AGENDA'S. DUSSEN GEERTRUIDENBERG. KAATSHEUVEL, NIEUWKUIJK. RAAMSDQNK. SPRANGGAPELLE. WASPIK, De diverse vermakelijkheden kwa men op het nieuwe terrein buitenge woon goed tot haar recht, terwijl de fi- nancieele uitkomsten bevredigend wa ren te noemen. De café-houders maak ten evenmin een slechte kermis. O. L. Vrouw-Schutse. De O. L. Vrouwe Schutse hield ker- mis-Dinsdag haar jaarlijksch koning- schieten op dén vogel. Na in den morgen een H. Mis te hebben bijgewoond, werd na een welkomstwoord door den Voorzitter met den wedstrijd te circa half tien aangevangen. Na zwaren kamp werd de volgende uitslag verkregen: le prijs benevens koningstitel W. de Hart: 2e pr. Fr. v. d. Wiel; 3e pr. Chr. Klerks: 4e pr. Nol Klerks: 5e pr. Jos. Rombouts; 6e pr. L. Klerks; 7e pr. en extra prijs H. v. d. Wiel; 8e pr. C. Klijn; 9e pr. en extra prijs P. Lommers; 10e pr. en extra prijs P. Klerks; lie pr. en extra pr. J. v. d. Wiel: 12e pr. en extra prijs W. v. d. Wiel; 13e pr. J. Klerks; 14e pr. H. Tausch; 15e pr. J. v. d. Wiel, Heide. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Op kermis-Maandag had onder groo- te belangstelling der commissie van Toezicht, eereleden en genoodigden den schietwedstrijd en opening van het sei zoen plaats van den Bijz. Vrijw. Land storm, Afd. Elshout. Hierbij waren o.m. aanwezig Overste Hafkemeijer, Com mandant van het Landstorm-Gewest „De Meijerij" te 's-Hertogenbosch en de Weled. heer v. Agt, secretaris der Gewestelijke Landstorm-commissie ,,De Meijerij' uit Eindhoven. Genoemde heeren uitten woorden van waardeering aan bestuur en leden der Afd. Elshout, voor de eendrachtige samenwerking en de gezellige sfeer, die er bij dezen wedstrijd heerschte. Bovendien was nog aanwezig notaris Schreurs uit Drunen, bestuurslid van 't Gewest ,,De Meijerij terwijl van den eere-voorzitter der Afd. Burgemeester mr. v. d. Heijden, bericht van verhin dering was binnengekomen. De uitslag van den wedstrijd luidde als volgt: le prijs L. Klijn 97 p.; 2e prijs C. Pel- ders 96 p.; 3e prijs G. Pulles 94 p.; 4e C. Klijn 94 p.; 5e M. Muskens Jzn. 88 p.; 6e M. Klijn 87 p.; 7e P. v. Huiten 86 p.; 8e M. v. d. Wiel 84 p.; 9e L. Brok 80 p.; 10e A. v. Delft 79 p.; lie A. v. Beek 79 p.; 12e C. Hamers 74 p.; 13e L. Muskens 72 p.; 14e M. Mus kens Azn. 68 p.; 15e Th. v. d. Besse- laar 67 p.; 16e A. Kempenaars 65 p.; 17e H. v. d. Besselaar 61 p. Uitslag vrije baan: 1 L. Klijn 49 p.; 2 M. Klijn 47 p.; 3 C. Klijn 45 p.; 4 M. Muskens Jzn. 44 p.; en 5 H. Muskens 44 p. Maximum punten corpswedstrijd 100, vrije baan 50. Na afloop van den wedstrijd werden in het clublokaal de prijzen aan de on derscheidene winnaars uitgereikt. Zondag j.l. hield de R.K. Werklie- denvereeniging in het Patronaat een algemeene ledenvergadering, waarop een wervings-commissie voor het aan werven van nieuwe leden, werd inge steld. Medegedeeld werd dat de vereeni- ging thans is aangesloten bij kolen- saneering. Op 8 Mei a.s. zal de jaarlijksche feestvergad'ering gehouden worden. In hotel Leemans hield de Pluijm- vee- en Konijnen-fokvereeniging voor Dussen en Omstreken een algemeene ledenvergadering waarop de heer L. Meijers als bestuurslid werd herkozen en de heer J. Heimans in de plaats van den heer G. v. Biesen werd be noemd. Er bleek ondanks de vele uil gaven toch nog een batig saldo aan wezig te zijn. Besloten werd dit jaar wederom 'n jonge dierendag te houden. HANK. Zondag j.l. voerde de Gezellenbond op verdienstelijke wijze het drama „In het gloeiende zand" op. I)e be langstelling hiervoor was niet groot. Op 5, 6 en 7 Mei a.s. wordt door het Wit-Gele Kruis een Bazar georga niseerd in het Bondsgebouw. Op Zaterdag 7 Mei hebben de reclasseeringsinstellingen voor alle gezindten het voornemen om een Nationale Reclasseeringsdag te hou den. Op 27 April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer A. de Waard, Havendijkstraal 7 alhier, de functie aanvaardde van koster der Ned. Hervormde Kerk alhier. Ongetwijfeld zal het Arend die ook in die kwart eeuw duizenden de monumentale Ned. Herv. Kerk heeft laten bezichtigen, op dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Vrijdagmiddag hield de stich ting »Geertruidenberg 725 jaar Stad« de traditie getrouw haar spreekuur in de raadzaal van het gemeente huis. Vele liefhebbers, waaronder ook van buiten de gemeente, waren naar aanleididg van de vergadering van j.l. Donderdagavond komen opdagen en aan verschillenden werd een stand toegewezen. De grondslag voor een goede tentoonstelling is dus gelegd en wij twijfelen niet, of in de komende dagen zal men zijn eigen belang inzien en er voor zorgdragen op deze eerste Geertruidenbergsche ten toonstelling niet te ontbreken. -- Zondag en Maandag j.l. beide avonden om 7 uur gaf de R.K. Vrouwelijke Jeugdvereeniging St. Geertruidenberg in het parochiehuis een bonte avond waarbij muziek, zang eu voordracht zich geregeld afwisselden. De clou van den avond was wel de opvoering van de ope rette Doornen Roosje dat op bij zonder kunstzinnige wijze werd weergegeven. Beide avonden was de publieke belangstelling goed te noemen. Vooral Zondag speelden de meisjes voor een zeer goed bezette zaal. Herhaaldelijk applaus bewees wel dat men met het gebodene ten zeerste instemde. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 29 April 1938, des namiddags zeven uur in het gemeentehuis Te behandelen zaken 1 Mededeeling procesverbaal van kasopname over het le kwar- taal 1938. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de gemeentebegrooting dienst 1937 en van de begrooting van het gemeentelijk grondbedrijf dienst 1937. 3. Wijziging begrooting Stedelijke Godshuizen dienst 1937. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het bedrag der deelneming in de verwaarborgsregeling van de vereeniging »Frauderisico- Onderlinge« van Gemeenten. 5. Ingekomen stukken. 6. Reclames. Beierschc avond. Voor de tweede maal organiseerde de Apollo-Harmonie in de zaal van den heer Johan Smit, Zondag j.l. een Beier- sche avond. Het was er weer opnieuw gezellig druk. De costumeering en de aankleeding van de zaal, schiep een sfeer, waarbij men zich in een Ober Bayern verplaatst meende. De muziek- kapelle kweet zich buitengewoon van haar gezellige taak. Tooneeluitvoering St. Victorskring. Zooals verwacht, liep het Zondag j.l. storm voor het successtuk van Pogen „Een Zwerver kwamdat door de Tooneelvereeniging „Pogen onder- afdeeling van de Kon. St. Victorskring uit Turnhout voor 't voetlicht gebracht werd. De Weleerwaarde heer v. d. Heuvel, die met de geheele geestelijkheid in 't convent der Eerw. Broeders aanwezig was, sprak een kort openingswoord tot het talrijke publiek, waarna onmiddel lijk begonnen werd met de opvoering van het tooneelstuk. bewerkt door J. Grosfeld naar den „Verschoppeling'; van A. Boere. Een realistisch stuk met aan de eene zijde den conservatieven boer, die zijn wil als wet doet gelden, en trouw bijge staan wordt door zijn zoon Driek; aan de andere zijde zijn zoons Nol en Toon, die los willen van het oude, meegaan met de tijdsomstandigheden, zich vrij voelen en zelfstandig, onafhankelijk van vaders ijzeren, koppig doorzetten de wil, verlangen te handelen. Tusschen de beide partijen staat oom Christ, die overhelt naar den kant van de jongeren, maar zich niet rechtstreeks tegen den vader kan keeren door zijn gebrekkigheid en afhankelijkheid. Bijna alles richt zich tegen den boer, die niet wil buigen. Het conflict wordt heviger door het optreden van Jan, de betaling van den pachter en eindelijk door de tusschen- komst van den Zwerver, die dadelijk den indruk maakt geen onbelangrijke buitenstaander te zijn, maar waarvan een geheimzinnige sfeer uitgaat door zijn ongedwongen handelswijze en die tenslotte het conflict tot het hoogtepunt voert door zich bekend te maken en den boer, zijn broer, een ultimatum te stellen. Er was spanning, climax in het spel, dat over de geheele lijn beheerscht bleef. De tegenstelling der personen onder ling kwam goed uit, vooral de vasthou dendheid van den boer tegenover de zucht naar vrijheid van den Zwerver. De tooneelvulling liep vlot en regelma tig. Door natuurlijkheid en maat in uit drukking en handeling werd het stuk een waar succes. Pogen is ook hier schitterend geslaagd en verdient aller waardeering. We kunnen niet alle spe lers de revue laten passeeren, doch meenen een uitzondering te mogen ma ken voor den spelleider Jos. Broekx, de regisseur Bert Coene en de grimeur L. Geerts. Publieke verkoop. Bij publieke verkoop ten overstaan van notaris Jan van Ham, werd heden avond in Café-Restaurant Alph. Snoe ren, bij toeslag finaal verkocht het bur gerwoonhuis met winkel, bouwterrein, tuin en weiland van Mej. Wed. v. d. Breugel en kinderen, in de Verlengde Hoofdstraat alhier, aan den heer J. Kemmeren, gemeente-arbeider, alhier, voor de som van 2750. Zondag j.l. heeft een onzer paro chianen t.w. de WelEerw. Pater An- tonius L. Pullens, die aan de cister- cienser Abdij te Versailles zijn studies voltooide en aldaar op 12 Maart j.l. priester werd gewijd, in de parochie kerk alhier zijn plechtige eerste H. Mis opgedragen. Door de buurtbewoners was ter dezer gelegenheid bij de kerk en patronaat, alwaar het feest zou plaats vinden, een passende versiering aangebracht. Om half tien des mor gens werd de neomist omringd door zijn familileden, een stoet van bruid jes, het feestcomité en de geheele huurt, aan huis afgehaald om naar de kerk te trekken waar om 10 uur een plechtige Hoogmis werd opgedragen. Hierbij werd hij geassisteerd door den WelEerw. Pater sub. prior als pres- titor assistent, de WelEerw. Pater Bo- nefatius Verhoeven als diaken en de WelEerw. Pater Julianus van Hasselt als sub. diaken, allen priester van het klooster „Mariënkroon" van de cis- terciënser orde. „Het parochiaal zang koor voerde onder leiding van den heer C. de Gouw op voortreffelijke wijze de meerstemmige Mis van Don Lorenzo Perosi uit. Speciale vermel ding verdient hiervan de solo-zang door de heeren M. van Heivoort en A. van Steensel. De orgelbegeleiding be rustte in goede handen bij den heer J. Wilgers. Na het Evangelie beklom onze ZeerEerw. Heer Pastoor den kansel en hield een schitterende feest- predicatie De indrukwekkende toe spraak werd diep bewogen door allen aanhoord. Een verheven moment was het toen de nieuwe priester voor het eerst in zijn parochiekerk de H. Hostie ten hemel hief en na de H. Mis den zegen met het Allerheiligste gaf. Na de Mis werd. door het zangkoor de schoone meerstemmige cantate „Priester Hulde" van J. Haagh keurig uitgevoerd. Aan hel patronaat aangekomen werd de neomist allereerst toegespro ken door een bruidsmeisje uit de buurt, A. Verwiel, waarbij een prach tige bloemenmand werd aangeboden. Vervolgens sprak de voorzitter van 't feestcomité, de heer C. van Baardwijk. Als blijvende herinnering aan dezen dag bood hij vervolgens een fraai ca deau aan. Hierna werd door' de Harmonie „De Eendracht" en de liedertafel „Oe fening baart Kunst" een aubade ge bracht. Door den voorzitter der lieder tafel, den heer J. van Loon, werden namens beide gezelschappen in wel gekozen woorden de hartelijkste ge- lukwenschen geuit. De neomist was door de grootsche huldiging diep getroffen. Hij dankte in welgekozen woorden. Hierna volgde van 1 tot 2 uur een zeer druk bezochte receptie. RAAMSDÓNKSVEER. Zondag j.l. hield de R.K. Vereeni ging „Het Wit-Gele Kruis" haar jaar vergadering. Door de vergadering voor iedereen toegankelijk te stellen, door een rede van den heer Matthee, secretaris van de Diocesane Federatie en door een aardig filmpje af te draaien van het Kleuterhuis „de Krabbebosschen" kreeg de vergadering het karakter van een propagandavergadering. Toch moest de opkomst slecht genoemd worden. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend, gaf de secretaris der ver eeniging een kort verslag over het af- geloopen jaar. Daaruit bleek de groote werkzaamheid der verpleegster. Zij legde n.l. 4683 ziekenbezoeken af, 680 kraamverplegingen, 1185 huisbezoe ken voor zuigelingen en 687 t.b.c. ver plegingen, terwijl 383 maal artikelen uit het magazijn werden uitgeleend. Doordat Raamsdonk(dorp) een ei gen afdeeling heeft opgericht komt de vereeniging in moeilijke omstandig heden, daar zij ongeveer 120 leden van Raamsdonk verliest. Uit het verslag van den penning meester bleek een tekort op de exploi tatie over 1937 van 20.Wanneer nu ongeveer 130 leden van Raams donk worden afgeschreven blijkt wel dat de financieele toestand der ver eeniging niet rooskleurig te noemen is. Alsdan volgde de rede van den heer Matthee die op overzichtelijke en over duidelijke wijze het werk, nut en de noodzakelijkheid der Wit-Gele Kruis vereenigingen uiteen zette en met vele voorbeelden uit verschillende plaatsen zijn woorden toelichtte. Hierna was het woord aan den heer Raven, secretaris van den provincia len bond van het Wit-Gele Kruis, die een uiteenzetting hield over het mooie werk van de Kleuteruitzending, waar na hij vertoonde het leuke en interes sante filmpje van het Kleuterhuis „de Krabbebosschen". Voor het stelen van een rijwiel gedurende de carnavalsweek is dooi de politie aangehouden de arbeider van K., uit deze gemeente. Rij verhoor bekende de man zijn daad, waarop hij ter beschikking werd gesteldv an de Justitie. - Voor de sigarenwinkel van J. I). alhier, is op Tweeden Paaschdag een oud zwart gelakt damesrijwiel neer gezet, waarvan de eigenaar tot op he den nog niet is komen opdagen. De rechthebbende kan de fiets te rug bekomen bij de marechaussee. Zaterdagavond is alhier aange houden de zwerver B., die nog stond gesignaleerd in het algemeen Politie blad. De man werd ingesloten en is Maandag op transport gesteld naar de strafgevangenis. De welEerw. Pater Albericus van Hal is Maandag vanuit z'n woonplaats vertrokken naar de Missie te Paul ding (Mississippi) U.S.A. Zijn Eerwaarde is van hier vertrok ken naar Cherbourg (Frankrijk), van waaruit hij op 29 April a.s. per s.s. Hansa naar de Missie vertrekt. Bij het afscheid waren tal van fa milieleden en kennissen aanwezig. Moge de Goede God zijn zwaar werk in de Missie zegenen. SPRANG. De Christel. Gymnastiek-vereeni- ging „Pro Patria" heeft, naar men ons mededeelt, het voornemen om op a.s. Zaterdag 30 April, des namiddags een rondwandeling door de gemeente Sprang-Capelle te maken. Het bestuur van bovengenoemde vereeniging besloot tevens om begin Juni a.s. een turn-demonstratie te ge ven op het Sparta-voetbalterrein te Vrijhoeve-Capelle. Het aantal werklooze leden der Afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbei ders bedraagt momenteel 61. waarvan 43 geheel- en 18 gedeeltelijk werkloo- zen; 18 leden zijn opgenomen in de gemeentelijke steunverleening. Einde Maart waren deze cijfers res pectievelijk 90, 82, 8 en 8. De Sociale Studieclub van den Christel. Besturenbond Sprang-Capelle kwam j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in ver gadering bijeen. Na opening en het lezen der notulen was aan de orde een onderwerp over „Arbeidsrecht", in te leiden door dhr. J. Maijers. Aan de hand van de volgende pun ten zette de inleider zijn onderwerp op duidelijke wijze uiteen: 1 Begrip en we zen van het arbeidsrecht: 2 Geschiede nis van het arbeidsrecht; 3 Bronnen en systeem van het arbeidsrecht; 4 Inhoud van het arbeidsrecht, a. de personen en de organisaties, b. de arbeidsverhou ding, c. het inkomen der arbeiders, d. de arbeidsgeschillen; 5 Internationaal arbeidsrecht. De inleider besprak in den breede den toestand van rechteloosheid voor de arbeiders van vroeger en stelde daartegenover op duidelijke wijze in het licht de verbeterde verhoudingen ten dien opzichte voor de arbeiders in onze dagen en wees daarbij op de verschillende sociale wetten. Een goede bespreking volgde op dit onderwerp. Besloten werd op Maandag 9 Mei a.s. de laatste cursusvergadering voor dit seizoen -te houden. Een nieuw lid trad tot de club toe. Met een woord van dank werd de geanimeerde vergadering gesloten en ging dhr. C. Braspenning in dankgebed voor. CAPELLE. Onder overgroote belangstelling vierden de echtelieden G. A. S. de Bas en A. Lankhuijzen alhier j.l. Zaterdag hun 25-jarig huwelijksfeest. De ge mengde zangvereeniging ,,'t Roze- knopje", waarvan de heer de Bas een ijverig bestuurslid is, bracht het jubi- leerende echtpaar des avonds 7 uur onder leiding van den heer N. Snijers een aubade. De jubilarissen werden namens de vereen, gelukgewenscht bij monde van den 2den voorzitter, de heer Adr. M. Verheijden. Zichtbaar onder den indruk dankte de heer de Bas de vereeniging voor de hen ge brachte hulde, alsmede voor het aan geboden cadeau. De postduivenvereeniging „De Luchtvaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zondag met oude duiven een wedvlucht vanaf Vil voorde (B.). De eerstaankomende duif werd geconstateerd om 11.22.10 en bereikte een snelheid van 889,13 M. per minuut, terwijl de laatste prijs winnende duif, welker snelheid 702.50 meter per minuut bedroeg, geconsta teerd werd om 11.50.16. De uitsgla dezer wedvlucht luidt als volgt: J. Versteeg, le en 7e; E. Haverhals, 2e, 13e en 15e; J. Rozenbrand, 3e; H. van Campen, 4e, 11e, 20e en 26e; Adr. Klootwijk, 5e, 6e en 19e; M. Mesch, 8e en 17e; Vos, 9e, 12e en 14e; C. Ver hagen, 10e en 36e; Gebr. van Onzen- oort, 16e, 23e, 24, 27 en 33e; Adr. Blom, 18e en 21e; J. van Doornik, 22e en 34e; J. de Jong, 25e en 37e; B. Hartman, 28e; C. Rosenbrand, 29e; St. van Peer, 30e; C. Boeser, 31e; B. Pols, 32e en J. Meter 35e. enEerste overduif: Ph. van Tilborgh. De extra-prijs, een tulband, werd gewonnen door J. Versteeg. Aangetoonde duiven; J. Versteeg, Vos, E. Haverhals, Adr. Klootwijk, H. van Campen en J. van Doornik. Voor de a.s. Zondag te houden wedvlucht vanaf Neufvilles worden de deelnemende duiven Vrijdagavond tusschen 7 en 9 uur in het clublokaal ingekorfd. Op Donderdag 28 dezer des na middags 2 uur zal in het Stations koffiehuis van den heer P. Pruijssers de jaarlijksche vergadering van stem gerechtigde ingelanden van het wa terschap „Ten Westen der Capelsche Vaart en het Veerpad" worden ge houden. In de Ned. Herv. kerk zal a.s. Zondag een biduur voor het gewas worden gehouden, welke dienst onder leiding van Ds. Remine uit Amster dam zal staan. Bij deze gelegenheid zal een extra collecte voor den Eere- dienst worden gehouden. De rekening over het dienstjaar 1 Juli 193630 Juni 1937 en de be grooting over het dienstjaar 1 Juli 193830 Juni 1939 van het Water schap „Het Eendennest" liggen tot en met 7 Mei a.s. bij den secretaris-pen ningmeester van genoemd waterschap ter inzage. Tot bestuursleden van de Ver eeniging „Het Groene Kruis", afdee ling Waspik, werden herkozen de heeren Ds. G. Lans en G. van Dalen. Beiden hebben hun benoeming aange nomen. De Eerw. Zuster Josinia (in de wereld mej. A. van Zeeland uit Hees- wijk) vierde Zondag haar Zilveren professiefeest, in de congregatie der Zusters van het Gezelschap J.M.J. Naar wij vernemen is het bouwen van een landhuis voor den heer P. Brokx alhier, (laagste inschrijver Kouwenberg, Waalwijk, voor 8387) niet gegund. De heer Zijlmans Wzn., had bij het schillen van palen het ongeluk met het mes in zijn knie te snijden. Na voorloopig verbonden te zijn, moest hulp van een geneesheer worden inge roepen. Op uitnoodiging der R.K. Mid- denstandsvereeniging zal de bekende radio-spreker, de ZeerEerw. Heer Henri de Greve a.s. Zondag 8 Mei, al hier een rede komen houden. De bij eenkomst heeft plaats in de Harmonie zaal en vangt aan om 8 uur. Een Waspiksch mannenkwartet zal voor muzikale afwisseling zorgen. Niet-leden en dames kunnen den avon Niet-leden en dames kunnen den avond bijwonen tegen een entree-prijs van 40 ets. Een groote opkomst wordt verwacht. WAALWIJK W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. enV. Gymnastiekl.O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. »De Eendracht«. Vrijdagavond van half 8 tot half 10 inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Neufvilles. Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoop »Mayerling«. Vrijdag Theater Musis Sacrum »De Grote Illusie«.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7