H.deBont-v.Hulten 1 INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLIJKE STAND, De Middenstand in nood Heerenkleediog naar maat WASPIK. Notaris Middelkoop DUSSEN DRUNEN. HEUSOEN. RAAMSDONK. Marktberichten, Advertentiën veilen en verkoopent meester liep daaraan paralel. Beide jaarverslagen werden dan ookonder dankzegging goedgekeurd. Ondertusschen was ook Rector van Thiel, die onlangs tot pastoor te Leutli benoemd werd, ter vergade ring gekomen, hetgeen begrijpelijk door alle leden op hoogen prijs gesteld werd. In een korte toespraak wees Z.E. er op dat de afd. Waalwijk in het diocees een zeer bijzondere plaats inneemt en hij hoopt dat dit in de toekomst ook steeds het geval zal mogen blijven. De moderator, die hierna aan het woord kwam, gewaagde ervan dat een zeer gunstig jaar voor een ver. eeniging ook zijn gevaren meebrengt. Hij verwacht evenwel dat ook in minder gunstige perioden de veree- nigingsband hecht mag blijven. Het aftredende bestuurslid L Aarts werd herkozen, terwijl in de vacature H. van Oudheusden ge kozen werd Adr. Verhulst, die onder dankzegging zijne benoeming aan nam. Nadat men verder nog eenigen tijd geanimeerd bijeen bleef, sloot de voorzitter de vergadering. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast 'VOOR „ARBEID EN GELOOF". Onder bovenstaande leuze gaat dc Bossche Dioc. Werkliedenbond in sa menwerking met de Dioc. Jonge Werkman en de Dioc. K.A.J.V. te Tilburg oj) Hemelvaartsdag 26 Mei a.s., zijn vijfjaarlijksche Bondsdag houden. Ditmaal zal deze Bondsdag georga niseerd worden als een „Feest van den Arbeid", uit te voeren door een 500-tal leden van deze organisatie uit Tilburg en Omgeving. Het geheel zal worden besloten met een plechtige processie,' waarna Lof in de openlucht te celebreeren dooi den Bonds-adviseur, Pastoor Heeze- ïnans. Korte redevoeringen zullen worden gehouden door Bonds-voorzitter van Rijen, Verbondsvoorzitter de Bruijn en oud-Bondsadviseur Pastoor de Kroon. Dit arbeidersfeest zal plaats hebben op de terreinen van het Tilburgs Sportpark. Met het oog t>p de plaatsruimte mag liet aantal deelnemers de 12.000 niet overschrijden. Gevonden voorwerpen: Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen Een gummispatlap, een duif, een doublé armband, een Holland3che herdershond, een klein hondje (beide komen aanloopen), een rijwielbel, merk, een heerenshawl. Oss gesloten. De maatregel gisteren reeds noodig. De inwerkingtreding van het door den burgemeester van Oss uitgevaar digde bevel, waarin het verblijf binnen de gemeente Oss wordt ontzegt aan alle niet-inwoners van wie door de politie vrees wordt gekoesterd dat zij tot storing der openbare orde aanlei ding zullen geven, was, zooals gemeld, reeds gisteren ingegaan. Het gevolg hiervan is geweest dat twee autobussen en tien auto's, waarin zich naar schatting 150 N.S.B.'ers bevonden, op den Heeschen weg aan de grens der gemeente Oss door de politie, die naar het schijnt van de komst van het gezelschap op de hoogte moet zijn geweest, werden aangehou den Den inzittenden werd bevolen terug te keeren, waaraan zonder in cidenten werd voldaan. In hotel Leemans alhier werd on der de oud-leden der R.K.V.V. Dus- sensche Boijs een supportersvereeniging opgericht, waarvan het bestuur als volgt werd samengesteld: Voorzitter H. Verbunt, secretaris G. van Biesen, penningmeester A. v. Gennip, leden J. v. Boxtel en A. Ribbens. De nieuwe vereeniging mag zich reeds nu in een groeiende belangstelling verheugen. Dezer dagen zijn twee dorpsge- nooten, mej. Peeterse en mej. Hakkel in het klooster getreden van de orde van de Zusters van Liefde te Tilburg. HANK. Tot zuster voor de wijkverpleging van het Wit-Gele Kruis te Hank is benoemd Zuster Kegelaar, die op 1 Mei a.s. in dienst zal treden. Bekroond Op de Dinsdag gehouden premie keuring voor stieren behaalde de stier van de wed. Ant. van Huiten den eersten prijs. R.K W.V. Vrijdagavond om half acht komt de R.K W.V. in algemeene ver gadering bijeen. Boterfabriek Woensdagavond 11 Mei a.s. houdt de Stoomzuivelfabriek »De Lang straat® haar algemeene jaarver gadering. Missienaaikring In de zaal der Meisjescongregatie werd door den Missienaaikring een filmavond gegeven, waarna de trekking der verloting plaats had. De hoofdprijs viel op no. 294, in 't bezit van W. Smits. 60 Jaar jeugdzorg Dit jaar zal het 80 jaar geleden zijn, dat de Eerw. Broeders van het St. Fransiscusgesticht, de zorg voor de jeugd op de Zondagen op zich namen. Oudste inwoner Woensdagmorgen is Drunensch oudste inwoner »Driekske« v. d. Wiel in het St. Fransiscusgesticht in den ouderdom van 97 jaren overleden. Driekske was in zijn tijd een der grootste schoenmakers—muziek genieën uit Diunen, die er bij gelegenheid de stemming in wisten te houden. 't Vioolspelen heeft Driekske altijd goed afgegaan. ELSHOUT Programma voor de Meiviering Zaterdag 30 April H. Lof om half 8. Zondag 1 Mei Processie van H. Familie van Nieuwkuijk en Tilburg. Woensdag 4 Mei Eerw. Zusters en meisjes der school van Baard wijk. Zondag 8 Mei Werkliedenvereen. van Waalwijk en H. Familie van Haarsteeg. Ongeval Tijdens de kermisdagen kreeg het 10 jarig dochtertje der fam. Moonen een schuitje van den zweefmolen tegcn haar hoofdje. De kleine liep een ernstige wonde aan haar hoofnje op en Dr, Akkermans uit Drunen verleende geneeskundige hulp. T.B.C -bloempje, De opbrengst van den verkoop van het T B.C. bloempje in Drunen en Els- hout is f 38,79, Mei viering te Elshout Zaterdagavond wordt met een plechtig H. Lof in de parochiekerk van »St- Joannes«, de Meimaand op plechtige wijze ingezet. In de parochiekerk worden nu reeds de noodige maatregelen getroffen om het Maria-allaar in een gepaste ver siering te steken. Alles als voorbereiding voor de ont vangst der honderden pelgrims, die ieder jaar opnieuw van heinde en verre komen om de Wonderbare van Elshout in haar genadeoord te vereeren. Van vorige jaren weten wij het, hoe ieder jaar opnieuw het aantal pelgrims toeneemt en ook dit jaar zullen er weer meerdere komen, om de Wonderbare Moeder in haar Genadeoord te vereeren. De toegangswegen naar Elshout en haar dorpsstraat zelf zijn prachtig ver beterd en wanneer er ooit lof gesproken zal worden over deze verbeteringen, dan zal het zijn in de maand Mei door de vreemdelingen, die een modderpoel van vroeger herschapen zullen zien in een moderne verkeersweg. Reeds a.s. Zondag en de volgende dagen der week, komen talrijke pro cessies en bedevaarten naar Elshout. Met ingang van 1 Mei 1938 is aan den heer J. Abresch, Directeur der P. T. T., alhier, bij Kon. Besluit van 9 April 1938 op zijn verzoek eervol ont slag verleend. In het bestuur van de Winkeliers- vereeniging is inplaats van den heer H. Crijns. gekozen de heer M. v. d. Lin den. Besloten werd mee te werken aan de a.s. Vlaamsche kermis. Nadat het in voeren van een bonnenstelsel bespro ken was. werd besloten 't batig saldo van de winkelweek, n.l. 19, af te dragen aan 't Alg. Burgerl. Armbe stuur. Van de vereeniging voor zieken- huisverpleging in het Land van Heus- den en Altena is een overzicht versche nen over het le kwartaal, waaruit blijkt, dat inkomsten en uitgaven be dragen 969.51, terwijl bij Banken be legd is 1906.25. Het aantal uitkeerin- gen bedroeg 14 en het aantal leden i 953. De uitvoering van het R.K. Heus- den's dameskoor had veel succes: zoo wel het koor als de solisten Mevr. Va der, mej. Zemen en de heer Gerard Woony oogstten grooteen bijval. RAAMSDONKSVEER. Vrijdag, 29 April a.s. viert de heer A. van Onzenoort zijn zilveren onderwijs jubilé. Na eenige jaren werkzaam te zijn geweest in Dongen en Hank, werd hij aangesteld aan de R K. jongensschool alhier, waar hij nu bijna 20 jaar onafgebroken, met groote toewijdingen nauwgezetheid zijn ambt uitoefent, tot volle tevredenheid van zijn Superieuren. Het zal den heer van Onzenoort, die op het Veer eenieders achting geniet en aan verschillende plaatselijke ver— eenigingen, o a. Kon. Erk, Harmonie »De Eendracht«, R K. Zangkoor, St. Vincentiusvereeniging, resp. als Voor zitter, Secretaris en lid zijn vollen steun verleent, dien dag zeker niet aan be langstelling ontbreken. Daar het jubilé onder dc vacantie (Buiten verantwoordelijkheid der Red valt, zal het feest voor de School eerst de volgende week worden gevierd- Daar vele werkende led *n van de Kon. Erk. Harmonie »de Eendracht* verhinderd zijn wegens uitoefening van werk, om Zaterdag a.s. 30 April bij gelegenheid van de verjaardag van H-K H. Prinses Juliana, een muzikale wandeling te maken door het Veer, heeft het Bestuur besloten de muzikale wa. deling op Maandag 2 Mei a.s. te houden. Het vertrek vanaf de Harmoniezaal is oepaald op 7'/a uur namiddag. De herijk van maten en gewichten zal voor deze gemeente worden ge houden in het gebouw Prins Hendrik straat, F 77, te Raamsdonksveer op 4, 5 en 6 Mei a.s,, van 10—12 uur en 1 - 4 uur. Op de vergadering van de tooneelvereeniging «Concordia*, op jl. Zondag in hotel Roovers gehouden, werd de heer Frans Snels met algemeene stemmen tot voorzitter gekozen. Een kind van den heer Josv. Iersel kwam in aanraking met een passeerenden auto. Met een bbedende hoofdwonde werd de kleine opgenomen en naar Dr. Wijffels vervoerd, die de wond heeft behandeld. Het bleek dat dit ongeval nog wonderlijk goed is afgeioopen, daar, behoudens de hoofd wond geen verdere kneuzingen werden geconstateerd. Door onopgehelderde oorzaak ontstond jl. Dinsdag brand in de villa van Wethouder Rubbens. Door het doortastend optreden der brandweer bleef het voorste gedeelte behouden, maar niettemin is de schade vrij hoog te achten. Predikbeurten op Zondag 1 Mei 1938: Ned. Herv. Kerk v.m. half tien en n.m. twee uur Ds. Lans Jr. Op de jl. Dinsdagavond gehon- den ledenvergadering der Chr- School- vereeniging aihier werd het aftredende bestuurslid de heer A. P. Verhoeven herkozen- Staande de vergadering nam de heer Verhoeven zijn benoeming aan. LEZING HENRI DE GREVE. Naar men ons mededeelt, zal de op uitnoodiging van de R.K. Midden- standsvereeniging te houden lezing door den ZegrEerw. Heer Henri de Greve plaats vinden op Zondag 1 Mei in de Harmonie-zaal des avond om 8 uur. Niet dus zooals wij Woensdag meldden op 8 Mei a.s. Den Bosch, 29-4-'38, Geachte Redactie, Daar mij j.l. Vrijdag Uw geëerd blad d.d. 23 April in handen kwam en ik daarin las in rubriek Sport, dat J. Du- quesnooy in Bondselftal District Den Bosch was opgenomen, moet ik LI be leefd er op attent maken dat hij daarin niet opgenomen is, omdat hij door B. V. V. gevraagd is en omdat hij volgens Uw blad reeds enkele malen trainingen mede gemaakt heeft, want dat is niet waar. Eerstens ben ik het zelf die gevraagd heeft of hij geen interesse had of hij voor B.V.V. wilde uitkomen en op de tweede plaats is hij (J. Duquesnooy) niet eenmaal in Den Bosch geweest om bij B.V.V. te trainen. Hopende dat U dit als ingezonden stuk wenscht op te nemen, verblijf ik met de meeste hoogachting, J. VAN VELDHOVEN, Muntelstraat 43, 's-Bosch. Het bericht in ons blad van 23 April 1.1. berustte op een gedeeltelijk ver keerde inlichting van H.E.C.-zijde. Naar de voorzitter dezer vereeni ging ons verzekerde heeft D. inderdaad niet bij B.V.V. getraind. Hij moet evenwel wel het plan hebben gekoes terd naar B.V.V. over te gaan, van welke plannen hij evenwel, aldus de voorzitter, op aandringen van het H. E. C.-bestuur is afgestapt. REDACTIE. WAALWIJK. Van 22 tot en met 28 April 1938. Geboren Geertruida Catharina Maria, dv. P. E. de Haan-Schilders Fredericus Adria- nus, zv. A. M. Veltman-Schalken Adria- nus Fredericus, zv. A. M. Veltman-Schal ken Gerrit Jacobus, zv. H. Molegraaf- Gouda Johannes Leonardus Cornelis, zv. A. C. Krol-Fitters Hendrikus Jo hannes, zv. H. J. Bergmans-Eekels Hubertus Antonius, zv. A. Schuurmans- Damen Catharina Petronella Elisa beth, dv. J. A. Kleyberg-Bayens Jo hanna Adriana, dv. A. van Zelst-de Rooij Johanna Liduina, dv. A. van der Wei den-van den Berghe. OverledenGeene. Huw. aangiften: A. L. Dumoulin, oud 28 jaren en Ca. Ma. Krol, oud 30 jaren Fr. Leijtens, oud 31 jaren en Aa. van Tuyl, oud 30 jaren W. de Munnik, oud 26 jaren, wonende te Drunen en Ja. Ma. Pullens, oud 25 jaren, te Waalwijk J. A. Ver maas, oud 28 jaren, te Brielle en Ha. Ver steeg, oud 31 jaren, te Waalwijk C. van Binsbergen, oud 32 jaren, te Dussen en Jacoba E. Soeters, oud 28 jaren, te Waalwijk. Gehuwd G. H. Witlox, oud 31 jaren en Ca. A. van der Sanden, oud 26 jaren H. Spierings, oud 29 jaren en Ja. Kampman, oud 23 jaren M. A. de Rooij, oud 30 jaren en Ca. van Wel, oud 27 jaren. Ingekomen: Th. G. M. van Delft, van Rotterdam P. Je Wagemakers, van Loonopzand W. J. Castelijn, van Best Ja. A. Geerts, van Spraog-Capelle Tha. J. M. van Engelen, van Hooge en Lage Zwaluwe X. Het probleem der werkeloosheid. Dr van Beurden schrijft ergens ter gelegenheid van een jubilé van den Middenstand over »de midden stand en werkeloosheid®. Nooit heeft dan ook de niiddenstandsor- ganisatie in haar geheel zoo krach tig en luid geroepen om overheids hulp, in den vorm van bescher mende wettelijke maatregelen, als juist in dezen tijden. En toch, hoe dringend geboden, de evenbedoelde maatregelen ook mogen zijn, de diepste economische- sociale oorzaak van de hachelijke positie waarin de huidige midden stand verkeert gelijk de heele samenleving is gelegen in den maatschappelijken ramp der werke loosheid. Daarom moet op sociaal-econo misch terrein, het werkeloosheids probleem worden aangemerkt als het CENTRALE probleem, waar heen de toegewijde zorg der Over heid allereerst en op de voornaam ste plaats dient uit te gaan. En zoodra de overheid er in ge slaagd zal zijn, dat beangstigende probleem bij benadering tot oplos sing te brengen, zal met de overige samenleving, vanzelf ook de mid denstand herademen gesteund door de reeds getroffen en enkele alsnog te treffen maatregelen weldra weer komen op zijn oude kracht. Of dan de huidige regeering niet levendig en diep zich bewust is van de overheerschende beteekenis van het vraagstuk der werkeloosheid Wij twijfelen er geen oogenblik aan. Alleen maar schijnt het ons toe, dat genoemd veelzijdig probleem niet veelzijdig door maatregelen van groot formaat met durvende voortvarendheid en ingrijpende doortastendheid wordt aangegrepen. Deze omstandigheid riep ons, al schrijvende, voor den geest de be kende woorden van Cato, die in den romeinschen senaat elke redevoering welke hij uitsprak sloot met de woorden, »Overigens ben ik van oordeel, dat Carthago moet worden verwoest«. Welnu, zoo dacht ik, kan niet naar analogie van wat Cato deed door de diverse georganiseerde so ciale groepen van alle kleur, telkens weer opnieuw en bij iedere voor komende gelegenheid, tenoverstaan van de Regeering met kracht en klem worden nitgesproken,dedrin gende noodzaak door maatregelen in grooten stijl onverwijld en on vervaard den strijd aan te binden tegen de rampzalige werkeloosheid, onder het rusteloos herhaalde mot to: »Het probleem der werkeloosheid moet worden opgelost«. Wantalsde Regeering daarin zou slagen, dan zou daardoor onder het boven vermeld voorbehoud tevens het crisisprobleem van de. mindenstand tegelijk met dat van de overige samenleving,goeddeels zijn oplossing hebben gevonden. Zie dat is gezonde taal die menig een volkomen zal onderschrijven, ofschoon er naar onze meening nog wel te veel een mentaliteit aanwezig is zooals we reeds schreven die 't werkloosheidsvraagstuk beschouwt als een op zich zelf staand gebeuren, waaraan niets te doen is, dan zich maar aan te passen. Daarnaast zijn er die door Iiellerman als volgt betiteld worden: »Waar de mensch van vandaag een machine neer kan zetten, daar is hij thuis.» In Amerika waren in 1933 11 millioen werkloozen, thans ook zoo veel. Wij hebben er rond de 500.000. In Amerika is het werkloozenpro- bleem niet opgelost, komt ook niet tot een oplossing en helaas in ons land evenmin. De rationalisatie is ook op economisch gebied als een lawine over het menschdom neer gekomen. In Rotterdam zijn er, in de pe riode van eenige opleving, die weer achter den rug is. AAN DE HAVENS ONDANKS DRUKKER EN MEER WERK NIET OF BIJNA GEEN MENSCHEN MEER aan het werk gezet. De rationalisatie (en hier komen we terug op een overigens zeer gewaardeerd verschil van meening, wat o, g. mocht hebben met Dr. v. B. over rationalisatie ook in het winkelbedrijf), is medeoorzaak dat bij de honderdduizenden werke- loozen in ons land ook nog duizen den middenstanders kunnen worden ingelijfd. Niet, dat wij tegen rationalisatie zijn als zoodanig, maar de schande lijke misbruiken die o.m. ook Kar dinaal Lhond heeft aangemerkt als zijnde in haar diepste wezen de oorzaak van ellende en verval deze misbruiken hebben zoovelen op straat gezet, -- zoodat weihans een toestand hebben dat menschen van 3U of 40 jaren te oud worden bevonden en de rijpe wijsheid niet meer schijnt te tellen. Rationalisatie ook bij den midden stand is oorzaak dat nu naar even. redigheid veel minder personeel werkzaam is en daarom zou het al een goede daad zijn, indien elke middenstander die uaartoe in staat is, minder automaten voor en iu zijn zaak zou gebruiken. Overigens zou bij den middenstand ten aanzien van de arbeidende groepen meer waardeering dienen te worden bijgebracht en doorge voerd. Hier komen we op het terrein, wanneer er in onze maat schappij sprake is van christeneen heid. We zijn met constateeren en getallen niet klaar. Is het een wonder, dat door gedwongen wer keloosheid het gevaar groot wordt, dat respect verloren gaat voor hen die in dezen tijd door transacties en anderszins de bestaansmogelijk heid van honderden vernietigen en waarbij millioenen worden ver diend Ook de armen zijn heden hard geworden. Ook onder den midden, stand wordt de nood evengoed als bij de werkelooze arbeiders aange voeld als een onrecht, dat hen wordt aangedaan. En sinds het on dersteunen en hulp eene landelijke of gemeentelijke aangelegenheid en daarmede volkomen onpersoonlijk geworden is, niet meer gaat van mensch tot mensch uit liefde, barm hartigheid en medelijden, maar achter openbare loketten door amb tenaren volgens bevel van hooger- hand zoo en zoo geregeld, zijn er weinigen, die het gevoeltn nog heb. ben, dat zij de barmhartigheid van een medemensch misbruiken. Velen probeeren alleen maar uit hun recht op steun zooveel te halen, als er bij mogelijkheid uit te halen is. Teveel wordt overigens vergeten, dat de toevallige liefdadigheid maar een druppel vertroosting is in de zee van bitterheid. En daarom is de opmerking van Dr. v. B. ons uit het hart gegrepen, dat er groote middelen in grooten stijl dienen ter hand te worden ge nomen. Het ontzettende gevaar is nakend, het christendom wordt be dreigd. Iets anders wat tot nadenken kan stemmen: Het isden missionarissen na eeuwenlangen arbeid, geweldige uitgaven, onnoemelijke offers,gelukt om van de 80 millioen Japanners er honderdduizend tot katholieke christenen te doopen. In een jaar verloren in Duitschland van de 20 millioen Duitsche katholieken er 40.000 hun geloof. Hier mogen kort- zichtigen wel eens nadenken. Dr. Sonnenschein z.g. zeide nog kort voor zijn dood deze merkwaai- dige woorden Velen drukt den nood des levens. Zij moesten christenen zijn. Maar die het hen behoorden te leeren, zijn slechts koude weg wijzers en houten planken met een opschrift,zijn doktersrecept en .waar voor men geen geld heeft, zijn kook boeken in een etalage. Zie. hiermede is de zuivere snaar aangeroerd ook ten aanzien van het zoo verschrikkelijke probleem der werkeloosheid. Wat een verantwoording voor hen die deze te dragen hebben. Geertruidenberg, April 1938. W. S. H. Rijkers, van Velsen J. Voogt, van Velsen Aa. M. van Rooij, van Almkerk J. Krol, van Loonopzand C. M. van Corstanje, van Loonopzand. Vertrokken Ja. J. Pulles naar Utrecht W. M. Pulles naar Drunen Aa. M. Bertens naar Tilburg C. P. van Zeist naar Roermond J. L. van Zeist naar Roer mond Th. van Zeist naar Roermond Ja. Pa. Olgers naar Rotterdam Ha. Duister naar Sprang-Capelle H. A. Horst naar Drachten. RAAMSDONK. Van 16 tot en met 22 April 1938. Geboren: Gerrit, zv. Gijsbertus Lasseur en Jan- nigje Timmerman Cornelis Ant., zv. Martinus H. Zylmans en Agnes A. van Rijn Jacoba Fr. M., dv. Cornelis Fr. van Disseldorp en Johanna P. Zijlmans Engelbertus C., zv. Cornelis Ligtvoet en Margaretha C. de Wit. Gehuwd Antonie van Wijk, oud 24 jaren en Clasina E. Heijblom, oud 25 jaren Cor nelis Luijbregts, oud 27 jaren en Cor« nelia Krooswijk, oud 21 jaren Hen drikus J. Bloks, oud 22 jaren en Lucia A. Kievits, oud 18 jaren. Overleden Antonie Schippers, echtget. van Wil- helmina Snijders, oud 64 jaren Cor nelia Ippel, echtge. van Egbertus Hane- graaf, oud 51 jaren Johannes van Raamsdonk, echtget. van Antonia J. de Rooij, oud 49 jaren. DAMMEN. W. D. V. J.l. Dinsdag zette WDV haar wekelijk- sche clubcompetitie voort. Aangezien er een zestal spelers op de ziekenlijst staan konden slechts 2 partijen worden ge speeld en wel H. J. Brouwers wint van Joh. Hulst. C. de Jong wint van A. Moonen. WAALWIJK De Eendracht. Hedenmiddag van 3 tot 4 uur dui ven inkorven voor oefenvlucht vanuit Breda. Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zaterdag en Zondag Luxor Bios- coop »Mayerling«. Zaterdag en Zondag, Theater Musis Sacrum »De Grote Illusie«. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. Keesje de Ruijter. Misschien zullen veleu denken dat het biljartspel van onzen jongste Waalwijkschen en Nederlandscben biljaitspeer Keesje de Ruijier stil staat omreden er in 't plaatselijk blad den laatsten lijd weinig nieuws meer over hem voorkomt. Dat is toch in het geheel niet waar. Dat er weinig over hem te bezien is, vindt z'n oor zaak in het feit dat Keesje den laatsten tijd nog al ver van zijn geboorteplaats zijn kunst uitoelent en er zoodoende biervan weinig tot Waalwijk doordringt. Dat Keesje op uitnoodiging nog heel wat presteert, blijkt uit onder staand lijstje uit de Paaschvacanlie. Keesje speelde delaatstedrie weken namelijk in Vlissingen, Middelhuig, Goes, Bergen-op-Zoom, Maastricht, Roermond, Venlo, Weert, Boxmeer, Nijmegen, Amsterdam en Hilversum. In Middelburg speelde hij tegen de hier wel bekende biljaitspeelster Mejufïr. Schrier, met een geweldig succes. Keesje speelde er 2 partijen van 3U0 caramboles, won en verloor er een met 'n algemeen gemiddelde van 17.3 groot biljart. In Vlissingen speelde hij in de Belgische Loodsen-Sociëteit met een geweldig succes en ontving daar tevens een uitnoodiging om dezen zomer in üstende en Blankenbeige voor dezelfde officieren sociëteit te komen spelen. In Hilveisum speelde Keesje deze week Dinsdagavond in het Grand Hotel. Hij had hier ffet geluk een partij van 150 caramboles in een beurt van den aanstoot af uit te maken, waarvoor hem een geweldige ovatie gebracht werd. Heden Vrijdagavond speelt Keesje in 't bekend Biljarthuis «Theomien» in Amersfooit waar bekende biljar ters van Nederland thuis behooren. Zaterdagavond speelt hij in Bussum in het bekend Hotel »Novum.» Voor Zondag heeft hij een uitnoo diging ontvangen om voor een eerste klas club in Zierikzee te komen biljarten. Verder heeft Keesje nog zeer veel invitaties van groote be kende biljartverenigingen en van daag ontving hij van een bekende vereeniging uit Amsterdam een ver zoek een wedstrijd te willen komen spelen voor een liefdadig doel, wat door den vader van Keesje geaccep teerd is. Zijn spel gaat nog steeds crescendo. Verbluffend is dikwijls zijn opge bouwd seriespel van kleine trek-, doorschiet-, masseer- en pique stootjes, waar bekende biljartspelers verbaasd van staan. Zeker Keesje heeft ook wel eens dagen dat hij niet in vorm is, doch na herstel hiervan is zijn spel dan ook weer in optima forma. Wij zullen voortaan in 't vervolg over zijn gespeelde wedstrijden weer een en ander in ons blad vermelden en hopen dat Keesje de roem die van Waalwijk ten deze uitgaat zal versterken en dat zijn spel steeds crescendo mag gaan, waaraan wij ook niet twijfelen. Waalwijk, 28 April '38 Eieren: 3cent. Varkens: 18—22 gulden. De Heer en Mevrouw Mr. TH. TAMINIAU-TIELEN geven met vreugde kennis van de geboorte van hun dochter EUGENIE JOHANNA. Tilburg, 30 April 1938. Ringbaan Oost 161. te Capelle, zal op VRIJDAGEN 13 en 20 MEI a.s., telkens des avonds om 6 uur ten koffiehuize van den heer A. VAN BEEK te Vrijhoeve- Capelle, krachtens art. 1223 B. W in het openbaar Het woonhuis met erf, schuur en bouwland, ge legen aan de Hooge-Zand- schel, behoorende tot den inboedel P. C. DE ROOY- DE ROON, kad. bekend onder Loon-op-Zand, Sectie A No. 2871, groot 25.10 Aren. 59358 Te aanvaarden 2 Juli a.s*

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10