GEMENGD NIEUWS SPRANGCAPELLE. - HERPT, HEUSDEN. NIEUWKUIJK. straat, voorts Leertouwerstraat, Sta tionsweg, Plantsoen, Gasthuisstraat, Havendijkstraat, Dordtschestraat en Markt. Finish op 2/3 gedeelte van de Koestraat. Tijdens de feestelijke herden king van »Geertruidenberg 725 jaar Stad« van 27 Augustus t/m. 4 Sep tember a.s. zal in het pand Markt 46 te Geertruidenberg, meer bekend onder den naam van «Huisje de Bruin« een museum worden in gericht. Reeds in 1931 werden door het Oudheidkundig Genootschap Geer truidenberg, pogingen aangewend om. met steun van l ijk en gemeente, dit pand te restaureeren en in te richten als vast museum. De eco nomische toestand noodzaakte het echter voorloopig van deze plannen af te zien en voorloopig zal het nog wel een vrome wensch blijven daar de restauratiekosten ongeveer f5000 zullen bedragen. Nochtans bleef de drang om tot een museum te geraken bestaan en het is daarom dat men andermaal stappen doet om nu toch zeker tijdens de feestdagen de beschikking te hebben over een museum. Het comité ter feestelijke voorbe reiding van «Geertruidenberg 725 jaar Stad« heeft, daartoe geholpen door een staf technische medewer kers, die zich daarvoor geheel be langeloos hebben disponibel gesteld, besloten om het pand Markt 46 provisorisch als museum in te richten. In den loop van de volgende week zal met de werkzaamheden onder leiding van architect A. G. Renniers hiermede een aanvang worden ge maakt- Het Oudheidkundig Genootschap Geertruidenberg dat de beschikking heeft over een 350 tal oudheidkun dige voorwerpen, zal deze voor het museum afstaan, terwijl ook nog vele Bergenaren hun toezegging hebben gedaan om enkele voor dit doel geschikte voorwerpen af te staan. Waar sedert een 15 tal jaren de gedaante van de gemeente Geer truidenberg zoodanige wijzigingen heeft ondergaan dat het oude stads beeld slechts met moeite is te recon- strueeren en waar historische stuk ken, door welke verwaarloozing dan ook, hoe langer hoe meer onvindbaar worden, moge dit plan met vreugde worden begroet. De arbeider P. v. Prooijen, werkzaam in de werkverschaffing in de Schans onder deze gemeente, kwam tijdens het werk met zijn been onder een lorry, waardoor hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De Korenbonddag in het deke naat Geertruidenberg welke dit jaar op 29 Mei 1938 te Made zou worden gehouden, is uitgesteld tot 12 Juni a.s. Aan deze Korenbonddag nemen deel de R.K. Kerkkoren van Geer truidenberg, Made, Raamsdonk, Raamsdonksveer en Hank. SPRANG. Reorganisatie-ontwerp 1938 Ned. Herv. Kerk. Nadat voor eenige weken op uit- noodiging van het Ned. Herv. Comiié voor Winterlezingen in de zaal van den Chr. Volksbond alhier optrad Ds. Rijnsburger van Oud-Beierland, met het onderwerp: „Het reorganisatie-ont werp 1938", welke spreker zich tegen stander van dit ontwerp verklaarde, met welk standpunt de talrijke aanwe zigen blijkbaar unaniem instemden en niemand in die vergadering een ander geluid deed hooren, trad j.l. Maandag avond in dezelfde zaal, nu vanwege 't Ned. Herv. Verbond tot Kerkherstel, als spreker met hetzelfde onderwerp op Ds. A. Luteyn van Nijkerk, voorstan der van het reorganisatie-ontwerp. Een verzoek aan het Comité van Winterlezingen, om ook deze bijeen komst van genoemd comité te doen uitgaan, werd naar ons werd medege deeld, door dit comité afgewezen. De belangstelling was groot, hoewel een groot deel der belangstellenden van buiten de Herv. gemeente Sprang kwam. De vergadering stond onder leiding van Ds. Douwes van Den Bosch, die de bijeenkomst opende en verzocht te zingen Ps. 98 1, waarna Z.E. de eer ste 6 verzen van Zacharias 1 voorlas en voorging in gebed. In zijn openingswoord heette Ds. Douwes de aanwezigen welkom en zei- de het een voorrecht te achten Ds. Lu teyn te mogen inleiden, die wenschte te spreken over de reorganisatie-voor stellen die aan de orde zijn. Spr. acht het noodig dat de gansche gemeente met deze zaak meeleeft en hoe men er persoonlijk ook over moge denken, het ^is noodig dat allen zonder uitzondering zich bezinnen op de vraag: „Wat is onze Herv. Kerk en wat behoort ze te zijn?" Spr. acht het een verblijdend ver schijnsel dat men gaat spreken over za ken die tot voor kort niet op den voor grond traden en dat men vraagt naar de plaats van de belijdenis onzer kerk. Ds. Douwes heet dan in het bijzonder Ds. Luteyn welkom en dankt Z. E. voor zijn bereidwilligheid om hier te komen; hij hoopt dat Ds. Luteyn een heldere uiteenzetting mag geven van het reorganisatie-vraagstuk. Ds. Luteyn hierna het woord verkrij gende begint met te zeggen dat hij het een aangename taak acht over iets te mogen spreken wat in de laatste tijden in de kerk onzer vaderen in de hoof den en harten meer en meer omgaat, 't Verblijdt spr. dat men gaat aanvoelen dat de kerk toch een machtige beteeke- nis heeft. Wij staan voor een gewich tige beslissing. De Eerw. spreker wil, voor hij over reorganisatie spreekt, eerst uiteenzetten wat organisatie is. Wij staan veelal met een beschaamd aangezicht dat er zZoo weinig kerkelijk besef is bij de gemeenteleden, waaraan de ambtsdra gers schuldig staan, zegt spr., die de noodzakelijkheid om de centrale betee- kenis van ons geestelijk leven naar vo ren te brengen, hebben verwaarloosd. Spr. gaat na hoe in 1816 de organi satievorm verkregen werd die we nu nog hebben, met vaste besturen, wat moet zijn, ambten: ouderlingen en pre dikanten. In die ellendige tijd was men den strijd moe en heeft de kerk eerbie dig 't hoofd gebogen, aldus spr., maar van den beginne aan was daar strijd tegen, waarna in '34 vele broeders en zusters die met ons even dierbaar ge loof beleden, uittraden. In '42 kreeg de kerk haar vrijheid, maar met behoud der synodale organi satie. Daardoor was de kerk onzer va deren niet in staat zich als Kerk te openbaren. De belijdenisgeschriften, neergelegd in de drie formulieren van eenigheid, werden niet afgeschaft, maar ze zijn in de brandkast opgebor gen en worden niet gehandhaafd. De verwarring bereikte alzoo meer en meer haar hoogtepunt. In 1896 kreeg men de Confessioneele Vereeni- ging en in 1907 de Geref. Bond tot verdediging en verbreiding der waar heid in de Ned. Herv. (Geref.) Kerk. Thans kent men allerlei richtingen in de Ned. Herv. Kerk die elkander op de felste wijze bestrijden. Spr. wijst op het funeste van dien partijstrijd, die de kerk tot een aanfluiting maakt voor buitenstaanders en waardoor de kerk haar greep op het volk verloren heeft. Er heerscht een geest van zelfge noegzaamheid; ieder meent de waar heid te bezitten. Gezien de droeve ker kelijke toestand is herstel der kerk noo dig. Vandaar zijn onder Gods leiding vanzelf gekomen de groepen die voel den dat herstel noodig was: Kerkher stel en Kerkopbouw, die nu gezamen lijk optrekken. Wanneer spr. over de reorganisatie voorstellen die zijn ingediend gaat spreken, hangt het oordeel z.i. af van de vraag: Hoe bezien wij de kerk? En ook over de vraag, hoe wij thans zijn hiergekomen, als de farizeër of als de tollenaar, dat we mee schuldig zijn. 't Gaat volgens spr. alleen om de vraag of er wat goeds voor de kerk uit kan voortkomen; waarom wij de zaak moeten losmaken van elk partij- of richting-inzicht. Wanneer wij uit eigen inzicht gaan handelen is men niet in staat een objectief, zuiver oordeel uit te spreken. Spr. acht het zoo treurig dat er zoo veel lauwen zijn en bevreesden, welk laatste bewijst dat er geen vertrouwen is om de toekomst der kerk in 's Hee- ren hand te leggen. Spr. is dankbaar dat er naast vele pessimisten ook nog vele optimistische broeders en zusters pijn; de Heere regeert; houdt Christus Zijne kerk in stand, dan mag de hel vrij woeden, zegt Ds. Luteyn. Nu wordt ons aangeboden een nieu we kerkelijke grondwet, die ons los maakt van het synodale juk. In den breede gaat sreker dan na in verband met de reorganisatie-voor stellen: het wezen en de taak der kerk, haar bestuur en opzicht en de provin ciale kerkvisitator en moderator. Art. 8 van het ontwerp, waar zich alles om concentreert, licht spr. breed voerig toe en Ds. Luteyn komt dan tot de conclusie, dat bij aanneming van deze voorstellen de kerk weer kan wor den wat zij moet zijn, een belijdende kerk. De Eerw. spreker acht het nieuwe ontwerp een stap in de goede richting en wijst breedvoerig op de verkeerde uitlegging van art. 8 voor wat betreft de mogelijkheid tot herziening der be lijdenisgeschriften en bespreekt vervol gens wat in het ontwerp gezegd wordt omtrent de uitoefening der leertucht. Het kerkelijke vraagstuk en de re organisatie is een zaak des geloofs, zegt spr., niet ineens zal alles in orde zijn. Spr. heeft een greep gedaan uit het ontwerp; hij vreest dat dit alles onze kerk eigenlijk niet waard is. Dat er zoovelen tegen zijn, nu een gelegen heid tot verbetering geboden wordt is voor spr. oorzaak te vreezen voor de kerk in de naaste toekomst, 't Gaat om de levenskwestie der kerk. Spr. wekt tenslotte op tot gebed, ook voor heen die straks in deze zaak hebben te be slissen. Met het ontwerp vóór zich, zegt spr. tot hen die hebben te beslis sen: Grijpt de kans; waarmede een einde komen zal aan allen partijstrijd. Na een dankwoord tot den spreker door den voorzitter, werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Uit de vergadering werden enkele vragen gesteld die door den Eerw. spreker werden beantwoord, waarna de bijeenkomst met dankgebed werd besloten. Onder zeer groote belangstelling had j.l. Dinsdagmiddag op de alge- meene begraafplaats alhier de teraarde- beestelling plaats van het stoffelijk overschot van het 6-jarig dochtertje van den heer M. Braspenning, dat tengevolge van een ernstige aanrijding bij het plotseling oversteken van den weg aan het Oosteinde alhier j.l. Vrij dag naar het ziekenhuis te Waalwijk werd vervoerd en Zaterdag aldaar aan de bekomen verwondingen bezweek. Aan de groeve werd het woord ge voerd door Ds. W. Bousema, Ned. Herv. predikant alhier, die sprak naar aanleiding van 1 Petrus 1 24b en 25: ,,Het gras is verdort en zijn bloem is afgevallen; maar het woord des Hee- ren blijft in de eeuwigheid. En dit is het woord dat onder u verkondigd wordt." Diep onder den indruk verliet de groote menigte de begraafplaats. Vergadering der Sociale Studie club van den Christ. Besturenbond Sprang-Capelle op a.s. Vrijdag des avonds 8 uur in de zaal van den Chr. Volksbond. Aan de orde is een onderwerp over: ,,Het economisch leven in verband met den bevolkingsopbouw in te leiden door den heer Adr. Braspenning. Het bestuur van den Chr. Bestu renbond Sprang-Capelle kwam, bij af wezigheid wegens ernstige ziekte van den voorzitter, onder leiding van haar tweede voorzitter dhr. W. M. Dal- maijer, j.l. Dinsdagavond in vergade ring bijeen. Na opening heette de voor zitter de bestuursleden welkom, in het bijzonder het nieuwe bestuurslid voor de Afd. Capelle N.C.B. dhr. J. Rozen- brand. De bestuursfuncties werden verdeeld. Een aantal belangrijke ingekomen stukken werden hierna breedvoerig be sproken, terwijl verder verschillende aangeledegenheden van organisatori- schen aard ter tafel kwamen. Besloten werd ini den loop van eeni ge weken jaarvergadering te houden, welke wegens onvoorziene omstandig heden nog niet kon plaats hebben, ter wijl verder afgevaardigden werden be noemd naar de a.s. Zaterdag te Dord recht te houden vergadering van het Chr. Nationaal Vakverbond met afge vaardigden van Studieclubs uit de Chr. Besturenbonden. Onder leiding van voorzitter C. Braspenning kwam de afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders j.l. Dinsdag avond in de zaal van den Chr. Volks bond in vergadering bijeen. Na ope ning met het lezen van Ps. 146 en gebed, sprak de voorzitter een kort openingswoord, waarin hij den toe stand der afdeeling besprak en de leden alsook den hoofdbestuurspenningmees ter een hartelijk welkom toeriep. Bij de ingekomen stukken werd een circulaire van het Kindertoeslagfonds ter kennis der leden gebracht en be sproken, terwijl verder verschillende afdeelingsaangelegenheden werden ge regeld, o.a. betreffende de contributie betaling. De bondspenningmeester, de heer Groeneveld, was aanwezig en lichtte een en ander breedvoerig toe, waarna de vergadering na een woord van dank en opwekking van den voor zitter werd gesloten en dhr. Groene veld in dankgebed voorging. CAPELLE. Voor de competitie van den Dordt- schen Korfbalbond speelde „K.I.O.L." op het sportterrein alhier j.l. Zaterdag namiddag haar eersten wedstrijd tegen ,,Good Luck" uit Geertruidenberg, welke wedstrijd door de gasten met 41 gewonnen werd. De postduivenvereeniging ,,De Luchtvaartgevestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield Zondag met oude duiven een wedvlucht vanaf Vilvoorde (B.), afstand 93 K.M., waar de duiven met helder weer en N.O. wind om half negen in vrijheid werden gesteld. De eerste duif, welke een snelheid haalde van 1026.35 per minuut, bereikte haar hok om 10.00.31 en de 37e of laatste prijswinnende duif, die met een snel heid van 889.42 m. per minuut vloog, werd geconstateerd om 10.11.23. De prijzen werden behaald door Gebr. van Ónzenoort 1, 17, 18, 25, 27 en 34; C. Groeneveld 2; J. Meter 3 en 7; C. Rosenbrand Z4, 12 en 30; J. Ver steeg 5, 9, 21 en 24; B. Pols 6 en 26; St. van Peer 8, 11 en 29; J. Rosen brand 10; Gebr. Verhagen 13, 15 en 31; C. Boeser 14; J. van Doornik 16, 23 en 36; Vos 19, 22 en 32; Ph. van Til- borgh 20; H. van Campen 28; Adr. Klootwijk 33; G. Treffers 35 en W. Versteeg 37. Eerste overduif Ph. van Tilborgh, terwijl de extra prijs, een tul band, werd gewonnen door C. Groene veld. Aangetoonde duiven: C. Groene veld, C. Rosenbrand, J. Versteeg, St. van Peer, Gebr. Verhagen en Ph. van Tilborgh. Voor de a.s. Zondag te houden wed vlucht worden de duiven Vrijdagavond tusschen 7 en 9 uur in het clublokaal ingekorfd. Onder leiding van den heer G. Boeser Jzn. werd j.l. Maandag 9 dezer des namiddags 2 uur in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart de jaarlijksche vergade ring van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap ,,Het Eendennest" liggende onder de gemeenten Waspik, Sprang-Capelle en Loonopzand, ge houden. Na de gebruikelijke opening werd de rekening over het dienstjaar 1 Juli 1936 tot 30 Juni goedgekeurd en vastgesteld in ontvangsten op 580.55 en in uit gaven op 454.88, sluitende met een batig saldo van 125.67. De begrooting voor het dienstjaar aanvangende 1 Juli 1938 en eindigende 30 Juni 1939, werd in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op 663.28, waarbij het bedrag der omslagen voor ruim 166 h.a. werd bepaald op 3 per h.a. en voor ruim 33 h.a. op 1. Nadat het bestuur machtiging ver leend was om zoo noodig werkzaam heden in eigen beheer te laten uitvoe ren, sloot de voorzitter deze verqade- ring. Ter vervulling der vacature, ont staan door het bedanken door Dr. Ph. J. Kohier als bestuurslid der plaatselijke boerenleenbank, zijn candidaat gesteld de heeren G. van der Hoeven, J. P. Konings en A. Smit. Gedurende de zomermaanden zul len de namiddagdiensten in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk inplaats van om 2 uur om half drie aanvangen. Blijkens de van kracht geworden kiezerslijst in de gemeente Sprang-Ca pelle bedraagt het aantal kiezers voor de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal 2800, voor de Provinciale Staten 2775 en voor den Gemeenteraad 2728. De heer C. J. Kuijsten, veldwach ter der gemeente Sprang-Capelle, zal met ingang van 15 dezer den gemeen te- en politiedienst met pensioen ver laten. Met het oog hierop zal a.s. Za terdag des morgens half elf ten raad- huize door collega's en gemeenteperso- neel officieel afscheid van dezen alge meen geachten functionaris worden ge nomen. Moge veldwachter Kuijsten, die op een eervolle staat van dienst mag te rugzien, nog vele jaren van een welver diende rust genieten. De rekening en balans van de plaatselijke Boerenleenbank over het afgeloopen boekjaar zullen op Woens dagen 11 en 18 dezer, des avonds van 7 tot 8 uur, ten kantore der Bank, bij den heer B. Verhoeven aan den Loon schendijk, ter inzage liggen. De plaatselijke afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm ontving een uit- noodiging tot deelname aan een op 28 dezer te Nijmegen te houden afstands- marsch over 30 K.M. Aan den heer W. M. A. Heijmans te Vrijhoeve-Capelle is met ingang van 9 dezer onder dankzegging voor de be wezen diensten eervol ontslag verleend als secretaris der Commissie voor steunverleening aan kleine boeren in deze gemeente. De in de Ned. Herv. Kerk alhier tijdens den bidstond voor het gewas gehouden extra-collecte voor den Eere- dienst heeft ongeveer 80.— opge bracht. De door de plaatselijke afdeeling van ,,De Macht van het Kleine" gehou den collecte ten bate van de stichtin gen voor on- en minvermogende lijders aan vallende ziekten te Haarlem en Heemstede heeft 26.55 opgebracht. De vrouw van A. v. H. alhier wilde van de schoor hooi nemen en kwam dusdanig te vallen dat direct medische hulp noodig was voorde ernstige verwondingen aan hoofd en beenen. Maandagmorgen overleed vrij plotseling in den ouderdom van 77 jaar, de heer Frans van Bladel, hoofdman van de Kon. Erk. Scherp- schuttersvereeniging »St. Blasius» alhier. De overledene was een zeer verdienstelijk hoofdman en de stuw kracht van het gilde, dat hij tot hoogen bloei wist te brengen. Voorts was hij lid der zangersafdeeling van de broederschap der H. Familie en voor enkele jaren de stuwende kracht van de Fanfare der H. Familie, welke hij als vice-voorzitter eveneens tot bloei bracht. Frans van Bladel was ook in de geheele Langstraat, een goede be kenden. Tientallen van jaren be zocht hij b.v. de Waalwijksche markt met z'n groenten en bediende er heel veel klanten. Zondag j.l. vierde de R.K. W.V. alhier haar patroonsfeest. Des mor gens om half negen werd voor de levende en overleden leden een H. Mis van dankzegging opgedragen waaronder alle leden met hunne vrouwen ter H- Tafel naderde. Om 5 uur des namiddags had in het Patronaat een feestelijke bijeenkomst plaats waarbij ook de vrouwen waren genoodigd. De weleerw. Heer Kapelaan sprak ter dezer gelegenheid een opwekkend woord tot de leden waarin hij ben allen aanspoorde de vereeniging trouw te blijven en steeds ijverige propagandisten in het belang van Kerk en Staat te zijn. Na de koffietafel werd door de afd. iooneel opgevoerd het tooneel- spel «Bezuiniging» wat zeer goed werd vertolkt Het «The Heijmans Band» zorgde voor de noodige attractie en wist er de stemming in te houden. De vereeniging heeft een gepaste en gezellige avond gehad. DUIVENSPORT. WAALWIJK. EENDRACHT. Wedvlucht vanuit Quievrain. In con cours 151 duiven. Duiven los 8.30. Aan komst eerste duif 11.22.10. Laatste duif 11.37.21. Wind Noord. Uitslag: J. Kipping 1, 34; L. Leijtens 2, 9, 23; C. Witlox 3, 21, 37; Jos Allessie 4, 8; Ch. v. Heeswijk 5, 13, 25; Jo de Wit 6, 27; P. Schoemans 7, 12; Duyvenkam 10, 35, 36; de Itonde 11, 20, 41; M. Lefjtens 14, 31, 32; J. v. Bokhoven 15, 33, 51; K. Brou- mels 16, 39, 43; H. v. Seist 17, 24; Jos v. Bladel 18; G. v. Huiten 19; C. Hamers 22; P. v. d. Velden 26; G. Schoemans 28, 29, *2, 45; Stokwielder 30, 49, 50; J. Verha gen 38, 46; P. S. Pullens 40; C. Verhulst 44; P. v. d. Houd 47, 48. Overduif K. Broumels. Wedvlucht van Vilvoorde in con cours 74 stuks. Duiven los 8.30. Wind Noord. Eerste duif 10.1.41. Laatste duif 10.12. 31. Uitslag: J. Verhagen 1, 3, 13, 15; A. v. Eyck 2, 7, 10, 12, 16; G. v. Huiten 4, 11, 14, 18; P. L. Pullens 5; A. Stokwielder 6, 19; C. Witlox 8, 24; K. Broumels 9, 20; L. Ver hulst 17, 25; L. Hamers 21; Duyvenkam 22; H. v. Seist 23. Overduif P. Schoemans. Zondag 8 Mei hielden de P.D.V. de Jeugdige Vliegers Waalwijk en P.V. de Postduif Drunen een gecombineerde wedvlucht vanuit Quievrain. Afstand 172 K.M. Los 8.30. Wind Noord. 1ste duif 11.22.15. Laatste prijsduif 11.40.8. De uitslag is als volgt: A. v. Eeten 1, 4; Th. v. d. Geld 2, 11; H. Pullens 3, 12, 17; P. Maas 5, 10, Dru nen; Knippels 6, 8, 30; Willemse 7, 31, Drunen; J. v. Velthoven 13; Van Hilsl 14, 15, 25, 32, 34; B. v. d. Pennen 16; A. Verhoeven 18, 20; H. v. Ravensteyn 19. Drunen; J. de Peffer 21, 33; A. Timmer mans 22; W. v. Bokhoven 23; A. Stam 24; H. v. d. Wiel 26; W. Viveen 27, Dru nen; P. v. Dommelen 28, Drunen; C. de Peffer 29. Overduif H. Pullens. Zondag hield de P.D.V. de Jeugdige Vliegers te Waalwijk een wedvlucht van uit Vilvoorde. 1ste duif 9.54.38. Laatste prysduif 10.12.08. De uitslag is als volgt Th. v. d. Geld 1; W. v. Bokhoven 2, 4; J. de Peffer 3, 8, 10, 11, 17; A. Verhoeven 5; A. v. Hilst 6; H. Verhofstad 7, 19; Schuwer 9; C. de Pefer 12, 13; A. Stam 14, 16; A. v. Eeten 15; H. Pullens 18; v. d. Hoven Drunen 20. Verkeersongelukken De ongeveer 70-jarige heer Pelgrim wonende te Gaanderen, werd toen hij den rijksweg wilde oversteken door een taxi gegrepen. Hij kreeg een zware hersenschudding en een enkelfrac'uur en werd in het ziekenhuis te Doetinchem opgenomen. Op den rijksweg den Bosch Tilburg bij Helvoirt is een ernstig verkeersonge luk gebeurd. De heer W. van M., uit Cromvoirt. werd toen hij den rijksweg opfietste, door een auto, welke uit de richting Tilburg kwam, aangereden De heer van M. bleef zwaar gewond op den weg liggen. Geneeskundige en geestelijke hulp waren spoedig ter plaatse aanwezig. In ernstigen toestand is het slachtoffer naar een ziekenhuis vervoerd. Wielrijdster door een trein gegrepen. Op den onbewaakten overweg in den spoorweg Boxtel—Gennep is gisteravond omstreeks zeven uur het twaalfjarige dochtertje van de familie Eykemans, te Boxtel, met haar fiets door den lokaaltrein, welke van Boxtel naar Gennep rijdt, gegrepen. Het meisje werd levensgevaarlijk gewond. Zij is ter plaatse van het ongeluk van de H.H. Sacramenten der stervenden voorzien. Het slachtoffer is per brancard naar het ziekenhuis te Boxtel ver voerd.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 3