiel wordt aangelegd door All Weather Tennisbanen N.V., Scheve- ningen, die ook twee tennisbanen bij paleis Soestdijk aanlegde. HONDENTENTOONSTELLING 's-BOSCH. Aan de Winter-tentoonstelling te s-Bosch op heden en morgen, zijn uit Waalwijk een tiental honden ingezon den. Bij Koninklijk Besluit van 9 April 1938 is met ingang van 1 Mei 1938 aan den commies Dij den P.T.T.- dienst J. Abresch, aangewezen als di recteur van hel P.T.T.-kantoor te Heusden, op zijn verzoek eervol ont slag verleend. Dinsdag had de aanbesteding plaats van de boerderij met woonhuis van den heer C. van Mensvoort te Crom- voirt, gem. Vught, architect J. Luijben Vlijmen. De inschrijvers waren als volgt: Gebr. Schoonen, Helvoirt, 9750 A. van Heertum, Vught, 9500 W. de Leeuw, Vught, 9375 Mulder en Meirachec, R'dam 9375 Mart. Siegers, Haarsteeg, I 9100 L. Fitters en Th. de Graanw Waspik 8974 J. v. Bokhoven, .Schel, Vlijmen 8900 .1. van Liempde, Nieuwkuik, 8868 J. Blankers, Nieuwkuik, P. Couwenberg, Waalwijk, Gunning volgens bestek. Onder architect Panis uit Tilburg, werd aanbesteed het bouwen van een heerenhuis voor rekening van den heer P. Broks, alhier. Inschrijvers als volgt: Verhage, Capelle, Wagenmakers, Capelle, G. Kersten Oomens, Raamsdonk, Van Laarhoven, van de Zande, Waalwijk, Kooien, Waalwijk, Th. Grauw, Waspik, C. Roovers, Waspik, Titters, Waspik, Gr. de Grauw, Waspik, Nieuwenhuis, Sprang, A. Smits, Heusden, Hooijmayers, Oosterhout, G. Timmers, Sprang, v. d. Broek, Dussen, 8824 8366 WAALWIJK Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zaterdag en Zondag Luxor Bios coop »Eerloos«. Zaterdag en Zondag, Theater Musis Sacrum »M'n man is Detec- tive«. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei- tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 7—8.30 uur. GymnastieP dames K. en V Gymnastieklokaal O.S AUTO-ONGELUKKEN. Te Amsterdam. Op den Amstelveenschewegter hoogte van café De Uitkijk, nabij de grens van Amstelveen, is gisteravond een motorfiets, waarop twee broers van 31 en 32 jaar, inwoners van Amstel veen, zaten, door een auto aangereden. Een van hen kreeg een gecompli ceerde onderbeenfractuur, de ander brak een dijbeen. Beiden zijn door den geneeskundigen dienst naar het Julia- na-ziekenhuis vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Bij de Klomp. Gistermiddag ongeveer vijf uur is op den verkeersweg Arnhem Utrecht de 40-jarige echtgenoote van den heer De Breed, uit Ederveen, nabij De Klomp bij het per fiets oversteken gegrepen door een auto van de firma De Lange uit Utrecht. In zorgwekkenden toestand is zij per ziekenauto naar Arnhem over gebracht. Te Heelsum. Gistermiddag is de 75-jarige oud notaris Wildervanck de Blècourt, uit Velp, bij het oversteken van den Utrechtschen straatweg te Heelsum aangereden door een auto. De heer De Blècourt liep een hoofd wond op en brak beide beenen. In zorg wekkenden toestand is hij naar het zie kenhuis te Velp vervoerd. Den chauf feur van den auto treft geen schuld aan het ongeluk. Bij Noordwijk. Gisteravond is op den weg tuschen Noordwijk en Katwijk een luxe auto. bestuurd door den heer V. uit den Haag, op een met zand geladen vracht auto gereden, doordat deze plotseling stopte en het achterlicht waarschijnlijk niet goed functioneerde. De botsing was zoo hevig dat mevr. S., de schoon moeder van den heer V., door de voor ruit werd geslingerd, waarbij zij ver scheidene verwondingen aan het gelaat opliep: de dienstbode K. is met een zware hersenschudding, een gebroken neusbeen en ander letsel in het Acade misch Ziekenhuis te Leiden opgeno men. Te IJselmonde. Gisteravond fietste de 16-jarige sla gersknecht B. B., wonende te Rotter dam, op het kruispunt Hordijk-Dordt- schenstraatweg. Hij wilde op den hoek bij café Sport gekomen, naar den Ba- rendrechtschen weg oversteken. Van de richting Dordrecht kwam op dit oogenblik een personenauto met flinke snelheid aanrijden, terwijl voor den in gang van het café een autobus stil stond. B. B. kon het verkeer van links (van Dordrecht) niet zien aankomen en had ook geen signaal gehoord. Hij reed om de stilstaande bus heen, werd door den juist passeerenden luxen wa gen gegrepen en ongeveer 5 m. meege sleurd. Met een zware hersenschud ding en schaafwonden is hij naar huis vervoerd. Zijn rijwiel werd totaal ver nield. Te Hoevelaken. Te Hoevelaken is Woensdagavond een huurauto uit Barneveld in een sloot langs den weg gereden. Drie van de vijf inzittenden waren zoo ernstig ge wond, dat zij naar het St. Elisabeths- ziekenhuis te Amersfoort moesten ge bracht worden. De twee anderen bleven ongedeerd. De auto is geheel vernield. Te Hengelo. Woensdagavond heeft te Hengelo op het kruispunt M. Meesstraat en Lansinkweg een ongeluk plaats gehad, waarbij een 13-jarig meisje Ebbekink zoo ernstig werd gewond, dat zij gister ochtend is overleden. Een zware, met tien ton mais gela den auto, bestuurd door M. uit Wier den, kwam van de haven en passeerde genoemd kruispunt. Het 13-jarige meis je had een 7-jarig kind op den bagage drager en reed links in de bocht, zoo dat de bestuurder van den auto de kin deren pas op het laatste oogenblik op merkte. Hij remde uit alle macht, maar het was te laat. Het meisje werd door het linkerachterwiel van den auto ge grepen. Na ruim twee weken van moei men opsporingsarbeid, waarbij de polit van Arnhem, Velp en Roozendaal kraentig samenwerkten, is het gelukt den dader te arresteeren van de aanranding, welke op 4 April j 1. op de Velpsche heide is geschied en waarbij een meisje uit Am hem door een onverlaat zoodanig met een stuk h ut op het hoofd werd ge slagen, dat zij met enkele diepe hoofd wonden in het gemeente ziekenhuis te Arnhem moest worden opgenomen. De dader is een 25-jarige kermis reiziger uit Arhem, die in zün woning, waar hij zich had schuil gehouden, werd aangehouden. Hij is geconfronteerd met het meisje dit herkende hem terstond. De man heeft daarop een bekentenis afgelegd. Hij is in het bureau van politie te Velp opgesloten en zal ter beschikking van de justite te Arnhem worden gesteld. Het nie'sje is herstellende. Gistermiddag is op den riiksweg tusschen de Vechtbrug en de Hakkelaar ond r de gemeente Muiden een auto onbeheerd gevonden. Een voorbijrijdend automobilist zag den wagen staan en herkende het autonummer als dat van een zijner bekenden den garagehouder te Voorst. Laatstgenoemde had den avond te voren een wagen verhuurd aan en jongeman T. genaamd, die zich in de woning van een bekend ingezetene bevond en vandaar telefonisch een auto had besteld. De garagehouder had geen argwaan en zond een van zün auto's naar het aangegeven ad'es Al daar is T. op de bestuurdersplaats gaan zitten en weggereden. Klaarblijkelnk is de benzinevoorraad niet verder toereikend geweest dan om even onder Muiden te komen. De garagehouder te Voorst kwam naar Muiden en nam zün eigendom op sleeptouw mee naar huis Naar T-, die nog steeds spoorloos is, wordt een onderzoek inyesleld- Omstreeks halftwee in den afqeloopen nacht heeft de marechaussee brigade uit Heylhuysen op den Napoleonsweg onder deze gemeente een controle gehouden op de passeerende auto's Met groote vaart naderde plotseling een auto uit de richting der Belgische grens, vermoede lijk beladen met Belcische boter. Men sommeerde den bestuurder te stoppen maar hieraan werd geen gevolg gegeven. De auto schoot met groote vaart een ziiweg in en verdween vervolgens in de richting Roermond. Op het moment, dat de auto van richting veranderde:sprong de wacht meester van der Beek erop. Hij kwam echter, vermoedelijk doordat hij een duw of klap kreeg met kracht op den weg terecht. Met ernstige hoofdwonden werd hij opgenomen en is, na doordr. Smit verbonden te zün, naar het SI, Laurentius ziekenhuis te Roermond en vandaar naar zijn woning te Haelen vervoerd. IX. De wetgever heeft aan de dubbel zinnigheid die er ten aanzien van de wet op de grootwarenhuizen in België bestond wat meer klaar heid willen geven en doelbe wuster een einde willen maken. Er waien tevoren nog allerlei mazen waarop daar te lande is gewezen. Zoo is men vooral gestuit op de kwestie van vergrooting die men ook uit kon leggen als volgtHet waren huis stichtte een bijhuis en kon onder de vorige opvatting profiteeren van een vei keerden uitleg van het woord vergrooting; vergrootingwerd ook verstaan als verbouwing en het warenhuis kon ook een bijhuis slichten en dit werd niet aangezien als vergrooting. De nieuwe wet voorziet hierin als volgt 1. Als vergrooting woidt aangezien de uitbreiding der gebouwen toe gankelijk voor het publiek - de oprichting van nieuwe aldeelingen de uitoefening van nieuwe han delszaken of amoachten de-recht- streeksche deelname of door tus- schenpersonen van een warenhuis in de zaakvoering of de onder neming van een inrichting, een kan toor of een kleinhandelszaak van een derden persoon. 2. Worden als daden van deel neming aangezien volgens den zin der wet, nl. a. de levering van koop waren die de hoofdzaak van den handel van den derde uitmaken, b. de vaststelling van de verkoop prijzen de toelating gebruik te maken van het uilhangboi d. van de handelsmerken, van prospectussen, of van eenig ander riddel waarvan de warenhuizen zich normaal be dienen om hun producten bij het publiek te doen erkennen. Gisteravond te kwart over acht is Z. K. H. Prins Bernhard onverwacht, geheel alleen in zijn nieuwe auto ge zeten, op het paleis Soestdijk gearri veerd. Prins Aschwin is van Parijs per trein rechtstreeks naar Berlijn terug gekeerd. In de plaats van Sir Charles Hubert Montgomery zal benoemd worden tot gezant van 't Britsche rijk in Den Haag Sir George Neville Mallby Bland. Te Steenwijk heeft in den afge- loopen nacht een hevige brand ge woed waarbij een 7-tal panden zoo goed als geheel door het vuur werden vernield. De onderhandelingen tusschen Engeland en Ierland hebben tot een resultaat geleid. Maandag 25 April a.s. zal, naar het ministerie voor de Dominions officieel mededeeld, een accoord tusschen den Ierscheu Vrij staat en de Engelsche regeering onderteekend worden. Volgens de jongste berichten van liet front in het Verre Oosten is 'n groot Japansch offensief op komst. Tegelijkertijd komt uit Tokio het be richt, dat minister Soegijama gisteren aan zijn collega's verschillende voor stellen heeft gedaan ter bespoediging van de militaire operaties in China. De troepen van Franco, die op rukken naar de hoofdstad van Cas- tellon, stuiten op sterken tegenstand in den sector van Alcala de Chisbert- Albucacer. De roode troepen schijnen nieuwe versterkingen te hevben ont vangen. Miaja zelf leidt de operaties. Volgens de „Daily Herald" zou gisteren een opstand zijn uitgebroken in de militaire gevangenis van Bar celona. 7000 krijgsgevangenen zouden een wanhopige poging hebben onder nomen om uit te breken. De vlieger Broadbent heeft het op naam van Jean Batten staande record voor een solovlucht Australië- Engeland met bijna dertien uren ver beterd. Naar Havas uit Washington meldt, heeft Ickes, de minister van binnenlandsche zaken en president der commissie, welke de kwestie van Nu doen zich uiteraard ook allerlei vragen voor nl. of een grossier dan geen dezer daden mag stellen Het antwoord is, een grossier die geen warenhuis, kleinverkoop in richting bezit, wordt niet gerekend onder deze bepalingen te vallen. Alleen wanneer deze daden door de warenhuizen gesteld worden,kunnen zij onder toepassing der wet vallen, omdat de wet alleen de warenhuizen en den kleinhandel bedoelt. Of een warenhuis-uitbater die tevens grossier is geen dezer daden mag stellen Zooals de zaak er thans voorstaat wel, zoolang men dus warenhuis- bezitter en tevens grossier kan zijn is zulks in verhand te brengen met de begrippen: vergrooting, nieuwe handelszaken, deelneming. Is deze wet nu een ideaal'? Dat is ze niet, maar deze w, t geelt den rechter vele bevoegdheden, hij kan b v. een inrichting die vergroot of opgericht is in strijd met de wet, doen sluiten. Hij kan in de kwestie filiaalbedrijven ook ver ingrijpen, wij brengen dit in verband met het vergrooten dus vergrooten wordt, om het nogmaals duidelijk te zeggen, opgevat als het stichten van bijhuizen of filialen. Het belang van deze grendelwet is dubbel: vooreerst om de duide lijkheid van de strafbepalingen er in vervat, de strafmaatregelen zijn o m. gevangenis en boete. Men staat hier voor een gansch nieuw terrein in de wetgeving in België en men kan in ons dierbaar vaderland zich vermijen in bespie gelingen en vooral in veel praten en praten; doen, zullen we moeten afwachten. lntusschen zal men ook gelegen heid hebben om de kat uit den boom ie kijken. Het is in België nog een vuurproef vóór dat de algemeene wet er komt maar intusschen kannen de middenstandsvernietigen- de instellingen daar voorloopig geen uitbreiding hebben, hetgeen als be- langrijke factor mag worden aan gezien. Wij hebben hiermede, zij het dan oiei volledig willen aauiooueii, dat er in nel uaouiige bel^ie op geuied \au li uip vooi' den middeiialaud weer gedaan is dan nier le lande. Men kan dil keeren ul draaien loo men wil, de middenstand gaat lilei sleik acnlei uil. De waieunuizeU Wei le lande scdi ijven nieuwbouw- kuslen al, men maakl nog winsl van een uiilhueii piaal nicl van een Meenten lijd Lei i esuiiaal van de lucassonank b.v. was zeel üevie^l- gcuu neilo winsl rond d./UO.0UU gld. De middensiand loopl mei posl- papiei een dezer dagen was i nog ten nckeud peisoon uil de meuoei- bianene le JLVolleiuam die van een licldauigiieidsinsieiniig een aooiine- Uieni gckie^en liad op 'l spool om zijn kosi te gaan veiuienen mei het Neikoopeu van postpapier. De man keil ücel zijn leven goed opgepast turn dezen lel'ui le gemuikenj, een iiuisnouueii van 7 kmdeieu Uezwaait km llians, onii-ai deze ook geen kuekkmg kunnen ki ijgeu. Ziju Jaalsie sluiplickkiog was o.m. nog geweest hel laiuieecien van ledikan ten voor 11. 3.95 voor hel warenhuis, tlal dil voor ill gld., nog zeer goed koop, verkocht, bloemluieiijes voor öU cis., die voor f 1.25 werueii ver kocht. Eu mei een newoiiderings- Maardige gelaleuheid verkoopihij nu postpapier 1 tioevele schoenfabrikanten zijn er geweest, die zich ook van oe naan üehhen getaunceei d door schoenen legen uiigcknepeu prijzen temaken en te leveieu aan waienhuizen, en wat was het gevolg. De warciinuizen verdienen, het publiek koopt zoo genaamd goedkoop leu kosie van uen eveiimeuscn-iahrikant, die van Ue haan raakt en van den arbeider die werkeloos is geworden. De wereld staal op zijn kop en is een groot gekkenhuis geworden en toch zijn er enkelen die profi teeren van dezen onmenscheiijken toestand. Dal wil niet zeggen, we schreven liet reeds meermalen, dat men den moed moet laten zinken of delaitistische praatjes verkoopen om de crisis le verlengen en uialaisetje te spelen Maar plichts. besef ook bij hen die minder te maken hebben met de crisis, is niet minder noodzakelijk. Nemen we b.v. dezen schoon maaktijd als ieder die kan, nu eens zooveel plichtsbesef en gemeen schapsgevoel had om b.v. op tijd le laten verven, timmeren, metselen, zijn gevel in orde le maken, kortom meer werk in het leven te roepen, meer ondernemingszin te toonen, ook voor en ter wille van anderen, dan zou er inderdaad minder reden zijn om over crisis te praten, Maar moet de middenstand mede werken aan een dergelijke actie die ook steun heeft van de organisatie laat ook de ambachtsnijveren, middenstander zich zonder uitzon dering organiseeren, dan zijn de meer werk acties ook doelbtwuster uit te voeren, want uit naam van ve len kan meer stuw kracht uilgaan dan van den enkeling. In andeie landen o.m. in Luxemburg zijn er bepalin gen waar door de wetgevende macht voorgeschieven kan worden, dat indien noodig werkzaamheden aan huis, werkplaats en fabrieken ver richt moeten worden. Meer werk geeft vrede en verjaagt de mentaliteit van gedwongen niets, doen, die toch al zoo ernstig is, ook voor den Middenstand. Geertruidenberg, April 1938. het helium behandelt, geweigerd een uitvoervergunning voor helium voor de Zeppelins naar Duitschland te ver strekken. ABONNEERT U OP DIT BLAD. TWEEMAAL NEDERLAND- SCHOTLAND PER RADIO. De radio-luisteraars zuilen den eerst- volgenden interlandwedsrijd in 't Olym pisch Stadion tweemaal kunnen hooren: NederlandSchotland wordt namelijk eerst door de VARA van zes tot acht uur (wellicht door ir. van Emmenes) en daarna door de AVRO, die om acht uur de beschikking over den zender krijgt, op gramofoonplaen van Han Hollander uitgezonden. Deze dubbele uitzending is een gevolg van het feit, dat AVRO en de VARA Zondag 1 Mei en Zaterdag 21 Mei met elkaar hebben geruild, zoodat op den Zaterdag, waarop om zes uur den wedstrijd tegen de Schotten aanvangt, beide oroepers na elkaar in den aether komen. Jammer alleen dat Hollander's jubileum-uitzending (zijn vijftigste) slechts via de gramofoonplaat gaat na dat alle 49 vorige verslagen regelrecht tot de huiskamers zijn doorgedrongen. BAARDWIJK. JULIANA Zondag a.s. speelt het eerste elftal een thuiswedstrijd tegen DAW uit Oss. Het is weer een heele tijd geleden dat op eigen terrein werd gespeeld. De laatste wedstrijden moesten met een verzwak! elftal gespeeld worden, terwijl 't in deze wedstrijden ons niet mede zat. Zondag j.l. werd in Vlijmen, ondanks beter spel en steeds sterker te zijn in de laatste mi nuut met 21 verloren. DAW is ook een sterke tegenstander maar wij verwachten dat onze geel-zwarten zich in de laatste thuiswedstrijden weer eens van hun bes te zijde zullen laten zien opdat de toe schouwers weer van een spannenden wedsrijd kunnen genieten. Aanvang om half drie. VEILING DRUNEN. Goudreinetten 2124 Culemans 11 —12* Geel Zuur 1416 Witlof I 914 Witlof II 5—8 Witlof III 3— 5 Spinazie 24 Andijvie 1316 Sla vellen 26 Aardbeien 140150 Preij 35 Juin 1012 Roode kool 6—10 Witte kool 3—4 Gele kool 34* Boontjes 8082 Posteleijn 1216 alles per K.G. Bloemkool 414 Knolselderij 1--7 Sla 14.3/4 Aardbeien 1.1723.1/4 alles per stuk. Selderij 1/3—1 Peterselie 1/2—1.1/4 Radijs 23 Rabarber 1.1/24.1/2 Pijpjuin 1.3/4—2 Keelen 1/2—1.1/2 alles per bas.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 9