Plaatselijke Berichten BEZOEKT S.S.S. Sporlrevue Dl HAWEKD I WIG! SCHUDT UW LEVER WAKKER Zaterdag 30 April 1938 No. 35 De Echo van het Zuiden Derde Blad ZONDAG 1 MEI de schitterende Volgende week vertellen wij II, en laten wij U zien, wat de „BICO" verkoopt* NA AFLOOP BAL Stratenplan. Naar wij vernemen zijn de grond -» eigenaren betrokken bij den aanleg van 't stratenplan Oost der Stationsstraat; door B. en W. uitgenoodigd tot eene bespreking terzake op Donderdag 26 Mei a-s. ten gemeentehuize. Examen Vereen, van Leeraren. De examens voor de Vereeniging van Leeraren in de Handels Weten- #%V^chappen zullen hier Ier plaatse gehouden worden cp 27, 28 en 29 Juni as., in het gebouw der R.K. H.B.S. BEZOEK VAN DUITSCHE SCHOENAUTORITEITEN AAN WAALWIJK. Naar wij vernemen zullen van 28 April tot 4 Mei a.s. de Reichsinnungs- meister van hét Duitsche schoenma- kershandwerk de heer Arthus Hess en de directeur van de Rijks vakschool voor het schoenmakershandwerk te Bischofswerder bij Berlijn, de heer Waldemar Bohr, een bezoek ybrengen aan ons land, tot bel bestudeeren van het vakonderwijs in hel .schoen maken. Zij zullen o/a.' de Rijksvakschool te Waalwijk en de vakschool te Don gen bezoeken en een bezoek brengen 1 aan de Haagschc Vaktentoonstelling. VERKOOPING VAN LANDERIJEN. Woensdagavond had in hotel „de Twee Kolommen" alhier, ten over staan van de notarissen de heeren Christ te Waalwijk en van Lonkhuij- zen te Wijchen de toeslag plaats van landerijen onder Waalwijk der fq,- milie van Loon te s-Gravenhage. De uitslag was: Koop 1: Weiland langs den Zomer dijk 5.48.10 H.A., J. van Loon ƒ15100 (Aangekocht voor de gemeente Waal wijk). Koop II: Weiland tusschen 1ste £eine en hel spoor 1.24.40 H.A. J. van Loon 3540. Koop III: Weiland „de „Vischbank" over de 2de brug 2.11.50 H.A. J. Klerx ƒ2.960. Dit perceel is niet toegewezen. Koop IV: Bouwland tusschen 1ste en 2de Zeine 74.80 A. J. van Loon 1500. EENDAAGSCHE B.V.L. Het Landstormcorps de Meijerij is voornemens om op 28 Mei a.s. een af- standmarsch te organiseeren. De organisatie zal berusten bij de afdeeling Nijmegen. Kr wordt zoowel individueel als in detachements verband aan deelgeno men. Door enkele leden ter plaatse werd reeds besloten een detachement le vormen. Geintresseerde kunnen zich ten al len tijden opgeven aan de plaatselijke leiders hunner afdeeling. MUZIKALE RONDWANDELING. In verband met de verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana zal de harmo nie St. Jan een muzikale rondwande ling door de gemeente maken. De vol gende route zal gevolgd worden: Min. Loeffstr., Laageinde, Nieuwstr., Groen- steeg, Putstr., Parallelweg. Stationsstr. en terug. JONGE WACHT AFD. BAARDWIJK. De Jonge Wacht, afd. Baardwijk, vergaderde Woensdagavond in het patronaatsgebouw, waarbij tevens ouders en genoodigden aanwezig wa ren. Van tevoren had in de kapel van de Eerw. Zusters onder een plechtig Lof, d£ aanneming van een aantal nieuwe leden plaats, hetgeen geschiedde door den Eerw. Directeur, Kap. Allard. De bijeenkomst in het patronaatsge bouw droeg een opgewekt karakter, waartoe niet weinig bijdroeg een vroo- lijk stukje muziek van een groepje ver kenners onder leiding van oubaas W. de Graaff. Onder leiding Van de* heer van Lifrop uit 's-Bosch voerden daarna de J' W.'ers verschillende oefeningen uit die zc>r i" smaak vielen tprwiil ^en rractatie aan de aanwezigen door 'ezen op hoogen prijs werd gesteld. Het was voor allen een zeer genoege- Ijken avond en voor de J. W. tevens een mooie propaganda. KATHOLIEKE ARBEIDERS- VROUWENBEWEGING. De K.A.V. vergaderden Donderdag avond in de groote zaal van den R.K. Gildenbond onder voorzitterschap van mejjf M. v. Seters-v. d. Velden. Dè presidente opende de vergade- ring met den Christ, groet, waarna zij alle aanwezigen hartelijk welkom heette, in het bijzonder den Eerw. Adviseur Kapelaan van Rooij. Zij releveerde daarna in 't kort de voornaamste gebeurtenissen in den korten tijd dat de organisatie bestaat en deelde tevens mede dat deze verga dering als sluiting van het winterpro- gram, dat zoo uitstekend slaagde, be doeld is. Een afwisselend program van zang |en voordracht door de K.A.J.V. en een meisjeskoor „De Zonnekinderen" ten gehoore gebracht viel zeer in den smaak. De presidente deelde voorts mede dat de bonds-insignes Maandag ver krijgbaar zullen worden gesteld. Spr. wekte verder de aanwezigen op in de Meimaand bijzondere devotie te loo- nen voor de H. Maagd, terwijl in het laatst van Mei een bijzondere bijeen komst voor deze gelegenheid zal ge houden worden. Aan het slot van den avond had de leidster van de K.A.J.V. Mej. v. d. Hout bij monde van de presidente nog een kleine bloemenhulde in ontvangst te nemen voor hare bijzondere mede werking'. wat door haar in dank werd aanvaard. De presidente sloot hierna met een opwekkend woord en den Christ, groet deze geanimeerde vergadering. R.K. HANDELSONDERWIJS. De Vestigingswet voor het kleinbedrijf. De R.K. Vereeniging van leeraren tot bevordering van bet handelson derwijs hield dezer dagen haar 28ste jaarvergadering. De voorzitter de heer Schrijvers drong in zijn openings woord aan op het betrachten van spoed door de regeering ten aanzien van de vrijstellingen van het oude middenstandsdiploma en de handels avondscholen, waarbij spreker de be zwaren hiertegen bestreed. Met algemeene stemmen werd be sloten 'n telegram te zenden aan den minister van Economische Zaken, be helzende het verzoek te willen bevor deren dat nog voor 1 Juni a.s. de vrij stellingen inzake het middenstands diploma algemeene handelskennis vol gens de vestigingswet-kleinbedrijf voor oud-leerlingen van handelsavond scholen en bezitters van het (oud) middenstandsdiploma handelskennis worden vastgesteld op basis van bel desbetreffende advies aan dr. Groe- neveld Meijer uitgebracht. Drs. Jansen, voorzitter van de on- derwijscentrale van den Nederland- schen R.K. Middenstandsbond, gaf een uiteenzetting van de regeling dei- examens. De heer A. van Delft, voorzitter van den R.K. Onderwijzersbond in het diocees Den Bosch, drukte er zijn be vreemding over uit, dat aan de onder wijzers alleen vrijstelling is gegeven voor Nederlandsch. Op grond van hun algemeene ont wikkeling hadden zij toch zeker vol ledige vrijstelling mogen hebben, te meer daar op de kweekscholen al be ginselen van hanelskennis onderwe zen worden wat nog niet eens het ge val is voor sommige categorieën die wel volledige vrijstelling hebben ge- Wachtmeester J, Eikenaar overgeplaatst. In afwijking van een vroeger uit voerig bericht in ons blad, dat wachtmeester J. Eikenaar alhier zou worden overgeplaatst naar 't motor corps te Haarlem, vernemen we thans, dat hij per ingang van 1 Mei a.s, is ingedeeld bij de brigade te Zundert. De heer Eikenaar, die 13 jaar bij de brigade Waalwijk stond, was een zeer gezien politie ambtenaar. Winkelbedienden is het volgende adres aan den gemeenteraad van Waalwijk en aan ieder lid persoon lijk gericht De afdeelingsbesturen te Waalwijk van den Nederlandschen R.K Bond van Handels-, Kantoor-^n Winkel, bedienden »St. Franciscus van Assi- sië» en van de Nederlandsche Ver eeniging van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden ten deze do- micilie kiezende ten huize van Anny Heymans, Grootestraat 122 A te Waalwijk,geven met verschuldigden kregen. De geestelijk adviseur, de zeereervv. heer L. de Rooij sloot zich aan bij hel betoog van den heer van Delft en wees er op, dat die vrijstelling in nor male omstandigheden van weinig be- teekenis zou zijn maar nu van groot belang is, nu zooveel afgestudeerden van kweekscholen een werkkring moeten zoeken buiten het onderwijs. De Binnenpolder van Besoijen. Het waterschap »De Binnenpolder van Besoijen», hield Donderdag middag een slechts matig bezochte vergadering van hare Stemgerechtig de Ingelanden in het café van den heer J v d. Meijs. Na een welkomstwoord door den Voorzitter, den heer D. LoefT werd de rekening 1936 1937 vastgesteld in inkomsten op f 3358 40 en in uit gaven op f 1182,92, zoodat een voor- deelig saldo resteert van f2175 48. De begrooting 1938 1939 werd in inkomsten en uitgaven vastgesteld op f3358.48. De omslag werd vastgesteld naar de kadastrale huurwaarde op 2°/0 voor ongebouwde en '/3°/o voor In bouwde eigendommen. Het bestuur werd voorts gemach tigd tot het doen uitvoeren van werken in eigen beheer. Het aftredende bestuurslid de heer Adrianus Schalken werd bij accla* matie herkozen. Bij de rondvraag vcs'igt de heer J. Kuijsten de aandacht op de wen- schelijkheid van vergaderen in de. avonduren, daar dan meerdere Stemgerechtigden Ingelanden aan wezig kunnen zijn. Besloten werd daarop de volgende vergadering op 6 uur vast te stellen Uitvoering P. T. T. dienst op 30 April a.s. (Verjaardag H.K.H. Prinses Juliana.) Op 30 April a.s. zijn alle post— inrichtingen na 12 uur voor den postdienst gesloten. De uitvoering van den telegraaf en telefoondienst is als normaal. Voor zoolang de postinrichtingen op dien dag voor den postdienst geopend zijn worden alle posthande- lingen verricht behalve girostortin gen. Hiervan zijn uitgezonderd die met spoedbehandeling of spoed bericht, welke wel worden behandeld. Te Waalwijk vervalt de middag- brief- en pakketpostbestelling, als mede de buslichting der bijbussen ten omstreeks 16 uur. De postverzendingen zijn als nor maal op werkdagen. Quitantie invordering vindt plaats. Oneerlijke concurrentie, De fruithandelaar C. van Delft, uit de Stationsstraat alhier, kwam dezer dagen bij het bezoeken van zijn klanten tot dezeeronaangename ontdekking, dat men hem vóór was geweest. Een slimmeling had nl. tevoren de klanten bezocht en verteld dat hij namens van Delft kwam ver- koopen, daar dezen geen tijd had om zelf te komen. De marechaussee stelt een onder zoek in naar den bedrijver van deze lage streek. R. K. Werkliedenvereeniging St. Clemens-parochie. Wat brengt ons Maandag-avond. Er moeten nog twee dingen drin gend gebeuren. We moeten in onze Werkliedenver. het Beschermfeest van St. Jozef nog vieren en de winter ontwikkelingsavonden moe ten min of meer officieel gesloten worden. We doen dat op Maandag avond a.s 2 Mei 9uur en nog niet zoo maar eventjes. Wat staat ons te wachten? Theo van der Steen stichter en leider der »Brug bewe ging in Nijmegen neemt een groot gedeelte van dezen avond voor zijn rekening' het Brug trio: viool, cello piano het lang niet onbelangrijk ander gedeelte Wie niet komt mist dus heel wat. Behalve deleden van Werklieden, en Vakver. noodigen wij ook hunne dames bij deze gelegenheid uit als mede jongelui van diverse pluimage. Onze organisatie wil dat behalve de leden die doorgaans de vergaderingen al of niet bijwonen, ook andere belanghebbenden, niet het minste de vrouwen,die zich persoonlijk kunnen overtuigen van wat er in onze be weging omgaat. Zouden buiten staanders deze bijeenkomst ook willen meemaken, dan zijn ze wel kom, maar zal van hen met het oog op de onkosten eene kleine vergoeding', van 10 cent gevraagd worden. En nu zullen er altijd nog wel zijn die Dinsdagavond zullen zeggen: Als ik dat nu maar geweten had dan was ik toch ook eens ge komen 1 Wat zal men tot dezulken zeggen Ernstige aanrijding. Woensdagavond is de luxe auto bestuurd door den heer J. Blok aangereden door een aanhangwagen van de fa. Robbe—Janvier, kermis exploitanten. Door onopgehelderde oorzaak, reed de heer B., aan het Westeinde te vm. Besoijen, komende van de richting Capelle den eersten aanhang wagen in de flank aan. Dit was nog niet zoo ernstig, maar inmiddels was de tweede aanhangwagen ge naderd die alhoewel hij krachtig remde, een aanrijding met de luxe auto niet kon voorkomen en deze dan ook grondig vernielde. De beer BI. kwam wonder boven wonder met den schrik en enkele verwondingen vrij. De auto was van de fa. Mulders. Sars en niet verzekerd. De marechaussee alhier heeft procesverbaal opgemaakt. Arbeidstijd in winkels op Zaterdagavond. Door de ten deze samenwerkende katholieke en christelijke vereeni- gingen van Kantoor., Handels- en eerbied te kennen g dat overeenkomstig de desbetref fende bepaling van de Winkelslui tingswet 1930, S, 460, het sluitings uur der winkels in onze gemeente voor den Zaterdagavond is gesteld op 10 (22) uur; dat i evenwel in het algemeen bij het personeel, dal in winkels werkt, het verlangen naar sluiting op een vroeger uur merkbaar is; dat het naar de meening van ondergeteekenden zeerwel mogelijk is, aan dit verlangen te voldoen, aangezien a. de vrije Zaterdagmorgen geheel is ingeburgerd, waardoor het over- groote deel der bevolking reeds vóór twee nur des middags den arbeid beëindigt en dus volop ge legenheid heeft vroegtijdig in ieder geval veel vroeger dan 10 uur des avonds zijn inkoopen te doen b. in vele ondernemingen de loonen niet op Zaterdag doch op een anderen dag worden uitbetaald, waarmede een reden om op Zater dag tot het doen van inkoopen in winkels ruimer gelegenheid te geven dan op andere dagen, is vervallen; dat een zoo laat sluitingsuur(10) uur op Zaterdagavond dus over bodig is dat door sluiting der winkels op een vroeger uur des Zaterdagsavonds in de AANVANG 7.30. èn het personeel in de winkels èn de winkeliers zelf, zeer gebaat zijn; dat bedoelde sluiting op een vroeger uur ook het gezin en het gezinsleven van de betreffende groe pen van de bevolking ten goede komt; dat deze bevolkingsgroepen daar door meer dan thans gelegenheid krijgen zich voor te bereiden op de juist viering van den Zondag en dat met name de Zondagochtend voor haar aan beteekenis zal winnen; dat zij om bovengenoemde en andere redenen niet kunnen inzien, dat door het hierbedoelde vroegere sluitingsuur, het algemeen belang zou worden geschaad dat ook buiten de kringen van winkelpersoneel en winkeliers dit vroegere sluitingssuur bij een niel gering deel der bevolking instem ming zal vinden Redenen waarom zij Uw edel achtbaar College dringend verzoe ken de gemeentelijke verordening op de winkelsluiting in bovenbedoelden zin te wijzigen en het sluitingsuur der winkels in deze gemeente op Zaterdagavond alsnog vast testellen op 8 (20) uur. 't Welk doende, met verschuldigde gevoelens, Namens den R. K. Bond van Handels- Kantoor en Winkel bedienden »St. Franciscus van Assisië» w.g. P. A v. d. VEN w.g. ANNY HEI.IMANS w.g. C. J. v. DUYL. Namens de Nederl. Vereeni ging van Christelijke Kantoor en Handelsbedienden w.g. VANGAMMEREN Waalwijk, 27 April 1938, ABONNEERT U OP DIT BLAD. De Engelsche schoenindustrie en Bata, Volgens een bericht uit Londen aan «Der Schuhmarkt» stuiten de Engelsche schoenfabrikanten, die met groote kosten exportmarkten voorbereiden, overal op de concur rentie van Bata met zijn Engelsche fabriek te Tilbury. Te Tilbury worden schoenmodellen aangepast aan de Engelsche smaak gefabriceerd, doch Bata is de Engel- scheschoenindustrie met den prijs de baas, zoodat hij artikelen, waarvoor anderen reclame hebben gemaakt, goedkooper kan verkoopen dan welke andere Engelsche fabrikant ook. Zoo heeft Bata nu weer Australië veroverd, waarop degeheele Engel sche schoenexport industrie zich een jaar lang had voorbereid. Met de noggoedkoopere uitTjechoslowakije ingevoerde schoenen vult Bata zijn bijna 500 filialen in Engeland aan. De goedkoope prijsklasse begint bij in Engeland langzamerhand vol komen te beheerschen. Ongeval. Woensdagmiddag werd op het Laag einde alhier mej. v. H. toen zij op haar fiets de straat overstak nabij haar woning aangereden door een auto be stuurd door den heer v. R. alhier. Zij werd naar haar woning gebracht waar Dr. Holster een bloeduitstorting constateerde. Hoewel de kneuzing haar veel pijn veroorzaakte bleek deze toch niet van ernstigen aard te zijn. Wel zal zij voorloopig het bed moeten houden. Den chauffeur trof geen schuld. Nieuwe kapel Groot Seminarie Haaren. De bouw van een nieuwe kapel met verbindingsgang aan het Groot Seminarie te Haaren is bij onder- handsche aanbesteding opgedragen aan de fa. Wortel Buysiug, aan nemers te Tilburg, voor de somma van f 164 538. Trieste herinnering verdwijnt te Loon op Zand. 't Is bijna drie en een half jaar geleden, namelijk 27 December dat op een guren winteravond te Loon op Zand een moderne zware trailerauto met aanhangwagen in botsing kwam met een ouderwetsche puffende stoom tram De locomotief sprong sissend en blazend uit zün baan en stortte zich ziedend en proestend in de woning van de familie van den Hoven. De oudste inwoner van het dorp werd bij dat onheil gedood, zij dochter en een klein zoon deerniswekkend verwond, de boerderij ernstig gehavend. De gerech tigheid kon geen partij het schuldig ten laste leggen. En zoo was de familie van den H. de meest getroffene in deze onaangename gebeurtenis. Niet instaat zich zelf te helpen, bleef zoowat drie en een half jaar de gehavende boerderij in zij chaotischen toestand liggen, de bewoners blootgesteld aan de grillen van winter- en zomerweer. Tot thans eindelijk met de restauratie kan worden begonnen, ombat de directie van de BBA. (waaronder het voormalige tram bedrijf ressorteerd) zoo welwillend is ten bedrag van eenige honderden aan de familie uit te keeren. loo zal de trieste herinnering aan den tragischen winteravond verdwijnen. THEATER MUSIS SACRUM. „De Groote illusie". 1 Dit filmwerk van den regisseur Jean Renoir is een werkelijke vredes- film, in tegenstelling met alle zoo- Muziek „THE DARLING BAND". genaamde pacifistische films als „De Groote Parade", „lm Westen nichts •news", „Cavalcade" enz. Deze film geelt de oorlogsperiode weer van 1914—1918 waarin de Fran- schen Boeldiéu en Maréchal bij de vliegers worden opgenomen, doch op zekeren dag na eeii luchtgevecht, krijgsgevangen worden gemaakt, en in een kamp worden geinterneerd. Zij slagen erin te ontvluchten en mogen zich hij een oorlogsweduwe verschuilen, op wie Maréchal verliefd wordt, welke liefde zij beantwoordt. De vluchtelingen kunnen evenwel niet lang bij haar verblijf houden uit vrees voor ontdekking. Maréchal be looft haar evenwel na den oorlog te rug te keeren. Beide vrienden vluchten dan ver der door het land, totdat het hun ein delijk na een gevaarlijken zwerftocht gelukt de Zwitsersche grens over te steken. Het tweede hoofdnummer is geti teld „T'he Gang Show". Hierin is de geschiedenis weergege ven van een groep padvinders, die met een vroolijke revue een zeer groot succes hoeken. Ditmaal een zeer aanbevelenswaar dig programma. LUXOR BIOSCOOP. „Mayerling". De beste speelfilm der wereldproductie. Dit jongste meesterwerk van Ana- tole Lit vak „Mayerling", wordt in de wereldpers eenparig als het beste Fransche filmwerk erkend en zij heeft tevens door haar succes in Frankrijk. België en Zweden bewezen de grootste film van het jaar te zijn. Rudolf van Habsbürg, (Charles Boy- er) zoon van Keizer Frans Jozef van Oostenrijk, moet in het belang van de staat, tegen zijn eigen wil, trouwen met aartshertogin Stephanie. Hij be kommert zich echter niet om dit hu welijk en leeft het leven van zoovele hovelingen van zijn tijd, een leven van uitgaan en plezier, waarin hij verge telheid tracht te vinden voor de con venties van het Weensche hof, waarin hij gevangen is. Op een dag ontmoet hij de jonge Marie Vetsera (Danielle Darrieux). Zij voelen zich zeer tot elkaar aangetrok ken, waaruit een liefde tusschen deze Iwee jonge menschen ontstaat. Ru- dolf besluit den Paus om ontbinding van zijn huidig huwelijk te vragen, teneinde met Marie Vetsera te kunnen trouwen. Zijn vader komt op de hoog te van dit verzoek en dreigt het jonge meisje in een klooster te zullen plaatsen, indien Rudolf voet bij stuk houdt. Rudolf verzoekt zijn vader dan afscheid van Marie Vetsera te mogen nemen, die hem hiervoor 24 uur de ge. legenheid geeft. Beide vertrekken ongezien naar het slot Mayerling en vinden slechts één oplossing, waardoor zij voor eeuwig mei elkaar verbonden zullen zijn.... de dood. „S.S.S." Sportrevue „Blijf fit". Het groote succes, datde»SS.S.« Sporlrevue «Blijf fit« bij haar eerste opvoering Zondag j.l. ten deel viel, is vooi het bestuur aanleiding ge worden, om enkele scènes en shows op de fotografische plaat vast te laten leggen, als een herinneriug aan dit welgeslaagde eerste lustrum. Vanaf heden zijn deze foto's geëta leerd bij de firma's Oudkerk en Schuurman. Hoewel een foto belangrijke fac toren mist, zooals leven, licht, klank en kleur, geven deze opnamen een goed beeld van enkele zeer geslaagde momenten uit deze succesvolle sportrevue, en zullen ze er onge twijfeld toe bijdragen om hen, die deze show nog niet zagen, Zondag avond naar Thalia te brengen. Plaatsen voor de opvoering van Zondag 1 Mei kunnen aan de zaal besproken worden tot 's middags vijf uur. Een mooi gebaar Het bestuur van de B. K. Ver. Het Wit-Gele Kruis te Waalwijk heeft zich door zeer vele aanvragen vóór uilzending van zwakke kinde ren genoodzaakt gezien, een speciale actie in te stellen tot het bijeen krijgen van meerdere gelden om zooveel mogelijk daaraan te kunnen voldoen Een dergelijke aclie dient voor zeker te worden gesteund en hierbij heeft men vooral het oog op uit voeringen van vereenigingen of particuliere feestavonden welke zich speciaal er toe eigenen, om gelden voor dit doel in te zamelen. Als eerste resultaat kan vermeld worden dat de buurtvereeniging de »De Sticht» op den door 0.0 G. aangeboden »Bonte Avond» een collecte heeft willen houden, die boven verwachting goed geslaagd is. Een bedrag van f8.14 kon aan het Wit-Gele kruis worden afgedra gen en dit voorbeeld verdient allerwege navolging. Op dergelijke wijze kan door samenwerking veel voor dit goede doel worden bereikt. Atheletiek-dag, In de vergadering der Veteranen- Gymnastiek Vereeniging »Ons Huis» is definitief besloten in samenwer king met »Waalwijks Belang» op 15 Augustuseengrooten Athletiekdag te organiseeren. Er zal een vari— eerend programmaworden afgewerkt waarvan speciaal te vermelden valt iets nieuws vcor onze gemeente, nl. een stadsloop over 5 K. M. door Waalwijk. Jaarvergadering R.K. Jonge Middenstand. Gisteravond hield de K. J. M. V. in de bovenzaal van den R.K. Gil denbond hare algemeene jaarver gadering, waarbij nagenoeg alle leden tegenwoordig waren, alsmede de moderator kap. van Lierop. Na opening door den voorzitter, den heer W. de Graaff, werd het woord gegeven aan den secretaris, den heer H. van Oudheusden, die een keurig gestyleerd jaarverslag uitbracht. Hieruit bleek dat het afgeloopen jaar voor de vereeniging een hoog conjunctuur-tijd geweest is op alle gebied. Het jaarverslag van den penning;- ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult '8 morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal fn Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet. het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. 3P-

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 9